QScience (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (61 entries)

en: select
kn: ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: cron
kn: ಕ್ರಾನ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: An error occurred
kn: ಒಂದು ದೋಷ ಎದುರಾಗಿದೆ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Public Key
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ ಕೀಲಿ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: false
kn: ಅಸತ್ಯ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: details
kn: ವಿವರಗಳು

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Journal
kn: ಜರ್ನಲ್

en: Keys
kn: ಕೀಲಿಗಳು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Paper
kn: ಕಾಗದ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: set
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: error:
kn: ದೋಷ:

en: system
kn: ಗಣಕ
