Pushtape Features (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Tags
it: Etichette

en: Artist
it: Artista

en: Notes
it: Note

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Order
it: Ordina

en: Features
it: Funzionalità

en: Track
it: Traccia

en: Main menu
it: Menu principale

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
it: Il menu <em>Gestione</em> contiene link alle operazioni di amministrazione.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.
