Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Content
hu: Tartalom

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Center
hu: Középen

en: Help
hu: Súgó

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Theme development settings
hu: Sminkfejlesztés beállításai

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: Show all blocks
hu: Minden blokk megjelenítése

en: Main menu
hu: Főmenü

en: wide
hu: széles

en: Page icons
hu: Webhelyikon

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Layout width
hu: Szélesség

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Date only
hu: Csak dátum

en: narrow
hu: keskeny
