Persistent URL (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Path
it: Percorso

en: <none>
it: -nessuno-

en: Domain
it: Dominio

en: Method
it: Metodo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Key
it: Chiave

en: File extension
it: Estensione del file
