Publisher 7 (7.x-2.5) - en to km translation catalogue (1354 entries)

en: Home
km: ដើម

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Slideshow
km: បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: user
km: អ្នក​ប្រើ

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: value
km: តម្លៃ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: approve
km: អនុម័ត

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Item
km: ធាតុ

en: content
km: មាតិកា

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Article
km: អត្ថបទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: footer
km: បាត​កថា

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: More
km: បន្ថែម

en: not verified
km: មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Action
km: អំពើ

en: new
km: ថ្មី

en: error
km: កំហុស

en: Tags
km: ស្លាក

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Homepage
km: គេហ​ទំព័រ

en: Home page
km: គេហ​ទំព័រ

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: The configuration options have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ជម្រើស​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Variable
km: អថេរ

en: Link
km: តំណ

en: Center
km: កណ្តាល

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: header
km: បឋម​កថា

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Core
km: សំខាន់

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Region
km: តំបន់

en: Visible
km: ដែល​អាច​មើល​ឃើញ

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: search
km: ស្វែងរក

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: mail
km: សំបុត្រ

en: actions
km: សកម្មភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: theme
km: ស្បែក

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: You are not authorized to access this page.
km: អ្នក​គ្មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​ទេ ។

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Picture
km: រូបភាព

en: type
km: ប្រភេទ

en: Database type
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: action
km: សកម្មភាព

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Files
km: ឯកសារ

en: file
km: ឯកសារ​

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: no
km: ទេ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: term
km: ពាក្យ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Submit @name
km: ដាក់​ស្នើ​ @name

en: Access denied
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: 1 hour | @count hours
km[0]: @count ម៉ោង

en: 1 day | @count days
km[0]: @count ថ្ងៃ

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Never
km: កុំ

en: Update available
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Update status
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្ថានភាព​ទាន់សម័យ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Left sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងឆ្វេង​

en: Right sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងស្ដាំ​

en: Footer
km: បាតកថា

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ច្រើន​ជាង %number ក្នុង​មួយ​ម៉ោង​​បាន​ទេ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Revision ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការពិនិត្យ​ឡើងវិញ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Input format
km: ​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Poll duration
km: ថិរវេលា​ស្ទង់មតិ

en: Poll votes
km: ការ​បោះ​ឆ្នោត​ស្ទង់​មតិ

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary ID
km: លេខ​សម្គាល់​វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: E-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Last login
km: ការ​ចូល​ចុង​ក្រោយ

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Count
km: រាប់

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Mode
km: របៀប​

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: active
km: សកម្ម

en: Items
km: ធាតុ

en: Last update
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Performance
km: ដំណើរការ

en: Width
km: ទទឹង

en: This field is required.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: help
km: ជំនួយ

en: Caching
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Month
km: ខែ

en: Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Code
km: កូដ

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: security
km: សុវត្ថិភាព

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Recent posts
km: ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Egypt
km: អេហ្ស៊ីប

en: Namibia
km: ណាមីប៊ី

en: Israel
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Iran
km: អ៊ីរ៉ង់

en: New Zealand
km: នូវែល​ហ្សេឡង់

en: Tonga
km: តុងហ្គោ

en: Cuba
km: គុយ​បា

en: Brazil
km: ប្រេស៊ីល

en: Chile
km: ឈីលី

en: Paraguay
km: ប៉ារ៉ាហ្គាយ

en: Jamaica
km: ចាម៉ៃកា

en: Japan
km: ជប៉ុន

en: Libya
km: លីបេរីយ៉ា

en: Navajo
km: ណាវាហ្សូ

en: Poland
km: ប៉ូឡូញ

en: Portugal
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Singapore
km: សាំង​ហ្គាពួរ

en: Turkey
km: ទួរគី

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: !time ago
km: !time កន្លង​ទៅ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: Site off-line message
km: សារ​ក្រៅ​​បណ្តាញ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
km: @site ​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ការ​ថែទាំ ។ យើង​នឹង​ត្រឡប់​មក​វិញ​ក្នុង​ពេល​ឆាប់​ៗ​នេះ​ ។ សូម​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​រង់​ចាំ​ ។

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
km: សារ​សម្រាប់​បង្ហាញ​ភ្ញៀវ​ពេល​តំបន់​បណ្ដាញ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Save changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ

en: access denied
km: បាន​បដិសេធ​ការ​ចូលដំណើរការ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Filters
km: តម្រង

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Recent comments
km: មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: IP Address
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Profile
km: ទម្រង់

en: text
km: អត្ថបទ

en: Close
km: បិទ

en: Term description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

en: Server settings
km: ការកំណត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Germany
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Delete rule
km: លុប​ច្បាប់

en: Afghanistan
km: អាហ្គានីស្ថាន

en: Albania
km: អាល់​បានី

en: Algeria
km: អាល់​ហ្សេរី

en: American Samoa
km: អាមេរិក​សាមូអា

en: Andorra
km: អង់ដូរ៉ា

en: Angola
km: អង់ហ្គោឡា

en: Anguilla
km: អង់ហ្ស៊ីឡា

en: Antarctica
km: អង់តាទីកា

en: Antigua and Barbuda
km: អង់​ទីហ្គា​ និង​បារ​ប៊ុយ​ដា

en: Argentina
km: អាហ្សង់ទីន

en: Armenia
km: អាមេនី

en: Aruba
km: អារូបា

en: Australia
km: អូស្ត្រាលី

en: Austria
km: អូទ្រីស

en: Azerbaijan
km: អាហ្ស៊ែរបៃហ្សង់

en: Bahamas
km: បាហាម៉ាស

en: Bahrain
km: បារ៉ែន

en: Bangladesh
km: បង់​ក្លាដេស

en: Barbados
km: បារបាដូស

en: Belarus
km: បេឡារុស្ស

en: Belgium
km: បែលហ្ស៊ិក

en: Belize
km: បេលីហ្ស

en: Benin
km: បេណាំង

en: Bermuda
km: ប៊េរមូដា

en: Bhutan
km: ប៊ូតាន

en: Bolivia
km: បូលីវី

en: Bosnia and Herzegovina
km: បូស្ន៊ី និង​ហឺហ្ស៊េហ្គោវីណា

en: Botswana
km: បុតស្វាណា

en: Bouvet Island
km: កោះ​ប៊ូវែ

en: Brunei
km: ប៊្រុយណេ

en: Bulgaria
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Burkina Faso
km: ប៊ូរគីណាហ្វាសូ

en: Burundi
km: ប៊ូរុនឌី

en: Cambodia
km: កម្ពុជា

en: Cameroon
km: កាមេរ៉ូន

en: Canada
km: កាណាដា

en: Cape Verde
km: កាបវែរ

en: Cayman Islands
km: កោះ​កៃម៉ាន

en: Central African Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​អាហ្វ្រិក​កណ្តាល

en: Chad
km: ឆាដ

en: China
km: ចិន

en: Christmas Island
km: កោះ​គ្រីស្តម៉ាស

en: Cocos (Keeling) Islands
km: កោះ​កូកូ​ (ឃីលីង)

en: Colombia
km: កូឡុំប៊ី

en: Comoros
km: កុំម៉ូរ៉ូស

en: Cook Islands
km: កោះ​កូក

en: Costa Rica
km: កូស្តារីកា

en: Cyprus
km: ស៊ីពរ៍

en: Czech Republic
km: សាធារណរដ្ឋ​ឆេក

en: Denmark
km: ដាណឺម៉ាក

en: Djibouti
km: ហ្ស៊ីបូទី

en: Dominica
km: ដូមីនីកា

en: Dominican Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​ដូមីនីកែន

en: Ecuador
km: អេក្វាឌ័រ

en: El Salvador
km: អែលសាល់វ៉ាឌ័រ

en: Equatorial Guinea
km: ហ្គីណេ​អេក្វាទ័រ

en: Eritrea
km: អេរីទ្រា

en: Estonia
km: អេស្តូនី

en: Ethiopia
km: អេត្យូពី

en: Faroe Islands
km: កោះ​ហ្វារ៉ូ

en: Finland
km: ហ្វាំងឡង់

en: France
km: បារាំង

en: French Guiana
km: ហ្គូអ៊ីយ៉ាណា​បារាំង

en: French Polynesia
km: ប៉ូលីនេស៊ី​បារាំង

en: Gabon
km: ហ្គាបុង

en: Gambia
km: ហ្គាំប៊ី

en: Georgia
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Ghana
km: ហ្គាណា

en: Gibraltar
km: ហ្គីប្រាល់តា

en: Greece
km: ក្រិក

en: Greenland
km: ហ្គ្រីនលែន

en: Grenada
km: ហ្គ្រីណាដា

en: Guadeloupe
km: ហ្គូអាដឺលូប៉េ

en: Guam
km: ហ្គាម

en: Guatemala
km: ហ្គាតេម៉ាឡា

en: Guinea
km: ហ្គីណេ

en: Guinea-Bissau
km: ហ្គីណេ​ប៊ីសៅ

en: Guyana
km: ហ្គីយ៉ាណា

en: Haiti
km: ហៃទី

en: Heard Island and McDonald Islands
km: កោះ​ហ៊ើដ និង​កោះ​ម៉ាក​ដូណាល់

en: Honduras
km: ហុងឌូរ៉ាស់

en: Hungary
km: ហុងគ្រី

en: Iceland
km: អ៊ីស្លង់

en: India
km: ឥណ្ឌា

en: Indonesia
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Iraq
km: អ៊ីរ៉ាក់

en: Ireland
km: អៀរឡង់

en: Italy
km: អ៊ីតាលី

en: Jordan
km: ហ្ស៊កដង់

en: Kazakhstan
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Kenya
km: កេនយ៉ា

