Publisher 7 (7.x-2.5) - en to ug translation catalogue (502 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: user
ug: ئەزا

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: enable
ug: ئېچىش

en: context
ug: كونتېكىست

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: title
ug: ماۋزۇ

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: content
ug: مەزمۇن

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Last Post
ug: ئاخىرقى يازما

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Article
ug: ماقالە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: footer
ug: بەت ئاسىتى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: not verified
ug: تەستىقلانمىغان

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Home page
ug: باش بەت

en: view
ug: كۆرۇش

en: updated
ug: يېڭىلاش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Comment form
ug: ئىنكاس جەدۋىلى

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: header
ug: باش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Text
ug: تېكىست

en: theme
ug: ئۇسلۇب

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: file
ug: ھۉججەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: User picture
ug: ئەزا سۈرىتى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ug: دىن ئېشىپ كەتمەسلىكى لازىم. %numberسىز ھەر سائەتتە ئەۋەتكەن ئۇچۇر سانى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Input format
ug: كىرگۈزۈش فورماتى

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: E-mail address
ug: ئې-خەت ئادرىسى

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Mode
ug: مودېل

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: help
ug: ياردەم

en: logout
ug: چېكىنىش

en: Month
ug: ئاي

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: System
ug: سېستىما

en: Address
ug: ئادرېس

en: Code
ug: كود

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: security
ug: بېخەتەرلىك

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Recent posts
ug: يېڭى يازمىلار

en: Egypt
ug: مىسىر

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Iran
ug: ئىران

en: Tonga
ug: تونگا

en: Cuba
ug: كۇبا

en: Brazil
ug: بىرازىلىيە

en: Chile
ug: چىلى

en: Japan
ug: ياپون

en: Libya
ug: لىبىيە

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: here
ug: بۇ يەر

en: Base
ug: ئاساس

en: Configuration
ug: لايىھە

en: !time ago
ug: ! بۇرۇن

en: Other
ug: باشقا

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Shuffle
ug: ئارىلاش

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: User login
ug: كىرىش

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Recent comments
ug: يېڭى ئىنكاسلار

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Plain
ug: ئاددى

en: text
ug: تېكىست

en: Close
ug: يېپىش

en: filters
ug: سۈزگۈچلەر

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: reply
ug: ئىنكاس

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Canada
ug: كانادا

en: China
ug: جوڭگو

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Arabic
ug: ئەرەپچە

en: French
ug: فرانسۇز تىلى

en: Italian
ug: ئىتالىيە تىلى

en: Spanish
ug: ئىسپان تىلى

en: Japanese
ug: ياپون تىلى

en: Korean
ug: كورىيە تىلى

en: Sources
ug: مەنبەلەر

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: Date/Time
ug: چېسلا-ۋاقىت

en: The changes have been saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.....

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Front page
ug: باش بەت

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: Languages
ug: تىل

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: None.
ug: يوق.

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: any
ug: ھەرقانداق

en: Sidebar
ug: يان ئىستون

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: warning
ug: دىققەت

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: critical
ug: خەتەرلىك

en: open
ug: ئوچۇق

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Testing
ug: سىناش

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: image
ug: رەسىم

en: <Hidden>
ug: <يوشۇرۇش>

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: comment
ug: باھا

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Processing
ug: مەشغۇلات ئۇستىدە....

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Line break converter
ug: قۇر ئالماشتۇرغۇچ

en: date
ug: چىسلا

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ...

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەت

en: Bold
ug: توم

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Translation status
ug: تەرجىمە قىلىنىغىنى

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Default time zone
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى

en: Manage fields
ug: field نى تەڭشەش

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Color picker
ug: رەڭ تاللىغۇچ

en: @user's picture
ug: user نىڭ باش سۈرىتى@

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: More help
ug: ياردەم

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Loading
ug: ئىچىلىۋاتىدۇ

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: Bulgarian
ug: بولعارچە

en: Croatian
ug: كرودىيە تىلى

en: Czech
ug: چح تىلى

en: Danish
ug: دانىيەچە

en: Finnish
ug: فنلاندىيە تىلى

en: German
ug: گرمانچە

en: Greek
ug: گىرىك تىلى

en: Hebrew
ug: يەھۇدى تىلى

en: Hungarian
ug: ۋنگىر تىلى

en: Indonesian
ug: ھىندونىزىيە تىلى

en: Polish
ug: پولەكچە

en: Russian
ug: رۇس تىلى

en: Swedish
ug: شىۋىت

en: Turkish
ug: تۈرك تىلى

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: Or
ug: ياكى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: About
ug: ھەققىدە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Action %action saved.
ug: مەشغۇلات %action ساقلاندى.

en: After saving a new comment
ug: يېڭى ئىنكاس ساقلانغاندىن كىيىن

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Error message
ug: خاتالىق

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: of
ug: جەمئىي

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ug: ھۆججەت سىغىمى %maxsize دىن چوڭ بولغاچقا، %file ھۆججەت ساقلانمىدى.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ug: ھۆججەت يوللاش مەغلۇپ بولدى، %file ھۆججەت ساقلانمىدى.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ug: ئېنىقسىز خاتالىق كۆرۈلۈپ، %file ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Row
ug: قۇر

