Publisher 7 (7.x-2.5) - en to hr translation catalogue (1806 entries)

en: Home
hr: Početna

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Next
hr: Sljedeći

en: user
hr: korisnik

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: enable
hr: omogući

en: delete
hr: ukloni

en: title
hr: naslov

en: value
hr: vrijednost

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: approve
hr: odobri

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Item
hr: stavka

en: content
hr: sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovora

en: Last Post
hr: Posljednji unos

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: yes
hr: da

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Article
hr: Članak

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: not verified
hr: nije potvrđeno

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: For
hr: Za

en: new
hr: novo

en: error
hr: greška

en: Tags
hr: Oznake

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Version
hr: Inačica

en: Go
hr: Idi

en: view
hr: prikaz

en: updated
hr: osvježeno

en: File
hr: Datoteka

en: Tag
hr: Oznaka

en: Login
hr: Prijava

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: Comment form
hr: Komentar od

en: User contact form
hr: Obrazac za kontakt

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Link
hr: Poveznica

en: Center
hr: Centar

en: Types
hr: Vrste

en: Hierarchy
hr: Hijerarhija

en: Required
hr: Nužno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Parents
hr: Nadređeni

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Description field
hr: Polje opisa

en: settings
hr: Postavke

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: header
hr: zaglavlje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Background
hr: Pozadina

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Core
hr: Jezgra

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Section
hr: Sekcija

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Display
hr: Prikaz

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: Teaser
hr: Mamac

en: mail
hr: pošta

en: Event
hr: Događanje

en: actions
hr: akcije

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: style
hr: stil

en: theme
hr: predložak

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Component
hr: Komponenta

en: You are not authorized to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: Picture
hr: Slika

en: Paths
hr: Putanje

en: type
hr: vrsta

en: Mail
hr: E-pošta

en:  in
hr:  u

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Database type
hr: Vrsta baze podataka

en: Promoted
hr: Promaknut

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: action
hr: akcija

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Email
hr: E-pošta

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: no
hr: ne

en: Created
hr: Stvoreno

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Exclude
hr: Isključi

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: term
hr: pojam

en: Expanded
hr: Prošireno

en: The name of the menu.
hr: Naziv izbornika.

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Submit @name
hr: Slanje @name

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Panels
hr: Paneli

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Left side
hr: Ljeva strana

en: Right side
hr: Desna strana

en: Bottom
hr: Dno

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: User picture
hr: Slika korisnika

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Module
hr: Modul

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Never
hr: Nikada

en: Update available
hr: Dostupne su nadogradnje

en: Update status
hr: Status ažuriranja

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Left sidebar
hr: Lijevi stupac

en: Right sidebar
hr: Desni stupac

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Selected
hr: Odabrano

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hr: Ne možete poslati više od %number poruka za sat vremena. Molim, pokušajte opet kasnije.

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Score
hr: Rezultat

en: Published
hr: Objavljeno

en: Input format
hr: Format unosa

en: Signature
hr: Potpis

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Poll duration
hr: Trajanje ankete

en: Poll votes
hr: Glasovi ankete

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Term name
hr: Naziv pojma

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Fields
hr: Polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is less than or equal to
hr: je manje ili jednako

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is greater than or equal to
hr: je više ili jednako

en: Is greater than
hr: je više

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: Average
hr: Prosjek

en: Count
hr: Broj

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Mode
hr: Režim

en: Normal
hr: Normalno

en: Warning
hr: Upozorenje

en: active
hr: aktivan

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: %time ago
hr: prije %time

en: Nodes
hr: Unosi

en: Advanced
hr: Napredno

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Up
hr: Gore

en: Performance
hr: Učinkovitost

en: Width
hr: Širina

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Sortable
hr: Moguće sortirati

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: help
hr: pomoć

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Month
hr: Mjesec

en: Widget
hr: Cinculator

en: End Date
hr: Do datuma

en: System
hr: Sustav

en: Current
hr: Trenutno

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: Owner
hr: Vlasnik

en: OR
hr: ILI

en: security
hr: sigurnost

en: General
hr: Općenito

en: Method
hr: Metoda

en: Recent posts
hr: Posljednji postovi

en: Egypt
hr: Egipat

en: Namibia
hr: Namibija

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Cuba
hr: Kuba

en: Chile
hr: Čile

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Libya
hr: Libija

en: Navajo
hr: Navaho

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Turkey
hr: Turska

en: Day
hr: Dan

en: Table
hr: Tablica

en: here
hr: ovdje

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve rječnike s praznim obrascima ispod)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hr: Obrazac za sve %vocab-name putanje

en: Pattern for forums and forum containers
hr: Obrazac za forume i spremnike foruma

en: Pattern for user account page paths
hr: Obrazac za putanje korisničkog računa

en: Pattern for blog page paths
hr: Obrazac za putanje blog stranica

en: Verbose
hr: Skupno

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hr: Prikaži promjene nadimaka (osim tijekom skupne nadogradnje).

en: Replace by separator
hr: Zamijeni s razdjelnicom

en: Maximum alias length
hr: Maksimalna dužina nadimka

en: Maximum component length
hr: Maksimalna duljina komponente

en: Update action
hr: Obnovi akciju

en: Strings to Remove
hr: Strune za uklanjanje

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hr: Omogućava modulima mehanizam automatskog stvaranja nadimaka za sadržaj kojim upravljaju.

en: Configuration
hr: Postavke

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Align
hr: Poravnati

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Basic
hr: Osnovno

en: List type
hr: Tip liste

en: Attributes
hr: Atributi

en: Role
hr: Uloga

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: Destination
hr: Odredište

en: String
hr: Struna

en: Users
hr: Korisnici

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: Exists
hr: Postoji

en: Site off-line message
hr: Poruka za vanmrežni rad

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno van mreže. Uskoro bi trebao biti umrežen. Hvala na strpljenju.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
hr: Poruka vidljiva posjetiteljima tijekom vanmrežnog rada.

en: Both
hr: Oba

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: <All>
hr: - Sve -

en: Edit view
hr: Uredi pogled

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Administer views
hr: Administriraj poglede

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: Default Views
hr: Zadani View-ovi

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Down
hr: Dolje

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Filters
hr: Prečistači

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Exposed Filters
hr: Izloženi filteri

en: Order
hr: Redoslijed

en: Recent comments
hr: Posljednji komentari

en: Random
hr: Nasumično

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Plain
hr: Obični

en: Position
hr: Pozicija

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Profile
hr: Profil

en: text
hr: tekst

en: Recent
hr: Nedavni

en: filters
hr: filteri

en: Term description
hr: Opis termina

en: fields
hr: polja

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Operation
hr: Operacija

en: reply
hr: odgovori

en: Duration
hr: Trajanje

en: Property
hr: Svojstvo

en: Tracker
hr: Tragač

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Server settings
hr: Postavke poslužitelja

en: Germany
hr: Njemačka

en: with comments
hr: s komentarima

en: without comments
hr: bez komentara

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: comments
hr: komentari

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Delete rule
hr: Izbriši pravilo

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: Andorra
hr: Andora

en: Anguilla
hr: Angila

en: Antarctica
hr: Antartika

en: Antigua and Barbuda
hr: Antigua i Barbuda

en: Armenia
hr: Armenija

en: Austria
hr: Austrija

en: Azerbaijan
hr: Azerbejdžan

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Bouvet Island
hr: Otočje Bouvet

en: Brunei
hr: Brunej

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Canada
hr: Kanada

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko Otočje

en: Central African Republic
hr: Srednjoafrička Republika

en: Chad
hr: Čad

en: China
hr: Kina

en: Christmas Island
hr: Božićno Otočje

en: Cocos (Keeling) Islands
hr: Otočje Cocos (Keeling)

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Comoros
hr: Komori

en: Cook Islands
hr: Cookovo otočje

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Dominica
hr: Dominika

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: El Salvador
hr: Salvador

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Eritrea
hr: Eritreja

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Faroe Islands
hr: Farsko Otočje

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: Gambia
hr: Gambija

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Ghana
hr: Gana

en: Greece
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisao

en: Heard Island and McDonald Islands
hr: Otok Heard i Otočje McDonald

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Iraq
hr: Irak

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Lesotho
hr: Lesoto

en: Liberia
hr: Liberija

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Martinique
hr: Martinik

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia
hr: Mikronezija

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Myanmar
hr: Mianmar

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netherlands Antilles
hr: Nizozemski Antili

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

en: North Korea
hr: Sjeverna Korea

en: Northern Mariana Islands
hr: Sjeverno Marijansko Otočje

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
hr: Filipini

en: Puerto Rico
hr: Portoriko

en: Qatar
hr: Katar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Sierra Leone
hr: Siera Leone

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko Otočje

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hr: Južna Georgia i Južno Sandwich otočje

en: Spain
hr: Španjolska

en: Suriname
hr: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
hr: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
hr: Svazi

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Syria
hr: Sirija

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Tanzania
hr: Tanzanija

en: Thailand
hr: Tajland

en: Trinidad and Tobago
hr: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turks and Caicos Islands
hr: Otočje Turks i Caicos

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: SAD

en: United States Minor Outlying Islands
hr: SAD - Manji Pacifički Otoci

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Wallis and Futuna
hr: Wallis i Futuna

en: Yemen
hr: Jemen

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: Full name
hr: Puno ime

en: Table prefix
hr: Prefiks tablica

en: Database username
hr: Ime korisnika baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka baze podataka

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Show
hr: Prikaži

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Change
hr: Promijeni

en: Arabic
hr: Arapski

en: English
hr: Engleski

en: French
hr: Francuski

en: Italian
hr: Italijanski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: in
hr: u

en: Messages
hr: Poruke

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Sources
hr: Izvori

en: 1 item | @count items
hr[0]: @count stavka
hr[1]: @count stavke
hr[2]: @count stavki

en: Clear
hr: Očisti

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Source
hr: Izvor

en: Date/Time
hr: Nadnevak/Vrijeme

en: Display all menu items
hr: Prikaži sve izborničke stavke

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Select all rows in this table
hr: Označite sve redove u tablici

en: Deselect all rows in this table
hr: Poništi izbor svih redova u ovoj tablici

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Languages
hr: Jezici

en: Features
hr: Značajke

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Block name
hr: Naziv bloka

en: Period
hr: Točka

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Text field
hr: Polje teksta

en: None.
hr: Nijedan.

