Publisher 7 (7.x-2.5) - en to gl translation catalogue (3007 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: enable
gl: activar

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: title
gl: título

en: value
gl: valor

en: Status
gl: Estado

en: Markup
gl: Marcado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: approve
gl: aprobar

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Item
gl: Elemento

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Last Post
gl: Último envío

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Unsubscribe
gl: Darse de baixa

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: more
gl: máis

en: Create !type
gl: Crear !type

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: footer
gl: pé

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Action
gl: Acción

en: On
gl: Activo

en: For
gl: Para

en: new
gl: novo

en: error
gl: erro

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: updated
gl: actualizado

en: all
gl: todos

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User edit form
gl: Formulario de edición de usuario/a.

en: User registration form
gl: Formulario de rexistro de usuario/a.

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Center
gl: Centrar

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Pai

en: Parents
gl: Pais

en: Depth
gl: Profundidade

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Description field
gl: Campo descripción

en: settings
gl: opcións

en: Back
gl: Voltar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: header
gl: cabeceira

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Core
gl: Núcleo

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Schedule
gl: Programación

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Section
gl: Sección

en: Manage
gl: Xestionar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Region
gl: Área

en: Visible
gl: Visíbel

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: mail
gl: correo

en: Event
gl: Evento

en: actions
gl: accións

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: Select a layout
gl: Seleccionar unha disposición

en: theme
gl: tema

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Submitted by
gl: Enviado por

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: Picture
gl: Imaxe

en: Titles
gl: Títulos

en: Paths
gl: Rutas

en: type
gl: tipo

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: Promoted
gl: Promocionado

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Check
gl: Comprobar

en: Files
gl: Ficheiros

en: file
gl: ficheiro

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Separator
gl: Separador

en: Advanced Settings
gl: Axustes Avanzados

en: Exclude
gl: Excluír

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Add page
gl: Engadir páxina

en: term
gl: termo

en: Expanded
gl: Expandida

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Access log
gl: Rexistro de acceso

en: Active
gl: Activo

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Submitted
gl: Enviado

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Display links
gl: Amosar ligazóns

en: Page
gl: Páxina

en: Embedded
gl: Incrustado

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Left side
gl: Lado esquerdo

en: Middle column
gl: Columna central

en: Right side
gl: Lado dereito

en: Bottom
gl: Botón

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Database
gl: Base de datos

en: Not found
gl: Non atopada

en: Module
gl: Módulo

en: Off
gl: Desactivado

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Update status
gl: Estado de actualización

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Inline
gl: En liña

en: Selected
gl: Seleccionado

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
gl: Non pode enviar máis de %number mensaxes por hora. Por favor, inténteo máis tarde.

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Aggregator category
gl: Categoría do agregador

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Poll votes
gl: Votos da enquisa

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Severity
gl: Gravidade

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Conditions
gl: Condicións

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Mode
gl: Modo

en: Warning
gl: Alerta

en: active
gl: activo

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: %time ago
gl: hai %time

en: Nodes
gl: Nodos

en: sources
gl: fontes

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Maximum
gl: Máximo

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: help
gl: axuda

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: Widget
gl: Control

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Introduction
gl: Introdución

en: System
gl: Sistema

en: Current
gl: Actual

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Code
gl: Código

en: operations
gl: Operacións

en: Owner
gl: Propietario

en: OR
gl: OU

en: Company
gl: Compañía

en: help page
gl: páxina de axuda

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: General
gl: Xeral

en: Method
gl: Método

en: Recent posts
gl: Entradas recentes

en: Recent posts for %1
gl: Entradas recentes para %1

en: Egypt
gl: Exipto

en: Iran
gl: Irán

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: Tonga
gl: Tongués

en: Brazil
gl: Brasil

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Turkey
gl: Turquía

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: here
gl: aquí

en: Now
gl: Agora

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Pattern for all %vocab-name paths
gl: Patrón para todas as rutas %vocab-name

en: Verbose
gl: Detallado

en: Maximum alias length
gl: Lonxitude máxima do alias

en: Maximum component length
gl: Lonxitude máxima do componente

en: Update action
gl: Actualizar acción.

en: Strings to Remove
gl: Textos a borrar

en: Configuration
gl: Configuración

en: Security
gl: Seguranza

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Loop
gl: Bucle

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Basic
gl: Básico

en: Repeat
gl: Repetir

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Attributes
gl: Atributos

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: Destination
gl: Destino

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Users
gl: Usuarios

en: Referrer
gl: Referente

en: Exists
gl: Existe

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Both
gl: Ambos

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: access denied
gl: acceso denegado

en: Cache
gl: Caché

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Clone
gl: Clonar

en: Administer views
gl: Administrar vistas

en: Existing Views
gl: Vistas existentes

en: Default Views
gl: Vistas Predeterminadas

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Exposed Filters
gl: Filtros expostos

en: Order
gl: Orde

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
gl: O nome da vista só pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos.

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Random
gl: Aleatorio

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Position
gl: Posición

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Last checked
gl: Última comprobación

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: You must give a profile name.
gl: Debe darlle un nome ao perfil.

en: text
gl: texto

en: Close
gl: Pechar

en: filters
gl: filtros

en: File browser settings
gl: Configuración do explorador de ficheiros

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: fields
gl: campos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Duration
gl: Duración

en: Property
gl: Propiedade

en: Tracker
gl: Seguimento

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Server settings
gl: Configuración do servidor

en: Postal code
gl: Código postal

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Fax number
gl: Número de fax

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Germany
gl: Alemaña

en: with comments
gl: con comentarios

en: without comments
gl: sen comentarios

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: comments
gl: comentarios

en: Full
gl: Completo

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Algeria
gl: Argelia

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: Bahrain
gl: Bahrein

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bhutan
gl: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

en: Bouvet Island
gl: Illa Bouvet

en: Cambodia
gl: Camboxa

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

en: Comoros
gl: Comores

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Faroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Finland
gl: Finlandia

en: France
gl: Francia

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: Gabon
gl: Gabón

en: Greece
gl: Grecia

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Güiana

en: Haiti
gl: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
gl: Illas Heard e McDonald

en: Hungary
gl: Hungría

en: Iceland
gl: Islandia

en: Iraq
gl: Irak

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Italy
gl: Italia

en: Jordan
gl: Jordania

en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kiribati
gl: Quiribati

en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

en: Latvia
gl: Letonia

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Mexico
gl: México

en: Moldova
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Myanmar
gl: Birmania

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: North Korea
gl: Corea do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Reunion
gl: Reunión

en: Romania
gl: Romanía

en: Russia
gl: Rusia

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

en: Seychelles
gl: Seixeles

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: South Africa
gl: África do Sur

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl: Xeorxia do Sur e Illas Sandwich do Sur

en: Spain
gl: España

en: Sudan
gl: Sudán

en: Suriname
gl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
gl: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Suacilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syria
gl: Siria

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

en: Thailand
gl: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turcas e Caicos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Ultramarinas de Estados Unidos

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Uzbekistan
gl: Usbequistán

en: Virgin Islands
gl: Illas Virxes

en: Wallis and Futuna
gl: Wallis e Futuna

en: Yemen
gl: Iemen

en: Zimbabwe
gl: Zimbabue

en: Full name
gl: Nome completo

en: Table prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Port
gl: Porto

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Hidden
gl: Oculto

en: Approved
gl: Aprobado

en: Root
gl: Raíz

en: seconds
gl: segundos

en: Show
gl: Amosar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Link to content
gl: Ligazón ao contido

en: Timer
gl: Temporizador

en: Change
gl: Cambiar

en: Arabic
gl: Árabe

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Spanish
gl: Español

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: in
gl: en

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: source
gl: Orixe

en: Week of @date
gl: Semana de @date

en: Sources
gl: Fontes

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Clear
gl: Limpar

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: Add new group
gl: Engadir un novo grupo

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: User search
gl: Buscar usuario/a

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Languages
gl: Idiomas

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: (disabled)
gl: desactivado

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: First
gl: Primeiro

en: Middle
gl: Medio

en: Query
gl: Consulta

en: Spam control
gl: Control de lixo

en: equals
gl: iguais

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Block name
gl: Nome do bloque

en: Period
gl: Periodo

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Date's time zone
gl: Franxa horaria predeterminada

en: No time zone conversion
gl: Sen conversión de fuso horario

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
gl: As datas sen granularidade de horas non deben utilizar xestión de zona horaria

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: Date field
gl: Campo data

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: author
gl: autor

en: AND
gl: E

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: any
gl: calquera

en: Execute custom PHP code
gl: Executa código PHP personalizado

en: PHP code
gl: Código PHP

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: views
gl: vistas

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: What links here
gl: O que enlaza aquí

en: Seconds
gl: Segundos

en: Slow
gl: Amodo

en: Fast
gl: Rápido

en: warning
gl: advertencia

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: critical
gl: crítico

en: or
gl: ou

en: open
gl: aberta

en: Convert
gl: Convertir

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Style
gl: Estilo

en: Forums
gl: Foros

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Missing
gl: Perdido

en: Permissions
gl: Permisos

en: All tags
gl: Todas as etiquetas

en: Path Filter
gl: Flitro de ruta

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Reversed
gl: Invertido

en: Changed
gl: Cambiado

en: Date created
gl: Data de creación

en: Reverse
gl: Invertido

en: Testing
gl: Probando

en: Standard
gl: Estándar

en: Interval
gl: Intervalo

en: Aland Islands
gl: Illas Aland

en: Fiji
gl: Fixi

en: Falkland Islands
gl: Illa Malvinas

en: Saint Kitts and Nevis
gl: San Cristovo e Nevis

en: South Korea
gl: Corea do Sur

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Helena
gl: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
gl: San Tomé e Príncipe

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e Granadinas

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: U.S. Virgin Islands
gl: Illas Virxes dos Estados Unidos

en: Province
gl: Provincia

en: Jersey
gl: Xersei

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Not published
gl: Non publicado

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: New
gl: Novo

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: image
gl: imaxe

en: Oldest first
gl: O máis antigo primeiro

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Base path
gl: Ruta base

en: <Hidden>
gl: <Oculto>

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Action '%action' added.
gl: Acción '%action' engadida.

en: Remove orphaned actions
gl: Eliminar accións orfas

en: Themes
gl: Temas

en: Translations
gl: Traduccións

en: comment
gl: comentario

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Loading...
gl: Cargando...

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: You are here
gl: Vostede está aquí

en: forever
gl: Para sempre

en: Ok
gl: Correcto

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Processing
gl: Procesando

en: Finished
gl: Finalizado

en: disable
gl: desactivar

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Line break converter
gl: Conversor de saltos de liña

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: Next page
gl: Páxina Seguinte

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: The specified date is invalid.
gl: A data indicada non é válida.

en: Slogan
gl: Eslogan

en: Apply
gl: Aplicar

en: Please wait...
gl: Espere, por favor...

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Examples
gl: Exemplos

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Bold
gl: Negriña

en: Information
gl: Información

en: Plugins
gl: Complementos

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Croatia
gl: Croacia

en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

en: Internationalization
gl: Internacionalización

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: Menus
gl: Menús

en: A valid date is required for %title.
gl: É necesaria unha data válida para %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
gl: Unha API  para datas que pode ser usada por outros módulos.

en: The Strtotime default value is invalid.
gl: O valor predefinido strtotime non é valido.

en: Relative
gl: Relativo

en: Above
gl: Enriba

en: Within
gl: Dentro

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
gl: Almacenar a data na base de datos coma unha data ISO; recomendado para datas históricas ou parciais.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
gl: Almacenar a data na base de datos como un campo datetime; recomendado para datas e horas completas que podrían precisar conversións horarias.

en: Until
gl: Até

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Text area
gl: Área de texto

en: Used in
gl: Usado en

en: Node reference
gl: Referencia a nodo

en: Content types that can be referenced
gl: Tipo de contido que poden ser referenciados

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Title (link)
gl: Título (ligazón)

en: Title (no link)
gl: Título (sen ligazón)

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Defines a field type for referencing one node from another.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un nodo desde outro.

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: User reference
gl: Referencia de usuario

en: User roles that can be referenced
gl: Roles dos usuarios que poden ser referenciados

en: User status that can be referenced
gl: Estado dos usuarios que poden ser referenciados

en: User Reference
gl: Referencia de usuario

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un usuario desde un nodo.

en: Permalink
gl: Enlace permanente

en: Form
gl: Formulario

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Permission
gl: Permiso

en: Grid
gl: Grella

en: API documentation
gl: documentación da API

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: debug
gl: depuración

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Image gallery
gl: Galería de imaxes

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Thread
gl: Fío

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: @user's picture
gl: Imaxe de @user

en: Title text
gl: Texto do título

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: Distinct
gl: Distintos

en: Extension
gl: Extensión

en: Space
gl: Espazo

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Automatic alias
gl: Alias automático de ruta

en: Change to lower case
gl: Cambiar a minúsculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
gl: Non facer nada. Deixar o alias vello intacto.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
gl: Crear un novo alias. Deixar o alias existente funcionando.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
gl: Cear un novo alias. Borrar o anterior alias.

en: Transliterate prior to creating alias
gl: Transliterar antes de crear o alias

en: Delete aliases now!
gl: Borrar os alias agora!

en: All of your path aliases have been deleted.
gl: Todos os teus alias de ruta foron eliminados.

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: More help
gl: Máis axuda

en: Account blocked
gl: Conta bloqueada

en: Usage
gl: Uso

en: Edit content
gl: Editar contido

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: info
gl: información

en: Provided by
gl: Proporcionada por

en: Available
gl: Dispoñible

en: Contexts
gl: Contextos

en: Aggregate
gl: Engadir

en: <Any>
gl: <Algún>

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Skin
gl: Tema

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: Execute
gl: Executar

en: empty
gl: baleiro

en: Package
gl: Paquete

en: All types
gl: Todos os tipos

en: Restore
gl: Restaurar

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Country code
gl: Código de país

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Rebuilding
gl: Reconstruindo

en: Cancel link
gl: Enlace para cancelar

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Edit this node
gl: Editar este nodo

en: Identifier
gl: Identificador

en: Menu options
gl: Opcións de menú

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: Keyword
gl: Chave

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: No title
gl: Sen título

en: Right above
gl: Dereita arriba

en: Left below
gl: Esquerda abaixo

en: Right below
gl: Dereita abaixo

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: Palestinian Territory
gl: Territorio Palestino

en: Vatican
gl: Cidade do Vaticano

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checoslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Polish
gl: Polaco

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: contains
gl: contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Edit rule
gl: Editar regra

en: Print
gl: Imprimir

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Account
gl: Conta

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: No name
gl: Sen nome

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Or
gl: Ou

en: Underline
gl: Subliñado

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Database host
gl: Anfitrion da base de datos

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: and
gl: e

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
gl: Sobrecarga da pila: demasiadas chamadas a actions_do(). Abortado para previr recusión infinita.

en: Action %action saved.
gl: A acción %action foi gardada.

