Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Register
uk: Реєстрація

en: Content
uk: Вміст

en: Login
uk: Вхід

en: Center
uk: По центру

en: Help
uk: Довідка

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Left sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Right sidebar
uk: Права бічна панель

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Logout
uk: Вихід

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: You are here
uk: Ви є тут

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Rounded corners
uk: Заокруглення кутів

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Theme development settings
uk: Налаштування розробки теми

en: Main menu
uk: Головне меню

en: wide
uk: широкий

en: Page icons
uk: Піктограми сторінок

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Date only
uk: Тільки дата

en: narrow
uk: вузький
