Publisher 7 (7.x-2.5) - en to hy translation catalogue (883 entries)

en: Home
hy: Սկիզբ

en: User interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսը

en: Slideshow
hy: Սլայդերի ցուցադրում

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Body
hy: Բովանդակություն

en: Next
hy: Հաջորդը

en: user
hy: օգտագործող

en: Pages
hy: Էջեր

en: Save configuration
hy: Հիշել կոնֆիգուրացիան

en: enable
hy: ակտիվացնել

en: delete
hy: հեռացնել

en: title
hy: վերնագիր

en: value
hy: արժեք

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: approve
hy: հաստատել

en: E-mail
hy: Էլ. փոստ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Username
hy: Օգտագործողի անուն

en: Email address
hy: էլ. փոստ հասցե

en: content
hy: պարունակություն

en: Development
hy: Ծրագրավորում

en: Group
hy: Խումբ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Replies
hy: Պատասխաններ

en: Last Post
hy: Վերջին գրառում

en: Closed
hy: Փակված

en: yes
hy: այո

en: List
hy: Ցանկ

en: Subject
hy: Թեմա

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: Read more
hy: Կարդալ ավելին

en: more
hy: ավելի

en: Create !type
hy: Ավելացնել !type

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Article
hy: Հոդված

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: More
hy: Ավելին

en: not verified
hy: չի ստուգվել

en: Action
hy: Գործողություն

en: new
hy: նոր

en: error
hy: սխալ

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Block title
hy: Բլոկի վերնագիր

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Content types
hy: Պարունակության տեսակներ

en: Homepage
hy: Գլխավոր էջ

en: Home page
hy: Գլխավոր էջ

en: Version
hy: Տաբերակ

en: updated
hy: թարմացում

en: File
hy: Ֆայլ

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Size
hy: Չափ

en: Search
hy: Որոնել

en: None
hy: Ոչ մի

en: Display settings
hy: Ցուցադրության պարամետրերը

en: This action cannot be undone.
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չի ետ շրջել

en: Number
hy: Թիվ

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Block settings
hy: Բլոկի կարգավորումներ

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Country
hy: Երկիր

en: Weight
hy: Կշիռ

en: The configuration options have been saved.
hy: Կոնֆիգուրացված տարբերակները պահպանված են:

en: Link
hy: Հղում

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Types
hy: Տեսակներ

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Parent
hy: Ծնող

en: none
hy: ոչ մի

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: edit
hy: խմբագրել

en: Go to previous page
hy: Անցնել նախորդ էջին

en: Go to next page
hy: Անցնել հաջորդ էջին

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Book
hy: Գիրք

en: Export
hy: Արտահանել

en: Taxonomy term
hy: Տաքսոնոմիա տերմին

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Save
hy: Պահպանել

en: Help
hy: Օգնություն

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Open
hy: Բաց

en: Top
hy: Վերև

en: Small
hy: Փոքր

en: Large
hy: Մեծ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: View
hy: Դիտել

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: Path
hy: Ուղի

en: Filename
hy: ֆայլի անունը

en: Vocabularies
hy: Բառարաններ

en: Modules
hy: Մոդուլներ

en: Manage
hy: Կառավարում

en: Refresh
hy: Թարմացում

en: Region
hy: Տարածաշրջան

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Advanced settings
hy: Ընդլայնված պարամետրեր

en: results
hy: արդյունքները

en: search
hy: որոնել

en: mail
hy: էլ. փոստ

en: actions
hy: գործողություններ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Keywords
hy: Բանալի բառեր

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Picture
hy: նկար

en: type
hy: տեսակ

en: Mail
hy: Փոստ

en: Database type
hy: Տվյալների բազայի տեսակը

en: User
hy: Օգտագործող

en: Content type
hy: Բովանդակության տեսակ

en: action
hy: գործողություն

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: file
hy: ֆայլ

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Error
hy: Սխալ

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: no
hy: ոչ

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Node
hy: Նոդ

en: Are you sure you want to delete %title?
hy: Դուք համոզված ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել %title:

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Access denied
hy: Մուտքն արգելված է

en: Year
hy: Տարի

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Add content
hy: Նյութ ավելացնել

en: Page title
hy: Էջի վերնագիր

en: Block
hy: Բլոկ

en: Page
hy: Էջ

en: Bottom
hy: Ներքև

en: 1 hour | @count hours
hy[0]: 1 ժամ
hy[1]: @count ժամ

en: 1 day | @count days
hy[0]: 1 օր
hy[1]: @count օր

en: Site name
hy: Կայքի անվանումը

en: Site slogan
hy: Կայքի կարգախոս

en: Not found
hy: Չի գտնվել

en: Host
hy: Հոսթ

en: Never
hy: Երբեք

en: Update available
hy: Թարմացումը հասանելի է

en: Left sidebar
hy: Ձախ կողմնային վահանակ

en: Right sidebar
hy: Աջ կողմնային վահանակ

en: Footer
hy: Էջի ներքևի հատված

en: Inline
hy: Ներկառուցված

en: Selected
hy: ընտրված

en: Menu link
hy: Մենյուի հղում

en: To
hy: Ում

en: From
hy: Ում կողմից

en: Roles
hy: Դերեր

en: Revision ID
hy: Վերանայման ID

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment ID
hy: Մեկնաբանության ID

en: Hostname
hy: Հոստի անուն

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Input format
hy: Ներմուծման ֆորմատ

en: Signature
hy: ստորագրություն

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Location
hy: գտնվելու վայրը

en: Revisions
hy: Վերանայում

en: Poll duration
hy: Հարցման տևողությունը

en: Poll votes
hy: Հարցման ձայների քանակ

en: File ID
hy: Ֆայլի  ID

en: File name
hy: Ֆայլի անունը

en: File size
hy: Ֆայլի չափը

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Vocabulary ID
hy: Բառարանի ID

en: E-mail address
hy: Էլ-փոստի հասցեն

en: Last access
hy: Վերջին մուտքը

en: Last login
hy: Վերջին մուտքը

en: Severity
hy: Կարևորություն

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Global settings
hy: Գլոբալ պարամետրեր

