QScience (7.x-1.3) - en to th translation catalogue (55 entries)

en: select
th: เลือก

en: delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Item
th: รายการ

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: yes
th: ตกลง

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: remove
th: เอาออก

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: no
th: ไม่

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Mode
th: รูปแบบ

en: N/A
th: ไม่มี

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Details
th: รายละเอียด

en: System
th: ระบบ

en: Address
th: ที่อยู่

en: Send
th: ส่ง

en: General
th: ทั่วไป

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: details
th: รายละเอียด

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Basic configuration
th: การตั้งค่าพื้นฐาน

en: Public key
th: กุญแจสาธารณะ

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: Private key
th: กุญแจส่วนตัว

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Add new content
th: เพิ่มเนื้อหาใหม่

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Inserted
th: แทรกแล้ว

en: No blog entries have been created.
th: ยังไม่ได้สร้างบล็อกใดๆ

en: Read the latest blog entries.
th: อ่านรายการบล็อกล่าสุด

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: system
th: ระบบ

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี

en: Provides a field that can reference other entities.
th: แสดงเขตข้อมูลที่สามารถอ้างอิงเอนทิตีอื่น
