Yahoo Pure.CSS Framework (7.x-1.6) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Register
ro: Înscriere

en: Content
ro: Conținut

en: Center
ro: Centru

en: Help
ro: Ajutor

en: Header
ro: Cap

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: You are here
ro: Eşti aici

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: wide
ro: larg

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Date only
ro: Doar dată

en: narrow
ro: îngust