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: Banned IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: Popup
gl: Emerxente

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Not promoted
gl: Non promocionado

en: Not sticky
gl: Non pegañoso

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: The parent comment.
gl: O comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Reply-to link
gl: Enlace de "Responder"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Link this field to its user or an author's homepage
gl: Enlaza este campo co seu usuario ou coa páxina web do autor

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Formatter
gl: Formateador

en: clone
gl: clon

en: View settings
gl: Configuración da vista

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Translate
gl: Traducir

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The taxonomy vocabulary ID
gl: O ID do vocabulario da taxonomía.

en: Element
gl: Elemento

en: Effect
gl: Efecto

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Embed
gl: Incrustar

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Speed
gl: Velocidade

en: The language the content is in.
gl: A lingua na que está o contido.

en: Patterns
gl: Patróns

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: notice
gl: aviso

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: User account
gl: Conta de usuario

en: More link path
gl: Enlace "Ver máis"

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title only
gl: Só título

en: Not defined
gl: Sen definir

en: Validator
gl: Validador

en: Debugging
gl: Depuración

en: Inherit
gl: Herdar

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: Generate
gl: Xerar

en: done
gl: feito

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Category ID
gl: ID da categoría

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: export
gl: exportar

en: Saved Backups
gl: Copias gardadas

en: Number of Backup files to keep
gl: Número de copias a manter

en: Compression
gl: Compresión

en: Append a timestamp.
gl: Agregar un selo temporal

en: Timestamp format
gl: Formato do selo temporal

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
gl: Debe ser unha cadea de formato  <a href="!url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
gl: Gardar esta configuración.

en: Upload a Backup File
gl: Subir un arquivo de copia de seguridade

en: Unable to open file %file to restore database
gl: Non se pode abrir o arquivo %file para restaurar a base de datos

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non puido escribir un arquivo de texto de proba no directorio de destino %directory, e polo tanto non pode comprobar a seguridade do destino da copia de seguridade. A copia de seguridade do servidor desactivarase ata que o destino sexa seguro e poida ser escrito.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non gardará os arquivos de copia de seguridade no servidor porque o directorio de destino é de acceso público. Si desexa gardar os arquivos no servidor, por favor asegure o directorio %directory

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Grazas por solicitar unha conta de usuario. Actualmente a súa conta está pendente de autorización polo administrador do sitio.<br />Mentres se autoriza, enviouse á súa dirección de correo unha mensaxe de bienvenida con instrucións adicionais.

en: Ivory Coast
gl: Costa de Marfil

en: Hong Kong S.A.R., China
gl: R.A.E. Hong Kong, China

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
gl: R.A.E. de Macau, China

en: Saint Pierre and Miquelon
gl: San Pedro e Miguelón

en: Afar
gl: Afarense

en: Somali
gl: Somalí

en: Komi
gl: Cómico

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Run updates
gl: Executar actualizacións

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: of
gl: de

en: Title field
gl: Campo de título

en: translate
gl: traducir

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque non existe ningún arquivo con ese nome. Por favor, comprobe se proporcionou o nome correcto.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado porque  non se pode sobrescribir a si mesmo.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque excede os %maxsize, tamaño máximo permitido para os envíos.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque non se completou o envío.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: The specified file %name could not be uploaded.
gl: O arquivo especificado %name non puido subirse.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
gl: O nome do arquivo está baleiro. Por favor, dea un nome para o arquivo.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
gl: Só se permiten imaxes JPEG, PNG e GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %dimensions píxeles.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado pequena; o tamaño mínimo é de %dimensions píxeles.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
gl: O arquivo %path non se puido borrar porque non existe.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Database port
gl: Porto da base de datos

en: Queue title
gl: Título da cola

en: Remove from queue
gl: Eliminar da cola

en: Queue ID
gl: ID da cola

en: Queue size
gl: Tamaño da cola

en: Queue
gl: Cola

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: Row
gl: Ringleira

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
gl: Estas opcións só son necesarias para algúns sitios. Se non está seguro de qué debe escribir aquí, deixe as opcións predefinidas ou consulte co seu provedor de aloxamiento.

en: If your database is located on a different server, change this.
gl: Se a súa base de datos está nun servidor diferente, cambie isto.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
gl: Se o servidor de bases de datos está escoitando desde un porto non estándar, introduza o seu número.

en: Database port must be a number.
gl: O porto da base de datos debe ser un número.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
gl: Os espazos en branco están permitidos; os signos de puntuación non están permitidos agás os puntos, guións e os trazos baixos.

en: Scheduling
gl: Planificación

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Properties
gl: Propiedades

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Directory path
gl: Ruta do directorio

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: ends with
gl: remata en

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Book outline
gl: índice

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Hide submit button
gl: Ocultar botón de enviar

en: View used to select the nodes
gl: Vista usada para seleccionar os nodos

en: %name: this post can't be referenced.
gl: %name: esta entrada non pode ser referenciada.

en: Locations
gl: Ubicacións

en: location
gl: ubicación

en: Is one of
gl: É un de

en: Expression
gl: Expresión

en: Add a note
gl: Engadir unha nota

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Send mail
gl: Enviar correo electrónico

en: Comma
gl: Coma

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Comments are responses to node content.
gl: Os comentarios son respostas ao contido dos nodos.

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: Theming information
gl: Información de plantilla

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Ends with
gl: Remata en

en: Undated
gl: Sen data

en: XSS Filter
gl: Filtro XSS

en: XSS Filter.
gl: Filtro XSS

en: Switch to plain text editor
gl: Cambiar ao editor de texto plano

en: Switch to rich text editor
gl: Cambiar ao editor de texto mellorado

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Auto-detect language
gl: Detectar automaticamente o idioma

en: System path to the private folder is: !system_path.
gl: A ruta do sistema ao directorio privado é: !system_path

en: Current path: !path
gl: Ruta actual: !path

en: Security filters
gl: Filtros de seguranza

en: Security settings
gl: Configuración da seguranza

en: Enter mode
gl: Modo Intro

en: Font formats
gl: Formato de tipos de letra

en: Predefined styles
gl: Estilos predefinidos

en: Predefined styles path
gl: Ruta dos estilos predefinidos

en: Path to uploaded files
gl: Ruta aos ficheiros enviados

en: Absolute path to uploaded files
gl: Ruta absoluta aos ficheiros enviados

en: Link to paths only
gl: Ligar só a rutas

en: Link using internal: links
gl: Ligar usando ligazóns internal:

en: Path Filter & Link To Content integration
gl: Integración con «Filtro de ruta» e «Ligazón ao contido».

en: Link To Content
gl: Ligazón ao contido

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
gl: Este nome de perfil está reservado. Elixa outro nome.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
gl: O nome del perfil debe ser único. Xa existe un perfil con ese nome.

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Uploading images and files
gl: Enviar ficheiros e imaxes

en: There are three ways for uploading files:
gl: Hai tres maneiras de enviar ficheiros.

en: By using the core upload module.
gl: Empregando o módulo de transferencias do núcleo.

en: Rich text editor settings
gl: Configuración do editor de texto mellorado

en: Configure the rich text editor.
gl: Configurar o editor de texto mellorado

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Do not cache
gl: Non incluir na caché

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
gl: Sobrescribir o valor que mostrar aos usuarios anónimos

en: Text to display for anonymous users
gl: Texto que se mostrará aos usuarios anónimos

en: Use default RSS settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Title plus teaser
gl: Títulos e resumo

en: Front page feed
gl: Fonte da páxina de inicio

en: Primary
gl: Primario

en: The node ID of the node.
gl: O ID do nodo.

en: Tab weight
gl: Peso da lapela

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: No role
gl: Sen rol

en: View link
gl: Ver ligazón

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The MIME type of the file.
gl: O tipo MIME do arquivo.

en: Link this field
gl: Ligar este campo

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Theme registry
gl: Rexistro do tema

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Localization
gl: Localización

en: locale
gl: localización

en: Cache once for everything (global)
gl: Poñer en caché dunha sóla vez para todo (global)

en: Per page
gl: Por páxina

en: Per role
gl: Por rol

en: Per role per page
gl: Por rol por páxina

en: Per user
gl: Por usuario

en: Per user per page
gl: Por usuario por páxina

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
gl: O xogo de ferramentas de manipulación de imaxes %toolkit non pode procesar adecuadamente %function.

en: Has Avatar
gl: Ten Avatar

en: Administration pages
gl: Páxinas de administración

en: Currently using !item !version
gl: Está usando !item !version

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
gl: O sitio web atopou un erro inesperado.
    Por favor, inténteo de novo máis tarde.

en: Hindi
gl: Hindú

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Sum
gl: Suma

en: sorted by
gl: ordeado por

en: Date year range
gl: Rango de anos da data

en: Format: @date
gl: Formato: @date

en: date ical
gl: data ical

en: The dates are invalid.
gl: As datas non son válidas.

en: Repeats
gl: Repítese

en: every week | every @count weeks
gl[0]: cada semana
gl[1]: cada @count semanas

en: every month | every @count months
gl[0]: cada mes
gl[1]: cada @count meses

en: every year | every @count years
gl[0]: cada ano
gl[1]: cada @count anos

en: every day | every @count days
gl[0]: cada día
gl[1]: cada @count días

en: Not Approved
gl: Rexeitado

en: Remove group
gl: Borrar grupo

en: is greater than
gl: é maior que

en: Add link
gl: Engadir enlace

en: Site-wide contact form
gl: Formulario de contacto do sitio

en: Secondary
gl: Secundario

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: After saving new content
gl: Despois de gardar contido novo

en: After deleting content
gl: Despois de eliminar contido

en: Vertical Tabs
gl: Solapas verticais

en: No alias
gl: Sen alias

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
gl: Continúe ata a <a href="@error_url">páxina de erro</a>

en: HTTP POST is required.
gl: Requírese HTTP POST.

en: Numeric
gl: Numérico

en: Custom URL
gl: URL personalizada

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: form
gl: formulario

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Submit button text
gl: Texto do botón de envío

en: Date field(s)
gl: Campo(s) da data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
gl: Método para manexar múltiples campos de data na mesma consulta. Devolve os elementos que teñen calquer campo de data coincidinte (data = campo_1 OU campo_2), ou só queles que coincidan con todos os campos de data seleccionados (data = campo_1 E campo_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
gl: Debe seleccionar o menos un campo de data para este filtro.

en: Missing date fields!
gl: Campos de data perdidos!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
gl: (@field) <strong>Exposto</strong> @widget @format

en: alert
gl: alerta

en: emergency
gl: emerxencia

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Justify
gl: Xustificado

en: Queues
gl: Colas

en: Broken handler @table.@field
gl: Manexador  @table.@field deteriorado

en: Skipping broken view @view
gl: Omitindo a vista rota @view

en: Ajax callback for view loading.
gl: Función callback Ajax para a carga de vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
gl: Interface administrativo das vistas. Sen este módulo non se poden crear ou editar as vistas.

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
gl: O manexador deste argumento falta ou está deteriorado e non se pode usar. Se o proporcionou un módulo que foi desactivado, reactivalo podería restaurar o manexador. Doutro modo, probablemente debería borrar este elemento.

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Rewrite the output of this field
gl: Reescribir a saída deste campo

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: O texto para mostrar neste campo. Pode incluír HTML. Ten que indicar os datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: Output this field as a link
gl: Amosar este campo como unha ligazón

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
gl: Si márcase. este campo converterase en enlace. O destino debe indicarse a continuación.

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
gl: <p>Debe engadir algúns campos adicionais a esta presentación antes de usar este campo. Estes campos pódense marcar con <em>Excluír de a presentación</em> si prefíreo. Teña en conta que debido á orde de construción, non pode usar campos logo deste campo. Si necesita un campo non listado aquí, reordene os seus campos.</p>

en: Trim this field to a maximum length
gl: Recortar este campo a unha lonxitude máxima

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Add an ellipsis
gl: Engadir puntos suspensivos

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
gl: si se marca, engadirase un "..." si se recortase o campo.

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
gl: si se marca, todas as etiquetas HTML eliminaranse.

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
gl: si se marca, activarase o corrector HTML para asegurarse de que as etiquetas quedan correctamente pechadas despois do recorte.

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este filtro. Non pode ser en branco.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
gl: O filtro exposto é opcional e engadiranse opcións para permitir que non actue.

en: Remember
gl: Lembrar

en: Remember the last setting the user gave this filter.
gl: Lembrar os últimos axustes do filtro polo usuario.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Contén todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: Broken
gl: Roto

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: View name
gl: Nome da vista

en: View description
gl: Ver a descrición

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
gl: Esta descrición aparecerá nas páxinas de administración de vistas para informar en que consiste a vista.

en: View tag
gl: Ver marca

en: The view has been deleted.
gl: A vista foi eliminada.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
gl: Estas seguro de querer romper o bloqueo na vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
gl: Rompendo este bloqueo perderase calquer cambio feito polo usuario !user non gardado.

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
gl: Escriba o nome que se usará para esta vista si fose distinto do da vista orixinal. Deixe o campo baleiro si desexa usar o nome orixinal da vista.

en: Paste view code here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Unable to interpret view code.
gl: Non se pode interpretar o código da vista.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
gl: Unha vista con este nome xa existe; por favor elixa un nome diferente

en: Display plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de visualización @plugin no está dispoñíbel.

en: Style plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de estilo @plugin no está dispoñíbel

en: Row plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de fila @plugin no está dispoñíbel.

en: @type handler @table.@field is not available.
gl: O manejador @type de @table.@field non está dispoñible.

en: Unable to import view.
gl: Non é posíbel importar a vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
gl: Preme en un elemento para editar os detalles do elementos.

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: View analysis
gl: Ver análise

en: Configure @type
gl: Configurar @type

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Configure summary style for @type %item
gl: Configurar o estilo do sumario para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: Error: missing @component
gl: Erro: @component perdido

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: Displays rows as an HTML list.
gl: Amosar as filas como unha lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The title of the aggregator category.
gl: O título da categoría de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The comment ID of the field
gl: O ID do comentario do campo

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: Provide a simple link to view the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para ver o comentario.

en: Provide a simple link to edit the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o comentario.

en: Provide a simple link to delete the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o comentario

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: The Comment ID of the parent comment.
gl: O ID de comentario do comentario pai.

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
gl: Se os comentario están activados ou desactivados no nodo.

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment with standard comment view.
gl: Mostrar o comentario coa vista estándar de comentario.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Link to contact page
gl: Ligazón á páxina de contacto

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Locale source
gl: Orixe de regionalización

en: The group the translation is in.
gl: O grupo no que está a tradución.

en: The full original string.
gl: A cadea orixinal completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
gl: A versión do núcleo de Drupal para o que é esta cadea.

en: Provide a simple link to edit the translations.
gl: Provee unha ligazón para editar as traduccións.

en: Locale target
gl: Destino de regionalización

en: The full translation string.
gl: A cadea de traducción completa.

en: The language this translation is in.
gl: A lingua na que está a traducción.

en: Singular LID
gl: LID singular

en: Whether or not the translation is plural.
gl: Si a tradución é plural ou non.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: Whether or not the node is published.
gl: Si o nodo está ou non publicado

en: Published or admin
gl: Publicado ou administrado

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: Created year
gl: Ano de creación

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: Revert link
gl: Revertir o enlace

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Poll
gl: Enquisa

en: Whether the poll is open for voting.
gl: Si a enquisa permanece aínda aberta para votar ou non.

en: Profile textfield
gl: Campo de texto de perfil

en: Profile textarea
gl: Área de texto de perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile selection
gl: Selección de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
gl: lista de perfil en formulario libre %field-name.

en: Links from
gl: Ligazón desde

en: Other nodes that are linked from the node.
gl: Outros nodos ligados desde este nodo.

en: Links to
gl: Ligazón a

en: Other nodes that link to the node.
gl: Outros nodos que ligan con este nodo.

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: The terms to search for.
gl: Os termos a buscar.

