Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Register
ja: 登録

en: Content
ja: コンテンツ

en: Login
ja: ログイン

en: Center
ja: 中央

en: Help
ja: ヘルプ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Left sidebar
ja: 左サイドバー

en: Right sidebar
ja: 右サイドバー

en: Footer
ja: フッター

en: Logout
ja: ログアウト

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: You are here
ja: 現在地

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Layout settings
ja: レイアウトの設定

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Theme development settings
ja: テーマ開発の設定

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: wide
ja: 広

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Date only
ja: 日付のみ

en: narrow
ja: 狭小
