Quick Forms (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: No action
pt: Sem ação

en: Submit
pt: Enviar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Size
pt: Tamanho

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não poderá ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Move
pt: Mover

en: Time
pt: Horário

en: View
pt: Ver

en: Visible
pt: Visível

en: All
pt: Tudo

en: Other
pt: Outros

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Close
pt: Fechar

en: Show
pt: Exibir

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Missing
pt: Faltando

en: Email addresses
pt: Endereço de email

en: Delete option
pt: Apagar opção

en: Form builder
pt: Construtor de formulário

en: Form settings
pt: Configurações do formulário