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: Stores site access information.
gl: Almacena información de acceso ao sitio.

en: Title of page visited.
gl: Título da páxina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
gl: Nome do host do usuario que visitou a páxina.

en: The user who visited the site.
gl: O usuario que visitou o sitio.

en: The ID of the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The path of the file.
gl: A ruta do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The status of the file.
gl: O estado do ficheiro.

en: The date the file was uploaded.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: Taxonomy term name.
gl: Nome de termo da taxonomía.

en: The parent term of the term.
gl: O termo pai do termo.

en: Node translation
gl: Tradución do nodo

en: Source translation
gl: Orixe de tradución

en: The source that this content was translated from.
gl: O orixinal do que se traduciu este contido.

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Language of the user
gl: Lingua do usuario

en: The user's picture, if allowed.
gl: A imaxe do usuario, se está permitida.

en: The date the user was created.
gl: A data que o usuario foi creado.

en: The user's last access date.
gl: A última data de acceso do usuario.

en: The user's last login date.
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: Whether a user is active or blocked.
gl: Se un usuario está activo ou bloqueado.

en: The user's signature.
gl: A sinatura do usuario.

en: Provide a simple link to edit the user.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o usuario.

en: Roles that a user belongs to.
gl: Roles asignados a un usuario.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: Link this field to its comment
gl: Liga este campo aos comentarios

en: contact
gl: contacto

en: Unknown group
gl: Grupo descoñecido

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Current installed version
gl: Versión actualmente instalada

en: Node IDs separated by , or +
gl: IDs dos nodos separados por , ou +

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its taxonomy term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Select terms
gl: Seleccionar termos

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term IDs separated by , or +
gl: IDs dos termos separados por, ou +

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Translation option
gl: Opcións de tradución

en: To the user
gl: Para o usuario

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
gl[0]: Non foi posíbel atopar o usuario: @users
gl[1]: Non foi posíbel atopar os usuarios: @users

en: Restrict user based on role
gl: Restrinxir usuario baseándose no rol

en: Restrict to the selected roles
gl: Restrinxir aos roles seleccionados

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
gl: Só os usuarios ca marca de permiso seleccionada poderán acceder a esta presentación. Teña en conta cos usuarios con permiso para "acceder a todas as vistas" poderán ver cualquera vista sin importar outros permisos.

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Use AJAX when available to load this view
gl: Empregar AJAX, cando sexa posíbel, para cargar esta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
gl: O número de elementos a amosar por páxina. Poña "0" para sen límite.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
gl: Isto fará que a vista mostre só elementos únicos. Si hai varios elementos idénticos, só se mostrará un unha vez. Pode usar esta opción para eliminar duplicados dunha vista, aínda que non sempre funciona. Teña en conta que isto pode reducir a velocidade das consultas, polo que debe usarse con precaución

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Display output
gl: Amosar a saida

en: Style output
gl: Estilo de saída

en: Alternative style
gl: Estilo alternativo

en: Row style output
gl: Saída do estilo de fila

en: Alternative row style
gl: Estilo de fila alternativo

en: Field @field (ID: @id)
gl: Campo @field (ID: @id)

en: Change theme
gl: Cambiar o tema

en: Theming information (display)
gl: Información da plantilla (visualización)

en: Back to !info.
gl: Voltar a !info.

en: theming information
gl: información da plantilla

en: This display has no theming information
gl: Esta visualización non ten información de plantilla

en: This is the default theme template used for this display.
gl: Esta é a plantilla predeterminda para esta visualización.

en: This is an alternative template for this display.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para esta visualización.

en: Theming information (style)
gl: Información da plantilla (estilo)

en: This display has no style theming information
gl: Esta visualización non ten información de estilo da plantilla

en: This is the default theme template used for this style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada por este estilo.

en: This is an alternative template for this style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo.

en: Theming information (row style)
gl: Información da plantilla (estilo de fila)

en: This display has no row style theming information
gl: A visualización non ten información da plantilla do estilo de fila

en: This is the default theme template used for this row style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada neste estilo de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo de fila.

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: File found in folder @template-path
gl: Ficheiro atopado no cartafol @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
gl: (Ficheiro non atopado, no cartafol @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Block caching type
gl: Tipo de caché do bloque

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Lapela de menú

en: Default menu tab
gl: Lapela de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da lapela

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
gl: "$arg" xa non está soportada. Agora podes usar %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha presentación onde a ruta remata cun % non pode ser unha lapela.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar baleiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
gl: A alineación horizontal situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara á dereita. A alineación vertical situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara abaixo.

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: The style selected does not utilize fields.
gl: O estilo seleccionado non usa campos.

en: None defined
gl: Ningún definido

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
gl: Esta vista está sendo editada polo usuario !user, polo que está bloqueada para ser editada por outros. Este bloqueo ten !age. Preme aquí para <a href="!break">romper o bloqueo</a>.

en: New view
gl: Nova vista

en: Changed view
gl: Cambiar vista

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
gl: Vista %name, amosando elementos do tipo <strong>@base</strong>.

en: Live preview
gl: Vista previa

en: @current of @max
gl: @current de @max

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: - All -
gl: - Todo -

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiples valores

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: No changes have been made to this feature.
gl: Non se realizaron cambios nesta funcionalidade.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Download feature
gl: Descargar funcionalidade

en: Enable and disable features.
gl: Activar e desactivar funcionalidades.

en: Display components of a feature.
gl: Amosar os compoñentes dunha funcionalidade.

en: Dependency
gl: Dependencia

en: No features available.
gl: Non hai funcionalidades dispoñíbeis

en: Filter criteria
gl: Criterios de filtrado

en: Catalan
gl: Catalán

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: The requested page could not be found.
gl: A páxina requirida non se pode atopar.

en: Standard deviation
gl: Desviación estándar

en: Requirements problem
gl: Problema de requisitos

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
gl: O tipo de base de datos no que se almacenan os datos de @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos na que se almacenarán os datos de @drupal. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
gl: Se máis de unha aplicación vai a compartir esta base de datos, introduce un prefixo de táboa como %prefix para o teu sitio @drupal aqui.

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: Choose language
gl: Escoller idioma

en: Learn how to install Drupal in other languages
gl: Aprender a instalar Drupal noutros idiomas

en: (built-in)
gl: (interno)

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
gl: <ul><li>Para comezar, debes valeira a base de datos actual</li><li>Para instalar unha base de datos diferente, edita o ficheiro <em>settings.php</em> apropiado no cartafol<em>sitio</em></li><li>Para actualizar unha instalación existente, procede ao<a href="@base-url/update.php">script de actualización</a></li><li> Ver o teu<a href="@base-url">sitio existente</a></li></ul>

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Configure site
gl: Configurar o sitio

en: @drupal installation complete
gl: Instalación de @drupal completa

en: Installed %module module.
gl: Modulo %module instalado.

en: Choose profile
gl: Elección de perfil

en: Verify requirements
gl: Verificación de requisitos

en: Set up database
gl: Preparar base de datos

en: Set up translations
gl: Preparar as traducións

en: Install site
gl: Instalar sitio

en: Finish translations
gl: Finalizando traduccións

en: Site e-mail address
gl: Correo-e do sitio

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
gl: Por omisión, as datas neste sitio mostraranse  co fuso horario elixido.

en: Update notifications
gl: Notificacións de actualización

en: Check for updates automatically
gl: Comprobar as actualizacións automaticamente

en: Removed orphaned action '%action' from database.
gl: Acción orfa '%action' eliminada da base de datos

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
gl: A execución de cron excedeu o límite de tempo e foi interrompida.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: Text group
gl: Grupo de texto

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para o idioma seleccionado.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
gl: A traducción importouse con éxito. Crearonse %number cadeas de traducción novas, %update cadeas foron actualizadas e %delete cadeas forom borradas.

en: Importing interface translations
gl: Importando as traducións da interface

en: Starting import
gl: Comezando a importación

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: The %language language (%code) has been created.
gl: Creouse o idioma %language (%code).

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
gl: %file importouse a %locale: engadironse %number novas cadeas, actualizaronse %update e borraronse %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
gl: Actualizouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
gl: Creouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
gl: Quitouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language xa que non hai traducións para este idioma.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
gl: Aconteceu un erro durante a creación do ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
gl[0]: Omitiuse unha cadea de traducción porque contén HTML non permitido.
gl[1]: Omitironse @count cadeas de traducción porque conteñen HTML non permitido.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de tradución para os modulos instalados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de tradución para os modulos instalados.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de traducción para os modulos activados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de traducción para os modulos activados.

en: Abkhazian
gl: Abxasio

en: Amharic
gl: Amárico

en: Assamese
gl: Asamés

en: Aymara
gl: Aimara

en: Azerbaijani
gl: Azerbaianés

en: Bashkir
gl: Bashkirés

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Chechen
gl: Checheno

en: Corsican
gl: Corso

en: Old Slavonic
gl: Eslavo antigo

en: Welsh
gl: Galés

en: Maldivian
gl: Maldivo

en: Bhutani
gl: Bhutaní

en: Estonian
gl: Estonio

en: Basque
gl: Vasco

en: Persian
gl: Persa

en: Faeroese
gl: Feroés

en: Frisian
gl: Frisio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Scots Gaelic
gl: Gaélico Escocés

en: Galician
gl: Galego

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Armenian
gl: Armenio

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Kazakh
gl: Kazaxio

en: Greenlandic
gl: Groenlandés

en: Cambodian
gl: Camboiano

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemirés

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Cornish
gl: Córnico

en: Latin
gl: Latín

en: Luxembourgish
gl: Luxemburgués

en: Laothian
gl: Laosiano

en: Latvian
gl: Letón

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Marshallese
gl: Marsellés

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Marathi
gl: Márata

en: Malay
gl: Malayo

en: Maltese
gl: Maltés

en: Burmese
gl: Birmano

en: North Ndebele
gl: Ndebele (norte)

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: South Ndebele
gl: Ndebele (sur)

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orillés

en: Ossetian
gl: Oseto

en: Punjabi
gl: Punxabés

en: Portuguese, Portugal
gl: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
gl: Portugués, Brasil

en: Rhaeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Kinyarwanda
gl: Kiniarwanda

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sindhi
gl: Sindino

en: Northern Sami
gl: Sami (norte)

en: Serbo-Croatian
gl: Serbo-Croata

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Sonés

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Siswati
gl: Suazilandés

en: Sesotho
gl: Sesotés

en: Sudanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suaxili

en: Telugu
gl: Telugo

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tigrinya
gl: Tigriñés

en: Turkmen
gl: Turcomano

en: Tagalog
gl: Tagalés

en: Setswana
gl: Sechuanés

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Twi
gl: Tui

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Uzbequés

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Wolof
gl: Uolof

en: Yiddish
gl: Xidish

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Chinese, Simplified
gl: Chinés, simplificado

en: Chinese, Traditional
gl: Chinés, tradicional

en: Zulu
gl: Zulú

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
gl: Erro enviando correo-e (de %from a %to).

en: sort ascending
gl: arranxar ascendente

en: sort descending
gl: arranxar descendente

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
gl: As operacións coas cadenas Unicode emúlanse en base ao esforzo óptimo. Pode instalar a <a href="@url">extensión mbstring de PHP</a> para mellorar o soporte de Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A función de sobrecarga de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.func_overload</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.encoding_translation</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_input</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de saída de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_output</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
gl: Codificación %s non soportada. Por favor instale iconv, GNU recode ou mbstring para PHP

en: Parse error. Not well formed
gl: Erro ao analizar. Non está ben formado

en: Parse error. Request not well formed.
gl: Produciuse un erro ao analizar. Petición mal formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
gl: Produciuse un erro no servidor. XML-RPC incorrecto. A petición debe ser un methodCall

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
gl: Erro do servidor.  Método solicitado @methodname non especificado.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. O número de parámetros do método é incorrecto

en: Server error. Invalid method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. Os parámetros do método son incorrectos.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
gl: Erro do servidor.  A función solicitada @method non existe.

en: Invalid syntax for system.multicall.
gl: Sintaxe non válida para system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
gl: As chamadas recursivas a system.multicall están prohibidas.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
gl: Erro do servidor. Non existe a firma do método solicitado @methodname.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
gl: A lingua predefinida da conta para os correos-e, e lingua preferida para a visualización do sitio.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Popular content
gl: Contido popular

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
gl: Requirir verificación por correo-e cando un/ha usuario/a crea unha conta

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Styles
gl: Estilos

en: In queue
gl: Na cola

en: Are you sure you want to delete "%title"?
gl: Está seguro de querer eliminar "%title"?

en: Queue empty
gl: Cola valeira

en: Queue full
gl: Cola chea

en: queue
gl: cola

en: Add/remove links
gl: Engadir/borrar ligazóns

en: Link to tab
gl: LIgazón á pestana

en: All queues
gl: Todas as colas

en: All subqueues
gl: Todas as subcolas

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: %name: found no valid user with that name.
gl: %name: non se atopou un usuario válido con este nome.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Edit !type
gl: Editar !type

en: Sort descending
gl: Ordenar de maneira descendente

en: Sort ascending
gl: Ordenar de maneira ascedente

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
gl: O arquivo de tradución %filename conten un erro: "msgctxt" inesperado na liña %line.

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Optional features
gl: Características opcionais

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Administrative description
gl: Descrición administrativa

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Region settings
gl: Opcións de rexión

en: locations
gl: ubicacións

en: %title is invalid.
gl: @title non é válido.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
gl: HTTP Request Error importando %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
gl: Fallou a apertura do ficheiro: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
gl: Ficheiro de calendario non válido: %filename

en: Invalid calendar file.
gl: Ficheiro de calendario non válido.

en: Custom input format
gl: Formato de entrada personalizado

en: Hide repeat rule
gl: Ocultar a regra de repetición

en: Current exceptions
gl: Actuais excepcións

en: Date wizard
gl: Asistente de data

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
gl: O nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _). Crearase o tipo de contido se este non é un tipo de contido existente

en: Content type label
gl: Etiqueta do tipo de contido

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
gl: O nome lexíbel polos humanos para este tipo de contido. So é preciso cando se crea un tipo de contido novo.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
gl: Un tipo de contido data que está ligado a unha Vista de calendario.

en: Content type description
gl: Descrición do tipo de contido

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
gl: Unha descripción do tipo de contido. Só necesario cando se cree un novo tipo de contido.

en: Date field name
gl: Nome do campo data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
gl: Nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _) Non debe de ser un nome de campo xa existente.

en: Date field label
gl: Etiqueta do campo data

en: The human-readable label for this field.
gl: A etiqueta lexíbel por humanos para este campo.

en: Date widget type
gl: Tipo de widget de data

en: Show repeating date options
gl: Amosar as opcións de repetición de data

en: Date field type
gl: Tipo de campo de data

en: Date timezone handling
gl: Xestión do fuso horario

en: Create a calendar for this date field
gl: Crear un calendario para este campo de data

en: This field name already exists.
gl: Este nome de campo xa existe.

en: Date Tools
gl: Ferramentas de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
gl: Ferramentas para importar e crear automaticamente datas e calendarios.

en: Date browser
gl: Navegador de datas

en: Date browser style
gl: Estilo do navegador de datas

en: Date (!base_table)
gl: Data (!base_table)

en: Navigate to previous year
gl: Navegar ao ano anterior

en: Navigate to next year
gl: Navegar ao seguinte ano

en: Navigate to previous month
gl: Navegar ao mes anterior

en: Navigate to next month
gl: Navegar ao seguinte mes

en: Navigate to previous week
gl: Navegar á semana anterior

en: Navigate to next week
gl: Navegar á seguinte semana

en: Navigate to previous day
gl: Navegar ao día anterior

en: Navigate to next day
gl: Navegar ao día seguinte

en: Taxonomy Term
gl: Término de taxonomía

en: Configured
gl: Configurado

en: Flush all caches
gl: Baleirar todas as cachés

en: manage fields
gl: administrar campos

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)

en: Group name (a-z, 0-9, _)
gl: Nome do grupo (a-z, 0-9, _)

en: %name must be an integer.
gl: %name debe ser un enteiro.

