Publisher 7 (7.x-2.5) - en to oc translation catalogue (5606 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: enable
oc: activar

en: context
oc: contèxte

en: delete
oc: suprimir

en: title
oc: títol

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Item
oc: Element

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Last Post
oc: Darrièra contribucion

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: not verified
oc: pas verificat

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: For
oc: Per

en: new
oc: novèl

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: cron
oc: prètzfait planificat (cron)

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Go
oc: Anatz

en: view
oc: veire

en: updated
oc: mes a jorn

en: all
oc: tot

en: File
oc: Fichièr

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Login
oc: Identificant

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Scheme
oc: Esquèma

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: Comment form
oc: Formulari de comentari

en: User contact form
oc: Formulari de contacte de l'utilizaire

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Admin title
oc: Títol per l'administracion

en: Types
oc: Tipes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Required
oc: Requesit

en: Depth
oc: Prigondor

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: settings
oc: paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Field
oc: Camp

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Core
oc: Còr

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Schedule
oc: Planning

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: Add
oc: Apondre

en: remove
oc: suprimir

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Section
oc: Seccion

en: Manage
oc: Gerir

en: Refresh
oc: Refresca

en: Display
oc: Afichatge

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Acròcha

en: mail
oc: corrièr electronic

en: Event
oc: Eveniment

en: actions
oc: accions

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: style
oc: estil

en: theme
oc: tèma

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: You are not authorized to access this page.
oc: Sètz pas autorizat(da) a accedir a aquesta pagina.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Picture
oc: Imatge

en: Titles
oc: Títols

en: Paths
oc: Camins

en: type
oc: tipe

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en:  in
oc:  dins

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Database type
oc: Tipe de basa de donadas

en: Promoted
oc: Promolgut

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Check
oc: Verificar

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Node edit form
oc: Formulari de modificacion del nosèl

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Node add form
oc: Formulari d'apondon de nosèl

en: term
oc: tèrme

en: Expanded
oc: Desplegat

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: All
oc: Tot

en: hours
oc: oras

en: days
oc: jorns

en: Access log
oc: Jornal d'accès

en: Active
oc: Actiu

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Submitted
oc: Somés

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: Panels
oc: Escapolons

en: Panel title
oc: Títol del panèl

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: CSS ID
oc: Identificant (ID) de la CSS

en: The CSS ID to apply to this page
oc: L'identificant (ID) CSS d'aplicar a aquesta pagina

en: panels
oc: escapolons

en: Block
oc: Blòt

en: Override title
oc: Suplantar lo títol

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Pager ID
oc: ID de la paginacion

en: Override URL
oc: Surcargar l'URL

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
oc: Se aquò es definit, surcargar l'URL de la vista ; aquò pòt èsser practic per la definir a l'URL de la vista

en: Three column 25/50/25
oc: Tres colomnas 25/50/25

en: Left side
oc: Costat esquèrra

en: Middle column
oc: Colomna del mitan

en: Right side
oc: Costat dreit

en: Three column 25/50/25 stacked
oc: Tres colomnas 25/50/25 empiladas

en: Bottom
oc: Bas

en: Three column 33/34/33
oc: Tres colomnas 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
oc: Tres colomnas 33/34/33 empiladas

en: Two column
oc: Doas colomnas

en: Two column stacked
oc: Doas colomnas empiladas

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Node links
oc: Ligams de nosèls

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: User picture
oc: Imatge de l'utilizaire

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Host
oc: Òste

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Your changes have been saved.
oc: Vòstras modificacions son estadas enregistradas.

en: Update available
oc: Mesa a jorn disponibla

en: Update status
oc: Estat de las mesas a jorn

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de dreita

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Selected
oc: Seleccionat

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
oc: Podètz pas mandar mai de %number messatges per ora. Tornatz ensajar pus tard.

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Aggregator category
oc: Categoria d'agregator

en: Aggregator feed
oc: Flux d'agregator

en: Aggregator item
oc: Element d'agregator

en: Delta
oc: Dèlta

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Poll duration
oc: Durada del sondatge

en: Poll votes
oc: Vòtes de sondatge

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Message type
oc: Tipe de messatge

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Conditions
oc: Condicions

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: active
oc: actiu(s)

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Advanced
oc: Avançat

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Up
oc: Naut

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: help
oc: ajuda

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Month
oc: Mes

en: End Date
oc: Data de fin

en: System
oc: Sistèma

en: Current
oc: Actual

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Code
oc: Còde

en: Owner
oc: Proprietari

en: OR
oc: O (OR)

en: Company
oc: Societat

en: security
oc: seguretat

en: node
oc: nosèl

en: Cleanup
oc: Netejar

en: Border
oc: Bordadura

en: Method
oc: Metòde

en: Recent posts
oc: Darrièras contribucions

en: Recent posts for %1
oc: Posts recents per %1

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Paraguay
oc: Paraguai

en: Jamaica
oc: Jamaïca

en: Japan
oc: Japon

en: Libya
oc: Libia

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Turkey
oc: Turquia

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: here
oc: aicí

en: Now
oc: Ara

en: All views
oc: Totas las vistas

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Base
oc: Basa

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
oc: Gabarit de camin per defaut (aplicat a tot vocabulari çaijós dont lo motif es vide)

en: Pattern for all %vocab-name paths
oc: Modèl de camin pel vocabulari %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
oc: Motiu pels forums e lors contenidors

en: Pattern for user account page paths
oc: Modèl pels comptes utilizaires

en: Pattern for blog page paths
oc: Motius de camins per las paginas de blogs

en: Verbose
oc: Mòde verbós

en: Display alias changes (except during bulk updates).
oc: Afichar los cambiaments d'aliàs (levat pendent las mesas a jorn en lòt).

en: Replace by separator
oc: Remplaçar pel separador

en: Maximum alias length
oc: Longor maximala d'un aliàs

en: Maximum component length
oc: Longor maximala d'un component

en: Update action
oc: Accion de mesa a jorn

en: Strings to Remove
oc: Cadenas (de caractèrs) de levar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
oc: Ofrís un mecanisme que permet als moduls de generar automaticament un aliàs ligat al contengut que gerisson.

en: Configuration
oc: Configuracion

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Align
oc: Alinhar

en: Loop
oc: Bocla

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Repeat
oc: Repetir

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Role
oc: Ròtle

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Padding
oc: Emplenatge

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Case
oc: Cassa

en: Users
oc: Utilizaires

en: Referrer
oc: Referent

en: Exists
oc: Present

en: Site off-line message
oc: Messatge del site fòra linha

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualament en mantenença. Lo site tornarà foncionar lèu. Mercé per vòstra paciéncia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
oc: Lo message d'afichar quand lo site es fòra linha.

en: Both
oc: Los dos

en: Last
oc: Darrièr

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: access denied
oc: accès refusat

en: Anonymous
oc: Anonim

en: <All>
oc: --Tot--

en: Edit view
oc: Modificar la vista

en: Clone
oc: Clonar

en: Administer views
oc: Administrar las vistas

en: Existing Views
oc: Vistas existentas

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Normal menu item
oc: Element de menú normal

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Down
oc: Bas

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Exposed Filters
oc: Filtres expausats

en: Order
oc: Òrdre

en: Add criteria
oc: Apondre de critèris

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom de la vista pòt pas conténer que de caractèrs alfanumerics et des tirets bas (_).

en: Views UI
oc: Vistas UI

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Node: ID
oc: Nosèl : identificant (ID)

en: Random
oc: A l'azard

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Plain
oc: Brut

en: Position
oc: Posicion

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Basic settings
oc: Paramètres de basa

en: Last checked
oc: Verificat pel darrièr còp

en: Node template
oc: Gabarit del nosèl

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Editor appearance
oc: Aparéncia de l'editor

en: Profile
oc: Perfil

en: text
oc: tèxte

en: Close
oc: Tampar

en: filters
oc: filtres

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Child terms
oc: Tèrmes enfants

en: fields
oc: camps

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Flag
oc: Senhalar un contengut

en: Datestamp
oc: Orodatatge (UNIX)

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Duration
oc: Durada

en: Property
oc: Proprietat

en: Weeks
oc: Setmanas

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Server settings
oc: Paramètres del servidor

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Germany
oc: Alemanha

en: with comments
oc: amb comentaris

en: without comments
oc: sens comentaris

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: comments
oc: comentaris

en: Full
oc: Complet

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Delete rule
oc: Suprimir una règla

en: Rules
oc: Règlas

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: Algeria
oc: Argeria

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Angola
oc: Angòla

en: Anguilla
oc: Anguilha

en: Antarctica
oc: Antartida

en: Antigua and Barbuda
oc: Antigua e Barbuda

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Azerbaijan
oc: Azerbaitjan

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bermuda
oc: Bermudas

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
oc: Bòsnia e Ercegovina

en: Bouvet Island
oc: Illa Bouvet

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Canada
oc: Canadà

en: Cape Verde
oc: Cap Verd

en: Cayman Islands
oc: Illas Caïman

en: Central African Republic
oc: Republica Centreafricana

en: Christmas Island
oc: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
oc: Illas Cocos o Illas Keeling

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Comoros
oc: Comòras

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Cyprus
oc: Chipre

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Djibouti
oc: Jiboti

en: Dominican Republic
oc: Republica dominicana

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: El Salvador
oc: Lo Salvador

en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa equatoriala

en: Eritrea
oc: Eritrèa

en: Estonia
oc: Estònia

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Faroe Islands
oc: Illa Feròe

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: French Guiana
oc: Guiana francesa

en: French Polynesia
oc: Polinesia francesa

en: Gambia
oc: Gàmbia

en: Ghana
oc: Gana

en: Greece
oc: Grècia

en: Greenland
oc: Groenlàndia

en: Guadeloupe
oc: Guadalope

en: Guinea
oc: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Haiti
oc: Aïtí

en: Heard Island and McDonald Islands
oc: Illa Heard e las illas McDonald

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Kazakhstan
oc: Cazakstan

en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

en: Laos
oc: Laòs

en: Latvia
oc: Letònia

en: Lebanon
oc: Liban

en: Liberia
oc: Libèria

en: Lithuania
oc: Lituània

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Maldives
oc: Maldivas

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mauritania
oc: Mauritània

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Mexico
oc: Mexic

en: Moldova
oc: Moldàvia

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Mozambique
oc: Moçambic

en: Myanmar
oc: Birmania

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Netherlands Antilles
oc: Antilhas neerlandesas

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Niger
oc: Nigèr

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norfolk Island
oc: Illa Norfolk

en: North Korea
oc: Corèa del Nòrd

en: Northern Mariana Islands
oc: Illas Marianas

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Papua New Guinea
oc: Papoa-Nòva Guinèa

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: Reunion
oc: Reünion

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Seychelles
oc: Seichèlas

en: Slovakia
oc: Eslovaquia

en: Slovenia
oc: Eslovenia

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
oc: Illas Georgia del Sud e Sandwich del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sudan
oc: Sodan

en: Suriname
oc: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
oc: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
oc: Swazilàndia

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Syria
oc: Siria

en: Tajikistan
oc: Tadjikistan

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Togo
oc: Tògo

en: Trinidad and Tobago
oc: Trinitat e Tobago

en: Turkmenistan
oc: Turcmenistan

en: Turks and Caicos Islands
oc: Illas Turks e Caicos

en: Uganda
oc: Oganda

en: Ukraine
oc: Ucraïna

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: United States Minor Outlying Islands
oc: Illas Perifericas Menoras dels EUA

en: Uruguay
oc: Uruguai

en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Wallis and Futuna
oc: Wallis e Futuna

en: Yemen
oc: Iemèn

en: Full name
oc: Nom complet

en: Table prefix
oc: Prefix de la taula

en: Database username
oc: Nom d'utilizaire de la basa de donadas

en: Database password
oc: Senhal de la basa de donadas

en: Database name
oc: Nom de la basa de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Hidden
oc: Amagat

en: Some
oc: Mantun

en: Approved
oc: Aprovat

en: Root
oc: Raiç

en: seconds
oc: segondas

en: minutes
oc: minutas

en: Show
oc: Afichar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Sasissètz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr '*' es un joker. Sasissètz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Other queries
oc: Autras requèstas

en: Link to node
oc: Ligam cap al nosèl

en: Timer
oc: Cronomètre

en: Change
oc: Modificar

en: Arabic
oc: Arabi

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: in
oc: dins

en: Messages
oc: Messatges

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: source
oc: font

en: Week of @date
oc: Setmana del @date

en: Feeds
oc: Flux

en: Sources
oc: Fonts

en: 1 item | @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: @count elements

en: Clear
oc: Escafar

en: Pager position
oc: Posicion de la paginacion

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: Node body
oc: Còs del nosèl

en: View user profile.
oc: Veire lo perfil d'utilizaire.

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Feed settings
oc: Paramètres de flux

en: Source
oc: Font

en: Date/Time
oc: Data/Ora

en: Display all menu items
oc: Afichar totes los elements de menú

en: Select a date
oc: Causir una data

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Select all rows in this table
oc: Seleccionar totas las linhas del tablèu

en: Deselect all rows in this table
oc: Deseleccionar totas las linhas del tablèu

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas donat cap de resultat

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Request new password
oc: Demandar un senhal novèl

en: unlimited
oc: illimitat

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Languages
oc: Lengas

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Activity
oc: Activitat

en: (disabled)
oc: (desactivat)

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: First
oc: Primièr

en: Middle
oc: Mitan

en: Query
oc: Requèsta

en: Spam control
oc: Contraròtle de corrièr indesirable

en: equals
oc: egala

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Block name
oc: Nom del blòt

en: Period
oc: Periòde

en: Site's time zone
oc: Fus orari del site

en: Date's time zone
oc: Fus orari del camp data

en: No time zone conversion
oc: Pas de conversion de fuses oraris

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
oc: Las datas ne possédant pas una granularitat incluant las oras devon pas utilizar la gestion de fus orari.

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Time zone handling
oc: Gestion dels fuses oraris

en: Date field
oc: Camp data

en: Date API
oc: Data API

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Link label
oc: Etiqueta del ligam

en: author
oc: autor

en: unchanged content
oc: contengut pas modificat

en: unchanged user
oc: utilizaire incambiat

en: Entity
oc: Entitat

en: AND
oc: E (AND)

en: None.
oc: Pas cap.

en: Fixed
oc: Fixe

en: Revert
oc: Restablir

en: Negate
oc: Invèrse

en: Empty
oc: Void

en: Import failed.
oc: L'importacion a fracassat.

en: created content
oc: contengut creat

en: updated content
oc: contengut mes a jorn

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
oc: Notatz que se lo cache de Drupal es activat, aqueste eveniment serà pas desenclavat per las paginas servidas a partir del cache.

en: viewed content
oc: contengut consultat

en: deleted content
oc: contengut suprimit

en: Existing system path
oc: Camin sistèma existent

en: Create or delete a content's URL alias
oc: Crear o suprimir l'aliàs d'URL d'un contengut

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given path alias.
oc: Lo daissar void per suprimir los aliasses d'URL pointant cap a l'aliàs de camin donat.

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given system path.
oc: Lo daissar void per suprimir los aliasses d'URL pointant cap al camin sistèma donat.

en: Greater than
oc: Superior

en: Equal to
oc: Egal a

en: Less than
oc: Inferior

en: Send mail to all users of a role
oc: Mandar un corrièr electronic a totes los utilizaires d'un ròtle

en: Page redirect
oc: Redirigir cap a una pagina

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
oc: ATENCION : Aquò poiriá pausar problèma se i aviá tròp d'utilizaires dins aqueste ròtle sus vòstre site ; es possible que vòstre servidor siá pas en mesura de prene en carga totas las requèstas de mail en una sol còp.

en: The mail's subject.
oc: L'objècte del corrièrs electronic.

en: The mail's message body.
oc: Lo còs del messatge.

en: registered user
oc: utilizaire inscrit

en: updated user
oc: utilizaire mes a jorn

en: viewed user
oc: utilizaire visualizat

en: deleted user
oc: utilizaire suprimit

en: User has logged in
oc: L'utilizaire s'es connectat

en: logged in user
oc: utilizaire connectat

en: User has logged out
oc: L'utilizaire s'es desconnectat

en: logged out user
oc: utilizaire desconnectat

en: User has role(s)
oc: L'utilizaire a lo(s) ròtle(s)

en: Whether the user has the selected role(s).
oc: Se un utilizaire a lo(s) ròtle(s) seleccionat(s).

en: any
oc: totes

en: Add user role
oc: Apondre un ròtle d'utilizaire

en: Remove user role
oc: Suprimir lo ròtle d'utilizaire

en: Execute custom PHP code
oc: Executar de còde PHP personalizat

en: PHP code
oc: Còde PHP

en: Days
oc: Jorns

en: Select a user
oc: Causir un utilizaire

en: You must select a user.
oc: Vos cal causir un utilizaire.

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: views
oc: vistas

en: Open in new window
oc: Dobrir dins una novèla fenèstra

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Create new account
oc: Crear un compte novèl

en: What links here
oc: De qué liga aicí

en: warning
oc: avertiment

en: Site information
oc: Informacions

en: Blocked
oc: Blocat

en: critical
oc: critic

en: or
oc: o

en: Are you sure?
oc: Sètz segur ?

en: open
oc: dobèrt

en: Convert
oc: Convertir

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: All blogs
oc: Totes los blogs

en: Style
oc: Estil

en: revert
oc: restablir

en: duration
oc: durada

en: Asterisk
oc: Asterisc

en: The specified passwords do not match.
oc: Los senhals son pas identics.

en: Missing
oc: Mancant

en: All tags
oc: Totas las etiquetas

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: Reversed
oc: Inversat

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Reverse
oc: Inversat

en: Manage features
oc: Gerir las foncionalitats (features)

en: Testing
oc: Tèst

en: Conflict
oc: Conflicte

en: Standard
oc: Estandard

en: Aland Islands
oc: Illas Aland

en: Falkland Islands
oc: Illas Maloinas

en: Saint Kitts and Nevis
oc: Sant Kitts e Nevis

en: South Korea
oc: Corèa del Sud

en: Saint Lucia
oc: Santa Lúcia

en: Saint Helena
oc: Santa Elena

en: Sao Tome and Principe
oc: São Tomé e Príncipe

en: French Southern Territories
oc: Tèrras Australas e Antarticas Francesas

en: Saint Vincent and the Grenadines
oc: Sant Vincenç e las Grenadinas

en: British Virgin Islands
oc: Illas Verges Britanicas

en: U.S. Virgin Islands
oc: Illas Verges Americanas

en: Province
oc: Província

en: County
oc: Comtat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: RSS Feed
oc: Flux RSS

en: New comments
oc: Novèls comentaris

en: New
oc: Novèl

en: Relationships
oc: Relacions

en: Relationship
oc: Relacion

en: relationships
oc: relacions

en: image
oc: imatge

en: Oldest first
oc: Los mai ancians d'en primièr

en: Basic information
oc: Informacions de basa

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom deu èsser compausat de caractèrs alfanumerics e de tiret bas (_) solament.

en: Sort criteria
oc: Critèris de triada

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Parent menu item
oc: Element de menú parent

en: Jump Menu
oc: Menú de saut

en: Action '%action' added.
oc: Accion '%action' aponduda.

en: Remove orphaned actions
oc: Levar las accions orfanèlas

en: Themes
oc: Tèmas

en: Translations
oc: Traduccions

en: comment
oc: comentari

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Tabs
oc: Onglets

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: disable
oc: desactivar

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Line break converter
oc: Convertidor de sauts de linha

en: date
oc: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Page name
oc: Nom de la pagina

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Advanced Options
oc: Opcions avançadas

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Timezone
oc: Fus orari

en: The specified date is invalid.
oc: La data especificada es invalida.

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Apply
oc: Aplicar

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Select
oc: Seleccionar

en: Examples
oc: Exemples

en: You must select a node.
oc: Vos cal seleccionar un nosèl.

en: Go to first page
oc: Anar a la primièra pagina

en: Go to last page
oc: Anar a la darrièra pagina

en: Go to page @number
oc: Anar sus la pagina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: No style
oc: Pas cap d'estil

en: Bold
oc: Gras

en: Lifetime
oc: Durada de vida

en: Information
oc: Informacions

en: Variables
oc: Variablas

en: PHP Code
oc: Còde PHP

en: Relationship type
oc: Tipe de relacion

en: No caching
oc: Pas de mesa en cache

en: British Indian Ocean Territory
oc: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Macedonia
oc: Macedònia

en: Western Sahara
oc: Sahara occidental

en: Arizona
oc: Arizòna

en: California
oc: Califòrnia

en: Louisiana
oc: Loïsiana

en: Minnesota
oc: Minnesòta

en: Mississippi
oc: Mississipí

en: Missouri
oc: Missorí

en: New Hampshire
oc: Nòu Hampshire

en: New Jersey
oc: Nòva Jersey

en: New Mexico
oc: Nòu Mexic

en: New York
oc: Nòva York

en: North Carolina
oc: Carolina del Nòrd

en: North Dakota
oc: Dakota del Nòrd

en: Pennsylvania
oc: Pensilvània

en: South Carolina
oc: Carolina del Sud

en: South Dakota
oc: Dakota del Sud

en: Texas
oc: Tèxas

en: Virginia
oc: Virgínia

en: West Virginia
oc: Virgínia Occidentala

en: Internationalization
oc: Gestion multilingüa

en: Translation
oc: Traduccion

en: Translation status
oc: Estatut de la traduccion

en: Save blocks
oc: Enregistrar los blòts

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
oc: Se lo mòde PHP es seleccionat, picatz lo còde PHP entre %php. Notatz que l'execucion de còde PHP incorrècte pòt blocar completament vòstre site Drupal.

en: Menus
oc: Menús

en: A valid date is required for %title.
oc: Una data valide es obligatòri per %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
oc: Una API de data pouvant èsser utilizada per d'autres moduls

en: The Strtotime default value is invalid.
oc: La valor Strtotime per defaut es invalida

en: Relative
oc: Relatiu

en: Above
oc: En dessús

en: Within
oc: A l'interior

en: Position of date part labels
oc: Posicion de las etiquetas dels elements de data

en: User's time zone
oc: Fus orari de l'utilizaire

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas al format data ISO, recomandat per des datas istorics o partielles.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas dins un camp Datatime, recomandat per des datas e oras completas, que pòdon aver besonh de conversions de fus orari.

en: Date Popup
oc: Data Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
oc: Active los calendièrs popup de jQuery e los widgets de sasida d'horaire per la seleccion des datas e des oras.

en: Until
oc: Jusqu'à

en: Third
oc: Tresième

en: Fourth
oc: Quatrième

en: Fifth
oc: Cinquième

en: Date Repeat API
oc: Data Repeat API

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
oc: Una API de Repeticion de Data per calculer las datas e oras se répétant a partir de règlas iCal

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Overrides
oc: Supplante

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Text area
oc: Zòna de tèxte

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Title (link)
oc: Títol (amb ligam)

en: Title (no link)
oc: Títol (sens ligam)

en: User status that can be referenced
oc: Estatuts d'utilizaire que pòdon èsser referenciats

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Form
oc: Formulari

en: Exceptions
oc: Excepcions

en: Title tag
oc: Balisa Títol

en: Override path
oc: Suplantar lo camin

en: years
oc: ans

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Permission
oc: Dreit

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Grid
oc: Grasilha

en: Edit this term
oc: Modificar aqueste tèrme

en: Italic
oc: Italica

en: Hide
oc: Amagar

en: Date range
oc: Interval de datas

en: debug
oc: desbugatge

en: Examples:
oc: Exemples :

en: Image gallery
oc: Galariá Image

en: Profiles
oc: Perfils

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: URL path settings
oc: Paramètres dels camins d'URL

en: @user's picture
oc: Retrait de @user

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Space
oc: Espace

en: Keys
oc: Clés

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
oc: L'alias %original_alias generat automaticament es en conflicte amb un aliàs existent. L'alias es estat cambiat en %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
oc: Motiu de camin per totes los contenguts de tipe @node_type

en: Delete aliases
oc: Suprimir los aliasses

en: Automatic alias
oc: Aliàs automatique

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
oc: Caractèr utilizat per separar los mots dins los títols. Il remplaçara tot espaci o signe de ponctuation. Utilizar una espaci o lo signe + pòt engendrer des resultats inattendus.

en: Character case
oc: Casse des caractèrs

en: Leave case the same as source token values.
oc: Daissar la cassa identica a las valors des getons fonts.

en: Change to lower case
oc: Cambiar la cassa en minusculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
oc: Ne rien faire. Daissar l'ancian aliàs intact.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
oc: Crear un novèl aliàs e daissar l'ancian aliàs foncionnel.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
oc: Crear un novèl aliàs e suprimir l'ancian.

en: Transliterate prior to creating alias
oc: Translittérer abans de crear l'aliàs

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
oc: Filtre lo novèl aliàs per ne conserver que las letras e los nombres faisant partida de l'ASCII-96.

en: No action (do not replace)
oc: Aucune accion (ne pas remplaçar)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
oc: Suprimir totes los aliasses. Nombre d'alias que seràn suprimits : %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
oc: Suprimir los aliasses per totes los @label. Nombre d'alias que seràn suprimits : %count.

en: Delete aliases now!
oc: Suprimir los aliasses ara !

en: All of your path aliases have been deleted.
oc: Totes los aliasses d'URLs son estats suprimits.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
oc: Totes los aliasses pels tipes de contengut %type son estats suprimits.

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: More help
oc: Mai d'ajuda

en: Account blocked
oc: Compte blocat

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: Change layout
oc: Cambiar la mesa en pagina

en: Available
oc: Disponible

en: Contexts
oc: Contèxtes

en: Aggregate
oc: Agregar

en: <Any>
oc: <Tot>

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: The directory %directory is not writable
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: Execute
oc: Executar

en: empty
oc: vide

en: All types
oc: Totes los tipes

en: Aggregator
oc: Agregator

en: Node author
oc: Autor del nosèl

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Country code
oc: Còdi del pa​ís

en: Rebuilding
oc: Reconstruire

en: Cancel link
oc: Ligam d'annulation

en: Attach to
oc: Estacar a

en: Attach files
oc: Jónher des fichièrs

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
oc: L'URL %url es invalida. Veuillez sasir una URL completa, tala coma http://www.exemple.com/flux.xml.

en: Panel pages
oc: Paginas de Panel

en: Panel nodes
oc: Nosèls Panel

en: Mini panels
oc: Mini-panèls

en: Views panes
oc: Vistas de panèls

en: Argument type
oc: Tipe d'argument

en: Deleted/missing block @module-@delta
oc: Blòt @modul-@delta suprimit/mancant

en: New custom content
oc: Novèl contengut personalizat

en: Create a completely custom piece of HTML content.
oc: Crear un contengut HTML completament personalizat.

en: Context
oc: Contèxte

en: General form
oc: Formulari generala

en: Form goes here.
oc: Lo formualire va aicí.

en: "@s" base form
oc: "@s" formulari de basa

en: Node type description
oc: Descripcion del tipe de nosèl

en: Attached files
oc: Fichièrs estacats

en: Attached files go here.
oc: Los fichièrs junts vont aicí.

en: A list of files attached to the node.
oc: Una lista des fichièrs junts al nosèl.

en: "@s" attachments
oc: "@s" fichièrs estacats

en: Book navigation
oc: Navigacion del libre

en: Book navigation goes here.
oc: La navigacion del libre va aicí.

en: "@s" book navigation
oc: Navigacion del libre "@s"

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: Comment form here.
oc: Formulari de comentari aicí.

en: A form to add a new comment.
oc: Un formulari per apondre un novèl comentari.

en: "@s" comment form
oc: "@s" formulari des comentaris

en: Node comments
oc: Comentaris del nosèl

en: Node comments go here.
oc: Los comentaris del nosèl vont aicí.

en: The comments of the referenced node.
oc: Los comentaris del nosèl référencé.

en: !a comments per page
oc: !a comentaris per pagina

en: Pager
oc: Paginacion

en: "@s" comments
oc: "@s" comentaris

en: Node content
oc: Contengut del nosèl

en: The content of the referenced node.
oc: Lo contengut del nosèl référencé.

en: Node title.
oc: Títol del nosèl.

en: Node content goes here.
oc: Lo contengut del nosèl va aicí.

en: Link title to node
oc: Ligar lo títol al nosèl

en: Check here to make the title link to the node.
oc: Cochez aicí per que lo títol siá un ligam que pointe cap al nosèl.

en: No extras
oc: Pas d'extras

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
oc: Marcar aicí per desactivar las addicions qu'aqueste modul poiriá far al nosèl, coma des attachements de fichièrs e des camps CCK; aquò deuriá juste afichar lo resumit o lo contengut.

en: Identifier
oc: Identificant

en: "@s" content
oc: Contengut de "@s"

en: Node form publishing options
oc: Opcions de publicacion del formulari de nosèl

en: Publishing options on the Node form.
oc: Opcions de publicacion del formualire de nosèl.

en: Node form author information
oc: Informacions sus l'autor del formulari del nosèl

en: Author information on the Node form.
oc: Informacion de l'autor sul formulari del nosèl.

en: Node form comment settings
oc: Paramètres des comentaris del formualire de nosèl.

en: Comment settings on the Node form.
oc: Paramètre de comentari sul nosèl formulari.

en: Node form menu settings
oc: Paramètres de menú del formulari de nosèl

en: Node form file attachments
oc: Fichièrs junts del formulari del nosèl

en: File attachments on the Node form.
oc: Fichièrs junts sul formulari del nosèl.

en: Node form book options
oc: Opcions de libre del formulari de nosèl.

en: Book options for the node.
oc: Opcions del libre pel nosèl.

en: Publishing options.
oc: Opcions de publicacion.

en: Comment options
oc: Opcions des comentaris

en: Comment options.
oc: Opcions des comentaris.

en: Authoring information.
oc: Informacion de composicion

en: Menu options
oc: Opcions de menú

en: Menu options.
oc: Opcions de menú.

en: URL path options
oc: Opcions del camin d'URL

en: URL Path options.
oc: Opcions del camin d'URL.

en: Attach files.
oc: Jónher de fichièrs.

en: Book options.
oc: Opcions del libre.

en: Node type description goes here.
oc: La descripcion del tipe de nosèl va aicí.

en: Node type description.
oc: Descripcion del tipe de nosèl

en: "@s" type description
oc: "@s" tipe descripcion

en: Profile content goes here.
oc: Lo contengut del perfil va aicí.

en: Which category
oc: Quina categoria

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
oc: Tèxte d'afichar se la categoria ne possède pas de donadas. Notatz que lo títol ne serà pas afichat levat s'il es surcargat.

en: "@s" profile fields
oc: "@s" camps perfile

en: Term description goes here.
oc: La descripcion del tèrme va aicí.

en: Term description.
oc: Descripcion del tèrme.

en: "@s" term description
oc: "@s" descripcion del tèrme

en: List of related terms
oc: Lista de tèrmes associats

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
oc: Tèrmes ligats a un tèrme existent ; pòt èsser un enfant, un relatiu o de primièr niveau.

en: Sibling terms
oc: Tèrmes apparentés

en: Top level terms
oc: Tèrmes de primièr niveau

en: Which terms
oc: Quins tèrmes

en: Unordered
oc: Pas ordenat

en: Ordered
oc: Ordenat

en: The picture of a user.
oc: La photo d'un utilizaire.

en: "@s" user picture
oc: "@s" photo de l'utilizaire

en: User profile
oc: Perfil utilizaire

en: The profile of a user.
oc: Lo perfil d'un utilizaire.

en: "@s" user profile
oc: "@s" perfil utilizaire

en: Vocabulary terms
oc: Tèrmes d'un vocabulari

en: All the terms in a vocabulary.
oc: Totes los tèrmes d'un vocabulari.

en: "@s" terms
oc: "@s" tèrmes

en: Maximum depth
oc: Prigondor maximala

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
oc: Definit la prigondor maximala de tèrmes afichats.

en: Display as tree
oc: Afichar coma arborescence

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
oc: Se marcat, los tèrmes son afichats dins una arborescence, sinon dins une lista a plat.

en: A node object.
oc: L'objècte d'un nosèl.

en: Currently set to !link
oc: Actualament réglé sus !link

en: Invalid node selected.
oc: Lo nosèl seleccionat es invalid.

en: A node add form.
oc: Un formulari d'apondon de nosèl.

en: Select the node type for this form.
oc: Seleccionatz lo tipe de nosèl per aqueste formulari.

en: A node edit form.
oc: Un formulari de modificacion de nosèl.

en: A single taxonomy term object.
oc: Un objècte tèrme de taxonomia unique.

en: A single user object.
oc: Un unique objècte utilizaire.

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: A single taxonomy vocabulary object.
oc: Un unique objècte de vocabulari de taxinomie.

en: Select the vocabulary for this form.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per aqueste formulari.

en: New @s
oc: Novèl @s

en: New content of other types
oc: Novèl contengut d'autres sortes

en: New content behavior
oc: Comportement des novèls contenguts

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
oc: Seleccionar lo comportement per defaut del novèl contengut apondut al sistèma. Se marcat, lo novèl contengut serà immediatament e automaticament disponible per èsser apondut a las paginas de Panels. Se non marcat, lo novèl contengut ne serà pas disponible fins al moment que serà spécifiquement autorizat aicí.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
oc: <p>Clicatz sus Sometre per veire una lista completa des tipes de contengut disponibles parametrats amb las valors per defaut que vous avez seleccionadas.</p>

en: Allowed @s content
oc: @s de contengut autorizat(e)s

en: Select allowed layouts
oc: Seleccionar las mesas en forma autorizadas

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
oc: Marcar les cases per autorizar los utilizaires a causir totas las mesas en forma que volètz al moment de la seleccion d'una mesa en forme. Vos cal autorizar al mens una mesa en forma.

en: Add argument
oc: Apondre un argument

en: relationship
oc: relacion

en: Add relationship
oc: Apondre una relacion

en: Add context
oc: Apondre un contèxte

en: Required contexts
oc: Contèxtes obligatòris

en: required context
oc: contèxte obligatòri

en: Add required context
oc: Apondre un contèxte obligatòri

en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Add @type "@context"
oc: Apondre @type "@context"

en: Edit @type "@context"
oc: Modificar @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
oc: Sasissètz un nom per identifier aqueste !type dins las paginas d'administracion.

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
oc: Sasir un mot clau a utilizar coma element de substitucion dins los títols.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
oc: Ne pas prendre en considération ; lo contengut que requesís aqueste contèxte ne serà pas disponible.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
oc: Se l'argument es mancant o invalid, causir l'opcion que deu s'aplicar.

en: Context @count
oc: Contèxte @count

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: Panel content has been updated.
oc: Lo contengut del panèl a été mes a jorn.

en: Choose layout
oc: Causir una mesa en pagina

en: Missing content type
oc: Tipe de contengut mancant

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
oc: Lo tipe de contengut d'aqueste panèl es siá mancant siá es estat suprimit. Aqueste panèl ne serà pas afichat.

en: Add content to !s
oc: Apondre del contengut a !s

en: There are no content types you may add to this display.
oc: I a pas de tipes de contengut que vous pourriez apondre a aqueste afichatge.

en: Configure !subtype_title
oc: Configurar !subtype_title

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
oc: I a pas d'opcions de cache disponibles pel moment. Veuillez activar lo modul Panels Caching per utilizar des opcions de cache.

en: Panel settings
oc: Paramètres del panel

en: No title
oc: Sans títol

en: Unknown context
oc: Contèxte desconegut

en: No context
oc: Pas de contèxte

en: Deleted/missing content type @type
oc: Tipe de contengut @type suprimit/mancant

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
oc: Podètz utilizar des %keywords a partir del contèxte, ainsi que  %title per contenir lo títol original.

en: Context %count
oc: Contèxte %count

en: Columns
oc: Colomnas

en: Row @row, Column @col
oc: Linha @row, Colomna @col

en: Single column
oc: Una sola colomna

en: Two column bricks
oc: Deux colomnas en briques

en: Left above
oc: En haut a esquèrra

en: Right above
oc: En haut a drecha

en: Left below
oc: En bas a esquèrra

en: Right below
oc: En bas a drecha

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Enter the module name to export code to.
oc: Sasir lo nom del modul cap a lequel exportar lo code.

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
oc: Lo títol d'aqueste mini-panèl. Il pòt èsser supplanté dins la configuracion del blòt.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
oc: La categoria a la quala aqueste mini-panel serà restacat dins lo formulari d'apondon de contengut. Sols los caractèrs alfanumerics en majusculas e minusculas son permis. Se vide, serà restacat a 'Mini panels'.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
oc: Las categorias ne devon contenir que des caractèrs alfanumerics e des espaces.

en: Deleted/missing mini panel @name
oc: Mini-panèl @name suprimit/mancant

en: Untitled mini panel
oc: Mini-panèl sens títol

en: Local
oc: Locale

en: Panel
oc: Panèl

en: Panel layout
oc: Mesa en pagina del panèl

en: Panel content
oc: Contengut del panèl

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
oc: Un identificant (ID) que pòt èsser utilizat per la CSS per l'estil du panèl.

en: Please select a layout.
oc: Seleccionatz una mesa en forma.

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
oc: Crear des nosèls que son divisés en zones amb del contengut seleccionnable.

en: Add a node from your site as content.
oc: Apondre un nosèl de vòstre site en tant que contengut.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
oc: Per utilizar un NID dempuèi l'URL, podètz utilizar %0, %1, ..., %N per obténer los arguments de l'URL. Ou utilizar @0, @1, @2, ..., @N per utilizar los arguments passés al panèl.

en: Leave node title
oc: Daissar lo títol del nosèl

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
oc: Avançat : Se marcat, ne pas toucher al títol del nosèl; aquò pòt causar l'afichatge en double del títol del nosèl a mens que vòstre tèma es al fait de phénomène.

en: Invalid node
oc: Nosèl invalid

en: Node loaded from @var
oc: Nosèl cargat dempuèi @var

en: Deleted/missing node @nid
oc: Nosèl @nid suprimit/mancant

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Path is required.
oc: Lo camin es obligatòri

en: Disable Drupal blocks/regions
oc: Desactivar los blòts/regions Drupal

en: CSS code
oc: Còde CSS

en: Simple cache
oc: Cache simple

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
oc: Lo cache simple es basé sul temps. Es una limite dificil, une fois en cache il restera fins a expiration del temps.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
oc: Se des "arguments" son seleccionats, aqueste contengut serà en cache argument per argument per tot l'afichatge ; se des "contèxtes" son seleccionats, aqueste contengut serà mis en cache per contèxte unique dins lo panèl o l'afichatge ; se "aucun" es seleccionat, il n'y aurà qu'un cache global per aqueste panèl.

en: Argument wildcard
oc: Caractèrs de remplaçament de l'argument

en: No argument
oc: Aucun argument

en: From context
oc: Depuis lo contèxte

en: From panel argument
oc: Depuis l'argument del panel

en: Input on pane config
oc: Sasida sus la configuracion del pane

en: Required context
oc: Contèxte requis

en: Panel argument
oc: Argument del panel

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
oc: Se "A partir d'un argument del panèl" es choisi, l'argument del panèl a utilizar.

en: Sixth
oc: Sixième

en: Fixed argument
oc: Argument fixe

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
oc: Se "Fixe" es seleccionat, quoi utilizar coma argument.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
oc: Se aqueste argument es presenté als utilizaires del panèl, l'etiqueta a lui aplicar.

en: Use pager
oc: Utilizar la paginacion

en: Items to display
oc: Elements a afichar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Link to view
oc: Ligar a la vista

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: More link text
oc: Tèxte del ligam "Plus"

en: Link title to view
oc: Ligar lo títol a la vista

en: Provide a "more" link that links to the view
oc: Provesir un ligam "Plus" pointant cap a la vista

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
oc: Aquò es indépendant de tot ligam provesit per la vista elle-même ; se vous voyez deux ligams "plus", desactivatz aqueste. Views ne provesira un ligam mai que se utilizatz l'afichatge "block", doncas se vous en disposez pas utilizatz aqueste.

en: Display feed icons
oc: Afichar las icônes des flux

en: Num posts
oc: Nombre de contribucions

en: Send arguments
oc: Mandar les arguments

en: Deleted/missing view @view
oc: Vista @view suprimida/mancanta

en: Book parent
oc: Parent de libre

en: Adds a book parent from a node context.
oc: Apond un libre parent a partir d'un contèxte de nosèl.

en: Immediate parent
oc: Parent immédiat

en: Top level book
oc: Livre de mai haut niveau

en: Term from node
oc: Tèrme del nosèl

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
oc: Apond un tèrme de taxonomia a partir d'un contèxte de nosèls; se plusieurs tèrmes son seleccionats, sol lo primièr tèrme serà récupéré.

en: Term parent
oc: Tèrme parent

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
oc: Apond un tèrme parent de taxonomia a partir d'un contèxte de tèrme.

en: Top level term
oc: Tèrme de primièr niveau

en: System block
oc: Blòt sistèma

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
oc: Afichar lo panèl en tant que blòt sistèma ; mai restrictiu que lo reglatge per defaut.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
oc: Lo estil de rendut del panel per defaut ; aficha cada panèl amb un separador.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
oc: Presenta los panèls jos la forme d'una lista HTML.

en: Rounded corners
oc: Caires arredondits

en: Presents the panes or panels with a rounded corner box around them
oc: Presenta los panèls o panels amb un cadre als coins arrondis

en: Box around
oc: Quadre a l'entorn

en: Each pane
oc: Cada panèl

en: Palestinian Territory
oc: Territòri Palestinian

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Croatian
oc: Croat

en: Czech
oc: Chèc

en: Danish
oc: Danés

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Finnish
oc: Finlandés

en: German
oc: Alemand

en: Greek
oc: Grèc

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Polish
oc: Polonés

en: Romanian
oc: Romanés

en: Russian
oc: Rus

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Swedish
oc: Suedés

en: Turkish
oc: Turc

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Edit rule
oc: Modificar una règla

en: Print
oc: Impression

en: The file could not be created.
oc: Lo fichièr a pas pogut èsser creat.

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
oc: Las instruccions de reïnicializacion de senhal son estadas mandadas a %name, a l'adreça %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
oc: L'adreça electronica %mail es pas valida.

en: Account
oc: Compte

en: Data
oc: Donadas

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: No name
oc: Aucun nom

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: Finish
oc: Finir

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Default format
oc: Format per defaut

en: Number of views
oc: Nombre de lectures

en: Or
oc: Ou

en: Underline
oc: Souligné

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Font family
oc: Poliça de caractèrs

en: About
oc: A prepaus

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: Database host
oc: Servidor de banca de donadas

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Link class
oc: Classa del ligam

en: Install profile
oc: Installacion del perfil

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: and
oc: et

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
oc: Desbordament de pila : e a tròp crides a actions_do(). S'interromprà per evitar una bucle infinit.

en: Action %action saved.
oc: Accion %action salvada

en: After saving a new comment
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl comentari

en: After deleting a comment
oc: Aprèp la supression d'un comentari

en: Banned IP address %ip
oc: Adreça IP %ip bandida

en: After deleting a term
oc: Aprèp aver effacé un tèrme.

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Add new rule
oc: Apondre una novèla règla

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Not promoted
oc: Pas promolgut

en: Nid
oc: Nis

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: The parent comment.
oc: Lo comentari parent.

en: Author's website
oc: Site web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
oc: Afichar la prigondor del comentari s'il apareis dins un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
oc: Triar seguent l'òrdre del fil. Aquò maintient los comentaris enfants amb lors parents.

en: Reply-to link
oc: Ligam de responsa

en: Provide a simple link to reply to the comment.
oc: Provesir un ligam per respondre al comentari.

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Link this field to its user or an author's homepage
oc: Ligar aqueste camp a son utilizaire o a la pagina d'acuèlh d'un autor

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr

en: field
oc: camp

en: nodes
oc: nosèls

en: Menu items
oc: Elements de menú

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: clone
oc: clonar

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Translate
oc: Traduire

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
oc: L'import de la traduccion a fracassat perque lo fichièr %filename n'a pas pu èsser lu.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : « msgstr » attendut mas pas trobat a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : « msgid_plural » attendut mas pas trobat a la linha %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error de syntaxe a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : « msgid » inattendut a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : "msgstr[]" inattendut a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : "msgstr" inattendut a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : expression inattendue a la linha %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename se termine de façon inattendue a la linha %line.

en: Target
oc: Cibla

en: Time ago
oc: Il y a

en: Create @name
oc: Crear @name

en: The taxonomy vocabulary ID
oc: L'identificant del vocabulari de taxonomia

en: Force single
oc: Forcer l'unicité

en: Effect
oc: Effet

en: This node
oc: Aqueste nosèl

en: Show @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: starting from @count
oc: en començant a @count

en: Embed
oc: Integrat

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Speed
oc: Velocitat

en: The language the content is in.
oc: Lenga de rédaccion del contengut.

en: Response code
oc: Còde responsa

en: Patterns
oc: Motius

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
oc: Vòstra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: vocabulary
oc: vocabulari

en: notice
oc: notícia

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Landing page
oc: Pagina de destinacion

en: More link path
oc: Camin del ligam "plus"

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Title only
oc: Títol solament

en: Not defined
oc: Pas défini

en: Rule
oc: Règla

en: Validator
oc: Validateur

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Mime type
oc: Tipe MIME

en: Delete item
oc: Suprimir l'élement

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: Add region
oc: Apondre una region

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Generate
oc: Generar

en: rule
oc: règla

en: done
oc: fet

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: 1 row | @count rows
oc[0]: 1 linha
oc[1]: @count linhas

en: The date the node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: Nodequeues
oc: Files de nosèls

en: Category ID
oc: Identificant de categoria

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Invalid display id @display
oc: Identificant (ID) de l'afichatge @display invalid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @taula > @field existís pas !

en: Do not use a relationship
oc: Ne pas utilizar de relacion

en: Password field is required.
oc: Lo camp senhal es obligatòri.

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Confirm password
oc: Confirmar lo senhal

en: export
oc: exportar

en: Custom pages
oc: Paginas personalizadas

en: The cache has been cleared.
oc: Lo cache a été vidé.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
oc: Mercés d'aver demandat un compte novèl. Vòstra requèsta es en espèra de validacion per l'administrator del site.<br />En esperant, un messatge de benvenguda es estat mandat a vòstra adreça de corrièr electronic.

en: Congo (Kinshasa)
oc: Còngo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
oc: Còngo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
oc: Còsta d'Evòri

en: Hong Kong S.A.R., China
oc: Hong Kong, Xina

en: Isle of Man
oc: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
oc: Macau, Xina

en: Saint Pierre and Miquelon
oc: Sant Pèire e Miquelon

en: Somali
oc: Somalian

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Run updates
oc: Lancer las mesas a jorn

en: Current anonymous / authenticated users
oc: Utilizaires anonims / authentifiés actuals

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: of
oc: sus

en: translate
oc: traduire

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
oc: Avertiment de seguretat  : impossible de crear lo fichièr .htaccess. Creatz un fichièr .htaccess dins lo repertòri %directory que conten las linhas seguentas  : <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque existís pas cap fichièr amb aqueste nom. Testatz qu'avètz proporcionat lo nom de fichièr correcte.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
oc: No s'ha copiat lo fichièr especificat %file perque se sobreescriuria a se mateix.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
oc: Lo fichièr %file no s'ha pogut enregistrar perque es mai grand de %maxsize, lo maximal permès per las càrregues.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat perque lo transferiment s'es pas acabat.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat. Una error desconeguda s'es produita.

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
oc: Lo nom del fichièr es void. Doneu-li un nom al fichièr.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís lo maximal permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís vòstra cuota de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
oc: Només son permeses imatges JPEG, PNG e GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
oc: L'imatge s'ha redimensionacionament perque càpiga dins la talha maximala permesa de %dimensions pixèls.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp gran; la talha maximala permesa es de %dimensions pixèls.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp petita; la talha minimala permesa es de %dimensions pixèls.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
oc: No s'ha eliminat lo fichièr %path perque aqueste existís pas.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
oc: Error de càrrega. Es pas estat possible de moure l'archiu carregat %file a la destinacion %destination.

en: Column settings
oc: Paramètres de la colomna

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Database port
oc: Pòrt

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Row
oc: Linha

en: Row settings
oc: Paramètres de la linha

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
oc: Aquestes opcions solament son necessàries per qualques sites web. Se no sètz segur del qu'avètz d'introduir-hi, daissatz-lo amb les opcions per defaut o consultatz-ho amb vòstre provesidor d'albergament.

en: If your database is located on a different server, change this.
oc: Se vòstra banca de donadas es situada sus un servidor diferent, cambiatz aqueste paramètre.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
oc: Se vòstra banca de donadas escota sus un pòrt pas estandard, picatz son numèro aicí.

en: Database port must be a number.
oc: Lo pòrt de la banca de donadas deu èsser un nombre.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
oc: Los espacis son autorizats, mas pas los signes de ponctuacion a l'excepcion dels punts, jonhents basses o nauts.

en: Simplecontext arg
oc: Argument Simplecontext

en: Item1
oc: Element1

en: The stuff for item 1.
oc: Las affaires de l'element 1.

en: Item2
oc: Element2

en: A relcontext object.
oc: Un objècte relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
oc: Apond un relcontext a partir d'un simplecontext existent

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Starts with
oc: Commence per

en: Page elements
oc: Elements de la pagina

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Variants
oc: Variantas

en: Properties
oc: Proprietats

en: Filter list
oc: Filtrar la lista

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Module filter
oc: Modul filter

en: Filter the modules list.
oc: Filtrar la lista des moduls.

en: Filter by event
oc: Filtrar per eveniment

en: Active rules
oc: Règlas activas

en: Inactive rules
oc: Règlas inactivas

en: created comment
oc: comentari creat

en: updated comment
oc: comentari mes a jorn

en: deleted comment
oc: comentari suprimit

en: URL alias exists
oc: Un aliàs d'URL existe

en: Cron maintenance tasks are performed
oc: Las prètzfaches de maintenance son efectuadas.

en: Set breadcrumb
oc: Definir lo fial d'Ariana

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
oc: Una causida interdicha es estada detectada. Contactatz l'administrator del site.

en: Illegal choice %choice in !name element.
oc: Causida interdicha %choice dins l'element !name.

en: Not writable
oc: Pas accessible en escritura

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Temporary
oc: Temporari

en: ends with
oc: se termine per

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Book outline
oc: Structure del libre

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Hide submit button
oc: Amagar lo boton de somission

en: Root term
oc: Tèrme raiç

en: %name: this post can't be referenced.
oc: %name : aqueste contengut pòt pas èsser referenciat.

en: Country name
oc: Nom del país

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires amb la cadena de permission especificada.

en: Send mail
oc: Mandar lo corrièrs electronic

en: Comma
oc: Virgula

en: Semicolon
oc: Punt-virgula

en: Show All
oc: Mostrar tous

en: Comments are responses to node content.
oc: Los comentaris son des responsas al contengut des nosèls.

