Publisher 7 (7.x-2.5) - en to ku translation catalogue (1088 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Next
ku: دواتر

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: enable
ku: چالاک کردن

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: title
ku: ناونیشان

en: value
ku: نرخ

en: Status
ku: ڕەوش

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: approve
ku: پەسەندکردن

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Item
ku: دانە

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Last Post
ku: دوا بڵاوکراوە

en: Closed
ku: داخراوە

en: yes
ku: بەڵێ

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Unsubscribe
ku: سڕینەوەی بەشداری

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: more
ku: زیاتر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Article
ku: وتار

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: footer
ku: بەرپێ

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: More
ku: زیاتر

en: not verified
ku: پەسەند نەکراوە

en: Action
ku: کردار

en: new
ku: نوێ

en: error
ku: هه‌ڵه‌

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: cron
ku: کارگێڕ

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Home page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: Version
ku: وەشان

en: view
ku: پیشاندان

en: updated
ku: نوێکرایەوە

en: File
ku: پەڕگە

en: Tag
ku: تاگ

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Link
ku: بەستەر

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Required
ku: پێویستە

en: Parent
ku: باوان

en: none
ku: هیچ

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Import
ku: هاوردن

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Field
ku: خانە

en: header
ku: سەرینە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Open
ku: کراوە

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Core
ku: ناوکە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Region
ku: ناوچە

en: Visible
ku: بینراو

en: Menu
ku: پێڕست

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: results
ku: ئه‌نجامه‌کان

en: search
ku: گەڕان

en: mail
ku: ئیمێل

en: actions
ku: کردارەکان

en: Text
ku: دەق

en: theme
ku: ڕووکار

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: You are not authorized to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم لاپەڕەیە ببینیت.

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Picture
ku: وێنە

en: type
ku: جۆر

en: Database type
ku: چەشنی بنکەی دراوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: action
ku: کردار

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Error
ku: هەڵە

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: no
ku: نەخێر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Access denied
ku: پیشاندان قەدەغەیە

en: Year
ku: ساڵ

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Add content
ku: زیادکردنی ناوەڕۆک

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: 1 hour | @count hours
ku[0]: 1 کاتژمێر
ku[1]: @count کاتژمێر

en: 1 day | @count days
ku[0]: 1 ڕۆژ
ku[1]: @count ڕۆژ

en: Taxonomy terms
ku: واژەکانی پۆلێن

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Update available
ku: نوێکردنەوە هەیە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Left sidebar
ku: لا-پارچەی چەپ

en: Right sidebar
ku: لا-پارچەی ڕاست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Selected
ku: هەڵبژێرراوە

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Revision ID
ku: IDی پێداچوونەوە

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Comment ID
ku: ID ی بۆچوون

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Signature
ku: مۆر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Poll duration
ku: ماوه‌ی ڕاپرسی

en: Poll votes
ku: دەنگدانەکانی ڕاپرسی

en: File ID
ku: ID ی پەڕگە

en: File name
ku: ناوی پەڕگە

en: File size
ku: قەبارەی پەڕگە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: Last login
ku: دوا چوونەژوورەوە

en: Severity
ku: دژواری

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Count
ku: ژمارە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: Mode
ku: جۆر

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: active
ku: چالاکە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Last update
ku: دواترین نوێبوونەوە

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: Up
ku: سەرەوە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Width
ku: پانی

en: This field is required.
ku: ئەم بۆشاییە پێویستە.

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: help
ku: یارمەتی

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: Month
ku: مانگ

en: System
ku: سیسته‌م

en: Code
ku: کۆد

en: Owner
ku: خاوەن

en: security
ku: پاراستن

en: node
ku: گرێ

en: General
ku: گشتی

en: Recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکان

en: Egypt
ku: میسر

en: Namibia
ku: نامیبیا

en: Israel
ku: ئسرائیل

en: Iran
ku: ئێران

en: New Zealand
ku: نیوزیلاند

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Cuba
ku: کوبا

en: Brazil
ku: برازیل

en: Chile
ku: چیلی

en: Paraguay
ku: پاراگوای

en: Jamaica
ku: جامایکا

en: Japan
ku: یابان

en: Libya
ku: لیبیا

en: Navajo
ku: نەڤۆیۆ

en: Poland
ku: پۆڵۆنیا

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: Singapore
ku: سینگاپوور

en: Turkey
ku: تورکیا

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Table
ku: خشتە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: !time ago
ku: !time لەمەوبەر

en: Other
ku: هیتر

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Role
ku: ڕۆل

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Site off-line message
ku: پەیامی ئەو کاتەی ماڵپەڕ لە ژێر-هێڵە

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ku: @site لە ژێر چاک کاریدایە ئێستا ، بەم زووانە دەگەڕێینەوە . سوپاس بۆ خۆڕاگریت .

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Save changes
ku: پاشەکەوتکردنی گۆڕانکارییەکان

en: access denied
ku: بینین قەدەغەکراوە

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Down
ku: خوارەوە

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Order
ku: ڕیز

en: Recent comments
ku: بۆچوونە تازەکان

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: text
ku: دەق

en: Term description
ku: دەربارەی واژە

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Operation
ku: کردار

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Server settings
ku: سازکارییەکانی ڕاژەکار

en: Germany
ku: ئەلمانیا

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: Delete rule
ku: یاسا بسڕەوە

