QScience (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: select
mr: निवडा

en: delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: cron
mr: कोर्ण (Corn)

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: remove
mr: मिटवा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: Node
mr: शाखा

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Welcome
mr: स्वागत आहे

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Address
mr: पत्ता

en: Send
mr: पाठवा

en: General
mr: साधारण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: here
mr: येथे

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: details
mr: विस्तृत विवरण

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
