QScience (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (147 entries)

en: select
hu: választás

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Item
hu: Tétel

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: yes
hu: igen

en: Yes
hu: Igen

en: cron
hu: időzítő

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: remove
hu: eltávolítás

en: URL
hu: Webcím

en: Event
hu: Esemény

en: ID
hu: Azonosító

en: Continue
hu: Folytatás

en: no
hu: nem

en: Node
hu: Tartalom

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Footer
hu: Lábléc

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Mode
hu: Mód

en: N/A
hu: Nincs adat

en: configure
hu: beállít

en: Advanced
hu: Haladó

en: Details
hu: Részletek

en: System
hu: Rendszer

en: Address
hu: Cím

en: Send
hu: Küldés

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: here
hu: ide

en: Public Key
hu: Nyilvános kulcs

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: details
hu: részletek

en: Taxonomy index
hu: Taxonómia index

en: News
hu: Hírek

en: Run
hu: Futás

en: Examples
hu: Példák

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Authors
hu: Szerzők

en: Basic configuration
hu: Alapbeállítás

en: Journal
hu: Folyóirat

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Advanced configuration
hu: Haladó beállítások

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Notification
hu: Értesítés

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Patterns
hu: Minták

en: Private key
hu: Titkos kulcs

en: The settings have been saved.
hu: A beállítások elmentve.

en: Instances
hu: Példányok

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Create group
hu: Csoport létrehozása

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Add new content
hu: Új tartalom hozzáadása

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: mark as read
hu: megjelölés olvasottként

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: No blog entries have been created.
hu: Nincs még beküldött blogbejegyzés.

en: Read the latest blog entries.
hu: Friss blogbejegyzések megtekintése.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: available
hu: elérhető

en: References
hu: Hivatkozások

en: Institution
hu: Intézmény

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: set
hu: csoport

en: system
hu: rendszer

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: This field reference another entity.
hu: Ez a mező egy másik entitásra hivatkozik.

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Display the label of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitások címkéjének megjelenítése.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Link to the referenced entity
hu: Link a hivatkozott entitásra

en: Rendered as @mode
hu: Leképzés, mint @mode

en: Referenced Entity
hu: Hivatkozott entitás

en: Provides a field that can reference other entities.
hu: Egy mezőt biztosít ami más entitásokra hivatkozhat.

en: @entity entity referenced from !field_name
hu: @entity entitás !field_name mezőből hivatkozva

en: @entity referencing @target_entity from !field_name
hu: !field_name mezőben @target_entity entitásra hivatkozó @entity entitás

en: Change handler
hu: Kezelő módosítása

en: Autocomplete (Tags style)
hu: Automatikusan kiegészített (címkézés)

en: Referencing entity
hu: Hivatkozó entitás

en: Don't sort
hu: Nincs rendezés

en: Sort property
hu: Rendezés alapjául szolgáló tulajdonság

en: The selected selection handler is broken.
hu: A megadott kiválasztáskezelő nem működik.

en: The entity type that can be referenced through this field.
hu: Az entitástípus, amelyre ezen a mezőn keresztül lehet hivatkozni.

en: There are no entities matching "%value"
hu: Nem található entitás, mely megfelel az értéknek: "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
hu: Több entitás is szerepel ezen a néven: %value. Megadható egy bizonyosra való szűkítés az azonosító zárójelben való megadásával, például „@value (@id)”

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
hu: Több entitás is megfelel: „%multiple”

en: View used to select the entities
hu: Az entitások kiválasztásához használt nézet

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
hu: Kiválasztható a nézet és a megjelenítő, amely a hivatkozható entitásokat jeleníti meg.<br />Csak az entitáshivatkozás típusú megjelenítővel rendelkező nézetek választhatóak.

en: Views: Filter by an entity reference view
hu: Views: Szűrés egy entitáshivatkozás nézettel

en: Entity Reference Source
hu: Entitáshivatkozás forrása

en: Entity Reference list
hu: Entitáshivatkozás-lista

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
hu: „@display” nézet helyes működéséhez egy keresőmező kiválasztására van szükség. Lásd az entitáshivatkozás lista formátum beállításait.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
hu: „@display” megjelenítő %field mezőt használja mint keresőmező, azonban a mező már nem létezik. Lásd az entitáshivakozás lista formátum beállításait.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Az 'Entitáshivatkozás' megjelenítésekben minden mező megjelenik beágyazva, hacsak nincsenek itt külön megadva beágyazott mezők.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
hu: Ki lehet választani azokat a mezőket, melyek az automatikusan kiegészített felületi elemmel lesznek kereshetők.

en: Entity selection
hu: Entitás kiválasztása

en: Do not display links
hu: Ne jelenítsen meg hivatkozásokat

en: The views entity selection mode requires a view.
hu: A nézetek entitáskiválasztási módjának egy nézetre van szüksége.

en: Welcome to D2D!
hu: Üdvözlet a <em>D2D</em> modulban!

en: Welcome to QScience
hu: Üdvözlet a <em>QScience</em> modulban!

en: Welcome to D2D
hu: Üdvözlet a <em>D2D</em> modulban!

en: Editorial
hu: Szerkesztői
