Publisher 7 (7.x-2.5) - en to jv translation catalogue (1049 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Pages
jv: Kācā

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: approve
jv: ditrima

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Last Post
jv: Kiriman pungkasan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Article
jv: Artikel

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: footer
jv: bilah suku

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: not verified
jv: ora diverifikasi

en: Action
jv: Aksi

en: For
jv: Kanggo

en: new
jv: anyar

en: error
jv: salah

en: Tags
jv: Tautan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: updated
jv: wis diupdate

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Types
jv: Tipe

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Parents
jv: Baboné

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: header
jv: irahan

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Core
jv: Inti

en: Add new
jv: Tambah anyar

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Refresh
jv: Anyari

en: Visible
jv: Kétok

en: Display
jv: Tampilan

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: mail
jv: serat

en: actions
jv: aksi

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: theme
jv: téma

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: You are not authorized to access this page.
jv: Sampéyan ora diidinaké ngakses kācā iki.

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Picture
jv: Gambar

en: type
jv: tipe

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Database type
jv: Tipe Database

en: Promoted
jv: Promosikna

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: action
jv: aksi

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: Page
jv: Kācā

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: Update available
jv: Update cumawis

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: Selected
jv: Kepilih

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: To
jv: Marang

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Input format
jv: Format inputan

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang sākā

en: Is less than or equal to
jv: Kurang sākā utāwā pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih sākā utāwā padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih sākā

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Warning
jv: Weling

en: Items
jv: Item

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Nodes
jv: Node

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Width
jv: Ambané

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutaké

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Widget
jv: Piranti

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Owner
jv: Sing duwé

en: security
jv: keamanan

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Recent posts
jv: Kiriman pungkasan

en: Recent posts for %1
jv: Kiriman pungkasan kanggo %1

en: Egypt
jv: Mesir

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Cuba
jv: Kuba

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Turkey
jv: Turki

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: here
jv: nag kéné

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Security
jv: Jagabaya

en: !time ago
jv: !time kepungkur

en: Other
jv: Liyané

en: Align
jv: Rata

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Basic
jv: Dasar

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Parāgā

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: User login
jv: Login panganggo

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Users
jv: Panganggo

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
jv: @site saiki lagi di beneri. Mengko arep mbalik manéh secepeté. Maturnuwun sampun purun nunggu.

en: Both
jv: Karone

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: access denied
jv: aksés ditolak

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Profile
jv: Profil

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Server settings
jv: Sétingan server

en: Germany
jv: Jerman

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Antigua and Barbuda
jv: Antigua lan Barbuda

en: Bosnia and Herzegovina
jv: Bosnia Herzegovina

en: Brunei
jv: Brunei Darussalam

en: Cambodia
jv: Kamboja

en: Cameroon
jv: Kamerun

en: Canada
jv: Kanada

en: Czech Republic
jv: Republik Ceko

en: Dominica
jv: Dominika

en: Dominican Republic
jv: Republik Dominika

en: Ecuador
jv: Ekuador

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Guatemala
jv: Guatémala

en: Hungary
jv: Hungaria

en: Iceland
jv: Islandia

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Italy
jv: Italia

en: Kenya
jv: Kénya

en: Lebanon
jv: Libanon

en: Liberia
jv: Libéria

en: Luxembourg
jv: Luksemburg

en: Madagascar
jv: Madagaskar

en: Maldives
jv: Maladewa

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Monaco
jv: Monako

en: Mozambique
jv: Mozambik

en: Netherlands
jv: Belanda

en: New Caledonia
jv: Kaledonia Baru

en: Nicaragua
jv: Nikaragua

en: North Korea
jv: Korea Utara

en: Northern Mariana Islands
jv: Kepulauan Mariana Lor

en: Norway
jv: Norwegia

en: Papua New Guinea
jv: Papua Nugini

en: Philippines
jv: Filipina

en: Slovakia
jv: Slowakia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Syria
jv: Suriah

en: Trinidad and Tobago
jv: Trinidad lan Tobago

en: Turkmenistan
jv: Turkménistan

en: Ukraine
jv: Ukraina

en: United Arab Emirates
jv: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Uzbekistan
jv: Uzbékistan

en: Venezuela
jv: Vénézuéla

en: Wallis and Futuna
jv: Wallis lan Futuna

en: Yemen
jv: Yaman

en: Zimbabwe
jv: Zimbabwé

en: Table prefix
jv: Ater-ater Tabel

en: Database username
jv: Panganggo database

en: Database password
jv: Sandi database

en: Database name
jv: Jeneng database

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Kétoknā

en: Arabic
jv: Basa Arab

en: English
jv: Basa Inggris

en: French
jv: Basa Prancis

en: Italian
jv: Basa Italia

en: Spanish
jv: Basa Spanyol

en: Japanese
jv: Basa Jepang

en: Korean
jv: Basa Korea

en: Sources
jv: Sumber

en: 1 item | @count items
jv[0]: 1 item
jv[1]: @count item

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Select all rows in this table
jv: Pilih kabèh baris nang tabel iki

en: Deselect all rows in this table
jv: Ngilangi pilihan kabèhan baris nang tabel iki

