Quick Forms (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Home
hi: मुख्य  पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: No action
hi: कोई कार्रवाई नहीं

en: Submit
hi: जमा करें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: वर्णन

en: Size
hi: आकार

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: All
hi: सभी

en: Show
hi: दिखाये