en: Revert
hr: Vrati

en: Empty
hr: Prazno

en: Existing system path
hr: Postojeća putanja sustava

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: any
hr: bilo koji

en: Log out
hr: Odjava

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: warning
hr: upozorenje

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Blocked
hr: Blokiran

en: critical
hr: kritično

en: or
hr: ili

en: open
hr: otvorena

en: Convert
hr: Pretvori

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Style
hr: Stil

en: Forums
hr: Forumi

en: revert
hr: vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Testing
hr: Testiranje

en: Standard
hr: Standardno

en: Aland Islands
hr: Otočje Aland

en: Fiji
hr: Fidži

en: Falkland Islands
hr: Falklandsko Otočje

en: Saint Kitts and Nevis
hr: Sveti Kitts i Nevis

en: South Korea
hr: Južna Korea

en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

en: Sao Tome and Principe
hr: Sveti Toma i Princip

en: French Southern Territories
hr: Francuska Južna Područja

en: Saint Vincent and the Grenadines
hr: Sveti Vincent i Grenadi

en: British Virgin Islands
hr: Britansko Djevičansko Otočje

en: U.S. Virgin Islands
hr: SAD Djevičansko Otočje

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: New comments
hr: Novi komentari

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Plural
hr: Množina

en: Relationship
hr: Odnos

en: relationships
hr: odnosi

en: image
hr: slika

en: Basic information
hr: Osnovne informacije

en: Sort criteria
hr: Kriterij razvrstavanja

en: <Hidden>
hr: <Skriveno>

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Action '%action' added.
hr: Akcija %action je spremljena.

en: Remove orphaned actions
hr: Ukloni nepovezane akcije

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: comment
hr: komentar

en: Comment follow-up notification settings
hr: Obavijesti o odgovorima na komentare

en: Receive comment follow-up notification e-mails
hr: Primajte obavijesti o odgovorima na komentare.

en: Check this box to receive e-mail notification for follow-up comments to comments you posted. You can later disable this on a post-by-post basis... so if you leave this to YES, you can still disable follow-up notifications for comments you don't want follow-up mails anymore - i.e. for very popular posts.
hr: Aktivirajte ovu opciju kako bi primali e-mail obavijesti o odgovorima na vaše komentare. Kasnije možete onemogućiti obavijesti na pojedinačnim člancima ... tako da, ako ostavite na DA (YES), i naknadno ga možete deaktivirati, ukoliko ne budete željeli primati obavijesti.

en: Comment follow-up e-mail notification for anonymous as well as registered users.
hr: Obavijest o odgovoru na komentar za anonimne kao i registrirane korisnike.

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: You are here
hr: Vi ste ovdje

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Finished
hr: Završeno

en: disable
hr: onemogući

en: Storage
hr: Spremnik

en: Line break converter
hr: Konverter prijeloma retka

en: date
hr: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom otpreme datoteke. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku.

en: Shortcuts
hr: Kratice

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: The specified date is invalid.
hr: Upisani datum nije valjan.

en: Apply
hr: Primjeni

en: Please wait...
hr: Molimo pričekajte...

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Go to page @number
hr: Idi na stranicu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Variables
hr: Varijable

en: Plugins
hr: Dodatak

en: PHP Code
hr: PHP kôd

en: British Indian Ocean Territory
hr: Britanski teritorij u Indijskom oceanu

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Pitcairn
hr: Pitcairnovo Otočje

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation status
hr: Status prijevoda

en: Save blocks
hr: Spremi blokove

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hr: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod između %php. Imajte na umu kako izvršenje lošeg PHP koda može srušiti vašu Drupal stranicu.

en: Menus
hr: Izbornici

en: Above
hr: Iznad

en: Date Popup
hr: Datum Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hr: Omogućava jquery iskočne kalendare i widgete unosa vremena za odabir datuma i vremena.

en: Every
hr: Sva

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hr: Ponavljanje API nadnevka kako bi se izračunali nadnevci i vremena za iCal pravila.

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje jednog sadržaja s drugim.

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Precision
hr: Preciznost

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje s korisničkim obrascem iz sadržaja.

en: Permalink
hr: Trajna veza

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Global
hr: Opće

en: debug
hr: otklanjanje grešaka

en: Profiles
hr: Profili

en: Thread
hr: Niz

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: @user's picture
hr: Slika korisnika @user

en: Space
hr: Razmak

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena.

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hr: Automatski stvoren nadimak %original_alias je u sukobu s postojećim nadimkom. Nadimak promijenjen u %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hr: Obrazac za sve @node_type putanje

en: Delete aliases
hr: Ukloni nadimke

en: Automatic alias
hr: Automatski nadimak

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hr: Znak korišten za razdvajanje riječi u nazivima. Ovo će zamijeniti sve razmake ili interpunkciju. Korištenje razmaka ili znaka + može polučiti neželjene rezultate.

en: Character case
hr: Veličina slova

en: Leave case the same as source token values.
hr: Ostavi veličinu slova istu kao u izvornoj vrijednost žetona.

en: Change to lower case
hr: Promjeni u mala slova

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hr: Ne čini ništa, Ostavi stari nadimak netaknutim.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hr: Napravi novi nadimak. Ostavi postojeći u funkciji.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hr: Napravi novi nadimak. Ukloni stari.

en: Transliterate prior to creating alias
hr: Pročisti prije stvaranja nadimka

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hr: Pročišćava nove nadimke na brojke i slova nađene unutar ASCII-96 skupa.

en: No action (do not replace)
hr: Nema akcije (ne mijenjaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke za @label. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases now!
hr: Ukloni nadimke sada!

en: All of your path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši nadimci putanja su uklonjeni.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši %type nadimci putanja su uklonjeni.

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: More help
hr: Više pomoći

en: Account blocked
hr: Račun blokiran

en: Usage
hr: Upotreba

en: <Any>
hr: <Bilo koji>

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Loading
hr: Učitavanje

en: The directory %directory is not writable
hr: Nije moguće pisati u %directory direktorij

en: Rearrange
hr: Prerasporedi

en: Execute
hr: Izvrši

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hr: URL %url nije ispravan. Molimo vas da unesete potpuni URL, kao što je http://www.example.com/feed.xml.

en: Mini panels
hr: Mini paneli

en: Context
hr: Kontekst

en: Attached files
hr: Priložene datoteke

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: !a comments per page
hr: !a komentara po stranici

en: User profile
hr: Profil korisnika

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: Module name
hr: Naziv modula

en: Enter the module name to export code to.
hr: Unesite naziv modula u kojega ćete izvesti kod.

en: Palestinian Territory
hr: Palestina

en: Vatican
hr: Vatikan

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Finnish
hr: Finski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Polish
hr: Poljski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Flush
hr: Isprazni

en: Edit rule
hr: Uredi pravilo

en: Print
hr: Ispis

en: The file could not be created.
hr: Datoteka ne može biti stvorena.

en: Locked
hr: Zaključano

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hr: Uputa za poništenje lozinke je poslana korisniku %name na adrese e-pošte %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
hr: Adresa e-pošte %mail nije valjana.

en: Account
hr: Račun

en: Node count
hr: Broj unosa

en: Default order
hr: Zadani redoslijed

en: Number of views
hr: Broj pregleda

en: Or
hr: Ili

en: About
hr: Opis

en: Case sensitive
hr: Osjetljiv na velika i mala slova

en: Database host
hr: Poslužitelj baze podataka

en: Install profile
hr: Instalacijski profil

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: and
hr: i

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hr: Prekoračenje: previše zahtjeva za radnjom actions_do(). Prekinite kako bi izbjegli beskonačne rekurzivne petlje.

en: Action %action saved.
hr: Akcija %action je spremljena.

en: After saving a new comment
hr: Po spremanju novog komentara

en: After deleting a comment
hr: Po uklanjanju komentara

en: Banned IP address %ip
hr: Blokirana IP adresa %ip

en: After deleting a term
hr: Po uklanjanju pojma

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: All comments
hr: Svi komentari

en: Add new rule
hr: Dodaj novo pravilo

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Parent comment
hr: Nadređeni komentar

en: The parent comment.
hr: Nadređeni komentar.

en: Author's website
hr: Web stranica autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hr: Prikazuje dubinu komentara ukoliko je isti nizan.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hr: Složeno po nizanom redoslijedu. Ovo će držati komentare u skupini s njima nadređenima.

en: Reply-to link
hr: Poveznica za odgovor

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za odgovor na komentar.

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: field
hr: polje

en: Translate
hr: Prevedi

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hr: Uvoz prijevoda nije uspio, datoteka %filename ne može biti pročitana.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: očekivana struna "msgstr"  nije pronađena u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: očekivana struna "msgid_plural" nije pronađena u redu %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku sintakse u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgid" struna nije očekivana u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr[]" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: neočekivana struna u redu %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename neočekivano završava u redu %line.

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: The taxonomy vocabulary ID
hr: ID rječnika taksonomije

en: Effect
hr: Efekt

en: Error message
hr: Poruka greške

en: The language the content is in.
hr: Jezik sadržaja

en: Patterns
hr: Obrasci

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hr: Iz sigurnosnih razloga, otpremljena datoteka je preimenovana u %filename.

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: notice
hr: napomena

en: User account
hr: Korisnički račun

en: Mime type
hr: Mime vrsta

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: done
hr: gotovo

en: Custom format
hr: Prilagođeni oblik

en: The date the node was last updated.
hr: Nadnevak kada je node zadnji put ažuriran.

en: Drupal core
hr: Drupal jezgra

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Hvala na prijavi. Vaš račun čeka odobrenje administratora.<br />U međuvremenu su, na unešenu adresu e-pošte, poslane dodatne upute.

en: Congo (Kinshasa)
hr: Kongo (Kinšasa)

en: Congo (Brazzaville)
hr: Kongo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
hr: Bjelokosna obala

en: Isle of Man
hr: Otok Man

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Macao S.A.R., China
hr: Makao S.A.R., China

en: Saint Pierre and Miquelon
hr: Sveti Petar i Mikelon

en: Serbia
hr: Srbija

en: Somali
hr: Somalijski

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Run updates
hr: Nadogradi

en: Current anonymous / authenticated users
hr: Trenutno anonimnih / registriranih korisnika

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo stvorite .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana jer datoteka takvog naziva ne postoji. Provjerite jeste li unijeli valjan naziv datoteke.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
hr: Datoteka %file nije kopirana jer će ista prepisati samu sebe.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hr: Datoteka %file ne može biti spremljena, veličina prelazi %maxsize, maksimalnu dopuštenu veličinu otpreme datoteka.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
hr: Datoteka %file nije spremljena, otprema nije uspješno završena.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hr: Datoteka %file nije spremljena. Došlo je do nepoznate greške.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hr: Datoteka %name ne može biti otpremljena.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hr: Naziv datoteke je prazan. Molimo zadajte ime datoteke.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hr: Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dopuštene: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hr: Datoteka je %filesize i premašuje najveću dopuštenu veličinu datoteke od %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hr: Veličina datoteke je %filesize što će premašiti kvotu na disku za %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
hr: Samo JPEG, PNG i GIF slike su dopuštene.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hr: Slika je smanjena kako bi poštovala najveće dopuštene dimenzije od %dimensions piksela.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je prevelika; najveće dimenzije su %dimensions piksela.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je premala; najmanje dimenzije su %dimensions piksela.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
hr: Datoteka %path nije uklonjena zato što ne postoji.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hr: Greška prilikom otpreme. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku %file u %destination.