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: <No value>
gl: <Sin valor>

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: Add new group: you need to provide a group name.
gl: Engadir un novo group: é preciso que estableza un nome de grupo.

en: Field group label
gl: Etiqueta do grupo de campos

en: %name: invalid input.
gl: %name: entrada non permitida.

en: %name: found no valid post with that title.
gl: %name: non se atopou unha entrada válida con este título.

en: View used to select the users
gl: Vista empregada para seleccionar os usuarios

en: Number of pages
gl: Número de páxinas

en: Author linked to profile
gl: Autor ligado ao perfil

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: Lock
gl: Bloquear

en: Hello <strong>@username</strong>
gl: Benvido, <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
gl: Amosar accesos rápidos

en: Administration menu Toolbar style
gl: Estilo da Barra de Ferramentas do Menú de Administración

en: A better Toolbar.
gl: Unha barra de ferramentas mellor.

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: No nodes in this queue.
gl: Non hai nodos nesta cola.

en: Post Date
gl: Data de publicación

en: Save !type
gl: Gardar !type

en: Delete !type
gl: Eliminar !type

en: Database is encoded in UTF-8
gl: A base de datos está codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
gl: Drupal non puido determinar se a codificación da base de datos está establecida como UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
gl: PostgreSQL foi inicializado.

en: Structure
gl: Estrutura

en: Default values
gl: Valores predeterminados

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: features
gl: funcionalidades

en: Create feature
gl: Crear funcionalidade

en: Create a new feature.
gl: Crear unha nova funcionalidade.

en: What You See Is What You Get
gl: O que ve é o que obtén (What You See Is What You Get)

en: official project page
gl: páxina oficial do proxecto

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
gl: O número máximo de caracteres que este campo pode ter.

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como baleiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar si está baleiro

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Hostname of user that posted the comment.
gl: Nome do equipo do usuario que enviou o comentario.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: The role ID of the role.
gl: O ID do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
gl: Non mostrar campos, etiquetas ou marcas para campos que estean baleiros.

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: SQL Query
gl: Consulta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
gl: A consulta crearase e executará usando a API de bases de datos de Drupal.

en: revision user
gl: usuario revisor

en: Exposed form
gl: Formulario exposto

en: Cancel account
gl: Cancelar conta

en: Recreate
gl: Recrear

en: Mark as reviewed
gl: Marcar como revisada

en: Manage features.
gl: Xestionar funcionalidades.

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: The order of pages in the book hierarchy.
gl: A orde das páxinas na xerarquía do libro.

en: CKEditor Global Profile
gl: Perfil global de CKEditor

en: Always run security filters for CKEditor.
gl: Executar sempre os filtros de seguranza para CKEditor

en: Run security filters only when CKEditor is set to start automatically.
gl: Executar os filtros de seguranza só cando CKEditor estea configurado para executarse automaticamente.

en: CKEditor default
gl: Predeterminado de CKEditor

en: Select manually
gl: Seleccionar manualmente

en: Color module: base
gl: Módulo de cor: base

en: Color module: top
gl: Módulo de cor: arriba

en: Color module: bottom
gl: Módulo de cor: abaixo

en: The language for the CKEditor interface.
gl: O idioma para a interface de CKEditor.

en: Use theme ckeditor.styles.js
gl: Usar o tema «ckeditor.styles.js»

en: Define path to ckeditor.styles.js
gl: Definir a ruta a «ckeditor.styles.js»

en: Select the file browser that you would like to use to upload files.
gl: Seleccionar o explorador de ficheiros que quere usar para enviar ficheiros.

en: Select the file browser that you would like to use to upload images.
gl: Seleccione o explorador de ficheiros que quere usar para enviar imaxes

en: Path to CKEditor
gl: Ruta a CKEditor

en: Local path to CKEditor
gl: Ruta local a CKEditor

en: The path relative to the location of the private directory where CKEditor should store uploaded files.
gl: A ruta relativa á localización do directorio privado onde CKEditor debe almacenar os ficheiros enviados.

en: for developers only
gl: só para desenvolvedores

en: CKEditor homepage
gl: Páxina de CKEditor

en: Choose a CKEditor skin.
gl: Elixa un tema visual de CKEditor

en: Insert Teaser Break
gl: Inserir unha separación de resumo

en: Insert Page Break
gl: Inserir un salto de páxina

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
gl: O documento xa conten unha separación de resumo. Quere continuar eliminándoa antes?

en: Exported content
gl: Contido exportado

en: override
gl: sobrescribir

en: Create a new !item
gl: Crear novo !item

en: List !type
gl: Listar !type

en: Export !type
gl: Exportar !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
gl: O nome da base de datos. A base de datos debe existir, non será creada para vostede.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
gl: Ingrese o nome do usuario que ten acceso de escritura á base de datos.

en: The database name is not valid.
gl: O nome da base de datos non é válido.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
gl: Pode omitir táboas específicas, ou os datos de táboas específicas no arquivo de copia de seguridade. Omita únicamente datos que saiba que non necesitará, como datos de caché, ou táboas doutras aplicacións. Excluír táboas pode romper a súa instalación de Drupal, xa que logo <strong>non cambie estas opcións a menos que saiba o que está facendo</strong>.

en: Lock tables during backup
gl: Bloquear táboas durante o copiado

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
gl: Isto pode axudar a reducir a corrupción de datos, pero fará que o seu sitio non responda.

en: %num SQL commands executed.
gl: %num comandos SQL executados.

en: MySQL Database
gl: Base de datos MySQL

en: Default Database
gl: Base de datos predeterminada

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
gl: Ingrese a dirección de correo electrónico onde enviar as copias de seguridade. Asegurese que o servidor de correo electrónico sexa capaz de manexar arquivos adjuntos

en: Database backup from !site: !file
gl: Copia de seguridade !file de !site

en: Database backup attached.
gl: Copia de seguridade achegada

en: Server Directory
gl: Directorio do servidor

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
gl: Ingrese a ruta ao directorio onde gardará as copias de seguridade. Use rutas relativas á ruta raíz de Drupal. O servidor debe poder escribir en devandita ruta.

en: Change file mode (chmod)
gl: Cambiar propiedades do arquivo (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chmod ao modo que especifique. Especifique o modo en forma octal (p. ex. 644 ou 0644) ou déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: Change file group (chgrp)
gl: Cambiar o grupo do arquivo (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chgrp ao grupo que especifique. Déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
gl: Debe ingresar un valor válido octal para chmod (p. ex. 644 ou 0644) en o campo de cambio de modo, ou deixalo en branco.

en: Manual Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade manuais

en: Scheduled Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade programadas

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
gl: Gardar os arquivos nun directorio dun servidor FTP.

en: FTP Directory
gl: Directorio FTP

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
gl: Gardar os arquivos de copia de seguridade nun espazo no seu !link.

en: Amazon S3 account
gl: Conta Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
gl: Enviar a copia de seguridade como arquivo achego nun correo ás direccións de correo electrónico especificadas.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Seleccionar a base de datos a restaurar. Calquera base de datos creada nos Destinos ou especificada en settings.php pode ser restaurada.

en: Are you sure you want to restore the database?
gl: Está seguro que desexa restaurar o arquivo de copia de seguridade?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
gl: Restaurar eliminará parte ou toda a información e non pode desfacerse. <strong>Sempre probe as súas copias de seguridade nun servidor distinto do de produción</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
gl: Está seguro que desexa eliminar o arquivo de copia de seguridade?

en: Backup Source
gl: Orixe da copia de seguridade

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
gl: Elixa a base de datos a gardar. Calquera destino de base de datos que creara e calquera base de datos especificada no seu settings.php pódese gardar.

en: Destinations
gl: Destinos

en: destinations
gl: destinos

en: destination
gl: destino

en: Add a new @s destination.
gl: Agregar un novo @s de destino.

en: Choose the type of destination you would like to create:
gl: Elixa o tipo de destino que desexa crear:

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar o destino %name? <strong>As copias de seguridade existentes no destino non serán eliminadas.</strong>

en: list files
gl: listar arquivos

en: restore
gl: restaurar

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
gl:  Non é necesario que ingrese unha contraseña a menos que desexe cambiar a contraseña actualmente gardada.

en: File Encryption
gl: Cifrado de arquivo

en: Install the !link to enable backup file encryption.
gl: Instale o !link para activar o encriptado do arquivo da copia de seguridade.

en: AES Encryption Module
gl: Módulo de cifrado AES

en: AES Encryption
gl: Cifrado AES

en: Send an email if backup succeeds
gl: Enviar un correo electrónico si a copia ten éxito

en: Email Address for Success Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de éxito

en: Send an email if backup fails
gl: Enviar correo electrónico si a copia de seguridade falla

en: Email Address for Failure Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de erro

en: !site backup succeeded
gl: A copia de seguridade de !site tivo éxito

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito.

en: !site backup failed
gl: A copia de seguridade de !site fallou

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade fallou, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
gl: A copia de seguridade fallou por motivos descoñecidos.

en: Disable query log
gl: Desactivar o rexistro de consultas query

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de copia de seguridade. Este será activado nuevamente cando se completou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable.

en: Take site offline
gl: Cambiar o sitio a modo de mantemento

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a copia de seguridade e mostra unha mensaxe de mantemento. O sitio volverá estar en liña unha vez que a copia de seguridade complétese.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de restauración. Este será activado nuevamente cando se restaurou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable..

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a restauración e mostra unha mensaxe de Sitio en Mantemento. O sitio será posto nuevamente en liña unha vez finalizada a restauración.

en: View as checkboxes
gl: Ver como casillas de selección

en: Backup File
gl: Arquivo de copia de seguridade

en: You can use tokens in the file name.
gl: Pode utilizar reemplazos no nome do arquivo.

en: Untitled Profile
gl: Perfil sen nome

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
gl: Está seguro que desexa eliminar o perfil %name? Calquera tarefa programada que utilice este perfil será deshabilitada.

en: schedule
gl: tarefa programada

en: schedules
gl: Planificacións

en: Untitled Schedule
gl: Tarefa programada sen nome

en: No tables excluded
gl: Non se excluiron táboas

en: No data omitted
gl: Non se omitiu ningún dato

en: Schedule Name
gl: Nome da planificación

en: Settings Profile
gl: Opcións do perfil

en: -- None Available --
gl: -- Non dispoñible --

en: Create new destination
gl: Crear un novo destino

en: Backup period must be a number greater than 0.
gl: O período de copia de seguridade debe ser un número maior que 0.

en: Once a second
gl: Unha vez por segundo

en: Every @count seconds
gl: Cada @count segundos

en: Once a minute
gl: Cada minuto

en: Every @count minutes
gl: Cada @count minutos

en: Every @count hours
gl: Cada @count horas

en: Every @count days
gl: Cada @count días

en: Once a week
gl: Unha vez por semana

en: Every @count weeks
gl: Cada @count semanas

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
gl: "Backup and Migrate" simplifica as tarefas de salvaguardado e migración das súas bases de datos Drupal. Proporciona unha función para salvaguardar a base de datos completa a un ficheiro ou descargala, asi como de restaurar dende una copia de seguridade anterior. Pode tamén programar as operacións de copia de seguridade. Ofrece soporte para a compresión das mesmas.
    Poden ser importadas nesta un noutra instalación de Drupal usando con !restorelink, ou ben pode usar una ferramenta de bases de datos como  <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> ou mesmo dende a liña de comandos de mysql.

en: restore feature
gl: Característica de recuperación

en: Quick Backup Tab
gl: Pestana de backup rápido

en: Advanced Backup Tab
gl: Pestana de backup avanzado

en: settings profiles
gl: Perfil de configuración

en: Restore Tab
gl: Pestana de recuperación

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
gl: Suba unha copia de seguridade feita por backup and migrate. A función de recuperación non funciona con volcados de base de datos dende outras fontes como phpMyAdmin.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
gl: Os arquivos poden ser almacenados nun directorio no seu servidor web, descargados ao seu escritorio ou enviados por correo electrónico a a súa conta de correo. Desde a pestana Destinos vostede pode crear, borrar ou editar os destinos ou listar os arquivos que xa foron copiados nos destinos dispoñibles.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
gl: Os perfís son configuracións de copia de seguridade gardadas. Os perfís almacenan as súas opcións de exclusión de táboas así como o nome do arquivo de copia de seguridade, a compresión e as opcións do selo temporal. Vostede pode utilizar perfís tanto en !schedulelink como para realizar !manuallink.

en: manual backups
gl: backups manuais

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
gl: Pode crear novos perfís usando a pestana de agregar perfís ou marcando a opción "Gardar esta configuración" na páxina de copia de seguridade avanzada.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
gl: Cada tarefa programada executarase un máximo dunha vez por cada ejecución do cron, polo que non se executará con maior frecuencia que a establecida para cron. Si especifícase un número de copias de seguridade a manter, as copias de seguridade antigas borraranse a medida que as novas sexan creadas. <strong>Si especifícase un número de arquivos para conservar, os outros arquivos de copia de seguridade no destino desa tarefa programada serán borrados</strong>.

en: You do not have permission to back up this site.
gl: Vostede non ten permiso para facer copia de seguridade deste sitio.

en: -- Select a Settings Profile --
gl: -- Seleccione un Perfil de Configuración --

en: Quick Backup
gl: Backup rápido

en: Backup now
gl: Facer copia de seguridade agora

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
gl: Para máis opcións de copia de seguridade, visite <a href="!advancedurl">páxina de copia de seguridade avanzada</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
gl: A orixe non pode copiarse sobre si mesmo. Por favor, elixa un destino diferente para esta copia de seguridade.

en: Backup Destination
gl: Destino da copia de seguridade

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
gl: Seleccione onde se gardará o arquivo de copia de seguridade. Estes conteñen datos sensibles, así que teña coidado onde serán gardados. Seleccione 'Descargar' para descargar o arquivo ao seu escritorio.

en: Save the settings as
gl: Gardar a configuración como

en: Replace the '%profile' profile
gl: Reemplazar o perfil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
gl: Este será o nome do novo perfil si selecciona 'Crear novo perfil' doutro xeito converterase no nome do perfil '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
gl: Elixa un nome para a configuración. A configuración gardarase como un perfil e aparecerá na pestana de <a href="!url">Perfís</a>.

en: Save Without Backing Up
gl: Gardar sen realizar copia de seguridade

en: Restore to
gl: Restaurar a

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
gl: <p>Ou pode restaurar un dos arquivos nos seus <a href="!url">destinos de copias de seguridade gardados.</a></p>

en: Advanced Backup
gl: Copia de seguridade avanzada

en: The filter settings for the profile.
gl: A configuración de filtros do perfil

en: The db source to backup from.
gl: A orixe da base de datos desde onde se realizará a copia de seguridade.

en: Entities
gl: Entidades

en: Restore now
gl: Restaurar agora

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
gl: A dirección IP do ordenador dende a que foi enviado o comentario.

en: The name left by the comment author.
gl: O nome deixado polo autor comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The URL of the comment.
gl: A URL do comentario.

