Quickbooks Online API (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Download
de: Herunterladen

en: Help
de: Hilfe

en: Nodes
de: Inhalte

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: Missing
de: Fehlt

en: Disconnect
de: Trennen

en: Consumer key
de: Anwender-Schlüssel

en: Consumer secret
de: Anwender-Geheimnis

en: Company ID
de: Firmennummer

en: Connection
de: Verbindung

en: Settings saved successfully.
de: Die Einstellungen wurden erfolgreich gespeichert.

en: Access token
de: Zugriffs-Token

en: Connected
de: Verbunden

en: An error occurred.
de: Ein Fehler ist aufgetreten