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: Database port
hr: Port baze podataka

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hr: Ove opcije su nužne samo za neke lokacije. Ukoliko niste sigurni što unijeti, ostavite kako je ili provjerite s vašim davateljem usluge mrežnog smještaja.

en: If your database is located on a different server, change this.
hr: Promijenite ovo ukoliko se vaša baza podataka nalazi na drugom poslužitelju.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hr: Ukoliko poslužitelj vaše baze podataka nije na standardnom portu, upišite njegov broj.

en: Database port must be a number.
hr: Port baze podataka mora biti broj.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hr: Razmaci su dopušteni; interpunkcija nije dopuštena osim točaka, crtica i donjih crtica.

en: Scheduling
hr: Raspored

en: IP address
hr: IP adresa

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Not writable
hr: Ne može se upisivati

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Book outline
hr: Korice knjige

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s odgovarajućom strunom dopuštenja.

en: Replies to my comment
hr: Odgovori na moje komentare

en: Notify me when new comments are posted
hr: Obavijesti me o novim komentarima

en: No notifications
hr: Bez obavijesti

en: Choose which notification subscription styles are available for users
hr: Odredite koje su pretplate na obavijesti dostupne korisnicima.

en: Configure settings for e-mails about new comments.
hr: Prilagodite postavke za e-mail izvješće o novim komentarima.

en: Comma
hr: Zarez

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: Comments are responses to node content.
hr: Komentari su odgovori na sadržaj.

en: Users who have created accounts on your site.
hr: Korisnici koji su otvorili račun na vašoj stranici.

en: The comment you are replying to does not exist.
hr: Komentar na koji sada odgovarate više ne postoji.

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: Front page feed
hr: Feed naslovnice

en: The node ID of the node.
hr: Node ID

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: No role
hr: Nema uloge

en: View link
hr: Vidi poveznicu

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The MIME type of the file.
hr: MIME vrsta datoteke.

en: Menu link ID
hr: ID izborničke poveznice

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Filter the view to the currently logged in user.
hr: Pročisti pogled po trenutno prijavljenom korisniku.

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: locale
hr: lokalizacija

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hr: Odabrani alat za uređivanje slika %toolkit ne može ispravno izvršiti %function.

en: Has Avatar
hr: Ima Avatar

en: Administration pages
hr: Stranice administracije

en: Currently using !item !version
hr: Trenutno koristi !item !version.

en: Slash
hr: Kosa crta

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
hr: Došlo je do neočekivane greške. Molimo pokušajte ponovno.

en: Hindi
hr: Hindu

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hr: Korisnik %name je iskoristio jednokratnu poveznicu prijave u %timestamp.

en: Custom text
hr: Proizvoljni tekst

en: Date year range
hr: Raspon godna.

en: Add link
hr: Dodaj poveznicu

en: No fields available.
hr: Nema dostupnih polja.

en: After saving new content
hr: Po spremanju novog sadržaja

en: After deleting content
hr: Po uklanjanju sadržaja

en: Vertical Tabs
hr: Vertikalne oznake

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: Initializing.
hr: Pokretanje.

en: An error has occurred.
hr: Došlo je do pogreške.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
hr: Nastavite na <a href="@error_url">stranicu s pogreškom</a>

en: HTTP POST is required.
hr: HTTP POST je nužan.

en: Numeric
hr: Brojčano

en: 0 sec
hr: 0 sekundi

en: form
hr: obrazac

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: alert
hr: uzbuna

en: emergency
hr: žurnost

en: Punctuation
hr: Interpunkcija

en: Ajax callback for view loading.
hr: Ajax povratni poziv za punjenje pogleda.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hr: Zaključani pogled se ne može mijenjati.

en: Create customized lists and queries from your database.
hr: Stvara proizvoljne liste i upite iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hr: Administrativno sučelje pogleda. Bez ovoga modula ne možete upravljati pogledima.

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hr: Nadnevak u bilo kojem obliku čitljivom strojevima. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je preporučeno.

en: Default settings for this view.
hr: Zadane postavke za ovaj pogled.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hr: Prikaži pogled kao stranicu, s URL i izborničkim vezama.

en: Display the view as a block.
hr: Prikaži pogled unutar bloka.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hr: Privitci dodani dugim prikazima kako bi se postigli višestruki pogledi u istom pogledu.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hr: Prikaži pogled kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
hr: Prikaži redove jedan nakon drugoga.

en: Displays rows as an HTML list.
hr: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
hr: Prikaži redove kao mrežu.

en: Displays rows in a table.
hr: Prikaži redove unutar tablice.

en: Displays the default summary as a list.
hr: Prikaži zadani sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hr: Prikaži neformatirani sažetak, s opcijom jedan nakon drugoga ili za prikaz u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
hr: Stvara RSS iz pogleda.

en: Displays the fields with an optional template.
hr: Prikažuje polja s proizvoljnim predloškom.

en: Will be available to all users.
hr: Biti će dostupno svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s bilo kojom zadanom ulogom.

en: sort criteria
hr: mjerilo razvrstavanja

en: Sort criterion
hr: Mjerila razvrstavanja

en: sort criterion
hr: mjerila razvrstavanja

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hr: Prikaži skupljač koristeći podatke izvornika.

en: The book the node is in.
hr: Knjiga u kojemu se nalazi unos.

en: The weight of the book page.
hr: Težina stranice knjige.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hr: Dubina stranice knjige po hijerarhiji; knjige najvišeg statusa ima dubinu od 1.

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The comment ID of the field
hr: ID polja komentara

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hr: Ime autora komentara. Može biti sročen kao poveznica na lokaciju autora.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hr: Lokacija autora komentara. Može biti sročena kao poveznica. Biti će prazna ukoliko je autor registrirani korisnik.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Provide a simple link to view the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uređenje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uklanjanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
hr: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
hr: CID nadređenoga

en: The Comment ID of the parent comment.
hr: CID (Comment ID) nadređenog komentara

en: Last comment time
hr: Vrijeme posljednjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme dodavanja posljednjeg komentara.

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: The name of the author of the last posted comment.
hr: Ime autora posljednje dodanog komentara.

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
hr: Broj komentara koje sadržaj ima

en: Updated/commented date
hr: Nadnevak osvježenja/komentiranja

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hr: Najsvježiji od posljedne dodanih komentara ili vrijeme osvježenja sadržaja.

en: The number of new comments on the node.
hr: Broj novih komentara na unosu.

en: Comment status
hr: Status komentara

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hr: Je li komentiranje omogućeno za unos ili ne.

en: User posted or commented
hr: Korisnik koji je dodao sadržaj ili komentar

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hr: Prikaži unose samo ukoliko je korisnik autor unosa ili je komentirao isti.

en: Display the comment with standard comment view.
hr: Prikaži komentar u standardnom pregledu komentara.

en: Display the comment as RSS.
hr: Prikaži komentar kao RSS.

en: Locale source
hr: Izvor lokalizacije

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hr: Izvornia struna za prijevod, na Engleskom ili zadanom jeziku stranice.

en: The ID of the source string.
hr: ID izvorne strune.

en: A description of the location or context of the string.
hr: Opis lokacije ili kontekst strune.

en: The group the translation is in.
hr: Skupina u kojoj se nalazi prijevod.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hr: Inačica Drupala za kojeg je struna namijenjena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje prijevoda.

en: Locale target
hr: Meta lokalizacije

en: The full translation string.
hr: Cijeli struna prijevoda.

en: The language this translation is in.
hr: Jezik u kojemu se ovaj prijevod nalazi.

en: Singular LID
hr: LID jednine

en: The ID of the parent translation.
hr: ID nadređenog prijevoda.

en: Whether or not the translation is plural.
hr: Je li prijevod množina ili ne.

en: The title of the node.
hr: Naziv unosa

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Whether or not the node is published.
hr: Je li unos objavljen ili ne.

en: Published or admin
hr: Objavljeno ili admin

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: The log message entered when the revision was created.
hr: Poruka zapisnika unešena tijekom stvaranja revizije.

en: Revert link
hr: Poveznica za poništenje

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za poništenje revizije.

en: Has new content
hr: Ima novi sadržaj

en: Poll
hr: Anketa

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hr: Rezultat stavke pretraživanja. Ovo se neće koristiti ukoliko filter pretrage nije omogućen.

en: Views today
hr: Pregleda danas

en: Title of page visited.
hr: Naziv posjećene stranice.

en: Referrer URI.
hr: URI dovoditelja

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hr: Datoteke koje održava Drupal i različiti moduli.

en: The ID of the file.
hr: ID datoteke.

en: The name of the file.
hr: Naziv datoteke.

en: The path of the file.
hr: Putanja datoteke.

en: The mime type of the file.
hr: Mime vrsta datoteke.

en: The status of the file.
hr: Status datoteke.

en: The date the file was uploaded.
hr: Nadnevak otpreme datoteke.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hr: Naziv rječnika čiji je pojam član. Ovo će biti rječnik za bilo koji "Taksonomija: Pojam"polje; i može rezultirati duplikatima.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hr: Pojmovi taksonomije su priloženi sadržaju.

en: Taxonomy term name.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The term weight field
hr: Polje težine pojma

en: The description associated with a taxonomy term.
hr: Opis povezan s pojmom taksonomije.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hr: Pročisti rezultate stranice "Taksonomija: Pojam" unutar određenog rječnika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hr: Prikaži sve pojmove taksonomije povezane s unosom iz određenih rječnika.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hr: Nadređeni termin. Ovo može rezultirati duplim unosima ukoliko koristite rječnik koji dopušta dvostruko nadređene.

en: Node translation
hr: Prijevod unosa

en: Translation set node ID
hr: ID prevoditeljskog skupa unosa

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hr: ID prevoditeljskog skupa kojemu sadržaj pripada.

