Persistent URL (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Types
de: Typen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Path
de: Pfad

en: <none>
de: - keine -

en: Domain
de: Domäne

en: Method
de: Methode

en: Provider
de: Anbieter

en: Key
de: Schlüssel

en: Subdomain
de: Subdomäne

en: User agent
de: User-Agent

en: Behavior
de: Verhalten

en: Query string
de: Anfragezeichenkette

en: File extension
de: Dateinamenweiterung

en: Default domain
de: Standarddomain

en: There was an error registering the value "@value". It is either invalid or is already taken. Please choose another.
de: Es ist ein Problem aufgetreten: @value ist entweder ungültig oder bereits vergeben. Bitte versuchen Sie etwas anderes.

en: Persistent URL
de: Dauerhafte URL

en: Settings for persistent url.
de: Einstellungen für dauerhafte URLs.

en: Choose a path. May contain only lowercase letters, numbers, dashes and underscores. e.g. "my-value"
de: Wählen Sie einen Pfad. Darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen, Bindestriche und Unterstriche enthalten. z.B. "mein-pfad"
