Publisher 7 (7.x-2.5) - en to nn translation catalogue (730 entries)

en: Home
nn: Heim

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: title
nn: tittel

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: content
nn: innhald

en: Development
nn: Utvikling

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Replies
nn: Svar

en: Closed
nn: Stengt

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: more
nn: meir

en: Article
nn: Artikkel

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: footer
nn: Botntekst

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: On
nn: På

en: new
nn: ny

en: error
nn: feil

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: updated
nn: oppdatert

en: File
nn: Fil

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Link
nn: Lenke

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Parents
nn: Overordna

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: header
nn: Topptekst

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: remove
nn: fjern

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: Modules
nn: Modular

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: results
nn: resultat

en: search
nn: søk

en: mail
nn: e-post

en: Event
nn: Hending

en: actions
nn: handlingar

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Submitted by
nn: Publisera av

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Picture
nn: Bilete

en: Database type
nn: Databasetype

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: file
nn: fil

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: no
nn: nei

en: Created
nn: Laga

en: Are you sure you want to delete %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette %title?

en: All
nn: Alle

en: hours
nn: timar

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Submit @name
nn: Send inn @name

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: php
nn: PHP

en: Off
nn: Av

en: Never
nn: Aldri

en: Your changes have been saved.
nn: Endringane vart lagra

en: Header
nn: Topptekst

en: Left sidebar
nn: Venstre sidestolpe

en: Right sidebar
nn: Høgre sitestolpe

en: Footer
nn: Botntekst

en: Selected
nn: Valgt

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
nn: Du kan ikkje sende meir enn %number meldingar per time. Vennlegst prøv igjen seinare.

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Input format
nn: Inndataformat

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Log message
nn: Loggmelding

en: Poll duration
nn: Varigheit på avstemminga

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Mode
nn: Modus

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: %time ago
nn: %time sidan

en: Performance
nn: Ytelse

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: help
nn: hjelp

en: Month
nn: Månad

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Terms
nn: Termar

en: Code
nn: Kode

en: security
nn: sikring

en: Recent posts
nn: Nye innlegg

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: here
nn: her

en: Now
nn: No

en: Configuration
nn: Oppsett

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Other
nn: Andre

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Repeat
nn: Repeter

en: Role
nn: Rolle

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: String
nn: Streng

en: Users
nn: Brukarar

en: Site off-line message
nn: Melding når nettstaden er fråkopla

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
nn: Meldinga du vil vise brukarar når nettstaden er i fråkopla tilstand

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: access denied
nn: tilgang nekta

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Integer
nn: Heiltal

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: reply
nn: svar

en: Server settings
nn: Tenarinnstillingar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Default language
nn: Standard språk

en: Delete rule
nn: Slett regel

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Hidden
nn: Skjult

en: seconds
nn: sekundar

en: minutes
nn: minutt

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Arabic
nn: Arabisk

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Sources
nn: Kjelder

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Date/Time
nn: Dato/Klokkelsett

en: Select all rows in this table
nn: Vel alle radene i denne tabellen

en: Deselect all rows in this table
nn: Ikkje vel nokon rader i denne tabellen

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Front page
nn: Framside

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Languages
nn: Språk

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Site's time zone
nn: Websida's tidssone

en: Date's time zone
nn: Datoen's tidssone

en: No time zone conversion
nn: Ingen tidssonekonvertering

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: None.
nn: Ingen.

en: Empty
nn: Tom

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: warning
nn: åtvaring

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Blocked
nn: Blokkert

en: critical
nn: kritisk

en: Forums
nn: Forum

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: The specified passwords do not match.
nn: Passorda er ikkje like.

en: Permissions
nn: Rettar

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Menu settings
nn: Menyval

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Unformatted
nn: Ikkje formatert

en: image
nn: bilete

en: <Hidden>
nn: <Skjult>

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Action '%action' added.
nn: Handling '%action' er lagt til

en: Remove orphaned actions
nn: Fjern avsondra handlingar

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: comment
nn: kommentar

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Processing
nn: Handsamar

en: Finished
nn: Ferdig

en: disable
nn: deaktiver

en: Line break converter
nn: Linjeskiftkonverterar

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nn: Filopplastingsfeil. Kunne ikkje flytte den opplasta fila.