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ug: بەزى تاللاشلار تور بېكەت ئۈچۈن زۆرۈردۇر. ئەگەر قانداق تولدۇرۇشنى بىلمىسىڭىز، سۈكۈت تەڭشەكنى تاللاڭ ياكى بوشلۇق تەمىنلىگۈچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ug: تاللىشىڭىز خاتا،بېكەت مەسئۇلى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: Troubleshooting
ug: كاشىلا

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: locale
ug: يەرلىك

en: Administration pages
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Hindi
ug: ھىندى تىلى

en: Add link
ug: ئۇلىنىش قوشۇش

en: form
ug: جەدۋەل

en: alert
ug: ئەسكەرتىش

en: emergency
ug: جىددى

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Comment status
ug: ئىنكاس ئەھۋالى

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: Poll
ug: سايلام

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Adjust administration menu settings.
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى تەڭشەش

en: Language settings
ug: تىلنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Catalan
ug: كاتالان

en: Contact form
ug: ئالاقىلىشىش جەدۋىلى

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ug: جەدۋەلدىكى ئۆزگەرتىشلەر پۈتۈن جەدۋەلنى تاپشۇرغاندىن كىيىنلا ئاندىن ساقلىنىدۇ.

en: Choose language
ug: تىل تاللاش

en: (built-in)
ug: سېستىمىدا

en: Drupal already installed
ug: قاچىلىنىپ بولىندى Drupal

en: Azerbaijani
ug: ئەزەربەيجانچە

en: Bashkir
ug: باشقىرتچە

en: Belarusian
ug: بلورۇسچە

en: Bengali
ug: بنگالچە

en: Tibetan
ug: تىبەتچە

en: Bosnian
ug: بوسنىيەچە

en: Chechen
ug: چچنچە

en: Chuvash
ug: چۇۋاش

en: Maldivian
ug: مالدىۋىچە

en: Bhutani
ug: بۇتانچە

en: Esperanto
ug: دۇنيا تىلى

en: Estonian
ug: ئستونىيە تىلى

en: Basque
ug: باسك تىلى

en: Persian
ug: پارىس تىلى

en: Irish
ug: ئىرلاندىيە تىلى

en: Armenian
ug: ئەرمىنىيە تىلى

en: Kazakh
ug: قازاق تىلى

en: Cambodian
ug: كومبوبژا تىلى

en: Kashmiri
ug: كەشمىر تىلى

en: Kurdish
ug: كورد تىلى

en: Latin
ug: لاتىن تىلى

en: Mongolian
ug: موڭغول تىلى

en: Pashto
ug: پاشتوچە

en: Tajik
ug: تاجىك تىلى

en: Turkmen
ug: تۇركمەن تىلى

en: Tatar
ug: تاتار تىلى

en: Urdu
ug: ئوردو تىلى

en: Uzbek
ug: ئۆزبېك تىلى

en: Chinese, Simplified
ug: خەنزۇچە(جوڭگو)

en: Chinese, Traditional
ug: خەنزۇچە(كونا)

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ug: ئەزالارنىڭ ئېلخەت، بېكەت مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان سۈكۈت

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Styles
ug: شەكلى

en: , and
ug: ، يەنە

en: Import page
ug: بەت ئىمپورتلاش

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Creates back/next navigation.
ug: كىيىنكى\ئالدىنقى تىزىملىكنى چىقىرىش.

en: Navigate to next month
ug: كىيىنكى ئاينى كۆرۈش

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
ug: Drupal نىڭ variable نى ئۆزگەرتىش ئارقىلىق strongarm ھالىتىدە ئىپادىلەش.

en: Hello <strong>@username</strong>
ug: مەرھابا <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى كۆرسىتىش

en: Add the status messages of the current page as content.
ug: ھازىرقى بەتنىڭ يۈرگۈزىلىش ئەھۋالىنى مەزمۇن سۈپىتىدە يوللاش.

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى

en: Monthly archive
ug: ئارخىپلار

en: Insert Page Break
ug: يېڭى بەت قىستۇرۇش

en: Every @count weeks
ug: ھەرھەپتە@count

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مودۇلى Drupal ساندانىنى زاپاسلاپ، تور بېكەت ئۇچۇرلىرىنى زاپاسلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۇرۇش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. پۇتكۇل سانداننى  ئايرىم ھۆججەت قىلىپ زاپاسلايدۇ ياكى ئىلگىرى زاپاسلانغان ھۆججەت بىلەن تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.زاپاسلاش مەشغۇلاتىنى مەلۇم بىر ۋاقىت بويىچە قەرەللىك ھالدا، ئاپتوماتىك مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولىدىغان قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ. زاپاسلانغان ھۆججەتنى پىرىسلانغان ھۆججەت فورماتىدا ساقلىيالايدۇ.زاپاسلانغان ھۆججەتنى مۇشۇ مودۇل ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
ug: node يېڭى بولۇپ، تېخى سانداندا ساقلانمىدى.

en: Default country
ug: سۈكۈت دۆلەت ۋە رايون

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ug: <a href="@url">بېكەتكە كىرىڭ</a>.

