Pushtape Features (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Tags
id: Tag

en: Artist
id: Artis

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Order
id: Urutan

en: Features
id: Fitur

en: Track
id: Telusuri

en: Main menu
id: Menu utama

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
id: Menu <em>Manajemen</em> berisi tautan untuk tugas-tugas administrasi.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
id: Menu <em>Utama</em> digunakan pada banyaksitus untuk menunjukan bagian yang utama dari sebuah situs, seringkali diletakan paling atas navigasi.

en: Management
id: Manajemen