en: Kiribati
km: គិរិបាទី

en: Kuwait
km: គុយវ៉ែត

en: Kyrgyzstan
km: គៀរហ្គីស្តង់

en: Laos
km: ឡាវ

en: Latvia
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Lebanon
km: លីបង់

en: Lesotho
km: ឡេសូតូ

en: Liberia
km: លីបេរីយ៉ា

en: Liechtenstein
km: លិចទេនស្តែន

en: Lithuania
km: លីទុយអានី

en: Luxembourg
km: លុច​ហ្សំបួរ

en: Madagascar
km: ម៉ាដាហ្គាស្ការ

en: Malawi
km: ម៉ាឡាវី

en: Malaysia
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maldives
km: ម៉ាល់ឌីវ

en: Mali
km: ម៉ាលី

en: Malta
km: ម៉ាល់តា

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Martinique
km: ម៉ារទីនីគ

en: Mauritania
km: ម៉ូរីតានី

en: Mauritius
km: ម៉ូរីទុស

en: Mayotte
km: ម៉ាយុត

en: Mexico
km: ម៉ិចស៊ិក

en: Micronesia
km: មីក្រូណេស៊ី

en: Moldova
km: ម៉ុលឌូវ៉ា

en: Monaco
km: ម៉ូណាកូ

en: Mongolia
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Montserrat
km: ម៉ុង​សេរ៉ា

en: Morocco
km: ម៉ារ៉ុក

en: Mozambique
km: ម៉ូហ្សាំប៊ិក

en: Myanmar
km: មីយ៉ាន់ម៉ា

en: Nauru
km: ណូរុ

en: Nepal
km: នេប៉ាល់

en: Netherlands
km: ហូល្លង់

en: Netherlands Antilles
km: អង់ទីយ៍​ហុល្លង់

en: New Caledonia
km: នូវែល​កាលេដូនី

en: Nicaragua
km: នីការ៉ាហ្គ័រ

en: Niger
km: នីហ្សេរ

en: Nigeria
km: នីហ្សេរីយ៉ា

en: Niue
km: នីវ

en: Norfolk Island
km: កោះ​ណរហ្វក

en: North Korea
km: កូរ៉េ​ខាង​ជើង

en: Northern Mariana Islands
km: កោះ​ម៉ារៀណា​ភាគ​ខាង​ជើង

en: Norway
km: ន័រវែស

en: Oman
km: អូម៉ង់

en: Pakistan
km: ប៉ាគីស្ថាន

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Panama
km: ប៉ាណាម៉ា

en: Papua New Guinea
km: ប៉ាពូញូវហ្គីណេ

en: Peru
km: ប៉េរ៉ូ

en: Philippines
km: ហ្វីលីពីន

en: Puerto Rico
km: ព័រតូរីកូ

en: Qatar
km: កាតារ

en: Reunion
km: រេអុយញ៉ុង

en: Romania
km: រូម៉ានី

en: Russia
km: រុស្ស៊ី

en: Rwanda
km: រវ៉ាន់ដា

en: Samoa
km: សាមូអា

en: San Marino
km: សាន់​ម៉ារីណូ

en: Saudi Arabia
km: អារ៉ាប៊ីសាអ៊ូឌីត

en: Senegal
km: សេណេហ្គាល់

en: Seychelles
km: សីស្ហែល

en: Sierra Leone
km: សេរ៉ាឡេអូន

en: Slovakia
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenia
km: ស្លូវ៉ានី

en: Solomon Islands
km: កោះ​សូឡូម៉ូន

en: Somalia
km: សូម៉ាលី

en: South Africa
km: អាហ្វ្រិក​ខាង​ត្បូង

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
km: ហ្សកហ្ស៊ី​ខាងត្បូង​ និង​ កោះសាំងវិច​ខាង​ត្បូង

en: Spain
km: អេស្ប៉ាញ

en: Sri Lanka
km: ស្រីលង្កា

en: Sudan
km: ស៊ូដង់

en: Suriname
km: ស៊ូរីណាមី

en: Svalbard and Jan Mayen
km: ស្វាល់បាត និង​ ហ្សង់ម៉ាយេន

en: Swaziland
km: ស្វាហ្ស៊ីឡង់

en: Sweden
km: ស៊ុយអែត

en: Switzerland
km: ស្វ៊ីស

en: Syria
km: ស៊ីរី

en: Taiwan
km: តៃវ៉ាន់

en: Tajikistan
km: តាហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Tanzania
km: តង់ហ្សានី

en: Thailand
km: ថៃ

en: Togo
km: តូហ្គោ

en: Tokelau
km: តូកេឡាអ៊ូ

en: Trinidad and Tobago
km: ទ្រីនីដាដ​ និង​ តូបាហ្គោ

en: Tunisia
km: ទុយណេស៊ី

en: Turkmenistan
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Turks and Caicos Islands
km: កោះ​ធឺក​ និង កៃកូស

en: Tuvalu
km: ទុវ៉ាលូ

en: Uganda
km: អ៊ូហ្គង់ដា

en: Ukraine
km: អ៊ុយក្រែន

en: United Arab Emirates
km: អារ៉ាប់​រួម

en: United Kingdom
km: ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: United States
km: សហរដ្ឋអាមេរិក

en: United States Minor Outlying Islands
km: កោះ​តូចៗ​នៅ​ជាយ​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Uruguay
km: អ៊ុយរ៉ាហ្គាយ

en: Uzbekistan
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Vanuatu
km: វ៉ានូអាទូ

en: Venezuela
km: វេណេហ្ស៊ុយអេឡា

en: Wallis and Futuna
km: វ៉ាលីស និង​ ហ៊្វូទូណា

en: Yemen
km: យេមែន

en: Zambia
km: ហ្សាំប៊ី

en: Zimbabwe
km: ហ្ស៊ីមបាវ៉េ

en: Table prefix
km: បុព្វបទ​តារាង

en: Database username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database name
km: ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Port
km: ច្រក

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: English
km: អង់គ្លេស

en: French
km: បារាំង

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: Spanish
km: អេស្ប៉ាញ

en: Japanese
km: ជប៉ុន

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Sources
km: ប្រភព

en: 1 item | @count items
km[0]: ធាតុ @count

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: View user profile.
km: មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ ។

en: Full text
km: អត្ថបទ​ពេញ

en: The changes have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ហើយ ។

en: Select all rows in this table
km: ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Deselect all rows in this table
km: ដោះ​ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Your search yielded no results
km: ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​គ្មាន​លទ្ធផល

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Request new password
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី

en: Languages
km: ភាសា

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: None.
km: គ្មាន

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Empty
km: ទទេ

en: Existing system path
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: any
km: ណា​មួយ

en: Log out
km: ចេញ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Create new account
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី

en: warning
km: ព្រមាន

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: critical
km: សំខាន់​បំផុត

en: open
km: បើក

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: Forums
km: វេទិកា

en: revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: The specified passwords do not match.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ត្រូវ​គ្នា​ទេ ។

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Testing
km: ការ​សាក​ល្បង

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: Aland Islands
km: កោះ​អាឡាំង

en: Fiji
km: ហ្វីហ្ស៊ី

en: Falkland Islands
km: កោះ​ហ្វាល់ឡាំង

en: Saint Kitts and Nevis
km: សង់ឃីត និង​នេវីស​

en: South Korea
km: កូរ៉េ​ខាងត្បូង​

en: Saint Lucia
km: សង់លូស៊ីយ៉ា

en: Saint Helena
km: សង់​ហេឡេណា

en: Sao Tome and Principe
km: សៅតូម និង​ព្រីនស៊ីព

en: French Southern Territories
km: អាណាចក្រ​ខាង​ត្បូង​បារាំង

en: Saint Vincent and the Grenadines
km: សង់វាំងសង់ និង​ហ្គ្រីណាឌីន

en: British Virgin Islands
km: ចក្រភពអង់គ្លេស ​កោះ​វីជីន

en: U.S. Virgin Islands
km: កោះ​វ៉ើហ្គីន​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Vietnam
km: ​វៀតណាម​

en: Jersey
km: ចឺស៊ី

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Color scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: image
km: រូបភាព

en: <Hidden>
km: <ដែល​លាក់>

en: Revision of %title from %date
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នៃ %title ពី %date

en: Action '%action' added.
km: បាន​បន្ថែម​សកម្មភាព '%action' ។

en: Remove orphaned actions
km: យក​សកម្មភាព​ដាច់​តែឯង​ចេញ

en: Themes
km: ស្បែក

en: comment
km: មតិយោបល់

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: !name field is required.
km: ត្រូវ​ការ​​វាល !name ។

en: You are here
km: អ្នក​នៅទីនេះ​

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: disable
km: បិទ

en: Line break converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង​ការ​ចុះ​បន្ទាត់

en: date
km: កាល​បរិច្ឆេទ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
km: កំហុស​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើងទេ ។

en: Shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: The specified date is invalid.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បានបញ្ជាក់​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក

en: Please wait...
km: សូម​រង់ចាំ...

en: Go to first page
km: ទៅ​ទំព័រ​ដំបូង​

en: Go to last page
km: ទៅ​ទំព័រ​ចុងក្រោយ​

en: Go to page @number
km: ទៅ​ទំព័រ​ទី​ @number

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: British Indian Ocean Territory
km: អាណាចក្រ​​មហា​សមុទ្រ​ឥណ្ឌា ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Croatia
km: ក្រូអាត

en: Macedonia
km: ​ម៉ាសេដូនី​

en: Pitcairn
km: ពីតខាយរិន

en: Western Sahara
km: សាហារ៉ា​ខាងលិច

en: Save blocks
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
km: បើ​របៀប​ PHP ត្រូវបាន​ជ្រើស បញ្ចូល​កូដ​ PHP រវាង​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP មិន​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Add field
km: បន្ថែម​វាល

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Permalink
km: តំណ​អចិន្ត្រៃយ៍

