Persistent URL (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Types
da: Typer

en: Settings
da: Indstillinger

en: Path
da: Sti

en: <none>
da: - ingen -

en: Domain
da: Domæne

en: Method
da: Metode

en: Provider
da: Udbyder

en: Key
da: Nøgle

en: Subdomain
da: Subdomæne

en: Behavior
da: Opførsel

en: Enter a domain registered for this context, such as "www.example.com".  Do not include http://
da: Indtast et domæne registreret til denne kontekst, som f.eks. "www.example.com". Medtag ikke http://

en: Modifier
da: Modifiers

en: File extension
da: Filendelse

en: No persistent urls have been registered.
da: Ingen vedvarende URL registreret

en: Default domain
da: Standarddomæne

en: Enter the default domain if you are using domain modifiers.
da: Indtast standarddomæne hvis du bruger domæne-modifiers

en: Modifier type
da: Modifier-type

en: Enabled URL modification types.
da: Aktive URL modifikationstyper

en: Maintain
da: Vedligehold

en: There was an error registering the value "@value". It is either invalid or is already taken. Please choose another.
da: Der opstod en fejl under registrering af værdien "@value". Den er enten ugyldig eller allerede taget. Vælg venligst en anden.

en: Enter a sub-domain for this context, such as "mygroup".  Do not include http://
da: Indtast et sub-domæne for denne kontekst, som f.eks. "mygroup". Medtag ikke http://

en: Enter a extension for this context, such as "csv".
da: Indtast en udvidelse for denne kontekst, som f.eks. "csv".

en: Enter a user agent for this context, such as "iPhone".
da: Indtast en user agent for denne kontekst, som f.eks. "iPhone".

en: Infinite redirect prevented.
da: uendelig omdirigering forhindret.

en: Persistent URL
da: Vedvarende URL

en: Settings for persistent url.
da: Indstillinger for vedvarende URL

en: Choose a path. May contain only lowercase letters, numbers, dashes and underscores. e.g. "my-value"
da: Vælg en sti. Kan kun indeholde små bogstaver, tal, bindestreger og understregninger. F.eks. "my-value".

en: Choose a querystring. May contain only lowercase letters, numbers, dashes and underscores. e.g. "my-value"
da: Bælg en query string. Må kun indeholde små bogstaver, tal, bindestreger og understregninger. F.eks. "my-value"

en: The key may only consist of letters, numbers, dashes and underscores.
da: Nøglen må kun indeholde bogstaver, tal, bindestreger og understregninger.

en: Path pair
da: Sti-par

en: The domain must be a fully qualified domain name of the form `http://www.example.com`.
da: Domænet skal være et fuldt kvalificeret domænenavn på formen 'http://www.example.com'.

en: Could not enable CTools.
da: Kunne ikke aktivere CTools.

en: Enabled CTools successfully.
da: CTools aktiveret.
