Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Register
id: Daftar

en: Content
id: Konten

en: Center
id: Tengah

en: Help
id: Bantuan

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: You are here
id: Anda di sini

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main menu
id: Menu utama

en: wide
id: lebar

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Responsive
id: Responsif

en: Date only
id: Hanya tanggal