en: Afghanistan
ku: ئەفغانستان

en: Albania
ku: ئەلبانیا

en: Algeria
ku: جەزائیر

en: American Samoa
ku: سەمۆوای ئەمریکا

en: Andorra
ku: ئەندۆرا

en: Angola
ku: ئەنگۆلا

en: Anguilla
ku: ئەنگویللا

en: Antarctica
ku: ئەنتراکتیکا

en: Antigua and Barbuda
ku: ئەنتیگا و بەربوودا

en: Argentina
ku: ئەرجەنتین

en: Armenia
ku: ئەرمینیا

en: Aruba
ku: ئەروبا

en: Australia
ku: ئوسترالیا

en: Austria
ku: نەمسا

en: Azerbaijan
ku: ئازەربایجان

en: Bahamas
ku: بەهاماس

en: Bahrain
ku: بەحرێن

en: Bangladesh
ku: بەنگلادێش

en: Barbados
ku: بەربێیدۆس

en: Belarus
ku: ڕووسیای سپی

en: Belgium
ku: بەلجیکا

en: Belize
ku: بێلیز

en: Benin
ku: بەنین

en: Bermuda
ku: بەرموودا

en: Bhutan
ku: بهوتان

en: Bolivia
ku: بۆلیڤیا

en: Bosnia and Herzegovina
ku: بۆسنیا و هێرچیگۆڤینا

en: Botswana
ku: بۆتسوانا

en: Bouvet Island
ku: دوورگەی بوڤێت

en: Brunei
ku: برونای

en: Bulgaria
ku: بولغاریا

en: Burkina Faso
ku: بورکینا فاسۆ

en: Burundi
ku: بوروندی

en: Cambodia
ku: کەمبۆدیا

en: Cameroon
ku: کامیروون

en: Canada
ku: کانادا

en: Cape Verde
ku: کاپ ڤێردی

en: Cayman Islands
ku: دوورگەکانی کایمان

en: Central African Republic
ku: کۆماری ناوەڕاستی ئەفریقا

en: Chad
ku: چاد

en: China
ku: چین

en: Christmas Island
ku: دوورگەکانی کریستمەس

en: Cocos (Keeling) Islands
ku: دوورگەکانی کۆکۆس

en: Colombia
ku: کۆلومبیا

en: Comoros
ku: کۆمۆرۆس

en: Cook Islands
ku: دوورگەکانی کووک

en: Costa Rica
ku: کۆستا ریکا

en: Cyprus
ku: کیپرس

en: Czech Republic
ku: کۆماری چیک

en: Denmark
ku: دانمارک

en: Djibouti
ku: جیبوتی

en: Dominica
ku: دۆمینیکا

en: Dominican Republic
ku: کۆماری دۆمینیکا

en: Ecuador
ku: ئێکوادۆر

en: El Salvador
ku: ئێل سیلڤادۆر

en: Equatorial Guinea
ku: گینێی هێلی یەکسانبوون

en: Eritrea
ku: ئێریتریا

en: Estonia
ku: ئێستۆنیا

en: Ethiopia
ku: ئێسیوپیا

en: Faroe Islands
ku: دوورگەکانی فارۆ

en: Finland
ku: فنلەند

en: France
ku: فەرەنسا

en: French Guiana
ku: گینێی فەرەنسا

en: French Polynesia
ku: پۆلینێسیای فەرەنسا

en: Gabon
ku: گابۆن

en: Gambia
ku: گامبیا

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Ghana
ku: غانا

en: Gibraltar
ku: گیبرالتار

en: Greece
ku: یۆنان

en: Greenland
ku: گرینلاند

en: Grenada
ku: گرێنادا

en: Guadeloupe
ku: گوادەلوپێ

en: Guam
ku: گوام

en: Guatemala
ku: گواتەمالا

en: Guinea
ku: گینێی

en: Guinea-Bissau
ku: گینێی-بیساو

en: Guyana
ku: گویانا

en: Haiti
ku: هایتی

en: Heard Island and McDonald Islands
ku: دوورگەی هیرد و دوورگەکانی مکدۆناڵد

en: Honduras
ku: هیندوراس

en: Hungary
ku: هەنگاریا

en: Iceland
ku: ئایسلەند

en: India
ku: هیند

en: Indonesia
ku: ئیندونێیسیا

en: Iraq
ku: عێراق

en: Ireland
ku: ئایرلەند

en: Italy
ku: ئیتالیا

en: Jordan
ku: ئەردەن

en: Kazakhstan
ku: کازاخستان

en: Kenya
ku: کینیا

en: Kiribati
ku: کیریباتی

en: Kuwait
ku: کوەیت

en: Kyrgyzstan
ku: کیرغیزیا

en: Laos
ku: لاوۆس

en: Latvia
ku: لاتڤیا

en: Lebanon
ku: لوبنان

en: Lesotho
ku: لێسۆتۆ

en: Liberia
ku: لیبیریا

en: Liechtenstein
ku: لیختنستاین

en: Lithuania
ku: لیتوانیا

en: Luxembourg
ku: لوکسەمبۆرگ

en: Madagascar
ku: مەدەگەشکەر

en: Malawi
ku: مەلاوی

en: Malaysia
ku: مالیزیا

en: Maldives
ku: مالدیڤس

en: Mali
ku: مالی

en: Malta
ku: ماڵتا

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Martinique
ku: مارتینیک

en: Mauritania
ku: مۆریتانیا

en: Mauritius
ku: مەوریتیوس

en: Mayotte
ku: مایۆتتێ

en: Mexico
ku: مەکسیک

en: Micronesia
ku: میکرۆنێیسیا

en: Moldova
ku: مەڵدۆڤا

en: Monaco
ku: مۆناکۆ

en: Mongolia
ku: مەنگۆلیا

en: Montserrat
ku: مۆنتسێررات

en: Morocco
ku: مەغریب

en: Mozambique
ku: مۆزەمبیک

en: Myanmar
ku: مینامار

en: Nauru
ku: نەئورو

en: Nepal
ku: نێیپال

en: Netherlands
ku: هۆڵەندا

en: Netherlands Antilles
ku: ئەنتیلەکانی هۆڵەندا

en: New Caledonia
ku: کالێدۆنیای نوێ

en: Nicaragua
ku: نیکەراگوا

en: Niger
ku: نیگر

en: Nigeria
ku: نیگێریا

en: Niue
ku: نییو

en: Norfolk Island
ku: دوورگەی نۆرفۆلک

en: North Korea
ku: کۆریای باکوور

en: Northern Mariana Islands
ku: دوورگەکانی باکووری مەریانا

en: Norway
ku: نەرویج

en: Oman
ku: عومان

en: Pakistan
ku: پاکستان

en: Palau
ku: پەلاو

en: Panama
ku: پەنەما

en: Papua New Guinea
ku: پاپوا نیو گینێیا

en: Peru
ku: پیرو

en: Philippines
ku: فلیپین

en: Puerto Rico
ku: پوێرتۆ ریکۆ

en: Qatar
ku: قەتەر

en: Reunion
ku: رێیونیان

en: Romania
ku: رۆمانیا

en: Russia
ku: ڕووسیا

en: Rwanda
ku: رواندا

en: Samoa
ku: سەمۆوا

en: San Marino
ku: سان مەرینۆ

en: Saudi Arabia
ku: سعوودیە

en: Senegal
ku: سێنیگال

en: Seychelles
ku: سیچیل

en: Sierra Leone
ku: سیرا لیۆن

en: Slovakia
ku: سلۆڤاکیا

en: Slovenia
ku: سلۆڤینیا

en: Solomon Islands
ku: دوورگەکانی سۆلۆمۆن

en: Somalia
ku: سۆماڵ

en: South Africa
ku: باشووری ئەفریقیا

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ku: باشووری جۆرجیا و باشووری دوورگەکانی سەندەویچ

