QScience (7.x-1.6) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: cron
bn: ক্রন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Mode
bn: মোড

en: Basic configuration
bn: সাধারণ কনফিগারেশন

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Add new content
bn: নতুন কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: No blog entries have been created.
bn: কোন ব্লগ এন্ট্রি তৈরী করা হয় নি।

en: Read the latest blog entries.
bn: সর্বশেষ ব্লগ এন্ট্রিগুলি পড়ুন।