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: Request new password
jv: Njaluk tembung sandhi anyar

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Spam control
jv: Pengawas Spam

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Period
jv: Periode

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field tèks

en: Revert
jv: Baléknā

en: Empty
jv: Kosong

en: Existing system path
jv: Sistim path sing disediaknā

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: any
jv: sembarang

en: Log out
jv: Metu log

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Create new account
jv: Gawé akun anyar

en: warning
jv: weling

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Blocked
jv: Ditolak

en: critical
jv: Kritis

en: open
jv: mbukak

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: Forums
jv: Forum

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: The specified passwords do not match.
jv: Kode sandhi ora cocok.

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Testing
jv: Ujian

en: Standard
jv: Standar

en: South Korea
jv: Korea Selatan

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: image
jv: gambar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Action '%action' added.
jv: Aksi '%action' ditambahké.

en: Remove orphaned actions
jv: Mbuwang aksi sing lola

en: Themes
jv: Téma

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Sticky
jv: Pucuk

en: You are here
jv: Sampéyan nang kene

en: Processing
jv: Lagi proses

en: Finished
jv: Wis rampung

en: disable
jv: mati

en: date
jv: tanggal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
jv: Ngunggah file gagal. Ora bisa mindhahaké berkas.

en: Shortcuts
jv: Sidhatan

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: The specified date is invalid.
jv: Tanggal sing ditemtokné ora bener.

en: Slogan
jv: Sesanti

en: Please wait...
jv: Mangga dipun tunggu...

en: Examples
jv: Contoné

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Go to page @number
jv: Nang kaca @number

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Croatia
jv: Kroasia

en: Macedonia
jv: Makédonia

en: Save blocks
jv: Nyimpen blok

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Add field
jv: Tambah field

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: Decimal
jv: Desimal

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: debug
jv: métani

en: Profiles
jv: Profil

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: @user's picture
jv: Foto @user's

en: Space
jv: Spasi

en: Page not found
jv: Kācā ora ditemokaké

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: More help
jv: Bantual selengkapé

en: Account blocked
jv: Akun ditolak

en: <Any>
jv: <Sembarang>

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Loading
jv: Ngemot

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Palestinian Territory
jv: Palestina

en: Vatican
jv: Vatikan

en: Bulgarian
jv: Bulgaria

en: Croatian
jv: Kroasia

en: Danish
jv: Denmark

en: Dutch
jv: Belanda

en: Greek
jv: Yunani

en: Hebrew
jv: Israél

en: Hungarian
jv: Hungaria

en: Indonesian
jv: Basa Indonesia

en: Russian
jv: Russia

en: Slovak
jv: Slowakia

en: Swedish
jv: Swedia

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Flush
jv: Resiki

en: Print
jv: Céthak

en: The file could not be created.
jv: File ora bisa digawé.

en: Locked
jv: Dikunci

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
jv: Pitudhuh ngreset tembung sandhi dikirim marang %name nang %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
jv: Alamat e-mail %mail ora bener.

en: Account
jv: Akun

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Or
jv: Utāwā

en: About
jv: Ngenani

en: Database host
jv: Host database

en: Install profile
jv: Masang profil

en: Default theme
jv: Téma gawan

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
jv: Stack overflow: kakèhan panggilan actions_do (). Diaborsi kanggo nyegah rekursi sing ora ana watesé.

en: Action %action saved.
jv: Aksi '%action' disimpen

en: After saving a new comment
jv: Sakwisé nyimpen komèntar anyar

en: After deleting a comment
jv: Sakwisé mbusak komèntar

en: Banned IP address %ip
jv: Blokir alamat IP %ip

en: After deleting a term
jv: Sakwisé mbusak tetembungan

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Lithuanian
jv: Lithuania

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Translate
jv: Terjemahna

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
jv: Ora bisa ngimpor terjemahan, jalaran berkas %filename ora kewaca.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr_plural" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah tulisané nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgid" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr[]" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ana téks sing ora dikarepaké nang baris %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename uwis rampung nang baris %line sing ora dikarepaké.

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
jv: Merga alasan keamanan, berkas unggahanmu diganti jenengé dadi %filename.

en: notice
jv: Woro-woro

en: User account
jv: Akun panganggo

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: done
jv: rampung

en: Custom format
jv: Format kostum

en: Drupal core
jv: Inti Drupal

en: Password field is required.
jv: Field sandhi kudu diisi.

en: Confirm password
jv: Ketik ulang sandhiné

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
jv: Matur nuwun sampun ndaftar akun teng mriki. Akun panjenengan téksih ditahan teng administrator situs.<br />Maksudipun, cathetan pendaftaran lan pituduh saklanjute sampun dikirim teng e-mail panjenengan.

en: Ivory Coast
jv: Pantai Gading

en: Montenegro
jv: Monténégro

en: Somali
jv: Somalia

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: Warning message
jv: Welingan