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Hide
km: លាក់

en: debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: URL path settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវ​របស់​​ URL

en: @user's picture
km: រូបភាព​របស់ @user

en: Space
km: ទំហំ

en: Page not found
km: រក​ទំព័រ​មិន​ឃើញ​

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: More help
km: ជំនួយ​បន្ថែម

en: Account blocked
km: គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់

en: info
km: ព័ត៌មាន

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: Loading
km: ផ្ទុក

en: The directory %directory is not writable
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេ​រ​បាន​ទេ​

en: Rearrange
km: រៀបចំ​ឡើងវិញ

en: Aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូលផ្តុំ​

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: Context
km: បរិបទ

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Taxonomy vocabulary
km: វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: 1 year | @count years
km[0]: @count ឆ្នាំ

en: 1 week | @count weeks
km[0]: @count សប្ដាហ៍

en: 1 min | @count min
km[0]: @count នាទី

en: 1 sec | @count sec
km[0]: @count វិនាទី

en: Palestinian Territory
km: អាណាចក្រ​ប៉ាឡេស្ទីន

en: Vatican
km: វ៉ាទីកង់

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្ការី

en: Croatian
km: ក្រូអាត

en: Czech
km: ឆេក

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Dutch
km: ហុល្លង់

en: Finnish
km: ហ្វាំងឡង់

en: German
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Greek
km: ក្រិក

en: Hebrew
km: ហេប្រូ

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Polish
km: ប៉ូឡូញ

en: Romanian
km: រូម៉ានី

en: Russian
km: រុស្ស៊ី

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Swedish
km: ស៊ុយអែដ

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Edit rule
km: កែសម្រួល​ច្បាប់

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: The file could not be created.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បាន​ឡើយ​ ។

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
km: ការ​ណែនាំ​អំពី​ការ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​ឡើង​វិញ ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: The e-mail address %mail is not valid.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល %mail មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Account
km: គណនី

en: Node count
km: ចំនួន​ថ្នាំង

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: Number of views
km: ចំនួន​មើល​

en: Or
km: ឬ

en: About
km: អំពី

en: Database host
km: ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Install profile
km: ដំឡើង​ទម្រង់

en: Default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: and
km: និង

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
km: ជង់​ហួសចំណុះ ៖ ហៅ​ទៅកាន់​ actions_do() ច្រើន​ពេក ។ បោះបង់​ដើម្បី​ការពារ​ការ​ហៅ​ខ្លួនឯង​ដែល​គ្មាន​កំណត់​។

en: Action %action saved.
km: បាន​រក្សាទុក​សកម្មភាព %action ។

en: After saving a new comment
km: បន្ទាប់ពី​រក្សាទុក​មតិយោបល់​ថ្មី

en: After deleting a comment
km: បន្ទាប់ពី​លុប​មតិយោបល់

en: Banned IP address %ip
km: បាន​ហាម​អាសយដ្ឋាន​ IP %ip

en: After deleting a term
km: បន្ទាប់​ពី​លុប​ពាក្យ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: field
km: វាល

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
km: ការ​នាំ​ចូល​ការ​បកប្រែបាន​​បរាជ័យ ពីព្រោះ​ឯកសារ %filename មិន​អាច​អាន​បាន ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស ៖ "msgstr" ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុក ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​បន្ទាត់ %line ទេ ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid_plural" ត្រូវ​បាន​រំពឹង ​ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filenamកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ "msgstr[]" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgstr" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មិន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​បន្ទាត់ %line ។

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: Effect
km: បែប​ផែន

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
km: ដើម្បី​សុវត្ថិភាព ឯកសារ​ផ្ទុក​ឡើង​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ជា %filename ។

en: notice
km: កំណត់សម្គាល់

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: 1 month | @count months
km[0]: ១​ ខែ

en: done
km: ធ្វើ​រួច

en: Custom format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Drupal core
km: សារៈសំខាន់​របស់ Drupal

en: Password field is required.
km: វាល​ពាក្យ​សម្ងាត់​គឺ​ត្រូវការ​ជា​ចាំបាច់ ។

en: Confirm password
km: អះអាង​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
km: អរគុណ​សម្រាប់​ការ​បង្កើត​គណនី​ ។ គណនី​របស់​អ្នក​កំពុង​រងចាំ​ការ​យល់ព្រម​ពី​អ្នកគ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ ។<br />ក្នុង​ពេល​នេះ សារ​ស្វាគមន៍​ជាមួយ​នឹង​សេចក្តី​ណែនាំ​បន្ថែម​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។

en: Congo (Kinshasa)
km: កុងហ្គោ (គីនហ្សាសា)

en: Congo (Brazzaville)
km: កុងហ្គោ (ប្រាហ្សាវីល)

en: Ivory Coast
km: ឆ្នេរសមុទ្រ​

en: Hong Kong S.A.R., China
km: ហុងកុង S.A.R. ចិន

en: Montenegro
km: ​ម៉ុងតេណេក្រូ

en: Macao S.A.R., China
km: ម៉ាកាវ S.A.R. ចិន

en: Saint Pierre and Miquelon
km: សង់ព្យែរ និង​មីីគុយអេឡុង

en: Serbia
km: ស៊ែរប៊ី

en: Afar
km: អាហ្វារ

en: Somali
km: សូម៉ាលី

en: Komi
km: កូមី

en: Run cron
km: រត់ cron

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
km: ការ​ព្រមាន​សុវត្ថិភាព ៖ មិន​អាច​សរសេរឯកសារ .htaccess ទេ ។ សូម​បង្កើត​ឯកសារ .htaccess នៅ​ក្នុង​ថត %directory ដែល​មាន​បន្ទាត់​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %file ​បាន​ទេ ពីព្រោះ​គ្មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូចនោះ​ទេ​ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​អ្នក​បាន​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %file ​បាន​ទេ​ ពីព្រោះ​វា​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ %file ទេ ព្រោះ​វា​ធំ​ហួស​ទំហំ​អតិបរមា %maxsize ដែល​គេ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ %file ទេ ព្រោះ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​មិន​ទាន់​បាន​បញ្ចប់ទាំងស្រុង​នូវ​ឡើយ​ទេ​ ។

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ %file ទេ ។ មាន​កំហុស​មិនស្គាល់ ។

en: The specified file %name could not be uploaded.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %name ​ទេ​ ។

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
km: ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​គឺ​ទទេ​ ។ សូម​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ឲ្យ​ឯកសារ​ ។

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
km: ​​ឯកសារ​ %filesize ដែលនឹង​​លើស​ពី​ទំហំ​កូតា​ថាស %quota ។

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
km: អនុញ្ញាត​តែ​រូបភាព JPEG  PNG និង GIF ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវបាន​​ប្តូរទំហំ​ឲ្យ​សម​នឹង​វិមាត្រ​អតិបរមា​​ដែល​អនុញ្ញាតនៃ​ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​ធំពេក វិមាត្រ​អតិបរមា​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​តូច​ពេក​ វិមាត្រ​អប្បបរមា​​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
km: ឯកសារ​ %path មិន​ត្រូវ​បាន​លុប​ទេ ពីព្រោះ​មិន​មាន​ឯកសារ​នោះ​ទេ​ ។

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
km: កំហុស​ការ​ផ្ទុក​ឡើង ។ មិនអាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ទិសដៅ %destination។

en: Database port
km: ច្រក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Save and continue
km: រក្សា​ទុក ហើយ​បន្ត

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
km: ជម្រើស​ទាំង​នេះ​ចាំបាច់​តែ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ប្រាកដ ថា​ត្រូវ​បញ្ចូល​អ្វី​នៅ​ទីនេះ សូម​ទុក​ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ដដែល ឬ​ពិនិត្យ​មើល​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​ការ​បង្ហោះ​របស់​អ្នក ។

en: If your database is located on a different server, change this.
km: ប្រសិន​បើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើផ្សេង សូម​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ។

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
km: ប្រសិន​បើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក​​ស្ដាប់ច្រក​មិន​ស្ដង់ដារ សូម​បញ្ចូល​លេខ​របស់វា ។

en: Database port must be a number.
km: ច្រក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ ។

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
km: អនុញ្ញាត​ដក​ឃ្លា (Space) ការ​ដាក់​វណ្ណយុត្ត​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ​លើកលែង​តែ​សញ្ញា ( . )  ( - ) និង ( _ ) ។

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Timor-Leste
km: ទីម័រ

en: Primary tabs
km: ផ្ទាំង​ចម្បង

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
km: រកឃើញ​ជម្រើស​មិនត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Illegal choice %choice in !name element.
km: ជម្រើស​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ %choice នៅ​ក្នុង​ធាតុ !name ។

en: Not writable
km: មិន​អាច​សរសេរ​បាន

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Book outline
km: គ្រោង​សៀវភៅ

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Comma
km: សញ្ញា​ក្បៀស (,)

en: The comment you are replying to does not exist.
km: មិនមាន​មតិយោបល់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ឆ្លើយតប​នោះ​ទេ ។

en: MIME type
km: ប្រភេទ​ MIME

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: Dashboard
km: ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: The MIME type of the file.
km: ប្រភេទ​ MIME ​របស់​ឯកសារ​ ។

en: Localization
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយ​កម្ម

en: locale
km: មូលដ្ឋាន

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍គ្រប់គ្រង​​រូបភាព '%toolkit' ដែល​បាន​ជ្រើស មិន​អាច​ដំណើរ​ការ '%function' បាន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Administration pages
km: ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង

en: Currently using !item !version
km: បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ប្រើ !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
km: តំបន់​បណ្តាញ​បាន​ជួប​ប្រទះ​នូវ​កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ ។