en: Spain
ku: ئیسپانیا

en: Sri Lanka
ku: سری لانکا

en: Sudan
ku: سودان

en: Suriname
ku: سورینام

en: Svalbard and Jan Mayen
ku: سڤالبارد و جان مەیێن

en: Swaziland
ku: سوازیلەند

en: Sweden
ku: سوید

en: Switzerland
ku: سویسرا

en: Syria
ku: سوریا

en: Taiwan
ku: تایوان

en: Tajikistan
ku: تاجیکستان

en: Tanzania
ku: تەنزانییا

en: Thailand
ku: تایلەند

en: Togo
ku: تۆگۆ

en: Tokelau
ku: تۆکێلاو

en: Trinidad and Tobago
ku: ترینیداد و تۆبێگۆ

en: Tunisia
ku: تونس

en: Turkmenistan
ku: تورکمانستان

en: Turks and Caicos Islands
ku: دوورگەکانی تورک و کەیکۆس

en: Tuvalu
ku: توڤالو

en: Uganda
ku: ئوگاندا

en: Ukraine
ku: ئۆکرانیا

en: United Arab Emirates
ku: ئیمارات

en: United Kingdom
ku: شانشینی یەکگرتوو

en: United States
ku: وڵاتە یەکگرتووەکان

en: United States Minor Outlying Islands
ku: دوورگە دوورە بچووکەکانی وڵاتە یەکگرتووەکان

en: Uruguay
ku: ئوروگوای

en: Uzbekistan
ku: ئوزبێکستان

en: Vanuatu
ku: ڤانواتو

en: Venezuela
ku: ڤێنزوێیلا

en: Wallis and Futuna
ku: وەلیس و فوتونا

en: Yemen
ku: یەمەن

en: Zambia
ku: زامبیا

en: Zimbabwe
ku: زیمبابوێ

en: Table prefix
ku: پێشگری خشتە

en: Database username
ku: ناوی تێپەڕبوونی بنکەی دراوە

en: Database password
ku: وشەی نهێنی بنکەی دراوە

en: Database name
ku: ناوی بنکه‌دراوه‌

en: Port
ku: دەروازە

en: Size of textfield
ku: قەبارەی خانەی دەق

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: 1 item | @count items
ku[0]: 1 بڕگە
ku[1]: @count بڕگە

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: Full text
ku: دەقی پڕاوپڕ

en: Source
ku: سەرچاوە

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Select all rows in this table
ku: هەموو ڕیزەکان هەڵبژێرە لەم خشتەیەدا

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Front page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: Request new password
ku: داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: None.
ku: هیچ.

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: any
ku: هەر کام

en: Log out
ku: چوونا دەرڤە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Create new account
ku: هەژمارێکی نوێ‌ درووست بکە

en: warning
ku: ئاگاداری‌

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: critical
ku: شه‌رمه‌زارە

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: Convert
ku: وەرگێڕە

en: Parent term
ku: واژەی باوان

en: Parent terms
ku: واژە باوانەکان

en: Forums
ku: سەکۆکان

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: The specified passwords do not match.
ku: وشەنهێنییەکان وەک یەک نین.

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Date created
ku: بەرواری درووستکردن

en: Testing
ku: تاقیکردنەوە

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Aland Islands
ku: دوورگەکانی ئەلەند

en: Fiji
ku: فیجیی

en: Falkland Islands
ku: دوورگەکانی فەلکلەند

en: Saint Kitts and Nevis
ku: سێینت کیتس و نێڤیس

en: South Korea
ku: کۆریای باشوور

en: Saint Lucia
ku: سێینت لوسیا

en: Saint Helena
ku: سێینت هێلێینا

en: Sao Tome and Principe
ku: ساو تۆمێ و پرینسیپێ

en: French Southern Territories
ku: بەشە باشوورییەکانی فەرەنسا

en: Saint Vincent and the Grenadines
ku: سێینت ڤینسێنت و گرێنەدینەس

en: British Virgin Islands
ku: دوورگەکانی ڤیرگینی بریتانیا

en: U.S. Virgin Islands
ku: دوورگەکانی ڤیرگینی وڵاتە یەکگرتووەکان

en: Vietnam
ku: ڤیتنام

en: Guernsey
ku: گویرنسی

en: Jersey
ku: جێرسی

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Unformatted
ku: فۆرمات نەکراو

en: New comments
ku: بۆچوونە نوێکان

en: relationships
ku: پەیوندییەکان

en: image
ku: وێنە

en: <Hidden>
ku: <شارراوە>

en: Revision of %title from %date
ku: پداچوونەوەی %title لە %date

en: Action '%action' added.
ku: زیادکرا '%action'فه‌رمانی.

en: Remove orphaned actions
ku: کردارە هەتیوبووەکان بسڕەوە

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: comment
ku: بۆچوون

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: You are here
ku: تۆ لێرەیت

en: Processing
ku: پرۆسەکردن بەردەوامە

en: Finished
ku: ته‌واوبوو

en: disable
ku: ناچالاک بکە

en: date
ku: ڕیکەوت

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ku: هەڵە ڕوویدا لە کاتی بارکردنی پەڕگە. نەتوانرا پەڕگەی بارکراو بگوازرێتەوە.

en: Page name
ku: ناوی پەڕە

en: Next page
ku: پەڕەی داهاتوو

en: Shortcuts
ku: قەدبڕەکان

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: The specified date is invalid.
ku: ڕێکەوتی دیاریکراو هەڵەیە.

