Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.9) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Content
it: Contenuto

en: Login
it: Accedi

en: Center
it: Centro

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Logout
it: Esci

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: You are here
it: Tu sei qui

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main menu
it: Menu principale

en: wide
it: largo

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Date only
it: Solo data

en: narrow
it: stretto
