Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Login
oc: Identificant

en: Center
oc: Centre

en: Help
oc: Ajuda

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de dreita

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Logout
oc: Sortir

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Rounded corners
oc: Caires arredondits

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Main menu
oc: Menú principal

en: wide
oc: espandit

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: Date & Username
oc: Data & Nom d'utilizaire