en: Slogan
ku: دروشم

en: Please wait...
ku: تکایە چاوەرێ بە...

en: Go to first page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی یەکەم

en: Go to last page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی کۆتا

en: Go to page @number
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی @number

en: Enter the terms you wish to search for.
ku: تکایا ئەو وشانە پڕبکەوە کە بە دوایاندا دەگەڕێیت.

en: Information
ku: زانیاری

en: British Indian Ocean Territory
ku: ناوچە ئۆشیانووسییەکانی بریتانیای هیندی

en: Croatia
ku: کرواتیا

en: Macedonia
ku: مەکەدۆنیا

en: Pitcairn
ku: پیتکێیرن

en: Western Sahara
ku: باشووری سەهارا

en: Save blocks
ku: بلۆکەکان هەڵگرە

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Above
ku: سەرەوە

en: Default time zone
ku: کات-شوێنی بنەڕەت

en: Add another item
ku: زیادکردنی بڕگەیەکی تر

en: Manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: Used in
ku: بەکارهاتووە لە

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Permalink
ku: بەستەری هەمیشەیی

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Hide
ku: بشارەوە

en: debug
ku: هەڵدۆزین

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: @user's picture
ku: @user's وێنەی

en: Space
ku: بۆشایی

en: Page not found
ku: په‌ڕه‌ نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: More help
ku: یارمەتی زیاتر

en: info
ku: زانیاری

en: Available
ku: هەیە

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Loading
ku: ئامادەکردن

en: The directory %directory is not writable
ku: پێڕستی %directory دەسەڵاتی نووسینی نەدراوەتێ.

en: Aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: ajax
ku: ئاجاکس

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: Taxonomy vocabulary
ku: وشەگەلی پۆلێن

en: 1 year | @count years
ku[0]: 1 ساڵ
ku[1]: @count ساڵ

en: 1 week | @count weeks
ku[0]: 1 هەفتە
ku[1]: @count هەفتە

en: 1 min | @count min
ku[0]: 1 خولەک
ku[1]: @count خولەک

en: 1 sec | @count sec
ku[0]: 1 چرکە
ku[1]: @count چرکە

en: Palestinian Territory
ku: ناوچە فەلەستینییەکان

en: Vatican
ku: ڤاتیکان

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hebrew
ku: عبری

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Edit rule
ku: یاسا دەسکاری بکە

en: Print
ku: چاپکردن

en: The file could not be created.
ku: په‌ڕگه‌ نه‌توانرا دروست بکرێت

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: Account
ku: هەژمار

en: Node count
ku: ژمارەی گرێ

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی

en: Number of views
ku: ژماره‌ی بینین

en: Or
ku: یان

en: About
ku: دەربارە

en: Database host
ku: خانەخوێی بنکەی دراوە

en: Install profile
ku: زانیاری تایبه‌تی دابمه‌زرێنه‌

en: Default theme
ku: ڕووکاری بنەڕەت

en: sort by @s
ku: ڕێکخراو به‌ @s

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: Action %action saved.
ku: کرداری %action پاشەکەوت کرا.

en: After saving a new comment
ku: دوای پاشەکەوی کردنی بۆچوونێکی نوێ

en: After deleting a comment
ku: دوای سڕینەوەی بۆچوونێک

en: Banned IP address %ip
ku: ئای.پی ئەدرێسی قەدەغەکراو %ip

en: After deleting a term
ku: دوای سڕینەوەی بڕگەیەک

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: field
ku: خانە

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ku: لەبەر چەند هۆکارێکی ئەولەکاری، ناوی پەڕگەکەت گۆڕێنرا بۆ %filename.

en: notice
ku: زانیاری

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: 1 month | @count months
ku[0]: 1 مانگ
ku[1]: @count مانگ

en: done
ku: تەواوبوو

en: Custom format
ku: فۆرماتی ڕاسپێراوە

en: Drupal core
ku: ناووکی دروپاڵ

en: Password field is required.
ku: بۆشایی وشەی نهێنی پێویستە.

en: Confirm password
ku: دووبارە وشەنهێنی

en: Congo (Kinshasa)
ku: کۆنگۆ (کینشاسا)

en: Congo (Brazzaville)
ku: کۆنگۆ (برازەڤیل)

en: Ivory Coast
ku: کەناری عاج

en: Hong Kong S.A.R., China
ku: هۆنگ-کۆنگ

en: Isle of Man
ku: دوورگەی مەن

en: Montenegro
ku: مۆنتینێگرۆ

en: Macao S.A.R., China
ku: مەکاو

en: Saint Pierre and Miquelon
ku: سینت پیێر و میکلۆن

en: Serbia
ku: سربیا

en: Afar
ku: ئەفار

en: Somali
ku: سۆماڵی

en: Komi
ku: کۆمی

en: Run cron
ku: کارگێڕ بخە گڕ

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ku: ئاگاداری پاراستن: پەڕگەی .htaccess نەتوانرا بنووسرێت. تکایە پەڕگەی .htaccess لەو پێڕستی %directory دا درووستبکە، کە ئەم دێڕانەی تێدایە: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ku: په‌ڕگه‌ی %file نه‌توانرا پاشه‌که‌وت بکرێت، له‌به‌رئه‌وه‌ی قه‌باره‌که‌ی گەیشتە %maxsize، کە بەرزترە له‌ قه‌باره‌ی ڕێپێدراو بۆ بارکردن.‌‌

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ku: په‌ڕگه‌ی %file پاشه‌که‌وت نه‌کرا. چونکه‌ پرۆسەی بارکردن‌ ته‌واونەبوو.‌

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ku: په‌ڕگه‌ی %file نه‌توانرا پاشه‌که‌وت بکرێت ،هه‌ڵه‌یه‌کی نەناسراو ڕوویدا.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
ku: ناوی پەڕگە بەتاڵە. تکایە ناوێک بە پەڕگەکە ببەخشە.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ku: تەنها ئەم جۆرە رێپێدراون بۆ بارکردن  :%files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ku: پەڕگەی %filesize زیاترە لە قەبارەی رێپێدراو .