en: Source translation
hr: Izvor prijevoda

en: The source that this content was translated from.
hr: Izvor iz kojega je sadržaj preveden.

en: Versions of content in different languages.
hr: Inačice sadržaja u različitim jezicima.

en: Child translation
hr: Podređeni prijevod

en: Outdated
hr: Zastarjelo

en: The user ID
hr: Korisnički ID

en: The user or author name.
hr: Korisnik ili ime autora.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hr: Adresa e-pošte za određenog korisnika. Zadane postavke ne prikazuju ovo polje korisnicima, stoga budite oprezni prilikom korištenja istoga.

en: The user's picture, if allowed.
hr: Korisnička slika, ukoliko je dopušteno.

en: The date the user was created.
hr: Nadnevak stvaranja korisnika.

en: The user's last access date.
hr: Nadnevak kada je korisnik posljednji put pristupio sadržaju.

en: The user's last login date.
hr: Nadnevak kada se korisnik posljednji put prijavio.

en: Whether a user is active or blocked.
hr: Je li korisnik aktivan ili blokiran.

en: The user's signature.
hr: Korisnikov potpis.

en: Provide a simple link to edit the user.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje korisnika.

en: Roles that a user belongs to.
hr: Uloge kojima korisnik pripada.

en: User ID from URL
hr: Korisnikov ID iz URL

en: User ID from logged in user
hr: Korisnikov ID iz prijavljenog korisnika

en: Randomize the display order.
hr: Nasumični redoslijed prikaza.

en: Null
hr: Prazan skup

en: Provide custom text or link.
hr: Omogućava proizvoljni tekst ili poveznicu.

en: contact
hr: kontakt

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hr[0]: Ne mogu pronaći termin: @terms
hr[1]: Ne mogu pronaći termine: @terms
hr[2]: Ne mogu pronaći termine: @terms

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hr[0]: Ne mogu pronaći korisnika: @users
hr[1]: Ne mogu pronaći korisnike: @users
hr[2]: Ne mogu pronaći korisnike: @users

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hr: Dopusti izloženom obrascu prikaz unutar bloka umjesto unutar pogleda.

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Adjust top margin
hr: Prilagodi gornju marginu

en: Keep menu at top of page
hr: Zadrži izbornik na vrhu stranice

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hr: Ukoliko je instaliran Utility modul za ovu namjenu, može biti onemogućen i deinstaliran.

en: Move local tasks into menu
hr: Premjesti lokalne zadatke u izbornik

en: Administration menu settings
hr: Postavke administracijskog izbornika

en: Parent link ID
hr: ID nadređene poveznice

en: Display additional data for each menu item
hr: Prikaži dodatne podatke za svaku izborničku poveznicu

en: Display the selected items next to each menu item link.
hr: Prikaži odabrane stavke pored svake izborničke poveznice.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hr: Ukoliko je omogućeno, sve izborničke poveznice su prikazane, bez obzira na dopuštenja lokacije. <em>Napomena: Nemojte imati omogućeno na umreženoj lokaciji.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Koristite sljedeće postavke kako bi prilagodili prikaz izbornika.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Administracijski izbornik također prikazuje broj anonimnih i registriranih korisnika, omogućava modulima dodati svoje izborničke stavke. Usklađenost s izbornikom se razlikuje od modula do modula; dodatni modul <a href="@drupal">Devel</a>, naprimjer, se snažno oslanja na administracijski izbornik kako bi omogućio brzi pristup razvojnim alatima.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hr: Stranica <a href="@settings">Postavke</a> Administracijskog izbornika vam omogućavaju mijenjanje nekih elemenata izborničkog ponašanja i prikaza. Budući da prikaz izbornika ovisi o predlošku vaše lokacije, temeljite prilagodbe zahtjevaju izmjene vašeg predloška i CSS datoteka. Pogledajte README.txt za više informacija o izmjenama predložaka i CSS datoteka.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hr: Prikaz izborničkih stavki unutar administracijskog izbornika ovise o dopuštenjima trenutačnog korisnika. Prvo, administracijski izbornik je prikazan samo ulogama s <em>Pristupa administracijskom izborniku</em> (admin_menu modul) dopuštenjem. Drugo, korisnik mora pripadati ulozi s <em>Pristupa administracijskim stranicama</em> (system modul) dopuštenjem kako bi vidio administracijske poveznice. I, treće, samo trenutačno dopuštene poveznice su prikazana; naprimjer, ukoliko korisnik ne pripada ulozi s dopuštenjem <em>Upravlja dopuštenjima</em> (user modul) i <em>Upravlja korisnicima</em> (user modul), izbornička stavka <em>Postavke korisnika</em> nije prikazana.

en: Administration menu
hr: Administracijski izbornik

en: Adjust administration menu settings.
hr: Prilagodi postavke administracijskog izbornika

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hr: Omogućava padajući izbornik ka većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima).

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hr: Pokušaj ponovnog pokretanja crona dok je isti pokrenut.

en: Cron run completed.
hr: Dovršen cron proces.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Drag to re-order
hr: Povucite kako bi prerasporedili

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hr: Promjene u ovoj tablici neće biti spremljene dok se obrazac ne otpremi.

en: The requested page could not be found.
hr: Zatražena stranica nije pronađena.

en: Requirements problem
hr: Problem s uvjetima

en: Database configuration
hr: Postavke baze podataka

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
hr: Vrsta baze podataka u koju će biti pohranjeni vaši @drupal podaci.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hr: Naziv baze podataka vašeg @drupal u koju će biti pohranjeni podaci. Ista mora postojati na poslužitelju, inače  @drupal neće moći biti instaliran.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
hr: Ukoliko će više aplikacija dijeliti ovu bazu podataka, upišite prefiks (kao npr. %prefix) za tablice vaše @drupal lokacije.

en: Select an installation profile
hr: Odaberi instalacijski profil

en: Choose language
hr: Odaberite jezik

en: Learn how to install Drupal in other languages
hr: Kako instalirati Drupal na drugim jezicima

en: (built-in)
hr: (ugrađeno)

en: No profiles available
hr: Nema raspoloživih profila

en: Drupal already installed
hr: Drupal je već instaliran

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
hr: <ul><li>Kako biste započeli ponovo, morate isprazniti postojeću bazu.</li><li>Za instalaciju u drugu bazu, promijenite odgovarajuće postavke u <em>settings.php</em> datoteci u <em>sites</em> direktoriju.</li><li>Kako biste nadogradili postojeću instalaciju, nastavite na <a href="@base-url/update.php">skriptu nadogradnje</a>.</li><li>Pogledajte svoju <a href="@base-url">postojeću lokaciju</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
hr: Instaliranje @drupal

en: The installation has encountered an error.
hr: Došlo je do pogreške tijekom instalacije.

en: Configure site
hr: Podesi lokaciju

en: @drupal installation complete
hr: @drupal instalacija završena

en: Installed %module module.
hr: Instaliran %module modul.

en: Choose profile
hr: Odaberite profil

en: Verify requirements
hr: Provjeri zahtjeve

en: Set up database
hr: Postavite bazu podataka

en: Set up translations
hr: Postavite prijevode

en: Install site
hr: Instalirajte mrežnu lokaciju

en: Finish translations
hr: Završi prijevode

en: Site e-mail address
hr: Adresa e-pošte lokacije

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hr: Zadane postavke su prikaz datuma i vremena na loakciji po izabranoj vremenskoj zoni.

en: Update notifications
hr: Obavijesti o nadogradnjama

en: Check for updates automatically
hr: Automatski provjeri nadogradnje

en: Removed orphaned action '%action' from database.
hr: Uklonjena zaostala akcija '%action' iz baze.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hr: Cron proces je prekoračio vremensko ograničenje i prekinut je.

en: 1 byte | @count bytes
hr[0]: @count bajt
hr[1]: @count bajta
hr[2]: @count bajtova

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hr: !name ne može biti duže od %max znakova a sadašnja duljina je %length znakova.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Text group
hr: Grupa teksta

en: The language selected for import is not supported.
hr: Izabrani jezik za uvoz nije podržan.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hr: Datoteci prijevoda %filename nedostaje zaglavlje ili je neispravno.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
hr: Prijevod je uspješno uvezen. Rezultat je %number novo stvorenih prevedenih struna, %update struna je osvježeno i %delete struna je uklonjeno.

en: Importing interface translations
hr: Uvoz prijevoda sučelja.

en: Starting import
hr: Početak uvoza

en: Error importing interface translations
hr: Pogreška prilikom uvoza prijevoda

en: The %language language (%code) has been created.
hr: %language jezik (%code) je stvoren.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hr: Datoteka %file je uvežena u %locale: %number novih struna je dodano, %update osvježeno i %delete uklonjeno.

en: Exported %locale translation file: %filename.
hr: Izvezena %locale datoteka s prijevodom: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
hr: Izvežen prijevod u datoteku: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hr: Osvježena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hr: Stvorena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
hr: Uklonjena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language, jer, trenutno, ne postoje prijevodi za taj jezik.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hr: Pojavila se pogreška prilikom stvaranja JavaScript datoteke prijevoda za %language jezik.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
hr[0]: Jedna struna prijevoda je preskočena jer je sadržavala nedopušten HTML.
hr[1]: @count strune prijevoda su preskočene jer su sadržavale nedopušten HTML.
hr[2]: @count struna prijevoda su preskočene jer su sadržavale nedopušten HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
hr[0]: Jedna datoteka prijevoda je uvezena za tek instalirani modul.
hr[1]: @count datoteke prijevoda su uvezene za tek instalirani modul.
hr[2]: @count datoteka prijevoda je uvezeno za tek instalirani modul.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
hr[0]: Jedna datoteka prijevoda je učitana za uključene module.
hr[1]: @count datoteke prijevoda su učitane za uključene module.
hr[2]: @count datoteka prijevoda je učitano za uključene module.