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Count
hy: քանակ

en: Mode
hy: Ռեժիմ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: active
hy: ակտիվ

en: Items
hy: Տարրեր

en: Last update
hy: Վերջին թարմացումը

en: %time ago
hy: %time առաջ

en: Up
hy: Վերև

en: Width
hy: Լայնություն

en: This field is required.
hy: Դաշտը պահանջվում է:

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Media
hy: Մեդիա

en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: Month
hy: Ամիս

en: System
hy: Համակարգ

en: Code
hy: Կոդ

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: Namibia
hy: Նամիբիա

en: Israel
hy: Իսրայէլ

en: Iran
hy: Իրան

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Cuba
hy: Քուպա

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: Chile
hy: Չիլի

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: Jamaica
hy: Ջամայկա

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Turkey
hy: Թուրքիա

en: Day
hy: Օր

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: !time ago
hy: !time առաջ

en: Basic
hy: Տարրական

en: Role
hy: Դեր

en: User login
hy: Օգտագործողի մուտք

en: Add new comment
hy: Ավելացնել նոր մեկնաբանություն

en: String
hy: Տող

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hy: Ներկայումս @site-ում տեխնիկական սպասարկման աշխատանքներ են տարվում։ Մենք շուտով կրկին հասանելի կլինենք։ Շնորհակալություն Ձեր համբերատարության համար։

en: Maximum length
hy: Առավելագույն երկրությունը

en: access denied
hy: մուտքը արգելված է

en: Cache
hy: Քեշ

en: Anonymous
hy: Անանուն

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: IP Address
hy: IP հասցե

en: Last checked
hy: Ստուգվել է

en: Save settings
hy: Պահել պարամետրեր

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Delete rule
hy: Ձնջել կանոնը

en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

en: Albania
hy: Ալբանիա

en: Algeria
hy: Ալժիր

en: American Samoa
hy: Ամերիկյան Սամոա

en: Andorra
hy: Անդորրա

en: Angola
hy: Անգոլա

en: Anguilla
hy: Անգիլյա

en: Antarctica
hy: Անտարկտիկա

en: Antigua and Barbuda
hy: Անտիգուա և Բարբուդա

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Armenia
hy: Հայաստան

en: Aruba
hy: Արուբա

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy: Բահամներ

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belarus
hy: Բելառուս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Belize
hy: Բելիզ

en: Benin
hy: Բենին

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա և Հերցեգովինա

en: Botswana
hy: Բոտսվանա

en: Bouvet Island
hy: Բուվե կղզիներ

en: Brunei
hy: Բրյունեի

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Cambodia
hy: Կամբոջիա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: Canada
hy: Կանադա

en: Cape Verde
hy: Կաբո - Վերդե

en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան կղզիներ

en: Central African Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

en: Chad
hy: Չադ

en: China
hy: Չինաստան

en: Christmas Island
hy: Սուրբ Ծնունդ կղզիներ

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Comoros
hy: Կոմորոս

en: Cook Islands
hy: Քուքի կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

en: Cyprus
hy: Կիպրոս

en: Czech Republic
hy: Չեխիա

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Djibouti
hy: Ջիբութի

en: Dominica
hy: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: El Salvador
hy: Էլ Սալվադոր

en: Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy: Էրիթրեա

en: Estonia
hy: Էստոնիա

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: French Guiana
hy: ֆրանսիական Գվիանա

en: French Polynesia
hy: ֆրանսիական Պոլինեզիա

en: Gabon
hy: Գաբոն

en: Gambia
hy: Գամբիա

en: Georgia
hy: Վրաստան

en: Ghana
hy: Գանա

en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

en: Grenada
hy: Գրենադա

en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպե

en: Guam
hy: Գուամ

en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

en: Guinea
hy: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա - Բիսաու

en: Guyana
hy: Գայանա

en: Haiti
hy: Հաիթիում

en: Heard Island and McDonald Islands
hy: Հերդ և  Մակդոնալդ կղզիներ

en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

en: Iraq
hy: Իրաք

en: Ireland
hy: Իռլանդիա

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

en: Kyrgyzstan
hy: Ղրղզստան

en: Laos
hy: Լաոս

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lebanon
hy: Լիբանան

en: Lesotho
hy: Լեսոտո

en: Liberia
hy: Լիբերիա

en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malawi
hy: Մալավի

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Maldives
hy: Մալդիվներ

en: Mali
hy: Մալի

en: Malta
hy: Մալթա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալ կղզիներ

en: Martinique
hy: Մարտինիկ

en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

en: Mayotte
hy: Մայոտ

en: Mexico
hy: Մեքսիկա

en: Micronesia
hy: Միկրոնեզիա

en: Moldova
hy: Մոլդովա

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Montserrat
hy: Մոնսերատ

en: Morocco
hy: Մարոկկո

en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

en: Nauru
hy: Նաուրու

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդեռլանդներ

en: Netherlands Antilles
hy: Նիդերլանդների Անտիլյան կղզիներ

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

en: Niger
hy: Նիգեր

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Niue
hy: Նիու

en: Norfolk Island
hy: Նորֆոլկ կղզի

en: North Korea
hy: Հյուսիսային Կորեա

en: Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանյան կղզիներ

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Pakistan
hy: Պակիստան

en: Palau
hy: Պալաու

en: Panama
hy: Պանամա

en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

en: Qatar
hy: Քաթար

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Russia
hy: Ռուսաստան

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Samoa
hy: Սամոա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Seychelles
hy: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hy: Հարավային Ջորջիա և  Հարավային Սենդվիչյան կղզիներ

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Svalbard and Jan Mayen
hy: Սվալբարդ եւ Յան Մայեն

en: Swaziland
hy: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Syria
hy: Սիրիա