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ku: قەبارەی پەڕگە بریتیە لە %filesize کە ئەمەش لایداوە لە قەبارەی ڕێپێدراو .

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
ku: تەنها JPEG, PNG لەگەڵ GIF ڕێپێدراون.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ku: وێنە ڕێکخرا لەگەڵ زۆررترین دووری رێپێدراو کە %dimensions پیکسلە.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ku: وێنە زۆر گەورەیە ؛ زۆرترین دووری ڕێپێدراو بریتیە لە %dimensions پیکسل.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ku: وێنه‌که‌ زۆر بچوکه‌؛ بچوکترین دووری %dimensions پێکسله.‌

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ku: هەڵەیەکی بارکردن. پەڕگەی بارکراو %file نەتوانرا بگوازرێتەوە بۆ پێڕستی %destination.

en: Database port
ku: دەروازەی بنکەی دراوە

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ku: ئەم هەڵبژاردنانە تەنها بۆ هەندێک ماڵپەڕ پێویستن. ئەگەر دڵنیانیت، هەر وەک خۆی وازی لێبهێنە، یانیش پەیوەندی بە بەڕێوەبەری ڕاژەکارەکەت بکە.

en: If your database is located on a different server, change this.
ku: ئه‌گه‌ر بنکه‌ی دراوه‌ که‌وتووه‌ته‌ سه‌ر سێرڤه‌رێكی جیاواز ،ئه‌مه‌ بگۆڕه‌.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ku: ئەگەر ڕاژەکاری بنکەی دراوەکەت گوێ لە دەروازەیەکی نموونەیی ناگرێت، تکایە ژمارەی دەروازەکە لێرەدا بنووسە.

en: Database port must be a number.
ku: دەروازەی بنکەی دراوە پێویستە ژمارە بێت.

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Timor-Leste
ku: تەیموری ڕۆژهەڵات

en: Not writable
ku: بۆدەستکاری ڕێگەنەدراوە

en: Book outline
ku: چوارچێوەی پەڕتووک

en: Revision information
ku: زنیاریی پێداچوونەوە

en: Comma
ku: کۆما

en: The comment you are replying to does not exist.
ku: ئەو بۆچوونەی تۆ دەتەوێت وەڵامی بۆ بنووسیت، نەدۆزرایەوە.

en: Front page feed
ku: ڕاگەیەنەری لاپەڕەی سەرەتا

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: No role
ku: هیچ ڕۆڵێک نییە

en: locale
ku: شوێن

en: Administration pages
ku: پەڕەکانی بەڕێوەبردن

en: Currently using !item !version
ku: ئیستا وەشانی !item !version بەکاردێت

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ku: هەڵەیەکی چاوەڕواننەکراو لە ماڵپەڕدا ڕوویدا. تکایە لە کاتێکی تردا دووبارەی بکەوە.

en: Hindi
ku: هندی

en: Add link
ku: بەستەر زیادبکە

en: No fields available.
ku: هیچ خانەیەک نییە.

en: After saving new content
ku: دوای پاشەکەوتکردنی ناوەڕۆکی نوێ

en: After deleting content
ku: دوای سڕینەوەی ناوەڕۆک

en: Alias: @alias
ku: نازناو: @alias

en: No alias
ku: نازناو نییە

en: Initializing.
ku: شیدەکاتەو.

en: An error has occurred.
ku: هەڵەیەک ڕوویدا

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
ku: تکایه‌ به‌رده‌وام به‌ بۆ<a href="@error_url">په‌ڕگه‌ی هه‌ڵه‌</a>

en: HTTP POST is required.
ku: HTTP POST پێویستە.

en: 0 sec
ku: 0 چرکه‌

en: form
ku: فۆرم

en: alert
ku: وریاکردنه‌وه‌

en: emergency
ku: ترسناک

en: Add comment link
ku: بەستەری بۆچوون زیاد بکە

en: The title of the comment.
ku: ناونیشانی بۆچوون.

en: Comment count
ku: ژمارەی بۆچوونەکان

en: Comment status
ku: باری بۆچوون

en: The title of the node.
ku: ناونیشانی گرێ.

en: The date the node was posted.
ku: بەرواری بڵاوکردنەوەی گرێ.

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Total views
ku: سەرجەمی بینین

en: Views today
ku: بینینەکانی ئەمڕۆ

en: Hostname of user that visited the page.
ku: ناوی خانەخوێی ئەو بەکارهێنەرەی سەردانی پەڕەی کردووە،

en: Roles that a user belongs to.
ku: ئەو ڕۆڵانەی کە بەکارهێنەر هەیەتی.

en: Null
ku: هیچ

en: contact
ku: پەیوەندی

en: Language settings
ku: سازکارییەکانی زمان

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ku: دووبارە وەگڕخستنی کارگێڕ، لە کاتێکدا هێشتا خۆی لە گڕە.

en: Cron run completed.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ تەواو بوو.

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Drag to re-order
ku: پەلکێشی بکە بۆ دووبارە ڕێکخستنەوە

en: The requested page could not be found.
ku: په‌ڕە‌ی داواکرا نەدۆزرایه‌وه.‌

en: Requirements problem
ku: کێشەی پێداویستییەکان

en: Database configuration
ku: شێوەپێدانی بنکەی دراوە

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ku: جۆری بنکەی دراوە کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵدەگیرێت.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ku: ناوی ئەو بنکەی دراوەی کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵداگیرێت. ئەم بنکەی دراوە مەرجە درووستکرابێت بەر ئەوەی @drupal بتوانیت دابمەزرێنیت.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ku: ئەگەر زیاتر لە یەک پرۆگرام هەر هەمان بنکەی دراوە بەکاردەهێنن، پێشگرێکی خشتەی وەک %prefix دەسنیشانبکە.

