Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Register
fr: S'inscrire

en: Content
fr: Contenu

en: Login
fr: Identifiant

en: Center
fr: Centre

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: Entête

en: Left sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Right sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Footer
fr: Pied de page

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Layout settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Rounded corners
fr: Coins arrondis

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Theme development settings
fr: Paramètres pour le développement de thème

en: Rebuild theme registry on every page.
fr: Reconstruire le registre du thème sur chaque page.

en: Main menu
fr: Menu principal

en: wide
fr: large

en: Page icons
fr: Icônes de page

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Layout width
fr: Réglage de la largeur

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Date only
fr: Date seulement

en: narrow
fr: étroit