en: The specified date is invalid.
nn: Den oppgitte datoen er ugyldig.

en: Slogan
nn: Motto

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Save blocks
nn: Lagre blokkar

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: Menus
nn: Menyar

en: A valid date is required for %title.
nn: Ein gyldig dato er påkrevd for %title.

en: Relative
nn: Relativ

en: Above
nn: Over

en: Within
nn: Innan

en: Every
nn: Kvar

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: debug
nn: feilsøking

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: Page not found
nn: Sida finst ikkje

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: <Any>
nn: <Alle>

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: The directory %directory is not writable
nn: Mappa %directory kan ikkje skrivast til

en: Package
nn: Pakke

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
nn: URL'en %url er ikkje gyldig. Skriv inn heile URL-en, til dømes http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
nn: Boknavigering

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: !a comments per page
nn: !a kommentarar per side

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: 1 sec | @count sec
nn[0]: 1 sek
nn[1]: @count sek

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Edit rule
nn: Rediger regel

en: Print
nn: Skriv ut

en: The file could not be created.
nn: Fila kunne ikkje opprettast.

en: Account
nn: Konto

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: Or
nn: Eller

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Install profile
nn: Installeringsprofil

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
nn: Stabelen er full: For mange kall til actions_do(). Avbryt for å hindre uendeleg rekursjon.

en: Action %action saved.
nn: Handling %action er lagra.

en: After saving a new comment
nn: Etter å ha lagra ein ny kommentar

en: After deleting a comment
nn: Etter å ha sletta ein kommentar

en: Banned IP address %ip
nn: Forbudt IP-adresse %ip

en: All comments
nn: Alle kommentarar

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: View settings
nn: Innstillingar for visning

en: Translate
nn: Omset

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
nn: Importeringa av omsetjinga feila, av di fila %filename ikkje kunne lesast.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var venta, men vart ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid_plural» var venta, men ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld ein syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid» er uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila  %filename inneheld feil: «msgstr[]» var ikkje venta på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: Det er ein uventa tekststreng på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename slutta uventa på linje %line.

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Show @count value(s)
nn: Vis @count verdi(ar)

en: starting from @count
nn: start frå @count

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nn: Av sikringsgrunnar har namnet på den opplasta fila blitt endra til %filename.

en: notice
nn: varsel

en: User account
nn: Brukarkonto

en: 1 month | @count months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: @count månader

en: Password field is required.
nn: Passordfeltet er påkrevd.

en: Confirm password
nn: Bekreft passord

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nn: Takk for søknaden om ein brukarkonto. Før du kan ta den i bruk, må kontoen din først godkjennast av nettstadens administrator.<br />I mellomtida kan du lese velkomstmeldinga med ytterlegare informasjon, som er sendt til di epostaddresse.

en: Somali
nn: Somalisk

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
nn: Sikringsvarsel: Kunne ikkje skrive fila .htaccess. Du bør opprette fila .htaccess i %directory mappa di med desse linjene i: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi det ikkje finst noko fil med dette namnet. Sjekk om du har oppgjeve rett filnamn.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi den ville skrive over seg sjølv.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di den er større enn %maxsize, den største tilletne filstorleiken.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di opplastinga ikkje vart fullført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: The specified file %name could not be uploaded.
nn: Fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
nn: Fila har ikkje noko navn, gje den eit namn.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
nn: Berre file med desse filetternamna er tilletne: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
nn: Berre JPEG, PNG og GIF bilete er tilletne.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
nn: Biletet måtte tilpassast for å passe i maksimal størrelse på %dimensions pikslar.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for stort; maksimal størrelse er %dimensions pikslar.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for lite; minimum størrelse er %dimensions pikslar.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
nn: Fila %file vart ikkje sletta fordi den ikkje finst.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nn: Opplastingsfeil. Kunne ikkje flytte opplasta fil %file til målmappe %destination.