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires ayant creat un compte sus vòstre site.

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: The comment you are replying to does not exist.
oc: Lo comentari al qual respondètz existís pas pus.

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Ends with
oc: Finit per

en: Undated
oc: Pas daté

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Do not cache
oc: Ne pas metre en cache

en: Link this field to its user
oc: Ligar aqueste camp a l'utilizaire correspondant

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
oc: Suplantar aquesta valor a afichar pels utilizaires anonims

en: Text to display for anonymous users
oc: Tèxte d'afichar pels utilizaires anonims

en: Writable
oc: Inscriptible

en: Taxonomy vocabularies
oc: Vocabularis de taxonomia

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol mai accroche

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Primary
oc: Primaire

en: Search type
oc: Tipe de recèrca

en: Tab weight
oc: Poids de l'onglet

en: User: ID
oc: Utilizaire : Identificant (ID)

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Add !name
oc: Apondre !name

en: No role
oc: Aucun ròtle

en: View link
oc: Ligam d'afichatge

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: Link this field
oc: Ligar aqueste camp

en: Menu link ID
oc: ID del ligam de menú

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Theme registry
oc: Registre del tèma

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Filter the view to the currently logged in user.
oc: Filtre la vista per mostrar los utilizaires actualament connectats.

en: Localization
oc: Traduccion

en: locale
oc: paramètre regional

en: Cache once for everything (global)
oc: Metre en cache un còp per tot (global)

en: Per page
oc: Per pagina

en: Per role
oc: Per ròtle

en: Per role per page
oc: Per ròtle per pagina

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Create new
oc: Crear novèl

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
oc: La bóstia d'aisinas de gestion dels imatges seleccionada, %toolkit, pòt pas tractar corrèctament  : '%function'.

en: Has Avatar
oc: A un avatar

en: Administration pages
oc: Paginas d'administracion

en: Currently using !item !version
oc: En cors d'utilizacion  : !item !version

en: Capitalize first letter
oc: Metre la primièra letra en majuscula

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
oc: Lo site a trobat una error inesperada. Tornatz-lo a provar mai tard.

en: Canvas
oc: Canevas

en: Hindi
oc: Hindó

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
oc: L'utilizaire %name a utilizat un ligam de connexion temporària a %timestamp.

en: Logged in user
oc: Utilizaire connectat

en: Custom text
oc: Tèxte personalizat

en: Sum
oc: Somme

en: Add more
oc: Rapondre

en: sorted by
oc: trié per

en: Date year range
oc: Interval d'annadas de la data

en: Format: @date
oc: Format : @date

en: The dates are invalid.
oc: Las datas ne son pas valides.

en: Repeats
oc: Se répète

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
oc: !repeats_every_interval lo !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
oc: !repeats_every_interval cada !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
oc: !repeats_every_interval per cada !month_days des mois de !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
oc: !repeats_every_interval en !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
oc: !repeats_every_interval !count fois

en: !repeats_every_interval until !until_date
oc: !repeats_every_interval jusqu'au !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
oc: !repeats_every_interval levat !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
oc: !repeats_every_interval per lequel la setmana démarre lo !day_of_week

en: every week | every @count weeks
oc[0]: toutes las setmanas
oc[1]: toutes las @count setmanas

en: every month | every @count months
oc[0]: totes los mois
oc[1]: totes los @count mois

en: every year | every @count years
oc[0]: totes los ans
oc[1]: totes los @count ans

en: every day | every @count days
oc[0]: totes los jorns
oc[1]: totes los @count jorns

en: Not Approved
oc: Pas aprovat

en: Remove group
oc: Suprimir lo groupe

en: is greater than
oc: est superior a

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: No description
oc: Aucune descripcion

en: Overwrite
oc: Écraser

en: Secondary
oc: Secondaire

en: No fields available.
oc: Aucun camp disponible.

en: PHP Evaluation
oc: Evaluation PHP

en: viewed comment
oc: comentari consultat

en: After saving new content
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl contengut

en: After updating existing content
oc: Aprèp mesa a jorn d'un contengut existent

en: saved content
oc: contengut enregistrat

en: After deleting content
oc: Aprèp supression del contengut

en: Content is published
oc: Lo contengut es publicat

en: Content is sticky
oc: Lo contengut es espingolat amont des listas

en: Content is promoted to frontpage
oc: Lo contengut es promolgut sus la pagina d'acuèlh

en: PHP code inside of &lt;?php ?&gt; delimiters will be evaluated and replaced by its output. E.g. &lt;? echo 1+1?&gt; will be replaced by 2.
oc: Lo còde PHP plaçat entre les marcadors &lt;?php ?&gt; serà avalorat e remplaçat per son resultat. Ex : &lt;? echo 1+1?&gt; serà remplaçat per 2.

en: Furthermore you can make use of the following variables:
oc: Per ailleurs, podètz far usatge des variablas seguentas :

en: truth value
oc: valor booléenne

en: rules
oc: règlas

en: Successfully sent email to %recipient
oc: Corrièrs electronic envoyé a %recipient amb succès

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
oc: Corrièrs electronic envoyé amb succès au(x) ròtle(s) %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
oc: L'adreça mail de l'expeditor. Lo daissar void per utilizar l'adreça configurada al niveau del site.

en: After saving a new term
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl tèrme

en: created term
oc: tèrme creat

en: updated term
oc: tèrme mes a jorn

en: unchanged term
oc: tèrme non modificat

en: Block a user
oc: Bloquer un utilizaire

en: Rule sets
oc: Gropment de règlas

en: Rule set
oc: Gropment de règlas

en: Scheduled evaluation date
oc: Data d'avaloracion planificada

en: Rules Scheduler
oc: Planificador de prètzfaches

en: Execute arbitrary PHP script
oc: Executar un còde PHP arbitraire

en: PHP script
oc: Script PHP

en: Modify user roles
oc: Modificar los ròtles utilizaire

en: Add roles
oc: Apondre des ròtles

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
oc: Causir un o plusieurs ròtles a assigner als utilizaires seleccionats.

en: Remove roles
oc: Levar des ròtles

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
oc: Causissètz un o plusieurs ròtles que volètz levar als utilizaires seleccionats.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
oc: Vous n'avez causit aucun ròtle a apondre o suprimir. Seleccionatz quicòm a faire.

en: Display operations as
oc: Afichar las operacions en tant que

en: Dropdown selectbox with Submit button
oc: Menú desenrotlant de seleccion amb un boton Sometre

en: Each action as a separate button
oc: Cada accion dins un boton separat

en: Skip confirmation step
oc: Passer l'étape de confirmation

en: Bulk operations
oc: Operacions en masse

en: - Choose an operation -
oc: - Causir una operacion -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
oc: Aucune operacion seleccionada. Seleccionatz una operacion a executar.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @arguments
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb les arguments : @arguments

en: Vertical Tabs
oc: Onglets verticals

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Aucun alias

en: Initializing.
oc: Inicializacion.

en: An error has occurred.
oc: Una error s'es produita.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
oc: Mercés de contunhar sus la <a href="@error_url">pagina d'error</a>

en: HTTP POST is required.
oc: Lo metòde HTTP POST es indispensable.

en: Custom URL
oc: URL personalizada

en: 0 sec
oc: 0 seg

en: form
oc: formulari

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Date field(s)
oc: Camp(s) data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
oc: Metòde per gerir los camps data multiples al sein de la meteissa requèsta. Renvoie los elements que possèdent al mens un camp data correspondant (date = camp_1 OR camp_2), o solament ceux dont totes los camps datas seleccionats correspondent (date = camp_1 ET camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
oc: Vos cal seleccionar al mens un camp de data per aqueste filtre.

en: Missing date fields!
oc: Camps de datas mancants !

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
oc: (@field) <strong>Expausat</strong> @widget @format

en: alert
oc: alèrta

en: emergency
oc: urgéncia

en: layout
oc: mise en pagina

en: The page has been deleted.
oc: La pagina es estada suprimida.

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: Punctuation
oc: Ponctuation

en: Add comment link
oc: Apondre un ligam de comentari

en: Justify
oc: Justifier

en: Parent term(s)
oc: Tèrme(s) parent(s)

en: Broken handler @table.@field
oc: Gestionari brisé @taula.@field

en: Skipping broken view @view
oc: Vista brisée @view sautée

en: Ajax callback for view loading.
oc: Procedura de rappel (callback) AJAX pel cargament de la vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
oc: Aucun cambiament pòt pas èsser efectuat dins una vista verrolhada.

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz de listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra basa de donadas.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
oc: Interfàcia d'administracion des vistas. Sans aqueste modul, podètz pas crear o modificar de vistas.

en: Broken/missing handler
oc: Gestionari défectueux/mancant

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
oc: Lo gestionari d'aqueste element es défectueux o absent e ne pòt doncas pas èsser utilizat. Se un modul fournissant aqueste gestionari a été desactivat, sa réactivation poiriá lo restablir. Se es pas lo cas, il es conseillé de suprimir aqueste element.

en: Current date
oc: Data actuala

en: Current node's creation time
oc: Data de creacion del nosèl corrent

en: Current node's update time
oc: Data de mesa a jorn del nosèl corrent

en: Do not display items with no value in summary
oc: Afichar pas los elements sens valor dins lo resumit

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Fail basic validation if any argument is given
oc: Far échouer la validacion de basa se un argument es fourni

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
oc: En marcant aquesta case, podètz utilizar aquò per verificar que la validacion de las vistas que presentan mai d'arguments que necessari fracassa.

en: Glossary mode
oc: Mòde glossari

en: Character limit
oc: Limite de caractèrs

en: No transform
oc: Aucune transformation

en: Upper case
oc: Majusculas

en: Lower case
oc: Minusculas

en: Capitalize each word
oc: Metre cada mot en majusculas

en: Case in path
oc: Casse dins los camins

en: Transform spaces to dashes in URL
oc: Transformer los espacis en tirets dins las URL

en: Exclude from display
oc: Exclure de l'afichatge

en: Rewrite the output of this field
oc: Reescriure la sortida d'aqueste camp

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Tèxte d'afichar per aqueste camp. Podètz utilizar del HTML. Podètz entrer des donadas utilizadas per aquesta vista amb l'ajuda des getons çaijós.

en: Output this field as a link
oc: Afichar aqueste camp en tant que ligam

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
oc: Se marcat, aqueste camp serà transformé en ligam. La destinacion deu èsser indiquée çaijós.

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Lo camin Drupal o una URL absolutda per aqueste ligam. Podètz utilizatz des donadas d'aquesta vista amb los "Motius de remplaçament" çaijós.

en: The CSS class to apply to the link.
oc: La classa CSS d'aplicar al ligam.

en: Prefix text
oc: Tèxte de prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar abans aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Suffix text
oc: Tèxte de suffixe

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar aprèp aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Trim this field to a maximum length
oc: Restrénher aqueste camp a una talha maximala

en: Trim only on a word boundary
oc: Couper sus una frontièra de mot

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
oc: Se marcat, aqueste camp serà coupé sus un mot entièr. Es garanti que lo maximum de caractèrs o mens serà utilizat. S'il es pas possible de se limitar a un mot entièr, alara lo camp serà limitat a un camp void.

en: Add an ellipsis
oc: Apond una ellipse

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
oc: Se marcat, des points de suspension (...) seràn aponduts se lo camp es coupé.

en: Strip HTML tags
oc: Levar las balisas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
oc: Se marcat, totas las balisas HTML seràn retirées.

en: Field can contain HTML
oc: Lo camp pòt contenir del HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
oc: Se marcat, lo corrector HTML verificara que las balisas son bien fermées aprèp la réduction del camp.

en: File size display
oc: Afichatge de la talha de fichièr

en: Formatted (in KB or MB)
oc: Formatée (en Ko o Mo)

en: Raw bytes
oc: Octets bruts

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: Se aquesta opcion es marcada, Vrai apparaîtra coma Faux.

en: Time ago (with "ago" appended)
oc: Temps relatiu (amb "il y a" apondut)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
oc: Durada (amb "il y a/dans" apondut)

en: Round
oc: Arrondi

en: If checked, the number will be rounded.
oc: Se aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arrondi.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
oc: Précisez lo nombre de chifras a afichar aprèp lo marcador decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
oc: Caractèr a utilizar coma marcador decimal

en: What single character to use as the thousands separator.
oc: Caractèr a utilizar coma separador de milierats.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer abans lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer aprèp lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Display as link
oc: Afichar coma ligam

en: Operator identifier
oc: Identificant de l'operator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo point d'interrogation ? per identifier aqueste operator.

en: Filter identifier
oc: Identificant del filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo ? per identifier aqueste filtre. Ne pòt pas èsser vide.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
oc: Aqueste identificant es requis se lo filtre es expausat.

en: This identifier is not allowed.
oc: Aqueste identificant es pas autorizat.

en: - Any -
oc: - Tot -

en: exposed
oc: expausat

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
oc: Data dins n'importe quel format machine. AAAA-MM-JJ HH:MM:SS es préférable

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: Limit list to selected items
oc: Limitar la lista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
oc: Se marcat, los seuls elements presentés a l'utilizaire seràn ceux seleccionats aicí.

en: not in
oc: pas dans

en: Is all of
oc: Tot parmi

en: Is none of
oc: Aucun parmi

en: not
oc: pas

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: Is not between
oc: Es pas compris entre

en: not between
oc: pas entre

en: And max
oc: Et max

en: And
oc: Et

en: Contains any word
oc: Contient n'importe quel mot

en: has word
oc: contient lo mot

en: Contains all words
oc: Contient totes los mots

en: has all
oc: contient tous

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Require this relationship
oc: Exiger aquesta relacion

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
oc: La granularitat es la mai pichona unitat a utilizar per determinar se doas datas son identicas ; per exemple, se la granularitat es "Annada", totas las datas de l'annada 1999, indépendamment del mes e del jorn, seràn consideradas coma identiques.

en: Broken
oc: Brisé

en: Displays
oc: Afichatges

en: These queries were run during view rendering:
oc: Aquestas requèstas son estadas executadas al moment de l'afichatge de la vista&nbsp;:

en: This display has no path.
oc: Aqueste afichatge a pas de camin

en: Query build time
oc: Durada de construction de la requèsta

en: Query execute time
oc: Durada d'execucion de la requèsta

en: View render time
oc: Durada de rendutt de la vista

en: No query was run
oc: Aucune requèsta n'a été executada

en: Unable to preview due to validation errors.
oc: Impossible de prévisualiser a causa d'errors de validacion.

en: View name
oc: Nom de la vista

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
oc: Aquesta descripcion apparaîtra dins l'interfàcia d'utilizaire d'administracion de Views per vos indicar l'objècte d'aquesta vista.

en: View tag
oc: Etiqueta de la vista

en: The view has been deleted.
oc: La vista es estada suprimida.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far sauter lo verrolh sus la vista %name ?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
oc: En faisant sauter aqueste verrolh, totas las modificacions réalisées per !user e non encara enregistradas seràn perdudas !

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
oc: Lo verrolh a été cassé, podètz ara modificar aquesta vista.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
oc: Sasissètz lo nom a utilizar per aquesta vista s'il diffère de la vista font. Laissez vide per utilizar lo nom de la vista.

en: Paste view code here
oc: Copiez lo còde de la vista aicí

en: Unable to interpret view code.
oc: Impossible d'interpréter lo còde de la vista.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
oc: Una vista portant aqueste nom existís ja&nbsp;; merci de causir un nom diferent.

en: Display plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin d'afichatge @plugin es pas disponible.

en: Style plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin d'estil @plugin es pas disponible.

en: Row plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin de linha @plugin es pas disponible.

en: @type handler @table.@field is not available.
oc: Lo handler de tipe @type @taula.@field es pas disponible.

en: Unable to import view.
oc: Impossible d'importar la vista

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar ses detalhs.

en: Go to the real page for this display
oc: Aller a la vraie pagina d'aqueste afichatge

en: Missing style plugin
oc: Plugin d'estil mancant

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: View analysis
oc: Analyse de la vista

en: Configure @type
oc: Configurar @type

en: Rearrange @type
oc: Réordonner @type

en: Broken field @id
oc: Camp @id brisé

en: There are no @types available to add.
oc: I a pas cap de @types disponible a apondre.

en: Configure extra settings for @type %item
oc: Configurar de paramètres suplementaris per @type %item

en: Configure summary style for @type %item
oc: Configurar l'estil de sommaire per @type %item

en: Clear Views' cache
oc: Voidar lo cache de Views

en: Add Views signature to all SQL queries
oc: Apondre la signature Views a totas las requèstas SQL

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en cache de las donadas Views

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
oc: Views met en cache de donadas relativas a las taulas, als modulss e a las vistas disponibles afin d'améliorer las performàncias. En marcant aquesta case, vous obligez Views a sauter aquesta mesa en cache e a reconstruire systématiquement la basa de donadas dès que necessari. Aquò pòt aver un impact important sus las performàncias de vòstre site.

en: Show other queries run during render during live preview
oc: Afichar las autres requèstas executadas pendent l'afichatge de l'apercebut en temps réel

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
oc: Drupal a la possibilitat d'executar beaucoup de requèstas pendent qu'una vista es executada. Marcar aquesta casa afichara totas las requèstas executadas al moment de l'execucion de la vista en mòde apercebut temps réel.

en: Error: missing @component
oc: Error : @component mancant

en: View analysis can find nothing to report.
oc: L'analyse de la vista n'a rien trobat a signaler.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
oc: Aquesta vista ne possède qu'un afichatge per defaut et, en consequéncia, n'apparaîtra nulle part sus vòstre site ; benlèu devrez-vous apondre un afichatge de pagina o de bloc.

en: Reduce duplicates
oc: Suprimir los doblons

en: Default settings for this view.
oc: Paramètres per defaut per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
oc: Afichar la vista en tant que pagina, amb una URL e de ligams de menú.

en: Display the view as a block.
oc: Afichar la vista en tant que bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
oc: Fichièrs estacats a d'autres afichatges per parvenir a mantuna vista a l'interior de la meteissa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
oc: Afichar la vista en tant que flux, per exemple un flux RSS.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas las unas aprèp las autras.

en: Displays rows as an HTML list.
oc: Aficha las linhas jos forma de lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
oc: Aficha las linhas dins una grille.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: Displays the default summary as a list.
oc: Aficha l'ensenhador per defaut coma una lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
oc: Aficha l'ensenhador sens mesa en forma, las informacions apparaissant, siá las unas aprèp las autras, siá en linha.

en: Generates an RSS feed from a view.
oc: Genèra un flux RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
oc: Aficha los camps amb un template facultatiu.

en: Will be available to all users.
oc: Serà disponible per l'ensemble dels utilizaires.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires ayant n'importe lequel dels rôles especificats.

en: No caching of Views data.
oc: Pas de mesa en cache de las donadas Views.

en: Time-based
oc: En foncion del temps écoulé

en: Simple time-based caching of data.
oc: Mesa en cache simple en foncion del temps écoulé

en: sort criteria
oc: critèris de tri

en: Sort criterion
oc: Critèri de tri

en: sort criterion
oc: critèri de tri

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
oc: Las elements d'agregator son importés dempuèi des flux RSS e Atom externes.

en: The title of the aggregator item.
oc: Lo títol de l'element d'agregator.

en: The link to the original source URL of the item.
oc: Ligam cap a l'URL font de l'element.

en: The author of the original imported item.
oc: Autor de l'element importé.

en: The actual content of the imported item.
oc: Lo contengut de l'element importé.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
oc: Data de la publicacion de l'element del flux. (Dins certans cases, il pòt s'agir de la data d'importacion del flux.)

en: Feed ID
oc: Identificant del flux

en: The unique ID of the aggregator feed.
oc: L'identificant unic del flux d'agregator.

en: The title of the aggregator feed.
oc: Lo títol del flux d'agregator.

en: The link to the source URL of the feed.
oc: Lo URL font del flux.

en: The date the feed was last checked for new content.
oc: La data a la quala lo flux a été verificat pel darrièr còp.

en: The description of the aggregator feed.
oc: La descripcion del flux d'agregator.

en: The unique ID of the aggregator category.
oc: L'identificant unic de la categoria d'agregator.

en: The title of the aggregator category.
oc: Lo títol de la categoria d'agregator.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
oc: Aficha l'element d'agregator en utilizant las donadas de la font originale.

en: The book the node is in.
oc: Lo libre dins lequel lo nosèl est.

en: The weight of the book page.
oc: Lo pes de la pagina de libre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
oc: La prigondor de la pagina de libre dins la ierarquia ; les libres de mai haut niveau an una prigondor de 1.

en: The parent book node.
oc: Lo nosèl de libre parent.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: The comment ID of the field
oc: L'identificant del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
oc: Lo nom de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam vers la pagina d'acuèlh de l'utilizaire.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
oc: L'adreça del site web de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam. Serà vide se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Provide a simple link to view the comment.
oc: Provesir un ligam per afichar lo comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
oc: Provesir un ligam per modificar lo comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
oc: Provesís un ligam per suprimir lo comentari.

en: The User ID of the comment's author.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari (CID) parent

en: The Comment ID of the parent comment.
oc: L'identificant (ID) del comentari parent.

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
oc: Data e ora de publicacion del darrièr comentari.

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
oc: Lo nom de l'autor ayant rédigé lo darrièr comentari.

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: The number of comments a node has.
oc: Lo nombre de comentaris que presenta un nosèl.

en: Updated/commented date
oc: Data de mesa a jorn/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: The number of new comments on the node.
oc: Lo nombre de novèls comentaris al sein del nosèl.

en: Comment status
oc: Estatut del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
oc: Indicar se los comentaris son activats o desactivats sul nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o commenté per l'utilizaire

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
oc: Aficha los nosèls solament se l'utilizaire a creat lo nosèl o commenté lo nosèl.

en: Display the comment with standard comment view.
oc: Afichar lo comentari amb la vista de comentari estandard.

en: Display the comment as RSS.
oc: Afichar lo comentari en tant que RSS.

en: Link to contact page
oc: Ligam cap a la pagina de contact

en: Provide a simple link to the user contact page.
oc: Apondre un ligam cap a la pagina de contacte de l'utilizaire.

en: Locale source
oc: Font de la traduccion

en: A source string for translation, in English or the default site language.
oc: Cadena font de la traduccion, en anglés o dins la lenga per defaut del site.

en: The ID of the source string.
oc: Identificant de la cadena font.

en: A description of the location or context of the string.
oc: Una descripcion de l'emplaçament o del contèxte de la cadena.

en: The group the translation is in.
oc: Lo grop dins lequel es la traduccion.

en: The full original string.
oc: La cadena d'origine completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
oc: La version del còr de Drupal per aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
oc: Provesir un ligam per modificar las traduccions.

en: Locale target
oc: Cibla de la traduccion.

en: The full translation string.
oc: La cadena traduite completa.

en: The language this translation is in.
oc: La lenga d'aquesta traduccion.

en: Singular LID
oc: Identificant LID unique

en: The ID of the parent translation.
oc: L'identificant de la traduccion parente.

en: Whether or not the translation is plural.
oc: Se la traduccion es pluralle.

en: The title of the node.
oc: Lo títol del nosèl.

en: The date the node was posted.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat postat.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Updated year + month
oc: Annada e mes de mesa a jorn

en: Updated year
oc: Annada de mesa a jorn

en: Updated month
oc: Mes de mesa a jorn

en: Updated day
oc: Jorn de mesa a jorn

en: Updated week
oc: Setmana de mesa a jorn

en: The log message entered when the revision was created.
oc: Lo messatge enregistrat dins lo jornal a la creacion de la revision.

en: Revert link
oc: Ligam de retorn arrière

en: Provide a simple link to revert to the revision.
oc: Provesir un ligam per restablir una revision anteriora.

en: Filter by access.
oc: Filtrar per accès.

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
oc: L'afichatge @display ne presenta aucun contraròtle d'accès mas il ne conten pas de filtre pels nosèls publicats.

en: Poll
oc: Sondatge

en: Whether the poll is open for voting.
oc: Indique se lo sondatge enregistra totjorn les votes.

en: Profile textfield
oc: Camp de tèxte de perfil

en: Profile textarea
oc: Zone de tèxte de perfil

en: Profile checkbox
oc: Casa de marcar de perfil

en: Profile URL
oc: URL de perfil

en: Profile selection
oc: Seleccion de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
oc: Lista liura de perfil %field-name.

en: Profile date %field-name.
oc: Data de perfil %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
oc: Lo score del tèrme de recèrca. Aquò serà pas utilizat se lo filtre de recèrca es pas present lui tanben.

en: Links from
oc: Ligams en provenance de

en: Other nodes that are linked from the node.
oc: Autres nosèls que son ligats al nosèl.

en: Links to
oc: Ligams vers

en: Other nodes that link to the node.
oc: Autres nosèls que pointent cap al nosèl.

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: The terms to search for.
oc: Tèrmes a recercar.

en: Display the results with standard search view.
oc: Afichar los resultats amb la vista de recèrca estandard.

en: Total views
oc: Nombre total d'afichatges

en: The total number of times the node has been viewed.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl.

en: Views today
oc: Afichatges uèi

en: The total number of times the node has been viewed today.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl uèi.

en: Most recent view
oc: Darrièr afichatge

en: The most recent time the node has been viewed.
oc: Data de darrièr afichatge del nosèl.

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Browser session ID of user that visited page.
oc: Identificant de session del navigateur per l'utilizaire ayant consultat aquesta pagina.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
oc: Camin interne cap a la pagina visitada (relatiu a la raiç de Drupal).

en: Referrer URI.
oc: URI referent.

en: Hostname of user that visited the page.
oc: Nom d'òste de l'utilizaire ayant consultat la pagina.

en: The user who visited the site.
oc: L'utilizaire ayant visitat lo site.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
oc: Temps de cargament de la pagina en millisegondas.

en: Timestamp of when the page was visited.
oc: Tampon d'orodatatge de la darrièra visite de la pagina.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
oc: Fichièrs maintenus per Drupal e diferents moduls.

en: The ID of the file.
oc: Identificant del fichièr.

en: The name of the file.
oc: Lo nom del fichièr.

en: The path of the file.
oc: Lo camin del fichièr.

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: The status of the file.
oc: L'estatut del fichièr.

en: The date the file was uploaded.
oc: La data de transfert del fichièr.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
oc: Nom del vocabulari dont lo tèrme fa partida. Es lo vocabulari correspondant al tèrme del camp "Taxonomia : Tèrme" e peut, de façon similaire, generar des doublons.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
oc: Los tèrmes de taxonomia son restacats als nosèls.

en: Taxonomy term name.
oc: Nom del tèrme de taxonomia.

en: The term weight field
oc: Camp del pes del tèrme

en: The description associated with a taxonomy term.
oc: La descripcion associada a un tèrme de classificacion.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
oc: Filtrar los resultats de "Taxonomia : Tèrme" dins un vocabulari spécifique.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
oc: Afichar totes los tèrmes de taxonomia associats a un nosèl dempuèi los vocabularis especificats.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
oc: Lo tèrme parent del tèrme. Aquò pòt produire de doblons se utilizatz un vocabulari que autoriza mantun parent.

en: The parent term of the term.
oc: Lo tèrme parent del tèrme.

en: Node translation
oc: Traduccion del nosèl

en: Translation set node ID
oc: L'identificant del jòc de traduccions del nosèl

en: The ID of the translation set the content belongs to.
oc: L'identificant del jòc de traduccions al qual lo contengut aparten.

en: Source translation
oc: Font de la traduccion

en: The source that this content was translated from.
oc: La font dempuèi la quala aqueste contengut a été traduit.

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins des lengas diferentas.

en: Child translation
oc: Traduccion enfant.

en: Outdated
oc: Obsolète

en: The user ID
oc: Identificant (ID) de l'utilizaire

en: The user or author name.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
oc: Adreça de corrièrs electronic d'un utilizaire donat. Aqueste camp n'est normalement pas montré als utilizaires, soyez doncas prudent quand vous l'utilizatz.

en: Language of the user
oc: Lenga de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Portrait de l'utilizaire, se autorizat.

en: The date the user was created.
oc: Data de creacion de l'utilizaire.

en: The user's last access date.
oc: La data de darrièr accès de l'utilizaire.

en: The user's last login date.
oc: La data de darrièra connexion de l'utilizaire.

en: Whether a user is active or blocked.
oc: Indique se un utilizaire es actiu o blocat.

en: The user's signature.
oc: La signature de l'utilizaire.

en: Provide a simple link to edit the user.
oc: Provesir un ligam per modificar l'utilizaire.

en: Roles that a user belongs to.
oc: Ròtles als quals aparten un utilizaire.

en: User ID from URL
oc: Identificant (ID) utilizaire a partir de l'URL

en: User ID from logged in user
oc: Identificant (ID) utilizaire de l'utilizaire connectat

en: Randomize the display order.
oc: Rendre l'òrdre d'afichatge aleatòri.

en: Null
oc: Vide

en: Provide custom text or link.
oc: Provesir un tèxte personalizat o un ligam.

en: View result counter
oc: Veire lo comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
oc: Afichar la posicion actuala del resultat de la vista

en: Link this field to its aggregator category page
oc: Ligar aqueste camp a sa pagina de categoria d'agregator

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Link this field to its comment
oc: Ligar aqueste camp a son comentari

en: Show teaser-style link
oc: Afichar un ligam resumit

en: Link this field to new comments
oc: Ligar aqueste camp als novèls comentaris

en: Contact %user
oc: Contactar %user

en: Unknown group
oc: Grop desconegut

en: Unknown language
oc: Lenga desconeguda

en: Current user's language
oc: Lenga de l'utilizaire actual

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: No language
oc: Pas de lenga

en: Current installed version
oc: Version installada actualament

en: Check for new comments as well
oc: Verificar tanben la présence de novèls comentaris

en: Node IDs separated by , or +
oc: Identificants des nosèls separats per de virgulas o des +

en: Build mode
oc: Mòde de construction

en: No alternate
oc: Pas d'alternància

en: Alternative sort
oc: Triada alternativa

en: Alternate sort order
oc: Alternar l'òrdre del triada

en: On empty input
oc: En cas de sasida vide

en: Show None
oc: Mostrar aucun

en: Display score
oc: Afichar lo score

en: Link this field to download the file
oc: Liez aqueste camp per telecargar lo fichièr

en: Set the breadcrumb for the term parents
oc: Far aparéisser los parents del tèrme dins lo fial d'Ariana

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
oc: Se aquesta opcion es seleccionada, lo fial d'Ariana inclura totes los tèrmes parents, cadun comportant un ligam cap a aquesta vista. Notatz qu'aquò fonciona uniquement se un sol tèrme a été reçu.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
oc: La prigondor assurera la correspondance amb los nosèls étiquetés per de tèrmes de la ierarquia. Si, per exemple, avètz lo tèrme "fruit" e lo tèrme enfant "pomme", amb una prigondor de 1 o plus, alara un filtrage sul tèrme "fruit" renverra de nosèls étiquetés per "pomme" tanben bien que per "fruit". Se la prigondor es négative, l'inverse es tanben vrai : recercar "pomme" amb una prigondor de -1 (ou mens) renverra tanben los nosèls étiquetés per "fruit".

en: No vocabulary
oc: Aucun vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme de classificacion correspondante

en: Link this field to its term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme correspondante

en: Limit terms by vocabulary
oc: Limitar los tèrmes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per lequel mostrar los tèrmes dins las opcions normales.

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Show hierarchy in dropdown
oc: Mostrar la ierarquia dins la lista desenrotlanta

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
oc: Un vocabulari invalid a été seleccionat. Merci de lo modificar dins las opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
oc: Seleccionar los tèrmes dins lo vocabulari @voc

en: Select terms
oc: Seleccionar los tèrmes

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
oc[0]: Impossible de trobar lo tèrme @terms
oc[1]: Impossible de trobar los tèrmes @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
oc: Se volètz valider des vocabularis spécifiques, marcatz les&nbsp;; se aucun n'est marcat, totes los tèrmes passeront la validacion.

en: Term IDs separated by , or +
oc: Identificants de tèrmes, separats per de virgulas o des +

en: Current language
oc: Lengatge actual

en: Translation option
oc: Opcion de traduccion

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
oc: Las opcions de traduccion vous permettent de seleccionar les traduccions dins un jòc de traduccion a apondre. Seleccionatz "Lengatge actual" o "Lengatge per defaut" per apondre la traduccion respectivement dins lo lengatge actual o per defaut. Seleccionatz un lengatge spécifique per apondre una traduccion dins aqueste lengatge. Se vous seleccionatz "Tous", cada traduccion creara une novèla linha, que pourra causar des doublons.

en: To the user
oc: Vers l'utilizaire

en: With a mailto:
oc: Amb un mailto:

en: Is the logged in user
oc: Es l'utilizaire connectat

en: Usernames
oc: Noms d'utilizaires

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Sasissètz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
oc[0]: Impossible de trobar l'utilizaire @users
oc[1]: Impossible de trobar los utilizaires @users

en: Also look for a node and use the node author
oc: Recercar tanben un nosèl e utilizar l'autor del nosèl

en: Only allow numeric UIDs
oc: Autorizar pas que les UID numericas

en: Only allow string usernames
oc: N'autoriza que les cadenas de noms d'utilizaire

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
oc: Autorizar a la fois les UIDs numericas e los noms d'utilizaires

en: Restrict user based on role
oc: Restrénher l'utilizaire en se basant sul ròtle

en: Restrict to the selected roles
oc: Restrénher als ròtles seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
oc: Se aucun ròtle n'est seleccionat, los utilizaires de n'importe quel rôle seràn autorizats.

en: Unrestricted
oc: Libre

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
oc: Sols los utilizaires disposant del drech d'accès apropariat pourront accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, indépendamment des autres dreches.

en: No role(s) selected
oc: Pas de ròtle(s) seleccionat(s)

en: Multiple roles
oc: Ròtles multiples

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
oc: Sols los ròtles marcats seràn en mesure d'accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, quel que siá lor rôle.

en: You must select at least one role if type is "by role"
oc: Vos cal seleccionar al mens un ròtle se lo tipe es "par rôle"

en: PHP validate code
oc: Còde de validacion PHP

en: Never cache
oc: Ne jamais metre en cache

en: Query results
oc: Resultats de requèsta

en: The length of time raw query results should be cached.
oc: La durada pendent la quala los resultats bruts de la requèsta devraient èsser mis en cache.

en: Rendered output
oc: Rendut de l'afichatge

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
oc: La durada pendent la quala lo HTML generat deuriá èsser mis en cache.

en: Broken field
oc: Camp brisé

en: Change the title that this display will use.
oc: Cambiar lo títol qu'aqueste afichatge utilizarà.

en: Use AJAX
oc: Utilizar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
oc: Modificar se aqueste afichatge utilizarà o non AJAX.

en: Change this display's pager setting.
oc: Modificar los paramètres de paginacion d'aqueste afichatge.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
oc: Especifica se aqueste afichatge prepausarà un ligam "plus".

en: Specify access control type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de contraròtle d'accès per aqueste afichatge.

en: Change settings for this access type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe d'accès.

en: Specify caching type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de mesa en cache per aqueste afichatge.

en: Change settings for this caching type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe de mesa a jorn.

en: Link display
oc: Afichatge de ligam

en: Exposed form in block
oc: Formulari expausat dins un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
oc: Permet al formulari expausat d'aparéisser dins un block al luòc de la vista.

en: Get information on how to theme this display
oc: Obténer des informacions sus comment crear un tèma per aqueste afichatge

en: The title of this view
oc: le títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
oc: Aqueste títol serà afichat amb la vista, partout ont de títols son normalement afichats (par exemple títol de pagina, títol de bloc, etc.).

en: Use AJAX when available to load this view
oc: Utilizar AJAX quand c'est possible per cargar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
oc: Se aquesta opcion es seleccionada, aquesta vista utilizara un mecanisme Ajax per la paginacion, la triada des taulas e los filtres expausats. Aquò significa que la pagina n'aura pas a se rafraîchir entièrament. Es pas recomandat d'utilizar aquesta opcion se aquesta vista constitue lo contengut principal de la pagina, perque elle empacha los ligams profonds cap a des paginas especificas ; c'est totafois très utile per los contenguts accessoires.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
oc: A mens que vous ne rencontriez de difficultés amb la paginacion associada a aquesta vista, vous devriez daissar aquesta opcion a 0. Se utilizatz mantuna paginacion sus una pagina, podètz èsser amené a causir una valor mai élevée per aqueste nombre afin d'éviter tot conflicte amb ?page=array. Las grandas valors apondreont un grand nombre de virgulas a vòstras URL e son doncas a éviter autant que possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
oc: Nombre d'elements a afichar per pagina. Causissètz 0 per un nombre illimitat.

en: Add a more link to the bottom of the display.
oc: Apondre un ligam "plus" aval de l'afichatge.

en: Create more link
oc: Crear un ligam "plus"

en: The text to display for the more link.
oc: Lo tèxte d'afichar pel ligam "plus".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
oc: Aquò contraint la vista a presentar sonque d'elements distinctes. S'existisson mantun element identiques, cadun n'apparaîtra qu'una sola fois. Podètz utilizar aquesta opcion per essayer de suprimir los doblons d'una vista, bien qu'aquò fonciona pas totjorn. Notatz qu'aquò pòt ralentir las requèstas, c'est doncas una opcion a utilizar amb précautions.

en: Access restrictions
oc: Restriccions d'accès

en: Access options
oc: Opcions d'accès

en: Caching options
oc: Opcions de mesa en cache

en: Display even if view has no result
oc: Afichar meteissa se la vista a pas de resultat

en: How should this view be styled
oc: Quin estil aplicar a aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
oc: Se l'estil de vòstra causida possède de paramètres, veillez a clicar sul boton de paraetratge que apparaîtra a costat dins lo resumit de la vista.

en: Style options
oc: Opcions d'estil

en: Row style options
oc: Opcions d'estil de linha

en: How should each row in this view be styled
oc: Quin estil aplicar a las linhas d'aquesta vista

en: Which display to use for path
oc: Afichatge a utilizar pel camin

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
oc: Quin afichatge utilizar per obténer lo camin d'aqueste afichatge per d'elements del tipe ligams de resumit, ligams de flux RSS, ligams "plus", etc.

en: Display output
oc: Sortida de l'afichatge

en: Alternative display output
oc: Rendut de l'afichatge alternatiu

en: Style output
oc: Sortida del estil

en: Alternative style
oc: Estil alternatiu

en: Row style output
oc: Sortida del estil de linha

en: Alternative row style
oc: Estil de linha alternatiu

en: Field @field (ID: @id)
oc: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
oc: Aquesta section lista totes los gabarits possibles per l'afichatge e les plugins d'estil, triés approximativement del mens spécifique al mai spécifique. Lo gabarit actiu per cada plugin — qu'es lo gabarit lo mai spécifique trobat dins lo sistèma — es mis en gras.

en: Change theme
oc: Cambiar lo tèma

en: Rescan template files
oc: Re-scanner los fichièrs de template

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
oc: <strong>Important !<strong> Al moment de l'ajout, de la supression o del renommage de fichièrs de gabarit, il es necessari d'indicar a Drupal vòstres cambiaments en ré-analysant los fichièrs de vòstre sistèma. En cliquant sus aqueste boton, vous videz lo cache del registre de tèma de Drupal e ainsi déclenchez lo processus d'analyse. Las gabarits mis en gras refléteront lo novèl état del sistèma.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: Back to !info.
oc: Revenir a !info.

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: This is the default theme template used for this display.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste afichatge.

en: This is an alternative template for this display.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste afichatge.

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: This is the default theme template used for this style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil.

en: This is an alternative template for this style.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste estil.

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: This is the default theme template used for this row style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil de linha.

en: This is an alternative template for this row style.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste estil de linha.

en: Put the exposed form in a block
oc: Metre lo formulari expausat dins un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
oc: Se definit, totes los widgets expausats apareisseràn pas amb aquesta vista. A la plaça, un blòt serà disponible dins lo sistèma d'administracion dels blòts de Drupal, e lo formulari expausat apareisserà dins aqueste. Notatz qu'aqueste blòt deu èsser activat manualament, Views ne l'activara pas per vous.

en: File found in folder @template-path
oc: fichièr trobat dins lo dossier @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
oc: (Fichièr pas trobat dins lo dossier @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
oc: L'afichatge "@display" utiliza de camps, mas il n'y en a pas de definit per lui o ils son totes exclus.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
oc: L'afichatge "@display" utiliza un camin mas lo camin es pas défini.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
oc: L'afichatge "@display" a un plugin d'estil invalid.

en: Exposed form: @view-@display_id
oc: Formulari expausat : @view-@display_id

en: Attachment settings
oc: Paramètres de fichièrs estacats

en: Inherit exposed filters
oc: Ereitar los filtres expausats

en: Multiple displays
oc: Afichatges multiples

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors dels filtres expausats provenant de l'afichatge parent al qual il es estacat ?

en: Attach before or after the parent display?
oc: Estacar abans o aprèp l'afichatge parent ?

en: Select which display or displays this should attach to.
oc: Seleccionatz a quel(s) afichatge(s) aquò deu s'estacar.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion des blocs

en: Block caching type
oc: Tipe de mesa en cache des blocs

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
oc: Aquò posiciona l'état per defaut per la metòde de mesa en cache de blòts integrada a Drupal. Aquò nécessite d'activar la mesa en cache dins l'administracion des blocs. Atencion perque vous n'avez que très peu de contraròtle sus la fréquence de vidage del cache.

en: Using the site name
oc: Utiliza lo nom del site

en: Use the site name for the title
oc: Utilizar lo nom del site coma títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
oc: L'icône del flux ne serà disponible que per los afichatges seleccionats.

en: No menu
oc: Pas de menú

en: Normal: @title
oc: Normal : @title

en: Tab: @title
oc: Onglet : @title

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menú parent

en: The menu path or URL of this view
oc: Lo camin o l'URL de menú per aquesta vista

en: Menu item entry
oc: Entrada d'element de menú

en: No menu entry
oc: Aucune entrada de menú

en: Normal menu entry
oc: Entrada de menú normale

en: Menu tab
oc: Onglet de menú

en: Default menu tab
oc: Onglet de menú per defaut

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
oc: Se posicionné a normal o onglet, sasissètz lo tèxte d'utilizar per l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
oc: Se parametrat sus normal o onglet, entratz lo tèxte d'utilizar per la descripcion de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
oc: Inserir l'element dins un menú disponible.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
oc: La seleccion del menú requesís l'activation del modul menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
oc: Plus pichon serà lo pes mai haut/à esquèrra il apareisserà.

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
oc: Quand l'on provesís un element de menú en tant qu'onglet, Drupal a besonh de saver quel serà l'element de menú parent d'aqueste onglet. Parfois lo parent existís ja, mas podètz tanben èsser amené a en crear un. Lo camin d'un element parent serà totjorn lo meteissa camin, dont la darrièra partida es suprimida. Per exemple, se lo camin cap a aquesta vista es <em>foo/bar/baz</em>, lo camin parent serà alara <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
oc: Existís ja

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
oc: Se creatz un element de menú parent, sasissètz lo títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
oc: Se creacion d'un element de menú parent, entratz la descripcion de l'element.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
oc: Se l'element de menú parent es un onglet, sasissètz lo pes de l'onglet. Plus lo nombre es faible, mai l'element apparaîtra a esquèrra.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
oc: "$arg" n'est mai pris en carga. Utilizatz plutôt %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
oc: "%" pòt pas èsser utilizat coma primièr segment d'un camin.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
oc: Views ne pòt pas crear d'element de menú normal per los camins comportant un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
oc: Un afichatge dont lo camin se termine per un % pòt pas èsser un onglet.

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de menú.

en: Inline fields
oc: Camps en linha

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
oc: Lo separador pòt èsser plaçat entre los camps en linha per éviter qu'ils ne s'entassent los uns suls autres. Podètz utilizar del HTML per aqueste camp.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
oc: Podètz especificar un camp en opcion per lequel grouper los resultats. Daissar void per ne pas grouper.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
oc: Lo estil @estil nécessite un estil de linha mas lo plugin de linha es invalid.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
oc: Aquò apparaîtra dins lo flux RSS lui-même.

en: Display record count with link
oc: Afichar lo décompte d'enregistrements amb ligam

en: Override number of items to display
oc: Suplantar lo nombre d'elements a afichar

en: Display items inline
oc: Afichar los elements en linha

en: You need at least one field before you can configure your table settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar vòstres paramètres de tablèu

en: Override normal sorting if click sorting is used
oc: Suplantar la triada normal se la triada per clic es utilizat

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
oc: Activar las entèstas de tablèu "collants" de Drupal (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
oc: (Las effets d'entèstas collants ne seràn pas actius per la previsualizacion çaijós, uniquement per una sortida vertadièra).

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
oc: Placez los camp dins las colomnas ; podètz combiner mantun camp dins la meteissa colomna. Dins aqueste cas, lo separador de la colomna especificada serà utilizat per separar los camps. Cochez la casa Classable per rendre aquesta colomna classable per clic et, lo cas échéant, marcatz lo boton radio de triada per defaut per determinar la colomna de triada per defaut. Podètz contrarotlar l'òrdre de las colomnas e las etiquetas dels camps dins la seccion Camps.

en: The style selected does not utilize fields.
oc: Lo estil seleccionat n'utiliza pas de camps.

en: None defined
oc: Aucun défini

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
oc: Aquesta vista es en train d'èsser éditée per l'utilizaire !user, e es en consequéncia verrolhada per les autres utilizaires. Aqueste verrolh es vieux de !age. Clicatz aicí per <a href="!break">casser aqueste verrolh</a>.

en: New view
oc: Novèla vista

en: Changed view
oc: Vista cambiada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
oc: Vista %name, affichant des elements de tipe <strong>@base</strong>.

en: Live preview
oc: Previsualizacion en dirècte

en: @current of @max
oc: @current sus @max

en: Adjust top margin
oc: Ajustar la marge del haut

en: Keep menu at top of page
oc: Garder lo menú amont de pagina

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
oc: Se lo modul Utility a été installat dins aquesta tòca, pòt èsser desactivat e desinstallat sens danger.

en: Move local tasks into menu
oc: Desplaçar los prètzfaches localas (local tasks) dins lo menú

en: Administration menu settings
oc: Paramètres del menú d'administracion

en: Parent link ID
oc: ID del ligam parent

en: Display additional data for each menu item
oc: Afichar des donadas addicionalas per cada element de menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
oc: Afichar los elements seleccionats a costat de cada ligam d'element de menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
oc: Se activat, totes los elements de menú son afichats, sens tenir compte des permissions de vòstre site.<em>Nòta : ne pas activar sus un site en production.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
oc: Lo modul Administration Menu provesís un menú desenrotlant conçu per l'accès en un o deux clics a la màger part des prètzfaches administratives et a d'autres destinacions correntas (pour los utilizaires amb los dreches apropariats). Utilizar los paramètres çaijós per personalizar l'apparence del menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
oc: Lo modul Administration Menu provesís un menú desenrotlant conçu per l'accès en un o deux clics a la màger part des prètzfaches administratives et a d'autres destinacions correntas (pour los utilizaires amb los dreches apropariats). Administration Menu aficha tanben lo nombre d'utilizaires anonims e authentifiés e permet als modulss d'apondre lors propares elements de menú personalizats. L'intégration dins lo menú varie segon lo modul ; lo modul contribué <a href="@drupal">Devel</a>, per exemple, s'appuie sus Administration Menu per provesir un accès rapide a las aisinas de desvolopament.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
oc: La <a href="@settings">pagina de paramètres</a> del modul d'administracion vous permet de modificar certans elements de comportement e d'apparence del menú. Puisque l'apparence del menú es dépendante del tèma de vòstre site, des personalizacions substantielles requièrent des modificacions als fichièrs CSS e de tèma de vòstre site. Veire lo fichièr de modul avançat README.txt per mai d'informacions sus las personalizacions de tèma e de CSS.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
oc: Las elements de menú afichats dins lo menú d'administracion dépendent des permissions réelles de l'utilizaire. Primièrament, lo menú d'administracion n'est afichat que pels utilizaires als rôles possédant la permission <em>Accedir al menú d'administracion</em> (modul admin_menú). Deuxièmement, un utilizaire deu èsser membre d'un ròtle possédant la permission  <em>Accedir a las paginas d'administracion</em> (modul system), afin de veire los ligams d'administracion. Enfin, troisièmement, seuls les ligams réellement autorizats son afichats. Per exemple, se un utilizaire es pas membre d'un ròtle possédant la permission <em>Administrar las permissions</em> (modul user), l'element de menú <em>Gestion des utilizaires</em> es pas afichat.

en: Administration menu
oc: Menú d'administracion

en: Adjust administration menu settings.
oc: Ajustar los paramètres del menú d'administracion.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
oc: Provesís un menú desenrotlant pels prètzfaches administratives les mai correntas, e per d'autres destinacions usuelles (pour los utilizaires possédant las permissions apropariadas).

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
oc: Temptativa de reaviada del planificador de prètzfait (Cron) mentre que fonciona ja.

en: Cron run completed.
oc: Execucion del planificador de prètzfait (Cron) capitada.

en: - All -
oc: - Tot -

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Import code
oc: Importar un code

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: Unmet dependencies: !dependencies
oc: Dépendances non verificadas : !dependencies

en: Checking...
oc: Verificacion...

en: No changes have been made to this feature.
oc: Aucun cambiament n'a été fait sus aquesta foncionalitat (feature).