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
jv: Weling keamanan: Ora bisa nulis berkas .htaccess. Mangga digawé dhisik berkas .htaccess nang direktori %directory sing isine baris iki: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, merga ora ana berkas sing jenengé kuwi. Mangga di cèk nganggo jeneng sing bener.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa disalin mergané arep numpuk berkasé dhéwé.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
jv: file %file ora bisa disimpen, merga ngluwihi %maxsize, ukuran paling akéh kanggi ngunggah.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
jv: file %file ora bisa disimpen, merga unggahan-ne durung kumplit.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
jv: File %file ora bisa disimpen, merga ānā kesalahan sing ora di ngerteni.

en: The specified file %name could not be uploaded.
jv: File %name ora bisa diunggah.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
jv: Jeneng file kosong. Wenehānā jeneng disik nang berkasé.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi disk quota %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
jv: Mung gambar JPEG, PNG lan GIF sing oléh.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
jv: Gambar iki uwis diubah marang ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki kegedhén ukurané; ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki keciliken ukurané; ukuran minimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
jv: Berkas %path ora bisa dibusak, merga berkasé ora ana.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
jv: Pangunggahan gagal. Ora bisa mindhahaké berkas %file marang tujuan %destination.

en: Database port
jv: Nomer port database

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
jv: Pilihan-pilihan ngisor iki namung penting nang sawerna laman. Yén Sampéyan ora yakin karo sing diisékaké, jarna waé setingané utawa dicèk nang nggoné penyedia hosting Sampéyan.

en: If your database is located on a different server, change this.
jv: Yén database Sampéyan disimpen nang server liyané, owahana.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
jv: Yén server database Sampéyan disambungaké karo port sing ora standar, isènana nomer porté.

en: Database port must be a number.
jv: Port database kudu diisi angka

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
jv: Spasi diidinaké; pratandha ora oléh kejaba titik, tanda hubung, lan tanda garis ngisor.

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Timor-Leste
jv: Timor Wétan

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
jv: Pilihan ilegal kedetèksi. Mangga dihubungi administrator pengelola situs.

en: Illegal choice %choice in !name element.
jv: Pilihan sing dilarang %choice nang elemen !name.

en: Not writable
jv: Ora bisa ditulisi

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Comma
jv: Koma

en: The comment you are replying to does not exist.
jv: Komèntar sing Sampéyan balesi ora ana.

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: locale
jv: pelokalan

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
jv: Perangkat pangolahan gambar %toolkit sing kepilih ora bisa mbeneraké proses %function.

en: Administration pages
jv: Kācā pengaturan

en: Currently using !item !version
jv: Saiki nggunakna !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
jv: Situs iki ngalami kesalahan sing ora dinyana. Coba manèh mengko.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
jv: Panganggo %name nggunaknā pranala mlebu log sepisanan nang %timestamp.

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: No fields available.
jv: Ora ānā field sing cumawis.

en: After saving new content
jv: Sakwisé nyimpen kontén

en: After deleting content
jv: Sakwisé mbusak kontén

en: Vertical Tabs
jv: Tabs vertikal

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: Initializing.
jv: Kenalan.

en: An error has occurred.
jv: Ānā kesalahan.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
jv: Mangga diterusaké marang <a href="@error_url">kaca kesalahan</a>

en: HTTP POST is required.
jv: mbutuhaké HTTP POST.

en: 0 sec
jv: 0 dtk

en: alert
jv: waspada

en: emergency
jv: Darurat

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dinā iki

en: contact
jv: kontak

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ānā hasilé

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
jv: Nyoba nge-cron ulang nalikā uwis mlaku.

en: Cron run completed.
jv: Cron uwis rampung dilakokaké.

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Catalan
jv: Katalunya

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Drag to re-order
jv: Gérédi kanggo ngurutaké

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
jv: Owahan sing digawé  nang tabel iki ora arep disimpen nganti formulire dikirim.

en: The requested page could not be found.
jv: Kācā panjalukan ora ditemokaké.

en: Requirements problem
jv: Ānā masalah persyaratan

en: Database configuration
jv: Konfigurasi database

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
jv: Tipe database, data @drupal Sampéyan arep disimpen nang kene.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
jv: Tipe database kanggo nyimpen data @drupal Sampéyan. Iki kudune uwis digawé sakdurungé @drupal dipasang.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
jv: Yén ana luwih saka siji aplikasi sing nganggo database iki, tambahna jeneng ater-ater tabel contoné %prefix kanggo situs %drupal iki.

en: Select an installation profile
jv: Pilih profil instalasiné

en: Choose language
jv: Pilihānā bāsā

en: Learn how to install Drupal in other languages
jv: Sinau carané nginstal Drupal nang basa liya

en: (built-in)
jv: (némpél)

en: No profiles available
jv: Ora ānā profil sing cumawis

en: Drupal already installed
jv: Drupal uwis siap dipasang

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
jv: <ul><li>Kanggo mulai Sampéyan kudu ngosongi database sing ana.</li><li>Kanggo nginstall databse sing béda, ubah sebagian isi file <em>settings.php</em> sing nang folder <em>sites</em>.</li><li>Kanggo ng-upgrade instalasi sing uwis ana, lakonana <a href="@base-url/update.php">skrip update</a>.</li><li>Ndelokana <a href="@base-url">situs sing uwis ana</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
jv: Lagi masang @drupal

en: The installation has encountered an error.
jv: Instalasi nemoknā kesalahan.

