Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.8) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Help
ku: یارمەتی

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Left sidebar
ku: لا-پارچەی چەپ

en: Right sidebar
ku: لا-پارچەی ڕاست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: You are here
ku: تۆ لێرەیت

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: Page top
ku: سەرەوی پەڕە

en: Page bottom
ku: خوارەوەی پەڕە

en: Secondary menu
ku: پێڕستی دووەمی