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Download feature
oc: Telecargar la foncionalitat (feature)

en: Enable and disable features.
oc: Activar e desactivar las foncionalitats (features).

en: Display components of a feature.
oc: Afichar los components d'una foncionalitat (feature).

en: Compare default and current feature.
oc: Comparer la foncionalitat (feature) correnta e celle per defaut.

en: Javascript status call back.
oc: Procedura de rappel (callback) de statut javascript

en: Menu items for any enabled features.
oc: Elements de menú per totas las foncionalitats (features) activadas.

en: Provides feature management for Drupal.
oc: Provesís una interfàcia d'administracion de Features per Drupal.

en: Dependency
oc: Dépendance

en: No features available.
oc: Aucune foncionalitat (feature) disponible.

en: Array
oc: tablèu (Array)

en: Filter criteria
oc: Critèris de filtrage

en: Link ID
oc: Identificant del ligam

en: Contact form
oc: Formulari de contact

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
oc: Los cambiaments efectuats dins aquesta taula seràn pas salvats abans lo salvament d'aqueste formulari.

en: Equal
oc: Égal

en: HTTP response code
oc: Còde de statut HTTP

en: The requested page could not be found.
oc: La pagina demandada a pas pogut èsser trobada.

en: Requirements problem
oc: Prerequesits pas satisfaits

en: Database configuration
oc: Configuracion de la basa de donadas

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
oc: Lo tipe de banca dins la quala vòstras donadas @drupal seràn emmagazinadas.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
oc: Lo nom de la banca dins la quala las donadas de @drupal seràn emmagazinadas. Aquesta banca deu èsser creada sul servidor abans que @drupal e pòsca èsser installat.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
oc: Se aquesta banca de donadas deu èsser compartida per mai d'una aplicacion, introduïu-hi lo prefix, coma %prefix, pel vòstre @drupal.

en: Select an installation profile
oc: Causissètz un perfil d'installacion

en: Choose language
oc: Causir la lenga

en: Learn how to install Drupal in other languages
oc: Cossí installar Drupal dins de lengas mai ?

en: (built-in)
oc: (intèrne)

en: No profiles available
oc: Cap de perfil d'installacion es pas disponible

en: Drupal already installed
oc: Drupal es instalhé ja

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
oc: <ul><li>Per començar de nou, heu de buidar vòstra banca de donadas existent.</li><li>Per installar en una banca de donadas diferent, editatz l'archiu <em>settings.php</em> apropiat de la carpeta <em>sites</em>.</li><li>Per actualizar una installacion existent, executatz lo <a href="@base-url/update.php">processus d'actualizacion</a>.</li><li>Veieu vòstre <a href="@base-url">site web</li></ul>

en: Installing @drupal
oc: Installacion de @drupal

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Configure site
oc: Configuracion del site

en: @drupal installation complete
oc: Installacion de @drupal acabada

en: Installed %module module.
oc: Lo modul %module es estat installat.

en: Choose profile
oc: Causida del perfil

en: Verify requirements
oc: Verificacion dels prerequesits

en: Set up database
oc: Installacion de la basa de donadas

en: Set up translations
oc: Installacion de las traduccions

en: Install site
oc: Installacion del site

en: Finish translations
oc: Finalizacion de las traduccions

en: Site e-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic del site

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
oc: Per defaut, las datas e las oras sus aqueste site seràn afichadas segon aqueste fus orari.

en: Update notifications
oc: Notificacion de las mesas a jorn

en: Check for updates automatically
oc: Tèsta las mesas a jorn automaticament

en: Removed orphaned action '%action' from database.
oc: S'es suprimit de la banca de donadas l'accion '%action' que era òrfena.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
oc: L'execucion del planificador de prètzfach (Cron) a depassat lo limit de temps e es estat anullat.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
oc: Lo camp « !name » pòt pas èsser mai long que %max caractèrs mas compòrta actualament %length caractèrs.

en: Illegal choice %choice in %name element.
oc: Causida « %choice » interdicha dins l'element « %name ».

en: Text group
oc: Gropes de tèxte

en: The language selected for import is not supported.
oc: La lenga causida per l'import es pas presa en carga.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename semble aver un entèsta mancant o malformé.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
oc: La traduccion es estada importada amb succès. I a %number cadena(s) novèlament tradusida(s), %update cadena(s) mesa(s) a jorn e %delete cadena(s) suprimida(s).

en: Importing interface translations
oc: Importacion de traduccions de l'interfàcia de l'utilizaire

en: Starting import
oc: Començament de l'importacion

en: Error importing interface translations
oc: Error a l'importacion de las traduccions de l'interfàcia

en: The %language language (%code) has been created.
oc: La lenga %language (%code) es estada creada.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
oc: Importation del fichièr %file dins %locala : %number cadena(s) novèlament traduite(s), %update cadena(s) mise(s) a jorn e %delete cadena(s) suprimida(s).

en: Exported %locale translation file: %filename.
oc: Fichièr de traduccion %locale exportat  : %filename.

en: Exported translation file: %filename.
oc: Fichièr de traduccion exportat  : %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
oc: Mesa a jorn del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
oc: Creacion del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
oc: Lo fichièr de traduccion Javascript per la lenga %language es estat suprimit, perque cap de traduccion existís pas per aquesta lenga.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
oc: Una error s'es produita pendent la creacion del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: Abkhazian
oc: Abkaz

en: Assamese
oc: Assamés

en: Azerbaijani
oc: Azerbaitjanés

en: Belarusian
oc: Bielorus

en: Bosnian
oc: Bosniac

en: Chechen
oc: Chechèn

en: Corsican
oc: Còrse

en: Old Slavonic
oc: Vièlh Eslau

en: Welsh
oc: Gallés

en: Maldivian
oc: Maldau

en: Bhutani
oc: Botani

en: Basque
oc: Basc

en: Persian
oc: Pèrse

en: Faeroese
oc: Feroian

en: Frisian
oc: Frison

en: Irish
oc: Irlandés

en: Scots Gaelic
oc: Gaelic escocés

en: Manx
oc: Mannés

en: Armenian
oc: Armèni

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Javanese
oc: Javanés

en: Kongo
oc: Congolés

en: Kazakh
oc: Kazac

en: Greenlandic
oc: Groenlandés

en: Cambodian
oc: Cambotgian

en: Kurdish
oc: Curd

en: Cornish
oc: Cornic

en: Luxembourgish
oc: Luxemborgés

en: Laothian
oc: Laocian

en: Latvian
oc: Lituanian

en: Malagasy
oc: Malgach

en: Marshallese
oc: Marshallés

en: Moldavian
oc: Moldau

en: Marathi
oc: Marati

en: Malay
oc: Malés

en: Maltese
oc: Maltés

en: Burmese
oc: Birman

en: North Ndebele
oc: Ndebele del nòrd

en: Nepali
oc: Nepalian

en: Norwegian Bokmål
oc: Norvegian classic

en: Norwegian Nynorsk
oc: Neonorvegian

en: South Ndebele
oc: Ndebele del sud

en: Ossetian
oc: Ossèt

en: Punjabi
oc: Pendjabi

en: Portuguese, Portugal
oc: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
oc: Portugués, Brasil

en: Quechua
oc: Quíchoa

en: Rhaeto-Romance
oc: Retoroman

en: Sanskrit
oc: Sanscrit

en: Sardinian
oc: Sard

en: Sindhi
oc: Shindi

en: Northern Sami
oc: Sami Nordic

en: Serbo-Croatian
oc: Serbocroat

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Albanian
oc: Albanés

en: Serbian
oc: Sèrbi

en: Sudanese
oc: Sodanés

en: Tajik
oc: Tadjik

en: Thai
oc: Tailandés

en: Turkmen
oc: Turcmèn

en: Ukrainian
oc: Ucraïnian

en: Uzbek
oc: Ozbèc

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: Chinese, Simplified
oc: Chinés, Simplificat

en: Chinese, Traditional
oc: Chinés, Tradicional

en: Zulu
oc: Zoló

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
oc: Error al mandadís del corrièr electronic (de %from a %to).

en: sort ascending
oc: triar per òrdre creissent

en: sort descending
oc: triar per òrdre descreissent

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
oc: Las operacions sus las cadenas de caractèrs Unicode son emuladas tant plan coma possible. Installatz <a href="@url">l'extension PHP mbstring</a> per un melhor supòrt de l'Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La suscarga de las foncions normalas per l'extension "PHP Multibyte" es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.func_overload</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en entrada dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.encoding_translation</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en entrada dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.http_input</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en sortida dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.http_output</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Standard PHP
oc: PHP estandard

en: PHP Mbstring Extension
oc: Extension PHP mbstring

en: Unicode library
oc: Bibliotèca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
oc: Impossible de convertir l'encodatge XML %s en UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
oc: Encodatge %s pas pres en carga. Installatz iconv, GNU recode o mbstring per PHP.

en: Parse error. Not well formed
oc: Error d'analisi. Pas confòrme

en: Parse error. Request not well formed.
oc: Error d'analisi. Requèsta pas confòrma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
oc: Error del servidor. XML-RPC pas confòrme a las especificacions. La requèsta deu èsser un methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@methodname) es pas especificat.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
oc: Error del servidor. Nombre de paramètres erronèu.

en: Server error. Invalid method parameters.
oc: Error del servidor. Paramètres invalids.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@method) existís pas.

en: Invalid syntax for system.multicall.
oc: Sintaxi invalida per system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
oc: Los apèls recursius de system.multicall son interdiches.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
oc: Error del servidor. La signatura del metòde demandada (@methodname) es pas especificada.

en: Ampersand
oc: Et commercial

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
oc: La lenga per defaut d'aquel compte pels corrièrs electronics, e la lenga preferida de presentacion del site.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom sistèma deu pas conténer que de letras, de chifras e de jonhents bas.

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Popular content
oc: Contengut populaire

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
oc: Exigir la verificacion de l'adreça electronica quand un visitaire crèa un compte

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
oc: D'instruccions detalhadas son estadas mandadas a vòstra adreça electronica.

en: Deleted user: %name %email.
oc: Utilizaire suprimit  : %name %email.

en: Enforces variable values defined by modules that need settings set to operate properly.
oc: Force las valors de variablas definidas per de moduls que necessitan lor paramètrage definit per foncionar corrèctament.

en: Styles
oc: Estils

en: Hello world!
oc: Bonjour lo monde !

en: The item has been deleted.
oc: L'element es estat suprimit.

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: integer
oc: nombre entièr

en: @size KB
oc: @size Ko

en: @size MB
oc: @size Mo

en: @size GB
oc: @size Go

en: @size TB
oc: @size To

en: @size PB
oc: @size Po

en: @size EB
oc: @size Eo

en: @size ZB
oc: @size Zo

en: @size YB
oc: @size Yo

en: %name: found no valid user with that name.
oc: %name : avèm pas trobat cap d'utilizaire valid per aqueste nom.

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Greater than or equal to
oc: Superior o egal a

en: Less than or equal to
oc: Inferior o egal a

en: Sort descending
oc: Triar per òrdre descreissent

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : "msgctxt" inattendut a la linha %line.

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: CTools CSS Cache
oc: Cache CSS de CTools

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
oc: Lo repertòri de cache CSS de CTools, %path n'a pas pu èsser creat perque il y a un problèma de configuracion sul repertòri files. Asseguratz-vos que lo repertòri files es corrèctament configurat e que lo servidor web dispose des permissions sufisentas per crear de repertòris.

en: Unable to create
oc: Creacion impossible

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
oc: Cache spécial utilizat per enregistrar les objèctes en cors d'edicion ; il sert a enregistrar l'état dins un environnement normalement sens état.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
oc: Una bibliotèca d'aisinas utiles per Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
oc: Exportar los resultats en lots

en: Place this in @file
oc: Placer aquò dins @file

en: There are no objects to be exported at this time.
oc: I a pas cap d'objècte a exportar pel moment.

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
oc: Expòrta massivement plusieurs objèctes de donadas gerits per Ctools vers lo code.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
oc: Procède a una exportacion massive des objèctes de donadas coneguts per les aisinas Chaos.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
oc: @type :@subtype ne s'afichara pas perque il lui manque un contèxte

en: No info available.
oc: Pas d'informacion disponible.

en: Configure new !subtype_title
oc: Configurar un novèl !subtype_title

en: All criteria must pass.
oc: Totes los critèris devon èsser verificats.

en: Only one criteria must pass.
oc: Sol un critèri deu èsser verificat.

en: Broken/missing access plugin %plugin
oc: Plugin d'accès %plugin cassé/mancant

en: Configure settings for this item.
oc: Configurar los paramètres d'aqueste element.

en: Remove this item.
oc: Levar aqueste element.

en: No criteria selected, this test will pass.
oc: Aucun critèri n'a été seleccionat, aqueste tèst va èsser considerat coma réussi.

en: Missing callback hooks.
oc: Proceduras de rappel (callback hooks) mancantas.

en: Edit criteria
oc: Modificar los critèris

en: Invalid object name.
oc: Nom d'objècte invalid.

en: Invalid context type
oc: Tipe de contèxte invalid

en: Display page not found or display nothing at all.
oc: Pas pas trobada, o bien il n'y a rien a visualiser sus aquesta pagina.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
oc: Sasissètz un títol a utilizar quand aqueste argument es present. Podètz utilizar des substituions de %KEYWORD, segon les mot clés especificats çaijós.

en: Unable to delete missing item!
oc: Impossible de suprimir un element mancant !

en: Edit @type
oc: Modificar @type

en: Summary of contexts
oc: Récapitulatif des contèxtes

en: Please choose which context and how you would like it converted.
oc: S'il vous plaît, causissètz amb quel contèxte e comment volètz lo convertir.

en: , and
oc: , e

en: , or
oc: , o

en: Built in context
oc: Contèxte integrat

en: Keyword: %@keyword
oc: Mot clau : %@keyword

en: From "@title"
oc: De "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
oc: Impossible de crear lo repertòri de cache CTools CSS. Verificatz las permissions sul repertòri de vòstres fichièrs.

en: Update and return
oc: Mesa a jorn e retorn

en: In code
oc: Dins lo code

en: Enabled, title
oc: Activadas, títol

en: Get a summary of the information about this page.
oc: Obténer un resumit des informacions sus aquesta pagina.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
oc: Activatz aquesta pagina afin qu'elle siá utilizada dins vòstre sistèma.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
oc: Desactivar aquesta pagina. Las donadas seràn conservées mas la pagina ne serà mai utilizada per vòstre sistèma.

en: Add variant
oc: Apondre una varianta

en: Add a new variant to this page.
oc: Apondre una novèla varianta d'aquesta pagina.

en: Create variant
oc: Crear la varianta

en: Import variant
oc: Importar una varianta

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
oc: Apondre una varianta d'aquesta pagina a partir de còde exporté d'una autre pagina.

en: Reorder variants
oc: Ré-ordonner les variantas

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
oc: Cambiar la prioritat des variantas per s'assurer que la seleccion s'opère de façon correcte.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
oc: Configurar una novèla varianta abans de l'apondre réellement a la pagina.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
oc: Casser lo verrolh d'aquesta pagina afin de pouvoir l'editar.

en: Variant operations
oc: Operacions sus las variantas

en: Get a summary of the information about this variant.
oc: Obténer un resumit des informacions d'aquesta varianta.

en: Make an exact copy of this variant.
oc: Far una copie exacte d'aquesta varianta.

en: Export this variant into code to import into another page.
oc: Exportar aquesta varianta jos forma de còde per l'importar dins una autra pagina.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
oc: Suprimir totes los cambiaments d'aquesta varianta e restablir la version provesida per son còde font.

en: Remove this variant from the page completely.
oc: Suprimir aquesta varianta de la pagina.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
oc: Activar aquesta varianta afin qu'elle siá utilizada per vòstre sistèma.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
oc: Desactivar aquesta varianta. Las donadas seràn conservées mas la varianta ne serà mai utilizada per vòstre sistèma.

en: No variants
oc: Aucune varianta

en: This operation trail does not exist.
oc: Aquesta operacion existís pas.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
oc: Aquesta pagina es estada mesa a jorn. Los cambiaments ne seràn pas salvats tant que vous n'aurez enregistrat.

en: Unable to update changes due to lock.
oc: Impossible d'aplicar los cambiaments, un verrolh es present.

en: This setting contains unsaved changes.
oc: Aquestes paramètres contenon des cambiaments non salvats.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
oc: Avètz efectuat des cambiaments sus aquesta pagina que ne son pas salvats. Vos cal clicar sus Enregistrar per salvar los cambiaments dins la banca de donadas, o sus Anullar per ne pas prendre en compte aquestes cambiaments. Notatz que se avètz cambiat las valors d'un formulari, vos cal clicar sul boton Mesa a jorn abans d'enregistrar vòstra pagina.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
oc: Totes los cambiaments son estats anullats, la pagina es ara desverrolhada.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
oc: Lo títol administratiu d'aquesta varianta. Se vous laissez aqueste camp vide il serà automaticament renseigné.

en: Variant type
oc: Tipe de varianta

en: Optional features
oc: Foncionalitats opcionalas

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
oc: Seleccionatz las foncionalitats facultativas dont avètz besonh per quelles soient presentas dins les formularis de configuracion. Se vous ne seleccionatz pas aquestas opcions aicí poiretz totjorn les activar un còp que vòstra pagina serà creada. Se vous n'êtes pas sûr, laissez aquestas opcions démarcadas.

en: Variant name
oc: Nom de la varianta

en: Enter the name of the new variant.
oc: Sasissètz lo nom de la novèla varianta.

en: Paste variant code here
oc: Pegatz lo còde de la varianta aicí

en: No variant found.
oc: Aucune varianta trobada.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
oc: Impossible d'importar una varianta. Rapport d'errors : @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
oc: Reïnicializar la varianta va la suprimir de la banca de donadas, la ramenant a sa varianta d'origine, celle per defaut. Aquesta supression ne serà efectiva que quand vous aurez cliqué sul boton Enregistrar.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta varianta ? Aquesta supression ne serà efectiva que quand vous aurez cliqué sus Enregistrar.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
oc: Aquesta varianta es desactivada. L'activar la rendrà disponibla dins vòstre sistèma. Aquò ne prendra efièch que quand vous aurez enregistrat aquesta pagina.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
oc: Aquesta varianta es activada. La desactivar la rendrà indisponible per lo sistèma, e elle ne serà pas utilizada. Aquò ne prendra efièch que quand vous aurez enregistrat aquesta pagina.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
oc: Far sauter lo verrolh d'aqueste pagina va <strong>anullar</strong> tot cambiament réalisé per l'utilizaire qu'a verrolhat aquesta pagina. Sètz SEGUR que volètz lo far ?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
oc: Lo verrolh a été effacé ainsi que totes los cambiaments. Podètz ara far des cambiaments sus aquesta pagina.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
oc: Activar aquesta pagina la rendrà disponibla immediatament dins vòstre sistèma (i a pas besonh d'esperar per un salvament).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
oc: Desactivar aquesta pagina la rendrà indisponible immediatament dins vòstre sistèma (i a pas besonh d'esperar un salvament.)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
oc: Aquesta pagina n'a pas de varianta e doncas aucune sortida a generar.

en: Add a new variant
oc: Apondre una novèla varianta

en: Unable to disable due to lock.
oc: Impossible de desactivar, un verrolh es present.

en: Unable to enable due to lock.
oc: Impossible d'activar, un verrolh es present.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
oc: Apondre, modificar e suprimir las paginas sistèma supplantées e les paginas definidas per l'utilizaire.

en: Page manager
oc: Pagina manager

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
oc: Provesís una interfàcia d'utilizaire e una API per gerir las paginas dins lo site.

en: Node add/edit form
oc: Formulari de creacion/edicion d'un nosèl

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
oc: Quand activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal per crear o modificar des nosèls suls camins <em>node/%node/edit</em> e <em>node/add/%node_type</em>. Se vous apondut des variantas, podètz utilizar los critèris de seleccion tal coma lo tipe de nosèl o la lenga o las permissions per provesir des formularis diferents pels nosèls. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari d'edicion de nosèl estandard de Drupal serà utilizat.

en: Node being edited
oc: Nosèl en cors de modificacion

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
oc: Quand activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal per afichar los nosèls sul camin <em>node/%node</em>. Se apondètz de variantas, poiretz utilizar des critèris de seleccion tal coma lo tipe de nosèl, la lenga o las permissions per provesir diferents tipes d'afichatge a aquestes nosèls. Se vous ne seleccionatz pas de varianta, l'afichatge per defaut de Drupal serà utilizat pels nosèls. Aquesta pagina affecte solament los nosèls afichats en tant que pagina, afectarà pas las listas de nosèls o los nosèls afichats dins d'autres endreches. Veuillez tanben noter que se utilizatz Pathauto, los aliasses d'URLs pòdon daissar paraître qu'un nosèl es afichat ailleurs, mas per Drupal ils son totjorn sus un camin del tipe node/%node.

en: Node being viewed
oc: Nosèl en cors d'afichatge

en: Argument settings
oc: Paramètres de l'argument

en: A meaningless second page
oc: Una segonda pagina sens importance

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Lo nom d'aquesta pagina. Il apparaîtra dins l'interfàcia d'administracion afin de l'identifier facilement.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom sistèma d'aquesta pagina. Il deu èsser unique e ne contenir que des caractèrs alfanumerics e des tirets bas. Un còp creada, vous ne pourrez mai cambiar aquesta valor !

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aquesta pagina, çò que fa o es faîte pour, per l'administracion.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
oc: Lo camin d'URL per accedir a aquesta pagina. Podètz crear des getons nommés per les parties variablas del camin en utilizant la syntaxe %name per les parties obligatòris e !name per les parties opcionalas. Per exemple : "node/%node/foo", "forum/%forum" o "dashboard/!input". Aquestes getons nommés pòdon èsser transformés en contèxtes sul formulari d'arguments.

en: Make this your site home page.
oc: Definir coma pagina d'acuèlh del site.

en: Visible menu item
oc: Element de menú visible

en: Name is required.
oc: Lo nom es obligatòri.

en: That name is used by another page: @page
oc: Aqueste nom es ja utilizat per una autra pagina : @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom d'una pagina pòt pas conténer que des caractèrs alphanumerics e des caractèrs de soulinhaments (_).

en: That path is used by another page: @page
oc: Aqueste camin es ja utilizat per una autra pagina : @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
oc: Podètz pas utilizar de partida de camin dynamique aprèp una partida de camin opcionala.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
oc: Podètz pas utilizar de partida de camin statique aprèp una partida de camin opcionala.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
oc: Aqueste camin es actualament assignat a l'aliàs @alias. Aqueste sistèma ne pòt pas surcargar los aliasses existents.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
oc: Podètz pas far d'aquesta pagina vòstra pagina d'acuèlh del site se elle utiliza des getons % .

en: Duplicated argument %arg
oc: Argument dupliqué %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
oc: Argument <em>%</em> invalid. Totes les arguments devon èsser nommés amb des mots claus.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
oc: Quand vous définissez un element de menú coma un onglet per defaut, Drupal a besonh de saver quel serà son element parent. Parfois lo parent existera ja, mas dins certans cases,  vos cal lo crear. Lo camin d'un element parent deu totjorn èsser lo meteissa camin amb la darrièra partida suprimida, es a dire se lo camin d'aquesta vista es <em>foo/bar/baz</em>, lo camin del parent deu èsser <em>foo/bar</em>.

en: Parent item title
oc: Títol de l'element parent

en: Parent item menu
oc: Menú de l'element parent

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
oc: Las règlas d'accès son utilizadas per verificar se la pagina es accessible e se totes los elements de menús que lui son associats son visibles.

en: No context assigned
oc: Cap de contèxte pas assignat

en: Position in path
oc: Posicion dins lo camin

en: Context assigned
oc: Contèxte assignat

en: The path %path has no arguments to configure.
oc: Lo camin %path n'a aucun argument a configurar.

en: Invalid keyword.
oc: Mot clau invalid.

en: Change context type
oc: Cambiar lo tipe de contèxte

en: Change argument
oc: Cambiar l'argument

en: No context selected
oc: Pas de contèxte seleccionat

en: Error: missing argument.
oc: Error : argument mancant.

en: Context identifier
oc: Identificant del contèxte

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
oc: Il s'agit del títol del contèxte utilizat per l'identifier mai tard dins la partida administrative. Il ne serà jamais afichat a l'utilizaire.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
oc: Error : plugin d'argument %argument mancant o invalid.

en: Import page
oc: Importar una pagina

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
oc: Sasissètz lo nom a utilizar per aquesta pagina s'il es diferent de la pagina font. Laissez lo camp vide per utilizar lo nom originel de la pagina.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
oc: Sasissètz lo camin a utilizar per aquesta pagina s'il es diferent de la pagina font. Laissez lo camp vide per utilizar lo camin originel de la pagina.

en: Allow overwrite of an existing page
oc: Permetre l'écrasement d'una pagina existenta

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
oc: Se lo nom que avètz causit existís ja dins la banca de donadas, aquesta pagina pourra écraser la pagina existenta.

en: Paste page code here
oc: Coller lo còde de la pagina aicí

en: No handler found.
oc: Aucun gestionari (handler) trobat.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
oc: Impossible de récupérer una pagina a partir de l'import. Errors rapportées : @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
oc: Aqueste nom de pagina es utilizat e verrolhat per un autre utilizaire. Vos cal <a href="!break">casser lo verrolh</a> d'aquesta pagina per pouvoir contunhar o causir un nom diferent.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
oc: Sasir lo nom de la novèla pagina. Il deu èsser unique e ne contenir que des caractèrs alfanumerics e des tirets bas.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
oc: Lo camin d'URL per accedir a aquesta pagina. Podètz crear des getons nommés per les parties variablas del camin en utilizant la syntaxe %name per les parties obligatòris e !name per les parties opcionalas. Per exemple : "node/%node/foo", "forum/%forum" o "dashboard/!input". Aquestes getons nommés pòdon èsser transformés en contèxtes sul formulari d'arguments. Podètz pas utilizar lo meteissa camin que la pagina d'origine.

en: Clone variants
oc: Clonar les variantas

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
oc: Se seleccionat totas las variantas associadas a aquesta pagina seràn tanben clonées. Se non seleccionat la pagina serà clonée sens ses variantas.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
oc: Reïnicializar la pagina va la suprimir de la banca de donadas, la restablissent a la pagina per defaut d'origine. Tot cambiament efectuat serà perdu e ne pourra èsser récupéré.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta pagina ? La supression d'una pagina es irréversible.

en: The page has been reverted.
oc: La pagina a été reïnicializada.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
oc: Des paginas creadas per l'administrateur qu'an un camin d'URL, un contraròtle d'accès e des entradas dins lo sistèma de menú de Drupal.

en: Create a new page
oc: Crear una novèla pagina

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
oc: Modificar lo nom, lo camin e d'autres paramètres de basa per aquesta pagina.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
oc: Definir les contèxtes per les arguments d'aquesta pagina.

en: Control what users can access this page.
oc: Contrarotlar quels utilizaires pòdon accedir a aquesta pagina.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
oc: Provesir a aquesta pagina un menú visible o un onglet de menú.

en: Make a copy of this page
oc: Crear una copie d'aquesta pagina

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
oc: Exportar aquesta pagina en tant que còde que pourra èsser importé o integrat dins un modul.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
oc: Suprimir totes los cambiaments d'aquesta pagina e restablir la version provesida per son còde font.

en: Remove this page from your system completely.
oc: Suprimir entièrament aquesta pagina del sistèma.

en: This is your site home page.
oc: Es la pagina d'acuèlh de vòstre site.

en: This page is set to become your site home page.
oc: Aquesta pagina es definida per devenir vòstra pagina d'acuèlh.

en: Accessible only if @conditions.
oc: Accessible solament se @condicions.

en: This page is publicly accessible.
oc: Aquesta pagina es accessible publiquement.

en: No menu entry.
oc: Pas d'entrada dins lo menú.

en: Normal menu entry.
oc: Entrada de menú normale.

en: Menu tab.
oc: Onglet de menú.

en: Default menu tab.
oc: Onglet de menú per defaut

en: Title: %title.
oc: Títol : %title.

en: Parent title: %title.
oc: Títol del parent : %title

en: Menu block: %title.
oc: Blòt de menú : %title

en: Taxonomy term template
oc: Gabarit del tèrme de taxonomia

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
oc: Se activat, aquò surcharge lo comportement per defaut de Drupal de l'afichatge des paginas de tèrmes de taxinomie <em>taxonomy/term/%term</em>. Se vous aviez des variantas, vous pourriez utilizar des critèris de seleccion tal coma lo vocabulari o las permissions per afichar diferentas vistas de la pagina des tèrmes de taxinomies e des nosèls associats. Se aucune varianta n'est seleccionada, l'afichatge per defaut des paginas de tèrmes de taxinomie serà utilizada. Aquesta pagina affecte uniquement los elements afichats al camin taxonomy/term/%term. Certans tèrmes, tal coma les forums, an lor afichatge gerit ailleurs. Veuillez tanben noter que se utilizatz Pathauto, los aliasses pòdon donner lo sentiment qu'un tèrme de taxinomie es afichat ailleurs, mas per Drupal aquò son totjorn al camin taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
oc: Lo(s) tèrme(s) afichat(s)

en: Term being viewed
oc: Lo tèrme en cors d'afichatge

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
oc: Autorizar plusieurs tèrmes sus taxonomy/term/%term

en: Single term
oc: Un sol tèrme

en: Multiple terms
oc: Plusieurs tèrmes

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
oc: Per defaut Drupal autoriza plusieurs tèrmes per argument, separats per de virgulas o des signes plus. Se causissètz "Un sol tèrme", aquesta foncionalitat serà desactivada.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
oc: Injecter la ierarquia del primièr tèrme dins lo fial d'Ariana

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
oc: Se seleccionat, los parents del tèrme de taxonomia apparaîtront dins lo fial d'Ariana.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
oc: Plusieurs tèrmes pòdon èsser utilizats, separats per de virgulas (,) o des mai (+).

en: Only a single term may be used.
oc: Sol un tèrme unique pòt èsser utilizat.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
oc: Lo fial d'Ariana contendrà la ierarquia des tèrmes de la taxonomia

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
oc: Lo fial d'Ariana ne contendrà pas la ierarquia des tèrmes de la taxonomia.

en: User profile template
oc: Gabarit del perfil utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
oc: Se activat, aquò surcharge l'afichatge per defaut de Drupal per afichar lo perfile des utilizaires <em>user/%user</em>. Se apondètz de variantas, poiretz utilizar de critèris de seleccion tal coma los ròtles o las permissions per provesir des afichatges diferents des perfiles utilizaires. Se aucune varianta n'est seleccionada, l'afichatge per defaut de Drupal serà utilizat. Notatz que se utilizatz Pathauto, los aliasses pòdon donner l'impression que les perfiles utilizaires son afichats ailleurs, mas per Drupal ils son totjorn afichat al camin user/%user.

en: User being viewed
oc: L'utilizaire en cors d'afichatge

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
oc: Aquesta pagina es en cors de modificacion per un autre utilizaire, vous ne podètz doncas pas la modificar.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
oc: Aquesta pagina vient d'èsser creada e n'a pas encara été enregistrada dins la banca de donadas. Elle ne serà pas disponible tant que vous ne l'aurez pas enregistrada.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
oc: Aquesta pagina a été modificada, mas aquestes cambiaments ne son pas encara actius. Al moment de la modificacion d'aquesta pagina, celle-ci es verrolhada e pòt pas èsser modificada per les autres utilizaires.

en: No task handlers are defined for this task.
oc: Aucun gestionari (handler) de prètzfach n'est definit per aquesta prètzfach.

en: Variant
oc: Varianta

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
oc: Aquesta pagina es en cors d'edicion per l'utilizaire !user, e es doncas verrolhada. Aqueste verrolh es actiu dempuèi !age. Clicatz aicí per <a href="!break">casser aqueste verrolh</a>.

en: User: compare
oc: Utilizaire : comparer

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
oc: Comparer deux utilizaires (l'utilizaire connectat e l'utilizaire visualizat, per exemple)

en: First User
oc: Primièr utilizaire

en: Second User
oc: Deuxième utilizaire

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
oc: Acordar un accès basé sus la comparason des contèxtes de deux utilizaires. Per exemple, per acordar a un utilizaire l'accès a son propare perfil, causir "utilizaire connectat" e "l'utilizaire en cors d'afichatge" e aplicar "acordar l'accès se identique". Quand ils identiques, les accès seràn acordats.

en: Grant access if user contexts are
oc: Accorde l'accès se les contèxtes utilizaire sont

en: Not equal
oc: Diferent

en: Node: accessible
oc: Nosèl: accessible

en: Control access with built in Drupal node access test.
oc: Contrarotlar l'accès amb lo tèst interne d'accès als nosèls de Drupal.

en: Create nodes of the same type
oc: Crear des nosèls del meteissa tipe

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
oc: Utilizar las règlas internes d'accès als nosèls de Drupal, détermine se l'utilizaire pòt efectuar l'operacion seleccionada sul nosèl.

en: @user can view @node.
oc: @user pòt veire @node.

en: @user can edit @node.
oc: @user pòt modificar @node.

en: @user can delete @node.
oc: @user pòt suprimir @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
oc: @user pòt crear des nosèls de meteissa tipe que @node.

en: Node: language
oc: Nosèl : lenga

en: Control access by node language.
oc: Contrarotlar l'accès per la lenga del nosèl.

en: Current site language
oc: Lenga actuala del site

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
oc: Passer solament se lo nosèl es dins una des lengas seleccionada.

en: @identifier is in any language
oc: @identifier es dins n'importe quelle lenga

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
oc[0]: La lenga de @identifier es "@languages"
oc[1]: La lenga de @identifier es l'une des seguentas : "@languages"

en: Node: type
oc: Nosèl : tipe

en: Control access by node_type.
oc: Contraròtle d'accès per node_type.

en: Only the checked node types will be valid.
oc: Sols los tipes de nosèls marcats seràn valids.

en: @identifier is any node type
oc: @identifier es un tipe de nosèl qual que siá

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
oc[0]: Lo tipe de @identifier es "@types"
oc[1]: Lo tipe de @identifier es l'un des seguents : "@types"

en: User: permission
oc: Utilizaire : permission

en: Control access by permission string.
oc: Contrarotlar l'accès per cadena de permissions.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
oc: Sols los utilizaires ayant la permission seleccionada pourront y aver accès.

en: Error, unset permission
oc: Error, permission non definida

en: @identifier has "@perm"
oc: @identifier a "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
oc: Contrarotlar l'accès via un còde PHP arbitraire.

en: Administrative desc
oc: Descripcion administrative

en: A description for this test for administrative purposes.
oc: Una descripcion d'aqueste tèst a des fins administratives.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
oc: L'accès serà acordat se lo còde PHP seguent tòrna <code>VRAi</code>. Ne pas inclure &lt;?php ?&gt;. Atencion tot còde PHP incorrect pòt endommager vòstre site Drupal. Totes les contèxtes seràn disponibles dins la variabla <em>$contexts</em>.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
oc: Avètz pas los dreches sufisents per modificar del còde PHP.

en: User: role
oc: Utilizaire : ròtle

en: Control access by role.
oc: Contrarotlar l'accès per ròtle.

en: Only the checked roles will be granted access.
oc: L'accès serà acordat solament als ròtles marcats

en: @identifier can have any role
oc: @identifier pòt aver n'importe quel ròtle

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
oc[0]: @identifier al ròtle "@roles"
oc[1]: @identifier a l'un des ròtles "@roles"

en: User: language
oc: Utilizaire : lenga

en: Control access by the language the user or site currently uses.
oc: Contraròtle l'accès per la lenga de l'utilizaire o del site.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
oc: Passe solament se lo lengatge corrent del site es l'un des lengatges seleccionats.

en: Site language is any language
oc: La lenga del site es n'importe quelle lenga

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
oc[0]: La lenga del site es "@languages"
oc[1]: La lenga del site es l'une des seguentas : "@languages"

en: Taxonomy: vocabulary
oc: Taxonomia : vocabulari

en: @identifier is any vocabulary
oc: @identifier es n'importe quel vocabulari

en: Creates a node context from a node ID argument.
oc: Crèa un contèxte de nosèl a partir d'un argument de tipe identificant de nosèl.

en: Enter the node ID of a node for this argument
oc: Sasir un identificant de nosèl per aqueste argument

en: Creates a node add form context from a node type argument.
oc: Creat un contèxte de formulari d'apondon de nosèl a partir d'un argument de tipe nosèl.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
oc: Creat un contèxte de formulari d'edicion de nosèl a partir d'un ID d'argument nosèl.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
oc: Una cadena de caractèr es un contèxte minimal que maintient una simple cadena de caractèr que pòt èsser utilizat a d'autres fins.

en: Enter a value for this argument
oc: Sasir una valor per aqueste argument

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
oc: Crèa un tèrme de taxonomia simple dempuèi un ID de taxonomia o lo nom d'un tèrme de taxonomia.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
oc: Injecter la ierarquia dins lo fial d'Ariana

en: Enter a taxonomy term ID.
oc: Sasir un identificant de tèrme de taxonomia.

en: Enter a taxonomy term name.
oc: Sasir lo nom d'un tèrme de taxonomia.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
oc: Crèa un grop de tèrme de taxonomia dempuèi una lista de tids separats per una virgula o un signe mai (+). En general, lo primièr tèrme de la lista serà utilizat per los panèls.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
oc: Entrar un ID de tèrme o una lista d'IDs de tèrmes separats per un mai (+) o una virgula (,)

en: Creates a user context from a user ID argument.
oc: Crear un contèxte utilizaire a partir d'un identificant utilizaire coma argument.

en: Enter the user ID of a user for this argument
oc: Sasir l'identificant de l'utilizaire per aqueste argument

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
oc: Crèa un contèxte de vocabulari a partir d'un identificant de vocabulari coma argument.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
oc: Sasir l'identificant del vocabulari per aqueste argument

en: Use context keywords
oc: Utilizar des mots claus contextuals

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
oc: Se marcat, los mots claus contextuals seràn substitués a aqueste contengut.

en: Substitutions
oc: Substitucions

en: @identifier: @title
oc: @identifier : @title

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
oc: Tot çò qu'es dins lo formulari e es pas afichat per un autre contengut.

en: The author of the referenced node.
oc: L'autor del nosèl référencé.

en: Link to author profile
oc: Ligar al perfil de l'autor

en: Check here to link to the node author profile.
oc: Marcar aicí per lier al perfil de l'autor del nosèl.

en: "@s" author
oc: Autor de "@s"

en: The body of the referenced node.
oc: Lo corps del nosèl référencé.

en: "@s" body
oc: Còs de "@s"

en: The navigation menu the book the node belongs to.
oc: Lo menú de navigacion de libre al qual lo nosèl aparten.

en: Node created date
oc: Data de creacion del nosèl

en: The date the referenced node was created.
oc: Data de creacion del nosèl référencé.

en: "@s" created date
oc: Data de creacion de "@s"

en: Node links of the referenced node.
oc: Ligams de nosèl del nosèl référencé.

en: Node links go here.
oc: Los ligams del nosèl vont aicí.

en: "@s" links
oc: Ligams de "@s"

en: The title of the referenced node.
oc: Lo títol del nosèl référencé.

en: "@s" title
oc: Títol de "@s"

en: Node last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl

en: The date the referenced node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl référencé.

en: Last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn

en: "@s" last updated date
oc: Data de darrièra mesa a jorn de "@s"

en: "@s" node form attach files
oc: Jónher des fichièrs jos forma de nosèls de "@s"

en: "@s" node form publishing options
oc: Opcions de publicacion del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form book options
oc: Enregistrar las opcions del formulari del nosèl "@s"

en: Node form submit buttons
oc: Botons de somissions del formulari de nosèl

en: Submit buttons for the node form.
oc: Botons de somissions pel formulari de nosèl.

en: Node form buttons.
oc: Botons del formulari de nosèl.

en: "@s" node form submit buttons
oc: Boton de validacion del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form comment settings
oc: Paramètres des comentaris del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Node form revision log message
oc: Lo formulari de jornal des messatges de revision de nosèl

en: Revision log message for the node.
oc: Messatge del jornal des revisions pel nosèl.

en: "@s" node form revision log
oc: Jornal de revision del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Menu settings on the Node form.
oc: Reglatges del menú sul formulari de nosèl.

en: "@s" node form menu settings
oc: Paramètres del menú del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Node form url path settings
oc: Configuracion de camin d'URL del formulari de nosèl

en: "@s" node form path options
oc: Opcions de camin pel formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: "@s" node form author information
oc: Produire del contengut jos forma de nosèl de "@s"

en: Profile category
oc: Categoria del perfil

en: Contents of a single profile category.
oc: Contenguts d'una sola categoria de perfil.

en: Enter the node ID of a node for this context.
oc: Sasir l'identificant d'un nosèl per aqueste contèxte.

en: '%title' [node id %nid]
oc: '%title' [id de nosèl %nid]

en: Reset identifier to node title
oc: Réinitialise l'identificant al títol del nosèl

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat al títol del nosèl seleccionat.

en: Enter the node type this context.
oc: Sasir lo tipe de nosèl per aqueste contèxte.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
oc: Sasir l'identificant d'un nosèl per aqueste argument :

en: A context that is just a string.
oc: Un contèxte qu'es juste una cadena de caractèrs.

en: Raw string
oc: Cadena de caractèrs brute

en: Enter the string for this context.
oc: Sasir una cadena per aqueste contèxte.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
oc: Actualament definit sus @term. Sasir un autre tèrme se volètz cambiar lo tèrme.

en: Select a term from @vocabulary.
oc: Causir un tèrme dins @vocabulary.

en: Reset identifier to term title
oc: Réinitialise l'identificant al títol del tèrme

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat al nom del tèrme seleccionat.

en: You must select a term.
oc: Vos cal causir un tèrme.

en: Invalid term selected.
oc: Tèrme seleccionat invalid.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
oc: Plusieurs tèrmes de taxonomia, coma un groupe.

en: Term ID of first term
oc: Identificant (ID) de tèrme del primièr tèrme

en: Term ID of all term, separated by + or ,
oc: Identificants (ID) de tèrmes de totes los tèrmes, separats per des + o des ,

en: Term name of first term
oc: Nom de tèrme del primièr tèrme

en: Term name of all terms, separated by + or ,
oc: Lo nom de totes los tèrmes, separats pas "+" o ","

en: Vocabulary ID of first term
oc: Identificant (ID) de vocabulari del primièr tèrme

en: Creates the author of a node as a user context.
oc: Crèa l'autor d'un nosèl coma contèxte utilizaire.

en: Make all views available as panes
oc: Rendre totas las vistas utilisables en tant que panèls

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
oc: Se marcat, totas las vistas seràn disponibles jos forma de content pane per èsser apondudas als tipes de contengut. Se non seleccionat, solas las vistas que disposent d'un afichatge Content pane seràn disponible en tant que content panes. Déseleccionatz aquò se volètz contrarotlar mai finement quelles vistas son diponibles l'interfàcia des panels pels utilizaires.

en: Configure Views to be used as CTools content.
oc: Configurar des vistas per èsser utilizadas coma contengut amb CTools.

en: Views content panes
oc: Volets de contengut de Views

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
oc: Permet al contengut de Views d'èsser utilizat dins Panels, Dashboard e d'autres moduls que utilisent l'API CTools.

en: Select display
oc: Seleccionar un afichatge

en: Configure view
oc: Configurar la vista

en: Choose which display of this view you wish to use.
oc: Causissètz l'afichatge d'aquesta vista volètz utilizar.

en: Broken/missing/deleted view.
oc: Vista cassée/mancanta/suprimida.

en: Configure view @view (@display)
oc: Configurar la vista @view (@display)

en: View: @name
oc: Vista : @name

en: View information
oc: Informacion sus la vista

en: Using display @display.
oc: Utilizacion de l'afichatge @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
oc: L'argument @arg utilisant lo contèxte @context a été converti en @converter

en: @count items displayed.
oc: @count elements afichats.

en: With pager.
oc: Amb paginacion.

en: Without pager.
oc: Sans paginacion.

en: Skipping first @count results
oc: Ignorar les @count primièrs resultats

en: With more link.
oc: Amb un ligam plus.

en: With feed icon.
oc: Amb una icône de flux.

en: Sending arguments.
oc: Envoi des arguments.

en: Using arguments: @args
oc: Amb les arguments : @args

en: Using url: @url
oc: Amb l'URL : @url

en: View panes
oc: Volets de vista

en: Link title to page
oc: Ligar lo títol a la pagina

en: Provide a "more" link.
oc: Provesir un ligam "plus".

en: Num items
oc: Nombre d'elements

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
oc: Causir lo nombre d'elements a afichar o 0 per afichar totes los resultats.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
oc: Sasir lo nombre d'elements a ignorar ; sasir 0 per n'ignorar aucun element.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
oc: Se aquò es definit, suplantar lo camin d'URL de la Vista ; aquò pòt èsser pratique per la definir a l'URL del panèl.

en: Content pane
oc: Volet de contengut

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
oc: Es disponible coma contengut per un panèl o un afichatge de tablèu de bòrd.

en: Pane settings
oc: Paramètres del panèl

en: Use view name
oc: Utilizar lo nom de la vista

en: Use view description
oc: Utilizar la descripcion de la vista

en: Admin desc
oc: Descripcion per l'administracion

en: Use Panel path
oc: Utilizar lo camin del modul Panel

en: Argument input
oc: Sasida d'argument

en: Allow settings
oc: Permetre los paramètres

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
oc: Los paramètres seleccionats seràn disponibles dins lo panèl de la fenèstra de configuracion per èsser modificats per l'utilizaire. Los paramètres non seleccionats ne seràn pas disponibles e n'utilizaront que los paramètres d'aqueste afichatge.

en: Pager offset
oc: Decalatge de la paginacion

en: Path override
oc: Supplantation del camin

en: Title override
oc: Supplantation del títol

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
oc: Aquò es lo títol que va aparéisser pel panèl d'aquesta vista dins la fenèstra d'apondon de contengut. Se vide, lo nom de la vista serà utilizat.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
oc: Aquò es lo tèxte que va aparéisser quand l'utilizaire va placer sa souris au-dessus del panèl dins la fenèstra d'apondon de contengut. Se vide, la descripcion de la vista serà utilizada.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
oc: Aquò es la categoria dins la quala apparaîtra lo panèl dins la fenèstra d'apondon de contengut.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
oc: Aquò es lo pes per defaut de la categoria. Notatz que se lo pes de la categoria es definit a plusieurs endreches, sol lo primièr es visible per Panels, doncas se lo pes ne semble pas foncionar, verificatz dins les autres endreches ont lo pes poiriá aver été défini.

en: Link pane title to view
oc: Ligar lo títol del panèl a la vista

en: Inherit path from panel display
oc: Ereitar del camin de l'afichatge del panèl

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
oc: Se oui, totes los ligams generats per Views, tal coma los ligams plus, los ligams de resumit, e los ligams de sasidas expausats vont aller dins l'afichatge des camins des panels e non dins la vista, se l'afichatge a un camin.

en: Choose the data source for view arguments
oc: Causissètz la font de donadas des arguments de la vista

en: @arg source
oc: font de @arg

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
oc: La version de l'API de CTools es trop anciana per Panels. Panels requesís al mens la %version.

en: CTools API Version
oc: Version de l'API de CTools

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
oc: Las paginas del panel pòdon èsser utilizadas coma des paginas d'arrivée (landing paginas). Elles possèdent una URL, acceptent les arguments e pòdon aver des entradas de menú.

en: Panel page
oc: Pagina del panel

en: You must activate the page manager module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul pagina manager per aquesta foncionalitat.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
oc: Los nosèls de panel son des nosèls de contengut que apparaissent dins vòstras recèrcas. Mais ils son mai limitats que las paginas de panel.

en: Panel node
oc: Nosèl de panel

en: You must activate the panel node module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul panel node per aquesta foncionalitat.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
oc: Las mini panels son des pichonas zones de contengut afichadas coma des blocs, per les besoins de mesa en forma de blòts complexes o de mesas en forma a l'interior de mesas en forma.

en: Mini panel
oc: Mini-panèl

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul Mini panels per aquesta foncionalitat.

en: Go to list
oc: Aller a la lista

en: There are no mini panels.
oc: I a pas cap de mini-panèl.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
oc: Actualament, i a pas de paramètres de cambiar, mas de plugins addicionals o de moduls pòdon los vos pòdon provesir dins lo futur.

en: Your changes have been discarded.
oc: Vòstras modificacions son estadas regetadas.

en: Style settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Disable this pane
oc: Desactivar aqueste panèl

en: Enable this pane
oc: Activar aqueste panèl

en: CSS properties
oc: Proprietats CSS

en: Invalid pane id.
oc: Identificant (ID) de panèl invalid.

en: Cache method for this display
oc: Metòde de mesa en cache per aqueste afichatge

en: Cache method for !subtype_title
oc: Metòde de cache per !subtype_title

en: Cache settings for this display
oc: Paramètres de cache per aqueste afichatge

en: Cache settings for !subtype_title
oc: Paramètres de cache per !subtype_title

en: Default style for this display
oc: Estil per defaut per aqueste afichatge

en: Panel style for region "!region"
oc: Estil de panèl per la region "!region"

en: Use display default style
oc: Utilizar l'estil d'afichatge per defaut

en: Style settings for @style (display)
oc: Paramètres d'estil per @estil (afichatge)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
oc: Paramètres d'estil per l'estil @estil (Region "!region")

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
oc: Paramètres d'estil per l'estil @estil (Volet "!pane")

en: Configure CSS on !subtype_title
oc: Configurar la CSS sus !subtype_title

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
oc: Identificant CSS d'aplicar a aqueste panèl. Peut rester vide.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
oc: Classa CSS d'aplicar a aqueste panèl. Peut rester vide.

en: Access settings on !subtype_title
oc: Paramètres d'accès a !subtype_title

en: Add visibility rule for !subtype_title
oc: Apondre una règla de visibilitat per !subtype_title

en: Invalid test id.
oc: Identificant (ID) de tèst invalid.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
oc: Configurar la règla de visibilitat per !subtype_title

en: Panel layout has been updated.
oc: La mesa en pagina del panèl es estada mesa a jorn.

en: Mini panel: "@title"
oc: Mini-panèl : "@title"

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
oc: Crear des mini-panèls pouvant èsser utilizats coma des blòts per Drupal e coma des panèls per d'autres moduls de panèls.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
oc: Una mesa en forma de panel divisée en linhas e colomnas.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
oc: Causir quin contengut pòt èsser apondut als afichatges del nosèl de panel.

en: Show layout designer
oc: Mostrar l'aisina de mesa en pagina

en: Remove column
oc: Enlever la colomna

en: Add row to top
oc: Apondre una linha amont

en: Add row to bottom
oc: Apondre una linha aval

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Add column
oc: Apondre una colomna

en: Add region to left
oc: Apondre una region a esquèrra

en: Add column to left
oc: Apondre una colomna a esquèrra

en: Add region to right
oc: Apondre una region a drecha

en: Add column to right
oc: Apondre una colomna a drecha

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Remove region
oc: Enlever la region

en: Invalid item id.
oc: Identificant (ID) de l'element invalid.

en: Configure column
oc: Configurar la colomna

en: Configure row
oc: Configurar la linha

en: Configure region
oc: Configurar la region

en: Region title
oc: Títol de la region

en: Fluid
oc: Fluide

en: You must remove contained items to change the row container type.
oc: Vos cal enlever los elements contenguts per cambiar lo tipe de conteneur de linha.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
oc: Las elements ne pòdon pas èsser définis coma fluides s'il y a ja des elements fixes d'aqueste costat.

en: Hide layout designer
oc: Amagar l'aisina de mesa en pagina

en: No markup at all
oc: Aucune balisa

en: Each region
oc: Cada region

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
oc: Causir de placer la boite a l'entorn de cada panèl (morceau de contengut) o de cada region (cada colomna o region).

en: Change general settings about this variant.
oc: Modificar los paramètres generals d'aquesta varianta.

en: Selection rules
oc: Règlas de seleccion

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
oc: Contrarotlar lo critèri utilizat per decidir se aquesta varianta es utilizada o pas.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
oc: Apondre des objèctes de contèxte addicionals per qu'aquesta varianta pòsca èsser utilizada pel contengut.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
oc: Apondre los elements de contengut e cambiar lor posicion amb una interfàcia lisar-desplaçar.

en: Move content from old layout
oc: Desplaçar lo contengut de l'anciana mesa en forma

en: Get a preview of what this variant will look like.
oc: Aver un apercebut de çò a qué la varianta se semblarà.

en: This panel will be selected if @conditions.
oc: Aqueste panel serà seleccionat se @condicions.

en: This panel will always be selected.
oc: Aqueste panel serà totjorn seleccionat.

en: Selection rule
oc: Règla de seleccion

en: Panel: @title
oc: Panèl : @title

en: You must select a layout.
oc: Vos cal seleccionar una mesa en forma.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
oc: Vos cal seleccionar una mesa en forma diferenta se volètz cambiar las mesas en formas.

en: Update and preview
oc: Modificar e prévisualiser

en: Administrative title of this variant.
oc: Títol administratiu d'aquesta varianta.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
oc: Marcar per que la pagina désactiva totas las regions afichadas dins lo tèma. Notatz que certans tèmas supportent aqueste paramètre mieux que d'autres. En cas de doute, essayez amb des tèmas en stock per voir.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
oc: Entrar lo còde CSS bien formé aicí ; aqueste còde serà inséré dins la pagina, e ne deuriá èsser utilizat que per des ajustements mineurs. Quand c'est possible, il es préférable de metre la CSS de la pagina dins lo tèma. Per sécurité, aquesta CSS serà filtrée. Es pourquoi certaines CSS pòdon ne pas foncionar.

