Pushtape Features (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: License
de: Lizenz

en: Artist
de: Künstler

en: Notes
de: Hinweise

en: Track
de: Beiträge

en: Credits
de: Danksagung

en: Albums
de: Alben

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Lyrics
de: Liedtexte

en: Release date
de: Veröffentlichungsdatum

en: Artwork
de: Kunstwerk

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
de: Das <em>Management-Menü</em> enthält Links für administrative Aufgaben.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Das <em>Hauptmenü</em> wird oft benutzt, um die Hauptbereiche der Website anzuzeigen, häufig in einer Top-Navigationsleiste.

en: Management
de: Verwaltung