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: The URL of the comment's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do comentario.

en: The date the comment was posted.
gl: Data na que foi enviado o comentario.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
gl: O comentario pai, se o fío de comentarios está activado.

en: The node the comment was posted to.
gl: O nó o que enviou o comentario.

en: The number of comments posted on a node.
gl: O número de comentarios enviados a un nodo.

en: New comment count
gl: Nova conta de comentarios

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
gl: A cantidade de comentarios enviados a un nodo dende a última vez que o usuario o visitou

en: The type of the node.
gl: O tipo de nodo.

en: The language the node is written in.
gl: O idioma no que está escrito o nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The URL of the node's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do nodo.

en: Date changed
gl: Data modificada

en: The date the node was most recently updated.
gl: A data de actualización máis recente do nodo.

en: The author of the node.
gl: O autor do nodo.

en: Poll winner
gl: Ganador de enquisa

en: The winning poll answer.
gl: A resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner votes
gl: Votos da opción ganadora da enquisa

en: The number of votes received by the winning poll answer.
gl: A cantidade de votos recibidos pola resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner percent
gl: Porcentaxe da opción ganadora da enquisa

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
gl: O porcentaxe de votos recibidos pola opción ganadora da enquisa.

en: The number of visitors who have read the node.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo.

en: The number of visitors who have read the node today.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo hoxe.

en: Last view
gl: Última visita

en: The date on which a visitor last read the node.
gl: A data na que un visitante accedeu por última vez o nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: The URL of the site's login page.
gl: a URL da páxina de inicio de sesión no sitio.

en: The unique ID of the uploaded file.
gl: O ID único do arquivo subido o servidor.

en: The name of the file on disk.
gl: O nome do arquivo no disco.

en: The web-accessible URL for the file.
gl: A URL do arquivo accesible a través da web.

en: The date the file was most recently changed.
gl: A data da modificación máis recente do arquivo.

en: The user who originally uploaded the file.
gl: O usuario que orixinalmente subiu o ficheiro.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
gl: O número de nodos etiquetados co termo de taxonomía.

en: The URL of the taxonomy term.
gl: La URL do termo de taxonomía.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
gl: O vocabulario de taxonomía o que pertence o termo.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: Term count
gl: Conteo de termos

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: O número de termos pertencentes ao vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: The date the user last logged in to the site.
gl: A data na que o último usuario identificouse na páxina web.

en: The date the user account was created.
gl: A data na que se creou a conta de usuario.

en: All parent terms
gl: Todos os termos pais

en: the list of common problems
gl: a lista de problemas comúns

en: Embed Media Dialog
gl: Incrustar o dialogo multimedia

en: Embed media code
gl: Incrustar código multimedia

en: Paste embed code here
gl: Pegue o código incrustado aquí

en: You are not allowed to access this page.
gl: Non ten permiso para acceder a esta páxina

en: Authorize file system changes
gl: Autorizar os cambios do sistema de ficheiros

en: It appears you have reached this page in error.
gl: Parece que chegou a esta páxina por erro.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
gl: Non se puido executar cron porque se empregou unha clave incorrecta.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
gl: Non se puido executar cron porque o sitio está en modo de mantemento.

en: Default country
gl: País predefinido

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
gl: Compobar as mensaxes de erro e <a href="!url">continuar coa instalación</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
gl: No seu arquivo %settings_file configurou @drupal para que use un servidor %driver. Sen embargo, a súa instalación PHP actualmente non admite este tipo de base de datos.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
gl: Sentímolo, ten que seleccionar a linguaxe para continuar a instalación.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
gl: Non se atopou ningún perfil de instalación. Os perfiles de instalación informan de qué módulos activar e qué esquema de base de datos instalar. É preciso un perfil para continuar co proceso de instalación.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
gl: Sentímolo, o perfil que escolleu non se pode cargar.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: Realizaronse todos os cambios necesarios en %dir e %file, polo que debería eliminar os permisos de escritura que teñan para evitar riscos de seguridade. Si non está seguro de cómo facelo, consulte a <a href="@handbook_url">guía en liña</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
gl: Parabéns, vostede instalou @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
gl: Revise as mensaxes anteriores antes de visitar <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
gl: <a href="@url">Visite o seu novo sitio</a>.

en: Settings file
gl: Arquivo de configuración

en: The settings file does not exist.
gl: O arquivo de configuración non existe.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
gl: O instalador de @drupal require que cree un arquivo de configuración como parte do proceso da instalación. Copie o arquivo %default_file a %file. Pode atopar máis detalles sobre a instalación de Drupal en <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
gl: O arquivo %file xa existe.

en: The settings file is not writable.
gl: Non se pode escribir no arquivo de configuración.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: O instalador de @drupal require permisos de escritura en %file durante o proceso de instalación. Se non está seguro de como conceder permisos os arquivos, consulte o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
gl: Os correos electrónicos automáticos, como a información de rexistro serán enviados dende esta dirección. Use unha dirección que remate no dominio do seu sitio para previr que eses correos sexan marcados como non desexados.

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: Select the default country for the site.
gl: Seleccione o país predeterminado para o sitio.

en: Receive e-mail notifications
gl: Recibir avisos por correo electrónico

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
gl: O sistema o avisará cando existan actualizacións de seguridade e importantes para os componentes instalados. Envíase información anónima a <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
gl: Non hai actualizacións pendentes.

en: 1 pending update | @count pending updates
gl[0]: 1 actualización pendente
gl[1]: @count actualizacións pendentes

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
gl: Produciuse un erro mentres se xestionaba a solicitude: O servidor recibiu un input incorrecto.

en: Invalid form POST data.
gl: Os datos POST do formulario son incorrectos.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
gl: Non se puido continuar, non hai métodos dispoñibles para a trasnferencia de ficheiros

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
gl: AVISO: Non está a usar unha conexión cifrada, de modo que o seu contrasinal enviarase en texto simple. <a href="@https-link">Saber máis</a>.

en: To continue, provide your server connection details
gl: Para continuar, escriba os detalles da conexión ao servidor

en: Connection method
gl: Método de conexión

en: Enter connection settings
gl: Escriba os datos da conexión

en: @backend connection settings
gl: Datos da conexión @backend

en: Change connection type
gl: Cambiar o tipo de conexión

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
gl: Produciuse un erro, o tipo de protocolo de conexión «%backend» non existe.

en: No active batch.
gl: Lote non activo

en: Site under maintenance
gl: Modo de mantemento

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
gl: Os arquivadores só poden operar con arquivos locais: %file non admitido.

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
gl: O arquivo non puido subirse, porque o destino %destination non é válido.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
gl: O arquivo %source non puido subirse porque un arquivo con ese nombre xa existe no destino %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
gl: O nome do arquivo excede o límite de 240 caracteres. Por favor, renome o arqivo e tenteo de novo.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
gl: %path é un directorio e non pode ser eliminado empregando file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
gl: O arquivo %path non é dun tipo recoñecido polo que non foi eliminado.

en: The file permissions could not be set on %uri.
gl: Os permisos de ficheiro non poden ser definidos en %uri.

en: Completed @current of @total.
gl: Completaronse @current de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
gl: Non se puideron realizar todas as tarefas na base de datos do servidor. A tarefa %task no se atopou.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido modificar %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido abrir %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Required modules
gl: Módulos necesarios

en: Required modules not found.
gl: Módulos necesarios non atopados.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
gl: Os módulos seguintes son necesarios, pero non se atoparon. Trasládeos o subdirectorio apropiado para os módulos, como <em>sites/all/modules</em>. Módulos que faltan: !modules

en: system
gl: sistema

en: %module module uninstalled.
gl: Módulo %module desinstalado.

en: Saint Barthélemy
gl: San Bartolomé

en: Saint Martin (French part)
gl: San Martiño (parte francesa)

en: Use the default site language (@language_name).
gl: Empregar a lingua predeterminada do sitio (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
gl: O arquivo de tradución %filepath conten un erro: A fórmula do plural non se puido interpretar.

en: No strings available.
gl: Ningún texto dispoñible.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
gl: @count fragmentos HTML non permitidos en %file.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
gl: Perdeuse o ficheiro de tradución de JavaScript %file.js

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
gl: Non se pode enviar o correo electrónico. Contacte co administrador do sitio se o problema persiste.

en: Class %class does not implement interface %interface
gl: A clase %class no implementa a interface %interface

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
gl: Operando en modo de mantemento. <a href="@url">Voltar en liña.</a>

en: Operating in maintenance mode.
gl: Operando en modo de mantemento.

en: %module module enabled.
gl: módulo %module activado.

en: %module module disabled.
gl: módulo %module desactivado.

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Unable to determine the type of the source directory.
gl: Imposible determinar o tipo de directorio de orixen.

en: Cannot determine the type of project.
gl: Non se pode determinar o tipo de proxecto.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
gl: Erro fatal o actualizar, de forma covarde négase a eliminar o directorio de instalación.

en: File Transfer failed, reason: !reason
gl: A transferencia de arquivos fallou, por: !reason.

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
gl: Non se puido crear %directory debido a: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
gl: Drupal non se puido configurar correctamente ca base de datos existente. Revise calquera erro.

en: An AJAX HTTP error occurred.
gl: Houbo un erro HTTP AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
gl: Código de Resultado HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
gl: Unha solicitude HTTP de AJAX finalizou de maneira anormal.

en: Debugging information follows.
gl: A continuación detállase a información de depuración

en: Path: !uri
gl: Ruta: !uri

en: Manage display
gl: Xestionar a visualización

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: manage display
gl: xestionar presentación

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Full content
gl: Contido completo

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl[0]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva cun ou máis caracteres.
gl[1]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva con @count ou máis caracteres.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: Requires: !module-list
gl: Precisa: !module-list

en: Required by: !module-list
gl: Requerido por: !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
gl: O seu contrasinal non se garda na base de datos e usase só para establecer unha conexión.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
gl: Crearase a conexión entre o seu servidor web e a máquina que aloxa os arquivos do servidor web. Na gran maioría dos casos, esta será a mesma máquina e "localhost" é correcto.

en: There is currently no content classified with this term.
gl: Actualmente non hai contido clasificado con este termo.

en: Welcome (new user created by administrator)
gl: Benvida (novo usuario creado polo adminstrador)

en: Welcome (awaiting approval)
gl: Benvida (pendente de aprobación)

en: Welcome (no approval required)
gl: Benvida (sen necesidade de aprobación)

en: Password recovery
gl: Recuperación de contrasinal

en: Account activation
gl: Activación da conta

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Account canceled
gl: Conta cancelada

en: Notify user when account is canceled.
gl: Avisar o usuario cando se cancela a conta.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón de inicio de sesión dun só uso que xa non é válido ou que foi usado. Por favor, pida un novo a través do seguinte formulario.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
gl: Cando está activado, o usuario recibirá unha notificación por correo electrónico despois de que a conta sexa cancelada.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name]

en: When cancelling these accounts
gl: Ao cancelar estas contas

en: Blocked user: %name %email.
gl: Usuario bloqueado: %name %email.

en: Minimal
gl: Mínimo

en: Start with only a few modules enabled.
gl: Comezar só con algúns módulos habilitados.

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
gl: Escriba unha lista de palabras separadas por comas para describir o seu contido.

en: Install with commonly used features pre-configured.
gl: Instalar cás características de uso máis común preconfiguradas.

en: Fixed width
gl: Ancho fixo

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
gl: A etiqueta para esta área que se amosará só de forma administrativa.

en: Exposed
gl: Exposto

en: Remove this display
gl: Quitar esta visualización

en: Operator to use on all groups
gl: Operador para usar en todos os grupos

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
gl: Xa sexa «grupo 0 E grupo 1 E grupo 2» ou «grupo 0 Ou grupo 1 Ou grupo 2», etc.

en: Remove group @group
gl: Quitar o grupo @group

en: Default group
gl: Grupos predefinidos

en: Group @group
gl: Grupo @group

en: Ungroupable filters
gl: Filtros inagrupables

en: Configure group settings for @type %item
gl: Configurar os axustes do grupo para @type %item

en: Display all items
gl: Amosar todos os elementos

en: Display a specified number of items
gl: Amosar un número específico de elementos

en: Display a limited number items that this view might find.
gl: Mostrar un número limitado de elementos que esta vista podería atopar.

en: Paged output, full pager
gl: Saída paxinada, paxinador completo

en: Paged output, full Drupal style
gl: Saída paginada, estilo Drupal completo

en: Paged output, mini pager
gl: Saída paxinada, paxinador mini

en: The taxonomy vocabulary name
gl: O nome do vocabulario da taxonomía

en: Name (raw)
gl: Nome (crudo)

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Exposed form style
gl: Estilo do formulario exposto

en: Exposed Form
gl: Formulario exposto

en: Exposed form options
gl: Opciós do formulario exposto

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
gl: O número de artículos a omitir. Por exemplo, si este campo é 3, os 3 primeros elementos serán omitidos e non se amosarán.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
gl: O número total de páxinas. Déixeo baleiro para mostrar todas as páxinas.

en: Exposed options
gl: Opcións expostas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
gl: Expoñer esta opción permite os usuarios definir os seus valores nun formulario exposto cando se amosa a vista

en: All items, skip @skip
gl: Todos os elementos, omitir @skip

en: All items
gl: Todos os elementos

en: Group results together
gl: Agrupar resultados

en: Authentication module
gl: Módulo de autentificación

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
gl[0]: Hai unha actualización pendente (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).
gl[1]: Hai @countactualizacións pendentes (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).

en: Collapse
gl: Pregar

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Unha mensaxe de benvida con instrucións adicionais foi enviada a súa dirección de correo electrónico.

en: Administer pathauto
gl: Administrar alias de URL automáticos

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
gl: Permite a un usuario configurar patróns de alias, así como crear ou eliminar os alias de URL de forma masiva.

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Update preview
gl: Vista previa da actualización

en: %module module installed.
gl: Modulo %module instalado.

