QScience (7.x-1.2) - en to or translation catalogue (10 entries)

en: select
or: ଚୟନ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: cron
or: କ୍ରନ୍

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Help
or: ସହାୟକ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Mode
or: ଧାରା

en: Permissions
or: ଅନୁମତି
