Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Register
tr: Kaydol

en: Content
tr: İçerik

en: Login
tr: Giriş

en: Center
tr: Merkez

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Logout
tr: Çıkış

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: You are here
tr: Buradasınız

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Theme development settings
tr: Tema geliştirme ayarları

en: Main menu
tr: Ana menü

en: wide
tr: geniş

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Date only
tr: Yalnızca tarih

en: narrow
tr: dar
