Quick Forms (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: No action
it: Nessuna azione

en: Submit
it: Invia

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Size
it: Dimensione

en: This action cannot be undone.
it: Questa operazione è irreversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Visible
it: Visibile

en: All
it: Tutti

en: Other
it: Altro

en: Close
it: Chiudi

en: Show
it: Mostra

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Text field
it: Campo di testo

en: Submission Information
it: Informazioni sull'invio

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Delete option
it: Elimina opzione

en: Form settings
it: Impostazioni maschera

en: Select options
it: Opzioni del selettore