en: Database port
nn: Database-port

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: If your database is located on a different server, change this.
nn: Om databasen din ligg på ein annan tenar, må du endre dette.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
nn: Om databasen din ikkje nyttar standard port, må du taste inn portnummeret her.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
nn: Mellomrom, punktum, bindestrek og understrek er tilletne, utom dette er inga punktsetting tillete.

en: Starts with
nn: Startar med

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
nn: Eit ulovleg alternativ er oppdaga. Kontakt nettstadsadministratoren.

en: Illegal choice %choice in !name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet !name

en: Book outline
nn: Bokstruktur

en: Revision information
nn: Versjonsinformasjon

en: Replies to my comment
nn: Svar på min kommentar

en: Notify me when new comments are posted
nn: Send meg melding når nye kommentarar vert lagt til

en: The comment you are replying to does not exist.
nn: Kommentaren du svarar på eksisterer ikkje.

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Localization
nn: Lokalisering

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
nn: Bilethandsamingsverktyet %toolkit kan ikkje gjere %function korrekt.

en: Administration pages
nn: Administrasjonssider

en: Currently using !item !version
nn: Brukar no !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
nn: Det oppstod ein uventa feil på nettstaden. Prøv att seinare.

en: Hindi
nn: Hindu

en: date ical
nn: dato ical

en: The dates are invalid.
nn: Dato er ugyldig.

en: Repeats
nn: Gjentek seg

en: No description
nn: Ingen beskriving

en: Vertical Tabs
nn: Vertikale faner

en: Initializing.
nn: Initialiserar

en: An error has occurred.
nn: Ein feil er oppstådd

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
nn: Fortsett til <a href="@error_url">feilsida</a>

en: HTTP POST is required.
nn: HTTP POST krevst.

en: 0 sec
nn: 0 sek

en: form
nn: skjema

en: alert
nn: alarm

en: emergency
nn: naudstilfelle

en: Contains any word
nn: Inneheld eit av orda

en: Contains all words
nn: Inneheld alle orda

en: asc
nn: Stigande

en: desc
nn: Synkande

en: Poll
nn: Avstemming

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
nn: Visninga "@display" treng ei adresse, men ingen adresse er definert.

en: Administration menu
nn: Administrasjonsmeny

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
nn: Forsøk på å køyre cron medan den allereie køyrer.

en: Cron run completed.
nn: Cron er ferdig.

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Catalan
nn: Catalansk

en: Contact form
nn: Kontaktskjema

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
nn: Endringar i denne tabellen vil ikkje bli lagra før skjemaet sendast.

en: The requested page could not be found.
nn: Sida det er bedt om kunne ikkje finnast

en: Requirements problem
nn: Systemkrav ikkje oppfylt

en: Database configuration
nn: Databaseinnstillingar

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
nn: Databasetypen som skal nyttast for @drupal-installasjonen din.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet på databasen som skal nyttast for @drupal. Databasen må vere laga på databasetenaren før @drupal kan installerast.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
nn: Dersom meir enn ein applikasjon deler same database, kan du taste inn eit tabellprefiks som td. %prefix for @drupal-installasjonen din.

en: Select an installation profile
nn: Vel ein installasjonsprofil

en: Choose language
nn: Vel språk

en: Learn how to install Drupal in other languages
nn: Lær koss ein installerer Drupal med andre språk

en: (built-in)
nn: (innebygd)

en: No profiles available
nn: Ingen profilar tilgjengelege

en: Drupal already installed
nn: Drupal er allereie installert

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
nn: <ul><li>Den eksisterande databasen må tømmast for å kunne starte om igjen.</li><li>Rediger tilhøyrande <em>settings.php</em> fil i <em>sites</em> mappa for å installere til ein annan database.</li><li>Gå til <a href="@base-url/update.php">oppdateringsskriptet</a> for å oppgradere ein eksisterande installasjon.</li><li>Vis den <a href="@base-url">eksisterande nettstaden</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
nn: Installerar @drupal

en: The installation has encountered an error.
nn: Ein feil har oppstått under installasjonen.