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Tajikistan
hy: Տաջիկստան

en: Tanzania
hy: Տանզանիա

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Togo
hy: Տոգո

en: Tokelau
hy: Տոկելաու

en: Trinidad and Tobago
hy: Տրինիդադ և  Տոբագո

en: Tunisia
hy: Թունիս

en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

en: Turks and Caicos Islands
hy: Թուրքերն ու Կայկոս կղզիներ

en: Tuvalu
hy: Տուվալու

en: Uganda
hy: Ուգանդա

en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

en: United Arab Emirates
hy: Միացյալ Արաբական Էմիրություններ

en: United Kingdom
hy: Մեծ Բրիտանիա

en: United States
hy: Միացյալ Նահանգներ

en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

en: Uzbekistan
hy: Ուզբեկստան

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Wallis and Futuna
hy: Վոլիս և Ֆուտունա

en: Yemen
hy: Եմեն

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

en: Table prefix
hy: Աղյուսակի նախածանց

en: Database username
hy: Տվյալների բազայի օգտագործողի անունը

en: Database password
hy: Տվյալների բազայի գաղտնաբառը

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անվանումը

en: Port
hy: Պորտ

en: Size of textfield
hy: Տեքստային դաշտի չափը

en: Authoring information
hy: Տեղեկություն հեղինակի մասին

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: English
hy: Անգլերեն

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: 1 item | @count items
hy[0]: 1 տարր
hy[1]: @count տարրեր

en: ‹ previous
hy: ‹ նախորդը

en: next ›
hy: հաջորդը ›

en: Source
hy: Աղբյուր

en: The changes have been saved.
hy: Փոփոխությունները  պահպանվել են:

en: Select all rows in this table
hy: Ընտրել բոլոր տողերը այս աղյուսակում

en: Deselect all rows in this table
hy: Հանել բոլոր տողերը այս աղյուսակում

en: Front page
hy: Առջևի էջ

en: Request new password
hy: Ստանալ նոր գաղտնաբառ

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Configure block
hy: Կարգավորել բլոկը

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

en: author
hy: հեղինակ

en: Negate
hy: Ժխտել

en: Greater than
hy: Ավելի մեծ քան

en: Less than
hy: Պակաս քան

en: Log out
hy: Ելք

en: Left
hy: Ձախ

en: Create new account
hy: Ստեղծել նոր հաշիվ

en: warning
hy: զգուշացում

en: Site information
hy: Կայքի մասին տեղեկություններ

en: Blocked
hy: Արգելափակված

en: critical
hy: կրիտիկական

en: Forums
hy: Ֆորումներ

en: The specified passwords do not match.
hy: Մուտքագրված գաղտնաբառերը չեն համըկնում:

en: Permissions
hy: Արտոնություններ

en: Date created
hy: Ամսաթիվը ստեղծված է

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Falkland Islands
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ

en: Saint Kitts and Nevis
hy: Սենթ Քիթս եւ Նևիս

en: South Korea
hy: Հարավային Կորեա

en: Saint Lucia
hy: Սենթ Լուչիա

en: Saint Helena
hy: Սուրբ Հելենա

en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական հարավային տարածքներ

en: Saint Vincent and the Grenadines
hy: Սուրբ Վինսենթ և Գրենադներ

en: British Virgin Islands
hy: Բրիտանական Վիրգինյան կղզիներ

en: U.S. Virgin Islands
hy: ԱՄՆ Վիրջինյան կղզիներ

en: Vietnam
hy: Վիետնամ

en: Guernsey
hy: Գերնսի

en: Jersey
hy: Ջերսի

en: Not published
hy: Չհրապարակված

en: Menu settings
hy: Ընտրացանկի պարամետրեր

en: Color scheme
hy: Գույնի սխեմա

en: Unformatted
hy: Չֆորմատավորված

en: Remove orphaned actions
hy: Հեռացնել կորցված գործողությունները

en: Processing
hy: Մշակվում է

en: Finished
hy: Ավարտված է

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hy: Ֆայլի վերբեռնման սխալ։ Չհաջողվեց տեղափոխել վերբեռնված ֆայլը։

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Please wait...
hy: Խնդրում ենք սպասել

en: British Indian Ocean Territory
hy: Բրիտանական Հնդկաստանի օվկեանոսային տարածքներ

en: Croatia
hy: Խորվաթիա

en: Macedonia
hy: Մակեդոնիա

en: Western Sahara
hy: Արեւմտյան Սահարա

en: Translation
hy: Թարգմանություն

en: Save blocks
hy: Պահպանել բլոկերը

en: Menus
hy: Մենյուներ

en: Default time zone
hy: Իլռելյայն ժամային գոտի

en: Add another item
hy: Ավելացնել ևս մեկը

en: Manage fields
hy: Կառավարել դաշտերը

en: Used in
hy: Օգտագործվել է

en: Minimum
hy: Նվազագույն

en: Precision
hy: Ճշգրտություն

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: @user's picture
hy: @user-ի նկարը

en: Space
hy: Տարածություն

en: Page not found
hy: Էջը գտնված չէ

en: Language neutral
hy: Չեզոք լեզու

en: info
hy: տեղեկություն

en: « first
hy: « առաջինը

en: Loading
hy: Բեռնում

en: Aggregator
hy: Ագրեգատոր

en: 1 year | @count years
hy[0]: @count տարի

en: 1 week | @count weeks
hy[0]: @count շաբաթ

en: 1 min | @count min
hy[0]: 1 րոպե
hy[1]: @count րոպե

en: 1 sec | @count sec
hy[0]: 1 վարկյան
hy[1]: @count վարկյան

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Croatian
hy: Խորվատերեն

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: Danish
hy: դանիերեն

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: Finnish
hy: Ֆիններեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Greek
hy: Հունարեն