en: Configure site
jv: Pangaturan situs

en: @drupal installation complete
jv: Instalasi @drupal rampung

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Choose profile
jv: Pilihānā profil

en: Verify requirements
jv: Verifikasi persyaratan

en: Set up database
jv: Nyéting databasae

en: Set up translations
jv: Nyéting terjemahan

en: Install site
jv: Masang situs

en: Finish translations
jv: Rampung nerjemahaké

en: Site e-mail address
jv: Alamat e-mail situs

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
jv: Asliné, tanggal nang situs iki arep ditampilna nang zona wekti sing dipilih.

en: Update notifications
jv: Cathetan update

en: Check for updates automatically
jv: Priksa kanggo update otomatis

en: Removed orphaned action '%action' from database.
jv: Mbuwang aksi '%action' sing ora duwé indung saka database.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
jv: Cron kentékan wates wektu lan pedhot nang dalan.

en: 1 byte | @count bytes
jv[0]: 1 byte
jv[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
jv: !name ora bisa luwih dawa saka %max karakter nanging saiki dawané %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
jv: Larangan milih %choice nang elemen %name.

en: Text group
jv: Kelompok téks

en: The language selected for import is not supported.
jv: Basa sing dipilih kanggo ngimpor ora didukung.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
jv: Berkas terjemahan %filename ketoke nduwéni format header sing ilang utawa rusak.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
jv: Terjemahané uwis sukses di impor. Ana %number tembung terjemahan anyar sing digawé, %update tembung sing dianyari lan %delete tembung sing dibuwang.

en: Importing interface translations
jv: Ngimpor terjemahan polatan

en: Starting import
jv: Mulai ngimpor

en: Error importing interface translations
jv: Gagal ngimpor terjemahan polatan

en: The %language language (%code) has been created.
jv: Basa %language (%code) uwis digawé.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
jv: Ngimpor %file nang %locale: %number tembung terjemahan anyar ditambahaké, %update dianyari lan %delete dibuwang.

en: Exported %locale translation file: %filename.
jv: Ngékspor berkas terjemahan %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
jv: Ngekspor berkas terjemahan: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nganyari berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
jv: Gawé berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
jv: Mbuwang berkas terjemahan Javascript kanggo basa %language, jalaran ora ana terjemahan sing saiki ana nang basa kuwi.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nemokaké kaluputan nalikā gawé  berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
jv[0]: Siji tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.
jv[1]: @count tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
jv[0]: Siji berkas terjemahan diimpor kanggo modul anyar sing dipasang.
jv[1]: @count berkas terjemahan diimpor kanggo modul anyar sing dipasang.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
jv[0]: Siji berkas terjemahan diimpor kanggo modul sing diuripna.
jv[1]: @count berkas terjemahan diimpor kanggo modul sing diuripna.

en: Javanese
jv: Basa Jawa

en: Kazakh
jv: Kazakhstan

en: Cambodian
jv: Kamboja

en: Sudanese
jv: Sudan

en: Thai
jv: Thailand

en: Uzbek
jv: Uzbekistan

en: Vietnamese
jv: Vietnam

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
jv: Kaluputan ngirim e-mail (saka %from marang %to).

en: sort ascending
jv: urutan maju

en: sort descending
jv: urutan mundur

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
jv: Operasi nang teks unicode kuwi diemulasi nganggo upaya paling apik. Pasangana <a href="@url">ekstensi mbstring nang PHP</a> kanggo ndandani dukungan Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Overloading fungsi string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.func_overload</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi input string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.encoding_translation</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi input string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.http_input</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi output string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.http_input</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Standard PHP
jv: PHP Standar

en: Unicode library
jv: Pustaka unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
jv: Ora bisa ngonversi pengkodean XML %s marang UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
jv: Pangkodean sing ora didukung %s. Mangga masang iconv, GNU recode utawa mbstring kanggo PHP.

en: Parse error. Not well formed
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Formate ora apik.

en: Parse error. Request not well formed.
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Format panjalukané ora apik.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
jv: Server rusak. XML-RPC ora sah. Panjalukan kudu methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan metode @methodname ora disebutna.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
jv: Kaluputan server. Salah nomer nang parametere metode.

en: Server error. Invalid method parameters.
jv: Server rusak. Parameter metode ora cocog.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
jv: Kaluputan server. Panjalukan fungsi @method ora ana.

en: Invalid syntax for system.multicall.
jv: Sintak system.multicall ora sah.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
jv: Panggilan muter-balik marang system.multicall iku dilarang.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan tandha tangan metode @methodname ora disebutna.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
jv: Basa gawan akun kanggo e-mail, lan basa pigunan kanggo tampilan situs.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunaknā huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Popular content
jv: Konten populer

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
jv: Petunjuk sing lengkap uwis dikirim nang alamat e-mail Sampéyan.

en: Deleted user: %name %email.
jv: Mbusak panganggo: %name %email.

en: Item ID
jv: ID Item

en: Text format
jv: Format tèks

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana kaluputane: "msgctxt" ora dikarepaké nang baris %line.