en: Abkhazian
hr: Abhazijski

en: Avestan
hr: Avestanski

en: Afrikaans
hr: Afrički

en: Akan
hr: Akanski

en: Amharic
hr: Amharski

en: Assamese
hr: Asamijski

en: Avar
hr: Avarski

en: Aymara
hr: Ajmarski

en: Azerbaijani
hr: Azerbejdžanski

en: Bashkir
hr: Baškirski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Chechen
hr: Čečenski

en: Chamorro
hr: Hamoro

en: Corsican
hr: Korzikanski

en: Cree
hr: Kritski

en: Old Slavonic
hr: Staroslavenski

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Welsh
hr: Welški

en: Maldivian
hr: Maldivski

en: Bhutani
hr: Butanski

en: Ewe
hr: Eve

en: Estonian
hr: Estonski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Persian
hr: Farsi

en: Faeroese
hr: Farski

en: Frisian
hr: Frizijski

en: Irish
hr: Irski

en: Scots Gaelic
hr: Škotski Galski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Guarani
hr: Guaranski

en: Manx
hr: Manški

en: Hausa
hr: Hauški

en: Armenian
hr: Armenski

en: Herero
hr: Hererski

en: Inupiak
hr: Inupijaski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Inuktitut
hr: Inuktitutski

en: Javanese
hr: Javanski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Kongo
hr: Kongoanski

en: Kikuyu
hr: Kikujski

en: Kwanyama
hr: Kvanjamaski

en: Kazakh
hr: Kozački

en: Greenlandic
hr: Grenlandski

en: Cambodian
hr: Kambodžanski

en: Kannada
hr: Kanareški

en: Kanuri
hr: Kanurski

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Cornish
hr: Kornski

en: Latin
hr: Latinski

en: Luxembourgish
hr: Luksemburski

en: Luganda
hr: Lugandski

en: Lingala
hr: Lingalski

en: Laothian
hr: Laotijski

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Malagasy
hr: Malagazijski

en: Marshallese
hr: Maršalski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Moldavian
hr: Moldavski

en: Marathi
hr: Maratski

en: Malay
hr: Malajski

en: Maltese
hr: Malteški

en: Burmese
hr: Burmski

en: North Ndebele
hr: Sjeverno-ndebelski

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Ndonga
hr: Ndongski

en: Norwegian Bokmål
hr: Norveški Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: South Ndebele
hr: Južno-Ndebelski

en: Chichewa
hr: Čičeva

en: Occitan
hr: Okitanski

en: Oromo
hr: Oromski

en: Oriya
hr: Orijski

en: Ossetian
hr: Osetski

en: Punjabi
hr: Pandžabi

en: Pali
hr: Palijski

en: Pashto
hr: Paštunski

en: Portuguese, Portugal
hr: Portugalski, Portugal

en: Portuguese, Brazil
hr: Portugalski, Brazil

en: Quechua
hr: Kvečua

en: Rhaeto-Romance
hr: Raeto-romans

en: Kinyarwanda
hr: Kinjarvanda

en: Sardinian
hr: Sardinijanski

en: Sindhi
hr: Sindi

en: Northern Sami
hr: Sjeverno-Samijski

en: Serbo-Croatian
hr: Hrvatsko-Srpski

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Samoan
hr: Samoanski

en: Shona
hr: Šona

en: Albanian
hr: Albanski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Siswati
hr: Sisvati

en: Sesotho
hr: Sesoto

en: Sudanese
hr: Sudnski

en: Swahili
hr: Svahili

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tajik
hr: Tadžikistanski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Tigrinya
hr: Tigrinjanski

en: Turkmen
hr: Turkmenistanski

en: Tagalog
hr: Tagaloški

en: Setswana
hr: Secvanski

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Twi
hr: Tvi

en: Tahitian
hr: Tahićanski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Wolof
hr: Volofski

en: Xhosa
hr: Ksoza

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yoruba
hr: Joruba

en: Zhuang
hr: Žuang

en: Chinese, Simplified
hr: Kineski, Jednostavni

en: Chinese, Traditional
hr: Kineski, Tradicionalni

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
hr: Pogreška prilikom slanja e-pošte (od %from za %to).

en: sort ascending
hr: posloži uzlazno

en: sort descending
hr: posloži silazno

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hr: Operacije nad Unicode strunama su emulirane na najboljem mogućemnačelu. Instalirajte <a href="@url">PHP mbstring nastavak</a> za unaprijeđenu podršku za Unicode znakove.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Preklapanje funkcija višebajtnih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.func_overload</em> u datoteci php.ini. Pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a> ukoliko želite više informacija.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih struna kôdnog rasporeda u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.encoding_translation</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_input</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_output</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
hr: Standardni PHP

en: PHP Mbstring Extension
hr: PHP Mbstring nastavak

en: Unicode library
hr: Unicode knjižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hr: Nije moguća pretvorba XML enkôdinga %s u UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hr: Nepodržani enkôding %s. Instalirajte iconv, GNU recode ili mbstring za PHP.

en: Parse error. Not well formed
hr: Pogreška prilikom raščlanjivanja. Nije dobro formulirano

en: Parse error. Request not well formed.
hr: Pogreška pri analizi. Zahtjev nije dobro formuliran.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
hr: Pogreška poslužitelja. Neispravan XML-RPC. Zahtjev mora biti oblika methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
hr: Pogreška poslužitelja. Metoda zahtjeva @methodname nije navedena.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja.  Pogrešan broj parametara metoda.

en: Server error. Invalid method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja. Nevaljani parametri metode.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
hr: Pogreška poslužitelja. Zahtijevana funkcija %method ne postoji.

en: Invalid syntax for system.multicall.
hr: Neispravna sintaksa vrijednosti system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
hr: Zabranjeni su povratni pozivi za system.multicall.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
hr: Pogreška poslužitelja.  Nije naveden potpis metode %methodname.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hr: Zadani jezik ovog računa za e-poštu, i prioritetni jezik za prezentaciju lokacije.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Popular content
hr: Popularni sadržaj

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Content translation
hr: Prijevod sadržaja

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hr: Zahtijevaj e-mail provjeru kada posjetitelj napravi račun

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.

en: Deleted user: %name %email.
hr: Uklonjen korisnik: %name %email.

en: Styles
hr: Stilovi

en: The item has been deleted.
hr: Stavka je izbrisana.

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži grešku: "msgctxt" nije očekivano u redu %line.

en: The name of the site.
hr: Naziv lokacije.

en: Edit @type
hr: Uredi @type

en: In code
hr: U kôdu

en: Optional features
hr: Proizvoljna svojstva

en: Import page
hr: Uvoz stranice

en: Region settings
hr: Postavke regije

en: Date wizard
hr: Čarobnjak za datume.

en: Content type name
hr: Naziv vrste sadržaja

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hr: Alati za uvoz i automatsko stvaranje nadnevaka i kalendara.

en: @project issue queue
hr: @project prijavljeni problemi

en: Flush all caches
hr: Isprazni svu priručnu memoriju

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)

en: %name must be an integer.
hr: %name mora biti cijeli broj.

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Hello <strong>@username</strong>
hr: Pozdrav <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
hr: Prikaži kratice

en: Administration menu Toolbar style
hr: Stil alatne trake Administracijskog izbornika

en: A better Toolbar.
hr: Bolja Alatna traka.

en: Existing node
hr: Postojeći node

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Database is encoded in UTF-8
hr: Baza podataka je kodirana u UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
hr: Drupal nije uspio odrediti je li kôdiranje baze podataka postavljeno na UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
hr: PostgreSQL se  samoinicijalizirala.

en: Structure
hr: Struktura

en: styles
hr: stilovi

en: Cancel account
hr: Otkaži račun

en: Destinations
hr: Odredišta

en: schedules
hr: rasporedi

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hr: IP adresa računala s koje je komentar poslan.

en: The name left by the comment author.
hr: Ime koje je ostavio autor komentara.

en: The email address left by the comment author.
hr: Adresa e-pošte koju je ostavio autor komentara.

en: The home page URL left by the comment author.
hr: Mrežna lokacija koju je ostavio autor komentara.

en: The URL of the comment.
hr: URL komentara.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: The URL of the comment's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje komentara.

en: The date the comment was posted.
hr: Nadnevak dodavanja komentara.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hr: Nadređeni komentar, ukoliko je nizanje omogućeno.

en: The node the comment was posted to.
hr: Unos na kojeg je dodan komentar.

en: The number of comments posted on a node.
hr: Broj komentara na određeni unos.

en: New comment count
hr: Broj novih komentara

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hr: Broj komentara dodanih na unos od posljednjeg korisničkog pregleda.

en: The type of the node.
hr: Vrsta unosa.

en: The language the node is written in.
hr: Jezik na kojem je unos napisan.

en: The URL of the node.
hr: URL unosa.

en: The URL of the node's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje unosa.

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: The date the node was most recently updated.
hr: Nadnevak posljednjeg osvježenja unosa.

en: The author of the node.
hr: Autor unosa.

en: Poll winner
hr: Pobjednik ankete

en: The winning poll answer.
hr: Pobjednički odgovor ankete.

en: Poll winner votes
hr: Broj glasova pobjedničkog odgovora.

en: The number of votes received by the winning poll answer.
hr: Broj glasova koje je dobio pobjednički odgovor ankete.

en: Poll winner percent
hr: Postotak pobjedničkog odgovora ankete.

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
hr: Postotak odgovora koje je dobio pobjednički odgovor ankete.

en: The number of visitors who have read the node.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos.

en: The number of visitors who have read the node today.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos tijekom današnjeg dana.

en: Last view
hr: Posljednji pregled

en: The date on which a visitor last read the node.
hr: Nadnevak posljednje posjete unosu.

en: The slogan of the site.
hr: Slogan lokacije.

en: The administrative email address for the site.
hr: Administracijska adresa e-pošte za lokaciju.

en: The URL of the site's front page.
hr: URL naslovnice.

en: Login page
hr: Stranica prijave

en: The URL of the site's login page.
hr: URL stranice za prijavu.

en: The unique ID of the uploaded file.
hr: Jedinstveni ID otpremljene datoteke.

en: The name of the file on disk.
hr: Naziv datoteke na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
hr: Veličina datoteke, u kilobajtima.

en: The web-accessible URL for the file.
hr: Mrežni URL datoteke.

en: The date the file was most recently changed.
hr: Nadnevak posljednje promjene datoteke.

en: The user who originally uploaded the file.
hr: Korisnik koji je izvorno otpremio datoteku.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hr: Jedinstveni ID pojma taksonomije.

en: The name of the taxonomy term.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy term.
hr: Proizvoljni opis pojma taksonomije.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hr: Broj unosa dodijeljenih pojmu taksonomije.

en: The URL of the taxonomy term.
hr: URL pojma taksonomije.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hr: Rječnik kojem pojam taksonomije pripada.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hr: Jedinstveni ID rječnika taksonomije.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hr: Naziv rječnika taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hr: Proizvoljan opis rječnika taksonomije.

en: Term count
hr: Broj pojmova

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj pojmova koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: The unique ID of the user account.
hr: Jedinstveni ID korisničkog računa.

en: The login name of the user account.
hr: Korisničko ime za račun.

en: The email address of the user account.
hr: Adresa e-pošte korisničkog računa.

en: The URL of the account profile page.
hr: URL stranice profila.