en: Hebrew
hy: Հրեաերեն

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Romanian
hy: Ռումիներեն

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Swedish
hy: Շվեդերեն

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Edit rule
hy: Խմբագրել կանոնը

en: The file could not be created.
hy: Ֆայլը չի կարող ստեղծվել:

en: Locked
hy: Արգելափակված

en: The e-mail address %mail is not valid.
hy: էլ - փոստի հասցեն %mail  վավեր չէ:

en: Database host
hy: Տվյալների բազայի հոսթը

en: Install profile
hy: Տեղադրել պրոֆիլը

en: sort by @s
hy: դասավորել ըստ @s-ի

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hy: Պահոցը լցվել է: շատ են actions_do(). կանչերը: 
    Ընդհատվում է անվերջ ռեկուրսիան կանխելու հմար:

en: Action %action saved.
hy: Action% գործողությունը պահպանվել է

en: - Select -
hy: - Ընտրել -

en: Content language
hy: Բովանդակության լեզու

en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

en: Author's website
hy: Հեղինակային կայք

en: Translate
hy: Թարգմանել

en: Time ago
hy: Ժամանակ առաջ

en: Sort direction
hy: Դասակարգման ուղղությունը

en: Error message
hy: Սխալի հաղորդագրություն

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hy: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով Ձեր արտաբեռնումը վերանվանվել է %filename:

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: notice
hy: տեղեկացում

en: User account
hy: Պրոֆիլ

en: 1 month | @count months
hy[0]: 1 ամիս
hy[1]: @count ամիս

en: done
hy: կատարված է

en: Password field is required.
hy: Գաղտնաբառը պարտադիր պահանջվում է:

en: Confirm password
hy: Հաստատեք գաղտնաբառը

en: Isle of Man
hy: Մեն կղզի

en: Montenegro
hy: Մոնտենեգրո

en: Saint Pierre and Miquelon
hy: Սեն Պյեր և Միկելոն

en: Serbia
hy: Սերբիա

en: Warning message
hy: Զգուշացման հաղորդագրություն

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hy: Նշված ֆայլը %file չի կարող պատճենվել, քանի որ այդ անունով ոչ մի ֆայլ գոյություն չունի: Խնդրում ենք ստուգեք, թե արդյոք դուք ճիշտ ֆայլի անուն եք առաջադրել:

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
hy: Նշված ֆայլը չի պատճենվել %file  քանի որ պետք է  ինքն իրեն վերագրանցի:

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hy: Ֆայլը չի կարող  պահպանվել, քանի որ այն գերազանցել է վերբեռնումների առավելագույն թույլատրված չափը:

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
hy: %file ֆայլը չի կարող պահպանվել, քանի որ վերբեռնումը մնաց անավարտ։

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hy: Ֆայլը չի կարող պահպանվել: Անհայտ սխալ է տեղի ունեցել:

en: The specified file %name could not be uploaded.
hy: Սահմանված ֆայլը %name  չի կարող վերբեռնվել:

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hy: Ֆայլի անունը դատարկ է: Խնդրում ենք ֆայլին անուն տվեք:

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hy: Ֆայլի չափը  %filesize գերազանցում է ֆայլի առավելագույն չափը:  %maxsize:

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hy: Ֆայլը  %filesize է, որը գերազանցում է ձեր սկավառակի %quota սահմանաչափը.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
hy: Միայն JPEG, PNG և GIF տեսակի նկարներն են թույլ տրված։

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hy: Պատկերի չափերը  փոխվել են՝ համապատասխան առավելագույն թույլատրելի պիքսելի   չափի:%dimensions

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hy: Նկարը չափազանց մեծ է, առավելագույն չափերը %dimensions պիքսել են:

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hy: Նկարը չափազանց փոքր է; նվազագույն չափերը %dimensions 
    պիքսել են:

en: Database port
hy: Տվյալների բազայի պորտը

en: Save and continue
hy: Հիշել և շարունակել

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hy: Այս ընտրանքները անհրաժեշտ են միայն որոշ կայքերի համար: Եթե դուք համոզված չեք, թե  ինչ պետք է մուտքագրեք այստեղ, թողեք լռելայն կարգավորումները կամ  ճշտեք ձեր հոստինգի մատակարարից:

en: If your database is located on a different server, change this.
hy: Եթե Ձեր տվյալների բազան գտնվում է այլ սերվերի վրա, փոխեք սա։

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hy: Եթե Ձեր տվյալների բազան աշխատում է ոչ ստանդարտ պորտով, ապա մուտքագրեք համարը

en: Database port must be a number.
hy: Տվյալների բազայի պորտը պետք է թիվ լինի

en: IP address
hy: IP հասցե

en: Timor-Leste
hy: Թիմոր - Լեստե

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hy: Անօրինական ընտրությունն է հայտնաբեվրել:  Խնդրում ենք կապնվել կայքի ադմինիստրատորի հետ:

en: Decimal point
hy: Տասնորդական կետ

en: Revision information
hy: Վերանայման տեղեկատվություն

en: Comma
hy: Ստորակետ

en: MIME type
hy: MIME տեսակը

en: Dashboard
hy: Վահանակ

en: Administration pages
hy: Ադմինիստրատիվ  էջեր

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
hy: Կայքում տեղի է ունեցել  անսպասելի սխալի: Խնդրում ենք  կրկին  փորձել ավելի ուշ:

en: Hindi
hy: Հինդի

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hy: %name օգտատերը %timestamp -ին օգտագործել է մեկանգամյա մուտքագրման հղում :

en: Add link
hy: Ավելացնել հղում

en: Vertical Tabs
hy: Ուղղահայաց թաբեր

en: Initializing.
hy: Նախապատրաստվում է:

en: An error has occurred.
hy: Տեղի է ունեցել սխալ։

en: HTTP POST is required.
hy: Պահանջվում է HTTP POST:

en: 0 sec
hy: 0 վարկյան

en: alert
hy: զգուշացում

en: emergency
hy: հրատապ

en: The title of the comment.
hy: Մեկնաբանության վերնագիր

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի անունը. Կարող է ներկայացվել որպես հղում դեպի հեղինակի գլխավոր էջ

