Publisher 7 (7.x-2.5) - en to mn translation catalogue (550 entries)

en: Home
mn: Эхлэл

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: Next
mn: Дараах

en: user
mn: хэрэглэгч

en: Pages
mn: Хуудаснууд

en: Save configuration
mn: Тохиргоог хадгалах

en: enable
mn: идэвхижүүлэх

en: delete
mn: устгах

en: title
mn: гарчиг

en: value
mn: утга

en: Status
mn: Төлөв

en: Prefix
mn: Угтвар

en: approve
mn: зөвшөөрөх

en: E-mail
mn: Цахим хаяг

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Value
mn: Утга

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Email address
mn: Электрон шуудангийн хаяг

en: content
mn: агуулга

en: Development
mn: Хөгжүүлэлт

en: Type
mn: Төрөл

en: Author
mn: Зохиогч

en: Replies
mn: Хариултууд

en: Last Post
mn: Сүүлийн бичлэг

en: Closed
mn: Хаалттай

en: yes
mn: тийм

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: Actions
mn: Үйлдлүүд

en: Confirm
mn: Баталгаажуулах

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: Unsubscribe
mn: Бүртгэлээс хасуулах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Read more
mn: Дэлгэрэнгүй

en: more
mn: дэлгэрэнгүй

en: Disable
mn: Идэвхигүй байна.

en: Access control
mn: Хандах удирдлага

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Administration
mn: Удирдлага

en: footer
mn: хөл хэсэг

en: Comments
mn: Сэтгэгдэлүүд

en: More
mn: Дэлгэрэнгүй

en: not verified
mn: батлагдаагүй

en: Action
mn: Үйлдэл

en: new
mn: шинэ

en: error
mn: алдаа

en: Tags
mn: Тагууд

en: Block title
mn: Хавтангийн гарчиг

en: Taxonomy
mn: Хэллэг

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Content types
mn: Агуулгын төрлүүд

en: Homepage
mn: Нүүр хуудас

en: view
mn: харах

en: updated
mn: шинэчлэгдсэн

en: File
mn: Файл

en: Login
mn: Нэвтрэх

en: Advanced options
mn: Дэлгэрэнгүй сонголтууд

en: Edit
mn: Засварлах

en: Date
mn: Огноо

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: None
mn: Байхгүй

en: Display settings
mn: Харуулах тохиргоонууд

en: This action cannot be undone.
mn: Энэ үйлдэлийг буцаах боломжгүй

en: Number
mn: Дугаар

en: Message
mn: Зурвас

en: Password
mn: Нууц үг

en: Block settings
mn: Блок тохиргоонууд

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Country
mn: Улс

en: Weight
mn: Жин

en: The configuration options have been saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдлаа.

en: Variable
mn: Хувьсагч

en: Link
mn: Холбоос

en: Types
mn: Төрлүүд

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Эх

en: Parents
mn: Үндэс

en: none
mn: хоосон

en: Category
mn: Ангилал

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Name
mn: Нэр

en: edit
mn: засварлах

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараагийн хуудсанд очих

en: Import
mn: Импорт хийх

en: Book
mn: Ном

en: Export
mn: Экспорт хийх

en: Field
mn: Талбар

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Save
mn: Хадгалах

en: Help
mn: Тусламж

en: False
mn: Худал

en: Font
mn: Фонт

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Top
mn: Дээд

en: Small
mn: Жижиг

en: Large
mn: Том

en: Views
mn: Харагдацууд

en: Access
mn: Хандалт

en: Add
mn: Нэмэх

en: remove
mn: устгах

en: View
mn: Харах

en: Format
mn: Бүтэц

en: Path
mn: Зам

en: Vocabularies
mn: Үгсийн сангууд

en: Modules
mn: Модиулууд

en: Region
mn: Бүс

en: Display
mn: Харуулах

en: Menu
mn: Цэс

en: results
mn: үр дүн

en: search
mn: хайх

en: mail
mn: захиа

en: actions
mn: үйлдэлүүд

en: Text
mn: Текст

en: Theme
mn: Загвар

en: Keywords
mn: Түлхүүр үг

en: You are not authorized to access this page.
mn: Та энэ хуудсанд хандах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: Picture
mn: Зураг

en: Paths
mn: Замууд

en: type
mn: төрөл

en: Mail
mn: Шуудан

en: Before
mn: Өмнө

en: After
mn: Дараа

en: Database type
mn: Өгөгдлийн сангийн төрөл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: action
mn: үйлдэл

en: Continue
mn: Үргэжлүүлэх

en: Configure
mn: Тохируулах

en: Email
mn: Имэйл

en: Files
mn: Файлууд

en: file
mn: Файл

en: User ID
mn: Хэрэглэгчийн ID

en: Error
mn: Алдаа

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: no
mn: үгүй

en: Created
mn: Үүссэн

en: Node
mn: Зангилаа

en: Are you sure you want to delete %title?
mn: Энэ %title-г устгахдаа итгэлтэй байна уу

en: Expanded
mn: Дэлгэгдсэн

en: All
mn: Бүгд

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Access denied
mn: Хандалт боломжгүй

en: Year
mn: Жил

en: Date format
mn: Огнооны бүтэц

en: Add content
mn: Агууламж нэмэх

en: Page title
mn: Хуудсын гарчиг

en: panels
mn: самбарууд

en: Block
mn: Хавтан

en: Display links
mn: Холбоосуудыг харуул

en: Page
mn: Хуудас

en: View arguments
mn: Аргументуудыг харах

en: Three column 25/50/25
mn: Гурван багана 25/50/25

en: Left side
mn: Зүүн хэсэг

en: Middle column
mn: Дунд багана

en: Right side
mn: Баруун хэсэг

en: Three column 25/50/25 stacked
mn: Багцалсан гурван багана 25/50/2

en: Bottom
mn: Доод

en: Three column 33/34/33
mn: Гурван багана 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
mn: Багцалсан гурван багана 33/34/33

en: Two column
mn: Хоёр багана

en: 1 hour | @count hours
mn[0]: 1 цаг
mn[1]: @count цаг

en: 1 day | @count days
mn[0]: 1 өдөр
mn[1]: @count өдөр

en: User picture
mn: Хэрэглэгчийн зураг

en: Site name
mn: Сайтын нэр

en: Update status
mn: Статусыг шинэчлэх

en: Header
mn: Толгой хэсэг

en: Left sidebar
mn: Зүүн хажуугын дөрвөлжин

en: Right sidebar
mn: Баруун хажуугын дөрвөлжин

en: Footer
mn: Хөлийн хэсэг

en: Selected
mn: Сонгогдсон

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
mn: Та цагт  %number зурвасаас илүүг илгээх боломжгүй. Дараа дахин оролдоно уу.

en: Roles
mn: Үүргүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Comment ID
mn: Сэтгэгдэлийн дугаар

en: Hostname
mn: Хостийн нэр

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Location
mn: Байрлал

en: Log message
mn: Журналын зурвас

en: Poll duration
mn: Санал асуулгын үргэлжлэх хугацаа

en: File ID
mn: Файл ID

en: Vocabulary
mn: Үгсийн сан

en: Vocabulary ID
mn: Үгсийн сангийн ID

en: Term ID
mn: Нэр томъёоны ID

en: E-mail address
mn: Цахим шуудангийн хаяг

en: Field name
mn: Талбарын нэр

en: Global settings
mn: Ерөнхий тохиргоо

en: Mode
mn: Горим

en: Nodes
mn: Зангилаанууд

en: Performance
mn: Хурд

en: Width
mn: Өргөн

en: This field is required.
mn: Энэ талбар шаардлагатай.

en: Medium
mn: Дундаж

en: Media
mn: Дуу дүрслэл

en: Plain text
mn: Энгийн текст

en: Month
mn: Сар

en: System
mn: Систем

en: Code
mn: Код

en: security
mn: аюулгүй байдал

en: node
mn: зангилаа

en: Israel
mn: Израйл

en: Iran
mn: Иран

en: New Zealand
mn: Шинэ Зеланд

en: Tonga
mn: Тонга

en: Brazil
mn: Бразил

en: Chile
mn: Чили

en: Navajo
mn: Наважо

en: Day
mn: Өдөр

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Configuration
mn: Тохиргоо

en: !time ago
mn: !time өмнө

en: Text color
mn: Текстний өнгө

en: Basic
mn: Үндсэн

en: Select all
mn: Бүгдийг сонгох

en: User login
mn: Хэрэглэгч нэвтрэх

en: Add new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл нэмэх

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Referrer
mn: Хандагч

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mn: @site хуудас засвартай байна. Удахгүй ажиллах тул түр хүлээгээд дахин хандана уу.

en: access denied
mn: хандалт амжилтгүй болсон

en: Anonymous
mn: Үл мэдэгдэх

en: Optional
mn: Өөрийн сонголтоор

en: Order
mn: Дараалал

en: Recent comments
mn: Сүүлийн үеийн сэтгэгдэлүүд

en: IP Address
mn: Интернэт протоколын хаяг

en: Editor appearance
mn: Боловсрлуулагчийн харагдац

en: Profile
mn: Хувийн тохиргоо

en: Save settings
mn: Тохиргоог хадгалах

en: reply
mn: хариулах

en: Tracker
mn: Бүртгэл

en: Server settings
mn: Сервер (буюу үйлчлэгч тооцоолуур)-ийн тохиргоо.

en: France
mn: Франц улс

en: Latvia
mn: Латви

en: Mongolia
mn: Монгол улс

en: Nauru
mn: Науру

en: Table prefix
mn: Хүснэгтийн угтвар

en: Database username
mn: Өгөгдлийн сангийн хэрэглэгчийн нэр

en: Database password
mn: Өгөгдлийн сангийн нууц үг

en: Database name
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр

en: Authoring information
mn: Зохиогчийн мэдээлэл

en: Arabic
mn: Араб

en: English
mn: Англи

en: French
mn: Франц

en: Italian
mn: Итали

en: Spanish
mn: Испани

en: Japanese
mn: Япон

en: Korean
mn: Солонгос

en: ‹ previous
mn: ‹ өмнөх

en: next ›
mn: дараах ›

en: View user profile.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээлэл харах

en: Select all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгох

en: Deselect all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгохоо болих

en: Your search yielded no results
mn: Таны хайлт үр дүнгүй гарлаа

en: Front page
mn: Толгой хуудас

en: Request new password
mn: Шинэ нууц үгийн хүсэлт

en: Languages
mn: Хэлнүүд

en: Text field
mn: Текст талбар

en: None.
mn: Байхгүй.

en: Revert
mn: Буцаах

en: Empty
mn: Хоосон

en: Log out
mn: Хэсгээсээ гарах

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Create new account
mn: Бүртгүүлэх

en: warning
mn: сануулга

en: Site information
mn: Сайтын мэдээлэл

en: critical
mn: онцгой

en: Parent term
mn: Эх нэр томъёо

en: Forums
mn: Хэлэлцүүлгүүд

en: revert
mn: буцаах

en: The specified passwords do not match.
mn: Тодорхойлогдсон нууц үг тохироогүй.

en: Date created
mn: Үүсгэсэн огноо

en: Fiji
mn: Фижи

en: Not published
mn: Хэвлэгдээгүй

en: New comments
mn: Шинэ сэтгэгдэлүүд

en: image
mn: зураг

en: Action '%action' added.
mn: %action' үйлдэл нэмэгдсэн

en: Remove orphaned actions
mn: Хоосон үйлдлийг устгах

en: Themes
mn: Сайтын дизайнууд

en: Loading...
mn: Ачаалж байна...

en: !name field is required.
mn: !name талбар шаардлагатай.

en: Processing
mn: Боловсруулж байна

en: Finished
mn: Дууссан

en: date
mn: огноо

en: File upload error. Could not move uploaded file.
mn: Файлыг оруулхад алдаа гарлаа. Оруулсан файлыг зөөж чадсангүй.

en: Shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргууд

en: The specified date is invalid.
mn: Тодорхойлогдсон огноо хүчингүй.

en: Go to page @number
mn: @number хуудас руу

en: Internationalization
mn: Олон хэлтэй болгох нь

en: Menus
mn: Цэснүүд

en: Default time zone
mn: Үндсэн цагийн бүс

en: Add another item
mn: Өөр зүйл нэмэх

en: Precision
mn: Нарийвчлал

en: Hide
mn: Нуух

en: debug
mn: алдаа засах

en: Page not found
mn: Хуудас олдоогүй

en: Language neutral
mn: Хэлний тохиргооноос үл хамаарах

en: info
mn: мэдээлэл

en: « first
mn: « эхний

en: last »
mn: сүүлийнх »

en: Aggregator
mn: Нэгтгэгч

en: 1 year | @count years
mn[0]: 1 жил
mn[1]: @count жил

en: 1 week | @count weeks
mn[0]: 1 долоо хоног
mn[1]: @count долоо хоногууд

en: 1 min | @count min
mn[0]: 1 минут
mn[1]: @count минут

en: 1 sec | @count sec
mn[0]: 1 секунд
mn[1]: @count секунд

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Croatian
mn: Хорват

en: Czech
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Dutch
mn: Голланд

en: German
mn: Герман

en: Greek
mn: Грек

en: Hebrew
mn: Еврей

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Indonesian
mn: Индонез

en: Polish
mn: Польш

en: Russian
mn: Орос

en: Slovak
mn: Словак

en: Swedish
mn: Швед

en: Turkish
mn: Турк

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр

en: The file could not be created.
mn: Файл үүсгэгдэж чадахгүй.

en: Locked
mn: Цоожлогдсон

en: Database host
mn: Өгөгдлийн сангийн толгой компьютер

en: Install profile
mn: Хувийн тохиргоог суурилуулах

en: and
mn: ба

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
mn: Багцийн илүүдэл: Хэтэрхий олон дуудлага actions_do(). Тасралтгүй эргэх функцээс сэргийлэн зогсоож байна.

en: Action %action saved.
mn: %action үйлдэл хадгалагдлаа

en: Lithuanian
mn: Литва

en: field
mn: талбар

en: Translate
mn: Орчуулах

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
mn: Хамгаалалтын шалтгаанаас болж таны байршуулалт %filename гэж шинээр нэрлэгдлээ.

en: notice
mn: мэдэгдэл

en: User account
mn: Хэрэглэгчийн хэсэг

en: Password field is required.
mn: Нууц үгийн талбар шаардлагатай.

en: Confirm password
mn: Нууц үгээ батлаарай.

en: Afar
mn: Афар

en: Somali
mn: Сомали

en: Komi
mn: Коми

en: Run cron
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг ажиллуулах

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
mn: Хамгаалалтын анхааруулга: .htaccess файл бичиж чадахгүй. <code>!htaccess</code> мөрийг агуулсан .htaccess файлыг %directory хавтас дотор үүсгэнэ үү.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
mn: Зөвшөөрөгддөг байршуулалтын хамгийн их хэмжээ %maxsize-с хэтэрсэн учир %file файл хадгалагдаж чадсангүй.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
mn: %file файл хадгалагдаж чадсангүй. Үл мэдэгдэх алдаа гарсан.Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
mn: Зөвхөн дараах өргөтгөлтэй файлууд зөвшөөрөгдөнө: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь %maxsize хамгийн их хэмжээнээс хэтэрсэн байна.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь  таны дискийн %quota хэмжээнээс хэтрүүлнэ.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
mn: Зөвхөн JPEG, PNG эсвэл GIF өргөтгөлтэй зургууд зөвшөөрөгдөнө.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
mn: Зураг боломжтой хамгийн их %dimensions пикселтэй хэмжээст тааруулах гэж  хэмжээ нь дахин тогтоогдсон.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий том байна; хамгийн их хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий жижиг байна; хамгийн бага хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
mn: Байршуулалтын алдаа: Байршуулагдсан %file файл %destination очих газарт шилжүүлж чадсангүй.

en: Database port
mn: Өгөгдлийн сангийн порт

en: Save and continue
mn: Хадгалаад үргэлжлүүлэх

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
mn: Эдгээр сонголтууд нь зөвхөн зарим сайтуудад л шаардлагатай. Хэрэв та энд юу оруулахаа мэдэхгүй байвал анхны тохиргоог орхих эсвэл байршуулах нийлүүлэгчтэйгээ шалгана уу.

en: If your database is located on a different server, change this.
mn: Хэрэв таны өгөгдлийн сан өөр сервер дээр байрласан бол үүнийг өөрчил.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
mn: Хэрэв таны өгөгдлийн сангийн сервер стандарт бус порт сонсдог бол түүний дугаарыг оруул.

en: Database port must be a number.
mn: Өгөгдлийн сангийн порт нь тоо байх ёстой.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
mn: Зайг зөвшөөрнө харин цэг, дундуур зураас болон доогуур зурааснаас гадна цэг таслал зөвшөөрөхгүй.

en: IP address
mn: IP хаяг

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
mn: Үл зөвшөөрөгдөх сонголт илэрлээ. Сайтын админд хандана уу.

en: Illegal choice %choice in !name element.
mn: !name элемент дэх дүрмийн бус %choice сонголт.

en: Book outline
mn: Номын ерөнхий схем

en: The comment you are replying to does not exist.
mn: Таны хариулж байгаа сэтгэгдэл байхгүй байна.

en: Switch to plain text editor
mn: Энгийн бичвэрийг боловсруулагч руу шилжих

en: Dashboard
mn: Самбар

en: locale
mn: локал

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
mn: Сонгогдсон зураг зохицуулж буй %toolkit багажны багц нь %function-ийг зөв явуулж чадахгүй.

en: Administration pages
mn: Удирдлагын хуудсууд

en: Currently using !item !version
mn: Одоогоор !item !version- ийг ашиглаж байна.

en: Hindi
mn: Хинди

en: Initializing.
mn: Анхны утга олгож байна.

en: An error has occurred.
mn: Алдаа гарлаа.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
mn: <a href="@error_url">Алдааны хуудас</a> рүү үргэлжлүүлнэ үү

en: HTTP POST is required.
mn: HTTP POST шаардлагатай

en: 0 sec
mn: 0 сек

en: form
mn: анкет

en: alert
mn: дохиолол

en: emergency
mn: онцгой нөхцөл

en: Configure @type
mn: @type тохиргоо

en: Broken field @id
mn: @id эвдэрсэн талбар

en: There are no @types available to add.
mn: Энд нэмэх ямар нэгэн  @types алга.

en: The title of the comment.
mn: Сэтгэгдэлийн гарчиг

en: Provide a simple link to delete the comment.
mn: Сэтгэгдэл устгах энгийн холбоос

en: Parent CID
mn: Эх CID

en: The Comment ID of the parent comment.
mn: Эх сэтгэгдлийн сэтгэгдэл ID

en: Last comment time
mn: Сүүлийн сэтгэгдэлийн хугацаа

en: Comment count
mn: Сэтгэгдлийн тоо

en: The title of the node.
mn: Зангилааны гарчиг.

en: Poll
mn: Санал хураалт

en: Language settings
mn: Хэлний тохируулга

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
mn: Кроныг хэдийнээ ажиллаж байх хугацаанд түүнийг  дахин ажиллуулах гэж оролдож байна.

en: Cron run completed.
mn: Крон ажиллуулалт гүйцэтгэгдсэн.

en: Catalan
mn: Каталан

en: The requested page could not be found.
mn: Дуудагдсан хуудас олдоогүй.

en: Requirements problem
mn: Шаардлага нөхцөлийн асуудал

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
mn: таны   @drupal дахь таны өгөгдлийн сангийн өгөгдлүүд дотор нь хадгалагдана

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
mn: Таны drupal өгөгдөл @drupal нэртэй өгөгдлийн санд хадгалагдна. Энэ нь drupal суурилуулагдахаас өмнө таны сервер дээр байна.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
mn: Хэрэв нэгээс илүү програм хангамж энэ өгөгдлийн санг хуваавал @drupal сайтдаа %prefix шиг хүснэгтийн угтварыг энд оруулаарай.

en: Select an installation profile
mn: Суурилуулалтын тохиргоог сонгох

en: Choose language
mn: Хэл сонгох

en: Learn how to install Drupal in other languages
mn: Друпал-ийг хэрхэн бусад хэл дээр суурилуулахыг сурах

en: (built-in)
mn: өөртөө агуулсан / хамт дагалдсан

en: No profiles available
mn: Танилцуулга үзэх боломжгүй

en: Drupal already installed
mn: Друпал аль хэдийн суурилуулагдсан

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
mn: <ul><li>Дахин эхлэхийн тулд, одоо байгаа өгөгдлийн сангаа хоосолох хэрэгтэй.</li><li>Өөр өгөгдлийн сангаар суурилуулахын тулд <em>sites</em> хавтаст байгаа зөв <em>settings.php</em> файлыг өөрчлөх хэрэгтэй.</li><li>Одоо байгаа суурилуулалтыг шинэчлэхийн тулд <a href="@base-url/update.php">шинэчлэх скрипт прогрмыг</a> ажиллуул.</li><li><a href="@base-url">одоо байгаа сайтаа</a> үзэх.</li></ul>

en: Installing @drupal
mn: @drupal-ийг суурилуулж байна

en: The installation has encountered an error.
mn: Суурилуулалтанд алдаа гарсан байна.

en: Configure site
mn: Сайтыг тохируулах

en: @drupal installation complete
mn: @drupal суурилуулалт дууссан

en: Installed %module module.
mn: %module модулийг суурилуулчихсан.

en: Choose profile
mn: Танилцуулга сонгоно уу

en: Verify requirements
mn: Шаардлагыг шалгана уу

en: Set up database
mn: Өгөгдлийн санг зохион байгуулах

en: Set up translations
mn: Орчуулгуудыг зохион байгуулах

en: Install site
mn: Сайтыг суурилуулах

en: Finish translations
mn: Орчуулга дуусгах

en: Site e-mail address
mn: Сайтын и-мэйл хаяг

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
mn: Анхны өгөгдлөөрөө, энэ сайтын огноо нь  сонгогдсон цагийн бүсд харагдана.

en: Update notifications
mn: Шинэчлэх тухай мэдэгдэл

en: Check for updates automatically
mn: Шинэчлэлүүдийг автоматаар шалгах

en: Removed orphaned action '%action' from database.
mn: %action' хоосон үйлдэл өгөгдлийн баазаас устгагдсан

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
mn: Крон ажиллуулалт цагийн хязгаараас хэтэрсэн тул зогсоогдсон.

en: 1 byte | @count bytes
mn[0]: 1 байт
mn[1]: @count байт

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
mn: !name нь %max тэмдэгтээс илүү байж болохгүй гэхдээ одоо  %length тэмдэгтийн урттай байна.

en: Illegal choice %choice in %name element.
mn: %name элементэд үл зөвшөөрөгдөх сонголт %choice байна.

en: Text group
mn: Текстийн бүлэг

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
mn: Орчуулга амжилттай оруулагдлаа. Орчуулагдсан %number нийц шинээр үүссэж, %update нийц шинэчлэгдсэн ба %delete нийц устгагдсан.

en: Starting import
mn: Импорт эхэлж байна

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
mn: %locale рүү импортлогдсон %file: %number шинэ нийцийг нэмэгдсэн, %update нь шинэчлэгдсэн ба  %delete нь устгагдсан.

en: Avar
mn: Авар

en: Bashkir
mn: Башкир

en: Belarusian
mn: Белорус

en: Bihari
mn: Бихар

en: Bislama
mn: Бислам

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Tibetan
mn: Төвд

en: Breton
mn: Бретон

en: Bosnian
mn: Босни

en: Chuvash
mn: Чуваш

en: Maldivian
mn: Малдив

en: Bhutani
mn: Бутан

en: Ewe
mn: Эвэ

en: Esperanto
mn: Эсперанто

en: Estonian
mn: Эстони

en: Basque
mn: Баск

en: Persian
mn: Перс

en: Fulah
mn: Фула

en: Irish
mn: Ирланд

en: Guarani
mn: Гуарани

en: Gujarati
mn: Гужарат

en: Manx
mn: Манш

en: Hausa
mn: Хауса

en: Hiri Motu
mn: Хири Моту

en: Igbo
mn: Игбо

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Kongo
mn: Конго

en: Kikuyu
mn: Кикуюу

en: Kazakh
mn: Казак

en: Cambodian
mn: Камбож

en: Kanuri
mn: Канури

en: Kashmiri
mn: Кашмир

en: Latin
mn: Латин

en: Luxembourgish
mn: Люксембург

en: Luganda
mn: Луганда

en: Latvian
mn: Латви

en: Macedonian
mn: Македон

en: Mongolian
mn: Монгол

en: Moldavian
mn: Молдав

en: Marathi
mn: Марати

en: Malay
mn: Малай

en: Maltese
mn: Мальт

en: Nepali
mn: Непал

en: Ndonga
mn: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
mn: Норвегийн Бокмал