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Hello <strong>@username</strong>
jv: Sugeng rawuh <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
jv: Tudhuhna sidhatané

en: Database is encoded in UTF-8
jv: Database dikodeaké nang UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
jv: Drupal ora bisa ngenali pengkodean database sing disetèl UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
jv: PostgreSQL nepungaké awaké dhéwé.

en: Structure
jv: Struktur

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Libraries
jv: Pustaka

en: Cancel account
jv: Batalaké akun

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kācā nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: The node the comment was posted to.
jv: Node sing dikirimi komèntar .

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kācā sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The author of the node.
jv: Penulis node.

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing måcå node ing dinå iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalikā tamu terakhir maca node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kācā ngarep situs.

en: Login page
jv: Kācā login

en: The URL of the site's login page.
jv: URL kācā login situs.

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
jv: Jumlah node sing ānā tautané karo tetembungan taksonomi.

en: The URL of the taxonomy term.
jv: URL tetembungan taksonomi.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
jv: Vokabulari duwéké tetembungan taksonomi.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: Term count
jv: Jumlah tetembungan

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kācā akun profil.

en: The date the user last logged in to the site.
jv: Tanggal pungkasan panganggo mlebu log situs.

en: The date the user account was created.
jv: Tanggal digawéné akun panganggo.

en: You are not allowed to access this page.
jv: Sampéyan ora oléh ngakses kācā iki.

en: Authorize file system changes
jv: Hak akses file sistem uwis ganti

en: It appears you have reached this page in error.
jv: Ketoke Sampéyan nggawé kesalahan nang kācā iki.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
jv: Cron ora bisa mlaku, merga kunci ora sah sing digawé.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
jv: Cron ora bisa mlaku, merga situs lagi nang mode perawatan.

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
jv: Priksa pesen kesalahan lan <a href="!url">karo mroses instalasi</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
jv: Nang berkas %settings_file Sampéyan kudu ngatur @drupal ngangggo %driver server sing dienggo, émané instalasi PHP Sampéyan sing saiki, ora ndhukung tipe database iki.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
jv: Pangapuntené, Sampéyan kudu milih basa kanggo nerusaké instalasi

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
jv: Aku ora bisa nemokaké sembarang profil instalasi. Profil instalasi ngandhani modul apa sing diuripnā lan skéma kanggo masang nang database. Profil kuwi penting kanggo nerusaké proses instalasi.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
jv: Pangapurané, profil sing dipilih ora bisa diemot.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
jv: Kabéh owahan penting marang %dir lan %file wis digawé, mila sampéyan kudu mbuwang kawenangan nulis marang dhéwéké kanggo ngindhari resiko jagabaya. Yén sampéyan ora yakin piyé carané, wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan online</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
jv: Wilujeng, panjenengan sampun sukses masang @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
jv: Nonton manéh pesen nang ndhuwur sakdurunge niliki <a href="@url">situs anyar Sampéyan</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
jv: <a href="@url">Kunjungi situs Sampéyan</a>.

en: Settings file
jv: Berkas setelan

en: The settings file does not exist.
jv: Berkas pengaturan ora ana.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
jv: File <em>settings.php</em>ora ditemokna. Pemasangan @drupal mbutuhaké file iki kanggo nerusaké proses instalasi. Copy berkas asli %default_file dadi %file. Katrangan lengkap carané masang Drupal bisa diwaca nang <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
jv: Ora ana file %file.

en: The settings file is not writable.
jv: File seting ora bisa ditulisi.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
jv: Pemasang @drupal mbutuhaké kawenangan nulis marang %file sakjroné prosés instalasi. Yén Sampéyan ora yakin carané meneh kawenangan, delengana petunjuké nang <a href="@handbook_url">buku petunjuk online</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
jv: Pengiriman e-mail otomatis, arep ngirimaké informasi pendaftaran saka alamat situs iki. Luwih apik gunakna alamat e-mail sing nggunakna domain situs Sampéyan kanggo ngindhari e-mail supaya ora dianggep spam.

en: Site maintenance account
jv: Akun pangrumatan laman

en: Select the default country for the site.
jv: Pilih Jeneng negara kanggo laman iki.

en: Receive e-mail notifications
jv: Ntrima e-mail pemberitahuan

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
jv: Sistim iki arep awéh kabar Sampéyan yén ana <em>update</em> lan rilis keamanan penting sing cumawis kanggo komponen sing dipasang. Informasi ora dikenal ngenani situs Sampéyan dikirim nang <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
jv: Ora ānā update sing ngantri.