en: Select an installation profile
ku: پرۆفایلێکی دامه‌زراندن دیاری بکه

en: Choose language
ku: زمانێک هه‌ڵبژێره

en: Learn how to install Drupal in other languages
ku: فێربه‌ چۆن دروپاڵ بە زمانێکی تر دابمەزرێنیت

en: (built-in)
ku: (built-in)(built-in)

en: No profiles available
ku: هیچ پرۆفایلێک نییە

en: Drupal already installed
ku: دروپال پێشتر دامه‌زراوه‌

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
ku: <ul><li> بۆ دوبارە دەستپێکردنەوە، ئەبێ بنکەی دراوەکەت بەتاڵ کەیتەوە</li><li>بۆ دامەزراندنی بنکەدراوەیەکی نوێ، لە ناو بوخچەی <em>sites</em> فایلی <em>settings.php</em>بەپێی پێویستە دەسکاری بکە.</li><li> بۆ ئەپگرەید کردنی دامەزرێنراوێکی ئامادە، بڕۆ بۆ <a href="@base-url/update.php">کۆدی ئەپگرەید کردن</a>.</li><li><a href="@base-url"> ماڵپەڕەکەت نیشان بدە.</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
ku: @drupal دادەمەزرێت

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Configure site
ku: ڕێکخستنی ماڵپه‌ڕ

en: @drupal installation complete
ku: @drupal دامه‌زراندن کۆتای هات

en: Installed %module module.
ku: مۆدیولی %module دامەزرێنرا.

en: Choose profile
ku: زانیاری تایبه‌تی دیاری بکه‌

en: Verify requirements
ku: داواکارییەکان پەسەند بکە

en: Set up database
ku: بنکەی دراوە دابمەزرێنە‌

en: Set up translations
ku: وه‌رگێڕان دابمەزرێنە‌

en: Install site
ku: ماڵپه‌ڕ دابمه‌زرێنه‌

en: Finish translations
ku: وەرگێڕانەکان تەواو بکە

en: Site e-mail address
ku: ئیمێلی ماڵپه‌ڕ

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ku: لە بنەڕەت، بەروارەکان لەم ماڵپەڕەدا بەپێی کات-شوێنی دەسنیشان کراو پیشان دەدرێن.

en: Update notifications
ku: ئاگادارییەکان تازەبکەوە

en: Check for updates automatically
ku: بە خۆکاری نوێکردنەوەکان بپشکنە

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ لە کاتی خۆی تێپەڕبوو لەبەر ئەمە داخرا .

en: 1 byte | @count bytes
ku[0]: 1 بایت
ku[1]: @count بایت

en: Text group
ku: گرووپی نوسین

en: The language selected for import is not supported.
ku: ئەو زمانەی دەسنیشانکراوە بۆ هەناردن، بوونی نییە.

en: Importing interface translations
ku: هاوردنی وەرگێڕانەکانی ڕووکار

en: Starting import
ku: هێنان دەست پێدەکات

en: Error importing interface translations
ku: هەڵە لە هاوردنی وەرگێڕانەکانی ڕووکار

en: Exported translation file: %filename.
ku: پەڕگەی وەرگێڕان هەناردرا:‌ %filename.

en: Abkhazian
ku: ئه‌بغازی

en: Avestan
ku: ئاڤێستایی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Akan
ku: ئاکان

