Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.7) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Content
fa: محتوا

en: Login
fa: ورود

en: Center
fa: وسط

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Logout
fa: خروج

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Theme development settings
fa: تنظیمات توسعه پوسته

en: Search engine optimization (SEO) settings
fa: تنظیمات بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page icons
fa: شمایل‌های صفحه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