en: 1 pending update | @count pending updates
jv[0]: 1 penganyaran isih ngenténi
jv[1]: @count penganyaran ngenténi

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
jv: Ana kesalahan nalika nangani panjaluk: Server nampa input sing ora sah.

en: Invalid form POST data.
jv: Formulir data POST ora sah.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
jv: Ora bisa nerusaké, ora ānā metode sing cumawis kanggo transfer berkas

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
jv: WELING: Sampéyan ora nggunakna koneksi sing dienkripsi, tembung sandhi dikirim awujud aksara wuda. <a href="@https-link">Sinauni lengkapé</a>.

en: To continue, provide your server connection details
jv: Kanggo nerusaké, leboknā detil sambungan nang server

en: Connection method
jv: Metode sambungan

en: Enter connection settings
jv: Leboknā pangaturan sambungan

en: @backend connection settings
jv: @backend pangaturan sambungan

en: Change connection type
jv: Ubah jenisé sambungan

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
jv: Salah, jenise protokol sambungan (%backend) ora ana.

en: No active batch.
jv: Ora ānā batch sing aktif.

en: Site under maintenance
jv: Laman lagi didandani

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
jv: Pangarsip namung bisa dilakokaké nang berkas lokal: %file ora didukung

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
jv: Berkas ora kena diunggah, merga tujuan %destination ora sah.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
jv: File %source ora kena diunggah merga uwis ānā jeneng file sing pada nang direktori %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
jv: Jenenge file ngluwihi wates 240 aksara. Rubahen jenenge lan dicoba manèh.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
jv: %path iki awujud direktori lan ora bisa dibuwang nganggo file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
jv: Berkas %path dudu tipe sing dikenali, merga kuwi ora bisa dibusak.

en: The file permissions could not be set on %uri.
jv: Kawenangan berkas ora bisa disetél nang %uri.

en: Completed @current of @total.
jv: Nglengkapi @current sākā @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
jv: Gagal nglakokaké sakabèhing prentah marang sever database.  Prentah %task ora ditemokaké.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
jv: Gagal ngowahi %settings. Priksa kawenangan berkasé.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
jv: Gagal mbuka %settings. Priksa kawenangan berkasé.

en: Required modules
jv: Mbutuhaké modul

en: Required modules not found.
jv: Modul sing dibutuhaké ora ana.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
jv: Modul nang ngisor iki dibutuhaké nanging ora ditemokna. Pindhahana marang subdirektori modul sing dikongkon, yaiku <em>sites/all/modules</em>. Modul sing ilang: !modules

en: system
jv: sistem

en: %module module uninstalled.
jv: Modul %module uwis dicopot.

en: Use the default site language (@language_name).
jv: Gunakna basa gawanan situs (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
jv: Berkas penerjemahan %filepath ana isi kaluputane: formula jamak ora bisa dipisah.

en: No strings available.
jv: Ora ānā tembung sing cumawis.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
jv: @count kode tembung HTML dilarang nang %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
jv: Berkas terjemahan JavaScript %file.js ilang.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
jv: Ora bisa ngirim e-mail. Hubungi administrator situs yén masalahé esih ana.

en: Class %class does not implement interface %interface
jv: Klas %class ora nerapaké polatan %interface

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
jv: Nglakokaké mode perawatan. <a href="@url">Online-aké.</a>

en: Operating in maintenance mode.
jv: Lagi nglakokaké mode perawatan.

en: %module module enabled.
jv: modul %module diuripna.

en: %module module disabled.
jv: modul %module dipaténi.

en: Status message
jv: Status pesen

en: Unable to determine the type of the source directory.
jv: Ora bisa ngenali tipe direktori sumber.

en: Cannot determine the type of project.
jv: Ora bisa ngenali tipe proyek.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
jv: Kaluputan sing ngrusak nang panganyaran, ora bisa mbuwang kanthi resik direktori pamasangan.

en: File Transfer failed, reason: !reason
jv: Berkas pengiriman gagal, alasane: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
jv: Ora bisa gawé %directory mergané: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
jv: Drupal ora bisa mbeneraké setup nganggo database sing ana. Dandanana kabèh kaluputan.

en: An AJAX HTTP error occurred.
jv: Nemokaké kaluputan AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
jv: HTTP ngasilaké Kode: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
jv: Panjalukan HTTP AJAX dimandhegi ora normal.

en: Debugging information follows.
jv: Métani informasi.

en: StatusText: !statusText
jv: StatusTeks: !statusText

en: ResponseText: !responseText
jv: ResponseTeks: !responseText

en: Manage display
jv: Nata tampilan

en: Text formats
jv: Format teks

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: manage display
jv: nata tampilan

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
jv[0]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo 1 karakter utawa luwih.
jv[1]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo @count karakter utawa luwih.

en: Searched %type for %keys.
jv: Nggolèk %type kanggo %keys.

en: Requires: !module-list
jv: Mbutuhaké: !module-list

en: Required by: !module-list
jv: Dibutuhaké déning: !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
jv: Tembung sandhi sampéyan ora disimpen nang database lan iki namung dienggo kanggo netepaké koneksi.