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: %title is invalid.
oc: %title es invalid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
oc: Error de Requèsta HTTP al moment de l'import de %filename : @error

en: Failed to open file: %filename
oc: Fracàs de l'dobertura del fichièr : %filename

en: Invalid calendar file: %filename
oc: Fichièr de calendièr invalid : %filename

en: Invalid calendar file.
oc: Fichièr de calendièr invalid.

en: Custom input format
oc: Format de sasida personalizat

en: Hide repeat rule
oc: Amagar la règla de repeticion

en: There are errors in @field_name value #@delta:
oc: I a d'errors dins la valor #@delta del camp @field_name :

en: There are errors in @field_name:
oc: I a d'errors dins lo camp @field_name :

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
oc: La documentacion completa des moduls Data e Data API es disponible sus <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
oc: Utilizar lo selector d'ora de jQuery per defaut

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
oc: Efectuar la sasida des oras manualament, pas de selector d'ora jQuery

en: Timepicker
oc: Selector d'ora (<em>timepicker</em>)

en: Current exceptions
oc: Excepcions actualas

en: Date wizard
oc: Assistant de data

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
oc: Nom sistèma. Valara autorizada : (a-z, 0-9, _). Se es pas un tipe de contengut existent, lo tipe de contengut serà creat.

en: Content type label
oc: Etiqueta del tipe de contengut

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
oc: Un nom &laquo;&nbsp;humainement lisible&nbsp;&raquo; per aqueste tipe de contengut. Necessari solament per un novèl tipe de contengut.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
oc: Un tipe de contengut de data qu'es ligat a un calendièr Views.

en: Content type description
oc: Descripcion del tipe de contengut

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
oc: Una descripcion pel tipe de contengut.  Necessari solament per la creacion d'un novèl tipe de contengut.

en: Date field name
oc: Nom del camp de data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
oc: Nom sistèma. Valara autorizadas : (a-z,0-9,_) Ne deu pas èsser lo nom d'un camp existent.

en: Date field label
oc: Etiqueta del camp data

en: The human-readable label for this field.
oc: L'etiqueta afichada d'aqueste camp.

en: Date widget type
oc: Tipe de widget de data

en: Show repeating date options
oc: Afichar las opcions de repeticion de data

en: Date field type
oc: Tipe de camp de data

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
oc: Lo tipe recomandat es Datatime, levat per las datas istorics o las datas que ne requièrent qu'una granularitat al mois o a l'annada. Las datas ancianas o incompletas devon utilizar lo tipe Data (une data ISO-8601).

en: Date timezone handling
oc: Gestion des fuses oraris

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
oc: La gestion dels fuses oraris deu èsser parametrada sus &laquo;&nbsp;Pas cap&nbsp;&raquo; per una granularitat sens elements horaires.

en: Create a calendar for this date field
oc: Crear un calendièr per aqueste camp de data

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
oc: Aqueste nom de tipe de contengut es ja utilizat. Ajout del novèl camp al tipe de contengut existent.

en: This field name already exists.
oc: Lo nom del camp es ja utilizat.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
oc: La gestion des fuseaux horaire deu èsser parametrada sus &laquo;&nbsp;Pas cap&nbsp;&raquo; per pouvoir disposer d'una granularitat sens horaire.

en: Date Tools
oc: Aisinas de Data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
oc: Aisinas per importar e crear automaticament des datas e des calendièrs.

en: Date browser
oc: Selector de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
oc: Navigacion de data de tipe retorn/seguent a estacar als autres afichatges. Requesís l'argument Data.

en: Date browser style
oc: Estil de l'explorateur de Data

en: Creates back/next navigation.
oc: Crèa una navigacion retorn/seguent.

en: Date (!base_table)
oc: Data (!base_taula)

en: Filter any Views !base_table date field.
oc: Filtrar cada camp de data de !base_taula de Views

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
oc: Seleccionatz lo tipe de valor de data a utilizar dins las valors per defaut, les resumits, e la navigacion. Per exemple, una granularitat de 'mois' réglera la data per defaut al mois corrent, groupera per mois dins las vistas de sommaire, e liera al mois seguent et al mois precedent dins la navigacion per data.

en: You must select at least one date field for this argument.
oc: Vos cal seleccionatz al mens un camps data per aqueste argument.

en: Navigate to previous year
oc: Afichar l'annada precedenta

en: Navigate to next year
oc: Afichar l'annada seguenta

en: Navigate to previous month
oc: Aller al mois precedent

en: Navigate to next month
oc: Aller al mois seguent

en: Navigate to previous week
oc: Afichar la setmana precedenta

en: Navigate to next week
oc: Afichar la setmana seguenta

en: Navigate to previous day
oc: Aller al jorn precedent

en: Navigate to next day
oc: Aller al jorn seguent

en: View full page month
oc: Veire lo mois en pleine pagina

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: @project issue queue
oc: File d'espèra des tickets de @project

en: Flush all caches
oc: Voidar totes los caches

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: %name must be an integer.
oc: %name deu èsser un entièr.

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: <No value>
oc: -Aucune valor-

en: (first item is 0)
oc: (le primièr element es 0)

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: %name: found no valid post with that title.
oc: %name : cap de contengut valid es pas estat trobat per aqueste títol.

en: Number of pages
oc: Nombre de paginas

en: Relative date
oc: Data relativa

en: Hello <strong>@username</strong>
oc: Bonjour <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
oc: Afichar les raccourcis

en: Administration menu Toolbar style
oc: Estil de la barre d'aisinas d'Administration menú

en: A better Toolbar.
oc: Una meilleure barre d'aisinas.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
oc: Code de démonstration, aide avançada e panèl de démonstration per mostrar comment construire des plugins ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
oc: Lo Plugin d'Exemple CTools es una simple demonstration de desvolopament montrant comment crear des plugins per CTools. Il ne provesís aucune functionnalité intéressante per un utilizaire classique.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
oc: Un panèl démontrant la màger part des foncionalitats es provesit a l'adreça
        <a href="@demo_url">Panèl de démo CTools</a>, e podètz disposer de documentacion a prepaus des exemples a l'adreça 
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools lui-même provesís de la documentacion a l'adreça !ctools_help. Cependant, generalament, lo còde lui-même es lo meilleur des ensenhants.
        Vous lo trobarez dins %path.

en: CTools plugin example
oc: Exemple de plugin CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
oc: Exemple de plugin Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
oc: Mòstra comment un modul externe pòt provesir des plugins ctools (pour Panels, etc.).

en: Arg length
oc: Talha de l'argument

en: Control access by length of simplecontext argument.
oc: Contrarotlar l'accès per talha de l'argument simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
oc: Acordar l'accès se la talha de l'argument simplecontext est

en: Length of simplecontext argument
oc: Talha de l'argument simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
oc: L'accès/visibilitat serà acordat en se basant sus la talha de l'argument.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
oc: L'argument Simpletext deu èsser !comp @length caractèrs

en: CTools example: role
oc: Exemple CTools : ròtle

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
oc[0]: @identifier deu aver lo ròtle "@roles"
oc[1]: @identifier pòt èsser un des ròtles parmi "@roles"

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
oc: Crear un "simplecontext" a partir des arguments.

en: Enter the simplecontext arg
oc: Entrar les arguments de simplecontèxte

en: CTools example no context content type
oc: Exemple Ctools per un tipe de contengut sens contèxte

en: No context content type - requires and uses no context.
oc: Type de contengut sens contèxte - ne requesís ni n'utiliza aucun contèxte.

en: CTools Examples
oc: Exemples CTools

en: The setting for item 1.
oc: Lo paraetratge de l'element 1.

en: The setting for item 2
oc: Lo paraetratge de l'element 2.

en: CTools example relcontext content type
oc: Exemple CTool per un tipe de contengut relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
oc: Tipe de contengut relcontext - fonciona amb lo contèxte relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
oc: Configuracion de l'element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
oc: Paramètre per relcontext.

en: Simplecontext content type
oc: Tipe de contengut Simplecontext

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
oc: Type de contengut Simplecontext - fonciona amb un contèxte simplecontext

en: Config Item 1 for simplecontext content type
oc: Element de configuracion 1 pel tipe de contengut simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
oc: Un contèxte relcontext de simplecontext

en: Relcontext setting
oc: Paramètre Relcontext

en: Just an example setting.
oc: Juste un exemple de paramètre.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
oc: Un sol contèxte "simplecontext", o un element de donadas

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
oc: Sasir des donadas per representar aqueste "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
oc: Un contèxte Simplecontext a partir de la configuracion

en: Setting for simplecontext
oc: Paramètre de simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
oc: Un exemple de paramètre que poiriá èsser utilizat per configurar un contèxte

en: Relcontext from simplecontext
oc: Relcontext a partir de simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
oc: Consultar lo guida d'aviada per mai d'informacions.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
oc: Avant qu'aquesta varianta ne pòsca èsser aponduda, elle deu èsser configurada. Quand avètz terminé, clicatz sus "Crear la varianta" a la fin de l'assistant per l'apondre a vòstra pagina.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable d'activar node/%node/edit parce que d'autres moduls l'on ja surcargat amb %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable de surcargar lo camin @path parce que d'autres moduls l'on ja surcargat amb %callback. L'edicion de nosèl serà activada, mas lo camin d'edicion ne serà pas surcargat.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager es incapable d'activar node/%node perque d'autres moduls l'ont ja surcargat amb %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
oc: Los camins amb des getons obligatòris ne pòdon pas èsser utilizats coma elements de menú normaux a mens que lo gestionari d'argument seleccionat fournisse un argument per defaut a utilizar per aqueste element de menú.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Pagina manager ne pòt pas activar user/%user perque un autre modul a ja supplanté aquesta pagina amb %callback.

en: Existing node
oc: Nosèl existent

en: Enter the title or NID of a node
oc: Sasir lo títol o lo NID d'un nosèl

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
oc: Inclure los ligams des nosèls, comment "apondre un comentari," "lire la seguida," etc.

en: Template identifier
oc: Identificant del template

en: Add the breadcrumb trail as content.
oc: Apondre lo fial d'Ariana coma contengut.

en: Add the help text of the current page as content.
oc: Apondre lo tèxte d'ajuda de la pagina correnta coma contengut.

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Add the status messages of the current page as content.
oc: Apondre les messatges d'état de la pagina correnta coma contengut.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
oc: Apondre des onglets (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Add the page title as content.
oc: Apondre lo títol de la pagina coma contengut.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
oc: Foncions d'afichatge de Core Panels ; ne prpovesisson pas d'UI externe, al mens un autre modul Panels deuriá èsser activat.

en: You may use substitutions in this title.
oc: Podètz utilizar des substitucions dins aqueste títol.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
oc: Las opcions de contengut son separadas per categorias. Seleccionatz una categoria a esquèrra per contunhar.

en: Change the layout of this panel.
oc: Modificar la mesa en pagina d'aqueste panèl.

en: Manage mini panels
oc: Gerir les mini-panèls

en: Manage pages
oc: Gerir las paginas

en: Show End Date
oc: Mostrar la Data de Fin

en: Be aware that some actions might initialize the theme system. After that, it's impossible for any module to change the used theme.
oc: Soyez attentif al fait que des accions pourraient initialiser lo tèma sistèma. Aprèp ça, il es impossible a aucun de modul de cambiar lo tèma utilizat.

en: To display scheduled tasks you have to install the <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a> module.
oc: Per afichar los prètzfaches planificats vos cal installer lo modul <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a>.

en: Delete a scheduled task
oc: Suprimir un prètzfach planificat

en: Scheduled date
oc: Data planificada

en: Scheduled date and time stamp
oc: Data e ora de planification

en: User provided identifier
oc: Identificant provesit per l'utilizaire

en: ID to recognize this specific scheduled task
oc: Identificant per reconnaître aquesta prètzfach planificat spécifique

en: Gallery page
oc: Pagina de galariá

en: Database is encoded in UTF-8
oc: La basa de donadas es encodada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
oc: Drupal n'a pas pu déterminer se l'encodage de la basa de donadas a été défini en UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
oc: PostgreSQL s'es inicializat

en: Structure
oc: Estructura

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Example: Image gallery
oc: Exemple : Image gallery

en: Example: image_gallery
oc: Exemple : Image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
oc: Aqueste nom deu pas conténer que des letras minusculas, des chiffres e des tirets-bas (_). <strong>Essayer d'éviter les conflictes amb des noms de moduls Drupal existents.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
oc: Provesís una corta descripcion de çò que los utilizaires pòdon espérer obténer en activant vòstra foncionalitat (feature).

en: URL of update XML
oc: URL de mesa a jorn XML

en: features
oc: foncionalitats (features)

en: Create feature
oc: Crear una foncionalitat (feature)

en: Create a new feature.
oc: Crear una novèla foncionalitat (feature)

en: Auto-detected
oc: Auto-détecté

en: Provided by dependency
oc: Provesís

en: Header text
oc: Tèxte de l'entèsta

en: Content statistics
oc: Statistiques de contengut

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
oc: 
        Aquò es un blòt de donadas creat pel tipe de contengut Relcontent.
        Las donadas dins lo blòt pòdon èsser assembladas a partir de tèxte estatic (coma aicí), dempuèi lo 
        formulari de tipe de contengut ($conf) pel tipe de contengut, o dempuèi lo contèxte
        passé aicí. <br />
        Dins nòstre cas, lo formulari de configuracion ($conf) a juste un camp, 'config_item_1;
        e es configurat amb :

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
oc: 
        Aquò es un blòt de donadas creat pel tipe de contengut Simplecontext.
    Las donadas del blòt pòdon-èsser assembladas a partir d'un tèxte estatic (coma ça) o a partir du
    formulari de configuracion ($conf) del tipe de contengut, o a partir du contèxte
    passé en paramètre. <br />
    Dins nòstre cas, lo formulari de configuracion ($conf) a un sol camp, 'config_item_1';
    et il es configurat amb :

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
oc: Aquesta pagina es actualament blocada a l'edicion per vosmême. Persona ne pòt modificar aquesta pagina abans que aquestes cambiaments aient été enregistrats o annulés.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
oc: Aquesta pagina es actualament verrolhada per la modificacion per un autre utilizaire. Podètz pas modificar aquesta pagina sens casser lo verrolh.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per totes los blogs a <em>/blog</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, les billets de blog los mai recents per defaut de Drupal seràn afichats.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar lo blog parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: User blog
oc: Blog de l'utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per l'afichatge des blogs de l'utilizaire a <em>blog/%user</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo blog utilizaire per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar blog/%user parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Site contact page
oc: Pagina de contacte del site

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per la pagina de contacte del site a <em>/contact</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari de contacte per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar la pagina de contacte parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: User contact
oc: Formulari de contacte utilizaire

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per l'afichatge del formulari de contacte d'un utilizaire a <em>user/%user/contact</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, lo formulari de contacte utilizaire per defaut de Drupal serà utilizat.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar user/%user/contact parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
oc: Podètz pas aver un placeholder sens nom (% o ! sens suffixe). Veuillez nommer vòstre placeholder en ajoutant un court tèxte descriptif al % o !, coma dins %user o %node.

en: All polls
oc: Totes les sondatges

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
oc: Se activat, supplante lo comportement per defaut de Drupal per les sondatges a <em>/poll</em>. Se aucune varianta n'est seleccionada, les sondatges recents per defaut de Drupal seràn afichats.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar lo sondatge parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Search @type
oc: Recercar @type

en: Taxonomy: term
oc: Taxonomia : tèrme

en: Control access by a specific term.
oc: Contrarotlar l'accès per un tèrme spécifique.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
oc: Causir un o plusieurs tèrmes de @vocabulary.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
oc[0]: @term pòt èsser lo tèrme "@terms"
oc[1]: @term pòt èsser l'un d'aquestes tèrmes: @terms

en: Node add form: node type
oc: Formulari d'apondon de nosèl: tipe de nosèl

en: Node edit form: node ID
oc: Formulari de modificacion de nosèl : identificant del nosèl

en: Get all arguments after this one
oc: Récupérer totes los arguments aprèp aqueste

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
oc: Se marcat, aquesta cadena (de caractèrs) incluera totes los arguments. per exemple, se lo camin es "path/%" e que l'utilizaire visite "path/foo/bar"; se non marcat, la cadena serà "foo". Se marcat, la cadena serà "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
oc: Tèrme de taxonomia : ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
oc: Tèrme de taxonomia (multiple) : ID

en: User: name
oc: Utilizaire : nom

en: Creates a user context from a user name.
oc: Crèa un contèxte utilizaire a partir de son nom d'utilizaire.

en: Enter the username of a user for this argument
oc: Sasir lo nom d'utilizaire d'un utilizaire per aqueste argument.

en: Vocabulary: ID
oc: Vocabulari : identificant (ID)

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
oc: Lo formulari de contacte que permet als utilizaire de mandar un messatge als administrateurs del site.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
oc: Lo formulari de contacte que permet als utilizaire de contacter les autres utilizaires.

en: Contact @name
oc: Contactar @name

en: Custom: @title
oc: Personalizat : @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
oc: Aqueste títol serà utilizat dins l'administracion per identifier aqueste panèl. Se vide, lo títol de basa serà utilizat.

en: Advanced search form
oc: Formulari de recèrca avançada

en: A search form with advanced options.
oc: Un formulari de recèrca amb des opcions avançadas.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
oc: Lo formulari avançat pòt aver des opcions addicionalas basées sul tipe de recèrca. Per exemple lo formulari de recèrca avançada de contengut (nosèl) permetrà de recercar per tipe de nosèl et tèrme de taxonomia.

en: Same page
oc: Même pagina

en: Override default prompt
oc: Suplantar l'invite per defaut

en: @type search form
oc: Formulari de recèrca de @type

en: The results of a search using keywords.
oc: Los resultats d'una recèrca utilisant des mots claus.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
oc: Enregistra una entrada del jornal watchdog quand des recèrcas son efectuadas.

en: Override "no result" text
oc: Suplantar lo tèxte "aucun resultat"

en: No result text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultat

en: Display text if no search keywords were submitted
oc: Afichar lo text se aucun mot clau de recèrca a été soumise

en: @type search result
oc: Resultat de recèrca @type

en: HTML-safe string
oc: Cadena de caractèrs amb del HTML sécurisé

en: Custom pager settings
oc: Paramètres de la paginacion personalizada

en: Use different pager settings from view settings
oc: Utilizar diferentas configuracions de paginacion a partir de configuracion de vista.

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
oc: <strong>Avertiment :</strong> Aquesta vista a AJAX d'activat. Surcargat los paramètres de paginacion foncionara initialement, mas quand la vista es mesa a jorn per AJAX, los paramètres initiaux seràn utilizats. Vous ne devez pas surcargar los paramètres de paginacion sus des vistas amb lo paramètre AJAX d'activat.

en: The number of items to skip and not display.
oc: Lo nombre d'elements a passar e a ne pas afichar.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
oc: Seleccionar aquò per envoyer totes los arguments dempuèi lo panèl directement a la vista. Se marcat, les arguments del panèl viendront aprèp n'importe quins arguments de contèxte au-dessus e précéderont n'importe quins arguments suplementaris passés per lo camp Arguments au-dessous. Notatz que les arguments n’incluent pas l'URL de basa ; Soles las valors aprèp l'URL o definidas coma placeholders son consideradas coma des arguments.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
oc: Des arguments suplementaris a envoyer a la vista coma s'ils faisaient parties de l'URL jos la forme de arg1/arg2/arg3. Podètz utilizar %0, %1, ..., %N per obténer les arguments dempuèi l'URL. Ou utilizar @0, @1, @2, ..., @N per utilizar les arguments passés al panèl. Nòta : utilizar aquestas valors uniquement en darrièr recourt. Dins de futures versions de Panels elles pourraient disparaître.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
oc: Se "A partir del contèxte" es seleccionat, lo tipe de contèxte d'utilizar.

en: Context is optional
oc: Lo contèxte es opcional

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
oc: Aqueste contèxte n'a pas besonh d'èsser present per que lo panèl foncionne. Se volètz l'utilizar, asseguratz-vos que lo gestionari d'arguments es capable de gerir proparement des valors vides.

en: &#x2713;Panel title
oc: &#x2713;Títol del panèl

en: No rules
oc: Aucune règla

en: Title type
oc: Tipe de títol

en: Manually set
oc: Definit manualament

en: From pane
oc: Depuis lo panèl

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
oc: NOTE : afin d'importar un panèl de nosèls vos cal préalablement definir los paramètres de export.modul sus "Enregistrar en tant que novèl nosèl puis editar", sinon ça ne foncionara pas.

en: Region class
oc: Classa CSS de la region

en: Upgrade
oc: Metre a jorn

en: styles
oc: estils

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
oc: Cibla del ligam, coma "_blank", "_parent", o un nom d'iframe. Aqueste camp es rarement utilizat.

en: @argument title
oc: Títol de @argument

en: @argument input
oc: Sasida de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
oc: Lo nombre maximum de caractèrs a afichar per aqueste camp.

en: Count the number 0 as empty
oc: Considerar lo nombre 0 coma vide

en: Hide if empty
oc: Amagar se vide

en: Starting value
oc: Valor de despart

en: Specify the number the counter should start at.
oc: Especificar lo nombre a partir del qual lo comptador deu commencer.

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: The view %name has been saved.
oc: La vista %name es estada enregistrada.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
oc: Aqueste filtre pòt far aparéisser d'elements coma de doblons se an mai d'una opcion seleccionada. Se aqueste filtre engendre de doblons, aquesta casa pòt los réduire&nbsp;; cependant, mai il y aurà de tèrmes de recèrca, mens la requèsta serà performante, doncas utilizatz aquò amb précaution. Aquò ne deuriá pas èsser actiu sus de camps a valor unique, perque aquò poiriá far disparaître de valors de l'afichatge se c'est utilizat sus un camp incompatible.

en: Jump menu
oc: Menú de saut

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
oc: Met totes los resultats dins una lista desenrotlanta e permet a l'utilizaire d'aller a una pagina diferenta basé sus los resultats.

en: Hostname of user that posted the comment.
oc: Nom d'òste (hostname) de l'utilizaire qu'a postat lo comentari.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
oc: Adreça de corrièrs electronic de l'utilizaire qu'a postat lo comentari. Serà voida se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
oc: Relie des nosèls a des tèrmes de taxonomia, en spécifiant quin(s) vocabulari(s) utilizar. Aquesta relacion engendrera des doublons s'il y a plusieurs tèrmes.

en: The text of the profile item.
oc: Lo tèxte de l'element de perfil.

en: The taxonomy term ID for the term.
oc: L'identificant del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The taxonomy term name for the term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom pel vocabulari al qual aparten lo tèrme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
oc: Causissètz quels vocabularis volètz associer. Remembratz-vos que cada tèrme trobat creara una linha de resultat, doncas aquesta relacion es mai utile sus un sol vocabulari que n'a qu'un sol tèrme per nosèl.

en: The name of the role.
oc: Lo nom del ròtle.

en: The role ID of the role.
oc: L'identificant del ròtle.

en: Hide empty fields
oc: Amagar los camps voids

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
oc: Afichar pas los camps, etiquetas o balisas dels camps voids.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar los paramètres de vòstre menú de saut

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
oc: Per configurar corrèctament vòstre menú de saut, vos cal seleccionar un camp que representara lo camin a utilizar. Vous devez ensuite régler aqueste camp sus "Exclure". Totes les autres camps feront partida del menú. Veuillez noter que tot lo HTML serà enlevé de l'afichatge vu que las listas desenrotlantas ne pòdon pas en afichar.

en: Path field
oc: Camp de camin

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
oc: Se amagat, aqueste boton serà solament amagat pels utilizaires exécutant lo JavaScript e la pagina cambiara automaticament quand la seleccion serà modificada.

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: This identifier is used by another handler.
oc: Aqueste identificant es utilizat per un autre handler.

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: SQL Query
oc: Requèsta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
oc: La requèsta serà generada e executada en utilizant l'API de basa de donadas de Drupal.

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Exposed form
oc: Formulari expausat

en: Cancel account
oc: Anullar lo compte

en: Recreate
oc: Recrear

en: Revert components
oc: Revenir a una version anteriora des components

en: Mark as reviewed
oc: Marquer coma vu

en: @actioning @module_name / @component.
oc: @accioning @modul_name / @component.

en: @action completed for @module_name / @component.
oc: @accion terminé(e) per @modul_name / @component.

en: Manage features.
oc: Administrar Features.

en: Recreate an existing feature.
oc: Recrear una foncionalitat (feature) existenta.

en: Review overrides
oc: Examiner les surcharges

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: The order of pages in the book hierarchy.
oc: L'òrdre des paginas dins la ierarquia del libre.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
oc: Afichar lo ligam estandard d'apondon de comentari sus los nosèls réguliers, que ne serà afichat que se l'utilizaire visualisant la pagina a accès a l'apondon de comentari.

en: Inherit pager
oc: Ereitar la paginacion

en: Render pager
oc: Afichar la paginacion

en: Render
oc: Rendu

en: schedule
oc: planification

en: Entities
oc: Entitats

en: The human readable label.
oc: L'etiqueta afichada.

en: Processed @current out of @total
oc: @current tractadas sus @total

en: Thickness
oc: Espessor

en: If part of a book, the book to which this book page belongs.
oc: Se faisant partida d'un libre, lo libre al qual aquesta pagina de libre aparten.

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unique del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordinateur a partir del qual lo comentari es estat postat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièrs electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh sasida per l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala lo comentari es estat postat.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentari es actiu.

en: The node the comment was posted to.
oc: Lo nosèl sus lequel lo comentari es estat postat.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris postats sus un nosèl.

en: New comment count
oc: Comptage dels novèls comentaris

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris postats sus un nosèl dempuèi la darrièra consultation del lector.

en: The unique ID of the node.
oc: L'identificant (ID) unique del nosèl.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala lo nosèl es écrit.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl a été lo mai récemment mis à jour.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
oc: Lo nombre de votes exprimits per un sondatge.

en: Poll winner
oc: Vainqueur del sondatge

en: The winning poll answer.
oc: La responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner votes
oc: Vòtes del ganhant del sondatge

en: The number of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo nombre de votes reçus per la responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner percent
oc: Percentatge des votes en faveur del vainqueur del sondatge

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo percentatge des votes reçus per la responsa ganhanta del sondatge.

en: The length of time the poll node is set to run.
oc: La durada prévue pel déroulement del sondatge.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitors que an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitors qu'an lu lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultation

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data à la quala un visitor a lu lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: Lo slogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça de corrièrs electronic administrative pel site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: L'URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unique del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disque.

en: The size of the file, in kilobytes.
oc: La talha del fichièr, en kilo-octets.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a initialement transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unique del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion facultativa del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls étiquetés amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unique del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The machine name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom sistèma del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion facultativa del vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes appartenant al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant unic (ID) del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de login del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièrs electronic del compte utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The url of the account edit page.
oc: L'URL de la pagina de modificacion del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de creacion del compte de l'utilizaire.

en: Hardcoded
oc: Codé "en dur"

en: Access code
oc: Còdi d'accès

en: Lighter
oc: Moins gras

en: Bolder
oc: Plus gras

en: All parent terms
oc: Totes los tèrmes parents

en: The unique ID of the node's revision.
oc: L'identificant (ID) unique de la revision del nosèl.

en: Is new
oc: Es novèl

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
oc: Se lo nosèl es novèl e pas encara enregistrat dins la banca de donadas.

en: Promoted to frontpage
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Whether the node is promoted to the frontpage.
oc: Se lo nosèl es promolgut en pagina d'acuèlh.

en: Sticky in lists
oc: Afichat amont des listas

en: Whether the node is displayed at the top of lists in which it appears.
oc: Se lo nosèl es afichat amont des listas dins lesquelles il apparaît.

en: Comments allowed
oc: Comentaris autorizats

en: Whether comments are allowed on this node: 0 = no, 1 = closed (read only), 2 = open (read/write).
oc: Se los comentaris son autorizats sus aqueste nosèl : 0 = non, 1 = fermés (lecture sola), 2 = dobèrts (lecture / écriture).

en: You are not allowed to access this page.
oc: Sètz pas autorizats a accedir a aquesta pagina.

en: Authorize file system changes
oc: Autorizar de cambiaments del sistèma de fichièrs

en: It appears you have reached this page in error.
oc: Sembla que sètz arribat sus aquesta pagina per error.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
oc: Lo prètzfait planificat (Cron) s'es pas executar a causa de l'utilizacion d'una clau invalida.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
oc: Lo prètzfait planificat (Cron) s'es pas executat perque lo site es en mòde de mantenença.

en: Default country
oc: País per defaut

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
oc: Testatz los messatges d'error e <a href="!url">procediu amb la installacion</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
oc: Avètz configurat @drupal per utilizar un servidor %driver, dins vòstre fichièr %settings_file, pasmens, vòstra installacion PHP supòrta pas aqueste tipe de basa de donadas.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
oc: O planhèm, mas vos cal causir una lenga per contunhar l'installacion.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
oc: Es pas estat possible de trobar un perfil d'installacion. Los perfils d'installacion precisan quines moduls cal activar e quin esquèma cal installar dins la basa de donadas. Un perfil es necessari per contunhar lo processus d'installacion.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
oc: O planhèm, lo perfil qu'avètz causit se pòt pas cargar.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: Totes los cambiaments necessaris a %dir e a %file son estats efectuats, vos caldriá doncas ne levar las permissions d'escritura per tal d'evitar los risques de seguretat. Se sètz pas segur de cossí far, podètz consultar lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
oc: Felicitacions, avètz installat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
oc: Mercé de tornar legir los messatges seguents abans d'anar visitar <a href="@url">vòstre novèl site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
oc: <a href="@url">Visitatz vòstre novèl site</a>.

en: Settings file
oc: Fichièr de configuracion

en: The settings file does not exist.
oc: Lo fichièr de configuracion existís pas.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
oc: Lo processus d'installacion del @drupal necessita la creacion d'un fichièr de configuracion coma partida del processus d'installacion. Copiatz lo fichièr %default_file a %file. Mai de detalhs sus l'installacion de Drupal son disponibles dins <a href="@instalh_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
oc: Lo fichièr %file existís.

en: The settings file is not writable.
oc: Lo fichièr de configuracion es pas accessible en escritura.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: Lo programa d'installacion de @drupal necessita de permessions d'escritura sus %file pendent lo processus d'installacion. Se sabètz pas cossí donar la permission d'escritura, podètz consultar lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
oc: Los corrièrs electronics automatics, coma per exemple las informacions d'inscripcion, seràn mandats dempuèi aquesta adreça. Utilizatz una adreça del domeni de vòstre site per evitar que sián considerats coma de corrièrs indesirables (spam).

en: Site maintenance account
oc: Compte de mantenença del site

en: Select the default country for the site.
oc: Seleccionatz lo país per defaut per vòstre site.

en: Receive e-mail notifications
oc: Recebre los corrièrs electronics de notificacion

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
oc: Lo sistèma vos notificarà quand de versions novèlas e de mesas a jorn de seguretat importantas seràn disponiblas pels components installats. D'informacions anonimas sus vòstre site son mandadas a <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
oc: I a pas cap de mesa a jorn en espèra.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
oc: S'es produït una error quand se gerís una requèsta : lo servidor a recebut una entrada invalida.

en: Invalid form POST data.
oc: Donadas invalidas d'un formulari POST.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
oc: Impossible de contunhar, cap de metòde de transferiment de fichièr es pas disponible

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
oc: ATENCION : Utilizatz pas una connexion encriptada, aquò vol dir que vòstre senhal serà mandat en clar. <a href="@https-link">Legissètz-ne mai</a>.

en: To continue, provide your server connection details
oc: Per contunhar, emplenatz las informacions de connexion al servidor

en: Connection method
oc: Metòde de connexion

en: Enter connection settings
oc: Picatz los paramètres de connexion

en: @backend connection settings
oc: Paramètres de connexion @backend

en: Change connection type
oc: Cambiar lo tipe de connexion

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
oc: Error, existís pas aqueste tipe de protocòl de connexion (%backend).

en: No active batch.
oc: Pas cap de tractament per lòt actiu.

en: Site under maintenance
oc: Site en mantenença

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
oc: L'archivatge pòt pas foncionar que sus de fichièrs locals : %file pas suportat.

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
oc: Es pas estat possible de transferir lo fichièr perque la destinacion %destination es invalida.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
oc: Es pas estat possible de transferir lo fichièr %source perque ja existís un fichièr amb aqueste nom dins la destinacion %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
oc: Lo nom del fichièr depassa lo limit de 240 caractèrs. Renomenatz-lo e ensajatz-lo tornarmai.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
oc: %path es un repertòri e pòt pas èsser escafat en utilizant file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
oc: Lo fichièr %path es pas d'un tipe reconegut e per tant es pas estat escafat.

en: The file permissions could not be set on %uri.
oc: Se pòt pas aplicar los dreits del fichièr sus %uri.

en: Completed @current of @total.
oc: @current sus @total acabats.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
oc: Fracàs al moment de l'aviada dels prètzfaits cap al servidor de basa de donadas. Impossible de trobar la prètzfait %task.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
oc: Es pas estat possible de modificar %settings. Verificatz los dreits del fichièr.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
oc: Es pas estat possible de dobrir %settings. Verificatz los dreits del fichièr.

en: Required modules
oc: Moduls necessaris

en: Required modules not found.
oc: Los moduls necessaris son pas estats trobats.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
oc: Los moduls seguents son necessaris mas son pas estats trobats. Desplaçatz-los dins lo sosdorsièr de moduls apropiat, coma <em>sites/all/modules</em>. Los moduls que mancan son : !modules

en: system
oc: sistèma

en: %module module uninstalled.
oc: S'es desinstallat lo modul %module.

en: Saint Barthélemy
oc: Sant Bartomieu

en: Saint Martin (French part)
oc: Sant Martin (partida francesa)

en: Use the default site language (@language_name).
oc: Utilizar la lenga per defaut del site (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
oc: Lo fichièr de traduccion %filepath conten una error : se pas pòt analisar la formula del plural.

en: No strings available.
oc: Cap de cadena pas disponibla.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
oc: @count cadena(s) HTML interdite(s) dins %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
oc: S'es perdut lo fichièr de traduccions JavaScript %file.js.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic. Contactatz l'administrator del site se lo problèma contunha.

en: Class %class does not implement interface %interface
oc: La classe %class implementa pas  l'interfàcia %interface.

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
oc: Site en cors de mantenença. <a href="@url">Tornar metre lo site en linha.</a>

en: Operating in maintenance mode.
oc: Fonciona en mòde de mantenença.

en: %module module enabled.
oc: S'es activat lo modul %module.

en: %module module disabled.
oc: S'es desactivat lo modul %module.

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Unable to determine the type of the source directory.
oc: Es pas estat possible de determinar lo tipe del repertòri font.

en: Cannot determine the type of project.
oc: Se pòt pas determinar lo tipe del projècte.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
oc: Error fatala al moment de la mesa a jorn, impossible de suprimir lo repertòri d'installacion.

en: File Transfer failed, reason: !reason
oc: Fracàs del transferiment del fichièr, rason : !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
oc: Es pas estat possible de crear %directory per la rason seguenta : %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
oc: Drupal n'est peut-être pas configuré correctement avec la base de données existenta. Verificar les errors.

en: An AJAX HTTP error occurred.
oc: Una error HTTP AJAX s'es produita.

en: HTTP Result Code: !status
oc: Còde d'estatut HTTP : !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
oc: Una requèsta HTTP AJAX s'es acabada anormalament.

en: Debugging information follows.
oc: Informacions de desbugatge çaijós.

en: Path: !uri
oc: Camin : !uri

en: StatusText: !statusText
oc: StatusText : !statusText

en: ResponseText: !responseText
oc: ResponseText : !responseText

en: ReadyState: !readyState
oc: ReadyState : !readyState

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Full content
oc: Contengut complet

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc[0]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèr o plus.
oc[1]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o plus.

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !modul-list

en: Required by: !module-list
oc: Requis per : !modul-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
oc: Vòstra senhal es pas enregistrat dins la basa de donadas e s'utiliza solament per establir una connexion.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
oc: La connexion es crearà entre vòstre servidor web e la màquina que allotja los fichièrs del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la meteissa màquina, e per tant, "localhost" es correcte.

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Il n'y a actualament aucun contengut classé amb aqueste tèrme.

en: Welcome (new user created by administrator)
oc: Benvenguda (utilizaire novèl creat per l'administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
oc: Benvenguda (en espèra d'aprovacion)

en: Welcome (no approval required)
oc: Benvenguda (pas cap d'aprovacion requesida)

en: Password recovery
oc: Recuperacion de la senhal

en: Account activation
oc: Activacion del compte

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Account canceled
oc: Compte anullat

en: Notify user when account is canceled.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es anullat.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz ensajat utilizar un ligam de connexion unic d'un sol còp que ja es estat utilizat o ja es pas valid. Demanatz-ne un novèl utilizant lo formulari seguent.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
oc: Quand s'activa, l'utilizaire recebrà una notificacion via corrièr electronic aprèp que s'hagi anullat lo compte.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
oc: Detalhs del compte [user :name] sus [site :name]

en: When cancelling these accounts
oc: Al moment de l'anullacion d' aquestes comptes

en: Blocked user: %name %email.
oc: Utilizaire blocat : %name %email.

en: Minimal
oc: Mínima

en: Start with only a few modules enabled.
oc: Començatz solament amb uns pocs moduls activats.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
oc: Sasissètz una lista de mots separats per de virgulas per descriure vòstre contengut.

en: Install with commonly used features pre-configured.
oc: Instalheu amb las caracteristicas d'ús comú preconfigurades.

en: Fixed width
oc: Largor fixe

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
oc: L'etiqueta d'aquesta zone, visible solament per les administrateurs.

en: Exposed
oc: Expausat

en: Displays Reorder
oc: Réorganisation des afichatges

en: Remove this display
oc: Levar aqueste afichatge

en: Operator to use on all groups
oc: Operator a utilizar sus totes los gropes

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
oc: Soit "groupe 0 AND grop 1 AND grop 2" siá "groupe 0 OR grop 1 OR grop 2", etc.

en: Remove group @group
oc: Levar lo grop @group

en: Default group
oc: Grop per defaut

en: Group @group
oc: Grop @group

en: Ungroupable filters
oc: Filtres non-groupables

en: Configure group settings for @type %item
oc: Configurar los paramètres del grop per @type %item

en: Basic exposed form
oc: Formulari expausat basic

en: Input required
oc: Valor requesida

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
oc: Un formulari expausat que aficha una vista solament se lo formulari conten una sasida utilizaire.

en: Display all items
oc: Afichar totes los elements

en: Display all items that this view might find
oc: Afichar totes los elements qu'aquesta vista poiriá trobar

en: Display a specified number of items
oc: Afichar un nombre definit d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
oc: Afichar un nombre limitat d'elements qu'aquesta vista poiriá trobar.

en: Paged output, full pager
oc: Rendut paginat, paginacion completa

en: Paged output, full Drupal style
oc: Rendut paginat, complet de l'estil Drupal

en: Paged output, mini pager
oc: Rendut paginat, mini-paginacion

en: Use the mini pager output.
oc: Utilizar lo rendut de la mini-paginacion.

en: The taxonomy vocabulary name
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia

en: Name (raw)
oc: Nom (brut)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor. Aqueste filtre ne vérifie pas se l'utilizaire existís e permet una recèrca partielle. N'utiliza pas l'auto-complecion.

en: Provide markup text for the area.
oc: Provesir un tèxte balisat per la zòna.

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Change the machine name of this display.
oc: Cambiar lo nom sistèma d'aqueste afichatge.

en: Change settings for this pager type.
oc: Modificar los paramètres per aqueste tipe de paginacion.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
oc: Autorizar lo regropament e l'aggregacion (calcul) dels camps.

en: Exposed form style
oc: Estil del formulari expausat

en: Select the kind of exposed filter to use.
oc: Causir lo tipe de filtre expausat a utilizar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
oc: Paramètres del formulari expausat per aqueste estil de formulari expausat.

en: The machine name of this display
oc: Lo nom sistèma d'aqueste afichatge

en: This is machine name of the display.
oc: Es lo nom sistèma de l'afichatge.

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
oc: uSe marcat, certans camps pourraient devenir indisponibles. Totes los camps que son seleccionats pel regropament seràn réduits a un sol enregistrement per valor distincta. Los autres camps que son seleccionats per agregacion verront la foncion executada sus ceux-ci. Per exemple, podètz grouper de nosèls per lor títol e compter lo nombre de nius per obténer una lista dels doblons.

en: Exposed Form
oc: Formulari expausat

en: Exposed form options
oc: Opcions del formulari expausat

en: Select which pager, if any, to use for this view
oc: Seleccionar, s'il y a lieu, la paginacion a utilizar per aquesta vista

en: Pager options
oc: Opcions de paginacion

en: Display id should be unique.
oc: L'identificant (ID) de l'afichatge deu èsser unique.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
oc: Tèxte d'afichar pel boton de somission del formulari des filtres expausats.

en: Include reset button
oc: Inclure un boton de reïnicializacion.

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
oc: Se marcat lo formulari expausat provesira un boton per reïnicializar totes los filtres expausats aplicats

en: Reset button label
oc: Tèxte del boton de reïnicializacion

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
oc: Tèxte d'afichar dins lo boton de reïnicializacion del formulari expausat.

en: Exposed sorts label
oc: Etiqueta de las triadas expausadas

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
oc: Tèxte d'afichar coma etiqueta de la lista desenrotlanta del tri expausat.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
oc: Tèxte d'utilizar quand la triada expausada es creissenta.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
oc: Tèxte d'utilizar quand la triada expausada es descreissenta.

en: Text on demand
oc: Tèxte a la demanda

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
oc: Lo nombre d'elements a passer. Per exemple, se aqueste camp es definit a 3, les 3 primièrs elements seràn passés e non afichats.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
oc: Lo nombre total de paginas. Daissar void per mostrar totas las paginas.

en: Exposed options
oc: Opcions expausadas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
oc: Expausar aquestas opcions permet als utilizaires de definir lors valors dins un formulari expausat quand la vista es afichada

en: Expose items per page
oc: Expausar los elements per pagina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
oc: Se marcat, los utilizaires pourront especificar combien d'elements afichar per pagina dins una vista

en: Items per page label
oc: Etiqueta dels elements per pagina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
oc: Etiqueta a utilizar pel camp de nombre d'elements per pagina expausat.

en: Exposed items per page options
oc: Opcions del nombre d'elements per pagina

en: Expose Offset
oc: Expausar lo decalatge

en: Offset label
oc: Etiqueta del decalatge

en: Label to use in the exposed offset form element.
oc: Etiqueta a utilizar dins l'element "decalatge" del formulari expausat.

en: Offset must be an number greather or equal than 0.
oc: Lo decalatge deu èsser un nombre superior o egal a 0.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
oc[0]: Mini paginacion, @count element, en passar @skip
oc[1]: Mini paginacion, @count elements, en passar @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
oc[0]: Mini paginacion, @count élement
oc[1]: Mini paginacion, @count elements

en: All items, skip @skip
oc: Totes los elements, en passar @skip

en: All items
oc: Totes los elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: @count elements, en passar @skip

en: @count item | @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: @count elements

en: Group results together
oc: Gropar los resultats ensemble

en: Sort By
oc: Triar per

en: Authentication module
oc: Modul d'autentificacion

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
oc: Impossible de terminer l'operacion. Error fatale dins @file a la linha @line : @messatge

en: no real context
oc: pas de véritaula contèxte

en: - Choose -
oc: - Causir -

en: Update and save
oc: Metre a jorn e enregistrar

en: The page has been updated and saved.
oc: La pagina es estada mesa a jorn e enregistrada.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
oc: Il n'existe actualament aucune varianta e il es pas possible d'apondre una pagina. Peut èsser devriez-vous installer lo modul Panels per obténer una varianta?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
oc: Per definir aqueste panèl coma vòstra pagina d'acuèlh vos cal crear un camin unique sens aucun placeholder %. La pagina d'acuèlh del site es actualament definida a %homepage dins lo formulari de configuracion del site !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
oc: Aquesta pagina es actualament definida coma pagina d'acuèlh de vòstre site. Aquò pòt èsser modificat dins lo formulari de configuracion !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
oc: Aqueste camin es ja utilizat. Lo sistèma pòt pas suplantar los camins existents.

en: Context exists
oc: Lo contèxte existe

en: Control access by whether or not a context exists and contains data.
oc: Contrarotlar l'accès per : se un contèxte existís o pas e s'il conten des donadas.

en: Check to see if the context exists (contains data) or does not exist (contains no data). For example, if a context is optional and the path does not contain an argument for that context, it will not exist.
oc: Verificar se lo contèxte existís (contient des donadas) o non (aucune donada). Per exemple, se un contèxte es opcional e que lo camin ne conten aucun argument per aqueste contèxte, alara il existís pas pas.

en: Doesn't exist
oc: N'existe pas

en: @identifier exists
oc: @identifier existe

en: @identifier does not exist
oc: @identifier existís pas

en: String: comparison
oc: Cadena de caractèrs : comparason

en: Control access by string match.
oc: Contraròtle l'accès per concordance des cadenas (de caractèrs).

en: Not equal to regular expression
oc: Diferent de l'expression regulara

en: If using a regular expression, you should enclose the pattern in slashes like so: <em>/foo/</em>. If you need to compare against slashes you can use another character to enclose the pattern, such as @. See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex documentation</a> for more.
oc: Se utilizatz una expression régulara, vos cal placer lo motif entre les barres obliques coma aquò: <em>/foo/</em>. Se vos cal comparer amb des barres obliques podètz utilizar un autre caractèr per enfermer lo motif, tal coma @. Veire <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">la documentacion de PHP sus las expressions régularas</a> per mai d'informacions.

en: @identifier is "@value"
oc: @identifier es "@value"

en: @identifier is not "@value"
oc: @identifier es pas "@value"

en: @identifier matches "@value"
oc: @identifier correspond a "@value"

en: @identifier does not match "@value"
oc: @identifier correspond pas a "@value"

en: String: length
oc: Cadena de caractèrs : longor

en: Control access by length of string context.
oc: Contraròtle l'accès per la longor de la cadena de caractèrs del contèxte.

en: Not equal to
oc: Diferent de

en: Length of string
oc: Longor de la cadena de caractèrs

en: Access/visibility will be granted based on string context length.
oc: L'accès/ la visibilitat serà acordat en foncion de la longor de la cadena de caractèrs del contèxte.

en: @identifier must be @comp @length characters
oc: @identifier deu èsser @comp @length caractèrs

en: A context that contains token replacements from token.module.
oc: Un contèxte que conten des remplaçaments de getons del modul Token.

en: Enter the context type
oc: Sasir lo tipe de contèxte

en: Enter a user name
oc: Sasir un nom d'utilizaire

en: Reset identifier to username
oc: Reïnicializar l'identificant al nom d'utilizaire

en: If checked, the identifier will be reset to the user name of the selected user.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat pel nom de l'utilizaire seleccionat.

en: Invalid user selected.
oc: Utilizaire causit invalid.

en: You may use substitutions in this path.
oc: Podètz utilizar les remplaçaments dins aqueste camin.

en: Menu title
oc: Títol de menú

en: ...and <strong>!count</strong> more.
oc: ...et <strong>!count</strong> de plus.

en: In database
oc: Dins la banca de donadas

en: Collapse
oc: Collapsa

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
oc: Un messatge de benvenguda amb instruccions addicionals es estat mandat a vòstra adreça de corrièr electronic.

en: The subject of the comment.
oc: Lo subjècte del comentari.

en: The currently logged in user.
oc: L'utilizaire actualament connectat.

en: The weight of the term, which is used for ordering terms during display.
oc: Lo pes del tèrme, qu'es utilizat per ordonner los tèrmes al moment de l'afichatge.

en: The parent terms of the taxonomy term.
oc: Los tèrmes parents del tèrme de taxonomia.

en: The roles of the user.
oc: Los ròtles de l'utilizaire.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
oc: Longor maximala d'un aliàs generat. 100 es la valor recomandada. @max es la valor maximum possible. Veire <a href="@pathauto-help">l'aide de Pathauto</a> per les detalhs.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
oc: Que deu far Pathauto al moment de la mesa a jorn d'un element de contengut possédant ja un aliàs ?

en: Reduce strings to letters and numbers
oc: Réduire les cadenas a des letras e des chiffres

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
oc: Mots a levar de l'aliàs d'URL, separats per una virgula. Ne pas utilizar aquò per levar de la ponctuation.

en: Choose aliases to delete
oc: Causissètz los aliasses a suprimir

en: All aliases
oc: Totes los aliasses.

