QScience (7.x-1.2) - en to bs translation catalogue (46 entries)

en: delete
bs: obriši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Groups
bs: Grupe

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: yes
bs: da

en: Yes
bs: Da

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Event
bs: Događaj

en: Continue
bs: Nastavi

en: Node
bs: Nod

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: View arguments
bs: View argumenti

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: configure
bs: podesi

en: Details
bs: Detalji

en: System
bs: Sistem

en: Address
bs: Adresa

en: Send
bs: Pošalji

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Permissions
bs: Dozvole

en: details
bs: detalji

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
bs: Unesite comma ograničenu listu argumenata da proslijedite u view.

en: No link
bs: bez linka

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
bs: Izaberi metod koji se koristi da prikupi auto-kompletirane prijedloge. Napomena da <em>Sadrži</em> može prouzrokovati probleme u performansama na stranicama sa više hiljada nodova.