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Provide a simple link to edit the term.
gl: Prover unha ligazón para editar o termo.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
gl: Especifique entre cales valores pode elixir o usuario ao determinar os elementos por páxina. Separados por comas.

en: view all
gl: ver todo

en: Attachment before
gl: Adxunto antes

en: Attachment after
gl: Adjunto despois

en: Kyrgyz
gl: Kirguís

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
gl: A función theme() non debe ser chamada ata que tódolos módulos esten cargados.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Swiss German
gl: Suízo Alemán

en: Scots
gl: Escocés

en: Current page
gl: Páxina actual

en: Previous page
gl: Páxina anterior

en: Can't handle more than one field storage engine
gl: Non se pode manexar máis dun motor de almacenamento dos campos.

en: Field storage engine not found.
gl: Non se atopou o motor de almacenamento dos campos.

en: For this query an entity type must be specified.
gl: Debe especificarse un tipo de entidade para esta consulta.

en: Entity %entity has no base table.
gl: A entidade %entity non ten táboa de base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
gl: Non se sabe cómo ordear @key en @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
gl: O prefixo da táboa da base de datos que ha indicado, %prefix, non é válido. O prefixo da táboa só pode conter caracteres alfanuméricos, puntos ou guións baixos.

en: Default settings file
gl: Arquivo de configuración predeterminado

en: The default settings file does not exist.
gl: O arquivo de configuración por defecto non existe.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
gl: O instalador de @drupal precisa que o arquivo %default-file non se modifique de ningunha forma con respecto a da descarga orixinal.

en: Māori
gl: Maori

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
gl: Reordenar as filas por peso numérico en lugar de arrastrar.

en: Show row weights
gl: Mostrar pesos da fila

en: Hide row weights
gl: Ocultar pesos da fila

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
gl: Engadir un novo @plugin

en: Clone @plugin %title
gl: Clonar @plugin %title

en: Enabled, name
gl: Activado, nome

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
gl: A explicación dos cambios máis recentes realizados no contido.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: - Use default -
gl: - Usar predeterminado -

en: Unknown content type
gl: Tipo de contido descoñecido

en: Error opening socket @socket
gl: Produciuse un erro ao intentar abrir o socket  @socket.

en: delivery callback not found
gl: callback de entrega non atopada

en: callback %callback not found: %q.
gl: callback %callback non atopada: %q

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque o destino non é válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque o directorio de destino non está configurado correctamente. Isto pode estar causado por un problema de permisos do arquivo ou directorio. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
gl: O arquivo %file non puido ser copiado porque xa existe un co mesmo nome no directorio de destino.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file no se puido eliminar, por que o destino non é válido. Hai máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
gl: O arquivo %file especificado non puido ser eliminado debido a que non é un URL válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: a informaciión non se puido gardar, porque o destino non é válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non puido ser copiado, porque o destino %destination é inválido. Isto xeralmente é causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contedor de fluxo.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
gl: O arquivo %file (%realpath) non pode ser copiado porque non existe.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo, porque xa existe un ficheiro co mesmo nome no destino.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
gl: El arquivo %file non pode ser copiado porque se sobrescribiría a si mesmo.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
gl: O arquivo %file especificado non pode ser copiado en %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non se puido mover porque o destino %destino non é válido. Isto pode estar causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non puido ser borrado porque a URI non é válida. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_delete() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
gl: Os datos non puideron ser gardados porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_save_data() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
gl: A súa configuración de PHP só admite un único tipo de base de datos, polo que foi seleccionado automáticamente.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
gl: Non se puido conectar co servidor de base de datos. O servidor informa da seguinte mensaxe: %error. <ul><li>¿Está operativo o servidor?</li><li>¿Existe a base de datos e escribiu ben o séu nome?</li><li>¿Escribiu ben o usuario e contrasinal?</li><li>¿Escribiu ben o nome do servidor?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
gl: A versión de PHP que vostede está a usar ten problemas coñecidos con PostgreSQL. Necesita actualizar PHP a 5.2.11, 5.3.1 ou superior.

en: Format settings:
gl: Opcións de formato:

en: Administrative overlay
gl: Capa administrativa superposta

en: Upload an image to go with this article.
gl: Subir unha imaxe para acompañar este artigo.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
gl: Perfil mínimo para facer probas. Incluye só os módulos absolutamente necesarios.

en: View mode
gl: Modo de vista

en: The settings file is writable.
gl: Pódese escribir no arquivo de configuración.

en: The settings file is owned by the web server.
gl: O arquivo de configuración é propiedade do servidor web.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: O instalador de @drupal non puido crear o arquivo de configuración coa propiedade de arquivo correcta. Acceda o seu servidor web, borre o arquivo %file existente, e cree un novo copiando o arquivo %default_file a %file. Pode atopar máis detalles sobre a instalación de Drupal en <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Se ten problemas cos permisos dos arquivos no seu servidor, consulte o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
gl: Consulta de unión non válida: sen condicións

en: Available countries
gl: Países dispoñibles

en: Unsubscribe URL
gl: URL de anulación de subscrición

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
gl: %type: !message en %function (liña %line de %file).

en: Update @title
gl: Actualizar @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único para o sistema. Só pode conter letras minúsculas, números e guións baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
gl: O nome de sistema debe conter caracteres únicos.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome de sistema debe conter únicamente letras minúsculas, números, e guións.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
gl: O nome de sistema xa está en uso. Debe ser único

en: Asturian
gl: Asturiano

en: English, British
gl: Ingles, Británico

en: Haitian Creole
gl: Crioulo haitiano

en: Portuguese, International
gl: Portugués, Internacional

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Schema version
gl: Versión do esquema

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
gl: A versión da base de datos %version é menor ca mínima requerida %minimum_version.

en: Next steps
gl: Seguintes pasos

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
gl: O arquivo %file non pode ser copiado, porque o directorio destino %destination non está configurado correctamente..

en: @driver_name settings
gl: opcións de @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
gl: MySQL, MariaDB ou equivalente

en: Database file
gl: Arquivo de base de datos

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
gl: A ruta absoluta o arquivo onde os datos de @drupal serán almacenados. Este debe ter permisos de escritura para o servidor web e debería existir fora da raíz web.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
gl: O directorio especificado non ten permisos de escritura para o servidor web.

en: Autocomplete popup
gl: Popup con autocompletado

en: Searching for matches...
gl: Buscando coincidencias...

en: Drupal system listing compatible test
gl: Proba compatible coa listaxe de sistema de Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
gl: Módulo de soporte para probar a función drupal_system_listing

en: Drupal system listing incompatible test
gl: Proba incompatible có listado de sistema de Drupal

en: Fixed value
gl: Valor fixo

en: Access Backup and Migrate
gl: Acceder a Backup and Migrate

en: Access the Backup and Migrate admin section.
gl: Acceder á sección de administración de Backup and Migrate

en: Perform a backup
gl: Realizar unha copia de seguridade

en: Back up any of the available databases.
gl: Facer copia de seguridade de calquera das bases de datos dispoñibles.

en: Access backup files
gl: Acceder aos arquivos de copia de seguridade

en: Access and download the previously created backup files.
gl: Acceder e descargar os arquivos de copia de seguridade creados previamente.

en: Delete backup files
gl: Eliminar achivos de copia de seguridade

en: Delete the previously created backup files.
gl: Eliminar os arquivos de copia de seguridade creados anteriormente.

en: Restore the site
gl: Restaurar o sitio

en: Restore the site's database from a backup file.
gl: Restaurar a base de datos do sitio desde un arquivo de copia de seguridade.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
gl: Editar os perfís, as planificaciones e os destinos de Backup and Migrate.

en: Unable to move the backups directory to your private folder, please check file permissions and move the directory %from to %to
gl: Non se pode mover o directorio de copias de seguridade ao seu cartafol privado, por favor verifique os permisos de arquivos e mova o directorio %from a %to

en: file system settings
gl: Configuración do file system

en: @title Files
gl: Arquivos @title

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
gl: Hai @count accións orfas (%orphans) na táboa de accións. !link

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
gl: O axuste de configuración %setting está actualmente en 'current_value%', pero debe ser '%needed_value'. Pode cambialo executando a seguinte consulta: !query

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
gl: Non se puido establecer a conexión co servidor, que enviou a seguinte mensaxe: !message Para máis información sobre a instalacion ou actualización de código no seu servidor, consulte o <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
gl: No se pode analizar o arquivo de información: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
gl: O arquivo de información (%info_file) non ten un atributo 'nome' definido.

en: Subdirectory
gl: Subdirectorio

en: Access the views administration pages.
gl: Acceder as páxinas de administración das vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
gl: Saltar o control de acceso cando accedes as vistas.

en: Add new view
gl: Engadir unha nova vista

en: - Basic validation -
gl: - Validación básica -

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Place a colon after the label
gl: Poñer os dous puntos despois da etiqueta

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: Add default classes
gl: Engadir clases predefinidas

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome interno do sistema único para este View. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guiones baixos.

en: Weight for @display
gl: Peso para @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
gl: Este título amosarase na páxina de edición de vistas en lugar do predefinido. Esto pode ser útil se ten o mesmo elemento dúas veces.

en: Last comment CID
gl: CID do último comentario

en: Last Comment
gl: Último Comentario

en: The extension of the file.
gl: A extensión do arquivo.

en: File Usage
gl: Uso do Arquivo

en: The type of entity that is related to the file.
gl: O tipo de entidade que está relacionado co arquivo.

en: Query options
gl: Opcións de consulta

en: Field Language
gl: Idioma de campo

en: The class to provide on each row.
gl: A clase a proporcionar en cada fila.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
gl: Podes usar comodines de campo, de acordo aos "Patróns de remplazo" que se utiliza en "Reescribir a saída deste campo" para todos os campos.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase da listaxe

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.

en: Text formats enabled for rich-text editing
gl: Formatos de texto habilitado para edición de texto enriquecido

en: Administration tools.
gl: Ferramentas de administración.

en: @name comment form
gl: Formulario de comentario @name

en: Content access
gl: Acceso ao contido

en: Display:
gl: Presentación:

en: Multiple values:
gl: Varios valores:

en: starting from @isodate
gl: a partir de @isodate

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
gl: Amosar @count valor(es) comezando por @date1 e rematando en @date2

en: earliest
gl: o máis antigo

en: latest
gl: o máis recente

en: The year is invalid.
gl: O ano non é válido.

en: The month is invalid.
gl: O mes non é válido.

en: The day is invalid.
gl: O día non é válido.

en: The hour is invalid.
gl: A hora non é válida.

en: The minute is invalid.
gl: O minuto non é válido.

en: The second is invalid.
gl: O segundo non é válido.

[ctx: date_nav]
en: Prev
gl: Anterior
    no contexto: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
gl: Seguinte
    no contexto: date_nav

en: Administer date tools
gl: Administrar ferramentas de data

en: Weight for new group
gl: Peso para o novo grupo

en: Vertical tabs group
gl: Grupo vertical de solapas

en: Vertical tab
gl: Grupo vertical de solapas

en: Horizontal tab item
gl: Elemento de solapa horizontal

en: Accordion group
gl: Grupo de acordeón

en: Accordion item
gl: Elemento de acordeón

en: Extra CSS classes
gl: Clases CSS extra

en: Blind
gl: Cego

en: Horizontal Tabs
gl: Grupo de solapas horizontais

en: Fieldgroups
gl: Grupos de campos

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: Display Suite evaluator
gl: Evaluador da Display Suite

en: Content revisions
gl: Revisións de contido

en: Custom block
gl: Bloque personalizado

en: Machine name:
gl: Nome de sistema:

en: All Day
gl: Todo o día

en: Table that contains field group entries and settings.
gl: Táboa que contén as entradas de campo de grupos e configuracións.

en: Bypass views access control
gl: Saltar o control de acceso das vistas

en: No results behavior
gl: Comportamento se non hai resultados

en: Edit @section
gl: Editar @section

en: Edit this view to add a display.
gl: Edite esta vista para engadir unha visualización.

en: Add view from template
gl: Engadir vista dende plantilla

en: View to insert
gl: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
gl: A vista a insertar nesta área.

en: Inherit contextual filters
gl: Herdar filtros contextuais

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
gl: Se é marcada, esta vista recibirá os mesmos filtros contextuais co seu pai.

en: Recursion detected in view @view display @display.
gl: Recursividade detectada na vista @view presentación @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
gl: Cando o valor do filtro <em>NON</em> está na URL

en: Exception value
gl: Valor da excepción

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se recibe este valor, o filtro será ignorado; i.e, «todos os valores»

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
gl: Sobrescribir a vista e outros títulos de argumento. Utilice «%1» para o primeiro argumento, «%2» para o segundo, etc.

en: Provide title
gl: Proporcionar título

en: Override breadcrumb
gl: Sobrescribir migas de pan (breadcrumb)

en: Provide breadcrumb
gl: Proporcionar migas de pan (breadcrumb)

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
gl: Escriba un nome que lle gustaría usar para as migas de pan (breadcrumb). Véxase «Título» para sustitucións de porcentaxes.

en: Specify validation criteria
gl: Especificar criterios de validación

en: Action to take if filter value does not validate
gl: Acción a tomar se o valor do filtro non pasa a validación

en: Display all results for the specified field
gl: Mostra todos os resultados para o campo especificado

en: Provide default value
gl: Proporcionar valor predeterminado

en: Show "Page not found"
gl: Amosar "Páxina non atopada"

en: Display a summary
gl: Amosar un resumo

en: Display contents of "No results found"
gl: Amosar contido de «Non se atoparon resultados»

en: Skip default argument for view URL
gl: Saltar argumento predeterminado para o URL da vista

en: Number of records
gl: Número de rexistros

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gl: Numérica

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
gl: Se o marca, os números indicados para o filtro serán excluidos en lugar de limitar a vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
gl: O modo glosario aplica un límite o número de caracteres utilizados no valor do filtro, o cal permite ca vista de resumo funcione como un glosario.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
gl: Alfabético
    en contexto: Orden

en: Create a label
gl: Crear unha etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
gl: Active para crear unha etiqueta para este campo.

en: Create a CSS class
gl: Crear unha clase CSS

en: Rewrite results
gl: Reescribir resultados

en: Replace spaces with dashes
gl: Remprazar espazos con guións

en: External server URL
gl: URL de servidor externo

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
gl: Active para amosar o texto de «non hai resultados» se o campo contén o número 0.

en: Expose filter
gl: Expoñer filtro

en: Hide filter
gl: Ocultar filtro

en: Expose operator
gl: Expoñer operador

en: Allow the user to choose the operator.
gl: Permitir o usuario elexir o operador.

en: Allow multiple selections
gl: Permitir seleccións múltiples

en: Enable to allow users to select multiple items.
gl: Active para permitir os usuarios seleccionar múltiples elementos.

en: Remember the last selection
gl: Recordar a última selección

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
gl: Active para ocultar elementos que non conteñen esta relación

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
gl: Esta orde non está exposto. Expóñao para permitir aos usuarios cambialo.

en: Expose sort
gl: Expoñer orde

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
gl: Esta orde está exposto. Si ocúltao, os usuarios non poderán cambialo.

en: Hide sort
gl: Ocultar orde

en: Provide description
gl: Proporcionar descrición

en: Update "@title" choice
gl: Actualizar opción «@title»

en: Update "@title" choice (@number)
gl: Actualizar opción «@title» (@number)

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
gl: * Todolos cambios son almacenados de forma temporal. Faga clic en Gardar para facer os seus cambios permanentes. Faga clic en Cancelar para descartar os seus cambios.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
gl: Modificar as visualizacións da súa vista abaixo ou engadir novas visualizacións.

en: edit view name/description
gl: editar nome/descrición da vista

en: @display_title details
gl: Detalles de @display_title

en: Auto preview
gl: Previsualización automática

en: Preview with contextual filters:
gl: Previsualización con filtros contextuales:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
gl: Separe os valores dos filtros contextuales cun «/». Por exemplo, %example.

en: Apply and continue
gl: Aplicar e continuar

en: @current of @total
gl: @current de @total

en: All displays (except overridden)
gl: Todas as presentacións (excepto as sobrescritas)

en: All displays
gl: Todas as presentacións

en: This @display_type (override)
gl: Este @display_type (sobrescribir)

en: Create new filter group
gl: Crear novo grupo de filtros

en: Drag to add filters.
gl: Arrastre para agregar filtros.

en: Add and configure @types
gl: Agregar e configurar @types

en: Configure @type: @item
gl: Configurar @type: @item

en: Show filters on the list of views
gl: Amosar filtros na listaxe de vistas

en: Above the preview
gl: Arriba da vista previa

en: Below the preview
gl: Abaixo da vista previa

en: Unformatted list
gl: Lista sen formato

en: HTML list
gl: Lista HTML

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: contextual filters
gl: filtros contextuais

en: Contextual filter
gl: Filtro contextual

en: contextual filter
gl: filtro contextual

en: filter criteria
gl: criterio de filtrado

en: no results behavior
gl: comportamento sen resultados

en: The node ID.
gl: ID do nodo.