en: The date the user last logged in to the site.
hr: Datum kada se korisnik posljednji put prijavio na lokaciju.

en: The date the user account was created.
hr: Nadnevak otvaranja korisničkog računa.

en: You are not allowed to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Authorize file system changes
hr: Ovlasti promjene datotečnog sustava

en: It appears you have reached this page in error.
hr: Čini se kako ste na ovu stranicu došli greškom.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer nije korišten ispravan ključ.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer je lokacija van mreže.

en: Default country
hr: Zadana država

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
hr: Provjerite poruke grešaka i <a href="!url">nastavite s instalacijom</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hr: U vašem %settings_file ste postavili @drupal koristiti %driver poslužitelja, međutim vaša PHP instalacija trenutno ne podržava ovu vrstu bate podataka.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
hr: Morate odabrati jezik ukoliko želite nastaviti instalaciju.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hr: Niti jedan instalacijski profil nije pronađen. Instalacijski profili nam govore koji moduli će biti omogućen i koja shema će biti instalirana u bazu. Profil je potreban za nastavak instalacijskog procesa.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
hr: Žao nam je, odabrani profil nije moguće učitati.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: Sve nužne promjene na %dir i %file su napravljene, tako da bi, s istih,  trebali ukloniti dopuštenja zapisivanja, kako bi izbjegli sigurnosne rizike. Ukoliko niste sigurni kako ovo napraviti, provjerite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hr: Čestitamo, instalirali ste @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
hr: Pregledajte gornje poruke prije no što posjetite <a href="@url">Vašu novu lokaciju</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hr: <a href="@url">Posjetite vašu novu lokaciju</a>.

en: Settings file
hr: Datoteka postavki

en: The settings file does not exist.
hr: Datoteka postavki ne postoji.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
hr: Proces instalacije @drupal zahtjeva ručno stvaranje datoteke postavki. Kopirajte %default_file datoteku u %file. Više informacija o instalaciji Drupala je dostupno u <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
hr: Datoteka %file postoji.

en: The settings file is not writable.
hr: Nije moguć upis u datoteku postavki.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: Proces instalacije @drupal zahtjeva dopuštenja zapisivanja na %file. Ukoliko niste sigurni kako dodijeliti dopuštenja, posjetite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
hr: Automatske poruke e-pošte, poput informacija o registraciji, će biti slane s ove adrese. Koristite adresu na domeni vaše lokacije kako bi onemogućili ocjenu ovih poruka spamom.

en: Site maintenance account
hr: Račun za održavanje lokacije

en: Select the default country for the site.
hr: Odaberite zadanu državu za lokaciju.

en: Receive e-mail notifications
hr: Primaj obavijesti e-pošte

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
hr: Sustav će vas obavjestiti kada postoje nadogradnje i važna sigurnosna izdanja za instalirane komponente. Anonimne informacije o vašoj stranici su poslane ka <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
hr: Nema nadogradnji na čekanju.

en: 1 pending update | @count pending updates
hr[0]: 1 nadogradnja na čekanju
hr[1]: @count nadogradnje na čekanju
hr[2]: @count nadogradnji na čekanju

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
hr: Došlo je do greške prilikom obrade upita. Poslužitelj je dobio neispravan podatak.

en: Invalid form POST data.
hr: Neispravni obrazac POST podataka.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hr: Nije moguće nastaviti, nema raspoloživih metoda za prijenos datoteka.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hr: UPOZORENJE: Ne koristite kriptiranu vezu, stoga će Vaša lozinka biti poslana kao obični tekst. <a href="@https-link">Iscrpnije</a>.

en: To continue, provide your server connection details
hr: Za nastavak, upišite detalje povezivanja s poslužiteljem

en: Connection method
hr: Način povezivanja

en: Enter connection settings
hr: Unesite postavke povezivanja

en: @backend connection settings
hr: @backend postavke povezivanja

en: Change connection type
hr: Promjeni vrstu povezivanja

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
hr: Greška, ova vrsta protokola povezivanja (%backend) ne postoji.

en: No active batch.
hr: Nema aktivne skupine za obradu.

en: Site under maintenance
hr: Lokacija je van mreže

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hr: Arhiveri mogu vršiti operacije samo na lokalnim datotekama: %file nije podržan.

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
hr: Datoteka nije otpremljena, odredište %destination nije valjano.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
hr: Datoteka %source nije otpremljena jer datoteka s tim nazivom već postoji u odredištu %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hr: Naziv datoteke prelazi ograničenje od 240 znakova. Preimenujte i pokušajte ponovno.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hr: %path je direktorij i ne može biti uklonjen koristeći file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
hr: Datoteka %path nije poznate vrste stoga nije uklonjena.

en: The file permissions could not be set on %uri.
hr: Dopuštenja nisu mogla biti postavljena za %uri.

en: Completed @current of @total.
hr: Završeno @current od @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hr: Neuspjelo pokretanje zadaća na poslužitelju baze podataka. Zadaća %task nije nađena.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
hr: Neuspjela izmjena %settings. Provjerite dopuštenja datoteke.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
hr: Neuspjelo otvaranje %settings. Provjerite dopuštenja datoteke.

en: Required modules
hr: Nužni moduli

en: Required modules not found.
hr: Nužni moduli nisu pronađeni.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
hr: Sljedeći moduli su nužni ali nisu nađeni. Prebacite ih ih u odgovarajući direktorij, kao što je <em>sites/all/modules</em>. Nedostaju moduli: !modules

en: system
hr: sustav

en: %module module uninstalled.
hr: %module modul je deinstaliran.

en: Saint Barthélemy
hr: Sveti Bartolomej

en: Saint Martin (French part)
hr: Sveti Martin (Francuski)

en: Use the default site language (@language_name).
hr: Koristi zadanji jezik lokacije (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
hr: Datoteka prijevoda %filepath sadrži grešku: formulu množine nije moguće upotrijebiti.

en: No strings available.
hr: Nema dostupnih struna.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
hr: @count nedopuštenih HTML struna u %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
hr: JavaScript datoteka s prijevodom %file.js je izgubljena.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
hr: Nije moguće poslati e-poštu. Kontaktirajte administratora lokacije ukoliko se problem ne ukloni.

en: Class %class does not implement interface %interface
hr: Klasa %class ne implementira sučelje %interface

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
hr: Lokacija je van mreže. <a href="@url">Umreži.</a>

en: Operating in maintenance mode.
hr: Rad u vanmrežnom režimu.

en: %module module enabled.
hr: %module modul omogućen.

en: %module module disabled.
hr: %module modul onemogućen.

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Unable to determine the type of the source directory.
hr: Nije moguće utvrditi vrstu izvornog direktorija.

en: Cannot determine the type of project.
hr: Nije moguće utvrditi vrstu projekta.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
hr: Kritična greška tijekom nadogradnje, kukavički odbija ukloniti instalacijski direktorij.

en: File Transfer failed, reason: !reason
hr: Prijenos datoteke nije uspio, razlog: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hr: Nije moguće stvoriti direktorij %directory zbog sljedećeg: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
hr: Drupal ne može biti uredno postavljen s postojećom bazom podataka. Pregledajte greške.

en: An AJAX HTTP error occurred.
hr: Došlo je do AJAX HTTP greške.

en: HTTP Result Code: !status
hr: HTTP kôd: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hr: AJAX HTTP zahtjev je nenormalno završio.

en: Debugging information follows.
hr: Slijede debug informacije.

en: Path: !uri
hr: Putanja: !uri

en: StatusText: !statusText
hr: StatusTekst: !statusText

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: manage display
hr: upravljanje prikazom

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hr[0]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s 1 znakom ili više.
hr[1]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znaka ili više.
hr[2]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znakova ili više.

en: Searched %type for %keys.
hr: Pretraženo %type za %keys.

en: Requires: !module-list
hr: Ovisno o: !module-list

en: Required by: !module-list
hr: Nužno za: !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hr: Vaša lozinka nije spremljena u bazu i samo se koristi za uspostavljanje veze.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
hr: Veza će biti uspostavljena između vašeg mrežnog poslužitelja i stroja na kojem su smještene datoteke. U velikoj većini slučajeva, to je isti stroj pa će "localhost" biti u redu.

en: There is currently no content classified with this term.
hr: Trenutno nema sadržaja u ovom pojmu.

en: Welcome (new user created by administrator)
hr: Dobrodošli (novi korisnik kojeg je napravio administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
hr: Dobrodošli (čeka odobrenje)

en: Welcome (no approval required)
hr: Dobrodošli (nije potrebno odobrenje)

en: Password recovery
hr: Povrat lozinke

en: Account activation
hr: Aktivacija računa

en: Account cancellation confirmation
hr: Potvrda otkazivanja korisničkog računa

en: Account canceled
hr: Korisnički račun otkazan

en: Notify user when account is canceled.
hr: Obavijesti korisnika po otkazivanju računa.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste iskoristiti jednokratnu poveznicu prijave koja je ili već korištena ili nije valjana. Zatražite novu jednokratnu poveznicu prijave putem obrasca ispod.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
hr: Kada je omogućeno, korisnik će primiti obavijest e-pošte nakon što je korisnički račun otkazan.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
hr: Detalji korisničkog računa [user:name] pri [site:name]

en: When cancelling these accounts
hr: Po otkazivanju ovih korisničkih računa

en: Blocked user: %name %email.
hr: Blokiran korisnik: %name %email.

en: Minimal
hr: Minimalno

en: Start with only a few modules enabled.
hr: Započni samo s osnovnim modulima.

en: Basic page
hr: Statična stranica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hr: Koristite <em>Statičnu stranicu</em> za nepromjenjive sadržaje poput stranice 'O nama'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hr: Unesite, zarezom odvojen, popis riječi kako bi opisali svoj sadržaj.

en: Install with commonly used features pre-configured.
hr: Instaliraj s najčešće korištenim svojstvima.

en: Fixed width
hr: Fiksna širina

en: Image style
hr: Stil slike

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hr[0]: 1 nadogradnja na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)
hr[1]: @count nadogradnje na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)
hr[2]: @count nadogradnji na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)

en: Collapse
hr: Sažmi

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Poruka dobrodošlice s daljin uputama je poslana na vašu e-poštu.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Najveća dužina nadimka. Preporučena dužina je 100. Nadimak ne može biti duži od @max znakova. Više detalja u <a href ="@pathauto-help">pomoć Pathauto modula</a>.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hr: Što Pathauto treba činiti kada osvježava postojeći sadržaj koji već ima nadimak?

en: Reduce strings to letters and numbers
hr: Pročisti strune na slova i brojeve

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hr: Riječi koje će se izbaciti iz URL nadimka, razdvojene zarezom. Ne koristite ovo kako bi uklonili interpunkciju.

en: Choose aliases to delete
hr: Odaberite nadimke za uklanjanje

en: All aliases
hr: Svi nadimci

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hr: <strong>Napomena:</strong> nema potvrde. Budite svjesni što radite prije no što kliknete "Ukloni nadimke sada!" gumb.<br />Možda biste željeli spremiti pričuvnu kopiju baze podataka i/ili url_alias tablice prije no što iskoristite ovu mogućnost.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hr: Zanemaren nadimak %alias budući da je isti kao i interna putanja.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source, zamijenjen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source.

en: Maximum alias and component length
hr: Maksimalna dužina nadimka i komponente

en: Administer pathauto
hr: Upravlja s pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hr: Dopušta korisnicima prilagoditi obrasce za automatske nadimke i skupno uklanjanje URL nadimaka.

en: Notify of Path Changes
hr: Obavijesti o promjenama putanja

en: Determines whether or not users are notified.
hr: Određuje jesu li ili nisu korisnici obavješteni.

en: User blogs
hr: Blogovi korisnika

en: %module module installed.
hr: %module modul instaliran.

en: Kyrgyz
hr: Kirgiški

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
hr: theme() ne može biti pozvana dok se svi moduli ne učitaju.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hr: Koristite <em>Članak</em> za sadržaje koji su vremenski određeni, poput vijesti, blog unosa ili priopćenja.