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
km: អ្នក​ប្រើ %name បាន​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្ដង​នៅ​ម៉ោង %timestamp ។

en: Add link
km: បន្ថែម​តំណ

en: No fields available.
km: គ្មាន​វាល​ ។

en: After saving new content
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ទុក​មាតិកាថ្មី

en: After deleting content
km: បន្ទាប់​ពី​លុប​មាតិកា

en: Vertical Tabs
km: ផ្ទាំង​បញ្ឈរ

en: Alias: @alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ៖ @alias

en: No alias
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: Initializing.
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម ។

en: An error has occurred.
km: កំហុស​មួយ​បានកើតឡើង ។

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
km: សូម​បន្តទៅ​<a href="@error_url">ទំព័រ​កំហុស</a>

en: HTTP POST is required.
km: ត្រូវការ HTTP POST ​។

en: 0 sec
km: ០ វិ.

en: form
km: សំណុំ​បែបបទ​

en: alert
km: ព្រមាន

en: emergency
km: បន្ទាន់

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: The title of the node.
km: ចំណង​ជើង​ថ្នាំង ។

en: The date the node was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: Poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Browser session ID of user that visited page.
km: លេខ​សម្គាល់​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Title of page visited.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ​ដែល​បាន​ទស្សនា ។

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
km: ផ្លូវ​ខាងក្នុង​ទៅ​ទំព័រ​បាន​ទស្សនា (ទំនាក់ទំនង​ទៅ Drupal root ។)

en: Referrer URI.
km: URI ភាគីយោង ។

en: Hostname of user that visited the page.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Time in milliseconds that the page took to load.
km: ពេលវេលា​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ទំព័រ​បាន​ចំណាយ​ដើម្បី​ផ្ទុក ។

en: Timestamp of when the page was visited.
km: ត្រា​ពេលវាលា​នៃ​ពេល​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Language settings
km: ការ​កំណត់​ភាសា

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
km: ប៉ុន​ប៉ង​ដំណើរ​ការ​ cron ឡើង​វិញ ខណៈ​ពេល​វា​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Cron run completed.
km: ដំណើរការ Cron បាន​បញ្ចប់ ។

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: The value of the variable.
km: តម្លៃ​អថេរ ។

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: Drag to re-order
km: អូស​ដើម្បី​ធ្វើ​លំដាប់​ឡើងវិញ

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ដែល​មាន​ក្នុង​តារាង​នេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ រហូត​ទាល់តែ​សំណុំបែបបទ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​។

en: The requested page could not be found.
km: រកមិនឃើញ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ស្នើ​ទេ ។

en: Requirements problem
km: បញ្ហា​តម្រូវការ

en: Database configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដែល​ត្រូវ​ទុក​​ទិន្នន័យ @drupal របស់​អ្នក ។

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
km: ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​ទុក​ទិន្នន័យ​ @drupal របស់​អ្នក ។ វា​ត្រូវ​តែ​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នកមុន​ពេល​ដំឡើង @drupal ។

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
km: ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​ច្រើន​ចែករំលែក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ សូម​បញ្ចូល​បុព្វបទ​តារាង​ដូចជា %prefix សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ @drupal របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។

en: Select an installation profile
km: ជ្រើស​​ទម្រង់​ការ​ដំឡើង

en: Choose language
km: ជ្រើស​ភាសា​

en: Learn how to install Drupal in other languages
km: រៀន​ពី​របៀប​ដំឡើង​ Drupal ជា​ភាសាផ្សេង​

en: (built-in)
km: (មាន​ស្រាប់)

en: No profiles available
km: គ្មាន​ទម្រង់​

en: Drupal already installed
km: បាន​ដំឡើង​ Drupal រួច​ហើយ

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
km: <ul><li>ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម អ្នក​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ស្រាប់​របស់​អ្នក​ទទេ​សិន ។</li><li>ដើម្បី​ដំឡើង​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ផ្សេង គឺ​ត្រូវ​កែសម្រួល​ឯកសារ <em>settings.php</em> នៅ​ក្នុង​ថត​​ <em>តំបន់​បណ្ដាញ</em> ។</li><li>​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ដំឡើង​ដែល​មាន​ស្រាប់​កាន់តែ​ប្រសើរ ត្រូវ​​បន្ត​ទៅ ​<a href="@base-url/update.php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព</a> ។</li><li>សូម​មើល​​<a href="@base-url">តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​មាន​ស្រាប់​</a>​របស់​អ្នក ។</li></ul>

en: Installing @drupal
km: ដំឡើង @drupal

en: The installation has encountered an error.
km: ការដំឡើង​មាន​កំហុស ។

en: Configure site
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ

en: @drupal installation complete
km: ការ​ដំឡើង @drupal បាន​បញ្ចប់

en: Installed %module module.
km: បាន​ដំឡើង​​ម៉ូឌុល %module ។

en: Choose profile
km: ជ្រើស​ទម្រង់

en: Verify requirements
km: បញ្ជាក់​តម្រូវការ

en: Set up database
km: រៀបចំ​មូលដ្ឋានទិន្នន័យ

en: Set up translations
km: រៀបចំ​ការបកប្រែ

en: Install site
km: ដំឡើង​តំបន់​បណ្តាញ

en: Finish translations
km: បញ្ចប់​ការបកប្រែ

en: Site e-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
km: តាម​លំនាំដើម កាលបរិច្ឆេទ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បា​នបង្ហាញ​ក្នុង​តំបន់​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ជ្រើស​។

en: Update notifications
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង

en: Check for updates automatically
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Removed orphaned action '%action' from database.
km: យក​សកម្មភាព​កំព្រា​ '%action' ចេញពី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
km: Cron បាន​ដំណើរ​ការ​លើស​​ពេល​វេលា​កំណត់ ហើយ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: 1 byte | @count bytes
km[0]: @count បៃ

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
km: !name មិនអាច​វែង​ជាង​តួអក្សរ %max ប៉ុន្តែ​បច្ចុប្បន្ន​ប្រវែង​តួអក្សរ​គឺ %length ។

en: Illegal choice %choice in %name element.
km: ជម្រើស​ខុស​ច្បាប់ %choice ក្នុង​ធាតុ %name ។

en: Text group
km: ក្រុម​អត្ថបទ

en: The language selected for import is not supported.
km: ភាសា​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ការ​នាំចូល​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename ហាក់​ដូចជា​មាន​បឋមកថា​​បាត់បង ឬ​ដំណើរ​ការ​មិន​ប្រក្រតី ។

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
km: ការ​បកប្រែ​ត្រូវ​បាន​នាំចូល​ដោយ​ជោគជ័យ ។ មាន​ខ្សែ​អក្សរ​បកប្រែ​ដែល​បាន​បង្កើត​ថ្មីៗ​ចំនួន %number ខ្សែ​អក្សរ​ %update ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ ហើយ​ខ្សែ​អក្សរ %delete ​ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។

en: Importing interface translations
km: នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Starting import
km: ចាប់ផ្តើម​នាំចូល

en: Error importing interface translations
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: The %language language (%code) has been created.
km: បាន​បង្កើត​ភាសា %language (%code) ។

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
km: បាន​នាំចូល​ %file ទៅ​ក្នុង %locale ៖ ខ្សែ​អក្សរ​ថ្មីៗ​ចំនួន %number ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ %update ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព និង %delete ត្រូវ​បាន​យកចេញ​។

en: Exported %locale translation file: %filename.
km: បាន​នាំចេញ​ឯកសារ​បកប្រែ %locale ៖ %filename ។

en: Exported translation file: %filename.
km: បាន​នាំចេញ​ឯកសារ​បកប្រែ ៖ %filename ។

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​បង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
km: បានយក​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript ចេញ​សម្រាប់​ភាសា %language ព្រោះ​បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​​ការបកប្រែ​ណា​មួយ​មាន​សម្រាប់​ភាសា​នោះ​ទេ ។

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង​ខណៈពេល​ការបង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ​ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
km[0]: ខ្សែអក្សរ​បកប្រែ​មួយ​ត្រូវ​បាន​រំលង​ដោយ​សារ​តែ​វា​មាន​ HTML ដែល​មិនបាន​អនុញ្ញាត ។

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
km[0]: ឯកសារ​បកប្រែ @count បាន​នាំចូល​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មី ។

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
km[0]: ឯកសារ​បកប្រែ @count ​បាន​នាំចូល​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​។

en: Abkhazian
km: អាប់ខាហ្ស៊ាន

en: Avestan
km: អាវែស្តង់

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Akan
km: អាខាន់

en: Amharic
km: អាមហារីច

en: Assamese
km: អាសាមីស

en: Avar
km: អាវ៉ា

en: Aymara
km: អីម៉ារ៉ា

en: Azerbaijani
km: អាហ្ស៊ែរបែហ្សង់

en: Bashkir
km: បាសគៀរ

en: Belarusian
km: បេឡារុស្ស

en: Bihari
km: បិហារ

en: Bislama
km: បីសឡាម៉ា

en: Bambara
km: បាម្បារា

en: Bengali
km: បេន្កាលី

en: Tibetan
km: ទីបេ

en: Breton
km: ប្រេតុង

en: Bosnian
km: បូស្នី

en: Chechen
km: ចេចេន

en: Chamorro
km: ចាម៉ូរ៉ូ

en: Corsican
km: កូសីកា

en: Cree
km: គ្រី

en: Old Slavonic
km: ស្លាវ៉ូនិច បុរាណ

en: Chuvash
km: ចូវ៉ាស

en: Welsh
km: វែល

en: Maldivian
km: ម៉ាឌីវ

en: Bhutani
km: ប៊ូតាន

en: Ewe
km: អូវឹ

en: Esperanto
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Basque
km: ​​បាស្កេ

en: Persian
km: ពឺស៊ាន

en: Fulah
km: ហ្វូឡា

en: Faeroese
km: ហ្វ៊ែរ៉ូអ៊ីស

en: Frisian
km: ហ្វ្រីស៊ាន

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: Scots Gaelic
km: ស្កុតថ៍ ហ្គាអេលិក

