Pushtape Music (7.x-1.0-beta2) - en to or translation catalogue (54 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Previous
or: ପୂର୍ବ

en: Next
or: ପର

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Block title
or: ବ୍ଲକ ଶୀର୍ଷକ

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: Advanced options
or: ଉନ୍ନତଶୀଳ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Help
or: ସହାୟକ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Keywords
or: ସୂଚକ ଶବ୍ଦ

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Active
or: ସକ୍ରିୟ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Site name
or: ସାଇଟ ନାମ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Promoted to front page
or: ମୂଳ ପୃଷ୍ଠା କୁ ଉତ୍ତରୋନ୍ନତି

en: Last access
or: ଶେଷ ପ୍ରବେଶ

en: Mode
or: ଧାରା

en: This field is required.
or: ଏହି କ୍ଷେତ୍ରଟି ଆବଶ୍ୟକ।

en: node
or: ନୋଡ୍

en: Navigation
or: ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Filters
or: ଛାଣକ ଗୁଡିକ

en: Save settings
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: Front page
or: ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠା

en: Configure block
or: ବ୍ଲକ ବିନ୍ୟାସ

en: None.
or: କିଛି ନୁହଁ।

en: Revert
or: ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ

en: Log out
or: ଲଗ ଆଉଟ

en: Blocked
or: ନିଷିଦ୍ଧ

en: revert
or: ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ

en: Permissions
or: ଅନୁମତି

en: Not published
or: ଅପ୍ରକାଶିତ

en: Menu settings
or: ମେନୁ ବିନ୍ୟାସ

en: Book navigation
or: ପୁସ୍ତିକା ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ

en: Account
or: ଖାତା

en: User account
or: ଚାଳକ ଖାତା
