Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Register
pl: Rejestracja

en: Content
pl: Zawartość

en: Login
pl: Zaloguj

en: Center
pl: Środek

en: Help
pl: Pomoc

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Display breadcrumb
pl: Pokazuj linię z odnośnikami nawigacyjnymi

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Theme development settings
pl: Ustawienia deweloperskie skórki

en: Main menu
pl: Menu główne

en: wide
pl: szerokie

en: Page icons
pl: Ikony strony

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Date only
pl: Tylko data

en: narrow
pl: wąski