en: Configure site
nn: Konfigurer nettstad

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: Choose profile
nn: Vel profil

en: Verify requirements
nn: Kontroller minimumskrav

en: Set up database
nn: Set opp database

en: Set up translations
nn: Set opp språk

en: Install site
nn: Installer nettstad

en: Finish translations
nn: Fullfør omsetjingar

en: Site e-mail address
nn: E-postadresse til nettstaden

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
nn: Datoar på denne nettstaden vil som standard visast for den valte tidssona.

en: Update notifications
nn: Oppdater varslingar

en: Check for updates automatically
nn: Søk automatisk etter oppdateringar

en: Removed orphaned action '%action' from database.
nn: Fjerna den avsondra handlinga '%action' frå databasen

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
nn: Cron vart avbroten av di den tok for lang tid.

en: 1 byte | @count bytes
nn[0]: 1 byte
nn[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
nn: !name kan maksimalt vere på %max teikn, men er no på %length teikn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet %name

en: Text group
nn: Tekstgruppe

en: The language selected for import is not supported.
nn: Språket som er valt for import, er ikkje støtta.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
nn: Omsetjingsfila %filename manglar eller har feil teksthovud.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
nn: Importeringa av omsetjinga var vellykka. Det er %number nyleg oppretta omsette strengar, %update strengar vart oppdaterte og %delete strengar vart fjerna.

en: Importing interface translations
nn: Importerar grensesnittomsetjingar

en: Starting import
nn: Byrjar importering

en: Error importing interface translations
nn: Feil under importering av grensesnittomsetjingar

en: The %language language (%code) has been created.
nn: Språket %language (%code) har vorte oppretta.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
nn: Importerte %file til %locale: %number nye strengar lagt til, %update oppdaterte og %delete fjerna.

en: Exported %locale translation file: %filename.
nn: Eksportert %locale omsetjingsfil: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
nn: Eksportert omsetjingsfil: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppdatera for språket %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppretta for språket %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
nn: Fjerna fila for omsetjing av JavaScript for språket %language fordi det ikkje finst nokon omsetjingar for dette språket.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
nn: Det oppstod ein feil under oppretting av fil for omsetjing av JavaScript for språket %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
nn[0]: Ein omsett streng vart hoppa over fordi den inneheld ulovleg HTML.
nn[1]: @count omsette strengar vart hoppa over fordi dei inneheld ulovleg HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg installera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg installera modular.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg aktivera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg aktivera modular.

en: Abkhazian
nn: Abkhaziansk

en: Avestan
nn: Avestansk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Avar
nn: Avarisk

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Chechen
nn: Tjetjensk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Old Slavonic
nn: Slavisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Maldivian
nn: Maldivisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Faeroese
nn: Færøysk

en: Frisian
nn: Frisisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Scots Gaelic
nn: Gælisk, Skotsk

en: Galician
nn: Galicisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kongo
nn: Kongolesisk

en: Kazakh
nn: Kasakstansk

en: Greenlandic
nn: Grønlandsk

en: Cambodian
nn: Cambodiansk

en: Kashmiri
nn: Kashmirsk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Cornish
nn: Cornisk

en: Luxembourgish
nn: Luxemburgsk

en: Lingala
nn: Luganda

en: Laothian
nn: Laothisk

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Moldavian
nn: Moldavisk

en: Malay
nn: Malaysisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: North Ndebele
nn: Ndebele (nord)

en: Nepali
nn: Nepalesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk nynorsk

en: South Ndebele
nn: Ndele (syd)

en: Ossetian
nn: Ossetisk

en: Portuguese, Portugal
nn: Portugisisk, Portugal

en: Portuguese, Brazil
nn: Portugisisk, BrazilPortugisisk, Brazil

en: Rhaeto-Romance
nn: Rhaeto-Romansk

en: Sardinian
nn: Sardinsk

en: Northern Sami
nn: Nordsamisk

en: Serbo-Croatian
nn: Serbo-kroatisk

en: Sinhala
nn: Singhalesisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sudanese
nn: Sudanesisk

en: Tamil
nn: Tamilsk

en: Turkmen
nn: Turkmenisk

en: Tatar
nn: Tsonga

en: Tahitian
nn: Tahitiansk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Uzbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Chinese, Simplified
nn: Kinesisk, simplifisert

en: Chinese, Traditional
nn: Kinesisk, tradisjonelt

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
nn: Feil med sending av e-post (frå %from til %to).