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
oc: <strong>Note:</strong> i a pas de confirmation. Soyez certain de çò que fasètz abans de clicar sul boton "Suprimir los aliasses ara!".<br />Vous devriez benlèu far un salvament de la banca de donadas o de la taula url_alias abans d'utilizar aquesta foncionalitat.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
oc: Aliàs %alias ignoré perque identique al camin interne.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
oc: Novèl aliàs %alias creat per %font, remplaçant %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
oc: Novèl aliàs %alias creat per %font.

en: Maximum alias and component length
oc: Longor maximum de l'aliàs e des components

en: Administer pathauto
oc: Administrar pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
oc: Permet a un utilizaire de configurar des modèls pels aliasses automatiques e de suprimir en masse d'aliasses d'URL.

en: Notify of Path Changes
oc: Notifier en cas de cambiament de camin

en: Determines whether or not users are notified.
oc: Détermine se los utilizaires son avertis o pas.

en: User blogs
oc: Blogs d'utilizaire

en: The file description
oc: La descripcion del fichièr

en: Update preview
oc: Actualizar l'apercebut

en: %module module installed.
oc: S'es installat lo modul %module.

en: Delete scheduled tasks
oc: Suprimir los prètzfaches planificats

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
oc: La vista a été creada per la version @import_version de Views, mas avez la version @api_version

en: Broken/missing handler: @table > @field
oc: Handler brisé/mancant : @taula > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
oc: L'afichatge %display a son camin parametré sus node/%. Aquò ne produira pas l'effet désiré. Se volètz aver mantuna version de l'afichatge d'un nosèl, utilizatz Panels.

en: @category: @field-name
oc: @category : @field-name

en: Translate link
oc: Ligam de traduccion

en: Provide a simple link to translate the node.
oc: Provesir un ligam per traduire lo nosèl.

en: Authmap ID
oc: Identificant Authmap

en: The Authmap ID.
oc: L'identificant Authmap.

en: Authentication name
oc: Nom d'autentificacion

en: The unique authentication name.
oc: Lo nom d'autentificacion unic.

en: The name of the module managing the authentication entry.
oc: Lo nom del modul d'autentificacion gérant las entradas d'autentificacion.

en: Use absolute link (begins with "http://")
oc: Utilizar un ligam absolut (començant per "http://")

en: Output machine name
oc: Afichar lo nom sistèma

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
oc: Utilizar lo camin del tèrme de taxonomia de Drupal per crear les ligams del fial d'ariane

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
oc: Se seleccionat, los ligams del fial d'Ariana seràn creats amb la metòde estandard de drupal al luòc de la metòde de Views. Aquò es utile quand utilizatz des moduls coma Taxonomy Redirect per modificar vòstres ligams de tèrmes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
oc: Modificar la(les) classa(s) CSS que serà(n) aponduda(s) a aqueste afichatge.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
oc: Los noms de classe CSS a apondre a la vista. Aquò vous permetrà d'utilizar del còde CSS spécifique per cada vista. Podètz definir plusieurs classes en les séparant per des espaces.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
oc: Las classas CSS devon èsser constituidas de caractèrs alphanumerics o de jonhents solament.

en: Choose text
oc: Causissètz lo tèxte

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
oc: Lo tèxte que apareisserà coma opcion seleccionada dins lo menú de saut.

en: Term edit link
oc: Ligam de modificacion del tèrme

en: Provide a simple link to edit the term.
oc: Provesir un ligam per modificar lo tèrme.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
oc: Spécifiez entre quelle valors l'utilizaire pòt causir al moment de la spécification del nombre d'elements per pagina. Separadas per de virgulas.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
oc: Se marcat, los utilizaires pòdon determinar combien d'elements devon èsser passés al començament.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
oc: Mercé de especificar una lista de valor numericas separadas per de virgulas&nbsp;: ex.: 10, 20, 50, 100

en: Attachment before
oc: Pèça junta avant

en: Attachment after
oc: Pèça junta aprèp

en: No tokens available.
oc: Pas de getons (<em>tokens</em>) disponibles.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
oc: Clicatz sus un geton (<em>token</em>) per l'inserir dins lo camp que avètz seleccionat darrièrament.

en: Translation source node
oc: Nosèl font de la traduccion

en: List of the currently available tokens on this site
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) actualament disponible sus aqueste site

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
oc: Provesís a l'utilizaire una interfàcia per l'API de Token e qualques getons (<em>tokens</em>) del còr mancants.

en: Insert this token into your form
oc: Inserir aqueste geton (<em>token</em>) dins vòstre formulari

en: First click a text field to insert your tokens into.
oc: Clicatz d'en primièr sus un camp de tèxte per inserir vòstres getons (<em>tokens</em>) dins celui -ci.

en: Kyrgyz
oc: Kirguís

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
oc: Se pòt pas cridar a theme() fins que s'hagin carregat totes los moduls.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
oc: Utilizatz los <em>articles</em> per de contenguts qu'an una temporalitat tals coma d'actualitats, de comunicats de premsa o de bilhets de blog.

en: Filipino
oc: Filipí

en: Swiss German
oc: Alemand Suís

en: A module provides this configuration.
oc: Un modul provesís aquesta configuracion.

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: CTools PHP requirements
oc: Configuracion PHP requesida per CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
oc: CTools requière certaines foncionalitats solament disponibles a partir de PHP version 5.2.0 e seguentas.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
oc: Impossible de crear lo repertòri @path pel cache des estils CTools. Verificatz los dreches de vòstre repertòri de fichièrs.

en: Select base style
oc: Seleccionar l'estil de basa

en: Missing settings cache.
oc: Paramètres de cache mancants.

en: XX-Small
oc: XXS

en: X-Small
oc: XS

en: X-Large
oc: XL

en: XX-Large
oc: XXL

en: Letter spacing
oc: Espaçament entre las letras

en: Word spacing
oc: Espaçament des mots

en: Decoration
oc: Decoracion

en: Overline
oc: Surlinhar

en: Line-through
oc: Linha a travèrs

en: Small-caps
oc: Pichonas majusculas

en: Capitalize
oc: Metre en majusculas

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
oc: Avètz pas los dreches sufisents per executar aquesta accion.

en: You account permissions do not permit you to import.
oc: Los dreches de vòstre compte ne vous permettent pas d'importar.

en: String: URL path
oc: cadena (de caractèrs): camin d'URL

en: Control access by the current path.
oc: Contrarotlar l'accès pel camin corrent.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
oc: Nòta : se aucun contèxte n'est choisi, lo camin de la pagina actuala serà utilizat.

en: Allow access on the following pages
oc: Autorizar l'accès a las paginas seguentas

en: Allow access on all pages except the following pages
oc: Autorizar l'accès a totas las paginas levat las paginas seguentas

en: Current path
oc: Camin actual

en: @identifier is "@paths" | @identifier type is one of "@paths"
oc[0]: @identifier es "@paths"
oc[1]: Lo tipe @identifier fa partida de "@paths"

en: @identifier is not "@paths" | @identifier type is not one of "@paths"
oc[0]: @identifier es pas "@paths"
oc[1]: Lo tipe @identifier ne fait pas partida de "@paths"

en: Taxonomy: parent term
oc: Taxonomia : tèrme parent

en: Control access by existence of a parent term.
oc: Contrarotlar l'accès per l'existence d'un tèrme parent.

en: Select the vocabulary for this form. If there exists a parent term in that vocabulary, this access check will succeed.
oc: Seleccionar lo vocabulari per aqueste formulari. S'il existís un tèrme parent dins aqueste vocabulari, aquesta verificacion d'accès va réussir.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
oc: "@term" a un parent dins lo vocabulari "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
oc: Contraròtle l'accès per vocabulari.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
oc: Sols les vocabularis marcats seràn valides.

en: Current theme
oc: Tèma actual

en: Control access by checking which theme is in use.
oc: Contrarotlar l'accès en foncion del tèma utilizat.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
oc: Serà solament accessible se lo tèma corrent es lo tèma seleccionat.

en: Error, unset theme
oc: Error, tèma non défini

en: Current theme is "@theme"
oc: Lo tèma corrent es "@theme"

en: Unpublished node @nid
oc: Nosèl @nid dépublicat

en: Book children
oc: Livres enfants

en: The children menu the book the node belongs to.
oc: Lo menú des enfants de libre al qual lo nosèl aparten.

en: Book children menu goes here.
oc: Lo menú des enfants del libre va aicí.

en: "@s" book children
oc: Enfants del libre intitulé "@s"

en: Node terms
oc: Tèrmes del nosèl

en: Taxonomy terms of the referenced node.
oc: Tèrmes de taxonomia del nosèl référencé.

en: - All vocabularies -
oc: - Totes les vocabularis -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
oc: Eventuellement, limitar los tèrmes a un vocabulari spécifique o admetre des tèrmes de totes los vocabularis.

en: Term formatting
oc: Mesa en forma de tèrme

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
oc: Ligams de taxonomia (utiliza theme('links'))

en: Inline, delimited
oc: En linha, délimitats

en: Link to terms
oc: Ligar als tèrmes

en: Check here to make the terms link to the term paths.
oc: Marcar aicí per lier los tèrmes als camins des tèrmes.

en: Term delimiter
oc: Délimiteur de tèrmes

en: "@s" terms from @vocabulary
oc: "@s" tèrmes dins @vocabulary

en: Feed icons
oc: Icônes des flux

en: Add the site feed_icons statement as content.
oc: Apondre l'instruction del site "feed_icons" coma contengut.

en: Site logo
oc: Logo del site

en: Add the logo trail as content.
oc: Apondre la piste logo coma contengut.

en: Primary navigation links
oc: Ligams de navigacion primaires

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
oc: Apondre lo primary_links (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Secondary navigation links
oc: Ligams de navigacion secondaires

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
oc: Apondre secondary_links (prètzfaches localas) coma contengut.

en: Tabs type
oc: Tipe d'onglets

en: Primary and secondary
oc: Primaire e secondaire

en: CSS id to use
oc: Identificant CSS a utilizar

en: Term Description
oc: Descripcion del tèrme

en: Multiple terms from node
oc: Tèrmes multiples del nosèl

en: Adds a taxonomy terms from a node context; if multiple terms are selected, they wil be concatenated.
oc: Apond un tèrme de taxonomia a partir d'un contèxte de nosèls; se plusieurs tèrmes son seleccionats, ils seràn concaténés.

en: Concatenator
oc: Concaténateur

en: When the value from this context is passed on to a view as argument, the terms can be concatenated in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Quand la valor d'aqueste contèxte es passée a una vista en argument, los tèrmes pòdon èsser concaténés jos la forme 1+2+3 (pour OU) o 1,2,3 (pour ET).

en: The text of this link will be "@more". This setting can only be modified on the View configuration.
oc: Lo tèxte d'aqueste ligam serà "@more". Aqueste paramètre pòt èsser modificat solament dins la configuracion de View.

en: Fields override
oc: Supplantation de camps

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
oc: Panels : afichatge "%title" enregistrat jos l'identificant %did

en: Panels: saved display with id %did
oc: Panèls (panels) : afichatge enregistrat amb l'id %did

en: Manage this mini-panel
oc: Gerir aqueste mini-panèl

en: Missing plugin
oc: Plugin mancant

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Lo nom d'aqueste estil. Il apparaîtra dins l'interfàcia d'administracion per èsser facilement identifié.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aqueste estil, çò qu'il fait o a quel usatge il es destiné, per un usatge administratiu

en: You must choose an administrative title.
oc: Vos cal causir un títol administratiu.

en: You must choose a machine name.
oc: Vos cal causir un nom machine.

en: Create custom style
oc: Crear un estil personalizat

en: Make this style available to other regions or panes
oc: Rendez aqueste estil disponible a las autres regions o panèls

en: Basic styles
oc: Estils de basa

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
oc: Una bóstia simple amb una bordadura opcionala. Podètz definir la couleur del tèxte e la bordadura.

en: Header background
oc: Rèireplan de l'entèsta

en: Header border
oc: Bordadura d'entèsta

en: Header font
oc: Poliça de caractèrs de l'entèsta

en: Rounded shadow box
oc: Bóstia amb un cadre arrondi e una ombre portée.

en: Text font
oc: Poliça de caractèrs del tèxte

en: Stylizer
oc: Estilizar

en: Allows choice of a stylizer style
oc: Permet la seleccion d'un syle de mesa a forme

en: Custom style
oc: Estil personalizat

en: Data comparison
oc: Comparason de donadas

en: Comparison operation
oc: Operacion de comparason

en: Local action
oc: Accion locala

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
oc: Lo gestionari @handler a tenté d'apondre lo camp suplementari @identifier mas la taula @taula n'a pas pu èsser aponduda !

en: Fill up single line
oc: Emplenar una linha

en: Can't handle more than one field storage engine
oc: Se pòt pas gerir mai d'un motor d'emmagazinament de camp.

en: Field storage engine not found.
oc: Impossible de trobar lo motor d'emmagazinament del camp.

en: For this query an entity type must be specified.
oc: Per aquesta consulta e tipe d'entitat cal que estigui especificat.

en: Entity %entity has no base table.
oc: L'entitat %entity no a taula base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
oc: No se sap cossí ordenar @entity_type per @key

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
oc: Lo prefix de taula de la basa de donadas que avètz picat, %prefix, es pas valid. Lo prefix de taula solament pòt contenir caractèrs alfanumèrics, punts o jonhents basses.

en: Default settings file
oc: Fichièr de paramètres per defaut

en: The default settings file does not exist.
oc: Lo fichièr de paramètres per defaut existís pas.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
oc: L'installador de @drupal necessita que lo fichièr %default-file no hagi estat modificat de cap forma del de la telecargament original.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
oc: Reordeneu las files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
oc: Afichar los peses de las linhas

en: Hide row weights
oc: Amagar los peses de las linhas

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponibles son : [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Required by: !dependents
oc: Requis per : !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
oc: En conflicte amb : !conflicts

en: @module does not appear to include the @include file.
oc: @modul semble ne pas inclure lo fichièr @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
oc: Lo fichièr @filename es déprécié e peut-èsser suprimit.

en: Conflicts with another feature
oc: En conflicte amb una autra foncionalitat

en: Custom ruleset
oc: Ensemble de dreches personalizat

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
oc: Los dreches personalizats son des combinasons de plugins d'accès que podètz utilizar pel contraròtle d'accès, los critèris de seleccion e la visibilitat des panèls.

en: There are no custom rulesets.
oc: I a pas cap d'ensemble de règlas personalizats.

en: Manage custom rulesets
oc: Gerir les ensembles de règlas personalizats

en: Custom rulesets
oc: Ensembles de dreches personalizats

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
oc: Crèa de dreches d'accès personalizats, exportaulas e réutilisables per des applications telles que Panels.

en: ruleset
oc: ensemble de règlas

en: Ruleset
oc: Ensemble de règlas

en: rulesets
oc: ensembles de règlas

en: Rulesets
oc: Ensembles de règlas

en: Custom content
oc: Contengut personalizat

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
oc: Los panèls de contenguts personalizats son del HTML de basa que vous sasissètz e que pòt èsser réutilizat dins totes vòstres pannneaux.

en: There are no custom content panes.
oc: I a pas cap de panèl personalizat.

en: Manage custom content
oc: Gerir lo contengut personalizat

en: Custom content panes
oc: Panèls de contengut personalizat

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
oc: Crear des panèls personalizats, exportaulas e réutilisables per des applications telles que Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
oc: La categoria dins la quala aqueste contengut deu aparéisser. Se daissat void, la categoria serà "Divers".

en: content pane
oc: panèl de contengut

en: content panes
oc: panèls de contengut

en: Content panes
oc: Panèls de contengut

en: @type will not display due to missing context
oc: @type ne serà pas afichat en rason d'un contèxte mancant

en: Reverse (NOT)
oc: Inverser (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
oc: Manca la clau %key dins la definicion del plugin @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
oc: La definicion del plugin @plugin ne pòt trobar lo schéma %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
oc: La definicion del plugin @plugin utiliza %schema, mas ne dispose pas d'una section d'export.

en: Add a new @plugin
oc: Apondre un novèl @plugin

en: Edit @plugin %title
oc: Modificar @plugin %title

en: Clone @plugin %title
oc: Clonar @plugin %title

en: Import @plugin
oc: Importar @plugin

en: Export @plugin %title
oc: Exportar @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
oc: Sètz segur que volètz restablir %title ?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
oc: Aquesta accion suprimirà définitivement totas las personalizacions apportées a aqueste element.

en: The item has been reverted.
oc: L'element a été rétabli.

en: This action will permanently remove this item from your database..
oc: Aquesta accion va suprimir définitivement aqueste item de vòstra banca de donadas.

en: %title has been created.
oc: %title a été creat.

en: %title could not be created.
oc: %title n'a pas pu èsser creat.

en: %title has been updated.
oc: %title a été mes a jorn.

en: %title could not be updated.
oc: %title n'a pas pu èsser mes a jorn.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
oc: Podètz importar una definicion exportée en collant lo còde de l'objècte dins lo camp çaijós.

en: @plugin %title was enabled.
oc: @plugin %title a été activat.

en: @plugin %title was disabled.
oc: @plugin %title a été desactivat.

en: Configuration error. No handler found.
oc: Error de configuracion. Aucun gestionari trobat.

en: No item found.
oc: Aucun element trobat.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
oc: La proprietat "clé primaire" de la definicion de l'export de @taula es mancanta.

en: Configure style
oc: Configurar l'estil

en: Limit to these vocabularies
oc: Restrénher a aquestes vocabularis

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
oc: Se aucun vocabulari n'est marcat, los tèrmes de totes los vocabularis seràn acceptés.

en: Missing/deleted content
oc: Contengut mancant/suprimit

en: Make this content reusable
oc: Rendre aqueste contengut réutilisable

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom sistèma d'aqueste contèxte. Il deu èsser unique, e pòt pas conténer que des caractèrs alfanumerics e des caractèrs de soulinhament. Un còp creat, poiretz pas cambiar aqueste nom.

en: A description of what this content is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aqueste contengut, çò a quoi il es prévu, per l'interfàcia d'administracion.

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
oc: Lo nom ne pòt comportar que des letras minusculas, des tirets bas e des chiffres.

en: Content with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
oc: Un contengut portant aqueste nom existís ja. Causissètz un autre nom o supprimez l'element pré-éxistent abans de crear lo novèl.

en: Link the node title to the node
oc: Ligar lo títol del nosèl al nosèl

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
oc: Marcar aquesta casa se volètz que lo títol del panèl siá un ligam vers lo nosèl.

en: Select a build mode for this node.
oc: Seleccionar un mòde d'afichatge per aqueste nosèl.

en: Shows links to register or login.
oc: Aficha los ligams per s'inscrire o se connecter.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
oc: Se los comentaris anonims ne son pas autorizats, aquò afichara los ligams de creacion de compte e de connexion.

en: - No tag -
oc: Aucune balisa

en: CSS class to use
oc: Classa CSS a utilizar

en: Enabled, name
oc: Activat, nom

en: You have unsaved changes. These changes will not be made permanent until you click <em>Save</em>.
oc: Avètz des cambiaments non enregistrats. Aquestes cambiaments seràn temporaris fins al moment que clicaretz <em>Enregistrar</em>

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Aquò apareisserà dins l'interfàcia d'administracion per facilement l'identifier.

en: The unique ID for this @export.
oc: L'identificant unic de ce(tte) @export.

en: @plugin code
oc: Còde de @plugin

en: Allow import to overwrite an existing record.
oc: Permetre a l'import de suplantar un enregistrement existent.

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
oc: Impossible de récupérer una importation dempuèi lo code. Rapport d'errors : @errors

en: The export id can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
oc: L'id d'exportacion ne pòt comportar que des letras minusculas des caractèrs de soulinhament e des chiffres.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
oc: Un @plugin amb aqueste nom existís ja. Causissètz un autre nom o suprimir l'element existent abans de crear lo novèl.

en: Node edit form from node
oc: Formulari d'edicion dempuèi un nosèl

en: Adds node edit form from a node context.
oc: Apond lo formulari de modificacion de nosèl dempuèi un contèxte de nosèl.

en: Custom styles can be applied to Panel regions and Panel panes.
oc: Los estils personalisés pòdon èsser aplicats a las regions e als panèls de Panels.

en: There are no custom styles.
oc: I a pas cap d'estil personalizat.

en: Manage styles
oc: Gerir les estils

en: Create custom styles for applications such as Panels.
oc: Crear des estils personalizats per des applications coma Panels.

en: There are currently no style types available to add. You should enable a module that utilizes them, such as Panels.
oc: Il n'y actualament aucun estil disponible a l'ajout. Vous devriez activar un modul que les utilise, coma Panels.

en: Administrative settings
oc: Paramètres de l'administracion

en: Select style type
oc: Seleccionar lo tipe d'estil

en: View attachment
oc: Vista junta

en: View context
oc: Contèxte de la vista

en: Display the attachments on a view context.
oc: Afichar les pièces juntas dins un contèxte de vista.

en: "Before" attachment
oc: Element junt "Avant"

en: "After" attachment
oc: Element junt "Aprèp"

en: You must select at least one attachment to display.
oc: Vos cal seleccionar al mens una pèça junta a afichar.

en: "@context" attachment
oc: Pèça junta de "@context"

en: View empty text
oc: Tèxte de vista voida

en: Display the view empty text if there are no results.
oc: Afichar lo tèxte de vista voida se i a pas cap de resultat

en: "@context" empty text
oc: Tèxte de "@context" void

en: View exposed widgets
oc: Widgets expausats de la vista

en: Display the view exposed widgets if there are no results.
oc: Afichar les widgets expausats de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" exposed widgets
oc: Widgets expausats de "@context"

en: View feed icon
oc: Icône de flux de la vista

en: Display the view feed icon if there are no results.
oc: Afichar l'icône de flux de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" feed icon
oc: Icône de flux de "@context"

en: View footer
oc: Pè de pagina de la vista

en: Display the view footer if there are no results.
oc: Afichar lo pè de pagina de la vista se i a pas cap de resultat.

en: "@context" footer
oc: Pè de pagina de "@context"

en: View header
oc: Entèsta de la vista

en: Display the view header if there are no results.
oc: Afichar l'entèsta de la vista meteissa s'i a pas de resultat.

en: "@context" header
oc: Entèsta de "@context"

en: View pager
oc: Paginacion de la vista

en: Display the view pager if there are no results.
oc: Afichar la paginacion de la vista meteissa s'i a pas de resultat.

en: "@context" pager
oc: Paginacion de "@context"

en: View row
oc: Veire la linha

en: Select context
oc: Causir un contèxte

en: Configure rows
oc: Configurar las linhas

en: Invalid context selected.
oc: Contèxte causit invalid.

en: Context contains an invalid view.
oc: Lo contèxte conten una vista invalida.

en: Row @number
oc: Linha @number

en: Display specific fields
oc: Afichar certans camps

en: Row information
oc: Informacion de la linha

en: Broken view
oc: Vista brisée

en: Displaying: !fields
oc: Afichatge de : !fields

en: Displaying no fields due to misconfiguration.
oc: Cap de camp pas afichat del fach d'una marrida configuracion.

en: Displaying the configured row.
oc: Afichatge de la linha configurada.

en: "@context" row @rows | "@context" rows @rows
oc[0]: "@context" linha @rows
oc[1]: "@context" linha @rows

en: Loads a view result into a context that can then be displayed across a panel or turned into other contexts.
oc: Charge lo resultat d'una vista dins un contèxte que pòt alara èsser afichat dins un panèl o transformé en d'autres contèxtes.

en: There are currently no views with Context displays enabled. You should go to the view administration and add a Context display to use a view as a context.
oc: Il n'y a actualament aucune vista des afichatges contèxte d'activats. Vous devriez aller dins l'administracion de la vista e apondre un afichatge contèxte per utilizar una vista coma un contèxte.

en: You must select a view.
oc: Vos cal causir una vista.

en: Node from view
oc: Nosèl a partir d'una vista

en: Extract a node context from a view context of the base type node.
oc: Extrai un contèxte de nosèl a partir d'un contèxte de vista sus una basa de tipe nosèl.

en: Row number
oc: Numéro de linha

en: Row number must be a positive integer value.
oc: Lo numéro de linha deu èsser un nombre entièr positiu.

en: Term from view
oc: Tèrme a partir d'una vista

en: Extract a term context from a view context of the base type term.
oc: Extrai un contèxte de tèrme a partir d'un contèxte de vista sus una basa de tipe tèrme.

en: User from view
oc: Utilizaire a partir d'una vista

en: Extract a user context from a view context of the base type user.
oc: Extrai un contèxte d'utilizaire a partir d'un contèxte de vista sus une basa de tipe utilizaire.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
oc: Rend los resultats de vistas disponibles coma un contèxte d'utilizacion dins los panèls e autres applications.

en: Contains rows in contexts.
oc: Contiens des linhas dins les contèxtes.

en: Context settings
oc: Paramètres del contèxte

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
oc: Es lo títol que va aparéisser per aqueste contèxte de vista dins la bóstia de dialogue de configuracion del contèxte . Se daissat blanc, lo nom de la vista serà utilizat.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
oc: Utilizar un widget formulari expausat coma panèl de configuracion

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
oc: Panels es activat mas CTool es obsolète. Totes los moduls Panels son desactivats fins al moment que CTools serà mes a jorn. Consultar la pagina de statut per mai d'informacion.

en: Panel region
oc: Region de panèl

en: Panel pane
oc: Volet (Panel pane)

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
oc: Obténer una vista d'ensemble des objèctes ligats als Panèls.

en: Custom layout
oc: Mesa en pagina personalizada

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
oc: Las mesas en pagina personalizadas permettent d'apondre mai de mesas en pagina spécifiques al site, que podètz ensuite utilizar dins vòstres panèls.

en: There are no custom layouts.
oc: I a pas cap de mesa en pagina personalizada.

en: Manage custom layouts
oc: Gerir las mesas en pagina personalizadas.

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
oc: Procède al rendut normal del panèl. Es l'opcion la mai commune.

en: Add new pane
oc: Apondre un novèl panèl

en: Customize this page
oc: Personalizar aquesta pagina

en: Panels In-Place Editor
oc: Editor integrat de Panèls

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
oc: Provesís una interfàcia d'utilizaire per gerir des panèls directement dempuèi las paginas a modificar, plutôt que de devoir utilizar l'interfàcia d'administracion des panèls.

en: In-Place Editor
oc: Editeur integrat

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
oc: Permet als utilizaires autorizats de metre a jorn e réorganiser lo contengut al moment de la consultation d'aqueste panèl.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
oc: Las modificacions non salvadas seràn perdudas. Sètz segur que volètz contunhar ?

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
oc: Aqueste panèl es en cors de modificacion per l'utilizaire !user e es doncas verrolhat en edicion als autres utilizaires. Aqueste verrolh es en plaça dempuèi !age.
    
    Clicar sus OK per casser aqueste verrolh. Totas las modificacions faites per !user seràn perdudas.

en: Missing layout
oc: Mesa en pagina mancanta

en: mini panel
oc: mini-panèl

en: mini panels
oc: mini-panèls

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: Only one criterion must pass.
oc: Un sol critèri deu passer.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
oc: La mesa en pagina : @layout n'a pas pu èsser trobada. Lo tèma es benlèu desactivat.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
oc: Dins quelle categoria aqueste agencement deuriá aparéisser. Se aqueste camp es daissat void, la categoria serà "Divers".

en: Broken/missing plugin
oc: Plugin corrompu/mancant

en: layouts
oc: mises en pagina

en: Builders
oc: Constructors

en: Reuse layout
oc: Réutilizar la mesa en pagina

en: Canvas settings
oc: Paramètres de canevas

en: Configure canvas
oc: Configurar les canevas

en: Canvas class
oc: Classa de cavenas

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
oc: Aquesta classe serà la classe primaire per aquesta mesa en pagina. Elle serà tanben aponduda a totas las colomnas, linhas e classes de region per s'assurer que las mesas en paginas dins las mesas en paginas ne vont pas ereitar des CSS des uns e des autres. Se daissat void, lo nom de la mesa en pagina o l'identificant de l'afichatge serà utilizat.

en: Column class
oc: Classa de colomna

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las colomnas de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-column.

en: Row class
oc: Classa de linha

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las linhas de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-row.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las regions de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-region.

en: Scale fluid widths for IE6
oc: Met a l'échelle les largors variablas per IE6

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
oc: IE6 ne s’accommòde pas convenablement des largors a 100%. Se aquesta casa es marcada, la largor serà ajustée a 99% per compenser.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
oc: Se una valor es sasida, lo canevas de la mesa en pagina serà figé al nombre de pixels de largor renseigné.

en: Column separation
oc: Séparation des colomnas

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre deux colomnas adjacentes ? Nòta : aquesta marge es utilizada de part e d'autre de la colomna, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Region separation
oc: Séparation des regions

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre doas regions adjacentes ? Nòta : aquesta marge es utilizada de part e d'autre de la region, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Row separation
oc: Séparation des linhas

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre deux linhas successives ? Nòta : aquesta marge es utilizada en-dessous e au-dessus de la linha, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
oc: Sasir la classe CSS que serà utilizada. Aquò pòt èsser utilizat per aplicar automaticament un estil de vòstre tèma, per exemple.

en: Save this layout for reuse
oc: Enregistrar aquesta mesa en pagina per una réutilizacion

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom d'aqueste agencement, exploitaula informatiquement. Il deu èsser unique e deu pas conténer que des caractèrs alfanumerics e des espaces soulignées. Un còp creat, vous ne pourrez mai modificar aquesta valor !

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion d'aquesta mesa en pagina, çò que fa o a quin usatge elle es destinée, per un usatge administratiu.

en: Keep current panel layout flexible
oc: Conserve la flexibilité de la mesa en pagina del panèl

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
oc: Se aquesta casa e marcada, aqueste panèl contunhara d'utilizar una mesa en pagina générique flexible e ne fera pas usatge de la mesa en pagina enregistrada. Utilizatz aquesta opcion se volètz duplicar aquesta mesa en pagina.

en: That name is used by another layout: @layout
oc: Aqueste nom es utilizat per una autra mesa en pagina : @layout

en: Columns: 1
oc: Colomnas : 1

en: Columns: 3
oc: Colomnas : 3

en: Columns: 2
oc: Colomnas : 2

en: That name is used by another style: @page
oc: Aqueste nom es utilizat per un autre estil : @page

en: The configuration is fixed and cannot be changed.
oc: La configuracion es figée e pòt pas èsser cambiada.

en: This configuration is provided by a module, but has been changed.
oc: Aquesta configuracion es provesida per un modul, mas a été modificada.

en: A custom configuration by a user.
oc: Una configuracion personalizada per un utilizaire.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
oc: Dins lo cas ont una novèla revision deu èsser enregistrada, l'entrada del jornal expliquant los cambiaments per aquesta version.

en: Creates revision
oc: Crèa una revision

en: Whether saving this node creates a new revision.
oc: Se salvament d'aqueste nosèl creat una novèla revision.

en: The current date and time.
oc: La data e l'ora actuala.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
oc: L'explication de la modificacion la mai recenta efectuada sul nosèl.

en: The title of the current page.
oc: Lo títol de la pagina actuala.

en: The URL of the current page.
oc: L'URL de la pagina actuala.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
oc: Lo numéro de pagina de la pagina correnta sus la visualizacion de listas paginadas.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
oc: Lo %element-title utiliza los getons (<em>tokens</em>) invalids seguents : @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
oc: Lo nosèl font del jòc de traduccions del nosèl corrent.

en: Account cancellation URL
oc: URL d'annulation de compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
oc: L'URL de la pagina de confirmation de supression d'aqueste compte utilizaire.

en: One-time login URL
oc: URL de connexion a usatge unique

en: The URL of the one-time login page for the user account.
oc: L'URL de connexion a usatge unique per aqueste compte utilizaire.

en: Tokens related to menu links.
oc: Getons ligats als ligams de menús.

en: The unique ID of the menu link.
oc: L'identificant unic del ligam de menú.

en: The title of the menu link.
oc: Lo títol del ligam de menú.

en: The URL of the menu link.
oc: L'URL del ligam de menú.

en: The menu link's parent.
oc: Lo parent del ligam de menú.

en: Tokens related to the current page request.
oc: Getons ligats a la requèsta de la pagina actuala.

en: Page number
oc: Numéro de pagina

en: The book page associated with the node.
oc: La pagina de libre associada al nosèl.

en: The menu link for this node.
oc: Lo ligam de menú per aqueste nosèl.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
oc: Longor maximum de cada component dins l'aliàs (ex.: [títol]). 100 es la longor recomandada. @max es la longor maximum possible. Consultatz <a href="@pathauto-help">l'aide de Pathauto</a> per mai de detalhs.

en: The field %name is not a valid number.
oc: Lo camp %name es pas un nombre valide

en: The field %name cannot be greater than @max.
oc: Lo camp %name pòt pas èsser superior a @max

en: The field %name cannot be less than @min.
oc: Lo camp %name pòt pas èsser inferior a @min

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
oc: Lo camp <em>Cadenas a suprimir</em> deu pas contenir d'HTML. Asseguratz-vos de desactivar les editors WYSIWYG per aqueste camp.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
oc: Seleccionatz los tipes de camins n'ayant pas d'alias per lesquels generar d'aliasses d'URL

en: Bulk updating URL aliases
oc: Mesa a jorn en masse des alias d'URL

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
oc[0]: 1 aliàs d'URL generat.
oc[1]: @count aliasses d'URL generats.

en: language neutral
oc: lenga neutre

en: Pattern for all @language @node_type paths
oc: Motiu per totes los camins @language de @node_type

en: Updated alias for node @nid.
oc: Aliàs mes a jorn pel nosèl @nid.

en: Taxonomy term paths
oc: Camins de tèrme de taxonomia

en: Updated alias for term @tid.
oc: Aliàs mes a jorn pel tèrme @tid.

en: Forum paths
oc: Camins des forums

en: Updated alias for forum @tid.
oc: Aliàs mes a jorn pel forum @tid.

en: User paths
oc: Camins des utilizaires

en: Updated alias for user @uid.
oc: Aliàs mes a jorn per l'utilizaire @uid.

en: Blog paths
oc: Camins des blogs

en: Updated alias for blog user @uid.
oc: Aliàs mes a jorn pel blog de l'utilizaire @uid.

en: Update URL alias
oc: Metre a jorn l'aliàs d'URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
oc[0]: Aliàs d'URL mes a jorn per 1 nosèl.
oc[1]: Aliasses d'URL mes a jorn per @count nosèls.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
oc[0]: Aliàs d'URL mes a jorn per 1 tèrme.
oc[1]: Aliasses d'URL mes a jorn per @count tèrmes.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
oc[0]: Aliàs d'URL mes a jorn per 1 compte utilizaire.
oc[1]: Aliasses d'URL mes a jorn per @count comptes utilizaires.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
oc: Avètz definit @name coma separador e décidé de lo levar quand rencontré dins les cadenas. Aquò pòt poser des problèmas amb vòstres motifs surtout amb lo geton tèrme:camin. Vous devriez probablement definir l'accion de @name a "remplaçar pel separador".

en: Use ISO-8601 week numbers
oc: Utilizar les numéros de setmana ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
oc: IMPORTANT ! Se aquesta casa es marcada, lo primièr jorn de la setmana DOIT èsser definit a Lundi

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
oc: Al moment de l'utilizacion des numéros de setmana ISO-8601, lo primièr jour de la setmana deu èsser definit a Lundi.

en: Field @label (@field_name)
oc: Camp @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
oc: I a pas de camps data dins aquesta banca de donadas.

en: The date field which whose type should be changed.
oc: Lo camp data dont lo tipe deuriá èsser cambiat.

en: The type of date to change the field to.
oc: Lo tipe de data cap a lequel cambiar lo camp.

en: New type:
oc: Novèl tipe :

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
oc: Lo tipe actual es lo meteissa que lo tipe seleccionat. Il n'y a rien a cambiar.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
oc: Lo camp @field_name es estat cambiat de @old_type en @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
oc: Remplaçar lo tipe de camp data per un autre tipe de camp. En phase expérimentale, a utilizar amb précautions perque aquesta operacion comporte des risques.

en: Year range
oc: Interval d'annadas

en: PHP evaluation
oc: Evaluation PHP

en: - Use default -
oc: - Utilizar la valor per defaut -

en: Unknown content type
oc: Tipe de contengut desconegut

en: Class registry
oc: Registre des classes

en: Condition set (OR)
oc: Ensemble de condicions (OR)

en: Condition set (AND)
oc: Ensemble de condicions (AND)

en: Action set
oc: Ensemble d'accions

en: Administer rule configurations
oc: Administrar la configuracion des règlas

en: Manage reaction rules and rule components.
oc: Gerir les réaccions e los components per las règlas.

en: React on events and conditionally evaluate actions.
oc: Réagir suls eveniments e condicionnellement, évaluer las accions.

en: unlabeled
oc: sens etiqueta

en: NOT @condition
oc: NOT @condicion

en: Current list item
oc: Element de la lista correnta

en: Site-wide settings and other global information.
oc: Paramètres a l'échelle del site e informacion globala.

en: After updating an existing comment
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un comentari existent

en: Before saving a comment
oc: Avant d'enregistrar un comentari

en: saved comment
oc: comentari salvat

en: unchanged comment
oc: comentari incambiat

en: A comment is viewed
oc: Un comentari es consultat

en: Revision identifier
oc: Identificant de revision

en: Set a data value
oc: Definir una valor de donada

en: Specifies the data to be modified using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: Especifica las donadas devant èsser modificadas amb l'ajuda d'un selector de donadas, per exemple "node:author:name".

en: The new value to set for the specified data.
oc: La novèla valor a definir per las donadas especificadas.

en: Fetch entity by id
oc: Récupérer l'entitat per son identificant

en: Specifies the type of entity that should be fetched.
oc: Especifica lo tipe d'entitat que deu èsser récupérée.

en: Fetched entity
oc: Entitat récupérée

en: Fetch entity by property
oc: Récupérer l'entitat per una proprietat

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
oc: Especifica lo tipe de l'entitat que deu èsser récupérée.

en: The property by which the entity is to be selected.
oc: La proprietat per la quala l'entitat es seleccionada.

en: The property value of the entity to be fetched.
oc: La valor de la proprietat de l'entitat devant èsser récupérée.

en: Limit result count
oc: Limitar lo nombre de resultats

en: Limit the maximum number of fetched entities.
oc: Limite lo nombre maximum d'entitats récupérées.

en: Create a new entity
oc: Crear una novèla entitat

en: Specifies the type of the entity that should be created.
oc: Especifica lo tipe de l'entitat que deu èsser creada.

en: Created entity
oc: Entitat creada

en: Save entity
oc: Enregistrar l'entitat

en: Specifies the entity, which should be saved permanently.
oc: Especifica l'entitat, que deuriá èsser enregistrada définitivement.

en: Force saving immediately
oc: Forcer l'enregistrement immédiat

en: Usually saving is postponed till the end of the evaluation, so that multiple saves can be fold into one. If this set, saving is forced to happen immediately.
oc: En principe la salvament es différée fins a la fin de l'avaloracion, ainsi plusieurs salvaments pòdon èsser efectuadas en una sola fois. Se aquò es parametrat, la salvament serà forcée et se déclenchera immediatament.

en: Delete entity
oc: Suprimir l'entitat

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
oc: Especifica l'entitat que deu èsser suprimida définitivement.

en: The data list, to which an item is to be added.
oc: La lista des donadas, a la quala un element deu èsser apondut.

en: Item to add
oc: Element a apondre

en: Insert position
oc: Inserir la posicion

en: The data list for which an item is to be removed.
oc: La lista de donadas dins la quala un element deu èsser retiré.

en: Item to remove
oc: Element a levar

en: Add a variable
oc: Apondre una variabla

en: Specifies the type of the variable that should be added.
oc: Précise lo tipe de la variabla que deu èsser apondut.

en: Added variable
oc: Variabla aponduda

en: Create a data structure
oc: Crear una structure de donadas

en: Specifies the type of the data structure that should be created.
oc: Indique lo tipe de la structure de donadas que deuriá èsser creada.

en: Created data
oc: Donnée creada

en: <strong>Selected data:</strong> %selector
oc: <strong>Donnée seleccionada :</strong> %selector

en: Reload form
oc: Recargar lo formulari

en: Append the item to the end.
oc: Apond l'element a la fin.

en: Prepend the item to the front.
oc: Apondre l'element al començament.

en: Data to compare
oc: Données a comparer

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: Las donadas a comparer, especificadas per l'utilizacion d'un selector de donadas, ex. "node:author:name".

en: The comparison operator.
oc: L'operator de comparason.

en: Data value
oc: Valor de la donada

en: The value to compare the data with.
oc: La valor a comparer amb la donada.

en: Entity is new
oc: L'entitat es novèla

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
oc: Especifica l'entitat per la quala évaluer la condicion.

en: Entity has field
oc: L'entitat possède un camp

en: The name of the field to check for.
oc: Lo nom del camp a verificar.

en: Compare two data values of the same type with each other.
oc: Comparer entre elles 2 valors de meteissa tipe.

en: is lower than
oc: est inferior a

en: This condition determines whether the specified entity has just been created and has not yet been saved to the database.
oc: Aquesta condicion détermine se l'entitat especificada vient d'èsser creada e es pas encara enregistrada dins la banca de donadas.

en: Before saving content
oc: Avant d'enregistrar lo contengut

en: Content is viewed
oc: Lo contengut es consultat

en: view mode
oc: mòde d'afichatge

en: Content is of type
oc: Lo contengut es de tipe

en: The content type(s) to check for.
oc: Le(s) tipe(s) de contengut a verificar.

en: Create or delete any URL alias
oc: Crear o suprimir n'importe quel aliàs d'URL

en: Specifies the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
oc: Especificar lo camin existent al qual donner un alias. Per exemple : node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aquesta donada pòt èsser accedida. Per exemple, "a-prepaus" per una pagina "a prepaus". Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: If specified, the language for which the URL alias applies.
oc: Se especificat, la lenga per la quala l'aliàs d'URL s'applique.

en: Specify an alternative path by which the content can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aqueste contengut pòt èsser accedit. Per exemple, "a-prepaus" per una pagina "a prepaus". Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: Leave it empty to delete the URL alias.
oc: Daissar void per suprimir l'aliàs d'URL.

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
oc: Crear o suprimir un aliàs d'URL per los tèrmes de taxonomia

en: Specify an alternative path by which the term can be accessed. For example, "content/drupal" for a Drupal term. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aqueste tèrme pòt èsser accedida. Per exemple, "content/drupal" pel tèrme Drupal. Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: Path has URL alias
oc: Lo camin a un aliàs d'URL

en: Specifies the existing path you wish to check for. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
oc: Especifica lo camin existent que volètz verificar. Per exemple : node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify the URL alias to check for. For example, "about" for an about page.
oc: Especificar l'aliàs d'URL a verificar. Per exemple, "a-prepaus" per une pagina "a prepaus".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns the processed value. The selected value is available in the variable $value. Example: %code
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt; que tòrna la valor tractada. La valor seleccionada es disponible dins la variabla $value. Exemple : %code

en: If you want to change a variable just return an array of new variable values, e.g.: !code
oc: Se volètz cambiar una variabla, retornnez simplement un tablèu contenant les novèlas valors de la variabla, per ex. : !code

en: Add offset
oc: Apondre un decalatge

en: Add an offset to the selected date.
oc: Apondre un decalatge a la data seleccionada.

en: Note that you can also specify negative numbers.
oc: Notatz que podètz tanben especificar des nombres négatifs.

en: text token
oc: geton tèxte

en: formatted text
oc: tèxte formaté

en: decimal number
oc: nombre decimal

en: list of text
oc: lista de tèxte

en: list of integer
oc: lista d'entièrs

en: any entity
oc: n'importe quelle entitat

en: Replacement patterns for %label
oc: Motius de remplaçament per %label

en: Drupal is initializing
oc: Pendant l'initialisation de Drupal

en: System log entry is created
oc: Entrada de jornal sistèma creada

en: Log entry
oc: Entrada de jornal

en: watchdog log entry
oc: entrada del jornal watchdog

en: The category to which this message belongs
oc: La categoria a la quelle aqueste messatge aparten

en: Request uri
oc: URI de la requèsta

en: An associated, HTML formatted link
oc: Un ligam al format HTML associat

en: Show a message on the site
oc: Afichar un messatge sul site

en: Repeat message
oc: Repetir lo messatge

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
oc: Se desactivat e que lo messatge a ja été afichat, alara lo messatge ne serà pas répété.

en: A Drupal path, path alias, or external URL to redirect to. Enter (optional) queries after "?" and (optional) anchor after "#".
oc: Un camin Drupal, aliàs de camin, o una URL externe cap a la quala rediriger. Sasir (opcional) de requèstas aprèp "?" e una ancre (opcionala) aprèp "#".

en: Force redirect
oc: Forcer la redireccion

en: Append destination parameter
oc: Apondre lo paramètre de destinacion

en: Whether to append a destination parameter to the URL, so another redirect issued later on would lead back to the origin page.
oc: Faut-il apondre un paramètre de destinacion a l'URL, per qu'una autre redireccion émise per la seguida ramène a la pagina d'origine.

en: A list of titles for the breadcrumb links.
oc: Una lista de títols pels ligams del fial d'Ariana.

en: A list of Drupal paths for the breadcrumb links, matching the order of the titles.
oc: Una lista de camins Drupal pels ligams del fial d'Ariana, correspondant a l'òrdre des títols.

en: The e-mail address or addresses where the message will be sent to. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
oc: L'adreça de corrièrs electronic o adreças ont lo messatge deu èsser envoyé. La mesa en forma d'aquesta cadena deu èsser en accord amb la norme RFC 2822.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
oc: Seleccionar los ròtles dont los utilizaires devraient recevoir l'e-mail.

en: After updating an existing term
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un tèrme existent

en: Before saving a taxonomy term
oc: Avant d'enregistrar un tèrme de taxonomia

en: saved term
oc: tèrme salvat

en: deleted term
oc: tèrme suprimit

en: After saving a new vocabulary
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl vocabulari

en: created vocabulary
oc: vocabulari creat

en: After updating an existing vocabulary
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un vocabulari existent

en: updated vocabulary
oc: vocabulari mes a jorn

en: unchanged vocabulary
oc: vocabulari incambiat

en: Before saving a vocabulary
oc: Avant d'enregistrar un vocabulari

en: saved vocabulary
oc: vocabulari salvat

en: After deleting a vocabulary
oc: Aprèp la supression d'un vocabulari

en: deleted vocabulary
oc: vocabulari suprimit

en: After saving a new user account
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl compte utilizaire

en: After updating an existing user account
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un compte utilizaire existent

en: Before saving a user account
oc: Avant d'enregistrar un compte utilizaire

en: saved user
oc: utilizaire salvat

en: User account page is viewed
oc: Una pagina de compte utilizaire es vista.

en: After a user account has been deleted
oc: Aprèp qu'un compte utilizaire a été effacé

en: Match roles
oc: Correspondance des ròtles

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
oc: Se aquò deu correspondre a totes los ròtles seleccionats, l'utilizaire deu aver <em>tous</em> los ròtles seleccionats.

en: User is blocked
oc: L'utilizaire es blocat

en: Variable label
oc: Etiqueta de la variabla

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
oc: Lo nom de la variabla deu pas conténer que des minusculas, des nombres, e des tirets bas, e deu èsser unique dins la portée correnta.

en: Adjust the names and labels of provided variables, but note that renaming of already utilizied variables invalidates the existing uses.
oc: Ajuste los noms e las etiquetas des variablas provesidas, mas noter que lo renommage de variablas ja utilizadas invalid les usatges existents.

en: Provided variables
oc: Variablas provesidas

en: Switch to the direct input mode
oc: Bascular cap al mòde d'entrada directe

en: Switch to data selection
oc: Bascular cap a la seleccion de donadas

en: The variable name %name is already taken.
oc: Lo nom %name de la variabla es ja pris.

en: The machine-readable name of this configuration is used by rules internally to identify the configuration. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
oc: Lo nom sistèma d'aquesta configuracion es utilizat per las règlas en interne per identifier la configuracion. Aqueste nom deu pas conténer que des minusculas, des nombres e des tirets bas e deu èsser unique.

en: The machine-readable name %name is already taken.
oc: Lo nom sistèma %name es ja utilizat.

en: Provides variables
oc: Provesís des variablas

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
oc: Se elle es marcada, lo resultat de la condicion es niée ​​tel qu'il tòrna VRAI se elle es avalorada a FAUX.

en: Data selector
oc: Selector des donadas

en: A list of values, one on each line.
oc: Una lista de valors, una per linha.

en: cloned
oc: cloné

en: Are you sure you want to enable the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz activar lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to disable the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz desactivar lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to revert the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz restablir lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to delete the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo %plugin %label ?

en: Enabled %plugin %label.
oc: %plugin %label activat.

en: Disabled %plugin %label.
oc: %plugin %label desactivat.

en: Reverted %plugin %label to the defaults.
oc: %plugin %label rétabli a las valors per defaut.

en: Deleted %plugin %label.
oc: %plugin %label suprimit.

en: Select the %element to add
oc: Seleccionar lo %element a apondre

en: Are you sure you want to delete the %element_plugin %element_name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo %element_plugin %element_name?

en: React on event
oc: Réagir a l'évènenement

en: Wrong date format. Specify the date in the format %format.
oc: Marrit format de data. Especificar la data dins lo format %format.

en: Machine-readable names must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: los noms sistèmas devon contenir solament des letras minusculas, nombres e tirets bas.

en: A human-readable name shortly describing the rule.
oc: Un nom afichat que descriu brèvament la règla.

en: Data selectors
oc: Selectors de donadas

en: Rules evaluation log
oc: jornal d'avaloracion de Rules

en: Filter by plugin
oc: Filtrar segon lo plugin

en: There are no rule components.
oc: I a pas cap de component de règla.

en: Component plugin
oc: Plugin component

en: Add new component
oc: Apondre un novèl component

en: Administrative interface for managing rules.
oc: Interfàcia d'administracion per gerir las règlas.

en: Schedule component evaluation
oc: Planifier l'avaloracion del component

en: Rules scheduler
oc: Planificador de règlas

en: Task identifier
oc: Identificant de prètzfach

en: You have to specify at least either a component or a task identifier.
oc: Vos cal especificar al mens siá un component siá un identificant de prètzfach.

en: Administer features
oc: Administrar les Foncionalitats (Features)

en: Perform administration tasks on features.
oc: Efectua des taches d'administracion sus las foncionalitats (features).

en: View, enable and disable features.
oc: Veire, activar e desactivar las foncionalitats (features)

en: Error opening socket @socket
oc: Error al moment de l'dobertura de la socket @socket

en: delivery callback not found
oc: Impossible de trobar la foncion de callback d'entrega

en: callback %callback not found: %q.
oc: Impossible de trobar lo callback %callback : %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque la destinacion es invalida. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque lo dorsièr destí no es configurat corrèctament. Aquò's sovent degut a un problèma de permeses amb lo fichièr o lo dorsièr. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file perque ja existís un autre fichièr amb aqueste nom al dorsièr cibla.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
oc: Se pòt pas moure lo fichièr especificat %file, perque la destinacion es invalida. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
oc: Se pòt pas suprimir lo fichièr especificat %file, perque es pas una URI valida. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
oc: No se pòdon enregistrar las donadas perque la destinacion es invalida. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file (%realpath), perque la destinacion %destination es invalida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_copy() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file (%realpath) perque existís pas.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file perque ja existís un autre fichièr amb aqueste nom al dorsièr destí (%directory).