en: Amharic
ku: ئەمهاری

en: Assamese
ku: ئارامی

en: Avar
ku: ئاڤار

en: Aymara
ku: ئایمارا

en: Azerbaijani
ku: ئازەربایجانی

en: Bashkir
ku: بیشکیری

en: Belarusian
ku: بیلاروسی

en: Bihari
ku: بیهاری

en: Bislama
ku: بیسلاما

en: Bambara
ku: بەمبارا

en: Bengali
ku: بەنگالی

en: Tibetan
ku: تبتی

en: Breton
ku: بریتۆن

en: Bosnian
ku: بۆسنی‌

en: Chechen
ku: چیچانی

en: Chamorro
ku: خەمۆررۆ

en: Corsican
ku: کۆرسیکی

en: Cree
ku: کرێی

en: Old Slavonic
ku: سلاڤی کۆن

en: Chuvash
ku: چوڤاش

en: Welsh
ku: وێلزی

en: Maldivian
ku: ماڵدۆڤی

en: Bhutani
ku: بۆتانی

en: Ewe
ku: ئێیوە

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Basque
ku: باسکی

en: Persian
ku: فارسی

en: Fulah
ku: فولا

en: Faeroese
ku: فەیروۆسی

en: Frisian
ku: فریزی

en: Irish
ku: ئیرلەندی

en: Scots Gaelic
ku: گەیلیکی سکۆتلەندی

en: Galician
ku: گەلیسی

en: Guarani
ku: گوارانی

en: Gujarati
ku: گوجەراتی

en: Manx
ku: مانخ

en: Hausa
ku: هاوسە

en: Hiri Motu
ku: هیری مۆتئ

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Herero
ku: هێرێرۆ

en: Interlingua
ku: ئینتەرلینگوا

en: Interlingue
ku: ئینتەرلینگوی

en: Igbo
ku: ئیگبۆ

en: Inupiak
ku: ئینوپیاک

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Inuktitut
ku: ئینوکتیتوت

en: Javanese
ku: یاڤایی

en: Georgian
ku: جۆرجی

en: Kongo
ku: کۆنگۆ

en: Kikuyu
ku: کیکویو

en: Kwanyama
ku: کوانیاما

en: Kazakh
ku: کازاخی

en: Greenlandic
ku: گریینلاندی

en: Cambodian
ku: کەمبۆدی

en: Kannada
ku: که‌ننا‌دا

en: Kanuri
ku: کەنوری

en: Kashmiri
ku: کەشمیری

en: Kurdish
ku: کوردی

en: Cornish
ku: کۆرنی

en: Latin
ku: لاتینی

en: Luxembourgish
ku: لوکسه‌مبۆرگی

en: Luganda
ku: لوگاندا

en: Lingala
ku: لینگالا

en: Laothian
ku: لاوی

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malagasy
ku: مەلاگاسی

en: Marshallese
ku: مارشەلی

en: Macedonian
ku: مەکەدۆنی

en: Malayalam
ku: مەلایالام

en: Mongolian
ku: مه‌نگۆلی

en: Moldavian
ku: مۆلداڤی

en: Marathi
ku: مەراسی

en: Malay
ku: مالیزی

en: Maltese
ku: ماڵتایی

en: Burmese
ku: بورمی

en: North Ndebele
ku: ندبێلێی باکوور

en: Nepali
ku: نیپاڵی

en: Ndonga
ku: ندۆنگا

en: Norwegian Bokmål
ku: نەرویجی بۆکمێل

en: Norwegian Nynorsk
ku: نەرویجی نینۆرسک

en: South Ndebele
ku: ندبێلێی باشوور

en: Chichewa
ku: چیچێوا

en: Occitan
ku: ئەکسیتان

en: Oromo
ku: ئۆرۆمۆ

en: Oriya
ku: ئۆرییا

en: Ossetian
ku: ئەسێتسی

en: Punjabi
ku: پنجابی

en: Pali
ku: پەلی

en: Pashto
ku: پەشتۆ

en: Portuguese, Portugal
ku: پرتوگالی، پرتوگال

en: Portuguese, Brazil
ku: پرتوگالی، به‌ڕازیل

en: Quechua
ku: کیچوا

en: Rhaeto-Romance
ku: رهایتۆ-رۆمانسی

en: Kirundi
ku: کیروندی

en: Kinyarwanda
ku: کینیاروەندا

en: Sanskrit
ku: سانسکریت

en: Sardinian
ku: سەردینی

en: Sindhi
ku: سیندی

en: Northern Sami
ku: سامیی باکوور

en: Sango
ku: سەنگۆ

en: Serbo-Croatian
ku: سڕبۆ-کرواتی

en: Sinhala
ku: سینهەلا

en: Slovenian
ku: سلۆڤینی

en: Samoan
ku: سەمۆوی

en: Shona
ku: شۆنا

en: Albanian
ku: ئه‌لبانی

en: Serbian
ku: سڕبی

en: Siswati
ku: سیسواتی

en: Sesotho
ku: سۆسێتۆ

en: Sudanese
ku: سودانی

en: Swahili
ku: سواهیلی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Tajik
ku: تاجیکی

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Tigrinya
ku: تیگرینیا

en: Turkmen
ku: تورکمێینی

en: Tagalog
ku: تەگەلوگ

en: Setswana
ku: سەتسوانا

en: Tsonga
ku: تسۆنگا

en: Tatar
ku: تەتەری

en: Twi
ku: توی

en: Tahitian
ku: تەهیتی

en: Ukrainian
ku: ئۆکرانی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ

en: Uzbek
ku: ئوزبەکی

en: Venda
ku: ڤیندا

en: Vietnamese
ku: ڤێتنامی

en: Wolof
ku: ڤولۆف

en: Xhosa
ku: خهۆسا

en: Yiddish
ku: ییدی

en: Yoruba
ku: یۆروبا

en: Zhuang
ku: ژوەنگ

en: Chinese, Simplified
ku: چینی سادە

en: Chinese, Traditional
ku: چینی درووست

en: Zulu
ku: زولو

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
ku: هەڵەیەک ڕوویدا لە ناردنی ئیمێل (لە %from بۆ %to).

en: sort ascending
ku: بەرەوسەر ڕێکبخە

en: sort descending
ku: بەرەو خوار ڕێکبخە

en: Standard PHP
ku: PHP ی ستاندارد

en: Unicode library
ku: کتێبخانەی یونیکۆد

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Content translation
ku: وەگێڕانی ناوەڕۆک

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: زانیاری و ڕێنیشاندانی زیاتر بۆ ئیمێلەکەت ناردراون.

en: Deleted user: %name %email.
ku: بەکارهێنەری سڕاوە: %name %email.

en: @size KB
ku: @size ک.ب.

en: @size MB
ku: @size م.ب.

en: @size GB
ku: @size گ.ب.

en: @size TB
ku: @size ت.ب.

en: @size PB
ku: @size پ.ب

en: @size EB
ku: @size ئی.ب.

en: @size ZB
ku: @size ز.ب.

en: @size YB
ku: @size ی.ب.

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق

en: The name of the site.
ku: ناوی ماڵپەڕ.

en: Region settings
ku: ڕێکخستنەکانی ناوچە

en: Content type name
ku: ناوی جۆری ناوەڕۆک

en: manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: @field_name (Locked)
ku: @field_name (کلیلدراوە)

en: Hello <strong>@username</strong>
ku: سڵاو <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
ku: پیشاندانی قەدبڕەکان

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Monthly archive
ku: ئەرشیڤی مانگانە

en: Cancel account
ku: هەڵوەشاندنەوەی هەژمار

en: clear
ku: پاک بکەوە

en: The unique ID of the comment.
ku: ID ی بێهاوتای بۆچوون.

en: New comment count
ku: ژمارەی بۆچوونە نوێیەکان

en: The type of the node.
ku: جۆری گرێ.

en: The language the node is written in.
ku: ئەو زمانەی کە گرێی پێ نووسراوە.

en: Date changed
ku: ڕێکەوت گۆڕا

en: The author of the node.
ku: نووسەری گرێ.

en: Last view
ku: دوا پیشاندان

en: The slogan of the site.
ku: دروشمی ماڵپەڕ.

en: Login page
ku: پەڕەی چوونەژوورەوە

en: The unique ID of the uploaded file.
ku: ID ی بێهاوتای پەڕگەی بارکراو.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ku: ID ی بێهاوتای واژەی پۆلێن.

en: The name of the taxonomy term.
ku: ناوی واژەی پۆلێن.

en: The URL of the taxonomy term.
ku: بەستەری واژەی پۆلێن.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
ku: ئەو وشەگەلەی کە واژەی پۆلێنی لە خۆدا گرتووە.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
ku: ID ی بێهاوتای وشەگەلی پۆلێن.

en: Term count
ku: ژمارەی واژە

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ku: ژمارەی ئەو واژانەی کە وشەگەلی پۆلێن لە خۆیدا گرتوون.

en: The unique ID of the user account.
ku: ID ی بێهاوتای هەژماری بەکارهێنەر

en: The login name of the user account.
ku: ناوی تێپەڕبوونی هەژماری بەکارهێنەر.

en: The email address of the user account.
ku: ئیمێلی هەژماری بەکارهێنەر.

en: You are not allowed to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم پەڕەیە ببینیت.

en: It appears you have reached this page in error.
ku: وادیارە تۆ لە هەڵە گەیشتوویتە ئەم پەڕەیە.

