Pushtape Features (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Tags
ar: وسوم

en: Album
ar: ألبوم

en: Artist
ar: المؤلف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Features
ar: الخصائص

en: Track
ar: تتبع

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