en: sort ascending
nn: sorter aukande

en: sort descending
nn: sorter minkande

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
nn: Operasjonar på Unicode-strengar vert etterligna så godt som mogeleg. Installer <a href="@url">PHP mbstring utviding</a> for å bedre Unicode støtta.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: «Multibyte string function overloading» i PHP er aktiv og må deaktiverast. Sjekk instillinga for <em>mbstring.func_overload</em> i php.ini. Sjå <a href="@url">PHP mbstring dokumentasjon</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.encoding_translation</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_input</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_output</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Unicode library
nn: Unicode-bibliotek

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
nn: Greidde ikkje konvertere XML-teiknkodinga %s til UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
nn: Kodinga %s støttas ikkje. Installer iconv, GNU recode eller mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
nn: Tolkningsfeil. Ikke velforma

en: Parse error. Request not well formed.
nn: Tolkningsfeil. Førespurnad er ikke velforma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
nn: Serverfeil. Ugyldig XML-RPC. Førespurnad må vera methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
nn: Serverfeil. Feil mengd metodeparameter.

en: Server error. Invalid method parameters.
nn: Serverfeil. Ugyldige metodeparameter.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
nn: Serverfeil. Førespurd funksjon @method finst ikkje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
nn: Feil syntaks for system.multicall

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
nn: Rekursivt kall til system.multicall er ikkje lov.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
nn: Denne brukarkontoen sitt standardspråk for e-postar og føretrekt språk for nettstaden.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Datamaskinlesbart namn kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Deleted user: %name %email.
nn: Sletta brukar: %name %email.

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: %title is invalid.
nn: %title er ugyldig.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
nn: Det er ein feil i @field_name sin verdi #@delta

en: Hello <strong>@username</strong>
nn: Hei <strong>@username</strong>

en: Show End Date
nn: Vis sluttdato

en: Structure
nn: Struktur

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
nn: For fleire instillingar for backup, prøv <a href="!advancedurl">side for avansert backup</a>

en: You are not allowed to access this page.
nn: Du har ikkje rett til å vise denne sida.

en: Authorize file system changes
nn: Godkjenn filsystemendringar

en: It appears you have reached this page in error.
nn: Det ser ut til at du har nådd denne sida ved ein feil.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
nn: Cron kunne ikkje køyra fordi ein ugyldig nøkkel var bruka.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
nn: Cron kunne ikkje køyra fordi nettstaden er i vedlikehaldsmodus.

en: Default country
nn: Standard land

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
nn: Sjekk feilmeldingane og <a href="!url">hald fram med installsjonen</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
nn: I din %settings_file-fil har du sett opp @drupal til å bruke ein %driver-tenar, men PHP-installasjonen støttar ikkje denne databasetypen.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
nn: Kan ikkje finne nokon installasjonsprofil. Installasjonsprofilen avgjer kva for modular som skal aktiverast og kva for databaseskjema som skal installerast. Ein profil er nødvendig for å halde fram med installeringa.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
nn: Profilen du har vald kunne ikkje lastast.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: Alle nødvendige endringer i %dir og %file har blitt utført, så du bør fjerne skriverettane på dei nå for å unngå sikkerhetsrisiko. Dersom du er usikker på korleis du skal gjera dette, sjå <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
nn: Gratulere, du har installera @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nn: Sjå gjennom meldingane over før du går vidare til <a href="@url">den nye nettstaden din</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
nn: <a href="@url">Vithe nettstaden din</a>.

en: Settings file
nn: Fil med innstillingar

en: The settings file does not exist.
nn: Fila med innstillingar finst ikkje.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
nn: Innstalleringsprogrammet for @drupal, krev at du opprettar ei fil med innstillingar som ein del av prosessen. Kopier fila %default_file til %file. Du finn meir om å innstallere Drupal i <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The settings file is not writable.
nn: Fila med innstillingar er ikkje skrivbar.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: @drupal- installeringsprogrammet trenger skrivetilgang til %file i løpet av installeringsprosessen. Dersom du er usikker på korleis du fiksar dette, sjå i <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
nn: Automatisk utsendte e-postar blir sent frå denne adressa. Bruk ei adresse med same domenenamn som nettstaden din for å hindre at e-posten blir tolka som søppelpost.

