Quick Forms (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Depan

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: No action
id: Tidak ada tindakan

en: Submit
id: Kirim

en: Actions
id: Perintah

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Size
id: Ukuran

en: This action cannot be undone.
id: Perintah ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Urutan

en: Required
id: Wajib

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: All
id: Semua

en: Other
id: Lainnya

en: Show
id: Perlihatkan
