Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Register
pt: Registro

en: Content
pt: Conteúdo

en: Center
pt: Central

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Left sidebar
pt: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
pt: Barra lateral direita

en: Footer
pt: Rodapé

en: Logout
pt: Sair

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: You are here
pt: Você está aqui

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Layout settings
pt: Configurações de layout

en: Rounded corners
pt: Cantos arredondados

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Theme development settings
pt: Configurações de desenvolvimento de tema

en: Rebuild theme registry on every page.
pt: Reconstruir registro de tema em cada página.

en: Main menu
pt: Menu principal

en: wide
pt: largo

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Date only
pt: Apenas data

en: narrow
pt: estreito