en: Galician
km: ហ្គាលីស្យាន

en: Guarani
km: ហ្គូរ៉ានី

en: Gujarati
km: ហ្កុយ៉ារាទី

en: Manx
km: ម៉ុង

en: Hausa
km: ហូសា

en: Hiri Motu
km: ហ៊ី​រី​ម៉ូទូ

en: Armenian
km: អារមេនី

en: Herero
km: ហេរេអូ

en: Interlingua
km: អ៊ីងតឺលីងគ័រ

en: Interlingue
km: អ៊ីង​តឺ​លីងគឹ

en: Igbo
km: អ៊ីកបូ

en: Inupiak
km: អ៊ិនូពៀក

en: Icelandic
km: អ៊ីស្លង់

en: Inuktitut
km: អ៊ីនូកទីទូត

en: Javanese
km: យ៉ាវា

en: Georgian
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Kongo
km: កុងហ្គោ

en: Kikuyu
km: គីគូយូ

en: Kwanyama
km: ក្វាន់​យ៉ាម៉ា

en: Kazakh
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Greenlandic
km: ហ្គ្រីន​លែន​ឌីក

en: Cambodian
km: កម្ពុជា

en: Kannada
km: កិណាដា

en: Kanuri
km: កានុរី

en: Kashmiri
km: កាស្មៀរ

en: Kurdish
km: ឃឺដ

en: Cornish
km: កូនីស

en: Latin
km: ឡាតាំង

en: Luxembourgish
km: លុចហ្សំបួរ

en: Luganda
km: លុយហ្គង់ដា

en: Lingala
km: លីនហ្កា​ឡា

en: Laothian
km: ឡាវធៀន

en: Latvian
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Malagasy
km: ម៉ាឡាហ្គាស៊ី

en: Marshallese
km: ម៉ា​ស្យលីស

en: Macedonian
km: ម៉ាសេដូនី

en: Malayalam
km: ម៉ាឡាយ៉ាឡាម

en: Mongolian
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Moldavian
km: ម៉ុល​ដាវី

en: Marathi
km: ​​ម៉ារាធី

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maltese
km: ម៉ាល់តា

en: Burmese
km: ភូមា

en: North Ndebele
km: នដិបិលិ ជើង​

en: Nepali
km: នេប៉ាល់

en: Ndonga
km: នដុងហ្កា

en: Norwegian Bokmål
km: ន័រវែស បុកម៉ាល់

en: Norwegian Nynorsk
km: ន័រវែស នីនូស

en: South Ndebele
km: ដិបិលិ​ខាង​ត្បូង

en: Chichewa
km: ឈិចិវា

en: Occitan
km: អុកស៊ីតង់

en: Oromo
km: អូរ៉ូម៉ូ​

en: Oriya
km: អូរីយ៉ា

en: Ossetian
km: អូសសិត្យុង

en: Punjabi
km: ពូនយ៉ាប៊ី

en: Pali
km: បាលី

en: Pashto
km: ប៉ាស្តូ

en: Portuguese, Portugal
km: ភាសា​ព័រទុយហ្កាល់ ព័រទុយហ្កាល់

en: Portuguese, Brazil
km: ព័រទុយហ្កាល់ ប្រេស៊ីល

en: Quechua
km: កេទ្ជូអា

en: Rhaeto-Romance
km: រ៉ែតូ-រូម៉ាំង

en: Kirundi
km: គីរុនឌី

en: Kinyarwanda
km: គីនយ៉ាវាន់ដា

en: Sanskrit
km: ​សំស្ក្រឹត

en: Sardinian
km: សារឌីនង់

en: Sindhi
km: ​​ស៊ីន្តី

en: Northern Sami
km: សាម៉ីខាង​ជើង

en: Sango
km: សង់ហ្គោ

en: Serbo-Croatian
km: ស៊ែប ក្រូអាត

en: Sinhala
km: ស៊ីនហាឡា

en: Slovenian
km: ស្លូវ៉ានី

en: Samoan
km: សាមូអាន

en: Shona
km: សូណា

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Serbian
km: សែប៊ី

en: Siswati
km: ស៊ីស្វាទី

en: Sesotho
km: សេសូតូ

en: Sudanese
km: ស៊ូដង់

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Tamil
km: តាមីល

en: Telugu
km: តេលូហ្គូ

en: Tajik
km: តាដហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Thai
km: ថៃ

en: Tigrinya
km: ទី​ក្រីនយ៉ា

en: Turkmen
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Tagalog
km: តាកាឡូក

en: Setswana
km: សិតស្វាណា

en: Tsonga
km: សុងហ្កា

en: Tatar
km: តាតារ

en: Twi
km: ទ្វី

en: Tahitian
km: តាហិតង់

en: Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន

en: Urdu
km: អ៊ូ​រ្ឌូ

en: Uzbek
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Venda
km: វង់ដា

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Wolof
km: វូឡុហ្វ

en: Xhosa
km: ឃសា

en: Yiddish
km: យីឌីហ្ស

en: Yoruba
km: យរូបា

en: Zhuang
km: ចួង

en: Chinese, Simplified
km: ចិន​, សាមញ្ញ

en: Chinese, Traditional
km: ចិន, បូរាណ

en: Zulu
km: ហ្ស៊ូលូ

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​អ៊ីមែល (ពី %from ទៅ %to) ។

en: sort ascending
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​ឡើង

en: sort descending
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​ចុះ

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
km: ប្រតិបត្តិការ​នៅ​លើ​ខ្សែ​អក្សរ​យូនីកូដ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ត្រាប់​តាម​​លើ​មូលដ្ឋាន​កិច្ច​​​ប្រឹងប្រែង​ដ៏​ប្រសើរ​បំផុត ។ ដំឡើង <a href="@url">ផ្នែក​បន្ថែម PHP mbstring</a> សម្រាប់​ការ​គាំទ្រ​យូនីកូដ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ។

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: មុខងារ​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​បៃ​​ផ្ទុក​លើសចំណុះ​នៅ​​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​តែ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.func_overload</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​​យោងលើ​ <a href="@url">PHP mbstring</a> ។

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​ព័ត៌មាន​​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​​បៃ​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​តែ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​យោង​លើ​ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstring</a> ។

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​បៃ​​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.http_input</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​យោងលើ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstrin​g</a> ។

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​លទ្ធផល​ខ្សែ​​អក្សរ​ច្រើន​​បៃ​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូ​វ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.http_output</em> ។  សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​​យោងលើ​ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstrin​g</a> ។

en: Standard PHP
km: PHP ស្តង់ដា

en: PHP Mbstring Extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ PHP Mbstring

en: Unicode library
km: បណ្ណាល័យ​យូនីកូដ

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
km: មិន​អាច​បម្លែង​អ៊ិនកូដឌីង XML%s ទៅ​ជា UTF-8 ។

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
km: ការ​អ៊ីន​កូដ​ដែល​មិន​បាន​គាំទ្រ​ '%s' ។ សូម​ដំឡើង​ iconv, ធ្វើ​កូដ​ GNU ឡើង​វិញ ឬ  mbstring សម្រាប់ PHP ។

en: Parse error. Not well formed
km: ញែក​កំហុស​ ។ រៀបចំ​សំណុំ​បែបបទ​មិន​បាន​ល្អ

en: Parse error. Request not well formed.
km: កំហុស​ញែក ។ សំណើរ​បាន​បង្កើត​មិន​បាន​ល្អ ។

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ XML-RPC មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សំណើ​ត្រូវ​តែ​ជា methodCall ។

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ វិធី​សាស្ត្រ @methodname ដែល​បាន​ស្នើ​មិនបាន​បញ្ជាក់ ។

en: Server error. Wrong number of method parameters.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ខុសលេខ​របស់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​វិធីសាស្ត្រ ។

en: Server error. Invalid method parameters.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​វិធីសាស្ត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Server error. Requested function @method does not exist.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ មុខងារ​ @method ដែល​បាន​ស្នើ​មិន​​ទាន់​មាន​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Invalid syntax for system.multicall.
km: វាក្យសម្ព័ន្ធ​មិនត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ system.multicall ។

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
km: ការ​ហៅ​ខ្លួន​ឯង​ទៅ​កាន់​ប្រព័ន្ធ ។ ការ​ហៅ​ច្រើនដង​ត្រូវ​បាន​ហាម​ឃាត់

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ មិន​បាន​បញ្ជាក់​ហត្ថលេខា​វិធីសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ស្នើ​ @methodname ​ទេ​ ។

en: Ampersand
km: សញ្ញា &

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
km: ភាសា​លំនាំដើម​របស់​គណនី​នេះ​សម្រាប់​អ៊ីមែល និង​ភាសា​ដែល​ចូលចិត្ត​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Popular content
km: មាតិកា​ពេញនិយម

en: Date and time
km: កាល​បិរច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: Content translation
km: ការបកប្រែ​មាតិកា

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
km: ទាមទារ​ការ​អះអាង​អ៊ីមែល ពេល​អ្នក​ទស្សនា​បង្កើត​គណនី

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
km: ការ​ណែនាំ​ការ​កំណត់​ពាក្យ​ឡើង​វិញ​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: Deleted user: %name %email.
km: លុប​អ្នកប្រើ​ ៖%name %email ។

en: @size KB
km: @size គីឡូ​បៃ​

en: @size MB
km: @size មេកា​បៃ

en: @size GB
km: @size ​ជីកា​បៃ​

en: @size TB
km: @size តេរ៉ា​បៃ

en: @size PB
km: @size ​ផេតា​បៃ

en: @size EB
km: @size ​អ៊ិចហ្សា​បៃ

en: @size ZB
km: @size ​ហ្សេតតា​បៃ

en: @size YB
km: @size យ៉ូតតា​បៃ

en: Text format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​ដំឡើង %filename មាន​កំហុស ​៖ "msgctxt" ដែលមិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុកនៅ​លើបន្ទាត់ %line ​​។

en: The name of the site.
km: ឈ្មោះ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Region settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: %name must be an integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​ ។

