Pushtape Features (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Tags
oc: Etiquetas

en: License
oc: Licéncia

en: Artist
oc: Artista

en: Notes
oc: Nòtas

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Order
oc: Òrdre

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Track
oc: Seguiment

en: !title: !required
oc: !title  : !required

en: Credits
oc: Crèdits

en: Main menu
oc: Menú principal

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
oc: Lo menú de <em>Gestió</em> conten ligams de prètzfaches administratives.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.