en: Site maintenance account
nn: Nettstadens vedlikehaldskonto

en: Select the default country for the site.
nn: Vel standard land for nettstaden din.

en: Receive e-mail notifications
nn: Motta varsel på e-post

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
nn: Systemet vil gje melding når viktige sikkerhetsoppdateringar og andre oppdateringar er tilgjengelege for innstallera komponentar. Anonym informasjon om din nettstad blir send til <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
nn: Ingen uteståande oppdateringar.

en: 1 pending update | @count pending updates
nn[0]: 1 ventande oppdatering
nn[1]: @count ventande oppdateringar

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
nn: En feil oppstod under handtering av førespurnaden: Tenaren mottok ugyldige data.

en: Invalid form POST data.
nn: Ugyldig POST-data frå skjema.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
nn: Kan ikkje fortseta, ingen tilgjengelege filoverføringsmetodar

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
nn: ADVARSEL: Passordet ditt vil bli sent i klartekst fordi du ikkje nyttar ein kryptera forbindelse. <a href="@https-link">Les meir</a>.

en: To continue, provide your server connection details
nn: Gje informasjon om tenartilknyting for å fortsetje.

en: Connection method
nn: Tilkoplingsmetode

en: Enter connection settings
nn: Oppgi tilkoplingsinnstillingar

en: @backend connection settings
nn: Tilkoplingsinnstillingar for @backend

en: Change connection type
nn: Endre tilkoplingstype

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
nn: Feil, denne type tilkoplingsprotokoll (%backend) finst ikkje.

en: No active batch.
nn: Ingen aktive køyringar.

en: Site under maintenance
nn: Vedlikehald

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
nn: Komprimeringsprogram kan bare handtere lokale filer: %file ikkje støtta

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
nn: Fila kunne ikkje lastast opp fordi målet %destination er ugyldig.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
nn: Fila %source kunne ikkje lastast opp fordi ei fil med dette allereie finst i målmappa %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
nn: Filnamnet er lenger enn grensa på 240 tegn. Gje fila eit nytt namn og prøv på nytt.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
nn: %path er ei mappe og kan ikkje fjernast med hjelp av file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
nn: Fila %file vart ikkje sletta fordi den ikkje er av kjent filtype.

en: The file permissions could not be set on %uri.
nn: Kunne ikkje seta filrettar på %uri.

en: Completed @current of @total.
nn: Fullført @current av @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
nn: Klarte ikkje køyre alle oppgåvene mot databasetenaren. Oppgåva %task blei ikkje funnen.

en: Revision log message
nn: Loggmelding for revisjonen

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Requires: !module-list
nn: Krevjer: !module-list

en: Required by: !module-list
nn: Krevjast av: !module-list

en: Blocked user: %name %email.
nn: Blokkera brukarr: %name %email.

en: Minimal
nn: Minimum

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nn: Skriv inn ee liste med ord skild med komma for å beskrive innhaldet ditt.

en: Fixed width
nn: Fast breidde

en: - Choose -
nn: - Val -

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
nn[0]: 1 ventande oppdatering (@number_applied vil bli utført, @number_incompatible hoppast over)
nn[1]: @count ventande oppdateringar (@number_applied vil bli utført, @number_incompatible hoppast over)

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nn: Bruk <em>artiklar</em> for innhald som endrast, slik som nyheiter, pressemeldingar eller bloggoppføringar.

en: Can't handle more than one field storage engine
nn: Kan ikkje handterer meir enn ein «motor» for feltlagring

en: Field storage engine not found.
nn: «Motor» for feltlagring ikkje funnen.

en: For this query an entity type must be specified.
nn: For denne førespurnaden må ein entitetstype oppgjevast.

en: Entity %entity has no base table.
nn: Entitet %entity har ingen basistabell.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
nn: Veit ikkje korleis @entity_type skal sorterast basera på @key

en: Default settings file
nn: Standardfil med innstillingar

en: The default settings file does not exist.
nn: Standarfila med innstillinga finst ikkje.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
nn: @drupal installasjonsprogrammet krev at fila %default-file ikkje endrast på nokon måte i forhold til den originale nedlastinga.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
nn: Sorter radene med numerisk vekting i staden for dra-og-slipp sortering.