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file perque se sobreescriuria a se meteis.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file a %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
oc: Se pòt pas moure lo fichièr %file (%realpath), perque la destinacion %destination es invalida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_move() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
oc: Se pòt pas suprimir lo fichièr %file (%realpath), perque es pas una URI valida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_delete() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
oc: Impossible d'enregistrar las donadas perque la destinacion %destination es invalida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_save_data() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
oc: Vòstra configuracion del PHP solament supòrta un sol tipe de banca de donadas, de manera que s'ha seleccionat automaticament.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
oc: Échec de connexion al servidor de basa de donadas. Lo servidor a renvoyé lo messatge seguent : %error.<ul><li>Est-ce que lo servidor de basa de donadas fonciona ?</li><li>Est-ce que la basa de donadas existe e avez-vous sasit lo bon nom de basa ?</li><li>Avètz sasit los bons nom d'utilizaire e mot de passe ?</li><li>Avètz sasit lo bon nom d'hôte de la basa de donadas ?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
oc: La version del PHP que sètz utilizant a problèmas coneguts amb PostreSQL. Heu d'actualizar lo PHP a la version 5.2.11, 5.3.1 o superior.

en: Format settings:
oc: Paramètres del format :

en: Administrative overlay
oc: Avant plan

en: Upload an image to go with this article.
oc: Transferir un imatge per acompanhar aqueste article.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
oc: Perfil minimal per executar los tèsts. Inclutz solament los moduls obligatòris.

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
oc: Exemples : 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: Delete data
oc: Suprimir las donadas

en: List handling
oc: Gestion de listas

en: Show first (if present)
oc: Afichar lo primièr (si present)

en: Show item count
oc: Afichar lo nombre d'elements

en: List seperator
oc: Separador de lista

en: Link this field to its entity
oc: Ligar aqueste camp a son entitat

en: Use human-readable name
oc: Utilizar un nom afichat

en: If this is checked, the values' names will be displayed instead of their internal identifiers.
oc: Se aquò es marcat, los noms des valors seràn afichats plutôt que lors identificants internes.

en: The settings file is writable.
oc: Lo fichièr de paramètres a permeses d'escriptura.

en: The settings file is owned by the web server.
oc: Lo fichièr de paramètres es proprietat del servidor web.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: L'installador del @drupal a fracassat al moment de crear un fichièr de paramètres amb lo proprietari pertinent. Connectatz-vos al vòstre servidor web, elimineu lo fichièr %file existent, e creatz-ne un novèl copiant lo fichièr %default_file a %file. Més detalhs sobre la installacion del Drupal son disponibles al fichièr <a href="@instalh_txt">INSTALL.txt</a>. S'avètz de problèmas amb los permeses de fichièrs al vòstre servidor, consultatz lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
oc: Requèsta de fusion invalide : aucune condition

en: The menu link's root.
oc: La raiç del ligam de menú.

en: @entity "@property" property.
oc: Proprietat "@property" de l'entitat @entity.

en: The machine-readable name identifying this @entity.
oc: Lo nom sistèma identificant aquesta entitat @entity.

en: Internal, numeric @entity ID
oc: Identificant numeric interne de l'entitat @entity

en: The ID used to identify this @entity internally.
oc: L'identificant utilizat per identifier en interne aquesta entitat @entity.

en: @entity ID
oc: Identificant de @entity

en: The unique ID of the @entity.
oc: L'identificant unic de @entity.

en: After saving a new @entity
oc: Aprèp l'enregistrement d'una novèla entitat @entity

en: created @entity
oc: Entitat @entity creada

en: After updating an existing @entity
oc: Aprèp la mesa a jorn d'una entitat @entity existenta

en: updated @entity
oc: Entitat @entity mesa a jorn

en: Before saving a @entity
oc: Avant d'enregistrar una entitat @entity

en: saved @entity
oc: Entitat @entity enregistrada

en: After deleting a @entity
oc: Aprèp la supression d'una entitat @entity

en: deleted @entity
oc: Entitat @entity suprimida

en: Rules configuration
oc: Configuracion de Rules

en: edit component
oc: modificar lo component

en: Export various system objects into code.
oc: Exportar los divèrses objèctes sistèma dins lo code.

en: Administer access rulesets
oc: Administrar les ensembles de règlas d'accès

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
oc: Apondre, suprimir o modificar des ensembles de règlas d'accès personalizats.

en: Modal Login (default style)
oc: Connexion per fenèstra modala (par defaut)

en: Login via modal
oc: Connexion amb fenèstra modala

en: Modal Login (custom style)
oc: Connexion per fenèstra modala (estil personalizat)

en: Wizard (no modal)
oc: Assistant (non modal)

en: Wizard (default modal)
oc: Assistant (modal per defaut)

en: Pick an animal
oc: Causir un animal

en: Wizard (custom modal)
oc: Assistant (modal personalizat)

en: Replace text with "hello world"
oc: Remplaçar lo tèxte per "bonjour lo monde"

en: Sample Content
oc: Exemple de contengut

en: Delete this row
oc: Suprimir aquesta linha

en: CTools Javascript Widgets
oc: Widgets Javascript CTools

en: Link 1
oc: Ligam 1

en: Link 2
oc: Ligam 2

en: Link 3
oc: Ligam 3

en: Drop Down Menu
oc: Menú desenrotlant

en: Click to Drop Down
oc: Clicar per dérouler

en: Click to Collapse
oc: Clicar per réduire

en: Collapsible Div
oc: Div repliable

en: Hello World
oc: Bonjour Lo Monde

en: remain here
oc: rester aicí

en: Go to your account
oc: Aller a vòstre compte

en: your account
oc: vòstre compte

en: Login Success
oc: Connexion réussie

en: Choose animal
oc: Causir un animal

en: Configure animal
oc: Configurar animal

en: Sheep
oc: Moton

en: Configure sheep
oc: Configurar moton

en: Lizard
oc: Lézard

en: Configure lizard
oc: Configurar lézard

en: Raptor
oc: Rapace

en: Configure raptor
oc: Configurar rapace

en: Choose your animal
oc: Causissètz vòstre animal

en: Name your sheep
oc: Donnez un nom a vòstre moton

en: What kind of sheep
oc: Quina race de moton

en: Merino
oc: Mérinos

en: Coriedale
oc: Corriedale

en: You have a @type sheep named "@name".
oc: Avètz un moton @type nommé "@name".

en: Name your lizard
oc: Donnez un nom a vòstre lézard

en: Venomous
oc: Venimeux

en: You have a @type lizard named "@name".
oc: Avètz un lézard @type nommé "@name".

en: non-venomous
oc: non-venimeux

en: venomous
oc: venimeux

en: Name your raptor
oc: Donnez un nom a vòstre rapace

en: What kind of raptor
oc: Quina espèce de rapace

en: Eagle
oc: Aigle

en: Hawk
oc: Faucon

en: Owl
oc: Hibou

en: Buzzard
oc: Buse

en: Domesticated
oc: Domestiqué

en: You have a @type @raptor named "@name".
oc: Avètz un @type @raptor nommé "@name".

en: wild
oc: sauvage

en: domesticated
oc: domestiqué

en: Jump!
oc: Sauter!

en: Return to the examples page.
oc: Retornner a la pagina d'exemples.

en: You successfully jumped! !return_link
oc: Avètz sauté amb succès ! !return_link

en: Chaos Tools AJAX Demo
oc: Démo AJAX de Chaos Tools

en: Simple Form
oc: Formulari simple

en: Post-Login Action
oc: Accion d'aprèp connexion

en: Successful Jumping
oc: Saut efectuat amb succès

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
oc: Exemple de Chaos Tools (CTools) AJAX

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
oc: Mòstra comment utilizar la puissance de Chaos AJAX.

en: Administer custom content
oc: Administrar lo contengut personalizat

en: Add, edit and delete CTools custom stored custom content
oc: Apondre, modificar e suprimir lo contengut personalizat CTools emmagazinat per defaut

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
oc: Au cas ont una pagina aurait mai d'una varianta, cada varianta a la possibilitat d'èsser afichada al moment ont la pagina es visitada. Començant per la primièra varianta e continuant fins a la darrièra, cadune teste se ses condicions de seleccion son remplies. La primièra varianta dont los critèris (tels que especificats çaijós) son verificats serà utilizada.

en: There are no wizards available at this time.
oc: I a pas cap d'assistant disponible pel moment.

en: Configure new !plugin_title
oc: Configurar novèl !plugin_title

en: Configure !plugin_title
oc: Configurar !plugin_title

en: Invalid plugin module/type combination requested: module @module and type @type
oc: Combinason modul/type demandée incorrecte : modul @modul e tipe @type

en: Plugin @plugin of plugin type @owner:@type points to nonexistent file @file for class handler @class.
oc: Lo plugin @plugin de tipe @owner:@type pointe cap al fichièr mancant @file pel gestionari de classe @class.

en: Use Page Manager
oc: Utilizar Page Manager

en: Allows users to use most of Page Manager's features, though restricts some of the most powerful, potentially site-damaging features. Note that even the reduced featureset still allows for enormous control over your website.
oc: Autoriza los utilizaires a utilizar la màger part des foncionalitats de Page Manager, cependant certaines des mai poderosas son limitadas, perque potencialament dommageables pel site. Notatz que l'ensemble de foncionalitats restreint vous laisse encara un énorme contraròtle sus vòstre site web.

en: Administer Page Manager
oc: Administrar Page Manager

en: Allows complete control over Page Manager, i.e., complete control over your site. Grant with extreme caution.
oc: Permet lo contraròtle total de Page Manager, c'est a dire lo contraròtle total de vòstre site. A acordar amb una extrême précaution.

en: Page manager context
oc: Contèxte del gestionari de pagina (Pagina manager)

en: Change general settings for this variant.
oc: Cambiar los paramètres generals per aquesta varianta.

en: 404 Page not found
oc: 404 Pagina pas trobada

en: 403 Access denied
oc: 403 Accès refusé

en: 301 Redirect
oc: 301 Redireccion

en: Redirect destination
oc: Adreça de redireccion

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
oc: Sasir lo camin de redireccion. Podètz utilizar les remplaçaments de mot claus des contèxtes. Podètz utilizar des URLs externes (http://www.example.com/foo) o des URLs internes (node/1).

en: The first element in a path may not be dynamic.
oc: Lo primièr element d'un camin pòt ne pas èsser dynamique.

en: Export UI wizard cache
oc: Exportar lo cache de l'assistant graphique

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
oc: Se seleccionat, los mots-clefs del contèxte seràn substitués dins aqueste contengut. Notatz que los camps CCK pòdon èsser utilizats coma mots-clefs utilisant un motif tal coma : <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
oc: Se seleccionat, los mots-clefs del contèxte seràn subtitués dins aqueste contengut. Plus de mots-clefs seràn disponibles se installatz lo modul Token, veire http://drupal.org/project/token.

en: User signature
oc: Signatura de l'utilizaire

en: The signature of a user.
oc: La signature d'un utilizaire.

en: "@s" user signature
oc: "@s" signature de l'utilizaire

en: Use the Stylizer UI
oc: Utilizar l'interfàcia d'utilizaire de Estilizar

en: Allows a user to use the CTools Stylizer UI.
oc: Autoriza un utilizaire a utilizar l'interfàcia Estilizar de CTools.

en: Inherit path
oc: Ereitar del camin

en: Use Panels Dashboard
oc: Utilizar lo tablèu de bòrd Panels

en: View administrative links on Panel panes
oc: Veire los ligams d'administracion suls panèls Panels

en: Configure access settings on Panel panes
oc: Configurar los paramètres d'accès als panèls Panels

en: Access rules (often also called visibility rules) can be configured on a per-pane basis. This permission allows users to configure those settings.
oc: Las règlas d'accès (souvent tanben appelées règlas de visibilitat) pòdon èsser configuradas per panèl. Aqueste drech autoriza l'utilizaire a configurar aquestes paramètres.

en: Use the Panels In-Place Editor
oc: Utilizar l'editor en linha Panels

en: Allows a user to utilize Panels' In-Place Editor.
oc: Autoriza un utilizaire a utilizar l'editor en linha Panels.

en: Configure advanced settings on Panel panes
oc: Configurar los paramètres avançats des panèls Panels

en: Administer Panels layouts
oc: Administrar las mesas en pagina Panels

en: Allows a user to administer exported Panels layout plugins & instances.
oc: Autoriza un utilizaire a administrar les plugins e les instàncias des disposicions Panels exportés.

en: Configure caching settings on Panels
oc: Configurar los paramètres de cache des panèls

en: Allows a user to configure caching on Panels displays and panes.
oc: Autoriza un utilizaire a configurar la mesa en cache suls afichatges e panèls Panels

en: Page wizards
oc: Assistants de configuracion de pagina

en: Create mini panels
oc: Crear des minipanèls

en: Create new mini panels
oc: Crear de novèls minipanèls

en: Administer mini panels
oc: Administrar los minipanèls

en: Edit and delete mini panels
oc: Modificar e suprimir des minipanèls

en: Create panel nodes
oc: Crear des nosèls panèls

en: Create new panel nodes.
oc: Crear de novèls nosèls panèls.

en: Edit any panel-nodes
oc: Modificar quin nosèl panèl que siá

en: Edit all pre-existing panel nodes regardless of ownership.
oc: Modificar totes los nosèls panèls existent sens tenir compte del proparietari.

en: Edit own panel nodes
oc: Modificar ses propares nosèls panèls

en: Edit panel nodes owned by this user.
oc: Modificar los nosèls panèls d'aqueste utilizaire.

en: Administer panel nodes
oc: Administrar los nosèls panèls

en: Full administrative access to panel nodes including create, update and delete all
oc: Accès complet a l'administracion des nosèls-panèls y compris crear, modificar e tot suprimir

en: Delete any panel nodes
oc: Suprimir n'importe quel nosèl panèl

en: Delete any panel node regardless of ownership
oc: Suprimir los nosèls panèls sens tenir compte del proparietari

en: Delete own panel nodes
oc: Suprimir ses propares nosèls panèls

en: Delete any panel node owned by this user.
oc: Suprimir n'importe quel nosèl panèl appartenant a aqueste utilizaire.

en: renderer::render_pane_content() hit with a non-array for the context
oc: renderer::render_pane_content() a frappé amb un non-array per contèxte

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/structure/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
oc: Se vous enregistratz aquesta mesa en pagina per la réutilizar, elle apparaîtra dins la lista des mesas en pagina réutilisables dins admin/structure/panels/layouts, e vous devrez aller a aqueste endrech per la modificar. Aquesta mesa en pagina deviendra ensuite accessible per totes los futurs panèls que vous aller crear.

en: Landing page wizard
oc: Assistant de pagina d'atterrissage

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
oc: Las paginas d'acuèlh son de simples paginas ayant un camin, éventuellement una entrada de menú visible, e una mesa en pagina de panèl amb del contengut simple.

en: Add a visible menu entry for this page
oc: Apondre una entrada de menú visible per aquesta pagina

en: %, !, ?, #, or & cannot appear in the path.
oc: %, !, ?, # e & ne pòdon pas aparéisser dins lo camin.

en: Panel fields
oc: Camps del panèl

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
oc: Aficha los camps dins un panèl plutôt que d'utilizar un gabarit.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
oc: %type : !message a %function (linha %line de %file).

en: Update @title
oc: Actualiza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament caractèrs.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament letras en minusculas, numèros e jonhents.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.

en: English, British
oc: Anglès, Britànic

en: Haitian Creole
oc: Creòl Haitià

en: Portuguese, International
oc: Portuguès, Internacional

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
oc: Lo camin del fichièr principal per aqueste element, relatiu a la raiç de Drupal&nbsp;; ex.: moduls/node/node.modul.

en: The name of the item; e.g. node.
oc: Lo nom de l'item ; ex.: 'node'.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
oc: Type de l'element, siá un modul, un tèma, o un motor de tèma.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
oc: Booléen indiquant se un element es activat o pas.

en: Schema version
oc: Version del schéma de la BDD

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
oc: Numéro de version del schéma de la banca de donadas del modul: -1 se lo modul es pas installat (ses taulas n'existent pas), 0 o lo mai grand N renviat per la foncion hook_update_N() del modul, se elle a été lancé un còp, o lo mai grand N existent quand lo modul a été installat per la primièra fois.

en: Delete and save
oc: Suprimir e enregistrar

en: Enable and save
oc: Activar e enregistrar

en: Disable and save
oc: Desactivar e enregistrar

en: Revision: ID
oc: Revision : ID

en: Creates a node context from a revision ID argument.
oc: Creat un contèxte de nosèl a partir d'un argument ID de la revision.

en: Enter the revision ID of a node for this argument
oc: Entrar l'ID de la revision d'un nosèl per aqueste argument

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom del tèrme, en minusculas amb espaces convertis en tirets

en: Term name of first term, lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom de tèrme del primièr tèrme, en minusculas e amb les espaces convertis en tirets

en: Term name of all terms, separated by + or , and lowercased and spaces converted to dashes
oc: Nom machine de totes los tèrmes, separats per "+" o "," en minuscula e amb les espaces convertis en tirets.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
oc: La version de banca de donadas %version es menor que la minimala requerida %minimum_version.

en: Human-readable name
oc: Nom afichat

en: Are you sure you want to revert the %entity %label?
oc: Sètz segur que volètz restablir %entity %label ?

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %entity %label ?

en: Reverted %entity %label to the defaults.
oc: %entity %label restablida als reglatges per defaut.

en: Deleted %entity %label.
oc: %entity %label suprimit(e).

en: Add @entity_type
oc: Apondre un tipe d'entitat @entity_type

en: Edit @label
oc: Modificar @label

en: Clone @label
oc: Clonar @label

en: Revert @label
oc: Reïnicializar @label

en: Delete @label
oc: Suprimir @label

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
oc: Los noms sistèma ne devon pas comportar que des nombres.

en: The author of the comment.
oc: L'autor del comentari.

en: (No information available)
oc: (Cap d'informacion pas disponibla)

en: Next steps
oc: Passes seguents

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque lo dorsièr de destinacion %destination es pas configurat corrèctament.

en: @driver_name settings
oc: Paramètres del @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
oc: MySQL, MariaDB o equivalent

en: Database file
oc: Fichièr de basa de donadas

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
oc: Lo camin absolut al fichièr ont las donadas del @drupal s'emmagazinaràn. Lo servidor de basa de donadas e deu poder escriure e deuriá èsser en defòra de la raiç del web.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
oc: Lo servidor web pòt pas escriure dins lo dorsièr qu'avètz especificat.

en: Autocomplete popup
oc: Autocomplecion en finestra emergent

en: Searching for matches...
oc: Buscant coincidències...

en: Drupal system listing compatible test
oc: Tèst compatible amb lo sistèma de listats de Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
oc: Modul de supòrt per provar la foncion drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
oc: Prova incompatible amb lo sistèma de listats del Drupal

en: Hash
oc: Hachage

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
oc: Per l'importacion, copiez lo contengut de la zone de tèxte e collez-le dins la pagina d'import.

en: Paste an exported %entity_type here.
oc: Coller un tipe d'entitat %entity_type exporté aicí.

en: If checked, any existing %entity with the same identifier will be replaced by the import.
oc: Se marcat, totes los %entity existents amb lo meteissa identificant serà remplaçat per l'importacion.

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
oc: L'importacion de %label %entity a fracassate, un %entity amb lo meteissa nom sistèma existís ja. Verificatz l'opcion d'écrasement pel remplaçar.

en: Imported %entity %label.
oc: %entity %label importé(e).

en: Export @label
oc: Exportar @label

en: Import @entity_type
oc: Importar @entity_type

en: Evaluates to TRUE if the given content is of one of the selected content types.
oc: Evaluer coma VRAI se lo contengut donat fa partida des tipes de contengut seleccionats.

en: Fixed value
oc: Valor fixe

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
oc: Existisson @count accions orfanèlas (%orphans) a la taula d'accions. !link

en: Enables modules to work with any entity type and to provide entities.
oc: Permet als modulss de trabalhar amb n'importe quel tipe d'entitat e de provesir des entitats.

en: Entity tokens
oc: Getons d'entitat

en: Provides token replacements for all properties that have no tokens and are known to the entity API.
oc: Provesís des getons de substitucion per totas las proprietats que n'ont pas de geton mas son conegudas d'Entity API.

en: The original-language version of this node, if one exists.
oc: La version dins la lenga originale d'aqueste nosèl, s'il en existís une.

en: Current additions
oc: Additions actualas

en: Also includes !additional_dates.
oc: Inclut tanben !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
oc: Se répète !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
oc: L'interval des annadas deu èsser al format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, o 2005:+9

en: Administer Module Filter
oc: Administrar Modul Filter

en: Configure how Module Filter performs.
oc: Configurar lo biais de procedir de Modul Filter

en: The file.
oc: Lo fichièr.

en: Whether the file is being displayed.
oc: Se lo fichièr es afichat.

en: The image file.
oc: Lo fichièr imatge.

en: The main body text
oc: Lo corps del tèxte

en: The user whose roles should be changed.
oc: L'utilizaire dont los ròtles devon èsser cambiats.

en: Delete tasks by component name
oc: Suprimir los prètzfaches per nom de component

en: Select the component for which to delete all scheduled tasks.
oc: Seleccionatz lo component per lequel il faut suprimir totas los prètzfaches planificats.

en: Delete tasks
oc: Suprimir des prètzfaches

en: All scheduled tasks associated with %config have been deleted.
oc: Totas los prètzfaches planificats associadas amb %config son estadas suprimidas.

en: Are you sure you want to delete the scheduled task %id?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo prètzfach planificat %id ?

en: This task with the custom identifier %id executes component %label on %date. The action cannot be undone.
oc: Aquesta prètzfach amb l'identificant personalizat %id exécute lo component %label lo %date. Aquesta accion es irréversible.

en: This task executes component %label and will be executed on %date. The action cannot be undone.
oc: Aquesta prètzfach exécute lo component %label e serà executada lo %date. Aquesta accion es irréversible.

en: Task %tid has been deleted.
oc: La prètzfach %tid es estada suprimida.

en: Component %label has been scheduled.
oc: Lo component %label a été planifié.

en: The component for which scheduled tasks will be deleted.
oc: Lo component per lesquelles los prètzfaches planificats seràn suprimidas.

en: All tasks that are annotated with the given identifier will be deleted.
oc: Totas los prètzfaches que son annotées amb l'identificant donat seràn suprimidas.

en: This action allows you to delete scheduled tasks that are waiting for future execution.
oc: Aquesta accion vous permet de suprimir los prètzfaches planificats en espèra d'execucion a venir.

en: They can be addressed by an identifier or by the component name, whereas if both are specified only tasks fulfilling both requirements will be deleted.
oc: Elles pòdon èsser adreçadas per un identificant o pel nom de component, tandis que se los dos son especificats, solas los prètzfaches remplissant los dos condicions requesidas seràn suprimidas.

en: Scheduled Rules components
oc: Components de Rules planifiés

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
oc: Los components planifiés de Rules executats en foncion de la data/ora e del cron

en: The internal ID of the scheduled component
oc: L'identificant (ID) interne del component planifié

en: Component name
oc: Nom del component

en: The name of the component
oc: Lo nom del component

en: No tasks have been scheduled.
oc: Aucune prètzfach n'a été planificat.

en: Delete this scheduled task
oc: Suprimir aquesta prètzfach planificat

en: Component filter
oc: Filtre del component

en: execute
oc: executar

en: This form allows you to manually trigger the execution of the @plugin "%label". If this component requires any parameters, input the suiting execution arguments below.
oc: Aqueste formulari vous permet de déclencher manualament l'execucion de @plugin "%label". Se aqueste component requesís des paramètres, entratz los arguments d'execucion que conviennent çaijós.

en: Component %label has been executed.
oc: Lo component %label a été executat.

en: Component %label evaluated to %result.
oc: Component %label avalorat a %result.

en: Entity: ID
oc: Entitat : ID

en: Creates an entity context from an entity ID argument.
oc: Creat un contèxte d'entitat a partir d'un ID d'argument entitat.

en: @entity: ID
oc: @entity : ID

en: Creates @entity context from an ID argument.
oc: Crèa un contèxte de @entity a partir d'un argument de tipe identificant.

en: Custom blocks
oc: Blòts personalizats

en: Entity field
oc: Camps entitat

en: Field on the referenced entity.
oc: Camps de l'entitat référencée.

en: Formatter Styles
oc: Estil de formatatge

en: Select a formatter
oc: Seleccionar un formateur

en: Entity object.
oc: Objècte entitat.

en: Enter the ID of an entity for this context.
oc: Entratz l'ID de l'entitat per aqueste contèxte.

en: Creates @entity context from an entity ID.
oc: Crear lo contèxte @entity a partir d'una entitat ID

en: Enter the title or ID of a @entity entity
oc: Sasir lo títol o l'ID d'una entitat @entity

en: '%title' [%type id %id]
oc: '%title' [id %type %id]

en: [%type id %id]
oc: [id %type %id]

en: Reset identifier to entity label
oc: Reïnicializar l'identificant a l'etiqueta de l'entitat

en: If checked, the identifier will be reset to the entity label of the selected entity.
oc: Se marcat, l'identificant serà reïnicializat a l'etiqueta d'entitat de l'entitat seleccionada.

en: You must select an entity.
oc: Vos cal causir una entitat.

en: Invalid entity selected.
oc: Entitat causida invalida.

en: Creates an entity context from a foreign key on a field.
oc: Crèa un contèxte d'entitat dempuèi una clau étrangère sus un camp.

en: Access the views administration pages.
oc: Accedir a las paginas d'administracion de las vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès al moment de l'accès a las vistas.

en: Add new view
oc: Apondre una novèla vista

en: - Basic validation -
oc: - Validacion simple -

en: HTML element
oc: Element HTML

en: Label HTML element
oc: Element HTML de l'etiqueta

en: Place a colon after the label
oc: Plaçar un signe dos punts aprèp l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
oc: Element HTML de l'envolopa (wrapper)

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)

en: Add default classes
oc: Apondre las classas CSS per defaut

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
oc: Utilizatz las classas per defaut de Views per identifier lo camp, l'etiqueta e lo contengut del camp.

en: Use absolute path
oc: Utilizar un camin absolut

en: Rel Text
oc: Tèxte Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
oc: Inclure l'atribut Rel per Lightbox 2 o tot autre utilitaire JavaScript.

en: Preserve certain tags
oc: Préserver certanas balisas

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
oc: Listar las balisas que devon èsser conservées pendent lo processus de nettoyage. Exemple, &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; préservera totes los elements p e br.

en: Format plural
oc: Former lo plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
oc: Se marcat, lo plural serà pris en carga de façon spécifique.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Text to use for the singular form.
oc: Tèxte d'utilizar al singulier.

en: Plural form
oc: Formation del plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
oc: Tèxte d'utilizar per la formation del plural, @count serà remplaçat per la valor.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
oc: Un decalatge a partir de la data actuala tal coma "!example1" o "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom sistèma unic per aquesta vista. Deu pas conténer que de letras en minusculas, de chifras o de jonhents bas.

en: Weight for @display
oc: Poids de @display

en: Translation method
oc: Metòde de traduccion

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
oc: Seleccionatz un metòde de traduccion a utilizar per las donadas de Views coma l'entèsta, lo pè de pagina e lo tèxte vide.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
oc: Aqueste títol serà afichat dins la pagina d'edicion de la vista al luòc de celui per defaut. Aquò pòt èsser pratique se avètz lo meteis element mantun còp.

en: Do not pass admin strings for translation.
oc: Ne pas transmetre de cadenas administratives a traduire.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
oc: Utilizar la foncion t() del còr de Drupal. Pas recomandat, perque elle ne supporte pas las mesas a jorn des cadenas existentas.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
oc: Se avètz besonh de traduire las etiquetas de vistas dins d'autre lengas, envisagez l'installacion del modul de traduccion de Views del paquet <a href="!path">Internationalization</a>.

en: Feed Item ID
oc: Identificant d'element de flux

en: The unique ID of the aggregator item.
oc: L'identificant unic de l'element d'agregator.

en: The guid of the original imported item.
oc: Lo GUID de l'element d'origine importé.

en: Date and time of when the comment was created.
oc: Data e ora de creacion del comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
oc: Data e ora de mesa a jorn del darrièr comentari

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
oc: Se lo comentari es aprovat (ou se tròba encara dins la file d'espèra de modération).

en: Approved comment
oc: Comentari aprovat

en: Last comment CID
oc: Identificant CID del darrièr comentari

en: Display the last comment of a node
oc: Afichar lo darrièr comentari d'un nosèl

en: Last Comment
oc: Darrièr comentari

en: The last comment of a node.
oc: Lo darrièr comentari d'un nosèl.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
oc: Qualques ròtles an pas la permission d'accedir al contengut, mas l'afichatge %display a pas de contraròtle d'accès.

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: File Usage
oc: Utilizacion del fichièr

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste nosèl, generalament perque se tròba dins un camp del nosèl.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
oc: Un utilizaire qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste utilizaire, generalament perque se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
oc: Un comentari qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste comentari, generalament perque se tròba dins un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
oc: Un tèrme de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste tèrme de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: Taxonomy Vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un vocabulari de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un fichièr qu'es associat amb aqueste vocabulari de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
oc: Lo modul gérant la relacion a aqueste fichièr.

en: The type of entity that is related to the file.
oc: Lo tipe de l'entitat qu'es relatiu al fichièr.

en: The number of times the file is used by this entity.
oc: Lo nombre de fois qu'aqueste fichièr es utilizat per aquesta entitat.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
oc: Lo nom machine del vocabulari al qual aparten lo tèrme. Aquò serà lo vocabulari de n'importe quel tèrme del camp "Taxonomia : Tèrme" ; et pòt tanben causar des doublons.

en: term from !field_name
oc: tèrme a partir de !field_name

en: Math expression
oc: Expression mathématique

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
oc: Évalue una expression mathématique e l'affiche.

en: Use destination
oc: Utilizar la destinacion

en: Add destination to the link
oc: Apondre una destinacion al ligam

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
oc: Afichar lo ligam de comentari dins la forme utilizada suls resumits de nosèls estandards, al luòc de celle des nosèls complets.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
oc: Utilizat per Estil : Tablèu per determinar la colomna vertadièra de triar per clic. La valor es generalament sufisenta.

en: Group column
oc: Gropar una colomna

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
oc: Seleccionatz la colomna d'aqueste camp per aplicar la foncion de regropament çaisús.

en: Group columns (additional)
oc: Gropar de colomnas (complement)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
oc: Seleccionatz n'importe quelle colomna addicionala d'aqueste camp a inclure dins la requèsta pel regropament.

en: Display download path instead of file storage URI
oc: Afichar lo camin de telecargament al luòc de l'URI del sistèma de fichièr

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
oc: Aquò provesira l'URL completa de telecargament a la plaça de l'adreça interne del fichièr.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom sistèma del vocabulari al qual lo tèrme aparten.

en: Display error message
oc: Afichar un messatge d'error

en: Term name converted to Term ID
oc: Nom del tèrme converti en identificant (ID) de tèrme

en: No comment
oc: Aucun comentari

en: Comment or document this display.
oc: Commenter o documenter aqueste afichatge.

en: Query settings
oc: Paramètres de la requèsta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
oc: Permetre lo reglatge de paramètres avançats pel plugin de requèsta

en: The name and the description of this display
oc: Lo nom e la descripcion d'aqueste afichatge

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
oc: Aqueste nom apparaîtra solament dins l'interfàcia d'administracion de la vista.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
oc: La descripcion apparaîtra solament dins l'interfàcia d'administracion de la vista.

en: This display's comments
oc: Comentaris sus aqueste afichatge

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
oc: Aquesta valor ne serà vista e utilizada qu'à l'interior de Views UI et pourra èsser utilizada per documenter aqueste afichatge. Podètz utilizar aquò per provesir des notes als autres o futurs mainteneurs de vòstre site sul pourquoi e lo comment de la configuracion de l'afichatge.

en: Query options
oc: Opcions de la requèsta

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
oc: Lo nom de l'afichatge deu pas conténer que de letras, chifras o jonhents bas.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de paginacion de l'afichatge parent al qual il es junt ?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
oc: Aqueste afichatge deu afichar las valors de paginacion ? Aquò n'a de sens que s'il hérite d'una paginacion.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
oc: Aquò apparaîtra coma nom d'aqueste blòt dins administrar >> structure >> blocs.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
oc: Tèxte d'afichar a la plaça dels resultats fins a aqueste que l'utilizaire selecciona e applique un filtre expausat.

en: Include all items option
oc: Inclure una opcion "totes los elements".

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
oc: Se marcat, un element suplementari serà inclus als elements per pagina per afichar totes los elements.

en: All items label
oc: Etiqueta de "totes los elements"

en: Which label will be used to display all items
oc: L'etiqueta que serà utilizada per afichar totes los elements

en: Disable SQL rewriting
oc: Desactivar la réescritura SQL

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
oc: AVERTIMENT : la desactivacion de la réécriture SQL significa que la sécurité des accès als nosèls es desactivada. Se vòstra vista es mal configurada, aquò poiriá permetre als utilizaires de veire des donadas qu'ils ne devraient pas voir. Veuillez n'utilizar aquesta opcion que se vous comprenez e acceptez aqueste risque de sécurité.

en: Use Slave Server
oc: Utilizar un servidor esclave

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
oc: Aquò lancera la requèsta per tenter una connexion a un servidor esclave, s'il es disponible. Se aucun servidor esclave n'est definit o n'est disponible, lo servidor per defaut serà utilizat.

en: Field Language
oc: Lenga del camp

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
oc: Totes los camps que prennent en carga las traduccions seràn afichats dins la lenga seleccionada.

en: The class to provide on each row.
oc: La classa a utilizar per cada linha.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
oc: Podètz utilizar los getons de camps conformément als "Modèls de remplaçament" utilizats dins "Reescriure la sortida d'aqueste camp" per totes los camps.

en: Table summary
oc: Resumit del tablèu

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
oc: Se marcat, lo camin actual serà afichat coma opcion per defaut dins lo menú de saut, se possible.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
oc: La classa d'aplicar a l'envolopa (wrapper) de la lista.

en: List class
oc: Classa de la lista

en: The class to provide on the list element itself.
oc: La classa d'aplicar a l'element lista lui-même.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
oc: Definir lo camin de basa pels ligams dins aquesta vista récapitulative, i.e. http://example.com/<strong>le_camin_de_vòstra_vue/archive</strong>. Ne pas metre de slash (/) abans e aprèp. Se aquesta valor es vide, Views utilizarà lo primièr camin trobat coma 
    camin de basa dins los afichatges de pagina, o / se aucun camin n'est trobat.

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
oc: Glisse lo rendut del site cap al bas d'approximativement 20 pixels dempuèi lo haut de la pagina. Se desactivat, los elements posicionnés en <em>absolutte</em> o <em>fixed</em> sus la pagina pòdon èsser recdobèrt pel menú d'administracion.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
oc: Totjorn afichar lo menú d'administracion amont de la fenèstra del navigateur (même quand la pagina défile).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
oc: Dins certans navigateurs, aqueste paramètre pòt entraîner una pagina malformée, una disparition del curseur, des elements de formulari non seleccionnables o d'autres problèmas.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
oc: Replier los gropes de moduls sus la pagina des <a href="!moduls-url">%moduls</a>

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
oc: Replier los gropes de moduls sus la pagina des <a href="@ permissions-url">%permissions</a>

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
oc: Déplace les onglets sus totas las paginas cap al menú d'administracion. Solament possible per les tèmas utilisant les classes CSS <code>tabs primary</code> e <code>tabs secondary</code>

en: Access administration menu
oc: Accedir al menú d'administracion

en: Display the administration menu at the top of each page.
oc: Afichar lo menú d'administracion amont de cada pagina.

en: Flush caches
oc: Purger los caches

en: Access links to flush caches in the administration menu.
oc: Accedir als ligams del menú d'administracion per voidar los caches.

en: Display Drupal links
oc: Afichar los ligams Drupal

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
oc: Apondre des ligams cap a Drupal.org al menú d'administracion.

en: Administration tools.
oc: Aisinas d'administracion.

en: Rebuild system links
oc: Reconstruire los ligams sistèma

en: System links derived from menu router paths have been rebuilt.
oc: Los ligams sistèmas dérivés des camins de menú son estats rebastits.

en: Administration Development tools
oc: Aisinas d'administracion e de desvolopament

en: Administration and debugging functionality for developers and site builders.
oc: Foncionalitat d'administracion e de desbugatge per los desvolopaires e les constructors de site.

en: Tokens related to the current date and time.
oc: Getons ligats a la data e l'ora correntas.

en: The URL of the @entity.
oc: L'URL du(de la) @entity

en: The content type of the node.
oc: Lo tipe de contengut del nosèl.

en: Tokens related to content types.
oc: Getons ligats als tipes de contenguts.

en: The name of the content type.
oc: Lo nom del tipe de contengut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
oc: Lo nom sistèma unique del tipe de contengut.

en: The optional description of the content type.
oc: La descripcion opcionala del tipe de contengut

en: The number of nodes belonging to the content type.
oc: Lo nombre de nosèls appartenant a aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the content type's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tèrme de taxonomia.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
oc: Lo nom sistèma unique del vocabulari.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste vocabulari.

en: The picture of the user.
oc: L'imatge d'aqueste utilizaire.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
oc: L'argument spécifique de la pagina correnta (ex. 'arg:1' sus la pagina 'node/1' tòrna '1').

en: Tokens related to URLs.
oc: Getons ligats a las URLs.

en: Relative URL
oc: URL relativa

en: The relative URL.
oc: L'URL relativa.

en: Absolute URL
oc: Url absolutda

en: The absolute URL.
oc: URL absolutda

en: Tokens related to menus.
oc: Getons ligats als menús.

en: The unique machine-readable name of the menu.
oc: Lo nom sistèma unique del nom del menú.

en: The optional description of the menu.
oc: La descripcion (opcionala) del menú.

en: Menu link count
oc: Nombre de ligams de menú.

en: The number of menu links belonging to the menu.
oc: Lo nombre de ligams de menús appartenant al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del menú.

en: The menu of the menu link.
oc: Lo menú del ligam de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del ligam de menú.

en: @category @type field.
oc: Camp @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mens @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mens @count getons.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mai @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mai @count getons.

en: Content paths
oc: Camins de contengut

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
oc: Motiu de camin per defaut
    (s'applique a totes los tipes de contenguts dont les motifs çaijós son vides)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
oc: Motiu de camin per defaut per @node_type (s'applique a tot lo contengut de tipe @node_type dont les motifs çaijós son vides)

en: Approve link
oc: Ligam d'approbation

en: Content access
oc: Accès al contengut

[ctx: datetime]
en: All day
oc: Jour entièr

[ctx: datetime]
en: Year
oc: Annada

[ctx: datetime]
en: Month
oc: Mois

[ctx: datetime]
en: Week
oc: Setmana

[ctx: datetime]
en: Day
oc: Jour

en: Display:
oc: Afichatge :

en: Multiple values:
oc: Valara multiples :

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
oc: Causir un nombre spécifique de valors a afichar o daissar void per afichar totas las valors.

en: starting from @isodate
oc: commencer a partir de @isodate

en: ending with @isodate
oc: pren fin lo @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
oc: Identifier des datas de començament et/ou de fin spécifiques dins lo format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, o daissar void per totas las datas disponibles.

en: Repeat rule:
oc: Règla de repeticion :

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
oc: Quant d'unitats de temps devon èsser afichadas dins la cadena de caractèrs 'il y a'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
oc: Mostrar @count valor(s) démarrant per @date1, finissant per @date2

en: earliest
oc: primièra data

en: latest
oc: darrièra data

en: Show repeat rule
oc: Afichar la règla de repeticion

en: Display time ago, showing @interval units.
oc: Afichar coma temps passé, en montrant @interval unitats.

en: View Repeating Dates
oc: Veire las datas répétées

en: The duration of the time period given by the dates.
oc: La durada de la periòde entre las datas donadas

[ctx: datetime]
en: Hour
oc: Ora

[ctx: datetime]
en: Minute
oc: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
oc: Segonda

en: The year is invalid.
oc: L'annada es pas valide.

en: The month is invalid.
oc: Lo mois es pas valide.

en: The day is invalid.
oc: Lo jorn es pas valide.

en: The hour is invalid.
oc: L'ora es pas valide.

en: The minute is invalid.
oc: La minuta es pas valide.

en: The second is invalid.
oc: La segonda es pas valide.

[ctx: date_order]
en: First
oc: Primièr

[ctx: date_order]
en: Second
oc: Deuxième

[ctx: date_order]
en: Third
oc: Tresième

[ctx: date_order]
en: Fourth
oc: Quatrième

[ctx: date_order]
en: Fifth
oc: Cinquième

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
oc: Darrièr

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
oc: Du mai recent al mai ancian

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
oc: Tresième en partant de la fin

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
oc: Quatrième en partant de la fin

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
oc: Cinquième en partant de la fin

[ctx: date_nav]
en: Prev
oc: Préc.

[ctx: date_nav]
en: Next
oc: Suiv.

en: Configure the Date Popup settings.
oc: Configure Data Popup

en: Add exception
oc: Apondre una excepcion

en: Add addition
oc: Apondre una addition

[ctx: date_order]
en: Every
oc: Totes los

[ctx: day_name]
en: Sunday
oc: Dimenge

[ctx: day_name]
en: Monday
oc: Diluns

[ctx: day_name]
en: Tuesday
oc: Dimars

[ctx: day_name]
en: Wednesday
oc: Dimècres

[ctx: day_name]
en: Thursday
oc: Dijòus

[ctx: day_name]
en: Friday
oc: Divendres

[ctx: day_name]
en: Saturday
oc: Dissabte

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
oc: Aquesta operacion fonciona pas encara dins Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
oc: Interval des annadas autorizadas, de la mai anciana a la mai recenta. '-1:+1' significa que la data la mai anciana es l'annada precedenta, e que la mai recenta e l'annada seguenta per rapport a l'annada actuala.

en: Your content type @name has been created.
oc: Vòstre contengut tipe @name a bien été creat.

en: Your date field @name has been created.
oc: Vòstre camp de data @name a bien été creat.

en: Administer date tools
oc: Administrar las aisinas de data

en: Easy creation of date content types and calendars.
oc: Creacion facile de tipes de contengut data e calendièrs.

en: Date Views
oc: Vistas de data

en: Views integration for date fields and date functionality.
oc: Intégration de Views pels camps data e la foncionalitat data.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
oc: Definir les plajas d'annadas minimum e maximum possibles per aqueste argument, siá un decalatge -X:+X a partir de l'annada correnta coma '-3:+3' o un minimum e maximum absolut coma '2005:2010'. Quand l'argument es posicionné sus una data en dehors de l'interval, la pagina 'Pagina pas trobada (404)' serà afichada.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
oc: Metòde de gestion des diferents camps data de la meteissa requèsta. Celle-ci tòrna los elements ayant des correspondances amb los camps data (date = camp_1 OR camp_2), o solament ceux ayant des correspondances dins totes los camps data seleccionats (date = camp_1 AND camp_2).

en: 5 minute
oc: 5 minutas

en: 15 minute
oc: 15 minutas

en: Content revisions
oc: Revisions de contengut

en: %time hence
oc: Dins %time

en: Unable to parse the pasted export.
oc: Impossible d'analyser l'export collé.

en: Export misses plugin information.
oc: Manca des informacions de plugin dins l'export.

en: Missing the required module %module.
oc: Lo modul %modul requis es mancant.

en: Entity is of type
oc: L'entitat es de tipe

en: The entity type to check for.
oc: Lo tipe d'entitat a verificar.

en: list of @type_label items
oc: lista d'elements de @type_label

en: Force the redirect even if another destination parameter is present. Per default Drupal would redirect to the path given as destination parameter, in case it is set. Usually the destination parameter is set by appending it to the URL, e.g. !example_url
oc: Forcer la redireccion quitament se un autre paramètre de destinacion es present. Per defaut Drupal redirigerait cap al camin donat dins lo paramètre de destinacion, dins lo cas ont il es défini. En temps normal, lo paramètre de destinacion es definit en l'ajoutant a l'URL, per ex. !example_url

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
oc: I a pas cap de règla activa. <a href="!url">Apondre una novèla règla</a>.

en: There are no inactive rules.
oc: I a pas cap de règla inactiva.

en: Import rule
oc: Importar una règla

en: Import component
oc: Importar un component

en: Machine name:
oc: Nom sistèma :

en: Paste an exported Rules configuration here.
oc: Pegatz una configuracion exportée de Rules aicí.

en: If checked, any existing configuration with the same identifier will be replaced by the import.
oc: Se marcat, tota configuracion existenta amb lo meteissa identificant serà remplaçada per l'import.

en: Import of @entity %label failed, a @entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
oc: L'importacion de @entity %label a fracassat, un(e) @entity ayant lo meteis nom sistèma existís ja. Marcar l'opcion Suplantar per la remplaçar.

en: You have insufficient access permissions for importing this Rules configuration.
oc: Avètz pas los dreches d'accès necessaris per importar aquesta configuracion de Rules.

en: Imported @entity %label.
oc: %entity %label importé.

en: Order rules that react on the same event. Rules with a higher weight are evaluated after rules with less weight.
oc: Triar las règlas que réagissent sus ​​le meteis eveniment. Las règlas amb un pes mai élevé son avalorats aprèp las règlas amb mens de pes.

en: Create Feature
oc: Crear una Foncionalitat

en: Completed.
oc: Acabat.

en: Settings used with the tabs view of the modules page.
oc: Paramètres utilizats amb les onglets d'afichatge de la pagina des moduls.

en: Number of enabled modules
oc: Nombre de moduls activats

en: Display the number of enabled modules in the active tab along with the total number of modules.
oc: Afichar lo nombre de moduls activats dins l'onglet actiu ainsi que lo nombre total de moduls.

en: Select date field(s) to filter.
oc: Seleccionatz lo o los camps data a filtrar

en: Underscore
oc: Tiret bas

en: All Day
oc: Tota la jornnée

en: Site Information
oc: Informacion del site

en: Use this page in an admin overlay.
oc: Utilizar aquesta pagina dins un primièr-plan d'administracion.

en: Admin overlays are used in many places in Drupal 7 and administrative custom pages should probably utilize this feature.
oc: Los primièrs plans d'administracion son utilizats a de nombreux endreches dins Drupal 7 e las paginas d'administracion personalizadas devraient probablement utilizar aquesta foncionalitat.

en: an unknown callback
oc: une procedura de rappel (callback) desconeguda

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%taxonomy_term because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar taxonomy/term/%taxonomy_term parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: Entity: bundle
oc: Entitat : paquet

en: Control access by entity bundle.
oc: Contrarotlar l'accès per paquet d'entitat.

en: @entity: Bundle
oc: @entity : Paquet

en: Control access by @entity entity bundle.
oc: Contrarotlar l'accès per paquet d'entitat @entity.