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Swiss German
hr: Švicarski Njemački

en: Scots
hr: Škotski

en: Site logo
hr: Logo web sjedišta

en: Basic styles
hr: Osnovni stilovi

en: Can't handle more than one field storage engine
hr: Nije moguće koristiti više od jednog spreminka polja.

en: Field storage engine not found.
hr: Spremnik polja nije nađen.

en: For this query an entity type must be specified.
hr: Za ovaj upit mora biti određena vrsta sadržaja.

en: Entity %entity has no base table.
hr: Enitet %entity nema temeljne tablice.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
hr: Nepoznat način rasporeda za @key u @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hr: Prefiks tablice baze podataka kojeg ste unijeli, %prefix, nije valjan. Prefiks tablice može sadržavati samo slovobrojčane znakove, točke lli donje crtice.

en: Default settings file
hr: Datoteka zadanih postavki

en: The default settings file does not exist.
hr: Datoteka zadanih postavki ne postoji.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
hr: @drupal instaler zahtjeva %default-file datoteke nepromijenjenu u odnosu na izvorno preuzetu datoteku.

en: Māori
hr: Māorski

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hr: Prerasporedi redove po brojčanoj težini umjesto povlačenja.

en: Show row weights
hr: Prikaži težinu redova

en: Hide row weights
hr: Sakrij težinu redova

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
hr: Dodaj novi @plugin

en: Edit @plugin %title
hr: Uredi @plugin %title

en: Clone @plugin %title
hr: Kloniraj @plugin %title

en: Import @plugin
hr: Uvezi @plugin

en: Export @plugin %title
hr: Izvezi @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
hr: Jeste li sigurni za želite vratiti %title?

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title could not be created.
hr: Nije moguće stvoriti %title.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.

en: %title could not be updated.
hr: %title nije bilo moguće ažurirati.

en: @plugin %title was enabled.
hr: @plugin %title je omogućen.

en: @plugin %title was disabled.
hr: @plugin %title je onemogućen.

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke

en: Panel region
hr: Panel područje

en: Panel pane
hr: Panel pano

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Maksimalna dužina teksta bilo koje komponente unutar nadimka (npr., [title]). 100 je preporučena dužina. @max je maksimalna moguća dužina. Pogledajte <a href="@pathauto-help">Pathauto pomoć</a> za detalje.

en: The field %name is not a valid number.
hr: Polje %name nije valjan broj.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hr: Polje %name ne može biti veće od @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hr: Polje %name ne može biti manje od @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hr: <em>Strune za ukloniti</em> ne smiju sadržati HTML. Provjerite kako je WYSIWYG urednik teksta onemogućen za ovo polje.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hr: Odaberite vrste putanja bez nadimaka za koje treba stvoriti URL nadimke

en: Bulk updating URL aliases
hr: Skupno osvježenje URL nadimaka

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hr[0]: Stvoren 1 URL nadimak.
hr[1]: Stvorena @count URL nadimka.
hr[2]: Stvoreno @count URL nadimaka.

en: language neutral
hr: neutralni jezik

en: Pattern for all @language @node_type paths
hr: Obrazac za sve @language @node_type putanje

en: Updated alias for node @nid.
hr: Osvježen nadimak za @nid.

en: Taxonomy term paths
hr: Putanje pojmova taksonomije

en: Updated alias for term @tid.
hr: Osvježen nadimak @tid.

en: Forum paths
hr: Putanje foruma

en: Updated alias for forum @tid.
hr: Osvježen nadimak za forum @tid.

en: User paths
hr: Putanje korisnika

en: Updated alias for user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika @uid.

en: Blog paths
hr: Putanje blogova

en: Updated alias for blog user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika bloga @uid.

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 unos.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 pojmam.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count pojma.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count pojmova.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 korisnički račun.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hr: Podesili ste @name biti razdjelnicom i uklonjeno kada se nađe unutar strune. Ovo može dovesti do problema s vašim obrascima, a posebno s term:path token. Trebali bi postaviti akciju za @name "zamijeni s razdjelnicom".

en: Class registry
hr: Registar klasa

en: Error opening socket @socket
hr: Greška pri otvaranju spojnice @socket

en: delivery callback not found
hr: povratni poziv isporuke nije nađen

en: callback %callback not found: %q.
hr: povratni poziv %callback nije nađen: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hr: Određena datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da odredište nije valjano. Više informacija u zapisniku sustava.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
hr: Određena datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da odredište nije valjano. Ovo može biti posljedica problema s dopuštenjima zapisivanja. Više informacija u zapisniku sustava.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da datoteka tog naziva već postoji u odredišnom direktoriju.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hr: Određena datoteka %file nije mogla biti premještena, budući da odredište nije valjano. Više informacija u zapisniku sustava.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
hr: Određena datoteka %file nije mogla biti uklonjena, budući da nije valjani URI. Više informacija u zapisniku sustava.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hr: Podaci nisu mogli biti spremljeni, budući da odredište nije valjano. Više informacija u zapisniku sustava.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file (%realpath) nije mogla biti kopirana, budući da odredište %destination nije valjano. Ovo je najčešće posljedica nekorektne upotrebe file_copy() ili nedostajućeg okvira strune.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
hr: Datoteka %file (%realpath) nije mogla biti kopirana, budući da ne postoji.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana jer datoteka s istim imenom već postoji u odredišnom direktoriju (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana jer će prepisati sama sebe.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana u %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file (%realpath) nije mogla biti premještena, budući da odredište %destination nije valjano. Ovo može biti posljedica nekorektne upotrebe file_move() ili nedostajućeg okvira strune.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file (%realpath) nije mogla biti uklonjena, budući da nije valjan URI. Ovo može biti posljedica nekorektne upotrebe file_delete() ili nedostajućeg okvira strune.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
hr: Podaci nisu mogli biti spremljeni budući da odredište %destination nije valjano. Ovo može biti posljedica nekorektne upotrebe file_save_data() ili nedostajućeg okvira strune.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
hr: Vaša PHP postavke podržavaju samo jednu vrstu baze podataka, stoga je ista automatski odabrana.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hr: Neuspjelo povezivanje s poslužiteljem baze podataka. Poslužitelj prijavljuje sljedeću poruku: %error.<ul><li>Je li poslužitelj baze podataka upaljen?</li><li>Postoji li baza podataka, jeste li unijeli valjani naziv baze?</li><li>Jeste li unijeli valjano korisničko ime i lozinku?</li><li>Jeste li unijeli valjano ime poslužitelja baze podataka?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
hr: Inačica PHP-a koju koristite ima poznate probleme s PostgreSQL bazom. Trebate nadograditi PHP na 5.2.11, 5.3.1 ili noviji.

en: Format settings:
hr: Postavke oblika:

en: Administrative overlay
hr: Administracijska plutajuća ploča

en: Upload an image to go with this article.
hr: Otpremite prateću sliku za ovaj unos.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hr: Minimalni profil za pokretanje testova. Uključuje samo prijeko potrebne module.

en: The settings file is writable.
hr: Moguć je upis u datoteku postavki.

en: The settings file is owned by the web server.
hr: Vlasnik datoteke postavki je mrežni poslužitelj.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: @drupal instaler nije uspio stvoriti datoteku postavki s valjanim ovlastima. Prijavite se na vašeg mrežnog poslužitelja, uklonite postojeću %file datoteku, i stvorite novu kopiravši %default_file u %file. Više detalja o instalciji Drupala je dostupno unutar <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Ukoliko imate problema s ovlastima nad datotekama vašeg poslužitelja, proučite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
hr: Nevaljan upit spajanja: nema uvjeta

en: Use Page Manager
hr: Koristi Page Manager

en: User signature
hr: Potpis korisnika

en: Lolspeak
hr: Lolgovor

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
hr: %type: !message u %function (red %line od %file).

en: Update @title
hr: Osvježi  @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati jedinstvene znakove.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hr: Stroju-čitljiv naziv se već koristi. Mora biti jedinstven.

en: Asturian
hr: Asturijski

en: English, British
hr: Engleski, Britanski

en: Haitian Creole
hr: Haićanski Kreolski

en: Portuguese, International
hr: Portugalski, međunarodni

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
hr: Inačica baze podataka %version je niža od minimalno zahtjevanje inačice %minimum_version.

en: Next steps
hr: Sljedeći koraci

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da odredišni direktorij %destination nije uredno podešen.

en: @driver_name settings
hr: @driver_name postavke

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
hr: MySQL, MariaDB, ili srodno

en: Database file
hr: Datoteka baze podataka

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
hr: Apsolutna putanja gdje će biti spremljene @drupal datoteke. Mrežni poslužitelj mora moći upisivati u nju i trebala bi biti izvan korijena lokacije.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
hr: Mrežni poslužitelj ne može upisivati u direktorij koji ste zadali.

en: Autocomplete popup
hr: Iskočnik samodovršetka

en: Searching for matches...
hr: Tražim...

en: Drupal system listing compatible test
hr: Drupal test usklađenosti

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
hr: Modul podrške za testiranje drupal_system_listing function.

en: Drupal system listing incompatible test
hr: Drupal test neusklađenosti

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
hr: @count nepovezanih akcija (%orphans) postoji u tablici akcija. !link

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
hr: Postavka %setting je trenutno postavljena na '%current_value', ali bi trebala biti '%needed_value'. Promijenite ovo sljedećom naredbom: !query

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hr: Nije uspjelo spajanje na poslužitelj. Poslužitelj je poslao sljedeću poruku: !message Za dodatnu pomoć pri instalaciji ili nadogradnji kôda na vašem poslužitelju, pogledajte  <a href="@handbook_url">priručnik</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
hr: Nije bilo moguće analizirati info datoteku: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
hr: Info datoteka (%info_file) ne određuje 'name' obilježje.

en: Asc
hr: Uzlazno

en: Bypass access control when accessing views.
hr: Zaobiđi pristupna pravila prilikom pristupanja pogledima.

en: Text formats enabled for rich-text editing
hr: Formati unosa omogućeni za uređivanje obogaćenog teksta.

