Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.3) - en to ne translation catalogue (23 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Register
ne: दर्ता

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Center
ne: केन्द्र

en: Help
ne: सहयोग

en: Header
ne: हेडर

en: Left sidebar
ne: वायाँतर्फको स्तम्भ

en: Right sidebar
ne: दायाँतर्फको स्तम्भ

en: Footer
ne: फुटर

en: Left
ne: बाँया

en: Right
ne: दायाँ

en: You are here
ne: तपाई यहाँ हुनुहुन्छ

en: « first
ne: « पहिलो

en: last »
ne: अन्तिम »

en: Layout settings
ne: लेआउट सेटिङहरू

en: Rounded corners
ne: गोलाकार कुनाहरू

en: Skip to main content
ne: मुख्य सामग्रीमा जानुहोस्

en: Main menu
ne: मुख्य मेनु

en: wide
ne: चौडा

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: narrow
ne: साँघुरो