en: Show row weights
nn: Vis vekting av radene.

en: Error opening socket @socket
nn: Feil ved opning av @socket

en: delivery callback not found
nn: tilbakekall for levering er ikkje funne

en: callback %callback not found: %q.
nn: fant ikkje tilbakekallet %callback: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målkatalogen ikkje er sett opp rett. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målkatalogen ikkje er sett opp rett. Sjekk om innstillingane for tilgang til filer/mapper. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi ei fil med dette namnet alt finst i målkatalogen.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje flyttast fordi målet er ugyldig. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
nn: Fila %file kunne ikkje slettast fordi den ikkje er ein gyldig URI. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
nn: Kan ikkje lagre data fordi målet er ugyldig. Meir informasjon finst i systemloggen.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje kopierast fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken er ofte feil bruk av file_copy() eller manglande «stream wrapper»

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje kopierast fordi den ikkje finst.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi ei fil med dette namnet allereie finst i målmappa (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi den ville skrive over seg sjølv.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast til %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje flyttast fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken kan vera feil bruk av file_move() eller manglande «stream wrapper».

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
nn: Fila %file (%realpath) kunne ikkje slettast fordi den ikkje er ein gyldig URI. Årsaken kan vera feil bruk av file_delete() eller manglande «stream wrapper».

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
nn: Data vart ikkje lagra fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken kan vera feil bruk av file_save_data() eller manglande «stream wrapper».

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
nn: Ditt oppsett av PHP støttar bare ein type database. Denne er førehandsvald.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
nn: Kunne ikkje kople til databasetenaren. Tenaren gjev fylgjande medling: %error. <ul><li>Køyrer databasetenaren?</li> <li>Eksisterer databasen, og har du oppgjeve rett databasenamn?</li><li>Har du lagt inn rett brukarnamn og passord?</li><li>Har du oppgjeve rett databasevertsnamn?</li></ul>

en: Upload an image to go with this article.
nn: Last opp eit bilete for å legge saman med artikkelen.

en: The settings file is writable.
nn: Innstillingsfila er skrivbar.

en: The settings file is owned by the web server.
nn: Innstillingsfila er eigd av nettenaren.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nn: @drupal installasjonsprogrammet kunne ikkje lage ei innstillingsfil med rett fileigaskap. Logg på vevtjeneren din, fjern den eksisterande fila %file, og opprett ei ny ved å kopiere %default_file fil til %file. Meir informasjon om installering av Drupal er tilgjengeleg i <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Dersom du har problem med filrettane på serveren din, sjå under <a href="@handbook_url">online handbook</a>.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
nn: %type: !message in %function (line %line av %file).

en: Update @title
nn: Oppdater @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Eit unikt datamaskinlesbart namn. Kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
nn: Datamaskinlesbart namn må innehalde unike tegn.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
nn: Datamaskinlesbart namn må bare innehalde små bokstavar, tal og bindestrek.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nn: Det datamaskinlesbare namnet er i bruk frå før. Det må vera unikt.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
nn: Databaseversjon er %version. Den må minst vera %minimum_version.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
nn: Fila %file kunne ikkje kopierast fordi målmappa %destination ikkje er sett opp rett.

en: @driver_name settings
nn: @driver_name innstillingar

[ctx: datetime]
en: All day
nn: Heile dagen

en: All Day
nn: Heile dagen

en: @current of @total
nn: @current av @total

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
nn: Om du ikkje skriv ein 'sluttdato' vert 'startdato' nytta.

en: @field_name Start date value #@delta
nn: @field_name Startdato @delta. verdi

en: !start-date to !end-date
nn: !start-date til !end-date

en: E.g., @date
nn: T.d @date

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
nn: Kvar @interval veke

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
nn: Kvar

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
nn: Etter @count gonger

[ctx: Date repeat]
en: On
nn: Til og med

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
nn: Siste repetisjon