en: There is currently no content classified with this term.
jv: Saiki ora ana konten sing digolongaké marang tetembungan iki.

en: Welcome (new user created by administrator)
jv: Sugeng Rawuh (panganggo anyar digawe karo Administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
jv: Sugeng Rawuh (nunggu pasetujonan)

en: Welcome (no approval required)
jv: Sugeng Rawuh (ora nunggu pasetujonan)

en: Password recovery
jv: Mbalekaké tembung sandhi

en: Account activation
jv: Ngaktifaké akun

en: Account cancellation confirmation
jv: Konfirmasi pambatalan akun

en: Account canceled
jv: Mbatalaké akun

en: Notify user when account is canceled.
jv: Welingana panganggo nalika akune dibatalaké.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
jv: Sampéyan nembe nyoba pranala mlebu log mung sepisanan sing uwis digunaknā utāwā uwis ora sah maneh. Mangga njaluk maneh nggunaknā formulir ngisor iki.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
jv: Yén diuripna, panganggo arep oléh e-mail balesan sakwisé akuné dibatalna.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
jv: Akun lengkap panganggo [user:name] nang [site:name]

en: When cancelling these accounts
jv: Nalika mbatalaké aku iki

en: Blocked user: %name %email.
jv: Panganggo ditolak: %name %email.

en: Start with only a few modules enabled.
jv: Mulai namung nganggo jumlah modul sethithik.

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
jv: Gunaknā penanda kanggo nglompokaké artikel sing nduwéni topik mirip nang kategori.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
jv: Isékna tandha koma kanggo misahi daftar tembung marang katrangan konten Sampéyan.

en: Install with commonly used features pre-configured.
jv: Masang nganggo pra-konfigurasi fitur kagunan dhasar.

en: Fixed width
jv: Ambané tetep

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
jv: Judul kanggo area iki sing arep ditudhuhna kanggo pengaturan

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
jv[0]: @count , diloncati @skip
jv[1]: @count iji, diloncati @skip

en: @count item | @count items
jv[0]: @count iji
jv[1]: @count iji

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
jv[0]: 1 update ditahan (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
jv[1]: @count update ditahan (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)

en: Collapse
jv: Nyusut

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
jv: Pesen Wilujeng Rawuh karo pitudhuh liyané wis dikirim marang alamat email sampéyan.

en: %module module installed.
jv: modul %module uwis dipasang.

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: Kyrgyz
jv: Kyrgiztan

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
jv: theme() ora bisa dipasang nganti kabèh modul diemot.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
jv: Gunaknā <em>artikel</em> kanggo kontèn sing asring ditulis kaya warta berita, pengumuman utāwā blog.

en: Can't handle more than one field storage engine
jv: Ora bisa nyekel luwih saka siji field mesin penyimpenan

en: Field storage engine not found.
jv: Mesin penyimpanan field ora ketemu.

en: For this query an entity type must be specified.
jv: Kanggo queri iki tipe entiti kudu dijelasaké.

en: Entity %entity has no base table.
jv: Entiti %entity ora nduweni tabel basis.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
jv: Ora mangerteni carane mrentah @key kanggo @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
jv: Ater-ater table database sing sampéyan iseknā, %prefix, ora sah. Ater-ater table namung oleh ngandhut karakter huruf-angka, tandha hubung utāwā garis ngisor.

en: Default settings file
jv: File pengaturan gawan

en: The default settings file does not exist.
jv: File berkas pengaturan gawan ora ana.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
jv: Installer @drupal mbutuhaké %default-file berkas ora diowahi sembarangan sākā undhuhan sing asli.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
jv: Ngatur ulang barisan nganggo nomer bobot ngganténi nggéréd.

en: Show row weights
jv: Tudhuhaké baris bobot

en: Hide row weights
jv: Umpetaké baris bobot

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan

en: Error opening socket @socket
jv: Kesalahan mbukak sokét @socket

en: delivery callback not found
jv: callback sing dipesen ora ditemokna

en: callback %callback not found: %q.
jv: callback %callback ora ditemokake: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing ditemtokake ora bisa di salin, jalaran direktori tujuane ora sah. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing ditemtokake ora bisa di salin, jalaran direktori tujuane ora diatur kanthi bener. Iki mungkin disebabake masalah kawenangan berkas utawa direktori. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
jv: file %file ora bisa dikopi merga file sing jenenge podho uwis ana nang direktori.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa dipindhah, merga panggonan tujuané ora sah. Informasi saklengkape cumawis nang cathetan sistem.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa dibusak, merga URI-ne cacat. Informasi saklengkape cumawis nang cathetan sistem.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Data ora bisa disimpen, jalaran direktori tujuane ora sah. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa disalin, merga sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_copy() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa disalin jalaran berkasé ora ana.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran berkas sing nganggo jeneng kuwi uwis ana nang direktori tujuané (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran arep numpuki berkasé dhéwé.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
jv: Berkas spesifik %file ora bisa disalin marang %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa dipindhah, mergané direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_move() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa dibusak merga dudu URI sing valid. Iki bisa disebabaké saka file_delete() sing ora bener utawa kesalahan stream wrapper.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
jv: Datané ora bisa disimpen jalaran direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké sākā berkas file_save_data() sing ora bener utāwā alamat memori sing ilang.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
jv: Sétingan PHP Sampéyan namung bisa kanggo jenis database tunggal, mula kuwi ndadékaké otomatis kepilih.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
jv: Versi PHP sing digunakna sampeyan nduweni masalah karo PostgreSQL. Sampeyan kudu ngupgrade PHP marang versi 5.2.11, 5.3.1 utawa sing luwih anyar.