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
ug: 不能对文件：%file 进行归档，因为只能对本地文件进行归档操作。

en: Required modules
ug: modulesزۆرۈر

en: Required modules not found.
ug: نى تاپالمىدى.modulesزۆرۈر

en: system
ug: سېستىما

en: %module module enabled.
ug: ئېچىلدى.%module module

en: %module module disabled.
ug: تاقالدى.%module module

en: An AJAX HTTP error occurred.
ug: خاتالىقى كۆرۈلدىAJAX HTTP

en: HTTP Result Code: !status
ug: HTTP !status قايتقان كودى:

en: Manage display
ug: كۆرسىتىش ئۇسۇلى

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ug: مەخپىي نۇمۇرىڭىز سانداندا ساقلانمىدى، پەقەت بىر ئۇلىنىش قۇرۇلدى.

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Sort By
ug: تىزىش

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ug: ئەزالار ئاپتوماتىك ئۆزگەرتىلگەن URL نى تەڭشىيەلەيدۇ.

en: Left-To-Right
ug: سولدىن-ئوڭغا

en: Right-To-Left
ug: ئوڭدىن-سولغا

en: Kyrgyz
ug: قىرغىز تىلى

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ug: <em>ماقالە</em> ئارقىلىق يېڭى مەزمۇن قوشۇش، مەسىلەن: خەۋەرلەر، بىلوگ...قاتارلىقلار

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Book children
ug: تارماق بەت

en: Site logo
ug: بېكەت لوگوسى

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Select a color
ug: بىر رەڭنى تاللاڭ

en: Show row weights
ug: تىزىلىش تەرتىپىنى كۆرسىتىش

en: %title has been updated.
ug: تېما يېڭىلاندى%

en: %title could not be updated.
ug: تېما يېڭىلانمىدى%

en: Page number
ug: بەت سانى

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ug: ئادرىس خاتا بولغاچقا ئۇچۇرلار ساقلانمىدى، سېستىما خاتىرىسىدىن تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشەلەيسىز.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ug: 数据无法保存，因为目标地址 %destination 不正确。这可能是因为file_save_data() 使用不当或者丢失数据包。

en: User signature
ug: ئەزا ئىمزاسى

en: Update @title
ug: @title يېڭىلاش

en: English, British
ug: ئنگلىز تىلى

en: Next steps
ug: كىيىنكى قەدەم

en: Access Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتى

en: Access the Backup and Migrate admin section.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش تەڭشىگىگە كىرىش.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتلىرىنى، مەشغۇلات ۋاقىت جەدۋىلى ۋە مەنزىلنى تەھرىرلەش.

en: User's Guide
ug: قوللانما

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: Access administration menu
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى زىيارەت قىلىش

en: Rebuild system links
ug: سېستىما ئۇلىنىشىنى قايتا قۇرۇش

en: The picture of the user.
ug: ئەزا باش سۈرىتى

[ctx: datetime]
en: Year
ug: يىل

[ctx: datetime]
en: Month
ug: ئاي

[ctx: datetime]
en: Day
ug: كۈن

[ctx: datetime]
en: Hour
ug: سائەت

[ctx: datetime]
en: Minute
ug: مىنۇت

en: Provide title
ug: ماۋزۇ تەمىنلەڭ

en: Show only content that is new or updated.
ug: پەقەت يېڭى يوللانغان ياكى يېڭىلانغان مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ug: Term ID (with depth)  filter قىممىتى بىلەن ئۆزگىرەلەيدۇ.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ug: مەزمۇننىڭ تەرجىمە قىلىنىش ئەھۋالى-تەرجىمە يېڭىلىنىشى كېرەك ياكى كېرەك ئەمەس.

en: There are no @titles to display.
ug: @titles كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Reply to
ug: ئىنكاس يوللاش

en:  new
ug:  يېڭى

en: File byte size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى بويىچە

en: Autocomplete (Tags style)
ug: ئۆزلىكىدىن تاماملىنىش،خەتكۈچ فورماتىدا.

en: Language settings for the user account.
ug: ئەزالار ئۈچۈن تىلنى بېكىتىش

en: Language direction
ug: تىل يۆنىلىشى

en: CKEditor website
ug: تور بېكىتىCKEditor

en: Fields only
ug: پەقەت Fields نى

en: Administer Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈشنى باشقۇرۇش

en: Views plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلارنى كۆرۈش

en: Overview of plugins used in all views.
ug: views دا قوللىنىلغان قىستۇرمىلارنىڭ ئومومىي ئەھۋالى

en: Uyghur
ug: ئۇيغۇرچە
