QScience (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: Author
ar: المؤلف

en: cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Event
ar: الحدث

en: Continue
ar: متابعة

en: Node
ar: العقدة

en: Display links
ar: اعرض الروابط

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Footer
ar: التذييل

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Mode
ar: النمط

en: Address
ar: العنوان

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Search fields
ar: بحث الحقول

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Basic configuration
ar: اﻹعدادات الأساسية

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Add new content
ar: إضافة محتوى جديد

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: No blog entries have been created.
ar: لم تُنشأ أي تلقيمات.

en: Read the latest blog entries.
ar: اقرأ أحدث التدوينات في هذه المدونة.

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Rendered as @mode
ar: يقدم كـ  @mode

en: Change handler
ar: تغيير المعالج

en: The selected selection handler is broken.
ar: معالج التحديد المحدد معطل.