en: Norwegian Nynorsk
mn: Норвегийн Нинорск

en: South Ndebele
mn: Өмнөд Ндебел

en: Oromo
mn: Оромо

en: Ossetian
mn: Оссет

en: Pali
mn: Пали

en: Portuguese, Portugal
mn: Португал, Португал

en: Portuguese, Brazil
mn: Португал, Бразил

en: Kirundi
mn: Кирунди

en: Sanskrit
mn: Санскрит

en: Northern Sami
mn: Хойд Сами

en: Sango
mn: Санго

en: Slovenian
mn: Словени

en: Albanian
mn: Албани

en: Sudanese
mn: Судан

en: Tamil
mn: Тамил

en: Tajik
mn: Тажик

en: Tsonga
mn: Цонга

en: Tatar
mn: Татар

en: Urdu
mn: Урду

en: Uzbek
mn: Узбек

en: Venda
mn: Венда

en: Yoruba
mn: Ёруба

en: Chinese, Simplified
mn: Хятад, Хялбаршуулсан

en: Chinese, Traditional
mn: Хятад, Уламжлалт

en: Zulu
mn: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
mn: Имэйл илгээлтийн алдаа (%from-ээс %to рүү)

en: sort ascending
mn: өсөхөөр эрэмбэлэх

en: sort descending
mn: буурахаар эрэмбэлэх

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
mn: Юникодын нийцүүд дээрх үйлдлүүд нь хамгийн сайн оролдлогоор дуурайгдсан. Сайжруулсан Юникод хангамж авахын тулд  <a href="@url">PHP mbstring extension</a>-г суулгаарай.

en: Standard PHP
mn: Стандарт PHP

en: Unicode library
mn: Юникод сан

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
mn: Машинд уншигдах нэр нь зөвхөн жижиг үсэг, тоо болон доогуур зурааснаас бүтнэ.

en: Date and time
mn: Огноо цаг

en: Content translation
mn: Агуулга орчуулах

en: Text format
mn: Бичвэрийн хэлбэр

en: @field_name (Locked)
mn: @field_name (Цоожлогдсон)

en: %name must be an integer.
mn: %name нь бүхэл тоо байх ёстой.

en: %name must be a positive integer.
mn: %name нь эерэг бүхэл тоо байх ёстой.

en: %name must be a number.
mn: %name нь тоо байх ёстой.

en: Hello <strong>@username</strong>
mn: Сайн байна уу? <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргуудыг харуулах

en: Structure
mn: Бүтэц

en: Edit URL
mn: URL (вэб хаяг)-ийг засах

en: You are not allowed to access this page.
mn: Танд энэ хуудсанд хандах эрх байхгүй байна.

en: Authorize file system changes
mn: Файлын системийн өөрчлөлтүүдийг зөвшөөрөх

en: It appears you have reached this page in error.
mn: Таны хандсан энэхүү хуудсанд алдаа гарсан байна.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
mn: Буруу түлхүүр ашиглагдсан учраас крон ажиллах боломжгүй байна.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
mn: Сайт арчилгааны горимд байгаа учраас крон ажиллах боломжгүй байна.

en: No pending updates.
mn: Авч хэлэлцэж буй шинэчлэлтүүд алга.

en: 1 pending update | @count pending updates
mn[0]: 1 шинэчлэлт хүлээгдэж байна
mn[1]: @count шинэчлэлтүүд хүлээгдэж байна

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
mn: Үргэлжлэх чадваргүй боллоо, хэрэглэх боломжтой файл шилжүүлэх арга олдсонгүй

en: system
mn: систем

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
mn: Засварын горимоор ажиллаж байна. <a href="@url">Сүлжээнд нийтлэх.</a>

en: Operating in maintenance mode.
mn: Засварын горимоор ажиллаж байна.

en: Text formats
mn: Бичвэрийн хэлбэрүүд

en: Account details for [user:name] at [site:name]
mn: [site:name]-д [user:name]-ийн хэсгийн мэдээлэл.

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
mn[0]: 1 хүлээгдэж буй шинэчлэлт (@number_applied ашиглахад бэлэн, @number_incompatible алгасав)
mn[1]: @count хүлээгдэж буй шинэчлэлтүүд (@number_applied ашиглахад бэлэн, @number_incompatible алгасав)

en: Next steps
mn: Дараагийн алхамууд

en: Multilingual - Internationalization
mn: Олон хэл - Олон хэлтэй болгох нь

en: The requested page "@path" could not be found.
mn: Дуудагдсан "@path" хуудас олдоогүй.
