QScience (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (79 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Item
oc: Element

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: yes
oc: òc

en: cron
oc: prètzfait planificat (cron)

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: remove
oc: suprimir

en: Event
oc: Eveniment

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Continue
oc: Contunhar

en: no
oc: non

en: Node
oc: Nosèl

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Delta
oc: Dèlta

en: Fields
oc: Camps

en: Contains
oc: Conten

en: Mode
oc: Mòde

en: configure
oc: configurar

en: Advanced
oc: Avançat

en: Details
oc: Detalhs

en: System
oc: Sistèma

en: Address
oc: Adreça

en: Send
oc: Mandar

en: Method
oc: Metòde

en: here
oc: aicí

en: Public Key
oc: Clau publica

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: details
oc: detalhs

en: News
oc: Novèlas

en: Examples
oc: Exemples

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Basic configuration
oc: Configuracion basica

en: Keys
oc: Clés

en: Public key
oc: Clau publica

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: Patterns
oc: Motius

en: Private key
oc: Clau privada

en: Instances
oc: Instàncias

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Starts with
oc: Commence per

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Add new content
oc: Apondre de contengut novèl

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Inserted
oc: Inserit

en: Displays the fields with an optional template.
oc: Aficha los camps amb un template facultatiu.

en: Inline fields
oc: Camps en linha

en: No blog entries have been created.
oc: Cap de bilhet es pas estat creat.

en: Read the latest blog entries.
oc: Legir los bilhets los mai recents.

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: system
oc: sistèma

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda