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat

en: Only the checked entity bundles will be valid.
oc: Sols les paquets d'entitat marcats seràn valides.

en: @identifier is any bundle
oc: @identifier es n'importe quel paquet

en: Field form: @widget_label
oc: Formulari de camp : @widget_label

en: Entity info.
oc: Informacions sus l'entitat.

en: "@s" @field form
oc: Formulari @field de "@s"

en: Whatever is placed here will appear in @identifier, to help theme node links displayed on the panel
oc: Tot çò que serà plaçat aicí apparaîtra dins @identifier per aplicar les tèmas als ligams cap a les nosèls afichats dins lo panèl

en: Revision information.
oc: Informacion sus la revision.

en: View From Argument
oc: Vista a partir d'un argument

en: Creates a view context from argument input settings.
oc: Creat un contèxte de vista a partir d'un argument donat en paramètre.

en: Information related to the current page request.
oc: Informacions relativas a la demande de pagina en cors.

en: The internal Drupal path of the current page request.
oc: Lo camin interne de Drupal de la requèsta de pagina en cors.

en: The full URL of the current page request.
oc: L'URL completa de la demande de pagina en cors.

en: Associated @label via the @label's @property.
oc: @label associat via lo @property del @label.

en: Add a new !plugin
oc: Apondre un novèl !plugin

en: The database tables for Rules 2.x have been created. The old tables from Rules 1.x are still available and contain your rules, which are not updated yet.
oc: Las taulas de la banca de donadas per Rules 2.x son estadas creadas. Las ancianas taulas de Rules 1.x son encara disponibles e contenon vòstras règlas, que n'ont pas encara été mesas a jorn.

en: Export %name
oc: Exportar %name

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page of the Rules admin UI. In case the export does not pass the integrity check during import, try using the save to database method instead and manually fix your configuration after conversion.
oc: Per importar, copier lo contengut de la zone de tèxte e lo coller dins la pagina d'importacion de l'interfàcia d'administracion de Rules. Dins lo cas ont l'exportacion ne passerait pas la verificacion d'integritat al moment de l'importacion, essayer plutôt d'utilizar la metòde de salvament cap a la banca de donadas, e corriger manualament vòstra configuracion aprèp la conversion.

en: This form allows you to convert rules or rule sets from Rules 1.x to Rules 2.x.
oc: Aqueste formulari vous permet de convertir des règlas o des ensembles de règlas de Rules 1.x cap a Rules 2.x.

en: In order to convert a rule or rule set make sure you have all dependend modules installed and upgraded, i.e. modules which provide Rules integration that has been used in your rules or rule sets. In addition those modules may need to implement some Rules specific update hooks for the conversion to properly work.
oc: Afin de convertir una règla o un ensemble de règlas, s'assurer d'aver totes los moduls dépendants installats e mes a jorn, a saver los moduls que prpovesisson una intégration a Rules e que son estats utilizats dins vòstras règlas o ensembles de règlas. De plus, aquestes moduls pòt èsser aver besonh d'implémenter certans hooks  de mesa a jorn spécifiques a Rules, per que la conversion  fonciona corrèctament.

en: After conversion, the old rules and rule sets will stay in the database until you manually delete them. That way you can make sure the conversion has gone right before you delete the old rules and rule sets.
oc: Aprèp la conversion, las ancianas règlas e les ensembles de règlas resteront dins la banca de donadas fins al moment que vous les supprimiez manualament. De aquesta façon podètz vous assurer que la conversion s'es bien déroulée, abans que vous ne supprimiez las ancianas règlas e les ensembles de règlas.

en: Once you have successfully converted your configuration, you can clean up your database and <a href="!url">delete</a> all Rules 1.x configurations.
oc: Un còp vòstra configuracion convertie amb succès, podètz netejar vòstra banca de donadas e <a href="!url"> suprimir</a> totas las configuracions de Rules 1.x.

en: Convert configuration and export it.
oc: Convertir la configuracion e l'exportar.

en: Convert configuration and save it.
oc: Convertir la configuracion e l'enregistrar.

en: Converting %plugin %name...
oc: %plugin %name en cors de conversion...

en: rule set
oc: ensemble de règlas

en: Converted configurations have been saved to the database and will appear in the Rules administration interface.
oc: les configuracions converties son estadas salvadas dins la banca de donadas e elles apparaîtront dins l'interfàcia d'administracion de Rules.

en: Are you sure you want to drop the Rules 1.x tables from the database?
oc: Sètz segur que volètz suprimir les taulas de Rules 1.x de la banca de donadas ?

en: Are you sure you want to drop the Rules 1.x tables from the database? All Rules 1.x configurations will be deleted regardless whether they have been already converted.
oc: Sètz segur que volètz suprimir les taulas de Rules 1.x de la banca de donadas ? Totas las configuracions de Rules 1.x seràn suprimidas qu'elles aient o non ja été converties.

en: Rules 1.x configurations have been deleted.
oc: Las configuracions de Rules 1.x son estadas suprimidas.

en: Warning: The node-access check option for the node creation action is not supported any more.
oc: Atencion : L'opcion de verificacion de l'accès al nosèl per l'accion de creacion de nosèl n'est mai supportée.

en: Warning: The 'immediate' option for the page redirect action has been dropped in Rules 2.x.
oc: Avertiment : l'opcion 'Immediatament' per la redireccion de pagina a été retirée de Rules 2.x.

en: Warning: Directly upgrading the load user by name action is not supported.
oc: Avertiment : la mesa a jorn directe de l'accion utilizaire per nom es pas presa en carga.

en: Data value is empty
oc: La valor de la donada es vide

en: Data to check
oc: Donnée a verificar

en: The data to be checked to be empty, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: La donada a verificar coma étant vide, definida en utilizant un selector de donada, per ex. : "node:author:name".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters.
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt;.

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns a boolean value; e.g. <code>@code</code>.
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt; que tòrna une valor booléenne ; per ex. <code>@code</code>.

en: There are left over rule configurations from a previous Rules 1.x installation. Proceed to the <a href="!url">upgrade page</a> to convert them and consult the README.txt for more details.
oc: Il reste des configuracions de règlas d'una anciana installacion Rules 1.x. Lancer la pagina de <a href="!url">mesa a jorn</a> per les convertir e consultar lo fichièr README.TXT per les detalhs.

en: @entity identifier
oc: Identificant de @entity

en: Bypass views access control
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès a las vistas

en: No results behavior
oc: Comportement en l'abséncia de resultats

en: Edit @section
oc: Modificar @section

en: Edit this view to add a display.
oc: Modificar aquesta vista per apondre un afichatge.

en: Add view from template
oc: Apondre una vista a partir d'un gabarit

en: View to insert
oc: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
oc: La vista a inserir dins aquesta zòna.

en: Inherit contextual filters
oc: Ereitar dels filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
oc: Se marcat, aquesta vista utilizarà los meteisses filtres contextuals que son parent.

en: Recursion detected in view @view display @display.
oc: Récursion détectée dins la vista @view, afichatge @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
oc: Quand la valor del filtre n'est <em>PAS</em> dins l'URL

en: Exception value
oc: Valor a exclure

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
oc: Se aquesta valor es reçue, lo filtre serà ignorat : ex. "toutes las valors"

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
oc: Suplantar les títols de la vista e des autres arguments. Utilizar "%1" pel primièr argument, "%2" pel deuxième, etc.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
oc: Quand la valor del filtre <em>EST</em> dins l'URL o quand una valor per defaut es provesida

en: Provide title
oc: Provesir un títol

en: Override breadcrumb
oc: Suplantar lo fial d'Ariana

en: Provide breadcrumb
oc: Provesir un fial d'Ariana

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
oc: Sasissètz un nom de fial d'Ariana que volètz utilizar. Veire "Títol" per les substitucions de percentatge.

en: Specify validation criteria
oc: Especificar lo critèri de validacion

en: Action to take if filter value does not validate
oc: Accion a mener se la valor del filtre ne passe pas la validacion

en: Display all results for the specified field
oc: Afichar totes los resultats pel camp especificat

en: Provide default value
oc: Provesir una valor per defaut

en: Show "Page not found"
oc: Afichar "Pagina pas trobada"

en: Display a summary
oc: Afichar un resumit

en: Display contents of "No results found"
oc: Afichar lo contengut de "Aucun resultat trobat"

en: Skip default argument for view URL
oc: Ignorar l'argument per defaut per l'URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
oc: Determinar l'inclusion o non d'aqueste argument per defaut al moment de la construction de l'URL per aquesta vista. Ignorar los arguments per defaut se révèle utile per exemple per los fluxes.

en: Number of records
oc: Nombre d'enregistrements

[ctx: Sort order]
en: Default sort
oc: Triada per defaut

[ctx: Sort order]
en: Date
oc: Data

[ctx: Sort order]
en: Numerical
oc: Numeric

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon sasir mantuna valor jos la forma 1+2+3 (pour OR) o 1,2,3 (pour AND).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
oc: Se seleccionat, mantuna instància d'aqueste filtre pòdon collaborer, coma se mantuna valor étaient provesidas al meteis filtre. Aqueste paramètre es pas compatible amb lo paramètre "Réduire los doblons".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
oc: Se seleccionat, los nombres sasits pel filtre seràn exclus al luòc de limitar la vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
oc: Lo mòde glossari applique una limite al nombre de caractèrs utilizats dins la valor del filtre, aquò permet a la vista resumida de se comportar coma un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
oc: Sus combien de caractèrs de la valor del filtre aplicar lo filtre. Se definit a 1, totes los camps començant per la primièra letra de la valor del filtre correspondront.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
oc: Al moment de l'afichatge del títol e del resumit, comment transformer la cassa de la valor del filtre.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
oc: Al moment de l'afichatge des camins URL, comment transformer la cassa de la valor del filtre. A n'utilizar qu'amb Postgres, que utiliza des comparasons sensibles a la casse.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
oc: Alphabétique

en: Create a label
oc: Crear una etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
oc: Permetre de crear una etiqueta per aqueste camp.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
oc: Activar per cargar aqueste camp coma amagat. Souvent utilizat per grouper des camps, o utilizat coma geton dins un autre camp.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aqueste camp, per ex. h1, h2, etc.

en: Create a CSS class
oc: Crear una classa CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aquesta etiqueta, per ex. h1, h2, etc.

en: Rewrite results
oc: Reescriure los resultats

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
oc: Permetre de suplantar la sortida d'aqueste camp amb del tèxte personalizat o des getons (<em>tokens</em>) de substitucion.

en: Replace spaces with dashes
oc: Remplaçar los espacis per de jonhents

en: External server URL
oc: URL del servidor externe

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
oc: Pointe cap a un servidor externe amb una URL completa : ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
oc: Activar per réduire lo camp a una longor maximum de caractèrs.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
oc: Convertir los sauts de linha en balisas HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
oc: Se marcat, totes los caractèrs de saut de linha (ex. \n) son convertis en balisas HTML &lt;br&gt;.

en: No results text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultats

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
oc: Permet d'afichar lo "tèxte en l'abséncia de resultats" se lo camp conten lo nombre 0.

en: Time hence
oc: Temps relatiu

en: Time hence (with "hence" appended)
oc: Temps relatiu (amb "d'ici/dans" apondut)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas venentas an un "-" en prefix)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas passadas an un "-" en prefix)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
oc: Cossí deuriá èsser afichadas las donadas sérialisées. Podètz causir una clau de tablèu/objècte personalizada o un print_r sus la totalitat de las donadas.

en: Full data (unserialized)
oc: Données completas (non sérialisées)

en: Full data (serialized)
oc: Données completas (sérialisées)

en: A certain key
oc: Una certana clau

en: Which key should be displayed
oc: Quina clau deu èsser afichada

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
oc: Vos cal sasir una clau se volètz afichar una clau per la donada.

en: How many different units to display in the string.
oc: Quant d'unitats diferentas devon s'afichar dins la cadena.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Lo filtre es pas expausat. Exposez-le per permetre als utilizaires de lo modificar.

en: Expose filter
oc: Expausar lo filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Lo filtre es expausat. Se vous lo masquez, los utilizaires ne pourront pas lo modificar.

en: Hide filter
oc: Amagar lo filtre

en: Expose operator
oc: Expausar l'operator

en: Allow the user to choose the operator.
oc: Permetre a l'utilizaire de causir l'operator.

en: Allow multiple selections
oc: Permetre mantuna seleccion

en: Enable to allow users to select multiple items.
oc: Permetre a l'utilizaire de seleccionar mantun element.

en: Remember the last selection
oc: Se rapelar de la darrièra seleccion

en: Enable to remember the last selection made by the user.
oc: Activar per mémoriser la darrièra seleccion efectuada per l'utilizaire.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
oc: Vos cal seleccionar una valor, a mens qu'aquò ne siá un filtre expausat non requis.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
oc: Permet de amagar los elements que ne comportent pas aquesta relacion

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Aquesta triada es pas expausada. Expausatz-la per permetre als utilizaires de la modificar.

en: Expose sort
oc: Expausar la triada

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Aquesta triada es expausada. Se l'amagatz, los utilizaires la poiràn pas modificar.

en: Hide sort
oc: Amagar la triada

en: Provide description
oc: Provesir una descripcion

en: Save & exit
oc: Sauver & quitter

en: Continue & edit
oc: Contunhar & modificar

en: Update "@title" choice
oc: Metre a jorn la causida "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
oc: Metre a jorn la causida "@title" (@number)

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
oc: Vòstra vista es estada enregistrada. Podètz la modificar a partir de la lista çaijós.

en: Database overriding code
oc: Configuracion en banca de donadas supplantant lo code

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
oc: * Los cambiaments ne son emmagazinats que temporàriament. Clicatz sus Enregistrar per les rendre permanents. Clicatz sus Anullar per les rejeter.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
oc: * Los cambiaments ne son emmagazinats que temporàriament. Clicatz sus Enregistrar per les rendre permanents. Clicatz sus Anullar per les rejeter.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
oc: Modificar lo(s) afichatge(s) de vòstra vista çaijós o apondre de novèls afichatges.

en: edit view name/description
oc: modificar lo nom/la descripcion de la vista

en: analyze view
oc: analyser la vista

en: clone view
oc: cloner la vista

en: export view
oc: exportar la vista

en: revert view
oc: restablir la vista

en: delete view
oc: suprimir la vista

en: Add !display
oc: Apondre !display

en: @display_title details
oc: Detalhs sus @display_title

en: Auto preview
oc: Apercebut automatique

en: Preview with contextual filters:
oc: Apercebut amb filtres contextuals :

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
oc: Separar los filtres contextuals amb de "/". Per exemple, %example.

en: Apply and continue
oc: Aplicar e contunhar

en: @current of @total
oc: @current sus @total

en: All displays (except overridden)
oc: Totes los afichatges (levat ceux supplantés)

en: All displays
oc: Totes los afichatges

en: This @display_type (override)
oc: Aqueste(a) @display_type (suplantar)

en: View name and description
oc: Nom e descripcion de la vista

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
oc: Un nom afichat que descriu aquesta vista. Los espaces son autorizats.

en: Create new filter group
oc: Crear un novèl grop de filtres

en: No filters have been added.
oc: Cap de filtre es pas estat apondut.

en: Drag to add filters.
oc: Far lisar per apondre de filtres.

en: Add and configure @types
oc: Apondre e configurar @types

en: Configure @type: @item
oc: Configurar @type : @item

en: Show filters on the list of views
oc: Afichar los filtres sus la lista des vistas

en: Show advanced help warning
oc: Mostrar lo messatge d'alerte de l'aide avançada

en: Always show the master display
oc: Totjorn mostrar l'afichatge maître

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
oc: Los utilizaires avançats des vistas pòdon causir de veire l'afichatge maître (i.e. per defaut).

en: Always show advanced display settings
oc: Totjorn mostrar los paramètres avançats d'afichatge

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
oc: Per defaut, mòstra los paramètres avançats d'afichatge tels que les relacions e los filtres contextuals.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
oc: Etiqueta per la valor "Tout" sus las listas desenrotlantas simples non-requesidas dins los filtres expausats

en: Live preview settings
oc: Paramètres de l'apercebut en temps réel

en: Automatically update preview on changes
oc: Automaticament metre a jorn la previsualizacion al moment de cambiaments

en: Show information and statistics about the view during live preview
oc: Mostrar las informacions e statistiques de la vista pendent la previsualizacion en dirècte

en: Above the preview
oc: En dessús de la previsualizacion

en: Below the preview
oc: Sous la previsualizacion

en: Show the SQL query
oc: Mostrar la requèsta SQL

en: Show performance statistics
oc: Mostrar las statistiques de performància

en: Disable JavaScript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript de Views

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
oc: Se avètz des problèmas amb JavaScript, podètz lo desactivar aicí. L'interfàcia d'utilizaire de Views deuriá se dégrader et rester utilisable sens javascript ; es juste pas tan bon.

en: Master
oc: Maître

en: There are no templates available.
oc: I a pas cap de gabarit disponible.

en: Display | Displays
oc[0]: Afichatge
oc[1]: Afichatges

en: Unformatted list
oc: Lista non mesa en forma

en: HTML list
oc: Lista HTML

en: Contextual filters
oc: Filtres contextuals

en: contextual filters
oc: filtres contextuals

en: Contextual filter
oc: Filtre contextual

en: contextual filter
oc: filtre contextual

en: filter criteria
oc: critèris de filtre

en: Filter criterion
oc: Critèri de filtrage

en: filter criterion
oc: critèri de filtre

en: no results behavior
oc: comportement en l'abséncia de resultat

en: The content to which the comment is a reply to.
oc: Lo contengut al qual lo comentari fait référence.

en: The node ID.
oc: L'identificant (ID) del nosèl.

en: The content title.
oc: Lo títol del contengut.

en: The date the content was posted.
oc: La data a la quala lo contengut a été publicat.

en: The date the content was last updated.
oc: La data a la quala lo contengut a été mes a jorn la darrièra fois.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
oc: Lo tipe de contengut (par exemple, "entrada de blog", "publicacion de forum", "histoire", etc).

en: Whether or not the content is published.
oc: Se lo contengut deu èsser publicat o pas.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
oc: Élimine lo contengut non-publicat se l'utilizaire corrent ne pòt pas lo voir.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
oc: Se lo contengut deu èsser promolgut en pagina d'acuèlh o pas.

en: Whether or not the content is sticky.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas. Per listar los contenguts espingolats en primièr, définissez aquò a descreissent.

en: Provide a simple link to the content.
oc: Provesir un ligam cap al contengut.

en: Provide a simple link to edit the content.
oc: Provesir un ligam per modificar lo contengut.

en: Provide a simple link to delete the content.
oc: Provesir un ligam per suprimir lo contengut.

en: The aliased path to this content.
oc: L'alias de camin d'aqueste contengut.

en: Relate content to the user who created it.
oc: Relie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat.

en: User has a revision
oc: L'utilizaire a una revision

en: All nodes where a certain user has a revision
oc: Totes los nosèls ont un certain utilizaire a una revision

en: Content revision
oc: Revision de contengut

en: Content revision is a history of changes to content.
oc: La revision de contengut es un istoric de las modificacions del contengut.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
oc: Lie una revision de contengut amb l'utilizaire que l'a creada.

en: The revision ID of the content revision.
oc: L'identificant (ID) de la revision del contengut.

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
oc: Provesir un ligam per suprimir la revision de contengut.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
oc: Filtre lo contengut se son accès es autorizat. <strong>Pas necessari se utilizatz "node" coma taula de basa.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
oc: Afichar un marcador se lo contengut es novèl o mes a jorn.

en: Show only content that is new or updated.
oc: Afichar uniquement los contenguts novèls o mes a jorn.

en: Display the content with standard node view.
oc: Afichar lo contengut amb una vista estandard de nosèl.

en: Content ID from URL
oc: Identificant (ID) del contengut a partir de l'URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
oc: Un contengut qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del contengut.

en: Module/Theme/Theme engine
oc: Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
oc: Moduls/Tèmas/Motors de tèma dins vòstre còde font.

en: Module/Theme/Theme engine filename
oc: Nom de fichièr del Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Module/Theme/Theme engine name
oc: Nom del Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
oc: Permet a la "prigondor" de Taxonomia : Identificant de tèrme (amb prigondor) d'èsser modificada per una valor de filtre contextual suplementari.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
oc: Contengut qu'es siá non traduit o qu'es la version originale d'un jòc de traduccion.

en: Content that is a translation of a source translation.
oc: Contengut qu'es una traduccion d'una font.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
oc: L'estatut de la traduccion del contengut - se la traduccion deu èsser mesa a jorn.

en: Content authored
oc: Contengut rédigé

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
oc: Lie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat. Aquesta relacion creara un resultat per cada element de contengut creat per l'utilizaire.

en: Provide a simple link to cancel the user.
oc: Apondre un ligam per bloquer l'utilizaire.

en: Provide serialized data of the user
oc: Provesir las donadas sérialisées de l'utilizaire

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
oc: Permet a un filtre contextual d'èsser ignorat. La requèsta serà pas modificada per la valor d'aqueste filtre contextual. Pòt èsser utilizat quand las valors de filtres contextuals proviennent d'una URL, e qu'una partida d'aquesta URL deu èsser ignorada.

en: View area
oc: Zòna de vista

en: Insert a view inside an area.
oc: Inserir una vista dins una zòna.

en: Enable to override this field's links.
oc: Activar per suplantar los ligams del camp.

en: Use field template
oc: Utilizar un gabarit de camp

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
oc: Se marcat, les classes de l'api de camp seràn apondudas en utilizant field.tpl.php (ou équivalent). Aquò es pas recomandat a mens que vòstre CSS dépende d'aquestas classes. Se non marcat, lo gabarit (template) ne serà pas utilizat.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
oc: Se aquesta opcion es causida, lo grop Tipe d'afichatge e lo Separador seràn ignorats.

en: Multiple field settings
oc: Paramètres de camp multiple

en: Display all values in the same row
oc: Afichar totas las valors dins la meteissa linha

en: Display @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: Raw @column
oc: @column brut(e)

en: Native language
oc: Lenga nativa

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
oc: Se activat, lo nom natif de la lenga serà afichat.

en: Link this field to the original piece of content
oc: Ligar aqueste camp a l'element de contengut originel

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
oc: Activar aquesta opcion per afichar un ligam absolut. Requis se volètz utilizar lo camin coma una destinacion de ligam (coma dins "afichar aqueste camp en tant que ligam" çaisús).

en: Link this field to its content revision
oc: Lie aqueste camp a sa revision de contengut

en: Display field as the content type machine name.
oc: Afichar lo camp coma nom machine del tipe de contengut.

en: Choose one or more content types to validate with.
oc: Causir un o plusieurs tipes de contengut a valider.

en: Validate user has access to the content
oc: Valider que l'utilizaire a accès al contengut

en: Access operation to check
oc: Foncion d'accès a verificar

en: Filter value format
oc: Filtrar lo format de valor

en: Display comments
oc: Afichar los comentaris

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
oc: Causissètz un camp de tri per defaut alternatiu a utilizar quand lo score de la recèrca es indisponible.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon entrer mantuna valor jos la forma 1+2+3. A cause del nombre de JOIN qu'aquò demanderait, AND serà tractat coma OR amb aqueste filtre.

en: Load default filter from term page
oc: Cargar lo filtre per defaut dempuèi la pagina del tèrme

en: Filter value type
oc: Filtrar lo tipe de valor

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
oc: Seleccionar la forme d'aquesta valor de filtre ; se utilizatz lo nom de tèrme, il es generalament mai efficace de lo convertir en identificant (ID) de tèrme e d'utilizar Taxonomia : Identificant (ID) de tèrme al luòc de Taxonomia : Nom del tèrme pel filtre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
oc: Transformer los tirets dins las URL en espacis dins las valors del filtre de nom de tèrme

en: Include untranslated content
oc: Inclure lo contengut non traduit

en: Enable to display different text for anonymous users.
oc: Activar l'afichatge d'un tèxte diferent pels utilizaires anonims.

en: Type of user filter value to allow
oc: Tipe de la valor del filtre utilizaire a autorizar

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
oc: Nòta : avètz pas la permission de modificar aquò. Se vous modifiez lo tipe de filtre per defaut, aqueste reglatge serà perdu e vous NE pourrez PLUS far marche arrière.

en: PHP contextual filter code
oc: Còde del filtre contextual PHP

en: Change the way content is formatted.
oc: Cambiar la mesa en forma del contengut.

en: Change settings for this format
oc: Modificar los paramètres d'aqueste format

en: Change the way each row in the view is styled.
oc: Modificar la façon dont cada linha dins aquesta vista es stylée.

en: Hide attachments in summary
oc: Amagar las vistas estacadas dins l'ensenhador

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
oc: Modificar l'afichatge o non des estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
oc: Amagar las estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings des restriccions d'accès actualament seleccionadas.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del mecanisme de cache actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil de linha actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings de la paginacion actualament seleccionada.

en: Attachment position
oc: Posicion de l'estacament

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de filtre contextual de l'afichatge parent al qual il es restacat ?

en: Block caching
oc: Mesa en cache de bloc

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin dins vòstre site. Es recomandat que lo camin siá quicòm coma "path/%/%/feed" o "path/%/%/rss.xml", en metent un % dins lo camin per cada filtre contextual que avètz definit dins la vista.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin sus vòstre site. Podètz utilizar "%" dins vòstre URL per representar des valors que seràn utilizadas dins los filtres contextuals : per exemple, "node/%/feed".

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú mas lo tèxte del ligam de menú es pas défini.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú parent mas lo tèxte del ligam del menú parent es pas défini.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: Amb paginacion, @count elements, en passar @skip

en: @count item | Paged, @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: Amb paginacion, @count elements

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
oc: La desactivacion de la réécriture SQL desactivara les contraròtles de node_access ainsi que totes ceux des autres moduls que implémentent hook_query_alter().

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
oc: Se vous desactivatz aquesta opcion, una grille d'una sola linha aurà lo meteis nombre de cellules de tablèu (&lt;TD&gt;) que lo nombre d'elements. Sa desactivacion poiriá causar des problèmas amb vòstre CSS.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
oc: Se marcat, la valor actuala del filtre contextual serà afichada coma opcion per defaut dins lo menú de saut, se possible.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
oc: Per defaut lo tablèu es amagat dins una vista voida. Amb aquesta opcion, il es possible d'afichar un tablèu vide amb lo tèxte dedans.

en: All storage
oc: Totes les stockages

en: All status
oc: Totes los estatuts

en: No tags
oc: Aucune etiqueta

en: No views match the search criteria.
oc: Aucune vista ne correspond als critèris de la recèrca.

en: Create view from template @template
oc: Crear una vista a partir del gabarit @template

en: Clone of | Clone @count of
oc[0]: Clone de
oc[1]: Clone @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
oc: Aquesta accion levara définitivement tota personalizacion efectuada dins aquesta vista.

en: The view has been reverted.
oc: La vista a été restablida.

en: This action will permanently remove the view from your database.
oc: Aquesta accion suprimirà définitivement aquesta vista de vòstra banca de donadas.

en: Create a page
oc: Crear una pagina

en: Create a menu link
oc: Crear un ligam de menú

en: Include an RSS feed
oc: Inclure un flux RSS

en: Feed path
oc: Camin del flux

en: Feed row style
oc: Estil de linha del flux

en: Create a block
oc: Crear un bloc

en: of fields
oc: de camps

en: of type
oc: de tipe

en: tagged with
oc: etiquetat amb

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
oc: Temptativa de crear una vista amb des valors que n'ont pas été validées

en: Should links be displayed below each comment
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada comentari ?

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
oc: amb ligams (permet als utilizaires de respondre a un comentari, etc.)

en: without links
oc: sens ligams

en: teasers
oc: resumits

en: full posts
oc: publicacions completas

en: titles
oc: títols

en: titles (linked)
oc: títols (ligats)

en: Should links be displayed below each node
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada nosèl ?

en: with links (allow users to add comments, etc.)
oc: amb des ligams (permet als utilizaires d'apondre des comentaris, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
oc: Los comentaris devon èsser afichats jos cada nosèl ?

en: Number of hits
oc: Nombre de visites

en: Hide view
oc: Amagar la vista

en: @group (historical data)
oc: @group (donadas istorics)

en: Date field values
oc: Valara del camp Data

en: Tokens related to date field values.
oc: Getons (tokens) associats a las valors dels camps data.

en: The date value.
oc: La valor de data.

en: Relative default value
oc: Valor per defaut relativa

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
oc: L'annada es invalida. Verificatz que la sasida comporte 4 chiffres.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
oc: @widget @format <strong>expausat</strong>

en: Multilingual - Internationalization
oc: Multilingüisme - Internacionalizacion

en: The user roles associated with the user account.
oc: Los ròtles utilizaire associats al compte utilizaire.

en: Brief URL
oc: URL brève

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
oc: L'URL sens lo protocòl e lo slash (/) de fin.

en: Tokens related to arrays of strings.
oc: Getons ligats a des tablèus de cadenas.

en: The first element of the array.
oc: Lo primièr element del tablèu.

en: The last element of the array.
oc: Lo darrièr element del tablèu.

en: The number of elements in the array.
oc: Lo nombre d'elements dins lo tablèu.

en: The array reversed.
oc: Lo tablèu inversat.

en: The array of keys of the array.
oc: Lo tablèu de clés del tablèu.

en: Imploded
oc: Implosé

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
oc: Las valors del tablèu religadas ensemble per una cadena personalizada entre cada valor.

en: Unsorted
oc: Pas triat

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this page.
oc: <strong>!row_count</strong> seleccionats dins aquesta pagina.

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this view.
oc: <strong>!row_count</strong> seleccionats dins aquesta vista.

en: Select all !row_count in this view.
oc: Seleccionar totes los !row_count dins aquesta vista.

en: Select only !row_count in this page.
oc: Seleccionar totes los !row_count dins aquesta pagina.

en: Select all items on this page
oc: Seleccionar totes los elements d'aquesta pagina

en: Select all items on all pages
oc: Seleccionar totes los elements sus totas las paginas

en: Provides a way of selecting multiple rows and applying operations to them.
oc: Dona la possibilitat de seleccionar mantuna linha e d'efectuar des operacions sus celles-ci.

en: Type the PHP snippet that will run upon execution of this action. You can use variables <code>$entity</code> and <code>$context</code> in your snippet.
                             Note that it is up to the script to save the $entity once it's done modifying it.
oc: Sasir lo fragment de còde PHP que serà executat al moment del lancement d'aquesta accion. Podètz utilizar las variablas <code>$entity</code> et <code>$context</code> dins vòstre code.
                             Notar que c'est l'escript que deu salvar $entity un còp qu'il l'a modificat.

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
oc: Provesir una casa de marcar per seleccionar la linha per des operacions en masse.

en: There are no @titles to display.
oc: I a pas cap de @titles a afichar.

en: Page manager module is unable to enable @path because some other module already has overridden with %callback.
oc: Lo modul Page Manager es incapable d'activar @path parce qu'un autre modul l'a ja supplanté amb %callback.

en: This feature does not currently work and is disabled.
oc: Aquesta foncionalité fonciona pas actualament e es desactivada.

en: Missing/ deleted type "@types" | Missing/ deleted type is one of "@types"
oc[0]: Type "@types" mancant / suprimit
oc[1]: Lo tipe mancant / suprimit es un de ceux-ci : @types

en: Taxonomy: term has parent(s)
oc: Taxonomia : lo tèrme a un o des parents

en: Control access if a term belongs to a specific parent term.
oc: Contrarotlar l'accès se un tèrme aparten a un tèrme parent spécifique.

en: Include these term(s) as candidates?
oc: Inclure ce(s) tèrme(s) coma candidat?

en: When this rule is evaluated, should the term(s) you select be included as candidates for access?
oc: Quand aquesta règla es avalorada, los tèrmes que avètz choisis devon èsser inclus parmi les candidats a l'accès ?

en: @term can have the parent "@terms" | @term can have one of these parents: @terms
oc[0]: @term pòt aver lo parent "@terms"
oc[1]: @term pòt aver l'un d'aquestes tèrmes parents: @terms

en: Field: @widget_label (@field_name)
oc: Camp : @widget_label (@field_name)

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
oc: Opcions de formatatge per : @widget_label (@field_name)

en: Pane title
oc: Títol del panèl

en: Node form title field
oc: Camp títol del formulari de nosèl

en: The node title form.
oc: Lo formulari de títol del nosèl.

en: Node title form.
oc: Formulari de títol del nosèl.

en: "@s" node form title field
oc: Camps de títol del formulari d'edicion del nosèl "@s"

en: Missing/broken type
oc: Tipe mancant/brisé

en: Related terms (does not work in D7)
oc: Tèrmes associats (ça ne marche pas per Drupal 7)

en: Term synonyms (does not work in D7)
oc: Tèrmes Synonims (fonciona pas dins D7)

en: The path to use for the terms. You may use %tid to place the term id as part of the path; if let off, it will be appended to the end.
oc: Lo camin a utilizar per los tèrmes. Podètz utilizar %tid per placer l'identificant de tèrme en tant que partida del camin; se non utilizat, aquò serà apondut a la fin.

en: @entity (tokens)
oc: @entity (getons - tokens)

en: Sanitize
oc: netejar

en: When enabled that output of the token will be stripped from dangerous HTML.
oc: Lorsqu'activat lo rendut del geton serà dépouillé del HTML dangereux.

en: Creates a @to_entity context from @from_entity using the @field_name field on @from_entity.
oc: Crear un contèxte @to_entity a partir de @from_entity en utilizant lo camp @field_name sus @from_entity.

en: @to_entity from @from_entity (on @base_table.@relationship)
oc: @to_entity dempuèi @from_entity (dins @base_taula.@relacionship)

en: Builds a relationship from a @from_entity to a @to_entity using the @base_table.@relationship field.
oc: Construit una relacion dempuèi una entitat @from_entity cap a una entitat @to_entity en utilizant lo camp @base_taula.@relacionship.

en: @from_entity from @to_entity (on @base_table.@relationship)
oc: @from_entity dempuèi @to_entity (dins @base_taula.@relacionship)

en: Builds a relationship from a @to_entity to a @from_entity using the @base_table.@relationship field.
oc: Construit una relacion dempuèi una entitat @from_entity cap a una entitat @to_entity en utilizant lo camp @base_taula.@relacionship.

en: View: @view
oc: Vista : @view

en: View: @view: @display
oc: Vista : @view : @display

en: Broken/missing/deleted view display.
oc: Afichatge de vista damatjat/mancant/suprimit.

en: You may use keywords for substitutions.
oc: Podètz substituer per des mot claus.

en: Entire view
oc: Vista completa

en: Display the entire view.
oc: Afichar la vista completa.

en: "@context" entire view
oc: Vista completa de "@context"

en: Aggregation type
oc: Tipe d'agregacion

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
oc: Los <a href="!url">paramètres del modul Redirect</a> déterminent se una redireccion deu èsser creada quand un aliàs es suprimit.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
oc: Considérez l'installacion del <a href="!url">modul Redirect</a> per metre en plaça des redireccions quand vòstres aliasses càmbian.

en: No new URL aliases to generate.
oc: I a pas cap de novèl aliàs d'URL a generar.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
oc: La <strong> talha maximala d'un aliàs </strong> e la <strong> talha maximala d'un component </strong> es per defaut de 100 e a una limite de @max definida per Pathauto. Aquesta talha es limitada per la talha de la colomna "alias" dins la taula "url_alias" de la banca de donadas. La limite d'aquesta colomna dins la basa de donada es per defaut de @max. Se utilizatz una talha qu'es egala a celle de la colomna "alias" aquò posera des problèmas dins los cases ont lo sistèma deu rapondre des mots a l'aliàs de l'URL. Vous devriez causir una valor qu'es la talha de la colomna "alias" mens la talha de n'importe quel mot que poiriá èsser apondut. La talha des mots que pourraient èsser aponduts a la fin de vòstras URL dépend des moduls que avètz activats dins los paramètres de Pathauto. La valor recomandada es 100.

en: Path module form elements
oc: Los elements de formulari del modul Path

en: unchanged entity
oc: entitat incambiada

en: Only one view mode is available for this entity type.
oc: Un sol mòde d'afichatge es disponible per aqueste tipe d'entitat.

en: Double quotation marks
oc: Double verguetas

en: Single quotation marks (apostrophe)
oc: Simple verguetas (apostrophe)

en: Back tick
oc: Accent grave

en: Hyphen
oc: Trait d'union

en: Vertical bar (pipe)
oc: Barra verticale (pipe)

en: Left curly bracket
oc: Acolada esquèrra

en: Left square bracket
oc: Crochet esquèrra

en: Right curly bracket
oc: Acolada drecha

en: Right square bracket
oc: Crochet drech

en: Plus sign
oc: Signe plus

en: Equal sign
oc: Signe egal

en: Percent sign
oc: Signe percentatge

en: Caret
oc: Accent circonflexe

en: Dollar sign
oc: Signe dollar

en: Number sign (pound sign, hash)
oc: Croisillon (signe dièse)

en: At sign
oc: Arobase

en: Exclamation mark
oc: Punt d'exclamation

en: Left parenthesis
oc: Parenthèse esquèrra

en: Right parenthesis
oc: Parenthèse drecha

en: Question mark
oc: Punt d'interrogation

en: Less-than sign
oc: Signe inferior a

en: Greater-than sign
oc: Signe superior a

en: Backslash
oc: Antislash

en: Calculate a value
oc: Calculer una valor

en: Input value 1
oc: Valor d'entrada 1

en: The first input value for the calculation.
oc: La primièra valor d'entrada pel calcul.

en: The calculation operator.
oc: L'operator de calcul.

en: Input value 2
oc: Valor d'entrada 2

en: The second input value.
oc: La valor de la segonda entrada.

en: Calculation result
oc: Resultat del calcul

en: Add an item to a list
oc: Apondre un element a una lista

[ctx: data_types]
en: List
oc: Lista

en: Enforce uniqueness
oc: Imposer l'unicité

en: Only add the item to the list if it is not yet contained.
oc: Apondre l'element a la lista solament s'il n'en fait pas encara pertie.

en: Remove an item from a list
oc: Levar un element de la lista

en: Optionally, specify the initial value of the variable.
oc: Facultatiu, precisar la valor initiale de la variabla.

en: <strong>Selected list:</strong> %selector
oc: <strong>Liste seleccionada :</strong> %selector

en: List contains item
oc: La lista conten l'element

en: The item to check for.
oc: L'element a verificar

en: The following variables are available and may be used by your PHP code:
oc: Las variablas seguentas son disponibles e pòdon èsser utilizadas per vòstre còde PHP :

en: Add an offset to the selected number. E.g. an offset of "1" adds 1 to the number before it is passed on as argument.
oc: Ajoutez un decalatge al nombre seleccionat. Ex. un decalatge de "1" apondrea 1 al nombre abans qu'il siá transmis coma argument.

[ctx: data_types]
en: list
oc: lista

en: list of text tokens
oc: lista de getons (token) tèxte

en: The variables used by the component. They can not be edited for configurations that are provided in code.
oc: Las variablas utilizadas pel component. Elles ne pòdon pas èsser modificadas per las configuracions provesidas per del code.

en: Parameter + Provided
oc: Paramètre + Fourni

en: Provided
oc: Fourni

en: May only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: Ne pòt contenir que des minusculas, des nombres, e des tirets bas e doit commencer per una letra.

en: You may enter relative URLs like %url as well as absolute URLs like %absolute-url.
oc: Podètz sasir des URL relativas coma %url, mas tanben des URL absolutdas coma %absolutte-url.

en: A list of integers, separated by commas. E.g. enter "1, 2, 3".
oc: Una lista d'entièrs, separats per de virgulas. Per ex. sasir "1, 2, 3".

en: A list of text tokens, separated by commas. E.g. enter "one, two, three".
oc: Una lista de getons de tèxte, separats per una virgula. Per exemple : sasir "un, deux, trois".

en: @entity identifiers
oc: Identificants de @entity

en: %name must be an integer value.
oc: %name deu èsser una valor entièra.

en: Each value must be an integer.
oc: Cada valor deu èsser un entièr.

en: %name may only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: %name deu pas conténer que des minusculas, des nombres e des tirets bas, e deu commencer per una letra.

en: Each value may only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: Cada valor deu pas conténer que des minusculas, des nombres, e des tirets bas, e deu commencer per una letra.

en: List item
oc: Listar l'element

en: Data type: !type
oc: Tipe de donada : !type

en: Use replacement tokens from the first row
oc: Utilizar los getons (tokens) de remplaçament de la primièra linha

en: Allow multiple filter values to work together
oc: Permetre a de valors de filtre multiplas de foncionar ensemble

en: Customize field HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML del camp

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
oc: Podètz utilizar las substitucions de getons (<em>tokens</em>) de la seccion "Reescriure la sortida" dins aquesta classa.

en: Customize label HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'etiqueta

en: Customize field and label wrapper HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'envolopa del camp e de l'etiqueta

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
oc: Causir l'element HTML per envolopar aqueste camp e son etiqueta, ex : H1, H2, etc. Aquò pòt ne pas èsser pris en compte se lo camp e son etiqueta ne son pas renduts ensemble, tal coma dins un tablèu.

en: Remove whitespace
oc: Levar los espacis

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
oc: Se marcat, totes los espaces al començament e a la fin del contengut seràn retirés.

en: Hide rewriting if empty
oc: Amagar la reescritura se vide

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
oc: Afichar pas lo contengut réécrit se lo camp es vide.

en: Thousands marker
oc: Separador de milierats

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aqueste filtre als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: Representative sort order
oc: Òrdre del triada representatiu

en: Subquery namespace
oc: Espaci de nom (<em>namespace</em>) de la sosrequèsta

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
oc: Avançat. Sasissètz un espaci de nom per la sosrequèsta utilizada per aquesta relacion.

en: Representative view
oc: Vista represemptativa

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
oc: Avançat. Utilizar una autra vista per generar la sosrequèsta de relacion. Aquò vos permet d'utilizar de filtres e mai d'un tri. Se causissètz una vista aicí, las opcions de triada çaisús seràn ignoradas. Vòstra vista deu aver l'identificant (ID) de sa basa coma sol camp, e deuriá aver un tri.

en: Generate subquery each time view is run.
oc: Generar la sosrequèsta a cada fois que la vista es executada.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
oc: Re-generara la sosrequèsta per aquesta relacion a cada fois que la vista es executada, al luòc de solament quand aquestas opcions son enregistradas. Utilizatz aquò per testar se fasètz de modificacions endacòm mai. AVERTIMENT : deteriòra seriosament las performàncias.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aquesta triada als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: This display is disabled.
oc: L'afichatge es desactivat.

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
oc: Aquesta vista a été automaticament mesa a jorn per reparar les relacions mancantas. Même se aquesta vista deuriá contunhar a foncionar, vous devriez verificar que las mesas a jorn automatiques son correctes e enregistrar aquesta vista.

en: reorder displays
oc: réorganiser los afichatges

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
oc: Error : L'afichatge @display fa referéncia a un plugin '@plugin', mas aqueste plugin es pas disponible.

en: enable @display_title
oc: activar @display_title

en: view @display
oc: voir @display

en: clone @display_title
oc: cloner @display_title

en: delete @display_title
oc: suprimir @display_title

en: disable @display_title
oc: desactivar @display_title

en: undo delete of @display_title
oc: anullar la supression de @display_title

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
oc: Aquesta vista es pas compatible amb aquesta version de Views.
        Se avètz una views de Views1 vos cal utilizar una installacion de Drupal 6 e l'importar dedans.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
oc: Lo estil o lo format de linha seleccionat n'utiliza pas de camps.

en: Aggregation settings
oc: Paramètres d'agregacion

en: Display extenders
oc: Afichar las extensions

en: Select extensions of the views interface.
oc: Seleccionar las extensions de l'interfàcia de Views.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
oc: Avètz configurat l'afichatge %display amb un camin qu'es tanben un camin d'aliàs. Aquò pòt produire d'efièits indesirables, vos caldriá utilizar un camin interne.

en: Configure aggregation settings for @type %item
oc: Configurar los paramètres d'agregacion per @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
oc: Seleccionatz la foncion d'agregacion a utilizar sus aqueste camp.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
oc: Foncion "Ensure my taula" appelée mas la requèsta n'a pas de metòde ensure_taula.

en: Empty display extender
oc: Extension d'afichatge vide

en: Raw value from URL
oc: Valor bruta a partir de l'URL

en: Apply (all displays)
oc: Aplicar (totes los afichatges)

en: Apply (this display)
oc: Aplicar (aqueste afichatge)

en: The date of the most recent new content on the feed.
oc: La data del contengut lo mai recent del flux.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
oc: L'identificant (ID) del nosèl al qual lo comentari répond.

en: Comments of the node
oc: Comentaris del nosèl

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
oc: Relie totes los comentaris del nosèl. Aquò creara un doublon per cada comentari. D'habitude se avètz besonh de aquò, il es mieux de crear una vista de comentaris.

en: Reply to
oc: Respondre

en:  new
oc:  novèl

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
oc: Aquò es un aliàs de @group : @field.

en: @group: @field
oc: @group : @field

en: @group (historical data): @field
oc: @group (donadas istorics) : @field

en: Also known as: !also.
oc: Aussi coneguda coma : "!also"

en: Delta - Appears in: @bundles.
oc: Dèlta - Apareis dins : @bundles.

en: No backlinks found.
oc: Aucun ligam entrant (backlink) trobat.

en: Pages that link to %1
oc: Paginas que pointent cap a %1

en: Popular (page)
oc: Populaire (page)

en: Today (page)
oc: Uèi (page)

en: Popular (block)
oc: Populaire (bloc)

en: Today (block)
oc: Uèi (bloc)

en: Today's popular content
oc: Contengut populaire uèi

en: User who uploaded
oc: Utilizaire ayant transferit

en: The user that uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a transferit lo fichièr.

en: The taxonomy vocabulary description
oc: La descripcion del vocabulari de taxonomia

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
oc: Tèrme de taxonomia causit dempuèi lo widget d'autocomplecion o de seleccion.

en: Representative node
oc: Nosèl representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada tèrme, segon lo critèri de seleccion choisi.

en: The taxonomy term name.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: Content with term
oc: Contengut amb tèrme

en: Relate all content tagged with a term.
oc: Relie totes los contenguts etiquetat per un tèrme.

en: Has taxonomy term ID
oc: Possède un identificant (ID) de tèrme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
oc: Possède un tèrme de la taxonomia

en: Taxonomy terms on node
oc: Tèrmes de taxonomia del nosèl

en: All taxonomy terms
oc: Totes los tèrmes de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats o de tèrmes enfants de ceux-ci. En rason d'una complexité addicionala, aqueste paramètre possède mens d'opcions que las versions sens prigondor.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
oc: Possède l'identificant de tèrme de taxonomia (amb prigondor)

en: Has taxonomy terms (with depth)
oc: Possède los tèrmes de taxonomia (amb prigondor)

en: @entity using @field
oc: @entity utilisant @field

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
oc: Relier cada @entity contenant un @field definit al tèrme.

en: Taxonomy term ID from URL
oc: Identificant (ID) del tèrme de taxonomia a partir de l'URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada utilizaire, selon lo critèri de seleccion choisi.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
oc: Se marcat, las valors multiples d'aqueste camp seràn afichadas sus una meteissa linha. Siquenon, cada valor d'aqueste camp serà visualizada sus una novèla linha. Se "groupé par" es seleccionat, asseguratz-vos de grouper per "Entity ID" per qu'aqueste paramètre ait l'effet désiré.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
oc: Afichar una icône representant lo tipe de fichièr, al luòc del tèxte MIME (tal coma "imatge/jpeg")

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
oc: Charge lo filtre per defaut dempuèi la pagina de nosèl, c'est utile per los blòts de taxonomia associada.

en: Path component
oc: Component de camin

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
oc: Lo numéro de séquence commence a 1, per exemple sus la pagina admin/structure/types, lo 3ème component es "types".

en: Use aggregation
oc: Utilizar l'agregacion

en: Display title may not be empty.
oc: Lo títol de l'afichatge pòt pas èsser void.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
oc: Quand la valor de filtre <em>ES PAS</em> disponible

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
oc: Quand la valor de filtre <em>EST</em> disponible o qu'una valor per defaut es provesida

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
oc: Aqueste afichatge a pas de font per los filtres contextuals, doncas aucune valor de filtre contextual ne serà disponible a mens que vous seleccionniez 'Provesir la valor per defaut'.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
oc: Lo nombre d'elements a afichar. Sasissètz 0 per ne pas limitar.

en: The contextual filter values is provided by the URL.
oc: Las valors de filtre contextual son provesidas per l'URL.

en: Autosubmit
oc: Sometre automaticament

en: Automatically submit the form once an element is changed.
oc: Sometre automaticament lo formulari dès qu'un element es modificat.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
oc: Amagar lo boton de somission se lo javascript es activat.

en: Query Comment
oc: Comentari de requèsta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
oc: Se definit, aqueste comentari serà integrat dins la requèsta e transmis al servidor SQL. Aquò pòt èsser utile per la jornalizacion o lo desbugatge.

en: When needed, add the field language condition to the query
oc: Se necessari, apondre la condicion de lenga a la requèsta

en: Provide default field wrapper elements
oc: Provesir los elements per defaut de las envolopas de camps

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
oc: Los camps en linha seràn afichats los uns a costat dels autres al luòc dels uns al dessus dels autres. Notatz que certans camps ignoraront aquò se son d'elements de bloc, en particular los camps de còs e d'autres formatés en HTML.

en: Hide the "Go" button
oc: Amagar lo boton "Aller"

en: Select the current contextual filter value
oc: Seleccionar la valor correnta del filtre contextual

en: Show the empty text in the table
oc: Afichar lo tèxte vide dins lo tablèu

en: Please select at least one item.
oc: Seleccionatz al mens un element.

en: Pass ids as arguments to a page
oc: Passer les identificants en tant qu'arguments a una pagina

en: Check this box to restrict selection to a single value.
oc: Cochez aquesta casa per restrénher la seleccion a una valor unique.

en: Date with repeat
oc: Data amb repeticion

en: Datestamp range
oc: Interval de temps datastamp

en: Datetime
oc: Datatime

en: Datetime range
oc: Interval de temps datatime

en: Migrate example - dates
oc: Exemple de migracion - datas

en: Example migration into date fields
oc: Exemple de migracion cap a de camps data

en: Source id
oc: Identificant (ID) de la font

en: A simple date
oc: Una data simpla

en: Start value for a date range
oc: Valor de començament per un interval de data

en: Simple datestamp
oc: Orodatatge simple (UNIX)

en: Start value for a datestamp range
oc: Valor de començament per un interval d'orodatatge

en: Simple datetime
oc: Orodatatge simple (SQL)

en: Start value for a datetime range
oc: Valor de començament per un interval de data/ora

en: Sample of a repeating date field
oc: Exemple de camp de data se répétant

en: Examples of migrating with the Date module
oc: Exemples de migracion amb lo modul Data

en: starts with
oc: commence per

en: Override label
oc: Suplantar l'etiqueta

en: Show available tokens
oc: Mostrar los getons disponibles

en: Line !line
oc: Linha !line

en: Check number of results returned by a VBO View
oc: Verificar lo nombre de resultats retornnés per una vista VBO

en: View and display
oc: Vista e afichatge

en: Select the VBO view and display you want to check
oc: Seleccionatz la vista e l'afichatge VBO que volètz verificar

en: Any arguments to pass to the view, one per line.
              You may use token replacement patterns.
oc: N'importe quel argument a passar a la vista, un per linha.
              Podètz utilizar des getons de remplaçament.

en: Minimum number of results
oc: Nombre minimum de resultats

en: This condition returns TRUE if the view has at
              least the given number of results.
oc: Aquesta condicion tòrna TRUE se la vista a al mens lo nombre indiqué de resultats.

en: Select the view and display you want to use to
              create a list.
oc: Seleccionatz la vista e l'afichatge VBO que volètz utilizar per crear una lista.

en: A list of entities
oc: Una lista des entitats

en: Execute %label
oc: Executar %label

en: Set parameters for %operation
oc: Definir los paramètres per %operation

en: Enqueued the selected operation (%operation).
oc: Metre l'operacion seleccionada (%operation) dins la file.

en: Skipped %operation on @type %title due to insufficient permissions.
oc: %operation interrompue sus @type %title en rason de dreches insufisents.

en: Rules component
oc: Component de Rules

en: Number of entities to load at once
oc: Nombre d'entitats a cargar en una sola fois

en: Improve execution performance at the cost of memory usage. Set to '1' if you're having problems.
oc: Melhora la rapiditat d'execucion al prix de la consommation mémoire. Definir a '1' se vous rencontratz des problèmas.

en: Enqueue the operation instead of executing it directly
oc: Metre l'operacion en file d'espèra al luòc de l'executar directement

en: Provide label
oc: Donner una etiqueta

en: A date in '@type' format. (%date)
oc: Una data dins lo format '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
oc: Lo tèrme raiç del tèrme de taxonomia.

en: File byte size
oc: Talha del fichièr en octets

en: The size of the file, in bytes.
oc: La talha del fichièr, en octets.

en: Query string value
oc: Valor del paramètre d'URL

en: The value of a specific query string field of the current page.
oc: La valor d'un camp de paramètre d'URL spécifique de la pagina actuala.

en: A random number from 0 to @max.
oc: Un nombre aleatòri de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
oc: Un hachage aleatòri. Los algoritmes de hachage possibles son : @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
oc: Temptativa de remplaçament d'un geton pel tipe de geton %type sens las donadas requesidas

en: @identifier is bundle "@types" | @identifier bundle is one of "@types"
oc[0]: @identifier es un paquet "@types"
oc[1]: Lo paquet @identifier es l'un des "@types"

en: Configure content pane
oc: Configurar lo panèl de contengut

en: Configure this pane in administer >> structure >> custom content panes
oc: Configurar aqueste panèl dins administrar >> structure >> panèls de contenguts personalizats

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one. Since this can have unlimited items, type in the number you want. The first one will be 0.
oc: La relacion pòt crear uniquement un contèxte, mas plusieurs elements pòdon èsser associats. Seleccionatz lequel. Coma aquò pòt aver un nombre illimitat d'elements, sasissètz lo nombre que volètz. Lo primièr serà 0.