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Hello <strong>@username</strong>
km: សួស្តី​ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់

en: Database is encoded in UTF-8
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជា UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
km: Drupal មិន​អាច​កំណត់​ការ​អ៊ិនកូដ​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅជា UTF-8 បាន​ទេ

en: PostgreSQL has initialized itself.
km: PostgreSQL បាន​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ។

en: Structure
km: រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Cancel account
km: បោះ​បង់​គណនី

en: The unique ID of the comment.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​មតិយោបល់​ ។

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ពី ។

en: The name left by the comment author.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិយោបល់​ ។

en: The email address left by the comment author.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិ​យោបល់​ ។

en: The home page URL left by the comment author.
km: URL ​នៃ​គេហ​ទំព័រ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធមតិយោបល់​ ។

en: The URL of the comment.
km: URL ​នៃ​មតិ​យោបល់​ ។

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: The URL of the comment's edit page.
km: URL  នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​មតិយោបល់​ ។

en: The date the comment was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ចេញ​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ ។

en: The comment's parent, if comment threading is active.
km: មេ​របស់​មតិ​យោបល់​ បើ​សិន​ការ​ដាក់​មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​សកម្ម​ ។

en: The node the comment was posted to.
km: ថ្នាំង​ដែល​មតិយោបល់​​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​ ។

en: The number of comments posted on a node.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ ។

en: New comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ចាប់​តាំង​ពី​អ្នក​អាន​បាន​មើល​វា​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The type of the node.
km: ប្រភេទ​ថ្នាំង​ ។

en: The language the node is written in.
km: ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជា​ភាសា ។

en: The URL of the node.
km: URL ​នៃ​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the node's edit page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: The date the node was most recently updated.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: The author of the node.
km: អ្នក​និពន្ធ​ថ្នាំង ។

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ចោល​លើ​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll winner
km: អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The winning poll answer.
km: ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner votes
km: សំឡេង​ឆ្នោត​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ​

en: The number of votes received by the winning poll answer.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​បាន​ទទួល​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner percent
km: ភាគ​រយ​នៃ​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
km: ភាគ​រយ​នៃ​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ទទួល​បាន​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: The length of time the poll node is set to run.
km: រយៈ​ពេល​ដែល​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ ។

en: The number of visitors who have read the node.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​បាន​អាន​ថ្នាំង​ ។

en: The number of visitors who have read the node today.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​អាន​ថ្នាំង​ថ្ងៃ​នេះ​ ។

en: Last view
km: មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ

en: The date on which a visitor last read the node.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ទស្សនា​អាន​ថ្នាំង​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The slogan of the site.
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The administrative email address for the site.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​គ្រប់​គ្រង​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The URL of the site's front page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ ។

en: Login page
km: ទំព័រ​ចូល

en: The URL of the site's login page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ចូល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The unique ID of the uploaded file.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ ។

en: The name of the file on disk.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​លើ​ថាស​ ។

en: The size of the file, in kilobytes.
km: ទំហំ​ឯកសារ​គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: The web-accessible URL for the file.
km: URL ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចូលបាន​​ដោយ​បណ្តាញ ។

en: The date the file was most recently changed.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរឯកសារ​ថ្មី​ៗ​នេះ ។

en: The user who originally uploaded the file.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​តាម​លក្ខណៈ​ដើម​ ។

en: The unique ID of the taxonomy term.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ពាក្យចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy term.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy term.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
km: ចំនួន​ថ្នាំង​ដែល​ត្រូវ​បាន​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the taxonomy term.
km: URL ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​ ។

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy vocabulary.
km: ឈ្មោះ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: Term count
km: រាប់​ចំនួន​ពាក្យ

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
km: ចំនួន​ពាក្យដែល​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់ ។

en: The unique ID of the user account.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The login name of the user account.
km: ឈ្មោះ​ចូល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The email address of the user account.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The URL of the account profile page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ទម្រង់​គណនី ។

en: The url of the account edit page.
km: url ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​គណនី ។

en: The date the user last logged in to the site.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​បាន​ចូល​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The date the user account was created.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: You are not allowed to access this page.
km: អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Authorize file system changes
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: It appears you have reached this page in error.
km: វា​បង្ហាញ​ថា​អ្នក​បាន​មក​ដល់​ទំព័រ​នេះ​ទាំង​មានកំហុស ។

en: Cron could not run because an invalid key was used.
km: Cron ​មិន​អាច​ដំណើរ​ការ​បាន​ទេ​ ពីព្រោះ​បាន​ប្រើ​សោ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
km: Cron ​មិន​អាច​ដំណើរការ​បាន​ទេ ពី​ព្រោះ​តំបន់​បណ្តាញ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ​ ។

en: Default country
km: ប្រទេស​លំនាំ​ដើម​

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
km: ពិនិត្យ​មើល​សារ​កំហុស ហើយ​ <a href="!url">បន្ត​​ការ​ដំឡើង</a> ។

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
km: នៅ​ក្នុង​ឯកសារ %settings_file របស់​​ អ្នក​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ @drupal ឲ្យ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ %driver ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ការ​ដំឡើង PHP បច្ចុប្បន្ន​មិនគាំទ្រ​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ​ទេ ។

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
km: សូម​ទោស អ្នក​ត្រូវ​តែ​​ជ្រើស​ដើម្បី​បន្ត​ការ​ដំឡើង ។

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
km: យើង​មិនអាច​រក​ទម្រង់​ដំឡើង​ណាមួយ​បានទេ ។ ទម្រង់ដំឡើង​ប្រាប់​យើង​អំពី​អ្វី​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បើក និង​អ្វី​ដែល​គ្រោងការណ៍​ត្រូវ​ដំឡើង​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ទម្រង់​ចាំបាច់​ដើម្បី​បន្ត​ជា​មួយ​នឹង​ដំណើរការ​ដំឡើង ។

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
km: សូមទោស ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិនអាច​ត្រូវបានផ្ទុក​បាន​ទេ ។

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: បាន​ធ្វើការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ចាំបាច់​ទាំងអស់​លើ %dir និង %file ដូច្នេះ​អ្នកគួ​រយក​សិទ្ធិសរសេរ​ចេញ​ពីពួកវា​ឥឡូវ ដើម្បី​ជៀសវាង​បញ្ហា​សុវត្ថិភាព ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិនប្រាកដ​អំពី​វិធី​ធ្វើ​វា​ទេ សូម​មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Congratulations, you installed @drupal!
km: សូម​អបអរសាទេរ អ្នក​បាន​ដំឡើង @drupal រួចហើយ !

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
km: ពិនិត្យ​មើល​សារ​ខាង​លើ​​ឡើង​វិញ​មុន​នឹងទស្សនា <a href="@url">តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក</a> ។

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
km: <a href="@url">ទស្សនា​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក</a> ។

en: Settings file
km: ឯកសារ​កំណត់

en: The settings file does not exist.
km: មិន​ទាន់​មាន​ឯកសារ​កំណត់​នៅឡើយ​ទេ ។

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal តម្រូវ​ឲ្យ​អ្នកបង្កើត​ឯកសារ​កំណត់​ជា​ផ្នែក​របស់​ដំណើរការ​ដំឡើង ។ ចម្លង​ឯកសារ %default_file ទៅ %file ។ សេចក្ដីលម្អិត​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង Drupal មាន​នៅ​ក្នុង <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> ។

en: The %file file exists.
km: មាន​ឯកសារ %file  ។

en: The settings file is not writable.
km: ឯកសារ​កំណត់​មិនអាច​សរសេរ​បាន​ទេ ។

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal ទាមទារ​សិទ្ធិ​សរសេរ​ទៅកាន់ %file ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ដំណើរការ​ដំឡើង ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​​ប្រាកដ​អំពី​វិធី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឯកសារ​ទេ ដូម​មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
km: អ៊ីមែល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដូចជា​ព័ត៌មាន​​ចុះឈ្មោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ពី​អាសយដ្ឋាន​នេះ ។ ប្រើ​​អាសយដ្ឋាន​បញ្ចប់​ក្នុង​ដែន​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ ដើម្បី​ជួយ​ការងារ​អ៊ីមែល​ទាំងនេះ​ពី​ការ​ដាក់សញ្ញា​ថា​ជា​​អ៊ីមែល​ឥតបានការ ។

en: Site maintenance account
km: គណនី​ថែទាំ​បណ្ដាញ

en: Select the default country for the site.
km: ជ្រើស​ប្រទេស​លំនាំដើម​សម្រាប់តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Receive e-mail notifications
km: ទទួល​ការ​ជូនដំណឹងតាម​​អ៊ីមែល

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
km: ប្រព័ន្ធ​នឹង​ជូនដំណឹង​អ្នក​ នៅ​ពេល​ដែល​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព និង​សុវត្ថិភាពសំខាន់ៗ​ចេញ​ផ្សាយ សម្រាប់​សមាសធាតុ​ដែល​បាន​ដំឡើង ។ ព័ត៌មាន​អនាមិក​អំពី​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់ <a href="@drupal">Drupal.org</a> ។

en: No pending updates.
km: គ្មាន​ភាព​ទាន់​សម័យ​ដែល​មិន​ទាន់​សម្រេច​ទេ ។

en: 1 pending update | @count pending updates
km[0]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច @count

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​ខណៈ​ពេល​កំពុង​ដោះ​ស្រាយ​សំណើ ៖ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Invalid form POST data.
km: ទិន្នន័យ​ POST ​នៃ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
km: មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ គ្មាន​វិធី​សាស្ត្រ​ដែល​អាច​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរឯកសារ​ទេ

