Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.9) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Register
nl: Registreren

en: Content
nl: Inhoud

en: Login
nl: Inloggen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Header
nl: Kop

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Image URL
nl: Afbeelding-URL

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: You are here
nl: U bent hier

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: Rounded corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Skip to search
nl: Doorgaan naar zoeken

en: Theme development settings
nl: Instellingen voor themaontwikkeling

en: Rebuild theme registry on every page.
nl: Themaregister opnieuw opbouwen op elke pagina.

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: wide
nl: breed

en: Page icons
nl: Paginapictogrammen

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Layout width
nl: Lay-outbreedte

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Social links
nl: Sociale links

en: Date only
nl: Alleen datum

en: narrow
nl: smal