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի կայքի հասցեն. Կարող է ներկայացվել որպես հղում: Դատարկ կլինի, եթե հեղինակը գրանցված օգտվող է

en: The User ID of the comment's author.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի օգտատիրոջ ID-ն:

en: Last comment author
hy: Վերջին մեկնաբանությունը հեղինակ

en: The name of the author of the last posted comment.
hy: Վերջին հրապարակված մեկնաբանության հեղինակի անունը.

en: Language settings
hy: Լեզուների կարգավորումներ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hy: Փորձում են կրկին գործադրել  cron-ը, մինչդեռ այն արդեն գործում է:

en: Cron run completed.
hy: Cron-ի գործադրումը ավարտված է:

en: Machine-readable name
hy: Մեքենայաընթեռնելի տվյալների անունը:

en: Catalan
hy: Քաթալան

en: The requested page could not be found.
hy: Հարցված էջի չի հայտնաբերվել:

en: Requirements problem
hy: Պահանջների հետ խնդիր

en: Database configuration
hy: Տվյալների բազայի կոնֆիգուրացիա

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hy: Տվյալների բազայի անունը, որի վրա պահվելու է @drupal-ի տվյալները. Այն պետք է գոյություն ունենա Ձեր սերվերի վրա մինչև @drupal-ի տեղադրումը։

en: Select an installation profile
hy: Ընտրել տեղադրվող պրոֆիլը

en: Choose language
hy: Ընտրել լեզուն

en: Learn how to install Drupal in other languages
hy: Իմացեք թե ինչպես տեղադրել Drupal-ը այլ լեզուներով

en: (built-in)
hy: (ներկառուցված)

en: No profiles available
hy: Պրոֆիլներ առկա չեն

en: Drupal already installed
hy: Drupal-ը արդեն տեղադրված է

en: Installing @drupal
hy: Տեղադրվում է @drupal

en: The installation has encountered an error.
hy: Խնդիր է առաջացել տեղադրման ընթացքում։

en: Configure site
hy: Կարգավորել կայքը

en: @drupal installation complete
hy: @drupal տեղադրումը ավարտված է

en: Installed %module module.
hy: Տեղադրված է %module մոդուլը։

en: Choose profile
hy: Ընտրել պրոֆիլ

en: Verify requirements
hy: Պահանջների ստուգում

en: Set up database
hy: Տեղադրել տվյալների բազան

en: Set up translations
hy: Տեղադրել թարգմանությունները

en: Install site
hy: Տեղադրել կայքը

en: Finish translations
hy: Ավարտել թարգմանությունները

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hy: Իլռելյայն՝ ամսաթիվն ու ժամանակը այս կայքում ցուցադրվելու են նշված ժամային գոտուն համապատասխան։

en: Update notifications
hy: Թարմացնելու տեղեկացումները

en: Check for updates automatically
hy: Թարմացումների ավտոմատ ստուգում

en: Removed orphaned action '%action' from database.
hy: Լքված '%action' գործողությունը հեռացված է տվյալների բազայից:

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hy: Cron-ի աշխատեցման ժամկետն անցել է և այն դադարեցվել է:

en: 1 byte | @count bytes
hy[0]: @count բայթ

en: Afrikaans
hy: Աֆրիկաանս

en: Amharic
hy: Ամհարերեն

en: Azerbaijani
hy: Ադրբեջաներեն

en: Belarusian
hy: Բելառուսերեն

en: Bengali
hy: Բենգալերեն

en: Tibetan
hy: Թիբեթերեն

en: Bosnian
hy: Բոսնիա

en: Welsh
hy: Ուելս

en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Basque
hy: Բասկերեն

en: Faeroese
hy: ֆարեերեն

en: Irish
hy: Իռլանդերեն

en: Scots Gaelic
hy: շոտլանդական գաելերեն

en: Galician
hy: գալիսերեն

en: Gujarati
hy: Գուջարաթի

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Javanese
hy: Ջավա կղզի

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: Kazakh
hy: Կազախերեն

en: Kannada
hy: Կաննադա

en: Kurdish
hy: Քրդերեն

en: Latvian
hy: լատվիերեն

en: Malagasy
hy: մալագաներեն

en: Macedonian
hy: մակեդոներեն

en: Mongolian
hy: Մոնղոլերեն

en: Marathi
hy: մարաթերեն

en: Burmese
hy: բիրմայերեն

en: Nepali
hy: Նեպալերեն

en: Norwegian Bokmål
hy: նորվեգերեն գրքային

en: Norwegian Nynorsk
hy: նորվեգական նինորսկ

en: Occitan
hy: օքսիտաներեն

en: Punjabi
hy: փենջաբերեն

en: Portuguese, Portugal
hy: Պորտուգալերեն, Պորտուգալիա

en: Portuguese, Brazil
hy: Պորտուգալերեն, Բրազիլիա

en: Northern Sami
hy: Հյուսիսային Սաամերեն

en: Sinhala
hy: Սինհալա

en: Slovenian
hy: սլովեներեն

en: Albanian
hy: Ալբաներեն

en: Serbian
hy: Սերբերեն

en: Swahili
hy: սուահիլի

en: Tamil
hy: թամիլերեն

en: Telugu
hy: տելուգու

en: Thai
hy: թայերեն

en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

en: Urdu
hy: ուրդու

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: Chinese, Simplified
hy: Չիներեն, պարզեցված

en: Chinese, Traditional
hy: Չիներեն, ավանդական

en: Standard PHP
hy: ստանդարտ  PHP

en: PHP Mbstring Extension
hy: PHP Mbstring ընդլայնում

en: Unicode library
hy: Unicode գրադարան

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hy: Հնարավոր չէ փոխակերպել XML կոդավորումը %s -ից UTF-8:

en: Ampersand
hy: ամպերսանդ

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hy: Այս օգտատիրոջ հաշվի էլեկտրոնային փոստերի լռելյայն լեզուն և կայքի ներկայացման նախընտրելի լեզուն:

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hy: Մեքենայի ընթեռնելի անվանումը կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, եւ ընդգծում:

en: @size GB
hy: @size գիգաբայթ (GB - ԳԲ)

en: @size TB
hy: @size տերաբայթ (TB - ՏԲ)

en: @size PB
hy: @size պետաբայթ (PB - ՊԲ)

en: @size EB
hy: @size էքսաբայթ  (EB - ԷԲ)

en: @size ZB
hy: @size զետաբայթ (ZB - ԶԲ)

en: @size YB
hy: @size յոտաբայթ (YB - ՅԲ)

en: Text format
hy: Տեքստի ֆորմատ

en: @field_name (Locked)
hy: @field_name արգելափակված

en: %name must be an integer.
hy: %name  պետք է լինի ամբողջ թիվ:

en: %name must be a positive integer.
hy: %name  պետք է լինի դրական ամբողջ թիվ:

en: %name must be a number.
hy: %name պետք է լինի թիվ:

en: Show links
hy: Ցուցադրել հղումները

en: Hello <strong>@username</strong>
hy: Բարև <strong>@username</strong>

en: Status messages
hy: Ստատուս հաղորդագրություններ

en: Database is encoded in UTF-8
hy: Տվյալների բազան կոդավորվում է UTF-8-ով

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
hy: Դռուպալը  չի կարող որոշել UTF-8-ով ստեղծված  տվյալների բազայի  կոդավորումը

en: PostgreSQL has initialized itself.
hy: PostgreSQL տեղադրվել է ինքնուրույն:

en: Structure
hy: Կառուցվածք

en: Default values
hy: Լռելյայն արժեքներ

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hy: Մեկնաբանություն հրապարակած օգտատիրոջ էլ. Դատարկ կլինի, եթե հեղինակը գրանցված օգտվող է:

en: Cancel account
hy: Հաշիվը չեղարկել

en: The name left by the comment author.
hy: Մեկնաբաության հեղինակի կողմից գրված անունը:

en: The URL of the comment.
hy: Մեկնաբանության հղումը

en: Edit URL
hy: Փոփոխել հղումը

en: The URL of the comment's edit page.
hy: Մեկնաբաության փոփոխության հղումը:

en: The date the comment was posted.
hy: Մեկնաբանության տեղադրման ամսաթիվ:

en: Date changed
hy: Ամսաթիվը փոփոխված է

en: You are not allowed to access this page.
hy: Ձեզ չի թույլատրվում մուտք գործել այս էջ:

en: Authorize file system changes
hy: Լիազորել ֆայլային  համակարգի փոփոխությունները

en: It appears you have reached this page in error.
hy: Հավանաբար դուք սխալմամբ եք հասել այս էջին:

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hy: Cron-ը  չի կարող գործել,  քանի որ անվավեր ստեղն է օգտագործվել:

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hy: Cron-ը չի կարող գործել, քանի որ կայքը գտնվում է տեխնիկական սպասարկման ռեժիմում:

en: Default country
hy: Լռելյայն երկիրը

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hy: Ձեր %settings_file ֆայլը, որը կարգավորել եք @drupal օգտագործելու համար %driver  սերվեր,այնուհանդերձ Ձեր  PHP տեղադրումը ճշգրտորեն չի ապահովում այս տվյալների բազայի տեսակը:

en: Congratulations, you installed @drupal!
hy: Շնորհավորում ենք, դուք տեղադրել եք @drupal!

en: Settings file
hy: Կարգավորումների ֆայլ:

en: Site maintenance account
hy: Կայքի տեխնիկական սպասարկման հաշիվը

en: Select the default country for the site.
hy: Ընտրեք կայքի լռելյայն երկիրը:

en: No pending updates.
hy: Չկան սպասվող թարմացումներ:

en: 1 pending update | @count pending updates
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում
    @count սպասվող թարմացումներ

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել, հարցման մշակման  ընթացքում: Սերվերը ստացել է սխալ մուտքագրում:

en: Invalid form POST data.
hy: Սխալ ֆորմատի POST (գրառման) տվյալներ:

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hy: Հնարավոր չէ շարունակել, առանց ֆայլերը փոխանցելու առկա մեթոդի

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ: Դուք չեք օգտագործում է կոդավորված կապ, այնպես որ Ձեր գաղտնաբառը կուղարկվի բաց տեքստով: <a href="@https-link"> Իմացեք ավելին </ a>:

en: To continue, provide your server connection details
hy: Շարունակելու համար, տրամադրեք ձեր սերվերի միացման մանրամասները

en: Connection method
hy: Միացման մեթոդ

en: Enter connection settings
hy: Մուտքագրեք միացման կարգավորումները

en: @backend connection settings
hy: @backend միացման կարգավորումները

en: Change connection type
hy: Փոխել միացման տեսակը

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
hy: Սխալ, այս տեսակի միացման արձանագրություն (% backend) գոյություն չունի:

en: No active batch.
hy: Ակտիվ ծրագրաշար (batch) չկա:

en: Site under maintenance
hy: Կայքը տեխնիկական սպասարկման շրջանակներում է

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hy: Արխիվացնողները կարող են  գործել միայն  լոկալ ֆայլերի վրա: : %file չի աջակցվում

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
hy: Ֆայլը չի կարող վերբեռնվել, քանի որ նպատակակետը %destination  անվավեր է:

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
hy: Ֆայլը չի կարող վերբեռնվել, քանի որ այդ նույն անունով ֆայլ   արդեն գոյություն ունի այդ նպատաակյին վայրում:

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hy: Ֆայլի անունը գերազանցում է 240 նիշ սահմանաչափը: Խնդրում ենք վերանվանել ֆայլը և կրկին փորձել:

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hy: %path հասցեագիրք է և չի կարող հեռացվել  օգտագործելով file_unmanaged_delete():

en: The file permissions could not be set on %uri.
hy: Ֆայլի թույլտվությունները չեն կարող սահմանվել   %uri-ում:

en: Completed @current of @total.
hy: @current  @total -ից ավարտված է:

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hy: Չհաջողվեց աշխատեցնել բոլոր առաջադրանքները կապված տվյալների բազայի սերվերի հետ:Առաջադրանք %task-ը չի հայտնաբերվել:

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
hy: Չհաջողվեց փոփոխել %settings:Ստուգել ֆայլի թույլտվությունները:

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
hy: Չհաջողվեց  բացել %settings:Ստուգել ֆայլի թույլտվությունները:

en: Required modules
hy: Պահանջվող մոդուլներ

en: Required modules not found.
hy: Պահանջվող մոդուլներ չեն գտնվել:

en: system
hy: համակարգ

en: %module module uninstalled.
hy: %module մոդուլը հեռացվել է

en: (active tab)
hy: (ակտիվ թաբ)

en: Operating in maintenance mode.
hy: Գործում է տեխնիկական սպասարկման ռեժիմում:

en: Status message
hy: Կարգավիճակի հաղորդագրություն

en: Cannot determine the type of project.
hy: Հնարավոր չէ որոշել պրոյեկտի տեսակը:

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել %directory հետևյալ պատճառով. %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
hy: AJAX HTTP սխալ է տեղի  ունեցել:

en: HTTP Result Code: !status
hy: HTTP արդյունքի կոդ: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hy: AJAX HTTP հարցումը դադարեցվել է սխալի պատճառով

en: StatusText: !statusText
hy: Կարգավիճակի տեքստ: !statusText

en: ResponseText: !responseText
hy: Արձագանքման տեքստ: !responseText

en: Manage display
hy: Կառավարել ցուցադրումը

en: Revision log message
hy: Էջի փոփոխումների տեղեկամատյանի հաղորդագրությունը:

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hy: Ձեր գաղտնաբառը չի պահպանվել տվյալների բազայում և այն  օգտագործվում է միայն կապ ստեղծելու համար:

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hy: Դուք փորձում եք օգտագործել համակարգի մուտքի մեկ անգամյա հղումը, որն արդեն կամ օգտագործված է, կամ ժամկետն անց է: Խնդրում ենք դիմել նորի համար օգտագործելով ստորև բերված ձևը:

en: When cancelling these accounts
hy: Երբ դադարեցվեն  այս հաշիվները

en: Minimal
hy: Նվազագույն

en: Basic page
hy: Տարրական էջ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hy: Օգտագործել <em>հիմնական էջերը</em> Ձեր մշտական բովանդակության համար ,ինչպես օրինակ  "Մեր մասին " էջը:

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hy: Օգտագործեք թեգեր խմբավորելու համար հոդվածները նմանատիպ թեմաները բաժիններում:

en: Install with commonly used features pre-configured.
hy: Տեղադրեք նախնական կարգավորված սովորաբար օգտագործվող հատկություններով:

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում  (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել )
    @count սպասվող թարմացումներ (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել)

en: %module module installed.
hy: %module մոդուլը տեղադրված է:

en: Kyrgyz
hy: Կիրգիզերեն

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hy: Օգտագործել  <em>հոդվածները </em> շտապ բովանդակությունով ինչպիսիք են՝ նորությունները, մամլո հազորդագրությունները կամ բլոգի գրառումները :

en: Filipino
hy: ֆիլիպինյան

en: Swiss German
hy: Շվեյցարիա-գերմանական

en: Scots
hy: շոտլանդերեն

en: Can't handle more than one field storage engine
hy: Հնարավոր չէ կարգավորել ավելի քան մեկ դաշտի պահեստային շարժիչ

en: Field storage engine not found.
hy: Դաշտային պահեստավորման շարժիչը չի հայտնաբերվել

en: For this query an entity type must be specified.
hy: Այն հարցման համար սուբյեկտի տեսակը պետք է նշված լինի:

en: Entity %entity has no base table.
hy: Սուբյեկտը չունի բազային աղյուսակ:

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
hy: Չգիտեք ինչպես պատվիրել  @key  @entity_type- ի համար

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hy: Տվյալների բազան աղյուսակը նախածանցը Ձեր կողմից մուտքագրված, %prefix,  անվավեր է :Աղյուսակը նախածանցը կարող են պարունակել միայն թվանշաններ, ժամանակաշրջաններ կամ ընդգծում:

en: Default settings file
hy: Լռելյայն կարգավորումի ֆայլ

en: The default settings file does not exist.
hy: լռելայն կարգաբերումների ֆայլը գոյություն չունի:

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
hy: @drupal-ի  տեղադրումը պահանջում է որպեսզի  %default-file ֆայլը չձևափոխվի ոչմի ձև բնօրինակ ներբեռնումից:

en: Show row weights
hy: Ցույց տալ տողի կշիռները

en: Hide row weights
hy: Թաքցնել տողի կշիռները

en: Error opening socket @socket
hy: Սխալ @socket կցորդիչի (socket-ի) բացման ընթացքում

en: delivery callback not found
hy: Callback մատակարարումը չի հաըտնաբերվել

en: callback %callback not found: %q.
hy: callback %callback  չի հայտնաբերվել: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hy: Նշված ֆայլը %file չի կարող պատճենվել, քանի որ նպատակակետը անվավեր է : Լրացուցիչ տեղեկությունները հասանելի են համակարգի գրանցամատյանում:

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
hy: Նշված ֆայլը հնաչավոր չի պատճենվել,  քանի որ նպատակակետի տեղեկագրքում այն ճիշտ կոնֆիգուրացված չէ: Սա կարող է առաջացած լինել ֆայլի կամ տեղեկագրքի թույլտվությունների խնդրի պատճառով: Լրացուցիչ տեղեկություններ կարելի է ստանալ համակարգի գրանցամատյանից:

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
hy: Նշված ֆայլը %file չի կարող պատճենվել, քանի որ այդ անունով ֆայլ արդեն գոյություն ունի նպատակային ցուցակում:

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hy: Նշված  ֆայլը %file  չի կարող տեղափոխվել, քանի որ նպատակակետը անվավեր է: Լրացուցիչ տեղեկություններ կարելի է ստանալ համակարի գրանցամատյանից:

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
hy: Նշված  ֆայլը %file  չի կարող տեղափոխվել, քանի որ դա ոչ վավեր URI  է: Լրացուցիչ տեղեկություններ կարելի է ստանալ համակարի գրանցամատյանից:

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hy: Տվյալները չեն կարող պահպանվել,  քանի որ նպատակակետը անվավեր է:  Լրացուցիչ տեղեկություններ  հասանելի է  համակարգի գրացնամատյանում:

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
hy: Ֆայլը  %file (%realpath) հնարավոր չէ պատճենահանել, քանի որ այն գոյություն չունի:

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
hy: Ֆայլը հնարավոր չէ պատճենվել, քանի որ այն կվերագրանցի ինքն իրեն:

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hy: Նշված ֆայլը %file  հնարավոր չէ պատճենվել %destination-ում:

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hy: Չհաջողվեց կապվել ձեր տվյալների բազայի սերվերի հետ: Սերվերը հաղորդում է հետեւյալ հաղորդագրությունը. %error.<ul><li>Արդյոք՞տվյալների բազայի սերվերը աշխատում է:</li><li> Արդյո՞ք գոյություն ունեն տվյալների բազան, եւ դուք  ճի՞շտ  եք մուտքագրել բազայի անունը:</li><li>Դուք ճի՞շտ եք մուտքագրել անունը եւ գաղտնաբառը:</li> <li>Դուք ճի՞շտ եք մուտքագրել բազայի Սերվերի անվանումը:</li></ul>

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hy: Նվազագույն պրոֆիլը թեստարը անցկացնելու համար: Ներառված են միայն պահանջվող մոդուլները :

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ

en: Invalid merge query: no conditions
hy: Անվավեր միաձուլված  հարցում : ՉԿԱՆ պայմաններ

en: Lolspeak
hy: Լոլսփիկ

en: Update @title
hy: Թարմացնել  @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hy: Եզակի մեքենայի ընթեռնելի անվանում:Կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, և ընդգծում:

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hy: Մեքենայաընթեռնելի անունը պետք է պարունակի յուրահատուկ նիշեր:

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hy: Մեքենայի ընթեռնելի անվանւմը կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, եւ գիծ:

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hy: Մեքենայաընթեռնելի անունը արդեն զբաղված է: Այն պետք է լինի եզակի:

en: Asturian
hy: Աստուրիան

en: Haitian Creole
hy: Հաիթյան կրեոլ

en: Weight for @title
hy: @title -ի կշիռը

en: Next steps
hy: Հաջորդ քայլերը

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
hy: Ֆայլը %file հնարավոր չիէ պատճենահանել, քանի որ նպատակակետի գրացուակը %destination  ճիշտ չի կոնֆիգուրացված:

en: @driver_name settings
hy: @driver_name  պարամետրեր

en: Database file
hy: Տվյալների բազայի ֆայլ

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
hy: Բացարձակ ճանապարհը դեպի ֆայլ, որտեղ @drupal տվյալը կպահվի: Այն պետք է լինի գրառելի վեբ սերվերի և պետք է գտնվի վեբ սերվերից դուրս:

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
hy: Լքված @count (%orphans) գործողություններ կան գործողությունների ցուցակում:  !link

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hy: Չհաջողվեց միացնել սերվերին: Սերվերը հայտնում է հետևյալ հաղորդագրությունը:  !message Լրացուցիչ օգնության՝  կոդը ձեր սերվերին տեղադրելու կամ թարմացնելու համար, տե՛ս  <a href="@handbook_url"> ձեռնարկը </ a>:

en: Unable to parse info file: %info_file.
hy: Չհաջողվեց վերլուծել ինֆո ֆայլը:%info_file:

[ctx: data_types]
en: List
hy: Ցուցակ

[ctx: data_types]
en: list
hy: ցուցակ

en: Unknown field: @field_name
hy: Անհայտ դաշտ. @field_name

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hy: Ֆայլ  %file չի կարող տեղափոխվել, քանի որ նպատակակետը  %destination անվավեր է:Դա կարող է  առաջանալ ոչ ճիշտ կիրառման file_copy()  կամ կազմաշապիկի հոսք բացակայման դեպքում:

en: File %file could not be copied because it does not exist.
hy: Ֆայլը  %file հնարավոր չէ պատճենահանել, քանի որ այն գոյություն չունի:

en: Curaçao
hy: Կուրակաո

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
hy: Սուբյեկտի տեսակի մի շարք հատկությունների բացակայություն
    @entity_type.

en: The requested page "@path" could not be found.
hy: Հարցվող "@path" էջը  չի հայտնաբերվել:

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
hy: Յուրաքանչյուր @interval տարի

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
hy: Կրկնել

[ctx: Date repeat]
en: Until
hy: Մինչև

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
hy: Կանգնեցնել կրկնությունը

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
hy: Բացառել օրեր

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
hy: Ներառել օրեր

en: Subscribe to !feed-title
hy: Բաժանորդագրվել !feed-title-ին

en: Theme hook %hook not found.
hy: Թեմա %hook-ը չի գտնվել:

en: Table @name already exists.
hy: Աղյուսակ @name արդեն գոյություն ունի

en: Uyghur
hy: Ուղյուր

en: South Sudan
hy: Հարավային Սուդան