en: Default country
ku: وڵاتی بنەڕەتی

en: Congratulations, you installed @drupal!
ku: پیرۆزە دامەزراندنی @drupal!

en: Settings file
ku: پەڕگەی ڕێکخستنەکان

en: The %file file exists.
ku: پەڕگەی %file پێشتر هەیە.

en: Site maintenance account
ku: هەژماری چاودێریکردنی ماڵپەڕ

en: Select the default country for the site.
ku: دیاریکردنی وڵاتی بنەڕەتی ماڵپەڕ.

en: Receive e-mail notifications
ku: وەرگرتنی ئیمێلی ئاگاداری

en: No pending updates.
ku: هیچ نوێکردنەوەی چاوەڕێ نییە.

en: 1 pending update | @count pending updates
ku[0]: 1 نوێکردنەوەی چاوەڕێ
ku[1]: @count نوێکردنەوەی چاوەڕێ

en: Connection method
ku: شێوازی پەیوەندیکردن

en: Change connection type
ku: گۆڕینی جۆر پەیوەندی

en: Site under maintenance
ku: ماڵپەڕ لە ژێر چاودێریدایە

en: Completed @current of @total.
ku: تەواوبوو @current لە سەرجەمی @total.

en: Required modules
ku: مۆدیولە پێویستەکان

en: Required modules not found.
ku: مۆدیولە پێویستەکان نەدۆزرانەوە.

en: system
ku: سیستەم

en: %module module uninstalled.
ku: مۆدیولی %module دامەزرا.

en: Saint Barthélemy
ku: سێینت بارتێلەمی

en: Saint Martin (French part)
ku: سینت مارتن (بەشی فەرەنسا)

en: No strings available.
ku: هیچ ڕیزبەندێک نییە.

en: %module module enabled.
ku: مۆدیولی %module چالاککرا.

en: %module module disabled.
ku: مۆدیولی %module کوژایەوە.

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Cannot determine the type of project.
ku: ناتوانرێت جۆری پڕۆژە دیاری بکرێت.

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان

en: Text formats
ku: فۆرماتەکانی دەق

en: Image styles
ku: شێوازی وێنە

en: Revision log message
ku: پەیامەکانی تۆماری پێداچوونەوە

en: Full content
ku: ناوەڕۆکی پڕاوپڕ

en: Requires: !module-list
ku: پێویستی هەیە بە: !module-list

en: Required by: !module-list
ku: پێویستە لەلایەن: !module-list

en: Welcome (awaiting approval)
ku: بەخێرهاتی (چاوەڕێی چاوپێداخشاندنەوە دەکات)

en: Welcome (no approval required)
ku: بەخێرهاتی (چاوپێداخشاندنەوە پێویست ناکات)

en: Account activation
ku: چالاککردنی هەژمار

en: Account canceled
ku: هەژمار هەڵوەشایەوە

en: When cancelling these accounts
ku: لە کاتی هەڵوەشاندنەوەی ئەم هەژمارانە

en: Blocked user: %name %email.
ku: بەکارهێنەی بلۆککراو: %name %email.

en: Minimal
ku: کەمترین

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".

en: Image style
ku: شێوازی وێنە

en: %module module installed.
ku: مۆدیولی %module دامەزرێنرا.

en: Kyrgyz
ku: کرغیزی

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ku: جۆری <em>وتارەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی گەرماوگەرمی وەک هەواڵەکان، وەشانی ڕۆژنامەگەری یان بڵاوکراوەی بڵاگ.

en: Filipino
ku: فیلیپینۆ

en: Swiss German
ku: ئەلمانی سویسرا

en: Scots
ku: سکۆتی

en: Default settings file
ku: پەڕگەی ڕێکخسنتە بنەڕەتییەکان

en: Māori
ku: ماوۆری

en: Lolspeak
ku: زمانی پشیلە

en: Update @title
ku: نوێکردنەوەی @title

en: Asturian
ku: نەمساوی

en: English, British
ku: ئینگلیزی، بریتانی

en: Haitian Creole
ku: کریۆلی هاییتی

en: Portuguese, International
ku: پۆرتوگالی نێودەوڵەتی

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title

en: Next steps
ku: هەنگاوەکانی داهاتوو

en: @driver_name settings
ku: ڕێکخستنەکانی @driver_name

en: Database file
ku: پەڕگەی بنکەی دراوە

[ctx: datetime]
en: All day
ku: هەموو ڕۆژەکە

[ctx: datetime]
en: Year
ku: ساڵ

[ctx: datetime]
en: Month
ku: مانگ

[ctx: datetime]
en: Week
ku: هەفتە

[ctx: datetime]
en: Day
ku: ڕۆژ

[ctx: datetime]
en: Hour
ku: کاژێر

[ctx: datetime]
en: Minute
ku: خولەک

[ctx: datetime]
en: Second
ku: چرکە

[ctx: ampm]
en: am
ku: ب.ن.

[ctx: ampm]
en: pm
ku: پ.ن.

[ctx: date_order]
en: First
ku: یەکەم

[ctx: date_order]
en: Second
ku: دووەم

[ctx: date_order]
en: Third
ku: سێیەم

[ctx: date_order]
en: Fourth
ku: چوارەم

[ctx: date_order]
en: Fifth
ku: پێنجەم

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
ku: دوایین

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
ku: دواتر لە دوایین

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
ku: سێیەم لە دواوە

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
ku: چوارەم لە دواوە

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
ku: یەکەم لە دواوە

[ctx: date_order]
en: Every
ku: هەریەک

[ctx: day_name]
en: Sunday
ku: یەکشەممە

[ctx: day_name]
en: Monday
ku: دووشەممە

[ctx: day_name]
en: Tuesday
ku: سێشەممە

[ctx: day_name]
en: Wednesday
ku: چوارشەممە

[ctx: day_name]
en: Thursday
ku: پێنجشەممە

[ctx: day_name]
en: Friday
ku: هەینی

[ctx: day_name]
en: Saturday
ku: شەممە

en: User registration password
ku: وشەنهێنی تۆمارکردنی بەکارهێنەر

en: Curaçao
ku: کورەساو