en: The content title.
gl: O título do contido.

en: User has a revision
gl: O usuario ten unha revisión

en: Get the actual content from a content revision.
gl: Obter o contido real dunha revisión de contido.

en: Content ID from URL
gl: ID do contido desde a URL

en: Load default filter from term page
gl: Cargar filtro predeterminado da páxina de térmo

en: Change the way content is formatted.
gl: Cambiar o xeito en que se da formato o contido.

en: Hide attachments in summary
gl: Ocultar adxuntos no resumo

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
gl: Tamén pode axustar as !settings para a restricción de acceso seleccionada actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo de fila seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o paxinador seleccionado actualmente.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
gl: Se o marca, amosarase o valor de filtro contextual actual coma a opción predeterminada no menú de salto, se é aplicable.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
gl: Por defecto a táboa ocultase para unha vista valeira. Con esta opción, e posible amosar unha táboa valeira co texto adentro.

en: All storage
gl: Todo o almacenamento

en: All status
gl: Todos os estados

en: No tags
gl: Sin etiquetas

en: No views match the search criteria.
gl: Ninguna vista coincide cos criterios de búsca.

en: Create view from template @template
gl: Crear vista da prantilla @template

en: Clone of | Clone @count of
gl[0]: Clon de
gl[1]: Clon @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
gl: Esta acción eliminará permanentemente cualquera personalización que foxe feita a esta vista.

en: The view has been reverted.
gl: Esta vista foi revertida.

en: This action will permanently remove the view from your database.
gl: Esta acción eliminará permanentemente a vista da sua base de datos.

en: Create a page
gl: Crear unha páxina

en: Create a menu link
gl: Crear un enlace de menú

en: Include an RSS feed
gl: Incluír un Feed RSS

en: Feed path
gl: Ruta da fonte web

en: Feed row style
gl: Estilo da fila do canle de novas

en: Create a block
gl: Crear un bloque

en: of fields
gl: de campos

en: of type
gl: de tipo

en: tagged with
gl: etiquetado con

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
gl: Intentouse create_view con valores que non foron validados

en: Should links be displayed below each comment
gl: Determina se debería amosar enlaces debaixo de cada comentario

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
gl: con enlaces (permitir que os usuarios respondan o comentario, etc.)

en: without links
gl: sin enlaces

en: teasers
gl: resúmos

en: full posts
gl: envíos completos

en: titles
gl: títulos

en: titles (linked)
gl: títulos (con enlace)

en: Should links be displayed below each node
gl: No caso de enlaces aparecerán debaixo de cada nodo

en: with links (allow users to add comments, etc.)
gl: con enlaces (permitindo os usuarios escribir comentarios, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
gl: En caso de comentarios mostraránse debaixo de cada nodo

en: Number of hits
gl: Número de visitas

en: Hide view
gl: Ocultar vista

en: Date field values
gl: Valores do campo Data

en: The date value.
gl: O valor de data.

en: Unsorted
gl: Sen ordenar

en: Location:
gl: Localización:

en: Customize field HTML
gl: Personaliza campo HTML

en: Hide rewriting if empty
gl: Ocultar reescritura se está baleiro

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
gl: Non amosar contido reescrito se este campo está baleiro.

en: Thousands marker
gl: Separador de miles

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
gl: Avanzado. Ingrese un espazo de nome para a Sub-consulta usada por esta relación.

en: This display is disabled.
gl: Esta presentación está deshabilitada

en: enable @display_title
gl: habilitar @display_title

en: clone @display_title
gl: clonar @display_title

en: delete @display_title
gl: eliminar @display_title

en: disable @display_title
gl: desactivar @display_title

en: undo delete of @display_title
gl: desfacer borrado de @display_title

en: Aggregation settings
gl: Opcións de agregación

en: Select extensions of the views interface.
gl: Seleccione as extensións da interfaz de vistas.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
gl: configurou o display %display cunha ruta que tamén están en un alias. Isto podería ocasionar problemas non desexados, mellor utilice unha ruta interna.

en: Configure aggregation settings for @type %item
gl: Configurar agregación para @type %item

en: Apply (all displays)
gl: Aplicar (todas as presentacións)

en: Apply (this display)
gl: Aplicar (esta presentación)

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: Delta - Appears in: @bundles.
gl: Delta - Aparece en: @bundles.

en: User who uploaded
gl: O usuario que fixo a subida

en: Representative node
gl: Nodo representativo

en: Content with term
gl: Contido con término

en: Relate all content tagged with a term.
gl: Relacionar todo o contido etiquetado cun término.

en: Taxonomy terms on node
gl: Termos de taxonomía no nodo

en: All taxonomy terms
gl: Todos os termos de taxonomía

en: Query Comment
gl: Comentario da consulta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
gl: Si establécese, este comentario integrarase na consulta e pásase ao servidor SQL. Isto pode ser útil para o rexistro ou a depuración.

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
gl: Os campos En Liña (Inline) mostraranse uns á beira doutros, en lugar dun baixo o outro. Teña en conta que algúns campos ignorarán isto si son elementos de bloque, particularmente os campos do corpo e outros con formato HTML.

en: Show the empty text in the table
gl: Amosar o texto baleiro na táboa

en: Unknown field: @field_name
gl: Campo descoñecido: @field_name

en: !name Backup Options
gl: !name opcións de copia de seguridade

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila. Leste debe ser unha ruta relativa de drupal.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
gl: O campo que se vai a utilizar como a descrición do elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
gl: O campo que se usará como creador de elementos RSS para cada fila.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
gl: O estilo do plug-in da fila necesita que se especifique que campos se usarán para o ítem RSS.

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser copiado, porque o destino %destination é inválido. Isto xeralmente é causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contedor de fluxo.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
gl: O arquivo %file non pode ser copiado porque non existe.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser movido, porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_move() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser borrado porque a URI non é válida. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_delete() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: Add a code field
gl: Engadir un campo de código

en: Add a dynamic field
gl: Engadir un campo dinámico

en: Add a block field
gl: Engadir un campo bloque

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
gl: Almacenar unha data na base de datos como un timestamp, formato obsoleto para soportar datos herdados.

en: Pop-up calendar
gl: Calendario emerxente

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de inicio' ('Start date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de fin' ('End date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: The End date value.
gl: O valor de data de fin ('end date').

en: Choose how users view dates and times:
gl: Escolla como usuarios ven as datas e horas:

en: Both Start and End dates
gl: Tanto as datas de inicio e de fin

en: Start date only
gl: Só data de inicio ('start date')

en: End date only
gl: Só a data de fin ('end date')

en: Display dates using the @format format
gl: Amosar datas co formato @format

en: Display both Start and End dates
gl: Amosar a data inicio e finalización

en: Display Start date only
gl: Amosar só a data de inicio

en: Display End date only
gl: Amosar só a data de fin

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: !start-date to !end-date
gl: !start-date a !end-date

en: E.g., @date
gl: Ex., @date

en: Page by date
gl: Páxinas por data

en: Link format
gl: Formato ligazón

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.

en: Need a Secret Key?
gl: Necesita unha clave secreta?

en: Visit !nodesquirrel.
gl: Visite !nodesquirrel.

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
gl: Falta a propiedade do paquete na entidade de tipo @entity_type.

en: Is empty
gl: Está baleiro

en: Hide empty column
gl: Ocultar columna baleira

en: The operator is invalid on filter: @filter.
gl: O operador non é válido no filtro: @filter.

en: Header 2
gl: Cabeceira 2

en: Header 3
gl: Cabeceira 3

en: Multipage
gl: Multipáxina

en: Show label
gl: Amosar etiqueta

en: Label only
gl: Só etiqueta

en: Step 1 of 10
gl: Paso 1 de 10

en: Step 1 of 10 [Label]
gl: Paso 1 de 10 [Etiqueta]

en: Add a page counter at the bottom
gl: Engadir un contador de páxina na parte inferior

en: Format 1 / 10
gl: Formato 1/10

en: Language settings for the user account.
gl: Configuración de idioma para esta conta de usuario.

en: Wysiwyg status
gl: estado WYSIWYG

en: Step %count of %total
gl: Paso %count de %total

en: Step %count of %total !label
gl: Paso %count de %total !label

en: (active page)
gl: (páxina activa)

en: The requested page "@path" could not be found.
gl: A páxina solicitada "@path" non foi atopada.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
gl: O formulario quedou obsoleto. Copie calqueira tarefa non gardada no seguinte formulario e logo <a href="@link">recargue esta páxina</a>.

en: Generate automatic URL alias
gl: Xerar un alias automático da URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
gl: Desmarque esta opción para crear un alias personalizado abaixo.

en: Configure URL alias patterns.
gl: Configurar patróns do alias da URL

en: Manage view modes for all content.
gl: Xestionar os modos de visualización para todos os contidos.

en: Add a view mode
gl: Engadir un modo de visualización

en: Is not Empty
gl: Non está baleiro

en: View: @view - Display: @display
gl: Vista: @view - Presentación: @display

en: Overview of fields used in all views.
gl: Resumo dos campos empregados en todas as vistas.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
gl: Edita a etiqueta administrativa presentada ao facer referencia a esa relación de filtros, etc

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
gl: A ordenación a usar para o criterio de ordenamiento seleccionado arriba.

en: Revert to default
gl: Volver ao valor inicial

en: Author uid
gl: Uid do autor

en: The tid of a taxonomy term.
gl: O tid dun término de taxonomía.

en: The user permissions.
gl: Os permisos do usuario.

en: Use a pager
gl: Usar unha páxina

en: Tokens related to views.
gl: Comodíns relativos as vistas.

en: The human-readable name of the view.
gl: O nome da vista para os usuarios.

en: The description of the view.
gl: Descrición da vista.

en: The machine-readable name of the view.
gl: O nome da vista para o sistema.

en: The title of current display of the view.
gl: Título da presentación actual da vista.

en: The URL of the view.
gl: A URL da vista.

en: -Select-
gl: -Seleccionar-

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe

en: Last comment uid
gl: Uid de último comentario

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
gl: Si se habilita a saída interpretada do campo de agrupación é usada para agrupar as filas.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
gl: Vostede pode empregar cógido HTML neste campo. Son compatibles os seguintes símbolos:

en: Use site default RSS settings
gl: Usar a configuración RSS predeterminada do sitio

en: Grouping field Nr.@number
gl: Agrupando campos Nr. @number

en: Field collections
gl: Coleccións de campos

en: to:
gl: a:

en: Only has the 'authenticated user' role
gl: Só ten o rol 'usuario autenticado'

en: Include destination
gl: Incluír destino

en: Use PASV transfers
gl: Utilizar tranferencias PASV

en: Schedules tab
gl: Pestana de programación

en: Don't worry if you don't have an account yet. You can create one when you get there.
gl: Non se preocupe si aínda non ten unha conta. Pode crear unha cando estea alí.

en: Please choose a year.
gl: Por favor, escolla un ano.

en: Please choose a month.
gl: Por favor, escolla un mes.

en: Please choose a day.
gl: Por favor, escolla un día.

en: Please choose an hour.
gl: Por favor, escolla una hora.

en: Please choose a minute.
gl: Por favor, escolla un minuto.

en: Please choose a second.
gl: Por favor, escolla un segundo.

en: This field supports tokens.
gl: Este campo soporta tokens.

en: Language - Appears in: @bundles.
gl: Idioma - Aparece en: @bundles.

en: Clean URL
gl: URL limpo

en: Administer Backup and Migrate
gl: Administrar Backup and Migrate

en: Use mysqldump command
gl: Usar o comando mysqldump

[ctx: compression format]
en: Zip
gl: Zip
    en contexto: formato de compresión

en: Used in views
gl: Utilizado nas vistas

en: Views plugins
gl: Plugins de Views

en: Overview of plugins used in all views.
gl: Visión xeral dos plugins utilizados en todas as vistas.

en: Display "Access Denied"
gl: Amosar "Acceso denegado"

en: Display fields as RSS items.
gl: Mostrar os campos como ítems RSS.

en: Unfiltered text
gl: Texto sen filtrar

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
gl: Especificar o número de enlaces a páxinas a mostrar no paginador.

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
gl: Si establécese, estas etiquetas engadiranse á consulta e pódese utilizar para identificar a consulta nun módulo. Isto pode ser útil para modificar as consultas.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
gl: Campo que será usado como o elemento pubDate de cada elemento da RSS. Debe estar en formato RFC 2822.

en: GUID settings
gl: Axustes GUID

en: GUID field
gl: Campo GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
gl: O identificador único global do ítem RSS.

en: The RSS item GUID is a permalink.
gl: O ítem RSS GUID é un enlace permanente.

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
gl: Engadir á saída as clases por defecto para as filas como views-row-1. Pode usar isto para reducir rápidamente a cantidade de etiquetas que prové views por defecto, co custo de facer máis difícil de aplicar CSS.

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
gl: Si nin a fila nin o estilo do plugin soportan campos, este campo permite habilitarlos, de tal forma que pode por exemplo usar "Agrupar por".

en: Browse available tokens.
gl: Buscar tokens dispoñibles.

en: Storage Space
gl: Espazo de almacenamiento

en: Subscribe to !feed-title
gl: Subscribirse a !feed-title

en: Theme hook %hook not found.
gl: Hook do tema %hook non atopado.

en: Table @name already exists.
gl: Taboa @name xa existe.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
gl: Non se pode renomear @table to @table_new: table @table non existe.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
gl: Non se pode renomear @table to @table_new: table @table_new non existe.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
gl: Non se puido engadir o campo @table.@field: a táboa non existe.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
gl: Non se puido engadir o campo @table.@field: o campo xa existe.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
gl: Non se pode establecer o valor por defecto do campo @table.@field: o campo non existe.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
gl: Non se pode eliminar o valor por defecto do campo @table.@field: o campo non existe.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir clave primaria á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
gl: Non se pode agregar a clave principal á táboa @table: a clave principal xa existe.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir a clave única @name á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
gl: Non se pode engadir a clave única @name á táboa @table: a clave única xa existe.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir o índice @name á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
gl: Non se pode engadir @name á táboa @table: o índice xa existe.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
gl: Non se pode cambiar a definición do campo @table.@name: o campo non existe.

en: Use a custom %field_name
gl: Usa un %field_name personalizado

en: Your secret key does not seem to be valid. Please check that you entered it correctly or visit !ns to generate a new key.
gl: A súa clave secreta parece non ser válida. Por favor, comprobe que a introduciu correctamente ou visite !ns para xerar unha nova clave.

en: Management Console
gl: Panel de administración

en: You can use the NodeSquirrel management console to add and edit your sites, reset your secret key, download and delete backups, and modify your NodeSquirrel account.
gl: Pode utilizar o panel de administración de NodeSquirrel para agregar e editar os seus sitios, restablecer a súa clave secreta, descargar e eliminar copias de seguridade e modificar a súa conta de NodeSquirrel.