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
km: ព្រមាន​ ៖ អ្នក​កំពុង​តែ​ប្រើ​ការ​ភ្ជាប់​ដែល​បាន​អ៊ិន​គ្រីប​ ដូច្នេះ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​ផ្ញើ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា​ ។ <a href="@https-link">ស្វែង​យល់​បន្ថែម​</a> ។

en: To continue, provide your server connection details
km: ដើម្បី​បន្ត​បាន ផ្តល់​សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​ការ​ភ្ជាប់​ដល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​

en: Connection method
km: វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Enter connection settings
km: បញ្ចូល​ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: @backend connection settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់​ @backend

en: Change connection type
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រភេទ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
km: កំហុស ប្រភេទ​នៃ​ពិធីការ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់​នេះ​ (%backend) មិន​មាន​ទេ ។

en: No active batch.
km: គ្មាន​បាច់​សកម្ម​ទេ ។

en: Site under maintenance
km: តំបន់​បណ្តាញ​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​តំហែ​ទាំ

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
km: ឧបករណ៍​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​តែ​លើ​ឯកសារ​មូល​ដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ ៖ %file មិន​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិស​ដៅ​ %destination ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ %source ​ឯកសារ​​ឡើង​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នោះ​មាន​រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​ %directory ទិស​ដៅ  ។

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
km: ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​លើស​ពី​ការ​កំណត់​តួ​អក្សរ​ ២៤០ ​តួ​ ។ សូម​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ រួច​ព្យាយាម​ម្តង​​ទៀត ។

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
km: %path ​គឺ​ជា​ថត​ និង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ដោយ​ប្រើ​ file_unmanaged_delete() បាន​ទេ​ ។

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
km: %path ​មិន​មែន​ជា​ប្រភេទ​ដែល​​ស្គាល់​​ ដូច្នេះ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​លុប​ទេ ។

en: The file permissions could not be set on %uri.
km: សិទ្ធិ​ឯកសារ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​លើ​ %uri ទេ​ ។

en: Completed @current of @total.
km: បាន​បញ្ចប់ @current of @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រដំណើរការ​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ រក​មិនឃើញ​ភារកិច្ច %task នោះ​​ទេ ។

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រកែប្រែ %settings ។ ផ្ទៀងផ្ទាត់​សិទ្ធិ​ឯកសារ ។

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របើក %settings ។ ផ្ទៀងផ្ទាត់​សិទ្ធិ​ឯកសារ ។

en: Required modules
km: ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ

en: Required modules not found.
km: រកមិន​ឃើញ​ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ​នោះ​ទេ ។

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
km: ម៉ូឌុល​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានទាមទារ​ ប៉ុន្តែ​រក​មិនឃើញ ។ ផ្លាស់ទី​ពួកវា​ទៅ​ក្នុង​ថតរង​ម៉ូឌុល​ដែល​សមស្រប ដូច​ជា<em>sites/all/modules</em> ។ បាត់​ម៉ូឌុល ៖ !modules

en: system
km: ប្រព័ន្ធ

en: %module module uninstalled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: Saint Barthélemy
km: ស្យង់​បាតេឡេមី

en: Saint Martin (French part)
km: សាន​ម៉ាទីន (ផ្នែក​របស់​បារាំង)

en: Use the default site language (@language_name).
km: ប្រើ​ភាសា​តំបន់​បណ្តាញ​លំនាំ​ដើម​ (@language_name) ។

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
km: %filepath ​ឯកសារ​បក​ប្រែ​មាន​ផ្ទុក​នូវ​កំហុស​ ៖ មិន​អាច​ញែក​រូប​មន្ត​ពហុវចនៈ​បាន​ទេ ។

en: No strings available.
km: គ្មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ប្រើ​បាន​ទេ​ ។

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
km: @count មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ HTML ​ក្នុង​ %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
km: បាន​បាត់​ %file.js ឯកសារ​បក​ប្រែ​ JavaScript ។

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​បាន​ទេ ។ សូម​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​បណ្តាញ​ បើ​សិន​បញ្ហា​នៅ​តែ​មាន​ ។

en: Class %class does not implement interface %interface
km: ថ្នាក់​ %class ​មិន​អនុវត្ត​ចំណុច​ប្រទាក់​​ %interface ទេ

en: (active tab)
km: (ផ្ទាំង​សកម្ម)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
km: ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ​ ។ <a href="@url">ទៅ​លើ​បណ្តាញ​ ។</a>

en: Operating in maintenance mode.
km: ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ ។

en: %module module enabled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​បើក ។

en: %module module disabled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: Unable to determine the type of the source directory.
km: មិន​អាច​កំណត់​ប្រភេទ​នៃ​ថត​ប្រភព​បាន​ទេ​ ។

en: Cannot determine the type of project.
km: មិន​អាច​កំណត់​ប្រភេទ​នៃ​គម្រោង​បាន​ទេ ។

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
km: មាន​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ក្នុង​បច្ចុប្បន្នភាព ដោយ​សារ​តែ​មិន​ហ៊ាន​លុប​ថត​ដំឡើង​ ។

en: File Transfer failed, reason: !reason
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ មូល​ហេតុ ៖ !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
km: មិន​អាច​បង្កើត​ %directory ​បាន​ទេ ដោយ​សារ​មូល​ហេតុ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
km: Drupal មិនអាច​​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ​នឹង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែលមាន​ស្រាប់​ទេ ។ ពិនិត្យ​មើល​កំហុស​ឡើង​វិញ ។

en: An AJAX HTTP error occurred.
km: កំហុស​ AJAX HTTP ​បាន​កើត​ឡើង​ ។

en: HTTP Result Code: !status
km: កូដ​លទ្ធ​ផល​ HTTP ​៖ !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
km: សំណើ​ AJAX HTTP ​ត្រូវ​បាន​លុបខុស​ពី​ធម្មតា ។

en: Debugging information follows.
km: ការ​ធ្វើ​តាម​ព័ត៌មាន​បំបាត់​កំហុស​ ។

en: Path: !uri
km: ផ្លូវ​ ៖ !uri

en: StatusText: !statusText
km: អត្ថបទ​ស្ថាន​ភាព ៖ !statusText

en: ResponseText: !responseText
km: អត្ថបទ​ឆ្លើយ​តប ៖ !responseText

en: ReadyState: !readyState
km: ស្ថាន​ភាព​រួច​រាល់​ ៖ !readyState

en: Manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ

en: Text formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Image styles
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការបង្ហាញ

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km[0]: អ្នក​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​ជាមួយ​តួ​អក្សរ ១ ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ ។

en: Searched %type for %keys.
km: បាន​ស្វែង​រក​ %type ​សម្រាប់​ %keys ។

en: Requires: !module-list
km: ទាម​ទារ ៖ !module-list

en: Required by: !module-list
km: ទាម​ទារ​ដោយ ៖ !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទេ ហើយ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​តែ​បង្កើត​កា​រ​តភ្ជាប់​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
km: ការតភ្ជាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​រវាង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បណ្តាញ និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​បង្ហោះ​ឯកសារ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ ។ នៅ​ក្នុង​ករណី​ភាគ​ច្រើន​ វា​នឹង​ជា​ម៉ាស៊ីន​តែ​មួយ​ ហើយ​ "localhost" ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: There is currently no content classified with this term.
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​​ជា​មួយ​ពាក្យ​នេះ​ទេ ។

en: Welcome (new user created by administrator)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង)

en: Welcome (awaiting approval)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (រង់​ចាំ​ការ​អនុម័ត)

en: Welcome (no approval required)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (គ្មាន​​ការ​អនុម័តត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ)

en: Password recovery
km: សង្គ្រោះ​ពាក្យ​សម្ងាត់​

en: Account activation
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម

en: Account cancellation confirmation
km: ការ​អះអាង​បោះបង់​គណនី

en: Account canceled
km: បានបោះបង់​គណនី

en: Notify user when account is canceled.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ ។

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្តង​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ឬ​លែង​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ សូម​ស្នើ​តំណ​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ខាង​ក្រោម​ ។

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
km: នៅ​ពេល​ដែលបានបើក អ្នកនឹង​ទទួល​បាន​ការ​ជូនដំណឹង​តាម​អ៊ីមែល​ បន្ទាប់​ពី​គណនី​ត្រូវ​បានបោះបង់ ។

en: Account details for [user:name] at [site:name]
km: សេចក្ដី​លម្អិត​សម្រាប់ [user:name] នៅ [site:name]

en: When cancelling these accounts
km: នៅ​ពេល​បោះ​បង់​គណនី​ទាំង​នេះ​

en: Blocked user: %name %email.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់​ ៖ %name %email ។

en: Minimal
km: អប្បរមា

en: Start with only a few modules enabled.
km: ចាប់​ផ្តើម​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​តែ​ពីរ ​បី​ដែល​ត្រូវបាន​បើក​ប៉ុណ្ណោះ​ ។

en: Basic page
km: ទំព័រ​មូលដ្ឋាន

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
km: ប្រើ <em>ទំព័រ​មូលដ្ឋាន</em> សម្រាប់​មាតិកា​ថេរ ដូច​ជា​ទំព័រ 'អំពី​យើង' ។

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
km: ប្រើ​ស្លាក ដើម្បី​ដាក់​អត្ថបទ​ជា​ក្រុម​នៅ​លើប្រធានបទ​ស្រដៀង​គ្នា​​ទៅ​​ជា​ប្រភេទ ។

