QScience (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (85 entries)

en: select
el: επιλογή

en: delete
el: διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: remove
el: αφαίρεση

en: Event
el: Συμβάν

en: Continue
el: Συνέχεια

en: no
el: όχι

en: Node
el: Κόμβος

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Fields
el: Πεδία

en: Contains
el: Περιέχει

en: Mode
el: Τρόπος

en: N/A
el: Μ/Δ

en: configure
el: ρύθμιση

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: System
el: Σύστημα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Send
el: Αποστολή

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: here
el: εδώ

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Permissions
el: Άδειες

en: details
el: λεπτομέρειες

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Basic configuration
el: Βασική ρύθμιση

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Public key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Private key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Add new content
el: Υποβολή νέας ύλης

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: No blog entries have been created.
el: Δεν έχουν δημιουργηθεί ιστολογήματα.

en: Read the latest blog entries.
el: Διαβάστε τα τελευταία ιστολογήματα.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Show links
el: Προβολή συνδέσμων

en: system
el: σύστημα

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: Rendered as @mode
el: Απεικονίζεται ως @mode

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: Autocomplete (Tags style)
el: Αυτόματη συμπλήρωση (Στυλ ετικετών)

en: The selected selection handler is broken.
el: Ο επιλεγμένος χειριστής επιλογής είναι χαλασμένος.
