Progressive Web App (7.x-2.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: Version
ru: Версия

en: Tag
ru: Тег

en: Test
ru: Тест

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Display
ru: Отображение

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Standalone
ru: Автономно

en: Short name
ru: Краткое имя

en: Background color
ru: Цвет фона

en: description
ru: описание

en: Browser
ru: Браузер

en: Expired
ru: Истекшие

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Metadata
ru: Метаданные

en: image
ru: изображение

en: Black
ru: Чёрный

en: Notification
ru: Уведомление

en: Public key
ru: Публичный ключ

en: Landscape
ru: Альбомная

en: Portrait
ru: Портретная

en: Private key
ru: Личный ключ

en: Properties
ru: Свойства

en: Do not cache
ru: Не кэшировать

en: Failed to create style directory: %directory
ru: Не удалось создать каталог стилей: %directory