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
km: បញ្ជី​បញ្ជី​​ពាក្យ​ដែលបំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ ដើម្បី​ពិពណ៌នា​អំពី​មាតិកា​របស់​អ្នក ។

en: Install with commonly used features pre-configured.
km: ដំឡើង​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​ប្រើ​ទូទៅ​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជា​មុន ។

en: Fixed width
km: ទទឹង​​ថេរ

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
km[0]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច​ចំនួន ១ (@number_applied ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត @number_incompatible ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង)
km[1]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច​ចំនួន @count (@number_applied ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត @number_incompatible ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង)

en: Collapse
km: វេញ

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
km: សារ​ស្វាគមន៍​ដែលមាន​សេចក្ដី​ណែនាំ​បន្ថែម​ត្រូវបាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។

en: %module module installed.
km: បាន​ដំឡើង​ម៉ូឌុល %module រួច​ហើយ ។

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
km: ទិដ្ឋភាព​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​កំណែ @import_version របស់​ទិដ្ឋភាព ប៉ុន្តែ​អ្នក​មាន​តែ​ @api_version

en: Translate link
km: បកប្រែ​តំណ

en: Provide a simple link to translate the node.
km: ផ្ដល់​នូវ​តំណ​ធម្មតា​ដើម្បី​បកប្រែ​ថ្នាំង ។

en: Authmap ID
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap

en: The Authmap ID.
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap ។

en: Authentication name
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: The unique authentication name.
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​តែ​មួយ​គត់ ។

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
km: ស្បែក() អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ទេ លុះត្រាតែ​ម៉ូឌុល​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក ។

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
km: ប្រើ <em>អត្ថបទ</em> សម្រាប់​មាតិកា​ដែល​ប្រែប្រួល​តាម​ពេលវេលា​ដូចជា ព័ត៌មាន សេចក្ដីប្រកាស​ព័ត៌មាន ឬ​ការ​ប្រកាស​តាម​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ ។

en: Filipino
km: ហ្វីលីពីន

en: Swiss German
km: អាល្លឺម៉ង់​ស្វីស

en: Scots
km: ស្កុតថ៍

en: Can't handle more than one field storage engine
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​ម៉ាស៊ីន​ស្ដុក​វាល​ច្រើន​ជាង​មួយ

en: Field storage engine not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​ស្ដុក​វាល ។

en: For this query an entity type must be specified.
km: សម្រាប់​សំណួរ​នេះ អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​ប្រភេទ​ធាតុ ។

en: Entity %entity has no base table.
km: ធាតុ %entity មិន​មាន​តារាង​គោល​ទេ ។

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
km: មិន​ដឹង​ពី​របៀប​តម្រៀប @key សម្រាប់ @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
km: បុព្វបទ​តារាង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %prefix ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ បុព្វបទ​របស់​តារាង អាច​មាន​តែ​តួអក្សរ​ក្រម​លេខ សញ្ញា​ចុច (.) ឬ​សញ្ញា (_) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Default settings file
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម

en: The default settings file does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​ទេ ។

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal ទាមទារ​ថា​ឯកសារ %default-file មិន​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​តាម​មធ្យោបាយ​ណាមួយ​ពី​ឯកសារ​ទាញ​យក​ដើម​ឡើយ ។

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
km: តម្រៀប​លំដាប់​ជួរដេក​ឡើងវិញ តាមរយៈ​ភាព​សំខាន់​ជា​លេខ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​អូស ។

en: Show row weights
km: បង្ហាញ​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: Hide row weights
km: លាក់​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url] ។

en: Error opening socket @socket
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​រន្ធ @socket

en: delivery callback not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​បញ្ជូន​ត្រឡប់​មកវិញ

en: callback %callback not found: %q.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ហៅ​ទៅវិញ %callback ៖ %q ។

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ថត​ទិសដៅ មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​បញ្ហា​ឯកសារ ឬ​សិទ្ធិ​ថត ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​បែបនេះ​រួច​ហើយ​ក្នុង​ថត​ទិសដៅ ។

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ជារឿយៗ​វា​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_copy() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​វា​មិន​មាន ។

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ពីព្រោះ​មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​បែបនេះ​រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​ថត​ទិសដៅ (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ពីព្រោះ​វា​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ខ្លួន​វា ។

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ទៅកាន់ %destination ។

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_move() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មក​ពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ​ file_delete() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_save_data() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ PHP របស់​អ្នក គាំទ្រ​តែ​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទោល​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ ដូច្នេះ​វា​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បង្ហាញ​សារ​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %error ។<ul><li>តើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​កំពុង​ដំណើរការ​ដែរ​ឬទេ ?</li><li>តើ​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឬទេ ហើយ​តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
km: កំណែ PHP ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​នឹង PostgreSQL ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ធ្វើ​ឲ្យ PHP ប្រសើរ​ឡើង​ដល់ 5.2.11, 5.3.1 ឬ​ខ្ពស់​ជាង​នេះ ។

en: Format settings:
km: ការ​កំណត់​ទ្រង់ទ្រាយ ៖

en: Administrative overlay
km: ភាព​ត្រួត​គ្នា​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង

en: Upload an image to go with this article.
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​ដើម្បី​ភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹង​អត្ថបទ​នេះ ។

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
km: ទម្រង់​អប្បបរមា​សម្រាប់​ដំណើរការ​សាកល្បង ។ រួមបញ្ចូល​តែ​ម៉ូឌុល​ដែល​ត្រូវការ​ដាច់ខាត​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The settings file is writable.
km: ឯកសារ​កំណត់​នេះ​គឺ​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: The settings file is owned by the web server.
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់ គឺជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ ។

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​ការ​កំណត់​ដែល​មាន​កម្មសិទ្ធិ​ឯកសារ​ត្រឹមត្រូវ ។ ចូល​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក យក​ឯកសារ %file ដែល​មាន​ស្រាប់​ចេញ ហើយ​បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី​មួយ ដោយ​ចម្លង​ឯកសារ %default_file ទៅកាន់ %file ។ អ្នក​អាច​រក​សេចក្ដី​លម្អិត​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង Drupal បាន​នៅ​ក្នុង <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​នឹង​សិទ្ធិ​ឯកសារ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក សូម​អាន <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Invalid merge query: no conditions
km: សំណួរ​បញ្ចូល​ចូល​គ្នា​ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ គ្មាន​លក្ខខ័ណ្ឌ

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
km: %type ៖ !message ក្នុង %function (ជួរ %line នៃ %file) ។

en: Update @title
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ដែល​មាន​តែ​មួយ​គត់ ។ អាច​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (_) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name must contain unique characters.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​តួអក្សរ​ដែល​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួចហើយ ។ វា​ត្រូវតែ​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: Asturian
km: អាស្តុយរីយ៉ុង

en: English, British
km: អង់គ្លេស ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Haitian Creole
km: ក្រេអូលេ​ហៃទី

en: Portuguese, International
km: ព័រទុយហ្គាល់ អន្តរជាតិ

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
km: កំណែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %version គឺ​ទាប​ជាង​កំណែ​អប្បបរមា​ដែល​បាន​ទាមទារ %minimum_version ។

en: Next steps
km: ជំហាន​បន្ទាប់

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ថត​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: @driver_name settings
km: ការ​កំណត់ @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
km: MySQL, MariaDB, ឬ​អ្វី​ដែល​ស្មើគ្នា

en: Database file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
km: ផ្លូវ​ពេញលេញ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​ទិន្នន័យ @drupal នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។ នេះ​ត្រូវតែ​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ ហើយ​គួរតែ​ស្ថិត​នៅ​ខាងក្រៅ root របស់​បណ្ដាញ ។

en: The directory you specified is not writable by the web server.
km: ថត​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ជាក់ មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​ឡើយ ។

en: Autocomplete popup
km: លេចឡើង​ការ​បំពេញ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Searching for matches...
km: កំពុង​ស្វែងរក​អ្វី​ដែល​ផ្គូផ្គង...

en: Drupal system listing compatible test
km: ការ​សាកល្បង​ដែល​ឆបគ្នា​នៃ​ការ​រាយ​ប្រព័ន្ធ Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
km: គាំទ្រ​ម៉ូឌុល​សម្រាប់​ការ​សាកល្បង​មុខងារ drupal_system_listing ។

en: Drupal system listing incompatible test
km: ការ​សាកល្បង​ដែល​មិន​ឆបគ្នា​នៃ​ការ​រាយ​ប្រព័ន្ធ Drupal

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
km: សកម្មភាព​តែ​ឯង (%orphans) @count ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​តារាង​សកម្មភាព ។ !link

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
km: ការ​កំណត់ %setting បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា '%current_value' ប៉ុន្តែ​ត្រូវតែ​ជា '%needed_value' ។ ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ដោយ​ការ​ដំណើរការ​សំណួរ​បន្ទាប់​នេះ ៖ !query

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ រាយការណ៍​សារ​បន្ទាប់​នេះ ៖ !message សម្រាប់​ជំនួយ​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង ឬ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កូដ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> ។

en: Unable to parse info file: %info_file.
km: មិន​អាច​ញែក​ឯកសារ​ព័ត៌មាន ៖ %info_file ។

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
km: ឯកសារ​ព័ត៌មាន (%info_file) មិន​កំណត់​គុណ​លក្ខណៈ 'ឈ្មោះ' ឡើយ ។

en: Unknown field: @field_name
km: វាល​មិន​ស្គាល់ ៖ @field_name

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ជារឿយៗ វា​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_copy() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file could not be copied because it does not exist.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​មិន​មាន ។

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_move() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_delete() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
km: បាត់​លក្ខណសម្បត្តិ​របស់​កញ្ចប់​នៅ​លើ​ធាតុ​នៃ​ប្រភេទ @entity_type ​។

en: The requested page "@path" could not be found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ស្នើ "@path" ។

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
km: ទម្រង់​បាន​ក្លាយជា​ហួស​សម័យ​ហើយ ។ ចម្លង​ការងារ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក​នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​ខាង​ក្រោម ហើយ​បន្ទាប់​មក <a href="@link">ផ្ទុក​ទំព័រ​នេះ​ឡើង​វិញ</a> ។