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one.
oc: La relacion pòt crear uniquement un contèxte, mas plusieurs elements pòdon èsser associats. Seleccionatz lequel.

en: Bypass Rules access control
oc: Contornar lo contraròtle d'accès de Rules.

en: Access the Rules debug log
oc: Accedir al jornal de desbugatge de Rules

en: Rules tags autocomplete
oc: Autocomplecion des etiquetas de Rules

en: Missing required module %name.
oc: Lo modul requis %name es mancant.

en: %plugin: The variable name %name contains not allowed characters.
oc: %plugin : Lo nom de variabla %name conten des caractèrs non autorizats.

en: %plugin: Specifying state variables is not possible for child elements.
oc: %plugin : Especificar des variablas d'état es pas possible per les elements enfants.

en: Cannot find @plugin %name. Maybe a required is missing or the module has not implemented the upgrade functionality.
oc: Impossible de trobar lo %name @plugin. Benlèu qu'un element requis es mancant o que lo modul es pas implémenté dins la foncionalitat de mesa a jorn.

en: The selected data property doesn't support writing.
oc: La proprietat des donadas seleccionada ne supporte pas l'écriture.

en: Invalid type specified.
oc: Tipe especificat invalid.

en: Text comparison
oc: Comparason de tèxte

en: Matching text
oc: Tèxte correspondant

en: In case the comparison operation @regex is selected, the matching pattern will be interpreted as a <a href="@regex-wikipedia">regular expression</a>.  Tip: <a href="@RegExr">RegExr: Online Regular Expression Testing Tool</a> is helpful for learning, writing, and testing Regular Expressions.
oc: Dins lo cas ont l'operacion de comparason @regex es seleccionada, lo modèl correspondant serà interprété coma una <a href="@regex-wikipedia">expression rationnelle</a>.  Astuce : l'aisina <a href="@RegExr">RegExr: Online Regular Expression Testing Tool</a> es utile per apprendre, écrire e tester les expressions rationnelles.

en: regular expression
oc: expression régulara

en: Unblock a user
oc: Desblocar un utilizaire

en: Filter by tag
oc: Filtrar per etiqueta

en: Default theme region
oc: Region del tèma per defaut

en: The region, where the debug log should be displayed on the default theme %theme. For other themes, Rules will try to display the log on the same region, or hide it in case it doesn't exist.
oc: La region, ont lo jornal de desbugatge deu s'afichar dins lo tèma per defaut %theme. Per los utres tèmas, Rules essaiera d'afichar lo jornal dins la meteissa region, o lo amagara dins lo cas ont celle-ci n'existerait pas.

en: Admin theme region
oc: Region del tèma de l'administracion

en: The region, where the debug log should be displayed on the admin theme %theme.
oc: La region ont lo jornal de desbugatge deu s'afichar dins lo tèma d'administracion %theme.

en: without identifier
oc: sens identificant

en: Access violation! You have insufficient access permissions to edit this configuration.
oc: Violation d'accès ! Vous ne disposez pas des autorizacions d'accès necessàrias per modificar aquesta configuracion.

en: Open all
oc: Tot dobrir

en: -Close all-
oc: -Tot fermer-

en: -Open all-
oc: -Tot dobrir-

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
oc: Sètz segur que volètz efectuar %operation sus los elements seleccionats ?

en: You selected the following <strong>!count</strong>:
oc: Avètz seleccionat les <strong>!count</strong> seguent(e)s :

en: Performing %operation on the selected items...
oc: Efectua %operation sus los elements seleccionats...

en: Performed %operation on @items.
oc: "%operation" efectuat sus @items.

en: Operation settings
oc: Paramètres de l'operacion

en: edit configuration
oc: modificar la configuracion

en: Administer rule configurations including events, conditions and actions for which the user has sufficient access permissions.
oc: Administrar las configuracions de la règla  comprenant les eveniments, les condicions e las accions per lesquelles l'utilizaire possède los dreches d'accès sufisents.

en: Control all configurations regardless of permission restrictions of events, conditions or actions.
oc: Contrarotlar totas las configuracions indépendamment des restriccions de dreches suls eveniments, les condicions o las accions.

en: All dependencies for the Rules configuration %config are met again, so it has been re-activated.
oc: Totas les dépendances per la configuracion de Rules %config son de novèl presentas ; il a doncas été réactivat.

en: Rules debug information: !log
oc: Informacion de desbugatge de Rules : !log

en: 1 Rules configuration requires some of the disabled modules to function and cannot be executed any more. | @count Rules configuration require some of the disabled modules to function and cannot be executed any more.
oc[0]: 1 configuracion Rules requesís certans des moduls desactivats per foncionar e ne pòt doncas mai èsser executada.
oc[1]: @count configuracion Rules requièrent certans des moduls desactivats per foncionar e ne pòdon doncas mai èsser executadas.

en: The parameter %name may only be configured using a selector.
oc: Lo paramètre %name pòt pas èsser solament configurat qu'amb l'ajuda d'un selector.

en: The parameter %name may not be configured using a selector.
oc: Lo paramètre %name pòt pas èsser configurat amb l'ajuda d'un selector.

en: Data selector %selector for parameter %name is invalid.
oc: Lo selector de donadas %selector pel paramètre %name es invalid.

en: The data type of the configured argument does not match the parameter's %name requirement.
oc: Lo tipe de donadas de l'argument configurat correspond pas al paramètre de %name requis.

en: Missing configuration for parameter %name.
oc: La configuracion del paramètre %name es mancanta.

en: The component %config does not exist.
oc: Lo component %config existís pas.

en: Logging of Rules evaluation errors
oc: Jornalisation des errors d'avaloracion de Rules

en: Log all warnings and errors
oc: Jornalizar totes los avertiments e errors

en: Log errors only
oc: Ne jornalizar que las errors

en: Evaluations errors are logged to the system log.
oc: Las errors d'avaloracion son consignées dins lo jornal del sistèma.

en: Log debug information to the system log
oc: Jornalizar las informacions de desbugatge dins lo jornal del sistèma

en: Show debug information
oc: Afichar las informacions de desbugatge

en: In case of errors
oc: En cas d'errors

en: Debug information is only shown when rules are evaluated and is visible for users having the permission <a href="!url">%link</a>.
oc: Las informacions de desbugatge ne son rapportées que quand las règlas son avaloradas e n'est visible que pels utilizaires en possédant lo drech <a href="!url">%link</a>.

en: Schedule the execution of Rules components using actions.
oc: Planifier l’execucion des components de Rules utilisant des accions.

en: @type field.
oc: Camp @type.

en: Also known as %labels.
oc: Aussi conegut coma %labels.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
oc: Emmagazinar una data dins la banca de donadas en tant qu'orodatatge, format obsolète destiné a la presa en carga de donadas héritées.

en: Pop-up calendar
oc: Pop-up calendièr

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
oc: Una 'Data de començament' es requesida pel camp %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
oc: Una 'Data de fin' es requesida pel camp %field #%delta.

en: The End date value.
oc: La valor de Data de fin.

en: Choose how users view dates and times:
oc: Causir comment los utilizaires voient las datas e oras :

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
oc: Per apondre o editar las opcions, visitar <a href="@date-time-page">  las opcions de Data e oras</a>.

en: Both Start and End dates
oc: A la fois datas de començament e de fin

en: Start date only
oc: Data de començament solament

en: End date only
oc: Data de fin solament

en: Display dates using the @format format
oc: Afichar las datas en utilizant lo format @format

en: Display both Start and End dates
oc: Afichar a la fois las datas de començament e de fin

en: Display Start date only
oc: Afichar la data de començament solament

en: Display End date only
oc: Afichar la data de fin solament

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: No default value
oc: Pas de valor per defaut

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
oc: Décrire una ora per rapport al jorn corrent, per exemple '+ 90 days' (90 jorns dempuèi la creacion del camp) o '+1 Saturday' (samedi prochain). Veire !strtotime per mai de detalhs.

en: Default end date
oc: Data de fin per defaut

en: Relative default value for end date
oc: Valor relativa per defaut per la data de fin

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
oc: La valor per defaut de strtotime per la data de fin es invalida.

en: Date entry options
oc: Opcions de la data d'entrada

en: Control the order and format of the options users see.
oc: Contrarotlar l'òrdre e lo format des opcions vistas pels utilizaires.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
oc: Suplantar lo format de sasida çaisús. Definir una cadena de format de sasida coma 'm-d-Y H:I' (voir <a href="@link">http://php.net/date </a> per mai de detalhs).

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: 10 minute
oc: 10 minutas

en: 30 minute
oc: 30 minutas

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
oc: Veuillez sasir un format de sasida de data, o causir l'un des formats prédéfinis.

en: Select the date attributes to collect and store.
oc: Seleccionar los tributs de data a collecter e stocker.

en: Date attributes to collect
oc: Atributs de data a collecter

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
oc: Las datas de fin son utilizadas per collecter la durada. Per exemple, autorizar un eveniment a commencer lo 15 septembre, e finir lo 16 Septembre.

en: Collect an end date
oc: Collecter una data de fin

en: Select the timezone handling method for this date field.
oc: Seleccionar la metòde de gestion del fus orari per aqueste camp de data.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
oc: Las valors de 'Data de fin' vides utilizaront las valors de 'Data de début'.

en: @field_name Start date value #@delta
oc: @field_name Valor de la data de començament #@delta

en: @field_name End date value #@delta
oc: @field_name Valor de la data de fin #@delta

en: @field_name Start date
oc: @field_name Data de començament

en: @field_name End date
oc: @field_name Data de fin

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
oc: Una data 'Data de començament' es requesida se una data 'date de fin' es provesida al camp %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
oc: Una "Data de començament" es requesida se una "Data de fin es provesida per lo camp %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
oc: La data de fin deu èsser mai granda que la data de començament.

en: The Start date is invalid.
oc: La Data de començament es pas valida.

en: The End date is invalid.
oc: La Data de fin es pas valide.

en: More settings and values
oc: Plus de paramètres e de valors

en: Date entry
oc: Entrada de data

en: Starting and ending year
oc: Annada de començament e de fin

en: !start-date to !end-date
oc: !start-date - !end-date

en: Date part
oc: Partida de data

en: Makes date/time fields available.
oc: Rend los camps data/ora disponibles.

en: Starting year
oc: Annada  de començament

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
oc: Sasir una valor relativa (-9, +9) o una annada absolutda tala coma 2015.

en: Ending year
oc: Annada de fin

en: The value input for field %field is invalid:
oc: La valor sasida dins lo camp %field es pas valide :

en: The value input for field %field is invalid.
oc: La valor sasida dins lo camp %field es pas valide.

en: The value @date does not match the expected format.
oc: La valor @date correspond pas al format attendu.

en: Missing system date settings
oc: Los paramètres de data del sistèma son mancants

en: System date settings
oc: Paramètres de data sistèma

en: @count year from now | @count years from now
oc[0]: @count annada a partir de ara
oc[1]: @count annadas a partir de ara

[ctx: datetime]
en: Date
oc: Data

[ctx: datetime]
en: Time
oc: Ora

en: Date Migration
oc: Data Migracion

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
oc: Aqueste tipe de contengut es utilizat coma démonstration e tèst de migracion cap a des camps data.

en: Date Migration Example
oc: Exemple de data de migracion

en: E.g., @date
oc: Per ex., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
oc: <p>Lo modul Data Popup permet l'entrada manuala de l'ora o l'utilizacion d'un plugin jQuery selector d'oras (timepicker). Lo modul Data pren en carga tanben un selector d'ora desenrotlant que deu èsser telecargat separatment. Lo selector d'ora desenrotlant n'apareisserà pas en tant qu'opcion tant que lo còde ne serà pas disponible dins lo dossier 'libraries'. Se vous ne voulez pas utilizar de selector d'ora jQuery, podètz causir l'opcion "Entrada manuala de l'ora" çaijós, l'utilizaire verra un camp tèxte s'afichar a la plaça.</p>

en: Use dropdown timepicker
oc: Utilizar lo selector d'oras dérorrent

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
oc: <p>Per installer un timepicker desenrotlant (selector d'oras), créez un repertòri <code>!directory</code> dins lo dossier d'installacion de vòstre site. Ensuite, allez sus <a href="@download">@download</a>, telecargatz la darrièra version puis décompressez-la. Vous y trobarez los fichièrs seguents : jquery.timepicker-1.1.2.js e jquery.timepicker-1.1.2.css. Renommez-les jquery.timepicker.js e jquery.timepicker.css, e copiez-les ensuite dins <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
oc: <p>Lo calendièr Data Popup intègre des classes CSS per IE6 que empêchent la validacion CSS. Puisque IE6 es ara remplaçat per IE 7, 8, e 9, aquestas classes css dédiées IE6 son estadas levadas des feuilles d'estil correntas utilizadas per Data Popup. Se aprèp tot pensatz en aver besoin, il es possible de les ré-inserir dins vòstre tèma. Reportez-vous al tèma Garland per veire comment aqueste intègre les CSS IE-seul dins son fichièr pagina.tpl.php. Lo CSS dont avètz besonh es : </p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
oc: Afichar un deuxième camp data correspondant a la 'Data de fin'

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
oc: Lo nom del tipe de contengut deu pas èsser mai long que 12 caractèrs quand on l'utiliza per crear un calendièr e des blocs.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
oc: Lo nom del camp deu pas èsser mai long que 26 caractèrs.

en: @label -  start date (!name)
oc: @label - data de començament (!name)

en: @label -  start date
oc: @label - data de començament

en: @label - end date (!name:!column)
oc: @label - data de fin (!name:!column)

en: @label - end date:!column
oc: @label - data de fin : !column

en: Page by date
oc: Pagina per data

en: Page using the value of a date field.
oc: Pagina utilisant la valor d'un camp data.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
oc: Seleccionar un o plusieurs camps data a filtrar amb aqueste argument.

en: Add multiple value identifier
oc: Apondre un identificant de valors multiples

en: Dates to compare
oc: Datas a comparer

en: Start/End date range
oc: Interval de data de començament/fin

en: Only this field
oc: Solament aqueste camp

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
oc: Se seleccionat, la vista verificara se des  valors començant per la data 'Début' e finissant per la data 'Fin' correspondent als critèris de la vista. Sinon la vista se limitara als camps spécifiquement seleccionats. Comparer a l'ensemble de l'interval Début/Fin es lo paramètre recomandat quand aqueste filtre es utilizat dins un calendièr. Al moment de l'utilizacion de l'opcion Début/Fin, il es pas necessari d'apondre los dos camps Début et Fin al filtre, l'un des deux suffit.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
oc: Apondre un identificant a la vista per mostrar quels camps data a valors multiples correspondent als critèris de filtre. Remarque : Aquesta opcion pòt introduire des doublons de valor dins la vista. Aquesta opcion es requesida al moment de l'utilizacion de camps a valors multiples dins un calendièr o quand volètz qu'una vista de nosèls amb plusieurs valors data n'aficha que las valors que correspondent als filtres de la vista.

en: Date selection form element
oc: Element de formulari de seleccion de data

en: Filter granularity
oc: Granularitat del filtre

en: Relative start date
oc: Data de començament relativa

en: Relative end date
oc: Data de fin relativa

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
oc: Las datas relativas son calculées quand la vista es afichada. Exemples : now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relativa_format">Plus d'exemples de formats de datas relativas dins la documentacion PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
oc: Data de començament relativa pas especificada.

en: Relative end date not specified.
oc: Data de fin relativa pas especificada.

en: Relative date not specified.
oc: Data relativa pas especificada.

en: Position: @position, format: @format.
oc: Posicion : @posicion, format : @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
oc: Aquesta paginacion fonciona tanben bien amb un  camp Data o amb un filtre contextual de camp Contengut Data. Se un filtre data es estat apondut dins la vista, aquesta paginacion provesira los elements de paginacion préc/seguent per correspondre a la granularitat d'aqueste filtre, (c'est-a-dire : paginacion per annada, mois, setmana o jorn). Lo filtre deu tanben èsser configurat afin d'utilizar una valor per defaut pel camp Data. S'i a pas de filtre contextual Data sus aquesta vista, o se una data per defaut n'a pas été parametrada, la paginacion n'apparaîtra pas.

en: Date identifier
oc: Identificant de data

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
oc: L'identificant de requèsta a utilizar al moment de la recuperacion des donadas data dempuèi l'URL. Remarque : se avètz mai d'un afichatge de la meteissa vista que utiliza la paginacion de data (coma una pagina e un bloc), l'id de paginacion deu èsser diferent per cadun o los dos cambiaront quand la valor de paginacion cambiara.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
oc: Où la paginacion de data deu èsser plaçada per rapport al contengut, amont, aval o los dos.

en: Link format
oc: Format del ligam

en: No tokens available
oc: Aucun geton disponible

en: Token registry caches cleared.
oc: Caches del registre de Token vidés.

en: The path component of the URL.
oc: Lo component del camin de l'URL.

en: Unaliased URL
oc: URL sens alias

en: The unaliased URL.
oc: L'URL sens alias.

en: The specific value of the array.
oc: La valor spécifique de la lista.

en: Token registry
oc: Registre de Token

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
oc: La lista des getons disponibles que pòdon èsser utilizats dins les corrièrs electronics es provesida çaijós.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
oc: Los getons o tipes de getons seguents ne son pas définis coma lista :

en: The following token types do not have any tokens defined:
oc: Los tipes de geton seguents n'ont pas de geton definit :

en: The following token types are not defined but have tokens:
oc: Los tipes de geton seguents ne son pas définis mas possèdent des getons :

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
oc: Los getons o tipes de geton seguents son définis per plusieurs moduls :

en: Problems detected
oc: Problèmas détectés

en: The @plugin %label (%name) was marked dirty, but passes the integrity check now and is active again.
oc: Lo @plugin %label (%name) a été marqué coma impropare, mas passe ara lo contraròtle d'integritat e es de novèl actiu.

en: The @plugin %label (%name) fails the integrity check and cannot be executed. Error: !message
oc: Lo @plugin %label (%name) échoue al contraròtle d'integritat e pòt pas èsser executat. Error : !messatge

en: Whenever the event occurs, rule evaluation is triggered.
oc: Cada fois que l'eveniment se produit, l'avaloracion de la règla es déclenchée.

en: Saved to DB
oc: Enregistrat en banca de donadas

en: Restore values to DB
oc: Restablir las valors dins la banca de donadas

en: Is empty
oc: Es vide

en: file from !field_name
oc: fichièr de !field_name

en: Hide empty column
oc: Amagar las colomnas vides

en: The operator is invalid on filter: @filter.
oc: L'operator es invalid sul filtre : @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
oc: Aucune valor valide trobada sul filtre : @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
oc: La valor @value es pas un tablèu per @operator sul filtre : @filter

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
oc: Sasir del còde PHP que tòrna TRUE o FALSE. Pas de retorn es la meteissa chose que FALSE, soyez doncas SÛR de retornner quicòm se vous ne souhaitez pas déclarer d'argument d'invalidité. Ne pas utilizar la balisa<?php ?>. L'argument de validité serà "$argument" et la vista, "$view". Podètz cambiar l'argument en définissant "$handler->argument". Podètz cambiar lo títol utilizat en substitucion per aqueste argument en définissant "$handler->validated_title".

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
oc: Se non marcat, los camps que ne son pas configurats per personalizar lor element HTML n'obtiendront aucune envolopa (wrapper) ni per lor camp, ni per lor etiqueta ni pel camp + etiqueta. Podètz utilizar aquò per rapidement réduire lo nombre de balisas que provesís la vista per defaut, al risque de rendre mai dificil l'application dels CSS.

en: Rules documentation is kept online. Please use the links below for more information about Rules. Feel free to contribute to improving the online documentation!
oc: La documentacion de Rules es conservée en linha. Veuillez utilizar los ligams çaijós per mai d'informacions sus Rules. N'hésitez pas a contribuer a l'amélioration de la documentacion en linha !

en: Rules introduction
oc: Presentation de Rules

en: Rules terminology
oc: Terminologie de Rules

en: Coding for Rules
oc: Còder per Rules

en: Unknown @plugin %name.
oc: @plugin %name desconegut(e).

en: The list to loop over. The loop will step through each item in the list, allowing further actions on them. See <a href="@url"> the online handbook</a> for more information on how to use loops.
oc: La lista a percórrer. La bocla passera sus cada element dins la lista, permetent des accions sus ceux-ci. Veire lo <a href="@url">manual en linha</a> (en) per mai d'informacions sus lo biais d'utilizar les boclas.

en: Enter PHP code to process the selected argument value.
oc: Sasir lo còde PHP per tractar la valor de l'argument seleccionada.

en: Choose which kind of component to create. Each component type is described in <a href="@url">the online documentation</a>.
oc: Causissètz quel tipe de component crear. Cada tipe de component es décrit dins la <a href="@url">documentacion en linha</a>.

en: A string used for identifying this task. Any existing tasks for this component with the same identifier will be replaced.
oc: Una cadena utilizada per identifier aquesta prètzfach. Tota prètzfach existenta per aqueste component amb lo meteis identificant serà remplaçada.

en: Note that component evaluation is triggered by <em>cron</em> – make sure cron is configured correctly by checking your site's !status. The scheduling time accuracy depends on your configured cron interval. See <a href='@url'>the online documentation</a> for more information on how to schedule evaluation of components.
oc: Notatz que l'avaloracion de component es déclenchée pel <em>cron</em> – asseguratz-vos que lo prètzfach planificat (cron) es configurada corrèctament en vérifiant lo !status de vòstre site. La precision del temps de planification dépend de l’interval configurat dins lo cron. Consultar la <a href='@url'>documentacion en linha</a> per mai d'informacions sus lo biais de planifier una avaloracion de components.

en: Unknown event "!event_name"
oc: Eveniment desconegut  "!event_name"

en: Tags associated with this configuration, used for filtering in the admin interface. Separate multiple tags with commas.
oc: Etiquetas associadas a aquesta configuracion, utilizadas pel filtrage dins l'interfàcia d'administracion. Separar les diferentas etiquetas amb des virgulas.

en: Variables are normally input <em>parameters</em> for the component – data that should be available for the component to act on. Additionaly, action components may <em>provide</em> variables back to the caller. Each variable must have a specified data type, a label and a unique machine readable name containing only lowercase alphanumeric characters and underscores. See <a href="@url">the online documentation</a> for more information about variables.
oc: Las variablas son normalement des <em>paramètres</em> d'entrada per lo component - donadas que devraient èsser disponibles per que lo component pòsca agir dessus. De plus, los components accion devraient <em>provesir</em> des variablas en retorn per la foncion d'appel. Cada variabla deu aver un tipe de donada spécifique, una etiqueta e un nom-machine unique ne contenant que des caractèrs alfanumerics e des traits de soulinhaments. Veire la <a href="@url">documentacion en linha</a> per mai d'informacions sus las variablas.

en: You are about to add a new @plugin to the @config-plugin %label. Use indentation to make conditions a part of this logic group. See <a href="@url">the online documentation</a> for more information on condition sets.
oc: Sètz a mand d'apondre un novèl @plugin dins %label @config-plugin. Utilizatz l'indentation per que les condicions fassent partida d'aqueste grop logique. Veire la <a href="@url">documentacion en linha</a> per mai d'infos suls ensembles de condicions.

en: The data selector helps you drill down into the data available to Rules. <em>To make entity fields appear in the data selector, you may have to use the condition 'entity has field' (or 'content is of type').</em> More useful tips about data selection is available in <a href='@url'>the online documentation</a>.
oc: Lo selector de donadas vous aide a descendre dins las donadas disponibles per Rules. <em>Per far aparéisser los camps d'entitat dins lo selector de donadas, il es possible que vous ayez a utilizar la condicion 'l'entitat a un camp' (ou 'le contengut es de tipe')</em>. Vous trobarez des astuces utiles a prepaus de la seleccion de donadas disponibles dins la <a href='@url'>documentacion en linha</a>.

en: The date in GMT. You may enter a fixed time (like %format) or any other values in GMT known by the PHP !strtotime function (like "+1 day"). Relative dates like "+1 day" or "now" relate to the evaluation time.
oc: La data en GMT. Podètz entrer un temps fixe (coma %format) o d'autres valors en GMT conegut jos la foncion PHP !strtotime (coma "+1 day"). Las datas relativas telles que "+1 day" o "now" son relativas al moment de l'avaloracion.

en: Deleting this @removed-plugin would break your configuration as some of its provided variables are utilized by the @plugin <a href="!url">%label</a>.
oc: La supression d'aqueste @removed-plugin endommagerait vòstra configuracion perque certaines des variablas qu'il provesís son utilizadas pel @plugin <a href="!url">%label</a>.

en: Select the event to add. However note that all added events need to provide all variables that should be available to your rule.
oc: Seleccionar l'eveniment a apondre. Noter totafois que totes los eveniments aponduts necessitan de provesir totas las variablas que devraient èsser disponibles per vòstra règla.

en: Added the event, but it does not provide all variables utilized.
oc: Eveniment apondut, mas il ne provesís pas totas las variablas utilizadas.

en: Added event %event.
oc: L'eveniment %event es estat apondut.

en: Are you sure you want to remove the event?
oc: Sètz segur que volètz levar l'eveniment ?

en: You are about to remove the event %event.
oc: Sètz a mand de levar l'eveniment %event.

en: Removed the event, but it had provided some variables which are now missing.
oc: Eveniment retiré, il a, cependant, provesís des variablas que son ara mancantas.

en: Event %event has been removed.
oc: L'eveniment %event es estat suprimit.

en: The variable used for holding each list item in the loop. This variable will be available inside the loop only.
oc: La variabla utilizada per maintenir cada item de la lista dins la bocla. Aquesta variabla serà disponible a l'interior de la bocla uniquement.

en: Create an archive of selected files
oc: Crèa una archive des fichièrs seleccionats

en: An archive has been created and can be downloaded from: !url
oc: Una archive a été creada e pòt èsser telecargada sus : !url

en: The name of the archive file.
oc: Lo nom del fichièr de l'archive.

en: Select where the archive should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access.
oc: Seleccionar l'emplaçament de l'archive. Un stockage de fichièr privé es de loin préférable a un stockage public, mas n'autoriza qu'un accès restreint.

en: Temporary files older than 6 hours are removed when cron runs.
oc: Los fichièrs temporaris vieux de mai de 6 oras son effacés al lancement del cron.

en: Enter a URL that the user will be sent to. A comma-separated list of selected ids will be appended.
oc: Sasir una URL a la quala l'utilizaire serà renviat. Una lista des identificants seleccionats, separats per de virgulas, serà aponduda.

en: Enable "Select all items on all pages"
oc: Activar "Seleccionar totes los elements sus totas las paginas"

en: Check this box to enable the ability to select all items on all pages.
oc: Marcar aquesta casa per activar la possibilitat de seleccionar totes los elements sus totas las paginas.

en: @entity is viewed
oc: L'entitat @entity es vista

en: viewed @entity
oc: entitat @entity vista

en: Nodes represent the main site content items.
oc: Los nosèls representant los elements principals del contengut del site.

en: Uploaded file.
oc: Fichièr transferit.

en: Remark or note that refers to a node.
oc: Remarque o note se référant a un nosèl.

en: Taxonomy terms are used for classifying content.
oc: Los tèrmes de taxonomia son utilizats per classifier lo contengut.

en: Vocabularies contain related taxonomy terms, which are used for classifying content.
oc: Los vocabularis contenon des tèrmes de taxonomia connexes que son utilizats per classer lo contengut.

en: Whether the comment is published or unpublished.
oc: Se lo comentari es publicat o pas.

en: Whether the node is published or unpublished.
oc: Se lo nosèl es publicat o pas.

en: Whether the user is active or blocked.
oc: Se l'utilizaire es actiu o blocat.

en: Restrict this relationship to one or more @bundles.
oc: Restrénher aquesta relacion a un o plusieurs paquets @bundle.

en: The requested page "@path" could not be found.
oc: La pagina demandada "@path" a pas pogut èsser trobada.

en: Generate automatic URL alias
oc: Generar automaticament l'aliàs d'URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
oc: Déseleccionar aquò per crear un aliàs personalizat çaijós.

en: Configure URL alias patterns.
oc: Configurar les motifs dels aliasses d'URL.

en: Link the user picture to the user's profile
oc: Liga l'imatge de l'utilizaire a son perfil

en: Specify which display or custom url this display will link to.
oc: Precisar a quel afichatge o url personalizada aqueste afichatge serà ligat.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
oc: <p>Los getons (token) seguents son disponibles per aqueste ligam.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
oc: Un camin Drupal o una URL externe cap al qual puntarà lo ligam "plus". Noter qu'aquò suplantara lo paramètre d'afichatge del ligam çaisús.

en: Ancestors of the term, i.e. parent of all above hierarchy levels.
oc: Ancèstres del tèrme, es a dire los parents de totes au-dessus des niveaux hiérarchiques.

en: The date the user last accessed the site.
oc: La data a la quala l'utilizaire a accedé al site per la darrièra fois.

en: Rendered @entity-type
oc: Tipe d'entitat @entity-type rendu

en: The @entity-type of the current relationship rendered using a view mode.
oc: Lo @entity-type de la relacion correnta rendue en utilizant un mòde afichatge.

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
oc: Rend una entitat unique dins un mòde d'afichatge spécifique (par ex. accroche).

en: Concatenate values using a seperator
oc: Concaténer las valors en utilizant un separador

en: When using this, you should not set any other link on the field.
oc: Al moment de son utilizacion, on deu pas definir d'autres ligams per lo camp.

en: Format interval
oc: Metre en forma l'interval

en: If checked, the value will be formatted as a time interval. Otherwise, just the number of seconds will be displayed.
oc: Se marcat, la valor serà mesa en forma coma interval de temps. Sinon, sol lo nombre de segondas serà afichat.

en: Specify how many different units to display.
oc: Especificar combien d'unitats diferentas afichar.

en: Text to put before the duration text.
oc: Tèxte de plaçar abans lo tèxte de durada.

en: Text to put after the duration text.
oc: Tèxte de plaçar aprèp lo tèxte de durada.

en: Show entity label
oc: Afichar l'etiqueta de l'entitat

en: Show entity ID
oc: Afichar l'identificant de l'entitat

en: Show complete entity
oc: Afichar l'entitat completa

en: Decide how this field will be displayed.
oc: Decidir comment aqueste camp serà afichat.

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat

en: Link this field to the entity.
oc: Ligar aqueste camp a l'entitat.

en: Same as Default date
oc: Coma la Data per defaut

en: Repeating date
oc: Data se répétant

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
oc: Las repeticions de datas utilisent un nombre "Illimitat" de valors. En lieu e plaça d'un boton "Apondre", elles proposent un formulari per causir quand e a quelle fréquence la data deu se repetir.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
oc: Permetre a l'utilizaire de veire una pagina amb totas las fois qu'una data se répète.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
oc: Los widgets de presa en carga de datas répétitives son estats modificats. Per cada tipe de contengut que gère des camps datas répétitives, veuillez confirmar la seleccion del widget correct sus la pagina 'Afichatge de Camps' .

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
oc: L'annada de començament deu èsser especificada dins lo format +9 o jos forma d'annada absolutda tala coma 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
oc: L'annada de fin deu èsser especificada dins lo format +9 o jos forma d'annada absolutda tala coma 2030.

en: Set a condition based on the value of a date field
oc: Definir una condicion basée sus la valor d'un camp data

en: Is not Empty
oc: Es pas vide

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
oc: La comparason a efectuar per determinar se lo camp data remplit la condicion. Pels camps a valors multiples, totas las valors seràn verificadas per veire se l'une d'entre elle remplit les condicions.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
oc: La valor que deu contenir lo camp per remplir la condicion. Aquò pòt èsser una data absolutda al format ISO (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) o una cadena relativa tala coma '12AM uèi'. Exemples : 2011-12-31T00:00:00, ara, ara +1 jorn, 12AM uèi, Lundi de la setmana procadena. <a href="@relativa_format">Plus d'exemples suls formats de data relativa dins la documentacion PHP</a>.

en: Date Context
oc: Contèxte de data

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
oc: Apond al modul Context una opcion per definir una condicion de contèxte basée sus la valor del camp data.

en: View: @view - Display: @display
oc: Vista : @view - Afichatge : @display

en: Overview of fields used in all views.
oc: Vista d'ensemble des camps utilizats dins totas las vistas.

en: Transform the case
oc: Cambiar la casse

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
oc: A l'afichatge des camins d'url, comment cambiar la cassa de la valor du filtre.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
oc: Modificar l'etiqueta d'administracion afichada quand aquesta relacion es utilizada dins des filtres, etc.

en: Representative sort criteria
oc: Critèris de triada representatiu

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
oc: Lo critèri de triada es aplicat a las donadas raportées per la relacion per determinar comment un element representatiu es obtenu per cada linha. Per exemple, per mostrar lo nosèl lo mai recent per cada utilizaire, seleccionar 'Contengut : data de mesa a jorn'.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
oc: L'òrdre a utilizar per los critèris de triada seleccionats mai haut.

en: And/Or, Rearrange
oc: Et/Ou, Réarranger

en: Revert to default
oc: Restablir per defaut

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
oc: Facultativament, sasir una virgula per délimitar una lista de mots claus per aquesta vista a utilizar dins lo filtrage e la triada des vistas sus la pagina d'administracion.

en: Custom admin theme for the Views UI
oc: Tèma de l'administracion personalizat per l'UI de Views.

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
oc: Dins certans cases, vous pourriez vouloir seleccionar un tèma d'administracion diferent per l'UI de Views.

en: No fields have been used in views yet.
oc: Fins a ara, cap de camp es pas estat utilizat dins las vistas.

en: Provide a simple link to approve the comment.
oc: Provesir un ligam per aprovar lo comentari.

en: Author uid
oc: uid de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field al fichièr.

en: image from !field_name
oc: imatge de !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field a l'imatge.

en: The tid of a taxonomy term.
oc: Lo tid d'un tèrme de taxonomia

en: The user permissions.
oc: Los dreits utilizaire.

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament

en: Multiple-value handling
oc: Gestion a valor multiple.

en: Filter to items that share all terms
oc: Filtrar per elements que partejan totes los tèrmes

en: Filter to items that share any term
oc: Filtrar per elements que partejan n'importe quel tèrme

en: Use formatted username
oc: Utilizar un nom d'utilizaire formaté

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
oc: Se marcat, lo nom d'utilizaire serà formaté pel sistèma. Sinon, il serà afichat tal comal.

en: Link to user's profile
oc: Ligam cap al perfil de l'utilsateur

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
oc: Utilizar <em>Per defaut</em> utilizara l'estil des imatges des utilizaires definís dins <a href="!account-settings">Paramètres du compte</a>.

en: You don't have translatable entity types.
oc: Avètz pas de tipes d'entitats traduisibles.

en: Use a pager
oc: Utilizar una paginacion

en: Display all day checkbox
oc: Afichar la casa de marcar per un jorn entièr

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
oc: Détermine se la casa de marcar "Jour entièr" es afichada a l'utilizaire.

en: Date format options
oc: opcions de format de data

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
oc: Lo format de data utilizat dins los ligams des títols e resumits per cet argument. Aqueste format per defaut es basé sus la granularitat del filtre, c.-à-d. mois : @example_month, jorn : @example_day.

en: Custom summary date format
oc: Format de data de resumit personalizat

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
oc: Un format personalizat pel títol e format de data de resumit. Definís una cadena de caractèrs de format de data PHP coma 'm-d-Y H:1' (consultatz <a href="@link">http://php.net/date</a> per mai de detalhs).

en: Tokens related to views.
oc: Getons associats a las vistas.

en: The human-readable name of the view.
oc: Lo nom afichat de la vista.

en: The description of the view.
oc: La descripcion de la vista.

en: The machine-readable name of the view.
oc: Lo nom sistèma de la vista.

en: The title of current display of the view.
oc: Lo títol de l'afichatge actual de la vista.

en: The URL of the view.
oc: L'URL de la vista.

en: -Select-
oc: -Seleccionar-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
oc: Tèxte de plaçar coma tèxte de l'atribut "title" que la màger part des navigateurs affichent coma bulle d'ajuda al moment del survol del ligam.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
oc: Activar per amagar aqueste camp s'es void. Notar que l'etiqueta del camp o lo rendutt réécrit pòdon totjorn èsser afichats. Per amagar las etiquetas, verificar los paramètres de l'estil o de l'estil de linha concernant los camps voids. Per amagar lo contengut réécrit, cocher la casa "Amagar la réescritura se vide".

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
oc: Activar les statistiques de performance/messatges de desbugatge de Views via lo modul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
oc: Marcar aquò per activar des statistiques/messatges de desbugatge sus las requèstas de Views <em>si Devel es installat</em>.

en: Devel message(dpm)
oc: Messatge Devel (dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
oc: Jornalisation Devel (tmp://drupal_debug.txt)

en: Page region to output performance statistics/debug messages
oc: Region de la pagina pel rendut des statistiques de performance/les messatges de desbugatge

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
oc: Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Comentari : autor

en: Last comment uid
oc: Uid del darrièr comentari

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del darrièr comentari d'un nosèl.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
oc: L'utilizaire autor del contengut. Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Contengut : autor

en: Unique access event ID.
oc: Identificant d'évenement d'accès unique.

en: Link field to the node if there is no comment.
oc: Ligar lo camp al nosèl s'il n'y a aucun comentari.

en: Convert spaces in term names to hyphens
oc: Convertir los espacis dins los noms de tèrme en tirets

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
oc: Aquò permet als ligams de foncionar amb los arguments de tèrmes de taxonomia de Views.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
oc: Sasir del còde PHP que tòrna una valor a utilizar per aqueste filtre. Ne pas utilizar &lt;?php ?&gt;. Vous ne devez retornner qu'una sola valor per aqueste filtre. Des variablas son disponibles : l'objècte vista serà "$view". Lo gestionari (handler) d'arguments serà "$argument", podètz per exemple cambiar lo títol utilizat per las substitucions per aqueste argument en définissant "$argument->validated_title".

en: Use rendered output to group rows
oc: Utilizar lo rendutt per grouper las linhas

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
oc: Se activat lo rendutt del camp de regropament es utilizat per grouper las linhas.

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
oc: La foncionalitat <em>Tota la jornnée</em> a été déplaçada dins un modul separat. Aqueste novèl modul dona la possibilitat de cocher la checkbox <em>Tota la jornnée</em> per activar/desactivar l'afichatge de l'ora pels camps data. Il conten tanben lo tèma que aficha lo tèxte <em>Tota la jornnée</em> sus los camps que n'ont pas d'ora. Per souci de cohérence amb l'ancian code, il a été activat automaticament. Se vous ne voulez pas de la foncionalitat <em>Tota la jornnée</em> podètz desactivar aqueste modul.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
oc: L'intégration <em>Data Repeat</em> (Data répétitive) pels camps Data a été déplaçada cap a un modul indépendant. Per souci de cohérence amb l'ancian code, il es activat automaticament quand lo modul Data Repeat API es activat. Se vous n'utilizatz pas la foncionalitat <em>Data Repeat</em> dins vòstres camps, Podètz desactivar aqueste modul.

en: Date All Day
oc: Data All Day

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
oc: Apond la foncionalitat "Jour complet" als camps data, incluant un tèma e des casas de marcar "Jour complet" per la seleccion de data ainsi que per les widgets popup.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
oc: Se répète

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
oc: Totes los @interval jorns

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
oc: Totas las @interval setmanas

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
oc: Totes los @interval meses

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
oc: Totes los @interval ans

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
oc: Repetir le

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
oc: Cada jorn ouvré

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
oc: Cada Lun, Mer, Ven

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
oc: Cada Mar, Jeu

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
oc: Se répète cada

en: every weekday
oc: cada jorn ouvré

en: monday wednesday friday
oc: lundi mercredi vendredi

en: tuesday thursday
oc: mardi jeudi

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
oc: Au jorn @bymonthday de

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
oc: Mensuel

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
oc: Lo @byday de

en: On day ... of ...
oc: Lo jorn ... de ...

en: On the ... of ...
oc: Lo ... de ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
oc: Aprèp @count occurrences

[ctx: Date repeat]
en: Count
oc: Compte

[ctx: Date repeat]
en: On
oc: Le

[ctx: Date repeat]
en: Until
oc: Jusqu'au

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
oc: Arrestar la repeticion

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
oc: Exclure des datas

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
oc: Inclure des datas

en: Repeat settings
oc: Paramètres de repeticion

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
oc: Quotidian

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
oc: Setmanièr

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
oc: Mensuel

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
oc: Annuel

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion'. (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Annada (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Mois (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion' : Jour (JUSQU'AU).

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
oc: Valor mancanta dins 'Interval de repeticion'. (COMPTE).

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
oc: Desplegat

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
oc: Replegat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
oc: Afichatge de la repeticion

en: Date Repeat Field
oc: Camp de repeticion de data

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
oc: Creat l'opcion Camps Repeticion de data e gère los camps Data que utilisent Data Repeat API.

en: A "Feature" is a certain type of Drupal module which contains a package of configuration that, when enabled, provides a new set of functionality for your Drupal site. Enable features by selecting the checkboxes below and clicking the Save configuration button. If the configuration of the feature has been changed its "State" will be either "overridden" or "needs review", otherwise it will be "default", indicating that the configuration has not been changed. Click on the state to see more details about the feature and its components.
oc: Una foncionalitat "Feature" es un tipe de modul Drupal que conten un jòc de configuracion qui, un còp activat, provesís un novèl ensemble de foncionalitats per vòstre site Drupal. Activatz las foncionalitats en cochant las casas çaijós e en cliquant sul boton Enregistrar la configuracion. Se la configuracion de la foncionalitat es modificada, son statut serà "Supplanté" o "A revoir", sinon il serà "Per defaut" aquò indique que la configuracion n'a pas été modificada. Clicatz sul statut per veire lo détail de la foncionalitat e de ses components.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
oc: Remplace una vista existenta s'il en existís una amb lo meteis nom

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
oc: Podètz utilizar lo còdi HTML per aqueste camp. Los getons seguents son preses en carga :

en: Provide a simple link to the user.
oc: Provesir un simple ligam cap a l'utilizaire.

en: Result summary
oc: Resumit dels resultats

en: Shows result summary, for example the items per page.
oc: Aficha lo resumit dels resultats, per exemple los elements per pagina.

en: Use site default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut del site

en: Display list value as human readable
oc: Afichar las valors de las listas d'un biais legible

en: Displays the link in contextual links
oc: Aficha lo ligam dins los ligams contextuals

en: Grouping field Nr.@number
oc: Camp de gropament N°@number

en: Changed the panels_display.layout field to the correct size.
oc: Camps panels_display.layout modificat a la talha correcte.

en: Administer Panels styles
oc: Administrar les estils de Panels

en: Allows a user to administer the styles of Panel panes.
oc: Autoriza un utilizaire a administrar los estils des panèls de Panels.

en: Use panel locks
oc: Utilizar los verrolhs de Panels

en: Allows a user to lock and unlock panes in a panel display.
oc: Autoriza un utilizaire a verrolhar e desverrolhar los panèls d'un afichatge panèl.

en: Added panels_pane.lock field.
oc: Camp panels_pane.lock apondut.

en: panels_pane.lock field already existed, update skipped.
oc: Lo camp panels_pane.lock existait ja, la mesa a jorn a été ignorée.

en: Immovable
oc: Inamovible

en: No lock
oc: Aucun verrolh

en: Configure lock on !subtype_title
oc: Configurar lo verrolhillage de !subtype_title

en: Lock type
oc: Tipe de verrolh

en: Display the pane or region with no markup, not even a title.
oc: Afichar lo panèl o la region sens balisa e sens títol.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los tèrmes parents, en començant amb la raiç.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los parents del ligam de menú, en començant amb la raiç.

en: Cache dates
oc: Metre las datas en cache

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
oc: Los objèctes Data pòdon èsser creats e mis en cache quand los camps data son cargats plutôt que lorsqu'ils son afichats per améliorer las performances.

en: Maximum dates per field
oc: Nombre maximum de datas per camp

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
oc: Se definit a '0', totas las valors de data de cada entitat seràn mesas en cache. Notatz que la mesa en cache de cada data dins los camps que pòdon aver un nombre important de valors o se répétant, pòt crear una baisse de performance significative al moment du vidage del cache. Lo paraetratge conseillé per des valors multiples e des camps se répétant es de 4 valors maximum per camp.

en: The number of cache values must be a number.
oc: Lo nombre de valors en cache deu èsser un nombre.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
oc: Lo nombre de valors en cache deu èsser un nombre superior o egal a 0.

en: Settings for modules the use the Date API.
oc: Paramètres des moduls que utilisent Data API.

en: Load a list of entity objects from a VBO View.
oc: Cargar una lista d'objèctes d'entitats d'una vista VBO.

en: Load a list of entity ids from a VBO View.
oc: Cargar una lista d'identificants d'entitats d'una vista VBO.

en: A list of entity ids
oc: Una lista d'identificants d'entitats

en: Modify entity values
oc: Modificar las valors de l'entitat

en: Tried to set !field_count values for field !field_name that supports a maximum of !cardinality.
oc: Temptativa de definir la valor !field_count pel camp !field_name que ne gère qu'un maximum de !cardinality.

en: Add new value(s) to %label, instead of overwriting the existing values.
oc: Apondre una o plusieurs novèlas valors a %label, al luòc de reescriure las valors existentas.

en: Fields for @bundle_key @label
oc: Camps de @bundle_key @label

en: You must select at least one value to modify.
oc: Vos cal seleccionar al mens una valor a modificar.

en: %label contains an invalid value.
oc: %label conten una valor invalida.

en: Check this to show a list of all available tokens in the bottom of the form. Requires the token module.
oc: Marcar aquesta casa per afichar una lista de totes los getons disponibles aval del formulari. Aquò requesís lo modul Token.

en: Display values
oc: Afichar las valors

en: Select which values the action form should present to the user.
oc: Seleccionar quelles valors lo formulari d'accion deu presentar a l'utilizaire.

en: to:
oc: à :

en: Add a read-more link if output is trimmed.
oc: Apondre un ligam "lire plus" se la sortida es tronquée.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
oc: Quand marcada, un ligam "lire plus" serà apondut a la fin d'una sortida tronquée

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
oc: Lo tèxte que serà afichat coma ligam "lire plus". Podètz sasir des donadas d'aquesta vista coma décrit dins "Modèls de remplaçament" çaisús.

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
oc: Lo camin que serà utilizat pel ligam "lire plus". Podètz sasir des donadas d'aquesta vista coma décrit dins "Modèls de remplaçament" çaisús.

en: Display field as machine name.
oc: Afichar lo camp coma un nom machine.

en: Show the embed display in the ui.
oc: Mostrar l'afichatge integrat dins l'interfàcia graphique.

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
oc: Autorizar los utilizaires avançats a utilizar l'afichatge de vista integrat. Lo plugin fonciona quitament se es pas visible dins l'interfàcia

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
oc: Totas las requèstas generadas per Views inclueront los noms des vistas e des afichatges dins una cadena de caractèrs 'view-name:display-name' a la fin de la clause SELECT. Aquò facilite l'identification de las requèstas Views dins los jornnaux del servidor de banca de donadas mas ne deu èsser utilizat qu'à des fins de diagnostic.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
oc: Provesir un afichatge pouvant èsser integrat en utilizant l'API de Views.

en: Display the user with standard user view.
oc: Afichar l'utilizaire amb una vista utilizaire estandard.

en: Only has the 'authenticated user' role
oc: N'a que lo ròtle 'utilizaire authentifié'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
oc: A d'autres ròtles que 'utilizaire authentifié'

en: Display the user with standard user view. It might be necessary to add a user-profile.tpl.php in your themes template folder, because the default <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a>e template don't show the username per default.
oc: Afichar l'utilizaire amb una vista utilizaire estandard. Il pòt èsser necessari d'apondre un fichièr user-perfile.tpl.php dins lo repertòri de vòstre tèma, lo gabarit per defaut del <a href="@user-perfile-api-link">perfil utilizaire</a> n'affichant pas lo nom d'utilizaire.

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
oc: Veuillez inserir los elements per pagina (@items_per_page) çaisús.

en: Remove tags from rendered output
oc: Levar las balisas del rendut

en: Fields to be included as contextual links.
oc: Los camps d'inclure coma ligams contextuals.

en: Include destination
oc: Inclure la destinacion

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
oc: Inclure un paramètre "destinacion" dins lo ligam per redirigir l'utilizaire a la vista originala aprèp qu'auretz acabada l'accion contextuala.

en: Contextual Links
oc: Ligams contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
oc: Afichar los camps dins un menú de ligams contextuals.

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
oc: <h2>Aisinas per las datas e calendièrs</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
oc: Completatz lo formulari seguent per generar un tipe de contengut data, amb un camp plaja temporala amb son calendièr pré-configurat. Se lo modul calendièr es activat e l'opcion creacion de calendièr es causida, un blòt calendièr e eveniments a venir serà creat, e un flux ical y serà estacat. Los nosèls creats a partir d'aqueste novèl tipe de contengut seràn pourvus d'un ligam cap al calendièr e aqueste disposera d'un ligam vers lo formulari 'Apondre una novèla data'. il es tanben possible d'apondre de novèls camps Data als tipes de contengut pré-existents. il suffit d'introduire lo nom d'un tipe de contengut existent plutôt que de crear un novèl.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
oc: Sol un nombre limitat d'opcions es afichat aicí per facilitar lo parametratge. Un còp la data creada, poiretz alara efectuar de novèls cambiaments suls paramètres de la data e apondre d'autres camps dins vòstre novèl tipe de contengut via l'ecran 'Gerir los camps'. Podètz tanben far de modificacions sul calendièr dins la pagina d'edicion de Views.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
oc: Un assistent Data e autras aisinas per gerir e crear de datas e de calendièrs.