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hr: Pomiče prikaz stranice za približno 20 piksela od vrha. Ukoliko je onemogućeno, apsolutno ili fiksno pozicionirani elementi na stranici mogu biti prekriveni od strane administracijskog izbornika.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
hr: Prikazuje administracijski izbornik uvijek na vrhu stranice (čak i pri skrolanju stranicom).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
hr: U nekim preglednicima, ova postavka može rezultirati deformiranom stranicom, nevidljivim pokazivačem, nemogućnošću odabira elemenata u obrascima ili drugim problemima.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="!modules-url">%modules</a>

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="@permissions-url">%permissions</a>

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
hr: Premješta sve oznake sa svih stranica unutar administracijskog izbornika. Moguće samo u predlošcima koji koriste CSS klase <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code>.

en: Access administration menu
hr: Pristupa administracijskom izborniku

en: Display the administration menu at the top of each page.
hr: Prikaži administracijski izbornik na vrhu svake stranice.

en: Flush caches
hr: Prazni priručnu memoriju

en: Access links to flush caches in the administration menu.
hr: Pristup poveznici za pražnjenje priručne memorije unutar administracijskog izbornika.

en: Display Drupal links
hr: Prikaži Drupal poveznice.

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
hr: Prikaži Drupal.org poveznice unutar administracijskog izbornika.

en: Administration tools.
hr: Administracijski alati.

en: Rebuild system links
hr: Ponovno izgradi poveznice sustava

en: System links derived from menu router paths have been rebuilt.
hr: Poveznice sustava izvedene iz izborničkih putanja su ponovno izgrađene.

en: Administration Development tools
hr: Administracijski razvojni alati

en: Administration and debugging functionality for developers and site builders.
hr: Administracijska učinkovitost i uklanjanje pogrešaka za razvojni tim i graditelje lokacije.

en: Content paths
hr: Putanje sadržaja

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje za @node_type (primjenjuje se na sve @node_type vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

[ctx: datetime]
en: All day
hr: Cijeli dan
    u kontekstu: datetime

[ctx: day_name]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: day_name]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: day_name]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: day_name]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: day_name]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: day_name]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: day_name]
en: Saturday
hr: Subota

en: Administer date tools
hr: Administriraj alate za datume

en: Underscore
hr: Donja crtica

en: Bypass views access control
hr: Zaobiđi pristupna pravila pogleda

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
hr: Ova će akcija trajno ukloniti sve prilagodbe koje ste načinili u ovom pogledu.

en: This action will permanently remove the view from your database.
hr: Ova će akcija trajno ukloniti pogled iz vaše baze podataka.

en: Select all items on this page
hr: Odaberi sve stavke na stranici

en: There are no @titles to display.
hr: Nema @titles za prikaz.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hr: Postavke <a href="!url">Redirect modula</a> određuju hoće li biti svoreno preusmjerenje po uklanjanju nadimka.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hr: Preporučeno je instalirati <a href="!url">Redirect modul</a> kako bi omogućili preusmjerenja po promjeni nadimaka.

en: No new URL aliases to generate.
hr: Nema novih URL nadimaka za stvoriti.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hr: <strong>Maksimalna dužina nadimka</strong> i <strong>maksimalna dužina komponente</strong> vrijednostu su zadano 100 i imaju ograničenje od @max što ovisi o Pathauto. Ova dužina je ograničena dužinom "alias" stupca unutar url_alias tablice baze podataka. Zadana shema baze podataka za ovaj stupac je @max. Ukoliko postavite dužinu koja je jednaka onoj koja je postavljena unutar "alias" stupca će prouzročiti probleme u situacijama kada sustav treba dodati riječi URL nadimku. Trebali bi unijeti vrijednost koja je dužina "alias" stupca umanjenu za dužinu bilo kojih struna koje mogu biti dodane na kraj URL nadimka. Dužina strune koja bi mogla biti dodana na kraj vašeg nadimka ovisi o tome koje ste module omogućili, i o vašim Pathauto postavkama. Preporučena i zadana vriejdnost je 100.

en: Path module form elements
hr: Obrasci elemenata modula putanje

en: Double quotation marks
hr: Dvostruki navodnici

en: Single quotation marks (apostrophe)
hr: Jednostruki navodnici (apostrof)

en: Vertical bar (pipe)
hr: Verikalna cijev

en: Left curly bracket
hr: Lijeva vitičasta zagrada

en: Left square bracket
hr: Lijeva kutna zagrada

en: Right curly bracket
hr: Desna vitičasta zagrada

en: Right square bracket
hr: Desna kutna zagrada

en: Plus sign
hr: Znak plus

en: Equal sign
hr: Znak jednako

en: Percent sign
hr: Znak postotka

en: Dollar sign
hr: Znak za dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
hr: Znak broja (funta, hash)

en: At sign
hr: @ znak

en: Exclamation mark
hr: Uskličnik

en: Tilde
hr: Tilda

en: Left parenthesis
hr: Lijeva okrugla zagrada

en: Right parenthesis
hr: Desna okrugla zagrada

en: Question mark
hr: Upitnik

en: Less-than sign
hr: Znak manje od <

en: Greater-than sign
hr: Znak veće od >

en: Backslash
hr: Kosa crta

en: Unknown field: @field_name
hr: Nepoznato polje: @field_name

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da je odredište %destination nevaljano. Razlog ovome može biti nekorektna upotreba file_copy() ili nedostatak omotača sustava.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana budući da ne postoji.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file nije mogla biti premještena, budući da je odredište %destination nevaljano. Razlog ovome može biti nekorektna upotreba file_move() ili nedostatak omotaka sustava.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
hr: Datoteka %file nije mogla biti uklonjena budući da nije valjan URI. Razlog ovome može biti nekorektno korištenje file_delete() ili nedostatak omotača sustava.

en: Curaçao
hr: Kurakao

en: System date settings
hr: Postavke datuma sustava

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
hr: Nedostaje skupna vrijednost entiteta za vrstu @entity_type.

en: The requested page "@path" could not be found.
hr: Tražena stranica "@path" nije pronađena.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
hr: Obrascu je istekla valjanost. Kopirajte nespremljene promjene u obrazac ispod i <a href="@link">osvježite ovu stranicu</a>.

en: Generate automatic URL alias
hr: Stvori automatske URL nadimke

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hr: Onemogućite ovo kako stvorili prilagođeni nadimak sipod.

en: Configure URL alias patterns.
hr: Prilagodi obrasce URL nadimaka.

en: Tokens related to views.
hr: Žetoni vezani uz poglede

en: The description of the view.
hr: Opis pogleda

en: The machine-readable name of the view.
hr: Stroju čitljiv naziv pogleda

en: The title of current display of the view.
hr: Naziv trenutnog prikaza pogleda.

en: Settings for modules the use the Date API.
hr: Postavke modula koji koriste Date API.

en: Cache menu in client-side browser
hr: Sažmi izbornik u korisničkom pregledniku

en: !title cache cleared.
hr: !title priručna memorija ispražnjena.

en: CSS and JavaScript
hr: CSS i JS

en: Page and else
hr: Stranica i ostalo

en: Update data
hr: Podaci o nadogradnjama

en: Also allow !name role to !permission?
hr: Također dopusti !permission !name ulozi?

en: Enabled components
hr: Omogućene komponente

en: Joined path
hr: Združena putanja

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hr: Vrijednosti nizova pročišćenih putem Pathauto i onda združene s kosom crtom (/slash) u strunu koja odgovara URL-u.

en: Update node alias
hr: Osvježi nadimke unosa

en: Update taxonomy term alias
hr: Osvježi nadimke pojmova taksonomije

en: Update user alias
hr: Osvježi nadimke korisnika

en: Subscribe to !feed-title
hr: Pretplati se na !feed-title

en: Theme hook %hook not found.
hr: Kuka predloška %hook nije nađena.

en: Table @name already exists.
hr: Tablica @name već postoji.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
hr: Nije moguće preimenovati @table u @table_new: tablica @table ne postoji.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
hr: Nije moguće preimenovati @table u @table_new: tablica @table već postoji.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati polje @table.@field: tablica ne postoji.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
hr: Nije moguće dodati polje @table.@field: tablica već postoji.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hr: Nije moguće postaviti zadanu vriejdnost za polje @table.@field: polje ne postoji.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hr: Nije moguće ukloniti zadanu vriejdnost za polje @table.@field: polje ne postoji.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati primarni ključ za tablicu @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
hr: Nije moguće dodati primarni ključ za tablicu @table: tablica već postoji.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati jedinstveni ključ @name tablici @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
hr: Nije moguće dodati jedinstveni ključ @name tablici @table: jedinstveni ključ već postoji.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati index @name tablici @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
hr: Nije moguće dodati indeks @name tablici @table: indeks  već postoji.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
hr: Nije moguće promijeniti definiciju polja @table.@name: polje ne postoji.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
hr: Nije moguće preimenovati polje @table.@name u @name_new: odredišno polje već postoji.

en: Uyghur
hr: Ujgurski

en: Icon menu
hr: Izborničke ikone

en: Search bar
hr: Traka pretrage

en: User counts
hr: Broj korisnika

en: Account links
hr: Poveznice računa

en: System tweaks
hr: Prilagodbe sustava

en: South Sudan
hr: Južni Sudan

en: Invalid or missing cache bin specified: %bin
hr: Određena nevaljana ili nepostojeća priručna memorija: %bin

en: Caribbean Netherlands
hr: Nizozemski Karibi

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
hr: Došlo je preklapanja obrasca tijekom pokušaja spremanja obrasca u priručnu memoriju.