en: Format settings:
jv: Setèlan format:

en: Administrative overlay
jv: Natani overlay

en: Upload an image to go with this article.
jv: Unggah gambar karo artikel

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
jv: Profil minimal kanggo nglajuaké tes. Kalebu modul persyaratan mutlak.

en: The settings file is writable.
jv: File séting iki bisa ditulisi.

en: The settings file is owned by the web server.
jv: File séting iki duwéké web server.

en: Invalid merge query: no conditions
jv: Query gabungan ora sah: ora ānā kondisi

en: Update @title
jv: Nganyari @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik. Namung kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut karakter unik.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
jv: Jeneng kewaca-mesin uwis ānā sing nganggo. Jeneng iki kudu unik.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
jv: Versi database %version iki kurang saka syarat minimal sing dibutuhaké yaiku versi %minimum_version.

en: Next steps
jv: Langkah lanjuté

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, jalaran direktori tujuan %destination ora disetél sing bener.

en: @driver_name settings
jv: Sétingan @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
jv: MySQL, MariaDB, utawa padhananné

en: Database file
jv: Berkas database

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
jv: Tautan sing pestén kanggo berkas nalikā data @drupal bakal di simpen. Iki kudu bisa ditulisi sākā server web lan kudu manggon sak njabaning web root.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
jv: Direktori sing Sampéyan tulisaké ora bisa ditulisi nang server web.

en: Autocomplete popup
jv: Popup otomatis-komplit

en: Searching for matches...
jv: Nggolèki sing cocok...

en: Drupal system listing compatible test
jv: Sistem Drupal ndaftaraké ujian sing kompatibel

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
jv: Modul sing ndukung kanggo fungsi drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
jv: Sistem Drupal ndaftaraké ujian sing ora kompatibel

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
jv: @count aksi ora duwé induk (%orphans) sing ana nang tabel aksi . !link

en: Unable to parse info file: %info_file.
jv: Ora bisa misahaké berkas info: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
jv: file (%info_file) ora duwé atribut 'jeneng'.

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML

[ctx: day_name]
en: Sunday
jv: Minggu

[ctx: day_name]
en: Monday
jv: Senèn

[ctx: day_name]
en: Tuesday
jv: Selasa

[ctx: day_name]
en: Wednesday
jv: Rebo

[ctx: day_name]
en: Thursday
jv: Kemis

[ctx: day_name]
en: Friday
jv: Jemuah

[ctx: day_name]
en: Saturday
jv: Setu

en: Display | Displays
jv[0]: Tampilan
jv[1]: Tampilan-tampilan

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
jv[0]: @count iji, diloncati @skip
jv[1]: Kaca, @count iji, diloncati @skip

en: @count item | Paged, @count items
jv[0]: @count iji
jv[1]: Kaca, @count iji

en: @group (historical data)
jv: @group (sejarah data)

[ctx: data_types]
en: List
jv: Daftar

[ctx: data_types]
en: list
jv: daftar

en: Unknown field: @field_name
jv: Field ora dikenal: @field_name

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, jalaran direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_copy() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran berkas iki ora ana.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa dipindhah, jalaran direktori tujuan %destination ora sah. Iki mungkin disebabake masalah kaluputan file_move() utawa memori wrapper sing ilang.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa dibusak merga dudu URI sing valid. Iki bisa disebabaké saka file_delete() sing ora bener utawa kesalahan stream wrapper.

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
jv: Kélangan hak milik paket nang tipe entiti @entity_type.

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
jv: Pustaka %dependency, sing pustaka %library gumantung, ora dipasang.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
jv: Versi %dependency_version saka pustaka %dependency ora kompatible karo pustaka %library.

en: The %library library could not be found.
jv: Pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: The version of the %library library could not be detected.
jv: Versi pustaka %library ora bisa dideteksi.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
jv: Versi %version pustaka %library sing dipasang ora didukung.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
jv: Varian %variant pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: The requested page "@path" could not be found.
jv: Kaca panjalukan "@path" ora bisa ditemokaké.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
jv: Formulire uwis kadaluwarsa. Salinana panggaweyan sing durung disimpen nang form ngisor iki lan terus <a href="@link">emot ulang kaca iki</a>.

en: -Select-
jv: -Pilih-

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