en: Ready to Backup
gl: Listo para Backup

en: backup now
gl: facer copia de seguridade agora

en: Uyghur
gl: Uigur

en: South Sudan
gl: Sudán do Sur

en: Custom output for TRUE
gl: Personalizar saída para verdadeiro

en: Custom output for FALSE
gl: Personalizar saída para FALSO

en: NodeSquirrel Status
gl: Estado de NodeSquirrel

en: NodeSquirrel Credentials
gl: Credenciales de NodeSquirrel

en: Available buttons
gl: Botóns dispoñibles

en: Invalid or missing cache bin specified: %bin
gl: O binario de caché indicado: %bin é inválido ou non se atopa

en: Use the mysqldump command line tool if available. This can be faster for large databases but will not work on all servers. Also exporting SQL views is not really solid with this option. EXPERIMENTAL
gl: Utiliza a ferramenta de liña de comandos mysqldump si está dispoñible. Isto pode ser máis rápido para grandes bases de datos, pero non vai funcionar en todos os servidores. Tamén a exportación de vistas SQL non é realmente sólido con esta opción. EXPERIMENTAL

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
gl: Detectado que o identificador de creación do formulario non coincide mentras se intentaba almacenar un formulario na caché.

en: Use this form to run simple manual backups of your database and files.
gl: Empregue este formulario para facer copias de seguridade manuais da súa base de datos ou ficheiros.

en: Use this form to run manual backups of your database and files with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
gl: Utilice este formulario para realizar copias de seguridade manuais da súa base de datos e arquiivos con máis opcións avanzadas. Se vostede ten algún !profilelink gardado pode cargalo. Pode gardar cualqueira dos cambios realizados a estas configuracións coma un novo perfil de configuración

en: Sources are the things that can be backed up such as database or file directories.
gl: As recursos son as cousas que poden ser resgardadas tales como bases de datos ou directorios de arquivos.

en: Automatically backup up your database and files on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
gl: Apoiar automáticamente a súa base de datos e arquivos de en unha programación regular utilizando <a href="!cronurl">cron</a>.

en: Importing Settings
gl: Importando configuración

en: Import a settings profile, backup schedule, source or destination by pasting the export code into the textarea.
gl: Importar un perfil de configuración, programación de copia de seguridade, recurso ou destino pegando o código exportado no área de texto.

en: Visit the !helppage for more help using this module.
gl: Visite a !helppage para máis axuda do uso deste módulo.

en: Before you run any database updates, <strong>make sure you have a backup of your database.</strong> Use !backup_migrate to create that backup now.
gl: Antes de executar as actualizaciones calquera base de datos, <strong>asegúrese de ter unha copia de seguridade da súa base de datos.</strong> Utilice !backup_migrate para crear a copia de seguridade agora.

en: Run the Backup and Migrate '!name' schedule
gl: Execute a programación '!name' do módulo Backup and Migrate

en: Backup and Migrate Quick Backup
gl: Copia de seguridade rápida de Backup and Migrate

en: Automatically backup my @source
gl: Apoiar automáticamente o meu @source

en: Schedule Frequency
gl: Frecuencia da programación

en: Backup retention
gl: Retención de copia de seguridade

en: Advanced Settings.
gl: Configuracións avanzadas.

en: Save Schedules
gl: Gardar programaciones

en: For more scheduling options and to add additional schedules, try the <a href="!advancedurl">advanced schedule page</a>.
gl: Para máis opcións de programación e engadir as programaciones adicionais probe a <a href="!advancedurl">páxina de programación avanzada</a>.

en: Your schedules have been saved
gl: Os seus programaciones foron gardadas

en: Add a note to the backup
gl: Engadir unha nota á copia de seguridade

en: This note will be saved with the backup file and shown on the listing page.
gl: Esta nota gardarase co arquivo de copia de seguridade e mostrarase na páxina do listado.

en: Backup my !from to !to using !profile
gl: Apoiar o meu !from a !to utilizando !profile

en: Backup !frequency to !to using !profile keeping !keep
gl: Facer copia de seguridade !frecuency to !to empregando !profile saltando !keep

en: Restore from an uploaded file
gl: Restaurar desde un fichero subido ao servidor

en: Upload a backup file created by Backup and Migrate. For other database or file backups please use another tool for import. Max file size: %size
gl: Cargar un arquivo de copia de seguridade creado polo módulo Backup and Migrate. Para outras copias de seguridade de bases de datos ou arquivo, debe utilizar outra ferramenta para a importación. Tamaño máximo de arquivo: %size

en: Restore from a saved backup
gl: Restaurar desde unha copia de seguridade salvada

en: Choose where to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Escolla onde desexa restaurar. Calquera dos destinos de bases de datos que creou e calquera das bases de datos especificadas no settings.php pódense restaurar.

en: You do not have any offsite backups. For the highest level of protection, <a href="!addurl">create an offsite destination</a> or <a href="!nsurl">set up NodeSquirrel</a> to save your backups to.
gl: Vostede non ten ningunha copia de seguridade fose do sitio. Para o máximo nivel de protección, <a href="!addurl">cre un destino fose do sitio</a> ou <a href="!nsurl">configuere NodeSquirrel</a> para gardar as súas copias de seguridade.

en: offsite
gl: sitio externo

en: Backup/restore your database and files or migrate data to or from another Drupal site.
gl: Copia/restaura a súa base de datos e arquivos ou migre os datos a ou desde outro sitio de Drupal.

en: Previously created backups
gl: Copias de seguridade creadas anteriormente

en: Module settings.
gl: Configuracións do módulo

en: Import backup and migrate settings.
gl: Importa configuracións de copias de seguridade e migración.

en: The primary identifier for a source.
gl: O identificador primario para un recurso.

en: The name of the source.
gl: O nome do recurso.

en: The type of the source.
gl: O tipo do recurso.

en: The the location string of the source.
gl: A cadea de localización do recurso.

en: Other settings for the source.
gl: Outras configuracións do recurso.

en: Paste Exported Code Here
gl: Pegue o código exportado aquí

en: Unable to import item.
gl: Non se pode importar o elemento.

en: !type name
gl: nome !type

en: Untitled !type
gl: !type sen título

en: Are you sure you want to delete the !type %name?
gl: Está seguro que desexa eliminar o !type %name?

en: Are you sure you want to revert the !type %name back to the default settings?
gl: Está seguro que desexa regresar o !type %name cara á configuración predeterminada?

en: The presence of this file indicates that this directory has been tested as safe to use as a destination for Backup and Migrate. If you change the permissions of this directory or change your web server settings, please delete this file so that the directory can be checked again.
gl: A presenza deste arquivo indica que este directorio foi probado como seguro para utilizarse como destino para o módulo Backup and Migrate. Si cambia os permisos deste directorio ou cambia a configuración do servidor web, por favor borre este arquivo para que o directorio poida ser comprobado de novo.

en: Save the backup files to any directory on this server which the web-server can write to.
gl: Garde os arquivos de copia de seguridade en calquera directorio en este servidor o cal o servidor web poida escribilos.

en: Save the backup files to the NodeSquirrel.com backup service.
gl: Garde os arquivos de copia de seguridade para o servizo de respaldo NodeSquirrel.com.

en: « newest
gl: << máis recente

en: « newer
gl: << máis novo

en: older »
gl: máis vello >>

en: oldest »
gl: máis antigo >>

en: Showing @start to @end of @total files.
gl: Mostrando de @start a @end de @total arquivos.

en: Save a copy to a second destination
gl: Gardar unha copia a un segundo destino

en: Second Backup Destination
gl: Destino da segunda copia de seguridade

en: Save an offsite copy to
gl: Garde unha copia fóra das instalacións para

en: Offsite
gl: Sitio externo

en: Save a local copy to
gl: Gardar unha copia local a

en: Offsite Destinations
gl: Destinos fose do sitio

en: For the highest level of protection, set up an offsite backup destination in a location separate from your website.
gl: Para o máximo nivel de protección, configure un destino de copia de seguridade fose do sitio nun lugar separado do seu sitio web.

en: Local Destinations
gl: Destinos locais

en: Local backups are quick and convenient but do not provide the additional safety of offsite backups.
gl: As copias de seguridade locais son rápidas e convenientes pero non proporcionan a seguridade adicional das copias de seguridade fose do sitio.

en: Other Destinations
gl: Outros destinos

en: These destinations have not been classified because they were created for Backup and Migrate version 2. They may not work correctly with this version.
gl: Estes destinos non se clasificaron porque foron creados para "Backup and Migrate" na súa versión 2. Eles poden non funcionar correctamente con esta versión.

en: What is NodeSquirrel?
gl: Que é NodeSquirrel?

en: Not Configured. Enter your Secret Key below to get started.
gl: Non configurado. Ingrese a súa clave secreta a continuación para comezar.

en: Your !num backup trial has expired. Visit !link to continue backing up.
gl: O seu !num proba de copia de seguridade ha expirado. Visite !link para continuar realizando copias de seguridade.

en: Current Plan
gl: Plan actual

en: (@remains remaining of @backups backup trial)
gl: (@remains restantes de @backups probas de copia de seguridade)

en: (Your !span day trial has expired.)
gl: (O seu !span día de proba ha expirado)

en: Number of Stored Backups
gl: Cantidade de copias de seguridade almacenadas

en: Last Backup
gl: Última copia de seguridade

en: !used used of !total (!remaining remaining)
gl: utilizados !used de !total (restantes !remaining)

en: Total Storage Space
gl: Espazo de almacenamiento total

en: Set up a schedule to back up your site to NodeSquirrel. You can customize this schedule or add additional schedules in the !schedule.
gl: Estableza unha programación para realizar copias de seguridade do seu sitio a NodeSquirrel. Pode personalizar este programación ou engadir programaciones adicionais no !schedule.

en: Automatically backup to NodeSquirrel
gl: Realizar copia de seguridade automática a NodeSquirrel

en: (1 day remaining) | (!span days remaining)
gl[0]: (falta 1 día)
gl[1]: (faltan !span días)

en: Encrypted files can only be restored by Backup and Migrate and only on sites with the same encryption key.
gl: Os arquivos cifrados só se poden restaurar polo módulo "Backup and Migrate" e só nos sitios coa mesma clave de cifrado.

en: Add a short note to the backup file.
gl: Engadir unha nota curta ao arquivo da copia de seguridade.

en: Use cli commands
gl: Utilice comandos da interfase de liña de comandos (cli)

en: Use the command line tools (mysqldump, tar, gzip etc.) if available. This can be faster for large sites but will not work on all servers. EXPERIMENTAL
gl: Utilice as ferramentas da liña de comandos (mysqldump, tar, gzip, etc) si están dispoñibles. Isto pode ser máis rápido para os sitios grandes, pero non funcionará en todos os servidores. EXPERIMENTAL

en: Ignore errors
gl: Ignorar erros

en: Will attempt to complete backup even if certain recoverable errors occur. This may make the backup files invalid. Enable this if you have unreadable files that you want to ignore during backup.
gl: Intentarase completar a copia de seguridade, ata si prodúcense determinados erros recuperables. Isto pode facer que os arquivos de copia de seguridade non sexan válidos. Habilite esta opción si ten arquivos que non se poden ler e que desexa ignorar durante a copia de seguridade.

en: Add a new @s location.
gl: Engadir unha nova ubicación de @s.

en: Choose the type of location you would like to create:
gl: Seleccione o tipo de ubicación que desexaría crear:

en: Are you sure you want to delete the %name?
gl: Vostede está seguro que desexa eliminar o @name?

en: Backup Settings Profile
gl: Perfil de configuracións da copia de seguridade

en: Settings Profiles
gl: Perfís de configuracións

en: settings profile
gl: perfil de configuracións

en: all backups
gl: todas as copias de seguridade

en: !hours hourly, !days daily, !weeks weekly backups
gl: !hours copias de seguridade por hora, !days copias de seguridade ao día, !weeks copias de seguridade semanales

en: hourly backups !hours, daily backups !days and weekly backups !weeks
gl: copias de seguridade cada hora !hours, copias de seguridade diarias !days e copias de seguridade semanales !weeks

en: Run using Drupal's cron
gl: Executar utilizando o cron de Drupal

en: Run this schedule when !cron runs.
gl: Executar esta programación cando !cron execútense

en: your cron task
gl: a súa tarefa de cron

en: Run using Elysia cron
gl: Executar utilizando o cron Elysia

en: You can specify exactly when this schedule should run using !elysia.
gl: Vostede pode especificar exactamente cando esta programación debe executarse usando !elysia.

en: the Elysia Cron module
gl: o módulo de cron Elysia

en: Install !elysia to enable this option.
gl: Instale !elysia para habilitar esta opción.

en: Cron Schedule
gl: Planificación de cron

en: Specify the frequecy of the schedule using standard cron notation. For more information see the !elysiareadme.
gl: Especifique a frecuencia da programación utilizando a notación de cron estándar. Para máis información vexa !elysiareadme.

en: the Elysia Cron README
gl: o leme do cron Elysia

en: Do not run automatically
gl: Non executar automáticamente

en: Do not run this schedule automatically. You can still run it using !drush.
gl: Non execute esta programación automáticamente. Vostede aínda pode executala utilizando !drush.

en: Automatically delete old backups
gl: Automáticamente borrar as copias antigas.

en: Smart Delete
gl: Borrado intelixente

en: Keep !keep. <strong>Recommended</strong>
gl: Manteña !keep. <strong>Recomendado</strong>

en: Simple Delete
gl: Borrado sinxelo

en: Keep a specified number of files deleting the oldest ones first.
gl: Manter unha cantidade específica de arquivos borrando os máis antigos primeiro

en: The number of backup files to keep before deleting old ones.
gl: O número de arquivos de copia de seguridade a manter antes de borrar os antigos.

en: Number to keep must be a number greater than 0.
gl: A cantidade a manter debe ser un número maior a 0.

en: Are you sure you want to delete the schedule %name? Backups made with this schedule will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar a programación %name? Non se eliminarán as copias de seguridade realizadas con esta programación.

en: for 1 hour | for the past @count hours
gl[0]: para 1 hora
gl[1]: para as últimas @count horas

en: for 1 day | for the past @count days
gl[0]: para 1 día
gl[1]: para os últimos @count días

en: for 1 week | for the past @count weeks
gl[0]: para 1 semana
gl[1]: para as últimas @count semanas

en: last 1 backup | last @count backups
gl[0]: última copia de seguridade
gl[1]: últimas @count copias de seguridade

en: Entire Site (code, files & DB)
gl: Sitio completo (código, arquivos e base de datos)

en: Files Directory
gl: Directorio de ficheiros

en: Public Files Directory
gl: Directorio público de ficheiros

en: Private Files Directory
gl: Directorio de arquivos privados

en: Exclude the following files or directories
gl: Excluír os seguintes arquivos ou directorios

en: A list of files or directories to be excluded from backups. Add one path per line relative to the directory being backed up.
gl: Unha lista de arquivos ou directorios que deben excluírse das copias de seguridade. Agregue unha ruta por liña relativa ao directorio que será apoiado.

en: The following files: !files
gl: Os arquivos seguintes: !files

en: !count files
gl: !count arquivos

en: Import the backup directly into another database. Database sources can also be used as a source to backup from.
gl: Importe a copia de seguridade directamente noutra base de datos. Fontes de bases de datos tamén se poden utilizar como unha fonte desde a que realizar a copia de seguridade.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database sources can also be used as a source to backup from.
gl: Importe a copia de seguridade directamente noutra base de datos MySQL. Fontes de bases de datos tamén se poden utilizar como unha fonte desde a que realizar a copia de seguridade.

en: A files directory which can be backed up from.
gl: Un directorio de arquivos desde o cal pódese facer o respaldo.

en: File Directory
gl: Directorio de arquivos

en: Site Archive
gl: Arquivo do sitio
